Ugrás a kommentre

Midichlorianok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A GVHD akkor lép fel, ha az átültetett szövet idegenként azonosítaná és megtámadná a gazda szöveteit. Azonban mivel a midik nem az átültetett szövet részei (hanem csak benne élnek), azok nem támadnák meg a gazdaszervezetet (ez amúgy is az immunrendszer dolga nem egy szimbiotáé). A midik nem egyedspecifikusak, ugyanis nem a szervezet állítja elő őket. Inkább olyanok mint a bélbaktériumok: az enyéim elélnének benned és a tieid is bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Beültem a topik egy eldugott zugába csendesen elmélkedni.

 

Azon tűnődöm, amit egyszer Mark Hamill mondott tévékamerák előtt A Jedi visszatér premierje után. Nevezetesen, hogy a Star Wars-ban megjelenített Erő egy ténylegesen és a mai világunkban is létező energia. Mentálisan magasan fejlett és nagyon tiszta lelkű emberek képesek ezt az energiát hasonlóan használni, mint a Jedik az Erőt.

 

Mindnyájan ismerünk videókat, ahol pl. buddhista szerzetesek lebegtetnek tárgyakat, vagy önmaguk meditáció közben levitálnak. Sokan azt mondják, trükkfelvétel, mások elfogadják, hogy vannak képességek, amik nem mindenkinek adatnak meg, vagy nem mindnyájan vagyunk hajlandóak képessé tenni magunkat rájuk.

 

Az intuíció, vagy akár a deja vu érzése viszont mindnyájunk számára ismerős, ám jelenleg tudományosan nem megmagyarázható jelenségek.

 

Ez a gondolatmenet úgy kapcsolódik a midichlorianokhoz, hogy talán Lucas szimbólumként dobta be ezeket a kis bigyókat a SW-ba. Egyszerűen anyagi formát adott az anyagtalan képességeknek.

Mi a Jedik feladata? Az egyensúly fenntartása az Erő segítségével. A MIDIchloriánok neve is egyensúlyra utal. Ezért gondolom, hogy valójában a midichloriánok és maga az Erő között nincs különbség, egyszerűen csak anyagi formát kapott a nem anyagi.

 

Mivel - véleményem szerint - a második trilógia sokkal emberközelibb, mint az első (értem ez alatt, hogy az első meseszerűbb, a második hármas viszont már kőkemény filózás, moralizálás és pszichológia), Lucas bácsi a midichloriánok bedobásával ezt az addig misztikus Erőt egy kicsit emberközelibbé, megmagyarázhatóbbá tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a gondolatmenet úgy kapcsolódik a midichlorianokhoz, hogy talán Lucas szimbólumként dobta be ezeket a kis bigyókat a SW-ba. Egyszerűen anyagi formát adott az anyagtalan képességeknek.

Mi a Jedik feladata? Az egyensúly fenntartása az Erő segítségével. A MIDIchloriánok neve is egyensúlyra utal. Ezért gondolom, hogy valójában a midichloriánok és maga az Erő között nincs különbség, egyszerűen csak anyagi formát kapott a nem anyagi.

Szerintem az elnevezés sokkal inkább ezen mikroszkopikus lények közvetítő szerepére utal. Közvetítő szerepre amely által a Jedi képes megérteni az Erő akaratát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy a midik csak közvetítő szerepet töltenek be. Lényegében ezt Qui-Gon ki is mondja. Egyébként a fikázók pont azért fikázzák a midiket mert az szerintük magát az Erőt testesíti meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a midi-chlorianok egyértelműen a közvetítő közeg szerepét töltik be, nem maguk a közvetített anyag. Ezt Qui-Gon kétszer is megerősíti, először az ep1-ben:

"Midi-chlorians are a microscopic lifeform that resides within all living cells and communicates with the Force."

Na mármost, Ben és Yoda már harminc éve leközölte, hogy az Erő körülöttünk, nem bennünk, nem az izmainkban van, a fenti mondat viszont egyértelművé teszi, hogy a midi-chlorianok bennünk, a sejtjeinkben élnek. Ráadásul Ben azt is elárulta már mindjárt az elején, hogy az Erő egy mindent körülvevő energiamező, nem pedig mikroszkópikus élőlények sokasága.

Qui-Gon másodszor és részletesebben az Erő mibenlétét a TCW-ben fejtette ki a Voices című részben, amiben azt is megtudhattuk, hogy az Erőnek két szintje van. Az Élő Erő és a Kozmikus Erő. Az élőlények generálják az Élő Erőt, és az abban összegyülemlett életerő táplálja a Kozmikus Erőt (tömören: ide kerül a holtak életereje), ami összeköt minden életet és kommunikál a Jedikkel a midi-chlorianokon keresztül.

Ez a trükkös az Erőszellemekben, ők ugyanis megőrzik az életerejüket, nem olvadnak be az Élő Erőn át a Kozmikus Erőbe - magyarán: nem válnak eggyé az Erővel. Viszont, akárcsak a Kozmikus Erő, ők is tudnak kommunikálni a Jedikkel a midi-chlorianokon keresztül, illetve később manifesztálódni is tudnak.

A midi-chlorianok pedig a Galaxis bölcsőiben születnek és terjednek szét a Galaxisban, hogy újabb és újabb életet teremtsenek, ami táplálja az Élő Erőt.

Tehát: a midi-chlorianok teremtik meg azt az életet, ami megteremti az Élő Erőt és táplálja a Kozmikus Erőt, ami a midi-chlorianokon keresztül kommunikál az Erőhasználókkal. Vagyis a midi-chlorianok nem az Erő, de nélkülük nem lenne se az Erő, se élet. Egyszerre alapkövei és adó-vevői is az Erőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy a midik csak közvetítő szerepet töltenek be. Lényegében ezt Qui-Gon ki is mondja. Egyébként a fikázók pont azért fikázzák a midiket mert az szerintük magát az Erőt testesíti meg. :)

 

Ez a fikázókra utaló célzás, gondolom, nekem szólt :)

Tévedsz, Ody, nem fikázom a midichloriánokat - miért is tenném? semmi okom sincs rá, hiszen alapból ki sem akadtam rajtuk, amikor megjelentek a SW-ban, csak elfogadtam, hogy vannak, oszt kész.

Egyszerűen csak van egy saját gondolatmenetem, ami lehet, hogy nem olyan mély, mint itt a többségé, de azért egyfajta vélemény :)

Tudom, illik egy jó régi és összeszokott közösség új tagjaként mindig minden régi taggal egyetérteni, de sajna engem nem ilyen fából faragtak, még ilyenkor sem teszem le a saját fejemet a saját nyakamról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a fikázókra utaló célzás, gondolom, nekem szólt :)

Tévedsz, Ody, nem fikázom a midichloriánokat - miért is tenném? semmi okom sincs rá, hiszen alapból ki sem akadtam rajtuk, amikor megjelentek a SW-ban, csak elfogadtam, hogy vannak, oszt kész.

Egyszerűen csak van egy saját gondolatmenetem, ami lehet, hogy nem olyan mély, mint itt a többségé, de azért egyfajta vélemény :)

Tudom, illik egy jó régi és összeszokott közösség új tagjaként mindig minden régi taggal egyetérteni, de sajna engem nem ilyen fából faragtak, még ilyenkor sem teszem le a saját fejemet a saját nyakamról :)

Szerintem nem rád értette Ody, amit írt, hiszen nem fikáztad a midichloriánokat, csak leírtad a saját megközelítésedet. Az csak egy információ volt részéről, hogy akik fikázzák, azok is hasonló véleményen vannak, de ebből még nem következik visszafelé az, hogy akik hasonló véleményen vannak, azok fikázzák is. :)

 

Egyébként nyugodtan lehet saját véleményed, emiatt senki nem fog itt megkövezni, max. erős vitákra számíthatsz. :D De gondolom, az nem baj. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a fikázókra utaló célzás, gondolom, nekem szólt :)

Tévedsz, Ody, nem fikázom a midichloriánokat - miért is tenném? semmi okom sincs rá, hiszen alapból ki sem akadtam rajtuk, amikor megjelentek a SW-ban, csak elfogadtam, hogy vannak, oszt kész.

Egyszerűen csak van egy saját gondolatmenetem, ami lehet, hogy nem olyan mély, mint itt a többségé, de azért egyfajta vélemény :)

Tudom, illik egy jó régi és összeszokott közösség új tagjaként mindig minden régi taggal egyetérteni, de sajna engem nem ilyen fából faragtak, még ilyenkor sem teszem le a saját fejemet a saját nyakamról :)

A fikázót Ody a fikázókra értette. Ne vegyél magadra olyan inget, ami nem a tiéd. ;)

A magányvéleménnyel sincs baj, csak egyrészt, vedd figyelembe, hogy másnak meg más lehet a magánvéleménye és ugyanolyan elánnal hangoztathatja és ütköztetheti a tiéddel (ez persze nem személyes támadás). Másrészt meg a Star Warsban azért egy s más véleménytől függetlenül el lett már magyarázva. A midi-chlorianok kérdése ilyen, a filmek és a sorozatok e kérdésben egyértelműen állást foglalnak, innentől kezdve ez már nem vélemény, hanem tény - viszont magáról a tényről nyugodtan tessék véleményt alkotni. :)

És ha valakinek a véleménye markánsan eltér a filmben elmagyarázott vagy bemutatott dolgoktól, azt hajlamosak vagyunk kijavítani. De ezt sem kell magadra venni, a jó szándék, nem az oltogatás vezet minket. Mert hát rajongók vagyunk, nem tűzoltók, még ha bizonyos emberek jellemzően vehemensebben is fejtik ki eme jószádékot (tekinteteket rám ne vessétek :P ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, nem rád gondoltam DarthKirk! Miért is gondoltad ezt? :hmm: Talán nem voltam elég konkrét. :) A többiek már pedzegették de én azokra gondolok akik a nagy EPI gyűlöletük egyik sarokköve ez a midi kérdés. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy kolléga felhozta, így elkezdett érdekelni.

Ha a midichloránok a sejtekben élő mikroszkopikus lények, akkor Anakin példájával élve, a végtaglenyiszálások és egyéb sérülések után kevesebb sejtje lett, ergo kevesebb midichloriánnal rendelkezett?

A másik dolog, a parányi Yoda, akinek nyilvánvalóan nincs annyi sejtje, mint Skywalkernek. A vérben lévő midichlorián koncentráció szerint, Anakin vére jóval többet tartalmaz. Tehát, a méret és az esetleges levágott végtagok (azaz a sejtek száma) hatással van a személy midi szintjére? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk, hogy minden élőlényben jelen vannak, és az valószínűsíthető, hogy minden sejtben is ott vannak, méghozzá nem is csak egy példányban (ha a mitokondriumot vesszük alapul).

 

Én viszont úgy képzelem el, hogy egy erőhasználó, csak az idegsejtjeiben lévő midiklorianokra tud hatni. Ez abból látszik, hogy egy tapasztalatlan erőhasználónak még imitálnia kell a folytogatást a kezével, ergo el kell végeznie azt a mozdulatot, amit az Erőn keresztül végre akar hajtani. Egy tapasztaltabbnak viszont már elég csak rágondolnia a cselekvésre, és az Erő végrehajtja az akaratát. Viszont amikor tényleg nagymértékű Erőt akarnak megidézni (mint amikor Yoda az epII-ben megmenti Anakint és Obi-Want az oszloptól), akkor az összes lehetséges midikloriánt ingerelniük kell magukban, ezért a kezükkel végrehajtják az imitáló mozdulatot, hogy az adott testrészben lévő idegsejtek midikloriánjai is aktiválódjanak.

Az elméletem az, hogy a kezdő erőhasználó még csak kis mértékben képes irányítani a midikloriánjait, ezért ugyanazon hatáshoz többet kell mozgósítania, viszont minél gyakorlottabb az egyén, annál nagyobb a kontrollja felettük, így kevesebb aktiválása is elég (azaz elég csak gondolnia a mozdulatra, nem kell megtennie, csak ha tényleg az összes midikloriánját aktiválni akarja).

 

Ugyanez a helyzet a látomásokkal, megérzésekkel: Egy kezdőnek minden más információ forrást ki kell iktatni (rostélyos sisak az epIV-ben), hogy az idegrendszerében lévő midikloriánok "hallathassák a hangjukat", de egy tapasztalt egyén már könnyen ki tudja szűrni az Erő keltette ingereket, az érzékszervek által keltett ingerek közül. (kb. mint amikor valaki megvakul, érzékenyebb lesznek az érzékszervei). Ezt ugye meditációval lehet fejleszteni, ami a külső ingerek kizárásával történik.

 

A filmből valószínűsíthető, hogy azért van korreláció a szövetek midiklorián tartalma között, hisz vérmintából határozták meg Anakin erőérzékenységét, ergo ha a vérben magas az érték, akkor más szöveteiben is magasnak kell lennie (most hogy melyik szövetben van több és melyikben van kevesebb szinte lényegtelen). Ebből következik, ha valaki elveszíti a végtagjait, az tényleg rengeteg midikloriánt veszíthet, de az igazán fontosakból csak csekély mértékben szenved veszteséget, ugyanis a periférián az idegsejtek száma elenyésző a központi idegrendszerhez képest.

 

A nem idegsejtekben lévő midikloriánokra való hatást (mint például a szövetek gyógyítását az Erő segítségével) úgy képzelem el, hogy az erőhasználó az idegsejtjeiben lévő midikloriánokkal megidézi az Erőt, majd az Erő segítségével közvetve hat a többi szövet midikloránjaira, amik így szintén megidézik az Erőt, és segítik a sejtek gyógyulását.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem az a lényeges, hogy abszolút értékben mennyi midi van valaki testében, hanem azok koncentrációja. Mondjuk hogy egy sejtben mennyi van. Mindegy mekkora Yoda, hány sejtje van stb., a midi-sűrűség ezektől független. Ha van egy egysejtű, amiben 30k midi van, akkor Erőérzékenyebb lesz még Anakinnál is, hiába van utóbbinak több millió olyan sejtje, amiben 20k körüli a midi-szint. Legalábbis én így képzelem el ezt a részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem az a lényeges, hogy abszolút értékben mennyi midi van valaki testében, hanem azok koncentrációja. Mondjuk hogy egy sejtben mennyi van. Mindegy mekkora Yoda, hány sejtje van stb., a midi-sűrűség ezektől független. Ha van egy egysejtű, amiben 30k midi van, akkor Erőérzékenyebb lesz még Anakinnál is, hiába van utóbbinak több millió olyan sejtje, amiben 20k körüli a midi-szint. Legalábbis én így képzelem el ezt a részét.

Igen ez jó ötlet, kérdés mi hangzik el pontosan a filmben a 20.000nél. Ja és ugye Qui-Gon mintát vesz Anakin véréből, nem pedig az egész gyerek összes testrészét vizsgálja, ami miatt szintén az a valószínű, amit Pb ír.

 

Nabo, a tiedhez nem tudok érdemben hozzászólni, túl technikai nekem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz nem hangzott el mértékegység a filmben, de személy szerint azt felettébb valószínűtlennek tartom, hogy 1 sejtben (főleg a vért alkotó sejtekben) több tízezer midiklorián legyen (most képzeljük csak el, hogy egy sejtünkben több tízezer kis másik sejt él).

Figyelembe véve, hogy a midikloriánok megalkotásakor Lucas a mitokondriumot vette alapul, sejtenként pár 10-100 db lehet jelen (extrém esetben 1000-es nagyságrend), a sejt fajtájától függően. Én inkább db/µl mértékegységet tartanám reálisnak, amikor Obi-Wan a 20000-ről beszél, így Anakin fehérvérsejtjei hozzávetőlegesen 3 midikloriánnal rendelkezhetnek.

Ez a szám lehet nagyobb az idegsejtekben, hisz a teóriám szerint mivel úgyis ezeken keresztül komunikálnak az Erővel, érdemesebb, ha itt nagyobb a számuk.

 

Mindez persze csak feltételezés a részemről az adott információk alapján, de ha a valós élethez akarjuk hasonlítani (mert mi máshoz is tudnánk), akkor ezt tartom a legreálisabbnak.

 

Szerk.: Hát igen, abban az előnyben vagyok, hogy volt "szerencsém" évekig sejtbiológiát, molekuláris biológiát és élettant is tanulnom, de én meg a SW gazdasági vonatkozásaihoz nem tudnék sokat hozzátenni :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elképzelésem szerint minden sejtben van bizonyos mennyiségű midiklorián (számuk szövet és egyed függő, de a szövetekben lévő mennyiségek között van korreláció). A vér midiklorián tartalma alapján lehet következtetni a többi sejttípus (pl. az idegsejtek) midiklorián számára is.

 

Könnyen elképzelhető, hogy Qui-Gon kis kommunikátora elvégzi a vérminta paramétereinek mérését, és a nyers adatokat küldi el Obi-Wanhoz, amihez már komolyabb számítást igénylő felszerelés kell az értékeléshez, mint amit egy Gilette Sensor Excel női borotva el tud végezni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Qui csak az eredményeket küldi a vizuális kupola megjelenítés érdekében. :D

 

Nabo, de Obi nem azt mondja, hogy ez alapján a modell szerint vagy kalkulációk szerint vagy VALÓSZÍNŰLEG 20.000 fölött van, hanem h az átküldött minta értéke konkrétan 20.000 fölötti. Nekem így az idegsejtes izé sántít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik Nabo elmélete. :) Ugyanakkor engem is a vérmintás elemzés bizonytalanított el. Mivel az alapján a midik az egész testben (a vér révén) azonos mértékben vannak jelen. Ezért mutatható ki pár csepp vérből a komplett midichlorián-szint.

 

A midi-koncentrációt én is evidensnek tartom. Hiszen ha pl. adott egy Anakin és egy Yoda méretű személy, akik tegyük fel, ugyanakkora midichlorián számmal rendelkeznek, akkor a kisebb méretű, kevesebb sejttel rendelkező illetőben koncentráltabbnak kell lennie ezeknek a lényeknek. Obi-Wan is úgy határozza meg a vizsgálat eredményét, hogy Yoda és Anakin vére hány midichloriánt tartalmaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A valóságban az orvosok sem mondják egy laborlelet láttán, hogy "valószínűleg a GOT szintje 30 U/L", pedig ez is csak egy becsült érték, amiben ott van a mérőeszköz alap hibája, plusz a zajszűrés okozta hiba is.

Mellesleg Obi-Wan azt is mondta, hogy "off the charts", ergo akkora mennyiségű midiklorián van Anakin vérében, amivel a rendszer nem is tud mit kezdeni, mert alul van méretezve ilyen minta feldolgozására, ezért mondta, hogy több mint 20 000. És ez tulajdonképp nem is becslés, ha tudod, hogy biztosan egy adott érték felett van.

 

De akkor vegyünk egy nem lehetetlen elrendezési struktúrát, hogy hogyan mérhet a készülék (újabb szakmai ártalom következik, de megpróbáltam "móricka nyelven írni"):

Tegyük fel, hogy a női borotva a midikloriánokban lévő egyik X szerves anyagának koncentrációját méri (pl. fényelnyelés alapján, ami a biológiai mintáknál népszerű módszer), amiből jól meghatározható a midikloriánok száma, de ez a mért X anyag más sejtekben is előfordulhat.

Ha más sejt (lehet akár vörösvértest, és/vagy fehérvértest stb.) is rendelkezik ezzel az X anyaggal, akkor először a többi sejt mennyiségét kell meghatározni (szintén lehet fény alapján, de vezetőképességgel is).

Ezután ki kell számolni, hogy a mért X anyagból mennyi származik a többi sejtből, végül a számolt értéket kivonni az eredetileg mért mennyiségből, így megkapjuk, hogy mennyi X anyag származik midikloriánokból.

Ha tudjuk, hogy egy átlagos midiklorián mennyi X anyagot tartalmaz, akkor az X anyag mennyiségéből kiszámítható, hogy körülbelül mennyi midiklorián van az adott vérmennyiségben.

És ez csak egyfajta (elég primitív) zajszűrés, amire egy női borotva már nem biztos hogy képes (hiába van benne adóvevő és érzékelő funkció), ellenben egy számítógépnek megfelelő szoftverrel a nyers adatok alapján sec perc kiszámolni és szép kupolában ábrázolni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az alapján a midik az egész testben (a vér révén) azonos mértékben vannak jelen.

Ezt a filmek alapján nem tudhatjuk, ugyanis a különböző sejtek különböző felépítésűek, ergo akár különböző mennyiségű midiklorián is lehet bennük. Nem kizárt, hogy a koncentráció megegyezik, de az is lehet, hogy eltérnek az értékek.

A midiklorián koncentrációt nem úgy kell elképzelni, mint pl az O2 koncentrációt, amit a keringés megpróbál mindenhol egyenlően elosztani. Ahogy én látom, inkább olyan, mint a sejtek mitokondrium eloszlása, ami adott sejtben lehet akár 0 (vörösvértest), vagy ~8000 is (májsejtek).

 

De Sky kapisgálja: Yoda az egyik legnagyobb erőhasználó, és mivel kevés sejttel jelentkezik, valószínűleg azokban piszok magas a midiklorián szám. Szerintem ezért nincs is nagyobbra méretezve a mérőkészülék, mert ha Yoda vére nem haladja meg a 20 000-es értéket, akkor egy normális méretű lény vérének koncentrációja biztos nem lépi majd át ezt az értéket (vagy ha mégis, akkor abban a valakiben még Yodánál is nagyobb potenciál van)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A midiklorián koncentrációt nem úgy kell elképzelni, mint pl az O2 koncentrációt, amit a keringés megpróbál mindenhol egyenlően elosztani. Ahogy én látom, inkább olyan, mint a sejtek mitokondrium eloszlása, ami adott sejtben lehet akár 0 (vörösvértest), vagy ~8000 is (májsejtek).

 

De akkor, hogy lehet megbízható és hiteles a mérés? Mert mi van akkor ha pont onnan vesznek vért ahol nincs midi? Ebben az esetben átsiklanak (hogy van ennek a feltételes módja átsikolhatnak??? :D ) potenciális Erőérzékeny személyek felett nem?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor, hogy lehet megbízható és hiteles a mérés? Mert mi van akkor ha pont onnan vesznek vért ahol nincs midi? Ebben az esetben átsiklanak (hogy van ennek a feltételes módja átsikolhatnak??? :D ) potenciális Erőérzékeny személyek felett nem?

Amikor vért vesznek nem csak vörösvértesteket vesznek, hanem plazmát, fehérvérsejteket és vérlemezkéket is. Ha feltételezzük hogy a vér a SW-ban hasonlít a valós vérre, és a midikloriánok némiképp hasonlítanak a mitokondriumra, akkor valószínűleg a vvt-ekben, a plazmában és a vérlemezkékben nincs midiklorián, a fehérvérsejtekben viszont igen. És amint meghatározzuk a fehérvérsejtekben lévő midikloriánok mennyiségét adott vértérfogatra nézve [db/µl] (vagy konyhanyelve mondva a "vér midiklorián számát"), az már egy jó indikátora lehet, az adott egyed erőérzékenységének.

De az, hogy ez az érték több mint 20 000, abból még nem következik közvetlenül, hogy minden szövetében ez a midikloriánok koncentrációja, viszont az valószínűsíthető, hogy mivel a vérében többszöröse a átlagos értéknek, ezért minden szövetében nagyobb, mint az átlagos szövetre jellemző érték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az, hogy ez az érték több mint 20 000, abból még nem következik közvetlenül, hogy minden szövetében ez a midikloriánok koncentrációja, viszont az valószínűsíthető, hogy mivel a vérében többszöröse a átlagos értéknek, ezért minden szövetében nagyobb, mint az átlagos szövetre jellemző érték.

Ez matematikailag nem lehetséges szerintem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem pontosan fogalmaztam fogalmaztam: Arra gondoltam, ha valakinek nagyobb a vér midiklorián száma, mint egy átlagos lényé, akkor a többi szövetében is nagyobb a midiklorián szám, mint egy átlagos lény szövetéiben.

 

Ergo, ha egy nem erőhasználó vérének midiklorián száma alacsony (tegyük fel, hogy fehérvérsejtenként rendelkezik átlagosan 5-tel), akkor a többi szövetében is alacsony lesz az érték (ismét tegyük fel, hogy az idegsejtjeiben átlagosan 500 a midikloriánok száma)

Ha egy erőhasználó közepes vér midiklorián számmal (50 midi/fvs) rendelkezik, közepes értékkel rendelkezik más szövetekben is (5000 midi/idegsejt)

Anakinnál kiugróan magas a vér midi érték (150 midi/fvs), ezért kiugróan magas lesz a többi szövetének midiklorián tartalma is (15000 midi/idegsejt)

 

Nyilván a számok hasra ütés szerűek, és a szorzó fajonként/egyénenként/szövetekként változhat, de a vér midiklorián száma már a legtöbb esetben alkalmas lehet arra, hogy indikátorként használják az erőérzékenység vizsgálatára, anélkül hogy meg kelljen határozni az az egyes szövetek midiklorián számát külön-külön. Eleve erre nincs is szükség, hisz láttuk, hogy a jedik nem midiklorián számok alapján döntik el, hogy ki lehet jedi és ki nem, hanem személyesen is letesztelik az adott egyedet, hogy "mennyire van vele az Erő", majd csak ezután hoznak döntést a jövőjével kapcsolatban.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sok a spekuláció, bár tény, hogy túl sok mindenre nem tudunk támaszkodni. Mindenesetre kicsit fura, hogy a vér midi szintjét vizsgálják, ha egyszer az idegsejtben arányait nézve jóval több midikkel rendelkezne a delikvens. Ha azt mondod azért, mert vért venni könnyebb, mint idegsejt mintát, oké, el tudom fogadni, de így sok jelentősége pl. annak sincs, hogy Anakinnek több midije van a vérében, mint Yodának, mert ettől utóbbinak pl. az idegsejtjeiben lehet a fiúénál több van.

 

Igazából, amit leírsz, akár még működhet is, de ha mérlegelem az okokat, inkább azért írom ezt, mert nincs sok fogódzónk az ügyben, és nem pedig azért, mert a filmekből ez következik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.