Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Az EPI -re hangolódván megnéztem a BD extráit. az EPI -es Naboo szekcióban van egy Dennis Muren interjú amiben a Nabooi csatáról beszél. Szinte hihetetlen, de a gungákon és a robotokon kívül minden valós! :o A mező (ezt tudtuk), de még a tankok is amik min modellek amiket felrobbantottak, ütköztettek, stb. Hihetetlen, hogy még ennyi idő után is meg tudnak lepni mennyire modell centrikus ez a film. :clap:

 

Ugyanmár azok gagyi CGI-k. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja Ody, rosszul látod. A gungan-ek és a droidok szörnyű CGI-k, amik totálisan lerombolják az egész hangulatot. Ha nem tudnak találni 400 statisztát, akiket jelmezbe öltöztetve ugráltatnak és nem félik az igazi lézerlövedék általi halált, valamint megépíteni 1000 robotot, akiket aztán valódi energiagömböcökkel el tudnak pusztítani, akkor kár ilyen jeleneteket csinálni. Ez ugyanis mindennek a legalja és a piszok Lucas még asszisztált is ehhez. :evil::evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet rossz topikba írok de valahol meg kell kérdeznem:

Az Episode I-ben miért különbözik Palpatine és Sidious szinkronhangja?

Ahogy Dzséjt is írta az igazság odaát van.. ;)

De egy régi pletykával szolgálhatok.

Állítólag annak idején a Lucasfilm felügyelte, sőt az áment is ő mondta ki a szinkronhangok tekintetében.

És Melis Gábort jobb Sidious nak tartották..

Az a kemény egy Gruber H. azt nyilatkozta, hogy Ő is felmondta Sidious szövegeit 99-ben..

Ki érti ezt? Főleg azután, hogy később, mint tudjuk végig Grúber H. nyomja a karaktert mindenestül (hálisten)..

Hát ennyi.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Két háttérkaraktert játszott. Az egyiket később elkeresztelték Rehtul Minnaunak, aki Teckla Minnau bátyja.

Nathantpm.jpg

Hogy ő hol látható, az jó kérdés, gondolom valamelyik naboo-i tömegjelenetben. A másik karakter névtelen, de könnyen megtalálható, ő az a kakadu fejű lény Watto mellett a fogatverseny páholyában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az egyik baráti talin szóba került Terence Stamp és a blue screen kérdése. Az ipse Valorumot játszotta és elmondása szerint a blue screen felvételek valami iszonyúak voltak. Nos ma megnézvén a részt külön figyeltem ezekre a momentumokra. Valorum két helyen tűnik fel: először amikor fogadják Amidalát, másodszor pedig akkor amikor a szenátusban vannak. Az első jelenetben amikor full díszletben szerepel valami borzalom!! Pedig ott aztán nem a semmihez beszél hanem hús-vér szereplőkhöz. Olyan fa arccal beszél végig, hogy döbbenet. Meglepő, hogy a szenátusi kék hátteres jelenetekben amik miatt sírt, sokkal jobb teljesítményt nyújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valorum döbbent arckifejezése a leváltása után még mindig az egyik legerősebb elem szerintem a filmben. :) Amikor Padmét fogadja, akkor számomra is kissé elég darabos és kifejezéstelen volt Stamp mimikája, de ezt be tudtam annak, hogy a kancellár meglehetősen zavarban volt a királynő megjelenése miatt, hiszen elég rossz érzés lehetett annak az egyértelmű megnyilvánulása Amidala előtt, hogy jelentősen meg van kötve a keze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se éreztem problémásnak Valorum-ot. Bomarr szerintem jól megragadta a lényegét: merev és arisztokratikus figura. Meg végül is ő egy fatökű bábnak van beállítva, egy marionettnek, akit drótokon rángatnak a bürokraták. Ezen kép kialakulásában segít, ha tényleg egy ilyen teszetosza élettelenek figurának tűnik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Amidala, nem kis rábeszélés után, rajta verte el a port a Köztársaság töketlenkedése miatt, pedig Valorum tette meg a legtöbbet a válság békés rendezéséért, elküldve a Qui-Gonékat titokban, ezzel valószínűleg jócskán túllépve kancellári hatáskörét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik baráti talin szóba került Terence Stamp és a blue screen kérdése. Az ipse Valorumot játszotta és elmondása szerint a blue screen felvételek valami iszonyúak voltak. Nos ma megnézvén a részt külön figyeltem ezekre a momentumokra. Valorum két helyen tűnik fel: először amikor fogadják Amidalát, másodszor pedig akkor amikor a szenátusban vannak. Az első jelenetben amikor full díszletben szerepel valami borzalom!! Pedig ott aztán nem a semmihez beszél hanem hús-vér szereplőkhöz. Olyan fa arccal beszél végig, hogy döbbenet. Meglepő, hogy a szenátusi kék hátteres jelenetekben amik miatt sírt, sokkal jobb teljesítményt nyújt.

Én is így érzem. A mai napig kizökkent Stamp játéka a bemutatkozásakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az index elkezdte a felkészülést a hetedik epizódra, ami azt jelenti, hogy végig mennek az összes SW filmen a következő hat hétben. Már látom magam előtt a facepalmokat. :DÍme a példa, hogy kell gyűlölködéssel várni egy filmet.

 

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a faszi már kb. az ötödik mondat végén letehette volna a tollat, hiszen elárulja, hogy nem is érdekli Darth Vader előélete. Akkor mi a f*sznak ír róla pont ő? :hmm: Egyébként az egész fikahalmaz a 16 év alatt agyonismételt dolgok egymásra dobálása. Végtelenül ostoba és out of universe az egész. És jó szokás szerint a hozzászólások csak rátesznek egy lapáttal, persze tisztelet a kivételnek.

 

A lényeget szerintem az alábbi hozzászólás fogta meg:

"ezek rossz filmek voltak! de az eredeti trilógia is rossz, mert a tripio gagyi. yoda is béna volt az eredetiben is! kicsi mitugrász! nem ilyenekre van szüksége az állófarkú magabiztos szuperférfiakból álló nézőknek hanem izmos állófarkú magabiztos szuperhősökre!

 

le tripióval, yodával és a többi gagyi gyerekes izékkel!

 

remélem az új filmek beváltják a reményeinket! sok akció legyen! az eredeti trilógiában is alig volt akció! utálom őket!!! és te is "

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak beleolvastam, de hát mit várunk egy Index cikktől? Viszont ihletett kaptam én is egy cikksorozatra, már csak az a kérdés, hogyan viszem ezt végig az SFportalon, ahol rajtam kívül mindenki utálja az ep1-2-3-at? - mert eztet nem a blogomra kéne kitenni, hanem oda, ha már az állítólag az ország legolvasottabb online sci-fi magazinja. :hmm: Mondjuk a főszerkesztőnk inkább már politizál, aki átveszi, az meg szereti, ha vannak anyagok az oldalon. Ráér a végén megtudni, hogy nem gyűlölködő cikkeket írok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.