Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Phasma is legenda?

Itt Revan a Szukits által, 2017 -ben kiadott összes SW könyvről beszél. És a Szukits jelenleg mindkét típusból (kánon és legendák) ad ki példányokat, kisebb-nagyobb késéssel. A Phasma kánon regény, tavaly szeptemberben jelent meg kint, itthon meg karácsony körül kaptuk meg, ha jól tudom. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan tudom, hogy te nem nézed, hogy Legenda vagy kánon, szíved joga, de szerintem, ha ilyen "össznépi" rangsort csinálsz akkor egyértelműsítsd, hogy te mindkét oldalról szemezgettél és úgy összesítesz, mert könnyen összezavarhatsz olyanokat akik kevésbé vannak benne a könyves dolgokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Revan tudom, hogy te nem nézed, hogy Legenda vagy kánon, szíved joga, de szerintem, ha ilyen "össznépi" rangsort csinálsz akkor egyértelműsítsd, hogy te mindkét oldalról szemezgettél és úgy összesítesz, mert könnyen összezavarhatsz olyanokat akik kevésbé vannak benne a könyves dolgokban.

Már ne haragudj, de miért kéne egyértelműsítenie? Világosan leírta, hogy a 2017-ben magyarul megjelent SW könyveket rangsorolja a saját tetszése szerint....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Már ne haragudj, de miért kéne egyértelműsítenie? Világosan leírta, hogy a 2017-ben magyarul megjelent SW könyveket rangsorolja a saját tetszése szerint....

Azért, mert alapesetben ebben a topicban mindenki csak a Legends könyvekről beszél csakúgy ahogyan a kánon topicban a kánon könyvekről és bár hiába írta azt "végre rangsorolhatom a 2017-es év legjobb Star Wars könyveit." ebből simán lehet asszociálni arra is, hogy csak a Legendsekre gondol, mivel maga a topic is azokról szól illetve kellene szólnia. Ody is megkavarodott pedig azért ő benne van az SW vérkeringésben, akkor azzal mi lesz aki ritkábban foglalkozik vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindegy a lényeg az, hogy benne van, hogy valaki viszont belekeveredhet. Oda kell írni, hogy a lista kánon és Legends könyveket is tartalmaz, ahogy írtad a színes megkülönböztetés nagyon jó ötlet, aztán akkor vegytiszta az egész és nem lehet kavarodás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Revan eldönti szerintem, hogy hogyan írja meg a saját kommentjét. Aki az EU/Legends topikokat látogatja, az egyébként is képben lehet azzal, hogy a Szukits Legends ill. canon könyveket is kiad jelenleg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscanti éjszakák 3. része, Az Erő mintázatai ősszel fog megjelenni. A kiadó bár kitehette volna ezt is előrendelhetőbe, de tanulván a sok csúszásból inkább kivárnak vele, hogy minimalizálják a lehetséges csúszásokat.

A Coruscanti éjszakák 4., befejező része szintén ősszel jön. Az utolsó lovag lesz a címe, annak érdekében, hogy elkerüljék a címismétlést Az utolsó Jedik filmmel és filmregénnyel. Ugyebár ennek a regénynek is az eredeti címe: The Last Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hír! Bár még csak az 1. kötetet olvastam, az és a Medstar-duológia után úgy érzem, remek regények várnak ránk. A címváltoztatásnak van értelme.

Ha minden igaz, számos csúsztatás után jövőhéten végre megérkeznek az Aphra + Sikolyok fellegvára képregények, valamint Az árnyak utcája c. regény. Mondanom sem kell, hogy mindegyik várós. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Majd Revan eldönti szerintem, hogy hogyan írja meg a saját kommentjét. Aki az EU/Legends topikokat látogatja, az egyébként is képben lehet azzal, hogy a Szukits Legends ill. canon könyveket is kiad jelenleg. 

Nekem aztán mindegy hogy írja meg, én tisztában vagyok vele mi kánon mi nem, de annak aki nem és esetleg tájékozódó jelleggel (is) látogatja a fórumot annak esetleg félreérthető lehet, ha össze vannak mosva a Legends és kánon művek, én csak a tisztán átláthatóság kedvéért írtam le a fentieket. Ha valaki követi az EU topicot és megjelenik benne egy adott könyv, majd átmegy a Legends topicba ahol is ugyanúgy meglátja, hogy azt a könyvet említik akkor azért jogosan merülhet fel benne az a kérdés, hogy most akkor hova is tartozik igazán.

Egyébként nem értem miért kell ebből ekkora feneket keríteni? Egy +mondattal lenne több az egész és a hsz mondanivalója sem változna csak teljesen egyértelmű lenne a kissé "laikusabb" rajongók számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Remek hír! Bár még csak az 1. kötetet olvastam, az és a Medstar-duológia után úgy érzem, remek regények várnak ránk. A címváltoztatásnak van értelme.

Ha minden igaz, számos csúsztatás után jövőhéten végre megérkeznek az Aphra + Sikolyok fellegvára képregények, valamint Az árnyak utcája c. regény. Mondanom sem kell, hogy mindegyik várós. :) 

Nemsokára hozzákezdek A Jedik alkonyához, ha befejeztem a Vizköpők urát. Én is nagyon várom, de mostanában úgy éreztem más könyveket is kell olvasnom.

Sajnálom, hogy az Aphra és a Sikolyok Fellegvára ennyit csúszott. Remélem nem rajtam múlt. Már nagyon régen befejeztem a lektorálásukat, még áprilisban.. A második olvasásos ellenőrzéssel május első hétvégéjén bíztak meg a kiadótól, ezzel is rohamtempóban igyekeztem, hogy időben nyomdába kerüljön.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017 volt a Star Wars 40. évfordulója. Könyvek terén több mint bőséges volt a termés. 7 új kánon és 7 Legendák könyv jelent meg (a Legendák közül az egyik második kiadás volt).

Kaptunk két előzmény könyvet a Zsivány Egyeshez – Katalizátor és A lázadás hajnala - , befejeződött az Utóhatás-trilógia A Birodalom végével, Thrawn újra színre lépett a kánonban is a saját regényében, az Inferno osztagban bepillantást nyertünk a Zsivány Egyes és az Új remény utáni időkbe, megtudhattuk mi történt Saw Gerrera ellenállóival, és hogyan jött össze az Inferno osztag, a Phasmában pedig megkaptuk Phasma háttértörténetét. Ezek mellett a Zsivány Egyes filmregény is napvilágot láthatott.

A közelgő viharral megjelent az utolsó kötet a Klónháború előtti régebbi felnőtt regényekből, A Tatuin szelleme egy rég várt hiánypótló darab volt, mely összekötötte az előzmény- és a klasszikus-trilógiát, A mandalori páncél újra megjelent (így a Fejvadászháborúk 2. és 3. kötete 2018-ban megjelenhetett), a régi Klónháborús média projektből megjelentek a hiányzó felnőtt regények – Jedi próba, Harctéri sebészek, Jedi gyógyító - , illetve megjelent egy újabb kötet a 2008-as A Klónok Háborúja animációs sorozathoz – Életre-halálra.

Eljött az ideje, hogy rangsoroljam az én személyes kedvenceimet.

Aranyérmesek, vagyis a legjobbak. Ezek mindegyike ötös kategóriájú könyvek: James Luceno: Katalizátor; Karen Traviss: Életre-halálra; Timothy Zahn: Thrawn; Michael Reaves és Steve Perry: Harctéri sebészek; Michael Reaves és Steve Perry: Jedi gyógyító; David Sherman és Dan Cragg: Jedi próba; K. W. Jeter: A mandalori páncél; Beth Revis: A lázadás hajnala

Ezüstérmesek, vagyis a nagyon jók, négy és felesek: Alexander Freed: Zsivány Egyes; Troy Denning. A Tatuin szelleme

Bronzérmesek, vagyis a jó könyvek, a négyesek: Chuck Wendig: Utóhatás: A Birodalom vége; Alan Dean Foster: A közelgő vihar; Christie Golden: Inferno osztag; Delilah S. Dawson: Phasma

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 06. - 17:19, Darth Revan9 írta:

A Coruscanti éjszakák 3. része, Az Erő mintázatai ősszel fog megjelenni. A kiadó bár kitehette volna ezt is előrendelhetőbe, de tanulván a sok csúszásból inkább kivárnak vele, hogy minimalizálják a lehetséges csúszásokat.

A Coruscanti éjszakák 4., befejező része szintén ősszel jön. Az utolsó lovag lesz a címe, annak érdekében, hogy elkerüljék a címismétlést Az utolsó Jedik filmmel és filmregénnyel. Ugyebár ennek a regénynek is az eredeti címe: The Last Jedi.

Ahogy látom mégis csak feltették őket előrendelhetővé. :bb8flame:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Az utolsó parancs

(A Thrawn-trilógia 3. része)

 

Sikerült végeznem a Thrawn-trilógia harmadik, egyben befejező részével. Az első résznél mindenképp jobb volt, a másodiknál azonban nem - szerintem a második résszel, a Sötét erők ébredésével pont egy szinten van. 

A történet ott folytatódik, ahol a második rész befejeződött: a Birodalom az újonnan szerzett Katana-flottát, illetve a klónokat felhasználva kísérli meg felszámolni az Új Köztársaságot, miközben az őrült C'Baoth Mester meg akarja kaparintani Leiát, Luke-ot, Marát meg Leia gyerekeit - egyszóval mindenkit át akar állítani a Sötét Oldalra, akit csak lehet. 

Annak ellenére, hogy tudtam, mi lesz a vége - ugyanis a Jedi Akadémia-trilógia egyik részének a hátoldalán van egy óriási spoiler -, izgalmas és meglepő volt az utolsó pár fejezet, oldal. (A miérteket ugyanis nem tudtam.) Maradtak lezáratlan szálak (pl. Niles Ferrier, Pellaeon vagy Rukh sorsa), remélem, ezeket a szerző majd előkapja a Thrawn keze-duológiában, melyet vélhetően hamarosan elolvasok.

Egyébként egy dolog nem tiszta: Ackbarral kapcsolatban azt az átutalást ki hajtotta végre? (Még az előző részben történt.) Azt hiszem, nem figyeltem elég jól a regény olvasása közben.

 

Csak most, hogy végeztem az egész trilógiával, döbbentem rá, hogy ez a három kötet mennyivel jobb, mint a TFA meg TLJ, és hogy ezekből lett volna jó filmet csinálni. Vagy ha nem is ezekből a könyvekből, de legalább a karaktereket felhasználhatták volna, és csinálhattak volna valami nagyon hasonló filmtrilógiát. Mert tele van a regény fantasztikus figurákkal: Bel Iblis, Mara Jade, Thrawn, Karrde, C'Baoth... Őket szívesen viszontláttam volna a moziban. De hát, mindegy is, az én szememben ez a trilógia A Jedi visszatér hivatalos folytatása. A Thrawn keze-duológiát meg tárt karokkal várom!

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 17. - 11:08, caseyjones írta:

Timothy Zahn: Az utolsó parancs

(A Thrawn-trilógia 3. része)

 

Sikerült végeznem a Thrawn-trilógia harmadik, egyben befejező részével. Az első résznél mindenképp jobb volt, a másodiknál azonban nem - szerintem a második résszel, a Sötét erők ébredésével pont egy szinten van. 

A történet ott folytatódik, ahol a második rész befejeződött: a Birodalom az újonnan szerzett Katana-flottát, illetve a klónokat felhasználva kísérli meg felszámolni az Új Köztársaságot, miközben az őrült C'Baoth Mester meg akarja kaparintani Leiát, Luke-ot, Marát meg Leia gyerekeit - egyszóval mindenkit át akar állítani a Sötét Oldalra, akit csak lehet. 

Annak ellenére, hogy tudtam, mi lesz a vége - ugyanis a Jedi Akadémia-trilógia egyik részének a hátoldalán van egy óriási spoiler -, izgalmas és meglepő volt az utolsó pár fejezet, oldal. (A miérteket ugyanis nem tudtam.) Maradtak lezáratlan szálak (pl. Niles Ferrier, Pellaeon vagy Rukh sorsa), remélem, ezeket a szerző majd előkapja a Thrawn keze-duológiában, melyet vélhetően hamarosan elolvasok.

Egyébként egy dolog nem tiszta: Ackbarral kapcsolatban azt az átutalást ki hajtotta végre? (Még az előző részben történt.) Azt hiszem, nem figyeltem elég jól a regény olvasása közben.

 

Csak most, hogy végeztem az egész trilógiával, döbbentem rá, hogy ez a három kötet mennyivel jobb, mint a TFA meg TLJ, és hogy ezekből lett volna jó filmet csinálni. Vagy ha nem is ezekből a könyvekből, de legalább a karaktereket felhasználhatták volna, és csinálhattak volna valami nagyon hasonló filmtrilógiát. Mert tele van a regény fantasztikus figurákkal: Bel Iblis, Mara Jade, Thrawn, Karrde, C'Baoth... Őket szívesen viszontláttam volna a moziban. De hát, mindegy is, az én szememben ez a trilógia A Jedi visszatér hivatalos folytatása. A Thrawn keze-duológiát meg tárt karokkal várom!

 

5/5

Én őszintén szólva annak idején úgy éreztem, hogy inkább a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi sorozatok lennének alkalmasak újabb filmtrilógiák alapjának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem a Thrawn trilógia anno nagyon sokáig elvette a kedvem az EU-től. Kifejezetten gyengének éreztem.

Van ez így. Én is találkoztam olyanokkal, akik nem szerették a legnépszerűbbnek tartott könyveket. Ez is az bizonyítja szerintem, hogy sokszor nem éri meg a "többségre" hallhatni, mert nem igaz az, hogy a "többségnek" mindig igaza van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok dolog közbejött, de végre elkezdtem olvasni A Jedik alkonyát.

Az ötödik fejezeteben érdekesen írja le a kronológiát. A Medstarról tudjuk, hogy kb. két évvel Geonosis után , Yavin előtt 20-ban játszódik. A fejezet elején még azt olvasom, hogy I-5 és Den egy éve vannak Coruscant-on, viszont a fejezet végén már az olvasható, hogy a Drongar után nem jutottak el egyből a Coruscant-ra a csatározások miatt, csak a háború végnapjaiban érték el céljukat.  Megnézném, hogyan volt az eredeti szövegben az ötödik fejezet elején. Arra tippelek, hogy nem egy éve érték el Coruscant-ot, csak kb. 1 évvel a Jedik alkonya előtt indultak útnak. Ez pont jó lenne. Kb. 7-9 hónap utazgatás, a klónháború végén elérik a fővárost, aztán megindul a kutatás Jax után. A Jedik alkonya kb. 3 hónappal A Sith-ek bosszúja után veszi kezdetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon így, hogy az idei (legkésőbb novemberben kijövő) könyvek után csak jövő év közepén lesz mit kiadni, engedélyeznek majd a Szukitsnak újabb Legendák-műveket? :hmm:

Vagy most szünet, és lesz esély behozni a lemaradást az olvasatlanokkal? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, sirszalhasogato írta:

Vajon így, hogy az idei (legkésőbb novemberben kijövő) könyvek után csak jövő év közepén lesz mit kiadni, engedélyeznek majd a Szukitsnak újabb Legendák-műveket? :hmm:

Vagy most szünet, és lesz esély behozni a lemaradást az olvasatlanokkal? :P

Nem ezen múlik a dolog. A Disney-Lucasfilmnek és Del Rey Random House-nak kell megegyeznie a 2013 előtti könyvek értékesítési jogaival kapcsolatos bürokratikus dolgokról. Ha ez megtörtént, lehet szerződni. Amúgy meg nem kell aggódni, a jelenleg bejelentett kánon címek valószínűleg 2019. első felében megjelennek nálunk. Valószínűleg a képregényekkel jobban belehúznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem ezen múlik a dolog. A Disney-Lucasfilmnek és Del Rey Random House-nak kell megegyeznie a 2013 előtti könyvek értékesítési jogaival kapcsolatos bürokratikus dolgokról. Ha ez megtörtént, lehet szerződni. Amúgy meg nem kell aggódni, a jelenleg bejelentett kánon címek valószínűleg 2019. első felében megjelennek nálunk. Valószínűleg a képregényekkel jobban belehúznak.

Én meg azt hittem, a Disney simán szőrös szívű. :D De akkor ez így érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült hosszabbítást kieszközölni és így a Szukits Kiadó által kiadott korábbi Legendák könyvek még 2019-ben kaphatóak lesznek. A Disney és a Del Rey Random House ügye még nem rendeződött, így változatlanul nem tudnak szerződni 2013 előtti címekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 21. - 18:42, Darth Revan9 írta:

Ahogy haladok előre A Jedik alkonyában egyre inkább fantasztikusnak érzem, ahogy Reaves leírja Coruscant-ot. Olyan dolgokat is beleírt, melyekre én korábban is gondoltam.

Nekem is tetszett a Coruscant bemutatása, ennyire kreatívan és részletesen egyik író sem állt még hozzá a városbolygóhoz. Kezdetben kissé tartottam tőle, mennyire maradhat érdekes ugyanaz a bolygó több köteten keresztül, de Reaves láthatón ért hozzá, hiszen a Medstar-duológiában is csak a Drongart ismerhettünk meg, mégsem vált unalmas helyszínné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nekem is tetszett a Coruscant bemutatása, ennyire kreatívan és részletesen egyik író sem állt még hozzá a városbolygóhoz. Kezdetben kissé tartottam tőle, mennyire maradhat érdekes ugyanaz a bolygó több köteten keresztül, de Reaves láthatón ért hozzá, hiszen a Medstar-duológiában is csak a Drongart ismerhettünk meg, mégsem vált unalmas helyszínné.

És itt még érdekesebb cselekmény szálakat is behoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.