Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Azok az infók lehetnek kamu dolgok is. Arra is kimehet a játék, hogy direkt beetetik az embereket.

Hidd el, én sem akarom, hogy ez megtörténjen, de ismerjük már a Lucasfilm marketing stratégiáját, hiszen már korábban sem haboztak lelőni bizonyos dolgokat az epizódokból még a vetítése előtt és rendszerint mindig a legjobbakat mutatják be az előzetesekben, például a Ghosts Of Mortis esetén, amikor pont azt a látomást mutatták be, amelyik az epizód egyik legjobban sikerült jelenete, tehát hajlamosak előre spoilerezni. Na már most, nem hiszem azt, hogy munkát fektetnének egy olyan Darth Maul életrajzáról szóló könyv kiadására, amelynek egyik fejezete színtiszta kamu és pár héttel később egy epizódban valami teljesen más fog történni, utána pedig a kiadó vállvonogatva azt mondja, bocsi, csak behülyítettünk titeket. Darth Maul visszatérésére már nagyon rég óta készülnek, a Witches Of The Mistben megmondták, hogy él, egy épeszű rajongó ezt nem akarja elhinni és arra fogja, hogy itt valami nincs rendjén és Talzin biztosan hazudott. Még viszonylag az évad elején kiadnak egy Darth Maul előzetest amelyben elhangzik, hogy "you survived." Mintha a Lucasfilm kvázi fel akarná készíteni a rajongókat, hogy fogadják ezt el, mire ez az egész kezdetét veszi, hogy tudják élvezni és ne az legyen az első gondolatuk, hogy WTF?

 

Egyébként nem akarok belekötni a gondolkodásmódodba az EU-t illetően, de észrevettem, hogy te gyakran szoktál rá hivatkozni a TCW kapcsán is. :) Megértem, hogy van, ami nem tetszik és nem fogadod el, de ez olyan, mintha egy épületnek lenne pár láthatatlan gerendája. Nem látod, hogy valami ott tart bármit is, de ott van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy kerdes a szokevenyek fedlapjan az all hogy sorozat 2 resze ? mihez tartozik ez

Elméletileg semmihez, azt sem értem, hogy miért ez a magyar címe, amikor eredetiben az volt, hogy The Courtship Of Princess Leia. Elvileg ez egy önálló kötet, de biztosan a magyar marketingesek mosták össze valamivel, nem is értem, mi az az "Új Star Wars" sorozat, de biztos nem az amerikaiak találták ezt ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút magyar marketing, a Han Solo-trilógia utáni új könyveket nevezték így. Az "új sorozat" első része a Különbéke volt, a második a Szökevények. Egyébként címadás tekintetében az első könyv se igazán hű az eredetihez, mert az angolul The Truce at Bakura, azaz Tűzszünet a Bakurán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút magyar marketing, a Han Solo-trilógia utáni új könyveket nevezték így. Az "új sorozat" első része a Különbéke volt, a második a Szökevények. Egyébként címadás tekintetében az első könyv se igazán hű az eredetihez, mert az angolul The Truce at Bakura, azaz Tűzszünet a Bakurán.

De mégiscsak több hasonlóság van a kettő között, mint a Szökevények esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, én sem akarom, hogy ez megtörténjen, de ismerjük már a Lucasfilm marketing stratégiáját, hiszen már korábban sem haboztak lelőni bizonyos dolgokat az epizódokból még a vetítése előtt és rendszerint mindig a legjobbakat mutatják be az előzetesekben, például a Ghosts Of Mortis esetén, amikor pont azt a látomást mutatták be, amelyik az epizód egyik legjobban sikerült jelenete, tehát hajlamosak előre spoilerezni. Na már most, nem hiszem azt, hogy munkát fektetnének egy olyan Darth Maul életrajzáról szóló könyv kiadására, amelynek egyik fejezete színtiszta kamu és pár héttel később egy epizódban valami teljesen más fog történni, utána pedig a kiadó vállvonogatva azt mondja, bocsi, csak behülyítettünk titeket. Darth Maul visszatérésére már nagyon rég óta készülnek, a Witches Of The Mistben megmondták, hogy él, egy épeszű rajongó ezt nem akarja elhinni és arra fogja, hogy itt valami nincs rendjén és Talzin biztosan hazudott. Még viszonylag az évad elején kiadnak egy Darth Maul előzetest amelyben elhangzik, hogy "you survived." Mintha a Lucasfilm kvázi fel akarná készíteni a rajongókat, hogy fogadják ezt el, mire ez az egész kezdetét veszi, hogy tudják élvezni és ne az legyen az első gondolatuk, hogy WTF?

 

Egyébként nem akarok belekötni a gondolkodásmódodba az EU-t illetően, de észrevettem, hogy te gyakran szoktál rá hivatkozni a TCW kapcsán is. :) Megértem, hogy van, ami nem tetszik és nem fogadod el, de ez olyan, mintha egy épületnek lenne pár láthatatlan gerendája. Nem látod, hogy valami ott tart bármit is, de ott van. :)

Egy klón Maul sem zárja ki mindezeket. Még az is lehet, hogy csak a legvégén derül ki mindenki számára, hogy az nem az igazi Maul.

De ha mégis az igazi, akkor nyomom a cancelt arra a 4 részes szálra és kész.

 

A hasonlat meg szerintem rossz. A Star Wars egy mese és mindenki azt gondol bármely részéről, amit szeretne.

Csak arra az EU-ra szoktam hivatkozni, ami tetszik, és be tudom építeni az én SW képembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg semmihez, azt sem értem, hogy miért ez a magyar címe, amikor eredetiben az volt, hogy The Courtship Of Princess Leia. Elvileg ez egy önálló kötet, de biztosan a magyar marketingesek mosták össze valamivel, nem is értem, mi az az "Új Star Wars" sorozat, de biztos nem az amerikaiak találták ezt ki.

Úgy tudom a Valhallások annak idején a Különbékét szánták 1. résznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy klón Maul sem zárja ki mindezeket. Még az is lehet, hogy csak a legvégén derül ki mindenki számára, hogy az nem az igazi Maul.

Az viszont eléggé kizárja a klón-, hasonmás-, stb. Mault, hogy

deréktól lefelé (ahol Obi kettészelte) kibernetikus lábai lesznek, ami érthető módon csak az "eredeti" Maulnál indokolt.

De nem akarlak tovább győzködni, ha látod, kénytelen leszel elhinni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, nem a mi dolgunk eldönteni, hogy Revan mit fogad el és mit nem, mi globalisták vagyunk az EU-t illetően, ő pedig nem. Ezt el kell fogadni, még így is Revan az egyik legjobb EU pártolónk és bár szelektíven válogat, azért elég széleskörű az érdeklődése ezen a téren és csak kevés dolog esik az ingerküszöbén kívül, ha nem tévedek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért még ebből a Maul feltámasztásból is lehet valami, legalábbis ha jó történetet kerítenek hozzá, meg jól felvezetik, ám legyen. Viszont remélem, hogy Obi-Wanék nem találkoznak vele, illetve nem szereznek róla tudomást, ugyanis biztos vagyok benne, hogy az EU művekben (pl. az EP III regényváltozatában) Mault úgy említik, mint aki a Naboón meghalt. Szóval ha így hoznák vissza a zabrakot, az hatalmas ütközést jelentene az EU-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, nem a mi dolgunk eldönteni, hogy Revan mit fogad el és mit nem, mi globalisták vagyunk az EU-t illetően, ő pedig nem. Ezt el kell fogadni, még így is Revan az egyik legjobb EU pártolónk és bár szelektíven válogat, azért elég széleskörű az érdeklődése ezen a téren és csak kevés dolog esik az ingerküszöbén kívül, ha nem tévedek. :)

Jól tudom, ezért is írtam tényeket Mault illetően, hátha akkor belátja, hogy hiú reményeket táplál. De amint mondtam, nem akarom tovább győzködni, az adott TCW-részben majd meglátja. ;)

Egyébként tudom, ez az elfogadós dolog már rengetegszer téma volt, de számomra elég furcsa az, hogy G-kanon szintű eseményeket valaki nem fogad el. Ezzel persze nincs is semmi komolyabb gond, amennyiben az adott sztoriszál nincs kihatással másakra, de amennyire én tudom, ez átívelő jellegű történet lesz. Az oké, hogy valaki meg nem történtnek tekinti a Palpatine klónokat vagy úgy összességében a teljes Ep6 utáni eseménysorozatot, de ha egy Lucas által világosan hivatalossá avatott történetet nem fogad el, az enyhe túlzással olyan, mint pl. Padmé halálának figyelmen kívül hagyása. Remélem érthető a lényeg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért még ebből a Maul feltámasztásból is lehet valami, legalábbis ha jó történetet kerítenek hozzá, meg jól felvezetik, ám legyen. Viszont remélem, hogy Obi-Wanék nem találkoznak vele, illetve nem szereznek róla tudomást, ugyanis biztos vagyok benne, hogy az EU művekben (pl. az EP III regényváltozatában) Mault úgy említik, mint aki a Naboón meghalt. Szóval ha így hoznák vissza a zabrakot, az hatalmas ütközést jelentene az EU-ban.

Ha jól tudom,

az emlékei visszatérése után Maul bosszút akar majd állni Obi-Wanon (milyen meglepő), így szerintem biztos összefutnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most, hogy Obi-Wannak kevés az arcszőre és talán kicsit visszanő a haja, sokkal jobban fog hasonlítani az EPI.-beli önmagához, megkönnyítve ezzel Maul dolgát. Egyébként kár példaként felhozni az EPIII. regényváltozatát, mert ugyan én is olvastam és zseniális mű, néhány extra jelenettől eltekintve irreleváns a film mellett. Az, hogy mindenki úgy kezeli, hogy Maul meghalt a Naboo-n, hát... Az ilyenek általában csak említés szintjén vannak benne a regényekbe, ilyen apróságokon tényleg nem fog összeomlani az EU. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont eléggé kizárja a klón-, hasonmás-, stb. Mault, hogy

deréktól lefelé (ahol Obi kettészelte) kibernetikus lábai lesznek, ami érthető módon csak az "eredeti" Maulnál indokolt.

De nem akarlak tovább győzködni, ha látod, kénytelen leszel elhinni. ;)

Erre is van elméletem. :)

 

Talzin el akarja hitetni Opress-szel, hogy ő Maul. Éppen ezért a klón Maul alsó részét levágatja és kibernetikus végtagokat helyez el ott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, nem a mi dolgunk eldönteni, hogy Revan mit fogad el és mit nem, mi globalisták vagyunk az EU-t illetően, ő pedig nem. Ezt el kell fogadni, még így is Revan az egyik legjobb EU pártolónk és bár szelektíven válogat, azért elég széleskörű az érdeklődése ezen a téren és csak kevés dolog esik az ingerküszöbén kívül, ha nem tévedek. :)

Így van, az EU 80-90%-át elfogadom. Amit meg nem azt se dobom ki mind, csak azt mondom magamnak, hogy nem teljesen úgy történt meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre is van elméletem. :)

 

Talzin el akarja hitetni Opress-szel, hogy ő Maul. Éppen ezért a klón Maul alsó részét levágatja és kibernetikus végtagokat helyez el ott.

 

Nem hangzik ez rosszul, de utána fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy ez miért állna Talzin érdekében?

 

Egyébként Kam Solusar is a Dark Empire-ben szerepelt először és szerintem nagyon jó karakter. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért még ebből a Maul feltámasztásból is lehet valami, legalábbis ha jó történetet kerítenek hozzá, meg jól felvezetik, ám legyen. Viszont remélem, hogy Obi-Wanék nem találkoznak vele, illetve nem szereznek róla tudomást, ugyanis biztos vagyok benne, hogy az EU művekben (pl. az EP III regényváltozatában) Mault úgy említik, mint aki a Naboón meghalt. Szóval ha így hoznák vissza a zabrakot, az hatalmas ütközést jelentene az EU-ban.

 

Valami olyasmit álmodtam egyszer, hogy Maul tényleg életben van, Opress megtalálja és együtt mennek majd Dooku és Sidious ellen.

 

Jól tudom, ezért is írtam tényeket Mault illetően, hátha akkor belátja, hogy hiú reményeket táplál. De amint mondtam, nem akarom tovább győzködni, az adott TCW-részben majd meglátja. ;)

Egyébként tudom, ez az elfogadós dolog már rengetegszer téma volt, de számomra elég furcsa az, hogy G-kanon szintű eseményeket valaki nem fogad el. Ezzel persze nincs is semmi komolyabb gond, amennyiben az adott sztoriszál nincs kihatással másakra, de amennyire én tudom, ez átívelő jellegű történet lesz. Az oké, hogy valaki meg nem történtnek tekinti a Palpatine klónokat vagy úgy összességében a teljes Ep6 utáni eseménysorozatot, de ha egy Lucas által világosan hivatalossá avatott történetet nem fogad el, az enyhe túlzással olyan, mint pl. Padmé halálának figyelmen kívül hagyása. Remélem érthető a lényeg. :)

 

Csak a 6 filmet ismerem el G-canonnak. A TCW nálam EU akárki mondjon bármit is, így a szelektív kategória.

Bár így is csak a Maul életben van dolog lesz az egyetlen, amit nem ismerek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már túlléptük az SW könyvekben a 3000. hozzsászolást is, már csak alig 1000 és nyithatjuk meg a SW könyvek 2..0-t. :D

Remek :) Jó látni, hogy a könyvekről is megy a dumálás szép számmal, főleg az utóbbi időkben, mivel van is mit olvasni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek :) Jó látni, hogy a könyvekről is megy a dumálás szép számmal, főleg az utóbbi időkben, mivel van is mit olvasni :)

Naja, hamarosan ideje lesz beszereznem a Tomboló Erőt. :) Bár a Halálosztag jobban érdekel. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naja, hamarosan ideje lesz beszereznem a Tomboló Erőt. :) Bár a Halálosztag jobban érdekel. >.<

A Tomboló Erővel a napokban végeztem, csak most sikerült elolvasnom a sok vizsga miatt. Az első száz oldal elég nehézkes, ugyanis tényleg úgy tűnik, mintha egy végigjátszás lenne, a hentelős részeket röpke, féloldalas párbeszédek törik meg. Utána azért már viszonylag jobb a helyzet, főleg amikor betekinthetünk Galen és Juno lelki vívódásaiba.

 

Az nagyon nem tetszik, hogy a főhős úgy van beállítva, mint minden idők legnagyobb Erőhasználója, el tud mozdítani csillagrombolót, szinte simán legyőzi Darth Vadert, miközben a Sith ellen nem egy Jedi-mester bukott el. Ha nincsenek a külső tényezők, tehát a társai, akiket meg akart menteni, akkor szerintem Palpatine-t is kenterbe verte volna. :hmm:

 

Szóval felemás mű, de valljuk be, Sean Williams keze megvolt kötve, ám így is a lehető legtöbbet hozta ki az egészből. A mű nyelvezete szerintem egész jó, főleg a könyv második felétől, szóval nem tartok attól, hogy a szintén általa íródott Végzetes szövetség csalódást okozna, lévén, hogy ott már szabadabbra eresztheti a fantáziáját.

 

Ui: remélem tisztában vagy a cselekményekkel (teszem azt játszottál a játékkal), és nem spoilereztem túl sokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, ami igaz, Sean sokkal többet nem tudott volna kihozni egy ilyen jellegű történetből, bár ha jobban rámegy a karakterek motivációira, belső vívódásaikra, az sokat dobott volna a művén. Ha regényként nem is annyira, videójátékként bőven megállja a helyét. Galen "túlzott" Erő-használatára csak azt a magyarázatot látom, hogy mindkét szülője Jedi volt, így a midichloriánok szép számmal tombolhattak benne. :)

 

Egyébként nagyjából most járok az Én, a Jedi felénél. Szerintem jó könyv, meglepően pozitívan csalódtam az eddigiek alapján. Valahogy sokkal élvezetesebben (bár ez talán csak idősebb fejjel tűnik így) írja le ugyanazt a sztorit, mint Anderson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nagyjából most járok az Én, a Jedi felénél. Szerintem jó könyv, meglepően pozitívan csalódtam az eddigiek alapján. Valahogy sokkal élvezetesebben (bár ez talán csak idősebb fejjel tűnik így) írja le ugyanazt a sztorit, mint Anderson.

Andersontól jelenleg a Sötétkardot olvasom... Az ő stílusa szerintem meglehetősen bugyuta, mind a történetvezetés, mind a leegyszerűsített jellemábrázolás, ezt éreztem a Jedi Akadémia-trilógiánál is, viszont az tény, hogy talán az ő könyveiben lehet az egyik leginkább megtapasztalni a Star Wars életérzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem spoilereztél el semmit, hiszen már végigjátszottam egyszer, régebben. :) A Star Wars könyvekben amúgy is mindig jobban szerettem a karakterábrázolást, az akciójelenetek valahogy nem a könyvek asztala, bár ez nem minden esetben igaz, ott van például Drew Karpyshyn. Szegény Anderson, mindenki szidja, pedig annyira bírom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom Andersonnal (írtam ilyet? :P ), sőt, régen jobban bírtam Zahnnál. Az Új Rend az első SW könyv, amit olvastam és ha anno nem tetszett volna, nem biztos, hogy rákapok a többi regényre. Mai fejjel olvasva viszont sokkal gyerekesebbnek hat a stílusa, mint Zahnnak vagy Karpyshynnak. Anderson regényei érezhetően inkább az ifjabb korosztályt célozzák meg, de ettől még nem rossz író. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom Andersonnal (írtam ilyet? :P ), sőt, régen jobban bírtam Zahnnál. Az Új Rend az első SW könyv, amit olvastam és ha anno nem tetszett volna, nem biztos, hogy rákapok a többi regényre. Mai fejjel olvasva viszont sokkal gyerekesebbnek hat a stílusa, mint Zahnnak vagy Karpyshynnak. Anderson regényei érezhetően inkább az ifjabb korosztályt célozzák meg, de ettől még nem rossz író. :)

Furcsa, én is azzal kezdtem, de én azért, mert a magyar címe, az Új Rend kísértetiesen hasonlított a The New Jedi Orderre és én már akkor a Yuuzhan Vongokról akartam olvasni, pedig akkor még hetedikes voltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, én is azzal kezdtem, de én azért, mert a magyar címe, az Új Rend kísértetiesen hasonlított a The New Jedi Orderre és én már akkor a Yuuzhan Vongokról akartam olvasni, pedig akkor még hetedikes voltam. :)

Én annak idején a Spar polcán figyeltem fel a fénykardot tartó Luke-ra a borítón és mivel mindig is érdekelt, milyen irányba haladtak az események a 6. rész után, megvettem. :)

Miután kiolvastam, Karácsony alkalmából kapásból 5 újabb regény (a Sötét oldal, Az Erő bajnokai és a Thrawn-trilógia) landolt a polcomon és kezdetét vette az EU-s pályafutásom. :)

 

Nekem az első EU a Zorba a Hutt visszavág volt, szóval, én igazi hős vagyok, hogy ezután nem fordultam el végleg az EU-tól :D

Még nem volt hozzá szerencsém. Sajnos? :D Ennyire rossz regény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.