Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem is hasonló gondolataim voltak a Gazfickókról. Viszont most végeztem a Kenobival, ami ellenben nagyon tetszett.

 

John Jackson Miller már a Kóbor lovag után is ígéretes íróként vésődött az emlékezetembe, de a Kenobival részemről sikerült még magasabbra emelnie a lécet. Kíváncsi vagyok, mit sikerült alkotnia Az elveszett Sith törzsben, illetve később, az A New Dawnban.

 

A hangulat fantasztikus. A Tatooine-t, valamint Kenobi karakterét remekül ragadta meg az író. Leginkább a galaktikus eseményektől való elvonatkoztatás tetszett, ami által betekintést nyerhettünk a Galaxis életének egy hétköznapibb, egyszerűbb részébe. Bár a történet faék egyszerűségű (főként a könyv 1-2 harmadában), és a fejezetek tartalmát olykor félmondatokban is össze lehet foglalni, a cselekmény egy pillanatra sem ül le, és a sztori is mindvégig érdekes marad. A könyv végén kicsúcsosodó szálak szintén remekül lettek kivitelezve. Miller bemutatta, hogy megfelelő tálalással még a nem túl sok potenciállal bíró tatooine-i semmittevést is érdekessé lehet varázsolni jó karakterekkel (pl. Ben, Annileen), az elemek hibátlan felhasználásával (buckalakók, farmerek, Mos Eisley, Jabba pribékjei, krayt sárkány...), jó fordulatokkal (Orrin sztorija), és érdekes gondolatokkal (Ben meditációs részei, buckalakók lelkivilága). Ez utóbbi különösen tetszett, a Ben elméjébe való bepillantások karakterhűek. Bár az nem világos, hogy amennyiben Yoda megtanította, hogyan tud beszélni mesterével, Kenobi miért csak egyoldalú kommunikációt tudott folytatni Qui-Gonnal? :hmm: Az utalásokért járnak a piros pontok! Az író igyekszik szorosabbá fogni a Legends bizonyos műveit, nem csak a saját kis világában való lavírozásra törekszik. Anakin mészárlásának utóhatásai, és az A'Sharad Hettről szóló infók mind érdekes adalékok.

 

Azt nem igazán értem, Annileenéknek miért kellett elmenniük a Tatooine-ról. Bár részben benne voltak Orrin hülyeségében, a felelősség minimálisan terheli őket, ráadásul a farmerek meggyőzése sem lehet nehéz a történtek fényében. Ben szimplán jobb életet szánt nekik? Ha az Alderaanra mentek, ez több, mint irrónikus. Annileen különben jól sikerült karakter lett, Bennel való kapcsolata érdekes lett volna. Míg Luke-re vigyáz, kialakíthatott volna egy saját kis életet is a férfi, főleg, hogy azzal Annileenék örömét is szolgálta volna... és nem utolsó sorban persze, ő is vonzódott a nőhöz.

Orrin párhuzamba állítható Anakinnal... folyamatosan sodródott a rossz ösvényen, míg nem teljesen kifordult magából, rátámadt korábbi barátjára, majd azok közül vált eggyé, akik elpusztítása korábban feltett szándéka volt.

 

Sokat tudnék még írni, mélyebben is, de lényeg a lényeg, hogy kiváló regény lett. Nekem tetszett, bekerült a kedvenceim közé. :clap:

A Sötét Nagyúr vége a Kenobi eseményei után játszódik és ott

beszélt már Qui-gon Obi-vannal.

, Miller szerintem csak alkalmazkodott ahhoz.

 

Nem kellett Annileen-nek és családjának 19 év múlva is az Alderaan-on tartózkodniuk.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi

 

Annileen kutató körútra jelentkezett, gondolom, az most is élt, vagyis könnyen elképzelhető, hogy az Alderaanon nem töltöttek el sok időt, vagy utána máshol telepedtek meg.

Ben biztosan jobb életet szánt nekik, plusz Annileenek ez volt az álma fiatalon, ami most teljesülhetett, ez valószínűleg fontosabb érv volt az elutazás mellett. Bennek pedig azon a bolygón volt kapcsolata még ekkor is :)

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá! Elnézést, az említett kiadvány a Legendák sorába tartozik, mivel 2011-ben jelent meg. Esetleg egy admin áthelyezhetné őket a Legends SW könyvek 2.0-ba. Még egyszer elnézést a kellemetlenségért.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen érdekességet találtam. Kenneth C. Flint írt volna egy trilógiát a 90-es években, amit végül töröltek. Az első kötet a The Heart of the Jedi címet viselte volna, nem sokkal A Jedi visszatér után vette volna fel a fonalat és a trilógia további köetei a Thrawn trilógiáig vitték volna az eseményeket.

http://jedi-bibliothek.de/blog/2015/05/90er-jahre-roman-the-heart-of-the-jedi-veroeffentlicht/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Gazfickók

 

De jó kimondani (leírni), magyarul most már elérhető a teljes Zahn-életmű :) (ha nem számítjuk a novellákat, de azoknak is egy jó része elérhető rajongói fordításban). Olvastam a korábbi véleményeket itt a topikban, mielőtt belekezdtem volna a sajátomba, és azt kell mondanom, sokatokkal ellentétben nekem nagyon tetszett a könyv. Talán jobban is mint a Válaszutak, amelyet eddig a legjobbnak gondoltam Zahn önálló kötetei közül.

 

 

Először is, a főszereplők szerintem érdekesek voltak, még akkor is, ha az író, rá bosszantóan jellemző módon, ezúttal sem adott külső jellemzést, így pl. bevallom, hogy Dayja birodalmi ügynökről kb. az első száz oldalig valamiért azt hittem, hogy nő... kicsit illúzióromboló volt, hogy mégsem. :) Viszont a karakterjellemzésekkel nem volt gondom, egy jó csapatot kaptunk, ahol persze voltabb szürkébb karakterek (Tavia vagy Kell), de cserébe kaptunk olyan érdekes személyeket, mint Dozer, Bink vagy Zerba. Kár, hogy ennyire nyomasztóan fölényben voltak az emberek, az egy szem balosar és vuki mellett. A másik oldalon még érdekesebb lényeket kaptunk, főleg Villachor, de Qazadi és Sheqoa sem volt rossz.

 

Lando szerepeltetését kicsit erőltetettnek éreztem, ellentétben Winterrel. Amikor anno a Crispin-féle Han Solo-trilógia harmadik részét olvastam, azt hittem, Han és Lando az EP5-ig akkor találkoztak utoljára. Zahn nem is nagyon folyt bele kettejük kapcsolatának kibontásába, elég esetlen módon békültek ki. A végére persze az író gondoskodott róla, hogy Han azt higgye az EP5-re, hogy nem biztos, hogy Lando szívesen látja őt a Bespinen. A másik kontinuitási tényezőt viszont Zahn jobban megoldotta. Mivel Hant az EP4 végén kitüntették és kifizették, mindig felmerült bennem kérdésként, hogy a következő részekben akkor miért is van még mindig vérdíj a fején. Nos kiderült, rögtön kirabolták Yavin után. Ezt azonban Zahn részletezhette volna jobban (esetleg ezt megírta egy novellában vagy valami más EU-műben szerepelt? Nem tudom).

 

A végén a csavar nem annyira ütött, mint ahogy Zahn szándékozta. Olvasva a véleményeket, bennem is felmerült, hogy egy Fett szintű fejvadásznak mi szüksége van segítségre meg ilyen fondorlatos tervekre, hogy egy célszemélyt kiiktasson? Nos, szerintem ez megválaszolható azzal, hogy Fett két legyet akart ütni egy csapásra, nála a Han iránti gyűlölet személyes dolog, és ez bőven megérte azt, hogy ezt a jól fizető munkát megbonyolítva kockára tegye.

 

A csapatot sajnáltam a végén, hiszen a széfrablást annyira jól megtervezték (és ezt Zahn szerintem nagyszerűen írta le, lépésről-lépésre felépítve a tervet), s a végén még is koppantak, hogy ezt igazságtalannak éreztem. :) Persze, a kudarc valamiképp sejthető volt, mivel Han nem gazdagodhat meg az EP5-ig (ha meg ezt az összeget is elveszti, az már nagyon blődség, így ez jobb megoldás volt).

 

 

Szerintem egy lendületes, olvasmányos, remek párbeszédekben bővelkedő, izgalmas kalandregény lett, méltó Zahn Legends-pályafutásának lezáráshoz. 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gazfickók

 

 

Zahn szerintem úgy gondolta, ha a A Klónok Háborúja sorozatban Obi-van és Grievous, valamint Anakin és Dooku többször összecsaphattak, akkor ő is élhet egy hasonló húzással, és ez volt Han és Lando közös akciója a széfrablásnál.

Han kirablása tudtommal nincs részletezve más művekben sem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gazfickók

 

Nute, nem emlékszem, hogy olvastad-e az X-szárnyúakból az 5-6. részeket. Azokban szerepel Kell, mint pilóta, ezért nem is volt nagy szükség kibontani a karakterét, mert ismerjük (és nem egy szürke karakter :)). Nekem egy üde színfolt volt a felbukkanása ebben a történetben. Zahnra amúgy is jellemző, hogy kölcsönveszi az X-szárnyúakban szereplő karaktereket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gazfickók

 

 

 

Han kirablása tudtommal nincs részletezve más művekben sem.

 

 

No hát kár, pedig ebből jó sztorit lehetne írni. :)

 

 

Gazfickók

 

Nute, nem emlékszem, hogy olvastad-e az X-szárnyúakból az 5-6. részeket. Azokban szerepel Kell, mint pilóta, ezért nem is volt nagy szükség kibontani a karakterét, mert ismerjük (és nem egy szürke karakter :)). Nekem egy üde színfolt volt a felbukkanása ebben a történetben. Zahnra amúgy is jellemző, hogy kölcsönveszi az X-szárnyúakban szereplő karaktereket.

 

Az X-szárnyúakból csak az első három könyvet olvastam (vagy négyet? nem is tudom), köszi az infót. :) Valamikor, egyszer a maradékra is sort kerítek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-szárnyúakból csak az első három könyvet olvastam (vagy négyet? nem is tudom), köszi az infót. :) Valamikor, egyszer a maradékra is sort kerítek. :)

Akkor egyelőre lemaradtál Kell sztorijáról (bár mivel a 3. kötet már nem jelent meg, hiányos). Szívesen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyrészt jó értékeléseket kapott. Persze itt is voltak negatív és pozitív vélemények, de több pozitívat olvastam. A történet nagyon érdekes, lesz benne cselszövés, intrika és csata is. A klónok ábrázolása is nagyon jó, emberi mivoltuk jól tükröződik. Több olyan véleményt olvastam annak idején, mely szerint a Republic Commando regények mellett A gonosz útvesztője, a Cestus csapda, és a Shatterpoint a legjobb klónháborús regények. A biodroidok nagyon érdekesek, ilyenek még nem voltak. Olvastam olyan véleményt, mely szerint pont ezen droidok miatt rosszabb a könyv, de olyat is, amely szerint pont e miatt lett egyedi és kiemelkedő.

 

A könyv ajánlója kb így fog kinézni:

"Steven Barnes: The Cestus Deception

Az Ord Cestus a galaxis egyik legkopárabb, legkietlenebb és legbarátságtalanabb világa. Ez egy olyan hely, ahol nem szívesen él az ember. A telepeseknek a nehézségek ellenére mégis sikerült kiépíteni egy virágzó droid gyártó ipart. Amikor kitör a Klónháború, a Köztársaság betiltja a harci droidok gyártását. A Galaktikus Szenátus ezzel a lépéssel az összeomlás szélére sodorja a bolygó gazdaságát. Ebben a helyzetben éppen kapóra jön a szeparatisták nagylelkű és visszautasíthatatlan ajánlata. Dooku gróf hajlandó megvásárolni a Cestus legfontosabb árucikkét: a legújabb fejlesztésű, félig szerves JK-13-as harci droidokat. Ezek a halálos gyilkoló gépezetek felveszik a versenyt még a legképzettebb Jedik harci tudásával is. Ha a szeparatisták megkaparintják őket, akkor rövid időn belül kivívhatják a győzelmet a Köztársasággal szemben. Palpatine kancellár látja a közelgő veszélyt, ezért elküld egy elit klón kommandót, Obi-van Kenobi és Kit Fisto Jedi-mesterek vezetésével, hogy oldják meg a problémát. Obi-van küldetése, hogy kapcsolatba lépjen a Cestus vezetésével és diplomáciai úton oldja meg a konfliktust. Ha a tárgyalások kudarcot vallanak, akkor Kit Fisto és klónok feladata megakadályozni mindenáron, hogy a Konföderáció megkaparintsa a Jedi gyilkos droidokat. A dolgok jelentősen bonyolultabbá válnak, amikor Dooku elküldi leghalálosabb orgyilkosát, Assajj Ventress-t, hogy állítsa meg a Jediket. E mellett Palpatine készen áll arra is, hogy megtorolja az Ord Cestus hűtlenségét és a Köztársaság haderejével lesújtva elpusztítsa a bolygó teljes lakosságát…

Steven Barnes 2004-ben megjelent regénye A klónok támadása és A Sith-ek bosszúja között, a véres és pusztító Klónháború ideje alatt játszódik A szerző elsősorban Obi-vant és Ki Fisto-t helyezte a középpontba, de nagy hangsúlyt fektetett a klónok életének bemutatására is. A történet bővelkedik cselszövésekben, intrikákban és nagyszerű akciójelenetekben, e mellett az egyéniség és az emberségesség erkölcsi kérdései is megelevenednek az olvasó előtt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangoskönyvben "szesztusz"-nak ejtik (szóval elvileg így helyes), de az én logikámhoz is a "kesztusz" áll közelebb.

Nevek terén én Joruus C'baoth kiejtésével szívtam sokat.

 

Én is elő ránézésre "kesztusz"-t mondanék általában ilyenkor meg is maradnak a fejemben az ilyenek és ha tudom is a helyes kiejtést, a fejemben nem nagyon szokott az előkerülni, hangosan meg nem sűrűn olvasok SW-t(na majd ha lesznek gyerekek :D )

Az öreg nevét én "Kebaót"-nak szoktam fejben "ejteni" pedig tudom, hogy valami "szibosz"-nak vagy hasonlónak kellene :D egyszerűen nem áll rá az agyam, csak az első saját magamtól berögzült jön elő mindig, vissza meg nem szoktam olvasni, hogy ha elrontom akkor utána helyesen "ejtve" is mégegyszer elolvassam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a Szesztusz kiejtés jó lesz, még szoknom kell.

 

Érdekes, hogy a Thrawn trilógiában a neveket én is mindig másként ejtem.

Twrawn: Tráun.

Jorus C'Baoth: Dzsórusz Szíbaosz vaby Szíbaot.

Chimera: Kiméra.

Talon Karrde: Talon Karde

ysalmiri: ájszálmiri

 

Érdekes, hogy Jacen nevét mindig Dzseken-nek ejtettem valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor az angol nyelv szabályai elég sokszor semmisnek tűnnek az SW neveiben. :D

Ilyen semmiségen nem akadok fenn :D Egyébként jogos :)

 

Nevek terén én Joruus C'baoth kiejtésével szívtam sokat.

Sokan mások is, egy borzalom ez a név.

 

Egyébként Cicero neve pl. c-vel ejtendő (kivéve restituált latin, ahol Kikero)

A latin eléggé más, nem? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.