Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Köszi az infót. A wookieepedia szerint

Malgus 3641 évvel a yavini csata előtt (kb. 1 évvel a regény sztorija előtt) halt meg egy Illum feletti űrállomáson - ez az infó elvileg pont a Megsemmisítésből származik, de akkor nagyon átsiklottam felette. Nekem csak annyi rémlik, hogy szimplán utaltak a halálára, konkrétumok sehol. Ezek szerint, a The Fallen Empire-ben a holtteste van lefagyasztva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infót. A wookieepedia szerint

Malgus 3641 évvel a yavini csata előtt (kb. 1 évvel a regény sztorija előtt) halt meg egy Illum feletti űrállomáson - ez az infó elvileg pont a Megsemmisítésből származik, de akkor nagyon átsiklottam felette. Nekem csak annyi rémlik, hogy szimplán utaltak a halálára, konkrétumok sehol. Ezek szerint, a The Fallen Empire-ben a holtteste van lefagyasztva?

 

 

Most én sem emlékszem, hogy konkrétan hogyan utaltak a halálára, csak annyira, hogy állítólag halott. A Knights of the Fallen Empire-ben úgy tudom, hogy a karbonitba fagyasztott teste él. Van erről egy videó is (kamerás felvétel minőségben).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik szeretik az X-szárnyúakat: A starwarsmedia.hu X-szárnyúak: Solo command / Solo háborúja topikjában lettem figyelmes The Mediun bejegyzésére, amiben leírta, hogy lefordította az X-szárnyúak 7. részét.

http://solo-command.blogspot.hu/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvasta valamelyikőtök a Solo commandot? Gyorsan neki estem, elvégre csak kb. 12-13 éve várom ezt a befejezést. Azért szeretném a polcra tenni a többi mellé idővel. Egész jó volt, csak egy pici hiányérzetet hagy maga után, mivel

 

ugyebár Zsinjt nem ebben a történetben intézik el. Persze ez nem a könyv hibája, hanem az EU egy érdekessége.

 

Csupán fatális véletlen, hogy pont most készült el a fordítás, amikor igazából már nincs is rá szükségem, ami azt jelenti, hogy valahonnan előveszem a többi, magyarul nem megjelent X-szárnyú sztorit is hamarosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A5-ös méretben ki kéne nyomtatni a borítóval együtt, összefűzni és a többi mellé tenni. :) Én még nem olvastam el, mert az X-szárnyú sorozatból az első három kötetig jutottam csak el. Ideje ezt is pótolnom. :)

 

 

Zsinj a Szökevényekben hal meg, nem? A karakter is ott bukkant fel először, emlékeim szerint.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A5-ös méretben ki kéne nyomtatni a borítóval együtt, összefűzni és a többi mellé tenni. :) Én még nem olvastam el, mert az X-szárnyú sorozatból az első három kötetig jutottam csak el. Ideje ezt is pótolnom. :)

 

 

Zsinj a Szökevényekben hal meg, nem? A karakter is ott bukkant fel először, emlékeim szerint.

 

Nem rossz ötlet :)

 

Igen, a Szökevényekben számolnak le vele a Dathomir mellett. Azt viszont nem tudom, hogy a karakter hol bukkant fel először, még nem néztem utána a könyvmegjelenési sorrendnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek ezt a kiadványt érdemes megvenni? Inkább gyerekeknek szól, vagy az idősebb korosztály is beruházhat rá? Az másodlagos, mennyi új infóval gazdagít, az esztétikai élmény elsőbbséget élvez, amennyiben igényes.

Ez miért legends kiadvány?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz ötlet :)

 

Igen, a Szökevényekben számolnak le vele a Dathomir mellett. Azt viszont nem tudom, hogy a karakter hol bukkant fel először, még nem néztem utána a könyvmegjelenési sorrendnek.

 

Megnéztem, a Wookiee szerint ott bukkant fel először. 1994-es könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvasta valamelyikőtök a Solo commandot? Gyorsan neki estem, elvégre csak kb. 12-13 éve várom ezt a befejezést. Azért szeretném a polcra tenni a többi mellé idővel. Egész jó volt, csak egy pici hiányérzetet hagy maga után, mivel

 

ugyebár Zsinjt nem ebben a történetben intézik el. Persze ez nem a könyv hibája, hanem az EU egy érdekessége.

 

Csupán fatális véletlen, hogy pont most készült el a fordítás, amikor igazából már nincs is rá szükségem, ami azt jelenti, hogy valahonnan előveszem a többi, magyarul nem megjelent X-szárnyú sztorit is hamarosan.

Sajnos a Vasököl nálam kimaradt. Sőt a sorozatból csak a Lidérc osztagot olvastam. Ráadásul nem nagyon szeretek monitorról olvasni.

 

Szerintetek ezt a kiadványt érdemes megvenni? Inkább gyerekeknek szól, vagy az idősebb korosztály is beruházhat rá? Az másodlagos, mennyi új infóval gazdagít, az esztétikai élmény elsőbbséget élvez, amennyiben igényes.

 

Szerintem nem. Kisgyerekeknek, akik nem tudnak annyira angolul biztos jó, de szerintem az idősebbek utána tudnak nézni a dolgoknak. Persze ez csak az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint a nyomtatott verziót szeretem, nem vagyok ennek az E-bbok dolognak sem a híve, de azért köszönöm. :) Most amúgy is rengeteg olvasni való van nálam. Amíg nem jön meg a Cestus csapda és a Tolvajbecsület addig még ott van pár Gears of War, Vaják, Warcraft (ezeket újraolvasom, rég volt már), Ursula K. Leguin..stb A közeljövőben a Dűne könyveknek is neki akarok látni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sikerült belenéznem a Szereplők nagykönyvébe. Az adatlapok elég rövidek és minimális infókat tartalmaznak. Azért érdekes volt, hogy voltak utalások a Tisztogatás képregényekre, a Töréspont regényre, a Tomboló Erőre, és Crispin Han Solo trilógiájára is. Ennek ellenére nekem nem éri meg megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cestus csapda esetében vannak olyan példányok, ahol a 66. fejezetnél a fejezetcímként ismét a 63. fejezet szerepel, viszont a szöveg más, tehát az tényleg a 66. fejezet, csak tévesen újra a 63. van feltüntetve. Másoknál is így van? Vagy tapasztaltatok más rendellenességet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a Pengeélent se fejeztem be, így ki tudja, mikor jutok el a tegnap megérkező A Cestus csapda és Tolvajbecsület párosig.

Viszont most belelapoztam a Cestusba, de nem tapasztaltam ilyet. Nálam 66. fejezet van írva.

Mellesleg azt hallottam, hogy meglepően sok az elírás, írásjelhiány a könyvben. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cestus csapda esetében vannak olyan példányok, ahol a 66. fejezetnél a fejezetcímként ismét a 63. fejezet szerepel, viszont a szöveg más, tehát az tényleg a 66. fejezet, csak tévesen újra a 63. van feltüntetve. Másoknál is így van? Vagy tapasztaltatok más rendellenességet?

Elvileg kedden kapom kézhez, majd megnézem, hogy így van-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a Pengeélent se fejeztem be, így ki tudja, mikor jutok el a tegnap megérkező A Cestus csapda és Tolvajbecsület párosig.

Viszont most belelapoztam a Cestusba, de nem tapasztaltam ilyet. Nálam 66. fejezet van írva.

Mellesleg azt hallottam, hogy meglepően sok az elírás, írásjelhiány a könyvben. :para:

 

Hát igen, sajnos a sok megjelenésnek ez az ára. De szerencsére a helyesírási hibák még csak a kisebb rossz, sőt le is nyelhető. Sokkal rosszabb az, ha oldalak maradnak ki a könyvből. Én már más könyv esetében jártam így.

 

Elvileg kedden kapom kézhez, majd megnézem, hogy így van-e.

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi.

Mégis ma érkeztek meg a könyvek. Nálam is 63. fejezet szerepel a 66. helyett, de úgy tűnik, hogy csak a fejezetcím rossz, legalább is a terjedelem és az első mondat alapján, ugyanis többet nem olvastam el belőlük. Annyi baj legyen, majd ceruzával beleírok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cestus csapda esetében vannak olyan példányok, ahol a 66. fejezetnél a fejezetcímként ismét a 63. fejezet szerepel, viszont a szöveg más, tehát az tényleg a 66. fejezet, csak tévesen újra a 63. van feltüntetve. Másoknál is így van? Vagy tapasztaltatok más rendellenességet?

 

 

Nekem is ilyen, de őszintén szólva nem zavar. Ha cserél a Szukits, akkor cserélem, ha nem, így marad. Úgysem szoktam a fejezetcímeket olvasni... :D

 

Egyébként a múltkori bakihoz képest - amit maxi korrekt módon intézett a kiadó - ez semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy lehúzták a klotyón, de attól még virágzik ez a műfaj. A legends kifejezést meg nem szeretem, mert ezt az új vezetés találta ki.

Már nem virágzik, hiszen a törlés óta új Legends-könyvek nem születtek, tehát ez az alternatív univerzum (egyelőre?) nem bővül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem virágzik, hiszen a törlés óta új Legends-könyvek nem születtek, tehát ez az alternatív univerzum (egyelőre?) nem bővül.

 

Hát remélem, hogy nem is akarják már bővíteni, inkább a kánonba fektessenek 120%-ot és fordítsanak teljes figyelmet arra, hogy ezúttal ne legyenek ütközések a különböző művek között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát remélem, hogy nem is akarják már bővíteni, inkább a kánonba fektessenek 120%-ot és fordítsanak teljes figyelmet arra, hogy ezúttal ne legyenek ütközések a különböző művek között.

Elég nagy volt a lobbi, hogy a Legendák és folytatódjon. Tavaly még azt mondták, hogy nem lesz, idén már azt, hogy a nagy igények miatt esélyes lehet. Meg aztán neked, meg másoknak, akik utálják a Legendák sztorikat mi a jó büdös ******** lenne az zavaró, ha lennének Legendák is az új kánon mellett? Meg tudnád mondani miért jó ilyen kárörvendő, mások kedvét szegő, megjegyzést tenni? Örömödet leled mások bánatában?

 

Már kezd *****ra elegem lenni ebből a Legendák vs Kánon dolgokból. Ahelyett, hogy mindenki rendesen csak a sztorira figyelne, legyen szó bármilyen történetről, és szimplán élvezné a neki tetsző történeteket, mindkét halmaz hívei állandóan **********, sokszor egymást marják mint a veszett állatok. Én most már ott vagyok, hogy mindkét tábor fanatikus hívét kezdem mélységesen elítélni. A Legendák őrültek *****k, miért gondolják úgy, hogy minden új kánonba tartozó történet csak sz** lehet? Teljes ostobaság. De sokszor pont ugyanígy viselkednek a kánon****k is. Miért gondolják, úgy, hogy csak a kánon sztori lehet a jó? (Majd a kánon hívei is fognak sokat szenvedni, ha behoznak nekik nem tetsző elemeket és akkor majd megy a durcás magatartás: "jaj, ez SW idegen elem a kánon része, kötelező szeretnem".) Teljesen beárnyékolják ezek az ostoba, felesleges, és sokszor egymást bántó parttalan viták mind a filmeket, könyveket...stb. Talán abba kéne hagyni és csak a történetre figyelni, tetszik-e, vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.