Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Már nem virágzik, hiszen a törlés óta új Legends-könyvek nem születtek, tehát ez az alternatív univerzum (egyelőre?) nem bővül.

 

Én elsősorban a magyar megjelenéseket értem ezalatt. Ha pl. a Szukitsra gondolunk vagy a digitális EU-s képregényekre és digitális könyvekre (pl: az x-szárnyúak meg nem jelent részei).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elsősorban a magyar megjelenéseket értem ezalatt. Ha pl. a Szukitsra gondolunk vagy a digitális EU-s képregényekre és digitális könyvekre (pl: az x-szárnyúak meg nem jelent részei).

Szerintem ezt itt hanyagoljuk, erre ott van a Legendák részleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nagy volt a lobbi, hogy a Legendák és folytatódjon. Tavaly még azt mondták, hogy nem lesz, idén már azt, hogy a nagy igények miatt esélyes lehet. Meg aztán neked, meg másoknak, akik utálják a Legendák sztorikat mi a jó büdös ******** lenne az zavaró, ha lennének Legendák is az új kánon mellett? Meg tudnád mondani miért jó ilyen kárörvendő, mások kedvét szegő, megjegyzést tenni? Örömödet leled mások bánatában?

 

Már kezd *****ra elegem lenni ebből a Legendák vs Kánon dolgokból. Ahelyett, hogy mindenki rendesen csak a sztorira figyelne, legyen szó bármilyen történetről, és szimplán élvezné a neki tetsző történeteket, mindkét halmaz hívei állandóan **********, sokszor egymást marják mint a veszett állatok. Én most már ott vagyok, hogy mindkét tábor fanatikus hívét kezdem mélységesen elítélni. A Legendák őrültek *****k, miért gondolják úgy, hogy minden új kánonba tartozó történet csak sz** lehet? Teljes ostobaság. De sokszor pont ugyanígy viselkednek a kánon****k is. Miért gondolják, úgy, hogy csak a kánon sztori lehet a jó? (Majd a kánon hívei is fognak sokat szenvedni, ha behoznak nekik nem tetsző elemeket és akkor majd megy a durcás magatartás: "jaj, ez SW idegen elem a kánon része, kötelező szeretnem".) Teljesen beárnyékolják ezek az ostoba, felesleges, és sokszor egymást bántó parttalan viták mind a filmeket, könyveket...stb. Talán abba kéne hagyni és csak a történetre figyelni, tetszik-e, vagy sem.

 

NA ÁCSI!!!! Én egyáltalán nem utálom a Legends-et soha nem is írtam ilyet sehol, itt a fórumon meg pláne nem szóval a hasonló kirohanások előtt esetleg tájékozódj, hogy jogosan támadod akit támadsz vagy csak feleslegesen puffogtatsz a levegőbe. Olyannyira nem utálom (most megszámoltam), hogy 81 Legends könyvet elolvastam már eddigi életem során (és általában sokkal jobb véleménnyel vagyok a gyengébbecske művekről is mint a nagy átlag pl.: Sötétkard vagy a Fekete flotta fenyegetése trilógia ) és most is épp benne vagyok A Klónok háborújában utána pedig megyek tovább kronológiai sorrendben, mi több rendszeresen lesem a Hálózsákot csak a megjelenő SW-s képregények miatt, amik ugye szintén Legends, valamint játszottam szinte az összes SW-s PC játékkal ami a Phantom Menace után jelent meg. A gondom csupán az, hogy számomra az SW világával a párhuzamos univerzumok meg az időutazás (fura is volt kicsit az Áramlatok) létezése nem nagyon összeegyeztethető, működik ez DC-nél Marvel-nél, de itt nem, ismétlem számomra. És ha már mégis erre kényszerültem, hogy így tekintsek rá (mivel nekem ez a: "Ezek Legendák vagy megtörténtek vagy nem" felfogás még az előzőnél is kevésbé fekszik) legalább ne ágazzon már tovább szerte-szét, mert nem akarom az SW-t két Univerzumra szakadva követni, és ha ennek hangot is adok ahhoz had legyen jogom kérlek, te is ugyanúgy leírod, hogy te meg támogatod a Legends éra folytatását mégsem ugrom neki a torkodnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NA ÁCSI!!!! Én egyáltalán nem utálom a Legends-et soha nem is írtam ilyet sehol, itt a fórumon meg pláne nem szóval a hasonló kirohanások előtt esetleg tájékozódj, hogy jogosan támadod akit támadsz vagy csak feleslegesen puffogtatsz a levegőbe. Olyannyira nem utálom (most megszámoltam), hogy 81 Legends könyvet elolvastam már eddigi életem során (és általában sokkal jobb véleménnyel vagyok a gyengébbecske művekről is mint a nagy átlag pl.: Sötétkard vagy a Fekete flotta fenyegetése trilógia ) és most is épp benne vagyok A Klónok háborújában utána pedig megyek tovább kronológiai sorrendben, mi több rendszeresen lesem a Hálózsákot csak a megjelenő SW-s képregények miatt, amik ugye szintén Legends, valamint játszottam szinte az összes SW-s PC játékkal ami a Phantom Menace után jelent meg. A gondom csupán az, hogy számomra az SW világával a párhuzamos univerzumok meg az időutazás (fura is volt kicsit az Áramlatok) létezése nem nagyon összeegyeztethető, működik ez DC-nél Marvel-nél, de itt nem, ismétlem számomra. És ha már mégis erre kényszerültem, hogy így tekintsek rá (mivel nekem ez a: "Ezek Legendák vagy megtörténtek vagy nem" felfogás még az előzőnél is kevésbé fekszik) legalább ne ágazzon már tovább szerte-szét, mert nem akarom az SW-t két Univerzumra szakadva követni, és ha ennek hangot is adok ahhoz had legyen jogom kérlek, te is ugyanúgy leírod, hogy te meg támogatod a Legends éra folytatását mégsem ugrom neki a torkodnak.

Nincs Ácsi, mert a kijelentésed igen is olyan volt, amilyennek leírtam. Ha nem akarod követni az esetlegesen megjelenő új Legendákat -már ha lesznek- az a te dolgod. De nem kell ilyeneket írni: nem akarod, hogy legyenek. Nem kötelező foglalkozni a legendákkal, mint, ahogy mindenki maga dönti el, hogy mit követ és nem. Szerintem senki ne írjon olyat, hogy ne folytatódjon ez vagy az. Ráadásul a hozzáállásod egyenesen furcsa, teljesen érthetetlen és ellentmondásos. Példával szemléltetem. Nem lesz tovább TCW. Valaki beírja, hogy ja de jó, hogy nincs tovább ez a sorozat, ezzel gondolom itt nagyon sokakat megbántana. Aztán meg hozzáteszi, hogy követte a sorozatot, de zavarná őt, ha lennének további Klónok Háborúja részek a Lázadók mellett, mert mondjuk nem akar követni két hangulatvilágában és stílusában eltérő sorozatot. Éppolyan ellentmondásos és érthetetlen, mint a te hozzáállásod és kijelentésed.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átmozgattam ide a hozzászólásokat, ez Legends-téma inkább.

 

Revan, a véleményéhez mindenkinek joga van. Miért ne írhatna olyat Cupsy, hogy ő nem szeretné, hogy folytatódjon a Legends. Biztos meg van rá az oka, amiért így gondolja (a Marvel-képregényes hasonlatával egyetértek). Nekem is inkább az a fő szempont, hogy az új idővonal minél többet átvegyen a Legendsből (főleg a régi időket illetően).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs Ácsi, mert a kijelentésed igen is olyan volt, amilyennek leírtam. Ha nem akarod követni az esetlegesen megjelenő új Legendákat -már ha lesznek- az a te dolgod. De nem kell ilyeneket írni: nem akarod, hogy legyenek. Nem kötelező foglalkozni a legendákkal, mint, ahogy mindenki maga dönti el, hogy mit követ és nem. Szerintem senki ne írjon olyat, hogy ne folytatódjon ez vagy az. Ráadásul a hozzáállásod egyenesen furcsa, teljesen érthetetlen és ellentmondásos. Példával szemléltetem. Nem lesz tovább TCW. Valaki beírja, hogy ja de jó, hogy nincs tovább ez a sorozat, ezzel gondolom itt nagyon sokakat megbántana. Aztán meg hozzáteszi, hogy követte a sorozatot, de zavarná őt, ha lennének további Klónok Háborúja részek a Lázadók mellett, mert mondjuk nem akar követni két hangulatvilágában és stílusában eltérő sorozatot. Éppolyan ellentmondásos és érthetetlen, mint a te hozzáállásod és kijelentésed.

 

Először is köszi Nute épp azt nézegetem már egy ideje, hogy melyik topicba kellene ezt folytatni :)

 

 

Nyilván követni fogom, mert SW, de eléggé zavaró lehet majd ha folyamatosan jönnek mindkét oldalról a dolgok könnyedén bele lehet kavarodni, hogy akkor most melyik hova. Egyébként ha folytatják a Legends-t kíváncsi vagyok mennyire fognak figyelni a kronológiára, mert ugye a Kánon-ra elvileg most szeretnének figyelni, na már most 3 lehetőséget látok Legends-nél:

-vagy a Kánont rendszerező csapat figyel a Legends-re is ami szegényeket eléggé megkavarhatja ahogy fent is említettem

-vagy nem figyelnek rá és akkor meglehet, hogy születik 5-6 mű is ugyanarra az időpontra teljes ellentmondásokkal

-vagy esetleg a Legendsre is kialakítanak egy figyelő csapatot.

Az első 2 nem épp szívderítő gondolat, a harmadikat meg erősen kétlem, de ki tudja.

 

"Szerintem senki ne írjon olyat, hogy ne folytatódjon ez vagy az." Igen szerinted, vagyis elmondtad mi a véleményed, gondolataid, érzéseid a dologgal kapcsolatban ez a fórum lényege, én is csak ezt tettem egy másik dologgal, hogy ha ez neked nem tetszik, mint ahogy írtad mindenki maga dönti el mit követ mit nem.

 

A példa meg nem teljesen jó mivel mindkettő a Kánon része, ha mondjuk a CW-t írtad volna akkor jó. Egyébiránt ezek után sem érzem érthetetlennek vagy ellentmondásosnak, csupán nekem sikerült elfogadnom az új rendszert, szép volt jó volt a régi EU/Legends, de vége, nem kapaszkodom bele kétségbeesetten vagy találok ki magamnak egy saját kis rendszerezési módszert. Valamint szeretem a következetes dolgokat szóval ha valamire egyszer már kimondták, hogy ennyi volt akkor utána ne kezdjenek bele.

 

Ha más szerint is érthetetlen illetve ellentmondásos voltam az tegyen egy + jelet aki szerint nem az - jelet aztán majd összeszámolom a szavazatokat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Rewan9 adok igazat mert aki SW rajongo az mar unja hogy jajj most eredeti 4-5-6 az igaz a tobbi meg maszlag legends vagy kanon nemindegy a lenyeg legyen minel tobb jo minosegu SW oszt pont Pláne aki konyvmoly es szeret olvasni , nem kotelezo sem megvenni sem peeedig olvasni ,ebben az esteben egy konyvmoly tarsul SW rajongassal ahol nincsenek hatarok .De hogy diplomatikus legyek egy mondatot ,kijelentest tobb fele keppen lehet olvasni es ertelmezni es hangulattol is fugg .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átmozgattam ide a hozzászólásokat, ez Legends-téma inkább.

 

Revan, a véleményéhez mindenkinek joga van. Miért ne írhatna olyat Cupsy, hogy ő nem szeretné, hogy folytatódjon a Legends. Biztos meg van rá az oka, amiért így gondolja (a Marvel-képregényes hasonlatával egyetértek). Nekem is inkább az a fő szempont, hogy az új idővonal minél többet átvegyen a Legendsből (főleg a régi időket illetően).

Kösz, hogy átmozgattad, már épp azon gondolkodtam, hogy ide kellett volna.

 

Nem akarok most már rugózni a témán, a békességet mégis jobban szeretem. Sajnos az a helyzet, hogy az elmúlt időkben többször is felidegesítettem magam több különböző dolgon: volt akik szidták az előzmény trilógiát és hangot adtak annak, hogy a Disney a folytatás trilógiával leradírozza az előzményeket, volt, hogy olyanokba botlottam bele, akik épp azon örültek, hogy A Klónok Háborúját elkaszálták, vagy, hogy a Legendákat nem folytatják. Túl sok minden felidegesített, túl sok hozzáállás dühbe hozott. Sajnos most is felidegesítettem magam. Nem akartam senkit se megbántani, ha mégis ez történt, akkor bocsánatot kérek. Ennek ellenére úgy érzem, hogy Cupsy hozzáállása bizonyos szempontból számomra érthetetlen és felfoghatatlan. Sajnálom, de így érzek. Legközelebb igyekszek árnyaltabban és finomabban fogalmazni. Valószínű, hogy a jövőben ha ilyen megjegyzéseket olvasok, akkor max finoman kifejezem, hogy én viszont a Legendák folytatása mellett, illetve a nagyfokú átemelések mellett vagyok, hiszen a kedvenceim közül én személy szerint minél többet szeretnék látni.

 

Cupsy: még egyszer bocsánat. Remélem nincs harag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű, hogy a jövőben ha ilyen megjegyzéseket olvasok, akkor max finoman kifejezem, hogy én viszont a Legendák folytatása mellett, illetve a nagyfokú átemelések mellett vagyok, hiszen a kedvenceim közül én személy szerint minél többet szeretnék látni.

 

Cupsy: még egyszer bocsánat. Remélem nincs harag.

 

Az átemelések felőlem is jöhetnek, sőt! Csak ne kelljen, illetve jobban örülnék neki ha nem kellene két külön nyomvonalon követnem hőn szeretett Univerzumunkat.

 

 

Már késő mennek a rakéták! :D Persze természetesen nincs, nem lehet mindenkinek egy véleménye, hisz még a klónoknak sem volt pedig ott ugyanaz az alapanyag :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átmozgattam ide a hozzászólásokat, ez Legends-téma inkább.

 

Nekem is inkább az a fő szempont, hogy az új idővonal minél többet átvegyen a Legendsből (főleg a régi időket illetően).

 

Ez az ami sajnos nem fog megtörténni. Egy teljesen új Galaxis lesz. De én is várom, hogy fog felépülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem egyelőre még azért nem ütött annyira szíven a Lucas-féle EU eltörlése, mert a kedvenc műveim még nem érintettek. Bár Thrawnt és más sztorikat (X-szárnyúak) sajnálom, viszont tény, hogy az EP6 utáni EU-ra ráfért egy tatarozás. A Disney lebontotta az egész házat, úgy oldotta ezt meg. :D Egyelőre nagy a bizodalmam, mert ha a story group tényleg megfelelően működik, akkor létrejöhet egy egységes ROTJ utáni EU az eddigi zűrzavar helyett.

 

Akkor fog bennem valami meghalni, ha a Régi Köztársaság érában a fejesek valami globálisan mást terveznek, és búcsút mondhatunk Exar Kunnak, Revannak, a Sith-háborúknak stb. Úgy érzem a Kotor sztorija pl. megüti a hat film szintjét és igen jó történetet ácsoltak össze a Galaxis eredetét illetően. Ezt az érát nagyon sajnálnám. Nem is beszélve a Karpyshyn-művekről, a Stark hiperűrháború képregényekről stb. Ezek nagyon hiányoznának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején az volt az eredeti ötlet, hogy a Régi Köztársaság megmarad, de aztán úgy döntöttek, hogy ne legyen részrehajlás, az is kerüljön a Legendákba.

Ennek ellenére a korszak hőseinek egy része még visszatér. Ha már egyszer úgy is újraindították a dolgokat, akkor akár még azok is találkozhatnának, akiket évszázadok, vagy évezredek választanak el egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Honor Among Thieves ajánlójának szövege:

"James S. A. Corey: Honor among thieves

2014-ben jelent meg Amerikában James S. A. Corey: Honor among thieves című regénye, mely Han Solo karakterét helyezi a középpontba. A könyv a Csillagok háborúja és A Birodalom visszavág közt játszódik.

A lázadók egyik legjobb ügynökét ki kell menekíteni a Birodalom szívéből. Ki lehetne alkalmasabb erre a feladatra, mint a galaxis legjobb pilótája, a vagány és rátermett Han Solo? Annak az embernek, aki segített megmenteni Leia hercegnőt és részt vett a Halálcsillag elpusztításában, ez a feladat gyerekjátéknak tűnhet. A gond akkor kezdődik, mikor a csinos és hetyke Scarlet Hark ügynök úgy dönt, mégsem kér a csempész segítségéből és inkább az ellenséges vonalak mögött marad. Egy kalóz ugyanis azt tervezi, hogy olyan titkokat ad el a Birodalomnak, melyek segítségével súlyos csapásokat mérhetnek a Lázadókra. Scarlet mindent megtesz annak érdekében, hogy lenyomozza a tolvajt, Hannak pedig nincs más választása: meg kell védenie az ügynököt. Útjuk a nyüzsgő városi utcákon és egy halálos dzsungelen keresztül vezet. Résen kell lenniük, mert ellenfeleik semmitől sem riadnak vissza.

A James S. A. Corey álnév eredetileg Daniel Abraham és Ty Franck szerzőpárost takarja. 2011-ben robbantak be a Leviatán ébredése című regénnyel, amely elsöprő sikert aratott. A Honor among thieves volt első Star Wars regényük. A könyv eseményei körülbelül 2-3 évvel játszódnak a yavini csata után. A regény fontosabb szereplői a klasszikus trilógia hősei: Han, Csubakka, Luke, Leia, C-3PO, R2-D2, Wedge Antilles. Scarlet Hark először lép színre ebben a történetben. A szerzők a hangsúlyt elsősorban Hanra helyezték és nagyon jól elkapták a vagány csempész karakterét. A könyv nagyszerűen visszaidézi a klasszikus trilógia hangulatvilágát, egy kalandokkal és izgalmakkal teli történetet ígér az olvasóknak. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom ezt a könyvet. Ez a legkorábban játszódó Legends regény, így biztos szokatlan hangulata lesz. Egyébként érdekes címet kapott, én nem biztos, hogy így fordítottam volna az Into the Voidot. Az nagy gond, ha nem olvastam a kapcsolódó képregényeket? :hmm:

Tudtommal ezen és a Törésponton kívül, már csak a Red Harvest jelenik meg idén. Ezzel egyelőre véget ér a "régi EU" a Szukitsnál, és 2016-tól már az új (kánon) regények érkeznek? Vagy erről még nincs semmi infó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom ezt a könyvet. Ez a legkorábban játszódó Legends regény, így biztos szokatlan hangulata lesz. Egyébként érdekes címet kapott, én nem biztos, hogy így fordítottam volna az Into the Voidot. Az nagy gond, ha nem olvastam a kapcsolódó képregényeket? :hmm:

Tudtommal ezen és a Törésponton kívül, már csak a Red Harvest jelenik meg idén. Ezzel egyelőre véget ér a "régi EU" a Szukitsnál, és 2016-tól már az új (kánon) regények érkeznek? Vagy erről még nincs semmi infó?

Nyugodtan elolvashatod a képregények nélkül is a könyvet, a regény hősnője itt szerepel, képregényben nem. Egyébként ez egy karakterekre koncentráló kaland sztori lesz.

A 16-os helyzetről most informálódtam múlt héten, egyelőre viszont nem beszélhetek róla. Hamarosan minden kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: A megtévesztés leple

Másodjára elolvasva is fantasztikus volt. A könyv eseményiek b 1 évvel játszódnak a Baljós árnyak eseményei előtt. James Luceno jól beleásta magát a politikai háttértörténetbe. Nagyszerűen fejti ki, hogy mik vezettek el a Naboo inváziójáig. Láthatjuk a szabadkereskedelmi utak megadóztatásának hatásait, a neimoidik fegyverkezését, Valorum szélmalomharcát a korrupció és a szélsőséges csoportok fellépése ellen. Jól érzékelhető, hogy a Köztársaság válságba jutott és nem tud hatékonyan fellépni a Nebula Fronthoz hasonló szervezetek ellen. Qui-gon és Obi-van mindent megtesznek annak érdekében, hogy a Front zsoldosainak nyomaira bukkanjanak, akik a Kereskedelmi Szövetség hajóját megtámadták. Qui-gon éppúgy, mint a filmben inkább a saját útját követi és az Erő sugallataira hallgat. Obi-van próbál eéőre tekinteni, de Qui-gon t9bbször is figyelmezteti, hogy a jelenre összpontosítson. Jó betekintést nyerhetünk a Jedik Klónháború előtti világába. A Tanács már érzékeli, hogy előbújt egy sötét fenyegetés, de még nem tudják, hogyan fogja ez felborítani az egyensúlyt. Arwen Cohl, Boiny és Rella a Nebula Front zsoldosai, akiket megbíztak a neimoidik Revenue nevezető hajójának megtámadásával. Később Havac, a Front jelenlegi zsoldosa más feladatot is bíz rájuk: Valorum likvidálását az eriadui csúcstalálkozón. A történet egészére elmondható, hogy nagyon csavaros, fordulatos és izgalmas. A cím jól prezentálja a lényeget: semmi sem az aminek látszik, minden a megtévesztésről szól. Darth Sidious jól keveri a háttérben a kártyákat, igyekszik mindenkit átverni, megtéveszteni, egyszerre több célja is van. A szálak csak a könyv végén válnak világossá. A Jedik világa mellett még a Köztársaság politikai életének bemutatása is eléggé domináns és összetett. A könyvbe sikerült több nagyszerű összecsapást is belevinni: pl. a dorvallai, asmerui és az eriadui harcok. Különösen az asmerui csata volt élvezetes, ahol 7 Jedi harcolt a Front szélsőséges elemei ellen. Annak idején, mikor először olvastam az eriadui események végkifejletén jól meglepődtem. A könyv annak idején 2001-ben jelent meg, Lucenonak sikerült több személyt, illetve szervezetet A klónok támadásából belecsempészni a könyvbe. A szemfüles olvasók több olyan karaktert is felfedezhetnek, akik más könyvekben léptek színre, pl Vergere (ő inkább a The Jedi Order-ből), Jorus C’baoth, Anoon Boondara, Darsha Assant, Kinman Doriana… Érsekesség, hogy egyes karakterek, illetve események az új kánonba is bekerültek, pl: Sate Pestage, vagy az eriadui csúcstalálkozó.

Nagyszerű volt újraolvasni, ez egyik legjobb SW könyv. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luceno neve szerintem garancia arra, hogy ami jó volt a korábbi EU-ban, az elegánsan bekerüljön az új Disney-kánonba is. A Tarkin-ban erre láthattunk elég sok példát (Eriadu stb.) Luceno elég jól kidolgozta a Köztársaság utolsó évtizedének politikáját (frakciók, bizottságok, szenátorok), kár lenne ezt veszni hagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én kimondottan nem kedvelem Lucernot. Tudom, hogy ritka kivétel vagyok, de ez van... :peace:

Nekem meg szimplán közömbös. Volt egy nagyon jó könyve, de a többi inkább csak a korrekt, vagy az alatti kategória. Nem nagyon értem a hype-ot körülötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én kimondottan nem kedvelem Lucernot. Tudom, hogy ritka kivétel vagyok, de ez van... :peace:

 

 

Nekem meg szimplán közömbös. Volt egy nagyon jó könyve, de a többi inkább csak a korrekt, vagy az alatti kategória. Nem nagyon értem a hype-ot körülötte.

Ez így természetes, mert mindenkinek megvannak a maga kedvencei. Luceno nálam már nagyon régen nagy kedvenc. Én pl. a Zahn hype-ot nem értem, mivel csak három könyve van a kedvenceim között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars politika - érthető okokból - sok könyvben hanyagolva van, pedig én mindig kíváncsi voltam a Köztársaság-kori machinációkra. Na ezt nálam Luceno maradéktalanul teljesíti. Aki erre nem fogékony, annak nyilván unalmasak lehetnek a könyvei (a Darth Plagueis-ben egyértelműen nem a csatákon és akciókon van a hangsúly), viszont ez nekem olyan örömet jelentett olvasáskor, hogy azt el se tudom mondani.

 

Luceno mellett szól szerintem az is, hogy rendkívül tisztában van az EU-val (illetve Legends), ismeri és felhasználja a korábbi műveket, így rengeteget hivatkozik más könyvekre, képregényekre, vagy akár videójátékokra és szerepjátékokra. Ellenben Zahn mintha saját univerzumot kreált volna mindig is a Star Wars-on belül. Saját fajok, történetek, események, és az az idegesítő szokása is megvan, hogy állandóan ismétli magát vagy a szereplők külsejét nem részletezi, így néha totál sivár az egész. Ennek ellenére őt is kedvelem, de úgy érzem, hogy ha lehet beszélni hype-ról, az inkább körülötte alakult ki, némiképp indokolatlanul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy a tervezett Dooku regény projektjét - az új kánon rendszerén belül - meg tudja majd valósítani. A szeparatista mozgalom kialakulására nagyon kíváncsi vagyok. De e mellett Dooku életében van akkora potenciál, melyet akár egy trilógiában is el lehetne mesélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem, de hát ki tudja mit hoz a jövő és milyen regények jönnek 2016-tól? Luceno nem sokkal a Darth Plagueis után elkezdett dolgozni egy olyan regényen, ami A Sithek bosszúja után játszódik, a szeparatizmus maradványainak felszámolása áll a középpontban. Eredetileg Sidious és Vader lett volna a középpontban, de aztán a Történet Csoport megkérte, hogy a könyv inkább Tarkinra fókuszáljon elsősorban, így született meg a Tarkin regény. A gond csak az volt vele, hogy Luceno túl kevés időt kapott, ezért a regény egy kicsit vékony lett. A jövőben szerintem simán elképzelhető, hogy megvalósítja A klónok támadása és A Sithek bosszúja között játszódó Dooku regényt. Én a helyében inkább trilógiában gondolkodnék: 1. kötet - Dokku élete a Baljós árnyakig. 2. kötet: Átállás a sötét oldalra, a Szeparatista mozgalom kiépítése, 3. kötet: Dooku a Klónháború idején, egészen a haláláig. Természetesen ez a trilógia ötlet csak az én vágyálmom, már azzal is megelégednék, ha egy hosszabb könyv lenne róla.

 

Minden attól függ szerintem, hogy a Disney akar-e a jövőben az előzménytrilógia idejében játszódó regényeket és képregényeket látni. Most az látszik, hogy kb 90%-os arányban a folytatás trilógia, a klasszikus trilógia és a Sötét Idők vannak középpontban. Elég ritka A Sithek bosszúja előtt játszódó regény és képregény. Szerintem meg lehetne valósítani, ha évente legalább 1-2 regény A Sithek bosszúja előtt játszódjon.

 

Zahn is lebegtetett több regény ötletet. Pl. új Thrawn regény, melyben a chissek is középpontba kerülnek új Mara Jade regény, egy új regény az Igazság Kezéről.

Micheal Reves és Maya Kaathryn Bohnhoff szerettek volna írni egy új Dash Rendar regényt, egy droidokra koncentráló könyvet.

J. J. Miller is szívesen írna akár a folytatás trilógia, akár a Sötét Időkben játszódó könyvet...

 

Friss hír, hogy Paul S. Kemp megerősítette: van még egy Star Wars regényre szóló szerződése, úgyhogy írni fog egy új könyvet. Bár ezt eddig is lehetett feltételezni, hisz annak idején egy duológiára írt alá, amit aztán töröltek. Valószínűleg ugyanez a helyzet Christie Goldennél, aki a Sword of the Jedi trilógiára írt alá, amit töröltek, így aztán feltételezhető, hogy ő is ír még legalább két könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars politika - érthető okokból - sok könyvben hanyagolva van, pedig én mindig kíváncsi voltam a Köztársaság-kori machinációkra. Na ezt nálam Luceno maradéktalanul teljesíti. Aki erre nem fogékony, annak nyilván unalmasak lehetnek a könyvei (a Darth Plagueis-ben egyértelműen nem a csatákon és akciókon van a hangsúly), viszont ez nekem olyan örömet jelentett olvasáskor, hogy azt el se tudom mondani.

 

Luceno mellett szól szerintem az is, hogy rendkívül tisztában van az EU-val (illetve Legends), ismeri és felhasználja a korábbi műveket, így rengeteget hivatkozik más könyvekre, képregényekre, vagy akár videójátékokra és szerepjátékokra. Ellenben Zahn mintha saját univerzumot kreált volna mindig is a Star Wars-on belül. Saját fajok, történetek, események, és az az idegesítő szokása is megvan, hogy állandóan ismétli magát vagy a szereplők külsejét nem részletezi, így néha totál sivár az egész. Ennek ellenére őt is kedvelem, de úgy érzem, hogy ha lehet beszélni hype-ról, az inkább körülötte alakult ki, némiképp indokolatlanul.

 

 

Érdekes, jómagam abszolut fogékony vagyok a lucernoi politikára, viszont pont azért a hatalmas merítésért, amit néha csinál a SW Univerzumon belül, s amit második bekezdésedben dicsérsz, kevésbé kedvelem. Nekem úgy tűnik, mintha szándékosan egy olvasztótégelyt hozna létre könyvein belül, mintha kötelezettséget érezne mindig, mindenkit belírni a könyveibe.

 

Zahn esetében is igaz, amit írsz, őneki megvan a saját világa - viszont a hype szerintem indokolt: mégiscsak ő fektette le az EU alapjait anno a Thrawn trilógiával. Nem állítom, hogy annyira zseniális író lenne, tényleg önismétlő, stb.. de azért valahol ő (is) az EU egyik atyja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[...] mégiscsak ő fektette le az EU alapjait anno a Thrawn trilógiával. Nem állítom, hogy annyira zseniális író lenne, tényleg önismétlő, stb.. de azért valahol ő (is) az EU egyik atyja.

Ezzel maradéktalanul egyetértek.

 

Revan, köszi a választ. Annyira jó lenne könyvben olvasni, hogy Dooku (és Sidious) miként verbuválta össze a szakadárokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.