Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

[...]

Zahn is lebegtetett több regény ötletet. Pl. új Thrawn regény, melyben a chissek is középpontba kerülnek új Mara Jade regény, egy új regény az Igazság Kezéről.

[...]

Friss hír, hogy Paul S. Kemp megerősítette: van még egy Star Wars regényre szóló szerződése, úgyhogy írni fog egy új könyvet. Bár ezt eddig is lehetett feltételezni, hisz annak idején egy duológiára írt alá, amit aztán töröltek. [...]

 

Hát egy chiss-es regénynek örülnék, Thrawn száműzetésére eddig főképp csak utalgattak... talán valami alig ismert képregény még foglalkozik vele, de még bőven lenne benne potenciál.

Kemptől az Áramlatok–Hullámtörés lezárását várom, de ez valószínűleg megint nem az lesz. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egy chiss-es regénynek örülnék, Thrawn száműzetésére eddig főképp csak utalgattak... talán valami alig ismert képregény még foglalkozik vele, de még bőven lenne benne potenciál.

Kemptől az Áramlatok–Hullámtörés lezárását várom, de ez valószínűleg megint nem az lesz. :?

Nem, én se hiszem, hogy az Áramlatok-Hullámtörés folytatódna. Ezek helyett Kemp más könyveket írt, illetve ír. Az egyik a Lords of the Sith.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tolvajbecsület

Egész hangulatos kalandsztori, de nem a kihagyhatatlan kategória. A teljesen könnyed szórakozáshoz képest több benne a komolyság, egy komoly drámához pedig túl könnyű. Az írók ötlete és a humor teljesen rendben van, nagyon sok a jó duma a könyvben, és a bölcsességek is jól sülnek el, pedig egy szál Jedi sincs a színen, hogy megmondja a tutit. Ez esetben Han szolgáltatja, ami némileg karakteridegen, de ennyi okosság még a részéről is belefér, ha nem használná néha a fejét, sose maradt volna a Lázadókkal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steven Barnes: A Cestus-csapda

Elolvastam és el kell, hogy mondjam: nagy élmény volt. Steven Barnes regénye annak idején 2004-ben jelent meg, a Klónháborús multimédia projekt keretében. A szerzőnek ezen kívül, mégy egy rövidebb, elektronikus könyv formában megjelent SW története van: a The Hive. A Cestus-csapda volt a második Klónok Háborúja regény, a Töréspont után. Kronológiailag nehezebb behatárolni a sztorit. A könyvben utalnak rá, hogy a háború már kb. egy éve tart, viszont a 2008-as animációs sorozat miatt utólag a cselekményt a geonosisi csatához hozták közelebb. Úgy gondolom talán mindegy is, a lényeg úgy is az, hogy a Klónháború ideje alatt zajlanak az események. Nézzük a sztorit. Obi-van és Anakin Coruscant-ra érkeznek, a Forscan VI-on lezajlott küldetés után. (Anakin itt még Obi-van tanítványa.) Az ifjú Skywalker a Templomba megy, hogy meditáljon és tanuljon. Obi-van egy bemutatón részt vesz Kit Fisto mesterrel és másokkal, ahol demonstrálják a JK-13-as harci droid elképesztő hatékonyságát. Az Ord Cestuson gyártott harci egység elképesztő hatékonysággal képes felvenni a harcot mind klónokkal, mind Jedikkel. Palpatine azzal bízza meg Obi-vant, hogy akadályozza meg a Cestus és a szeparatisták közötti üzletet. Obi-van, Kit Fisto-val, Doolb Snoil jogtanácsossal és öt klónnal indul a planétára. Obi-van és Snoil mindent elkövetnek, hogy a Cestus nemet mondjon a Konföderációra és visszatérjen a Köztársaság kebelére. A biztonság kedvéért, ha kudarcot vallanának Kif Fisto és a klónok feladata lázadást szítani a Cestust vezető Öt Család ellen. Kit és csapata nekilátnak önkéntesek toborzásának. Hamar rátalálnak a Sivatagi Szél ellenálló csapat tagjaira és egyéb önkéntesekre, akiket kiképeznek a harcra. Obi-van és Doolb gőzerővel dolgoznak a fővárosban, ChikatLik-ban a békés megoldáson. Nincs könnyű dolguk. A bolygó urai, a Cestus Cybernetics és az Öt Család inkább a szeparatistákkal kötnének üzletet, mert azzal könnyebben tudnák biztosítani gazdagságukat és elnyomó hatalmukat. Az eseményeket több nézőpontból is megismerjük. Obi-van inkább a békésebb megoldás híve, viszont számtalan alkalommal társaival együtt trükközésre és ármánykodásra készül. Gyűlöli annak gondolatát, hogy Jediként cselszövésekhez kell folyamodnia, de tudja, ha kudarcot vallanak, az milliók életébe kerül. Látja, hogy a Köztársaság egyre mocskosabb eszközökhöz folyamodik céljai elérése érdekében. Baráti viszony fűzi Doolb Snoilhoz, aki nagyon szimpatikus volt számomra. G’Mai Duris, a bolygó régense mindent megtenne, hogy szabaduljon az Öt Család markából, Obi-van-ban jó barátra lel. Az alvilág elemei, mint pl. Trillot és Fizzik ott próbálnak hasznot húzni, ahol lehet. Assaj Ventress alaposan megkavarja a dolgokat a háttérben, mesteri cselszövő, több váratlan fordulattal is előrukkol. Érdekesség, hogy a könyvben utalnak Ventress rattataki múltjára és Ky Narec Jedi-esterre, melyek szintén az új kánon elemei. A könyv egyik abszolút főszereplője: Nate a klón, vagyis más néven Jangotat. Az ő szemén keresztül nagyon jól megismerjük a klónok világát, előbb a Vandor-3-on, majd az Ord Cestus-on. Karen Traviss-től eltérően és mégis hasonlóan mutatja be ezt a világot. Barnes ezzel kapcsolatos nézőpontja és leírásai éppolyan jók voltak, mint Traviss-é. Nate/Jangotat a könyv egyik legfajsúlyosabb szereplője. A mélységi felderítő a parancsok és a Sereg híve, minden helyzetben úgy akar eljárni, mint egy minta katona. Az ellenállók kiképzése folyamán közelebb kerül egy Sheeka Tull nevű nőhöz, aki a köztársaságiak cestusi összekötője. Sheeka megváltoztatja Nate felfogását és nézeteit. Kapcsolatuk hamar bensőséges, és romantikus lesz. Az új érzelmek révén Nate felfedezi a szeretet, az élet tiszteletét, a családi és közösségi értékeket, valamint az egyéniség kérdését. Nate/Jangotat szerepe a könyv végén válik igazán fontossá, hozzá fűződik egy mély és megható momentum. Az Ord Cestus, mint helyszín egyszerűen varázslatos: nagyszerű leírások olvashatók a bolygóról, a lakóiról és kultúrájukról. Úgy érzem éppolyan jól kidolgozott, mint mondjuk a Kesh, Az elveszett Sith törzsben. Érdekesség, hogy ez a bolygó is része az új kánonnak.

A könyv hatalmas élményt nyújtott. Összetett, cselekményes, a dráma, az akció és az intrika megfelelő arányban van tálalva. A szereplők, a sztori, a helyszín nagyon jók. Berakom a kedvenc Star Wars könyveim listájára.

Pár kedvenc dolog:

 

Obi-van és Kit színjátéka, Jangotat és Sheeka szerelme, az együtt töltött idők, az Őrzők szerepe, Doolb Snoil áldozata, Nate áldozathozatala – talán ez lett a legmeghatóbb - , Obi-van, Kit és Ventress párbaja – már régóta vágytam víz alatti fénykardpárbajra.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, de végül is, ha sok dolga van az embernek, az teljesen érthető. Én magam is voltam már hasonló helyzetben. A Forgotten Realms könyveket 2003 óta gyűjtöm, 2013-ban értem utol magam a gyűjtésben, és csak idén tudtam az összes FR könyvet elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp megerősítette, hogy az annak idején tervezett duológia, az Áramlatok-Hullámtörés folytatása lett volna. Kemp szívesen megírná, de jelenleg nem lát rá esélyt. Habár hozzátette: soha se mond , hogy soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James S. A. Corey: Tolvajbecsület

A Corey álnév alatt publikáló írópáros Daniel Abraham-et és Ty Franck-et takarja. Annak idején ez lett volna az Empire and Rebellion sorozat második könyve. A regény ennek ellenére teljesen olvasható önállóan is. A könyv eseményei kb. 1 évvel játszódnak a IV. rész eseményei után, tehát kb. 1 évvel vagyunk A Pengeélen előtt. Az eseményeket teljes egészében Han szemszögéből ismerjük meg. A csempész és vuki társa azt a feladatot kapják, hogy hozzák ki a Magban tevékenykedő Scarlet Hark ügynököt. A Cioran egy tipikus Mag bolygó, tele birodalmi erőkkel, szigorral és vasfegyelemmel. Scarlet ragaszkodik hozzá, hogy befejezze a munkáját. Be kell hatolniuk egy épületbe és meg kell szerezniük egy létfontosságú információt. Essio Galassian, a Császár térképésze egy nagyon fontos dologra bukkant, mely kiteljesítheti Sidious hatalmát a Galaxis felett. Han és Scralet hamarosan megtudják, hogy Hunter Maas, az adatokat ellopó tolvaj hamarosan áruba bocsátja az információt. Hamarosan megkezdődik a versenyfutás az idővel, mindenki magának akarja az ősi k’kybak faj hagyatékát. A történet során eljutunk a Cioranra, a Kiamurr-ra és a Seymarti V-re is. Elég változatos világok ezek, vannak közöttük fejlett és urbanizált, valamint elhagyatott mocsárvilág is. A történet egy kissé Indiana Jones-os érzést kelt az olvasóban. Han gondolatait alaposan megismerjük. Megtudjuk hogyan áll hozzá a Birodalomhoz, a Lázadáshoz, valamint a Köztársaság helyreállításához. Ez utóbbi többször is előkerül, Han kételkedik abban, hogy egy új Köztársaság jobb lenne, mint a jelenlegi rezsim, vagy akár a régebbi Köztársaság. Csubakka szokásához híven ismét csak hörög, morog és lő, a szerzők vele nem tudtak mit kezdeni – bár ez nem újdonság. Han és Leia csipkelődései nagyon szórakoztatóak. Baasen személyében egy elég érdekes és összetett figurát ismerhetünk meg, Han benne látja azt az embert, akivé válhatott volna, ha nem csatlakozik a Lázadókhoz. Essio Glassian a tipikus gonosz, szadista birodalmit testesíti meg. Hunter Maas narcisztikus személye tudott több érdekes pillanatot szerezni. Scarlet gondolataiból szívesebben láttam volna többet, sajnos őt nem sikerült annyira kibontani. A cselekmény elég kalandos és akció dús. Az események gyorsan pörögnek. A k’kybakok nagy hatalmú eszköze nagony érdekes lett, de erről is szívesen olvastam volna többet. Elsősorban Han Solo és a csempészek kedvelőinek ajánlott a könyv. Én alapvetően élveztem. Jó könyv lett, de szerintem nem a legjobb. Több helyen egy kissé felületes. Négyest tudok adni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost Stars. Eredetileg év elején még nem volt a listában. Mivel sajnos a Disney a Legendák könyvek kiadását 2016-tól már nem engedélyezi, így a három tervezett Legendák cím kikerült, ez jött be a helyére. A Lost Stars elég vastag, igaz ifjúsági regény, de a Young Adult (kb. 16-18 év) célozza meg.

 

Na neee! De hát eddig támogatták pl. a Thrawn-trilógia újranyomását, meg hasonlókat! Ez most a nem-amerikai kiadóknak szóló kedvesség, az eddig magyarul kiadatlan művek megjelenés előtti lenyeletése a sarlakkal, vagy a teljes Legends-univerzum globális kukázása? :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na neee! De hát eddig támogatták pl. a Thrawn-trilógia újranyomását, meg hasonlókat! Ez most a nem-amerikai kiadóknak szóló kedvesség, az eddig magyarul kiadatlan művek megjelenés előtti lenyeletése a sarlakkal, vagy a teljes Legends-univerzum globális kukázása? :cry:

Igen, sajnos csak eddig támogatták a Legendák könyveket. Állítólag ez lesz a helyzet globálisan a nemzetközi piacokon is, ahol nem angol nyelven jelentek meg ezek a könyvek. Az érdekes, hogy az ango nyelvű piacokon még bel lehet szerezni ezeket a könyveket. (Bár ki tudja meddig.)

 

Jöhet a fekete leves a Legendákkal kapcsolatban. Év elején még következő könyvek voltak benne a listában, amik megjelenhettek volna, ha a Disney 2016-ban is támogatja a Legendák könyveket:

Michael Reaves és Steve Perry: Medstar: Battle Surgeons,

Michael Reaves és Steve Perry: Medstar: Jedi Healer,

Troy Denning: Tatooine Ghiost. Ez utóbbinál megpróbáltam rábeszélni őket, hogy még ezt vegyék fel, eredetileg már nem igazán volt rá hely. Sikerült, bekerült a listába, csak sajnos a Disney döntése miatt ki kellett venni ezt is és Reaves könyveket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Troy Denning: Tatooine Ghiost. Ez utóbbinál megpróbáltam rábeszélni őket, hogy még ezt vegyék fel, eredetileg már nem igazán volt rá hely. Sikerült, bekerült a listába, csak sajnos a Disney döntése miatt ki kellett venni ezt is és Reaves könyveket is.

Hogy az a ****. Na mindegy, megy az olvassunk eredetiben dossziéba ez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttátok volna a reakciómat, amikor annak idején ezt megdtudtam. Otthon több órán keresztül bosszankodtam szitkozódtam a Disney döntése miatt. Anyám azt hitte, már megőrültem. Disney: :cry::chainsaw::fuck2::fuckoff:

Azért örülök, hogy jönnek az új könyvek. Remélem regény fronton minden meg fog jelenni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Töréspont ajánló szövege:

 

Matthew Stover: Töréspont

A pusztító Klónháború darabokra szaggatja a Galaxist. A Középső Gyűrűben található a Haruun Kal bolygó, Mace Windu Jedi-mester szülőhazája, melyen már egyébként is hosszú évek óta dúl a helybéli törzsek és a telepesek közötti polgárháború. Az új, galaktikus konfliktus csak tovább súlyosbítja a helyzetet. A Konföderáció a betelepülőkkel köt szövetséget, míg a Köztársaság az őslakókat támogatja. A Jedi Tanács Depa Billabát küldi a dzsungelekkel teli világra, azért, hogy a helyi törzseket kiképezze a szeparatisták elleni gerillaharcra. Ám hamarosan a telepesek brutális mészárlásoknak esnek áldozatul. Mace Windu érkezik a helyszínre, hogy fényt derítsen a támadásokra. A Jedi-mester attól tart, hogy korábbi tanítványa, Depa megőrült és átállt a sötét oldalra. A valóság minden félelmét felülmúlja. Windunak szembe kell néznie a múltjával, a vad dzsungellel, a Klónháború legborzalmasabb csataterével és egy sötét titokkal…

Matthew Stover 2003-ban megjelent regénye A klónok támadása és A Sith-ek bosszúja között, a véres és pusztító Klónháború ideje alatt játszódik. A Töréspont egyike a legsötétebb és legkomorabb Star Wars történeteknek. A könyv lerántja az olvasót a háború legborzalmasabb poklába és részletes betekintést nyújt a csataterek és a szenvedések világába. A szerző elsősorban Mace Windu Jedi-mester karakterét helyezte a középpontba, akit szörnyű kételyek és félelmek gyötörnek régi tanítványa, Depa miatt. Stover nagyon jól ábrázolja Windu személyiségét, felfedi a leplet a múltjáról. Olyan főszereplők, akik a Luke Skywalker és a Mindor árnyai című regényben is feltűntek, itt lépnek színre először. Kar Vastor a helybéli őslakók hatalmas vezére. Nick Rostu sodródik az eseményekkel és csatlakozik a partizánokhoz. Lorz Geptun megpróbálja megtalálni a helyét az egyre zavarosabbá váló világban. A könyv nemcsak jól kidolgozott karakterek, hanem nagyszabású csaták miatt is a Star Wars rajongók egyik nagy kedvence lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Martha Wells: Pengeélen

 

Én még csak itt tartok. :P Egy kellemes kalandregényről van szó, jót szórakoztam, de a világot azért nem váltotta meg, így szinte biztos, hogy 1-2 év múlva már nem fogok emlékezni a cselekményre, ellentétben mondjuk a Bane-trilógiával vagy Zahn könyveivel. Ezt azonban nem negatívumként hoztam fel, hiszen az írónő érdekesen ír, és hiteles mondatokat adott Leia és Han szájába is (ezzel nem minden szerző tud megbirkózni...) Wells arra is remekül rávilágított, hogy az élet nem fekete és fehér, Leia számára komoly tanulólecke volt, hogy a Lázadás korántsem jelent mindenki számára vonzó alternatívát. Egyébként is érdekes vonulat, hogy ki miként dolgozza fel az Alderaannal történteket (a Halálcsillag ezt már korábban feszegette), és az is remekül lett ábrázolva, hogy milyen Leia megítélése az alderaani túlélők korában. Gyakorlatilag a kalózok élő lelkiismerete lett már rögtön a felbukkanásával, akik korábbi tetteiket azonnal szégyellni kezdték.

 

A negatív oldal szereplői kissé súlytalanok lettek, s bár Viest, a lorrdi kalóz először érdekes karakternek tűnt, főleg fajának jellegéből adódóan, még is úgy érzem, hogy az írónő nem bontotta ki teljesen a személyét,

 

 

leginkább azzal, hogy túl korán megölte, ráadásul a halál is jellegtelenre sikeredett.

 

 

A másik "rosszfiú" Degoren meg teljesen jellegtelen figura lett (sorsa nem is derül ki egyértelműen), Zahn sokkal jobban tudja megjeleníteni az általam kedvelt birodalmi katonatiszteket. :) Kicsit egyébként is az volt a baj, hogy a mellékszereplők súlytalanok voltak, és többször belekavarodtam a nevekbe. Az akciójelenetek, főleg az aszteroidán történtek, inkább voltak erősségei a regénynek.

 

 

A végén a happy end nem annyira tetszett, jobban örültem volna, ha a kalózok végül mégsem lépnek be a Lázadásra, szerintem életszerűbb lett volna. Két éves kalózkodást, kötetlen életet nem lehet csak úgy a hátunk mögé dobni, Leia karakterfejlődésének szempontjából is szerintem jobb megoldás lett volna, ha végül csalatkoznia kell, és ezzel együtt újabb tapasztalatot szerez, amitől megerősödnek vezetői képességei.

 

 

3,5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem ez a könyv nincs is meg (hátha egyszer), és tulajdonképpen össze-vissza haladok, két-három ideit elolvastam, de tavalyról még van vagy három olvasatlan könyvem. Na majd azokra is sort kerítek egyszer csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kisse lemaradva bevallom a vesztegzarat olvasom es vagy nyolc van meg de kozben ujra Robin Cook-olvasok az 1 kiadastol es kb egy honapja rendezgetem a vendegszobat a gyujtemenyemnek :)) csak kesz lesz egyszer

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Martha Wells: Pengeélen

 

Én még csak itt tartok. :P Egy kellemes kalandregényről van szó, jót szórakoztam, de a világot azért nem váltotta meg, így szinte biztos, hogy 1-2 év múlva már nem fogok emlékezni a cselekményre, ellentétben mondjuk a Bane-trilógiával vagy Zahn könyveivel. Ezt azonban nem negatívumként hoztam fel, hiszen az írónő érdekesen ír, és hiteles mondatokat adott Leia és Han szájába is (ezzel nem minden szerző tud megbirkózni...) Wells arra is remekül rávilágított, hogy az élet nem fekete és fehér, Leia számára komoly tanulólecke volt, hogy a Lázadás korántsem jelent mindenki számára vonzó alternatívát. Egyébként is érdekes vonulat, hogy ki miként dolgozza fel az Alderaannal történteket (a Halálcsillag ezt már korábban feszegette), és az is remekül lett ábrázolva, hogy milyen Leia megítélése az alderaani túlélők korában. Gyakorlatilag a kalózok élő lelkiismerete lett már rögtön a felbukkanásával, akik korábbi tetteiket azonnal szégyellni kezdték.

 

A negatív oldal szereplői kissé súlytalanok lettek, s bár Viest, a lorrdi kalóz először érdekes karakternek tűnt, főleg fajának jellegéből adódóan, még is úgy érzem, hogy az írónő nem bontotta ki teljesen a személyét,

 

 

leginkább azzal, hogy túl korán megölte, ráadásul a halál is jellegtelenre sikeredett.

 

 

A másik "rosszfiú" Degoren meg teljesen jellegtelen figura lett (sorsa nem is derül ki egyértelműen), Zahn sokkal jobban tudja megjeleníteni az általam kedvelt birodalmi katonatiszteket. :) Kicsit egyébként is az volt a baj, hogy a mellékszereplők súlytalanok voltak, és többször belekavarodtam a nevekbe. Az akciójelenetek, főleg az aszteroidán történtek, inkább voltak erősségei a regénynek.

 

 

A végén a happy end nem annyira tetszett, jobban örültem volna, ha a kalózok végül mégsem lépnek be a Lázadásra, szerintem életszerűbb lett volna. Két éves kalózkodást, kötetlen életet nem lehet csak úgy a hátunk mögé dobni, Leia karakterfejlődésének szempontjából is szerintem jobb megoldás lett volna, ha végül csalatkoznia kell, és ezzel együtt újabb tapasztalatot szerez, amitől megerősödnek vezetői képességei.

 

 

3,5/5

 

Nálam nagyon kellemes élmény volt a könyv, nem olyan erős, mint a Kenobi, Az elveszett Sith törzs, A Cestus-csapda és a Megsemmisítés, de azért nagyon jó volt. A Tolvajbecsületnél erősebbnek érzem, a számomra elég nagy csalódás Gazfickókhoz képest fényévekkel jobb.

 

Kisse lemaradva bevallom a vesztegzarat olvasom es vagy nyolc van meg de kozben ujra Robin Cook-olvasok az 1 kiadastol es kb egy honapja rendezgetem a vendegszobat a gyujtemenyemnek :)) csak kesz lesz egyszer

 

A Vesztegzár nálam nagy kedvenc lett. Újra is fogom olvasni valamikor a jövőben.

 

 

A Szukits most küldött e-mailt, hogy vasárnap éjfélig 20 SW könyvük 50%-os kedvezményen van. Akinek kimaradt egy-két könyv, vagy a képregények, érdemes körbenézni!

 

Igen, így aki egy kicsit lemaradt pár régi könyvvel, az most pótolhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem is sikerült (végre) befejeznem a Pengeélent. Az első két harmadában még úgy voltam vele, hogy átlagos kalandregény kategória, a szokásos klisékkel és sablonokkal, de a végére szinte teljesen érdektelenné vált a regény. A filmes főszereplőkért értelemszerűen nem lehetett izgulni, míg az új karaktereket teljesen üresnek éreztem. A sztori is totál felszínes, sőt, számomra unalmas volt. A birodalmi kém kiléte nem volt túl nagy csavar, a "kalózok" sorsa pedig nem okozott meglepetést. Egyáltalán nem mondanám pocséknak, de sajnos nem nyerte el a tetszésem a regény. Ennél még a Gazfickókon is jobban szórakoztam.

 

Kicsit tartok a Tolvajbecsülettől. Az eddig olvasott vélemények alapján, a többség szerint gyengébb, mint a Pengeélen. :(

 

Őszintén szólva, már az új kánonba tartozó regényeket olvasnám igazán. Persze ettől még érdekelnek a megmaradt Legendák könyvek is. Főleg a Red Harvest és az Into the Void. A két TCW regényben bízom, hogy jobbak lesznek, mint a Yoda: Sötét találkozó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv utolsó harmadán én is nehezebben rágtam át magamat. A Gazfickók nekem is jobban tetszett (sőt, nekem az a regény eleve bejött, itt visszaolvasva, sokaknak viszont nem annyira).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről eszembe jut mindig, hogy még mennyi Legendák lenne ami érdekelni. Medstar duológia, Tatooine Ghost, Coruscant Nights sorozat, Jedi Trial, No Prisoners, Gambit duológia, Legacy of the Force, Millenium Falcon, Fate of the Jedi...

 

Az külön érdekes, hogy sok magyar olvasói vélemény alapján az idén megjelent könyvek közül főleg a klasszikus trilógia idejében játszódó regények -Gazfickók, Pengeélen, Tolvajbecsület -azok amelyeket gyengébbnek tartanak, vagy ezek között vannak a nagyobb csalódások.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.