Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Valószínűleg azért, mert a régebbi klasszikus szereplős könyvekhez nem érnek fel, így nagyobb a csalódás, mint amennyit ezek a sztorik "megérdemelnek". Nem tudják azt az érzést hozni, ami akkor fogta el az embert, amikor 15-20 éve elolvasta Zahn és társai könyveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még a The Approaching Storm is érdekelt volna, amely kvázi az EP2 előzménykötete. De amiért igazán fáj a szívem, talán nem meglepetés, az a Tatooine Ghost. Persze el lehet olvasni angolul is, de az számomra még sem ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pl. a Pengeélen sokkal jobb lett mint a Thrawn kötetei.

Egyébként inkább arra gondoltam, hogy sokan azok közül, akik régóta olvasnak SW regényeket, képregényeket már kezdik unni a Luke-Leia-Han kalandokat, vagy azok egy részér.

Az Approaching Storm-ot én is sajnálom, ez lemaradat. Annak idején nagyon örültem A megtévesztés leplének, már lemondtam róla, hogy magyarul olvashatom.

Azt még nagyon jónak tartom, hogy idén az utolsó Régi Köztársaság idejében és a Köztársaság kora előtt játszódó regények kijönnek. Legalább ez a sor teljes lett.

És ahogy látom elértük a 4000 hosszászólást a SW könyvek 2.0-ban, meg lehet most már nyitni a 3.0-át. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyanítom az utolsó Legends-könyv megjelenésével ezután pangani fog ez a szekció. :(

 

Gondolkoztam azon, hogy ha lesz időm és kedvem, nekiállok lefordítani a Tatooine Ghostot (nyilván egy Szente Mihályhoz hasonló magas színvonalú fordításhoz valószínűleg képtelen lennék, de azért hátha.. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki meg tudná mondani, hogy az Agave által kiadott eredeti trilógia mennyiben más az 1980-as kiadáshoz képest. Azt láttam, hogy a whill krónikának teljesen más a fordítása, de ez igaz a könyvek többi részére is? Csak mert azon gondolkodom, hogy fel kellene frissíteni az eredeti trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukits-on 40%-os leárazás van. Melyik könyveket ajánlanátok megvételre? A sötét nagyurat kinéztem,de még vennék párat,de eddig nem nagyon olvasgattam könyveket. A Darth Bane trilógiával szemetek még.. Előre is köszönöm a segítséget :D

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég sok mindentől függ. Milyen jelegű könyvek érdekelnének?

Ha trilógiában gondolkodsz, akkor a Darth Bane trilógia remek választás. A független könyvek között elég széles a skála a karakterizálós regényektől kezdve, a szimpla kalandregényeken át a horrorig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már volt róla szó, bocsi, próbáltam visszakeresni, de nem találatm... szóval:

 

Erről mit tudunk?

 

A közeljövőben több Star Wars™ szerződésünk is lejár. A lejáró szerződések meghosszabbítása a jogtulajdonos Disney üzletpolitikája miatt kétségesnek tűnik. Ezért mindenkit arra biztatunk, hogy most rendelje meg a szukits.hu-n még hiányzó Star Wars regényeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már volt róla szó, bocsi, próbáltam visszakeresni, de nem találatm... szóval:

 

Erről mit tudunk?

 

A közeljövőben több Star Wars™ szerződésünk is lejár. A lejáró szerződések meghosszabbítása a jogtulajdonos Disney üzletpolitikája miatt kétségesnek tűnik. Ezért mindenkit arra biztatunk, hogy most rendelje meg a szukits.hu-n még hiányzó Star Wars regényeit.

Semmi jót nem jelent. Mivel otthon tönkrement a gépem, és egyéb okoknál fogva csak ritkán tudok bemenni a könyvtárba, így én is most értesültem erről. Majd informálódom. Szerintem előállt az a helyzet, amitől már 1 hónapja tartok. A Disney nem csak, hogy nem engedi, hogy 2016-tól Legendák SW regények megjelenjenek, de a jövőben az eddig megjelent könyvek további árusítását is meg fopgja tiltani, tehát nem lehet majd őket a kiadó honlapján, sem pedig könyvesboltokban megvenni. Esetleg azt el tudom képzelni, hogy a Disney majd valamikor a jövőben újra engedélyezni fogja ezeket, esetleg csak úgy, hogy a Legendák csík már mindegyiken rajta lesz. (Talán pont az a probléma, hogy a jövőben majd minden ilyen könyvön rajta kell, hogy legyen a Legendák csík. ) Szerintem ez azért eléggé egy ****, sz****, **** húzás a Disney-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi jót nem jelent. Mivel otthon tönkrement a gépem, és egyéb okoknál fogva csak ritkán tudok bemenni a könyvtárba, így én is most értesültem erről. Majd informálódom. Szerintem előállt az a helyzet, amitől már 1 hónapja tartok. A Disney nem csak, hogy nem engedi, hogy 2016-tól Legendák SW regények megjelenjenek, de a jövőben az eddig megjelent könyvek további árusítását is meg fopgja tiltani, tehát nem lehet majd őket a kiadó honlapján, sem pedig könyvesboltokban megvenni. Esetleg azt el tudom képzelni, hogy a Disney majd valamikor a jövőben újra engedélyezni fogja ezeket, esetleg csak úgy, hogy a Legendák csík már mindegyiken rajta lesz. (Talán pont az a probléma, hogy a jövőben majd minden ilyen könyvön rajta kell, hogy legyen a Legendák csík. ) Szerintem ez azért eléggé egy ****, sz****, **** húzás a Disney-től.

 

 

Akármi van mögötte, elég vacakul fest önmagában ez a kiárusításféleség.

 

 

De ugye ezt ti is úgy értelmezitek, hogy ez csak a Legendse vonatkozik??

 

Az új EU könyvei jönnek jövőre is a Szukitstól? Vagy az is bukta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akármi van mögötte, elég vacakul fest önmagában ez a kiárusításféleség.

 

Egyetértek.

 

De ugye ezt ti is úgy értelmezitek, hogy ez csak a Legendse vonatkozik??

 

Az új EU könyvei jönnek jövőre is a Szukitstól? Vagy az is bukta?

 

Jönnek az új könyvek, sőt fel kell kötni a gatyát, mert nagyon nagy ütemben fognak jönni.

Úgy fogalmaztak, hogy a lejáró szerződésekre vonatkozó könyvekről van szó. Tegnap átfésültem a SW részleget és azt láttam, hogy a 2015-ös megjelenések nincsenek bent az akcióban. Persze ez nem jelenti azt, hogy majd nem lesznek azok is kiárusítva. Itt gondolom a szerződésekben rejlik a részlet, de azt nem fogják részletezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit javasoltok, a Halálosztagot, vagy a Maul - Vesztegzárat rendeljem meg inkább a Szukitstól?

A Halálosztag felé húzok, hacsak azt nem mondjátok, h sokkal jobb a Vesztegzár, és azt vegyem.

(Bár gondolom, nincs nagy színvonalbeli különbség, elvégre ugyanúgy Schreiber írta mindkettőt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit javasoltok, a Halálosztagot, vagy a Maul - Vesztegzárat rendeljem meg inkább a Szukitstól?

A Halálosztag felé húzok, hacsak azt nem mondjátok, h sokkal jobb a Vesztegzár, és azt vegyem.

(Bár gondolom, nincs nagy színvonalbeli különbség, elvégre ugyanúgy Schreiber írta mindkettőt)

 

Hát én csak a Vesztegzárat olvastam még, de az nagyon tetszett, Maul még badassabb karakterré vált a szemembe (ha ez még lehetséges) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Schreiber Halálvilág könyve november 25-én fog megjelenni a Szukits-nál, akkor még decemberig kitart az EU-s könyvek kiadása. Ha itt megszűnik a forgalmazás, akkor valószínűleg a képregények mellett a könyvek is magyarul digitálisan fognak megjelenni, de azok fordítása jóval több időt fog igénybe venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen arra. Sőt, ha nem hallottál róla, de biztos, hogy meg volt említve a fórumban, hogy az x-szárnyú sorozat Solo kommandó könyve megjelent saját fordításban a nyár folyamán a face-s star wars csoportokban. Augusztusban már a folytatást is bejelentették, csak valószínűleg még folyik a munka vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen arra. Sőt, ha nem hallottál róla, de biztos, hogy meg volt említve a fórumban, hogy az x-szárnyú sorozat Solo kommandó könyve megjelent saját fordításban a nyár folyamán a face-s star wars csoportokban. Augusztusban már a folytatást is bejelentették, csak valószínűleg még folyik a munka vele.

Valahol itt is meg volt osztva, de sehol nem találom. Tudnál adni hozzá egy linket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen arra. Sőt, ha nem hallottál róla, de biztos, hogy meg volt említve a fórumban, hogy az x-szárnyú sorozat Solo kommandó könyve megjelent saját fordításban a nyár folyamán a face-s star wars csoportokban. Augusztusban már a folytatást is bejelentették, csak valószínűleg még folyik a munka vele.

Ez egy remek hír a folytatásról, köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a linkek. Az is megvan, hogy mi a következő könyv: Isard bosszúja. Ebből még csak 3 fejezet készült el.

 

http://solo-command.blogspot.hu/

 

http://isards-revenge.blogspot.hu/

 

De viszont feltettem korábban egy kérdést, hogy érdemes-e beszerezni az Agave féle Star Wars könyveket vagy maradhatnak az eredeti könyvek?

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fordításban némi eltérés van az amerikai újrakiadások változtatásainak megfelelően (Palpatine pl. már nem a Köztársaság elnökeként, hanem kancellárként van említve...), de ezentúl semmi extra. Én nem hiszem, hogy meg fogom venni, bár el kell ismerni, a borítók nagyon pofásak lettek.

 

A linket köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.