Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Michael Reaves: Darth Maul: A vadászó árnyék.

De önállóan is olvasható lesz a Medstar. Amit tudni kell, azt leírják a szerzők.

 

Köszi. Csak azért kérdeztem, mert már túl vagyok az összes magyarul megjelent Legends-en (najó A Birodalom királynője még kimaradt), de nem volt ismerős, de így már tudom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Revan

Másodjára olvastam el. Valahogy most kevésbé tetszett, mint elsőre, de még így is nagyon jó könyv. Drew regénye a Kiegészítő Univerzum egyik legikonikusabb figurája: Revan. A Knights of the Old Republic játék hőse mér régóta sokak kedvence. (Nemrég mér a Marvelnél is megjegyezték, hogy a távoli jövőben a képregények terén el akarnak menni a Régi Köztársaság korszakába, és megjegyezték, hogy az alkotók egyik kedvence a figura.) A könyv Revan-ra és környezetére épül. Nagy szerepet kap Meetra Surik, a második Régi Köztársaság játék hősnője (Száműzöttként hivatkoztak ott rá.), valamint az új játék egyik kulcsfigurája Scourge Nagyúr.

Ahogy újraolvastam a könyvet önkéntelenül is eszembe jutott Az ébredő Erő és a Zsivány Egyes.

 

Az Ismeretlen Régiókban rejtőzködő Sith Birodalom motívumát párhuzamba tudtam állítani az Első Renddel. A könyv végkifejlete kapcsán pedig a Zsivány Egyes ugrott be, hisz mind a Revanban, mind a filmben a fő hősök feláldozták magukat és új reményt adtak a galaxisnak. A szereplők leírásai rövidek, vagy éppen semmilyenek. Ezeknél a részeknél Drew állítólag a játékosoknak akart kedvezni azért, hogy akik játszottak a játékokkal, könnyebben bele tudják élni magukat a figurák bőrébe. Bár mivel úgy is meghatároztak bizonyos alapvető dolgokat Revan-nal és Meetrával kapcsolatban, szerintem akár bővebbek is lehettek volna a leírásuk. A történet viszont élvezetes és fordulatos. A Scourge-dzsel foglalkozó részekben jó képet kapunk a Sith-ek ármányokkal teli világáról. A Sith Császár, Vitiate egy bomlott, beteges elméjű figura, aki rettentő hatalommal rendelkezik. Talán ennél hatalmasabb Csillagok Háborúja gonoszt még nem is alkottak. Az alakja egy kissé Damien-re emlékeztetett az Ómen horror filmekből. Revan miközben rémálmainak forrását kutatja tetteivel gyakorlatilag Mandalore-rá teszi Canderous Ordo-t, aztán pedig hosszú időre fogságba esik. Meetra csak a történet utolsó harmadában lép színre, a vele történteket csak gyors összegzésekből tudjuk meg. A Dromund Kaas világa nagyon hátborzongató. Scourge szövetsége Revan-nal és Meetrával elég egyedi és logikusan felépített. Scourge árulása is érthető logikai szempontból, de ettől még elég tragikus. Valahogy T3-M4 pusztulása rázott meg a legjobban, ott még egy könnycsepp is kigördült a szememből. A kötet végkifejlete viszont rádöbbenti az olvasót arra, hogy Revan, Meetra és T3 áldozata nem volt hiábavaló, hisz 300 év békét, nyugalmat és virágzást adtak a Köztársaságnak. Ez az áldozat nagyon megható lett.

 

 

Egy kicsit rövid és a szomorú végkifejlet egy kissé keserű ízt hagy annak ellenére, hogy az áldozat hősies és megható. Négy és fél. (Elsőre csuklóból kerek ötöst adtam rá.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megjelent az Életre-halálra és A közelgő vihar, hosszú idő után az első Legends-kötetek Magyarországon. :) Főleg Traviss művét várom nagyon, de azért az EP2 előzménykötete is érdekel, még ha az írójával kapcsolatban nincs is túl jó tapasztalatom eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Összefüggő történetek. Az elveszett Sith-törzs keshi történetei, melyek több évszázadot felölelnek. A történetekben idő után új szereplőket ismerhetünk meg, ők a keshi Sithek leszármazottai. Egy idő után majd jönnek az összefüggések.

Köszi. Nekem nem jött be ez a regény, le is tettem kb. a 150. oldal környékén. Fura, de nekem nem igazán tetszenek azok a könyvek, amelyekben nincs benne egy fontosabb szereplő sem, aki a filmekben is (pl. Anakin, Obi-wan, Yoda...). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Nekem nem jött be ez a regény, le is tettem kb. a 150. oldal környékén. Fura, de nekem nem igazán tetszenek azok a könyvek, amelyekben nincs benne egy fontosabb szereplő sem, aki a filmekben is (pl. Anakin, Obi-wan, Yoda...). :D

Értem. Én pont az ellenkezőjét érzem hosszú évek óta. Inkább azokat szeretem jobban, amikben kevésbé ismert, vagy ismeretlen, új szereplők vannak porondon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor elővettem a régi Robur magazinjaimat, és nekikezdtem Alan Dean Foster Jedi-kristályának. Szerintem eszméletlenül jó regény. Bár nem sok SW-regényt olvastam eddig, de ki merem jelenteni, hogy a Jedi-kristályhoz foghatóhoz még nem volt szerencsém. Izgalmas, magával ragadó, egyszerűen nem tudtam letenni. Nincs benne sok felesleges rizsa, pont annyit tartalmaz, amennyit kell. :) És még a karakterek is szerethetőek benne. Foster nagyon jó író, azt kell, hogy mondjam. Néztem, hogy több könyv is került ki a kezei közül a Csillagok háborúja univerzumán belül, de AVP-kötetek is fűződnek a nevéhez. Úgyhogy lehet, hogy beszerzek tőle párat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor elővettem a régi Robur magazinjaimat, és nekikezdtem Alan Dean Foster Jedi-kristályának. Szerintem eszméletlenül jó regény. Bár nem sok SW-regényt olvastam eddig, de ki merem jelenteni, hogy a Jedi-kristályhoz foghatóhoz még nem volt szerencsém. Izgalmas, magával ragadó, egyszerűen nem tudtam letenni. Nincs benne sok felesleges rizsa, pont annyit tartalmaz, amennyit kell. :) És még a karakterek is szerethetőek benne. Foster nagyon jó író, azt kell, hogy mondjam. Néztem, hogy több könyv is került ki a kezei közül a Csillagok háborúja univerzumán belül, de AVP-kötetek is fűződnek a nevéhez. Úgyhogy lehet, hogy beszerzek tőle párat. :)

Szerintem olvass több Star Warsot, mert sokkal jobb regények is vannak ennél;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem jött be annyira az Erőpróba. Viszont ha tetszett, akkor az olyan könyvekkel, mint pl. a Luke Skywalker és a Mindor árnyai, vagy A közelgő vihar, érdemes próbálkozni.

Köszönöm szépen az ajánlásokat, a Luke Skywalker és a Mindor árnyai című kötetet egyébként már kinéztem magamnak. :)

Jelenleg amúgy egy TCW-regényt olvasok, Karen Travisstől. A filmhez képest elég sok eltérést fedeztem fel eddig benne, bár az az igazság, hogy évek óta nem láttam már a filmet, úgyhogy csak a fontosabb momentumokra emlékszem belőle.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen az ajánlásokat, a Luke Skywalker és a Mindor árnyai című kötetet egyébként már kinéztem magamnak. :)

Jelenleg amúgy egy TCW-regényt olvasok, Karen Travisstől. A filmhez képest elég sok eltérést fedeztem fel eddig benne, bár az az igazság, hogy évek óta nem láttam már a filmet, úgyhogy csak a fontosabb momentumokra emlékszem belőle.

Nem meglepő. A legtöbb regényváltozatban sok az eltérés. Karen az említett regénynél alaposan kibővítette, illetve igyekezett minél inkább komoly drámát belevinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A közelgő vihar elolvasása után azt kell mondanom, hogy Alan Dean Foster azért tud írni. Nem egy eget rengető sztori, de végig lekötött, és jó volt Luminarat, és Barrist is jobban megismerni, valamint hogyan vélekednek Anakinról. Viszont nem értem, hogy Barris miért nem került fel a borítóra, hiszen ő is ugyanannyit szerepel, mint a másik 3 jedi.

Még a borítóról egy dolog, egy csomó ideig idegesített, hogy honnan ilyen ismerős ez a kép Anakin-ról. Aztán beugrott, hogy a régi chio chips-es kártyákon volt ezzel a pózzal rajta. :D

chio-anakin&padme1.jpg

 

 

 

A jelenlegi állapotok alapján októberben jelenhet meg a Jedi Trial és a Jedi Healer.

Gondolom idén ez az utolsó két legends regény, ami jön még.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közelgő vihar elolvasása után azt kell mondanom, hogy Alan Dean Foster azért tud írni. Nem egy eget rengető sztori, de végig lekötött, és jó volt Luminarat, és Barrist is jobban megismerni, valamint hogyan vélekednek Anakinról. Viszont nem értem, hogy Barris miért nem került fel a borítóra, hiszen ő is ugyanannyit szerepel, mint a másik 3 jedi.

Még a borítóról egy dolog, egy csomó ideig idegesített, hogy honnan ilyen ismerős ez a kép Anakin-ról. Aztán beugrott, hogy a régi chio chips-es kártyákon volt ezzel a pózzal rajta. :D

chio-anakin&padme1.jpg

 

 

 

 

Gondolom idén ez az utolsó két legends regény, ami jön még.

Tényleg. És ha jól emlékszem, az a kártya nekem is megvan.

 

Legendák regények. Még meglátjuk, hogy beleférhet-e valami. Attól függ, hogy időben megkapják-e a legújabb kánon regények szöveganyagait. Ha nem, akkor a Legendákkal mennek tovább, amíg nem kapnak valami kánon anyagot, amit lehet fordítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Akkor 6 regény érkezik még idén? 3 Legendák és 3 kánon? Plusz a képregények? Örülök neki, de ember legyen a talpán, aki tartani tudja ezt az iramot (anyagilag és olvasásilag szintén).

Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha már csak a hosszú Legendák sorozatok maradnak. Azok is megjelennek idővel? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, ez újrakiadás? Akkor 15 év után teljessé válhat magyarul a trilógia is.

 

Igen, 2018. tél-tavasz folyamán jön a második és a harmadik kötet is.

 

Akkor 6 regény érkezik még idén? 3 Legendák és 3 kánon? Plusz a képregények? Örülök neki, de ember legyen a talpán, aki tartani tudja ezt az iramot (anyagilag és olvasásilag szintén).

Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha már csak a hosszú Legendák sorozatok maradnak. Azok is megjelennek idővel? :hmm:

 

Ha a Tatuin szellemét, a Harctéri sebészeket és a Jedi Próbát nem számítjuk, akkor igen.

A hosszú sorozatok sorsa attól múlik, hogy lesz-e még kereslet a Legendákra és hogy a jogtulaj engedélyezi-e továbbra is őket.

 

A Mandalori Páncél trilógia miről szól? Olvasta valaki az elsőt?

 

Nem hiszem, hogy a hosszú Legendák sorozatokat is kiadnák.

Boba Fett-ékről A Jedi visszatér utáni zűrzavarban, amit Xizor és Jabba halála okozott. A szotri az alvilág káoszára koncentrál.

 

2015 végén majdnem előállt egy olyan helyzet, melyben a kiadónak vagy a The New Jedi Order (mind a 19 kötete) vagy a Legacy of the Force között kellett volna választani.

A Legacy of the Force-szal erősen szemeztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandalori Páncél trilógia miről szól? Olvasta valaki az elsőt?

 

Az első könyv java része visszaemlékezés egy akcióról amit Boba Fett és pár fejvadász hajt végre, a másik rész... nos azt inkább szerintem majd olvasd el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, 2018. tél-tavasz folyamán jön a második és a harmadik kötet is.

Kicsit rondán fognak mutatni majd a régebbi kiadású első résszel összerakva a polcon, de ezért nem veszem meg újra az első kötetet. A lényeg, hogy befejezik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.