Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én sem tervezem megvenni, pedig az egységes kinézet hiányát nagyon fogom sajnálni. :(

 

Sky: évek óta ez az éves mennyiség a Szukitsnál. A pénztárcám bírja, a szabadidőm viszont nem annyira, számos könyv vár még elolvasásra nálam (még olyan régi darab is köztük van, mint a Megsemmisítés).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közelgő vihar: egynek elment, a pusztában való utazás egészen tetszett.

 

Életre-halálra: ez a történet sem lesz a kedvencem, de a fentinél jobban tetszett, ami főként a visszatérő karaktereknek köszönhető, és persze jobban van megírva is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

"nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a Galaxison kívüli fenyegetés mi akar lenni... kétlem, hogy a Yuuzhan Vongokat átemelnék a kánonba (révén igen megosztóak), "

 

Sky szavai eszembe juttattak valamit. Ha már úgy is szóba kerültek a Yuuzhan Vongok.

Tételezzük fel, hogy most és a jövőben is megmarad a megfelelő kereslet a Legendák regényekre.

Tételezzük fel, hogy a Disney-Lucasfilm a jövőben is engedélyezi a magyar kiadást. Tételezzük fel azt is, hogy nem tudjuk, a jövőben meddig engedélyeznék a magyar kiadást, tehát a későbbiekben bármikor elzárkózhatnak ettől.

Ennek fényében egy következő Legendák csomagban melyik sorozatot látnátok szívesen?

1. The New Jedi Order.

2. Legacy of the Force.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a Galaxison kívüli fenyegetés mi akar lenni... kétlem, hogy a Yuuzhan Vongokat átemelnék a kánonba (révén igen megosztóak), "

 

Sky szavai eszembe juttattak valamit. Ha már úgy is szóba kerültek a Yuuzhan Vongok.

Tételezzük fel, hogy most és a jövőben is megmarad a megfelelő kereslet a Legendák regényekre.

Tételezzük fel, hogy a Disney-Lucasfilm a jövőben is engedélyezi a magyar kiadást. Tételezzük fel azt is, hogy nem tudjuk, a jövőben meddig engedélyeznék a magyar kiadást, tehát a későbbiekben bármikor elzárkózhatnak ettől.

Ennek fényében egy következő Legendák csomagban melyik sorozatot látnátok szívesen?

1. The New Jedi Order.

2. Legacy of the Force.

 

Mennyire szükséges az utóbbihoz az előbbi ismerete?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik esetleg a The New Jedi Ordert szeretnék. Fennállhat olyan lehetőség, hogy talán nem lehet leszerződni mind a 19 kötetre, csak egy részére és e mellett a Disney-Lucasfilm nem ad 100%-os garanciát arra, hogy minden maradék Legendákat ki lehet adni a jövőben, szépen apránként. Szerintetek ilyenkor mi lenne célszerű?

1. Vállalni kéne ennek ellenére is annak kockázatát, hogy talán befejezetlen marad a sorozat és bízni kell abban, hogy mégis folyamatos lesz az engedélyezés.

2. Nem kéne vállalni a befejezetlenség kockázatát és inkább a Legacy of the Force-t kéne választani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney nem biztos, hogy benne lenne csak a főbb The New Jedi Order kötetek kiadásában.

A Legacy of the Force-szal is lehetne indítani, hisz új korszakot nyitott meg, és magam is olvastam több olyan kritikát még régebben, melyek szerint ez a széria érthető az előző 22 könyv (The New Jedi Order és Dark Nest) nélkül is. Áthidaló megoldás: a Betrayal elejébe bele lehetne szerkeszteni egy rövidebb 2-3 oldalas összefoglalót a korábbi történésekről.

 

Egyelőre úgy néz ki, hogy többen inkább a The New Jedi Order-t részesítik előnyben, így legközelebb ha egyáltalán lesz lehetőség Legendákra 2018 után, akkor első körben ezt fogom javasolni. Azt is tapasztalom, hogy többen csak akkor szeretnék ezt a szériát, ha teljes lesz. Így azt is fogom javasolni, ha van rá lehetőség mind a 19 kötetet szerezzék meg (talán olyan 3-3,5 év alatt sikerülhet is kiadni). Ha ez nem megy akkor a Legacy of the Force-t lenne célszerű választani, ez a kilenc kötete sorozat a jelenlegi állapotokból kiindulva teljesen beleférhet egy következő csomagba.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtok ajánlani jó antikvárium oldalakat, ahol ritkább SW könyveket lehet fellelni? Szándékozom az összes magyarul megjelent regényt beszerezni, viszont a Szellemlovason nem kapható minden gyűjteményemből hiányzó darab. :hmm:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Életre-halálra

Karen 2009-es regénye A Klónok Háborúja animációs szériához kötődik. Elméletileg ez a regény egy sorozat harmadik kötete, (Az első kötet a Klónok Háborúja sorozat mozis, bevezető epizódjának regényváltozata; a második kötet a szintén önállóan érthető Külső Űr), de gyakorlatilag teljesen önállóan olvasható darab. Sőt, akár kezdő Star Wars olvasók is nyugodtan kezükbe vehetik, ugyanis még az animációs sorozat eseményeivel sem kell tisztában lenni.

A veteránok észrevehetik, hogy a történetben az animációs sorozat szereplői találkoznak a Thrawn-trilógia és az úgynevezett Callista-trilógia (A Jedik gyermekei, Sötétkard, Alkonybolygó) hőseivel. Színre lép Pellaeon, itt még fiatalabb köztársasági kapitányként. Megismerhetjük. Callista Masanát, Geith Erist és mesterüket Djinn Altist. Altis mester egy renegát Jedi-csoportot vezet, akik sok tekintetben eltérnek a hagyományos, ortodox Jedi úttól.

A sztori alapja: egy mentőakció, mely során hőseinknek Hallena Devis ügynököt kell kimenteniük a Janfathal bolygóról. A terjedelem elég rövid, ennek ellenére Karen Traviss most sem okoz csalódást. A népszerű és sikeres Republic Commando regények szerzője egy egyszerűbb, akció-központú regényt írt, melyben a cselekmény nagyon pörög, a feszültség és az érzelmek rendkívül erősek. Nem marad el a Karen-től megszokott mélyebb tartalom se. A Republic Commando regényekből megszokott árnyalt ábrázolás itt is jelen van. A klónok itt is nagyon közel kerülnek az olvasókhoz, bár nem annyira, mint az Omega, vagy a Delta osztagok esetében. A Jedik szerepe összetett, újra felmerül a háborúban játszott szerepük, illetve tetteik megkérdőjelezése. Hangsúlyos szerepet játszik az érzelmi kötődés témájának kivesézése.

 

 

 

Jó volt látni a Thrawn-trilógia előtti Pellaeon-t, aki aggódik szerelméért, Hallena Devis ügynökért. Megkérdőjelezi tetteit, hisz attól fél, hogy érzelmei befolyásolják a döntéseit és ez mások halálához vezet. Hallena Devis a beépülés során a Köztársaság érdekeit szolgálná azzal, hogy a Janfathalon lévő köztársaságpárti diktatúra ellenségei után nyomoz. Közben kitör a forradalom, a lázadókat pedig a szeparatisták támogatják. Hallena látja, hogy a Köztársaság sem jobb, mint az ellenség. Fájdalmas számára a gondolat: miatta esnek el az érte küldött csapat klónkatonái. Teljesen kiábrándul a Köztársaságból.

Djinn Altis Jedijei teljesen mások. Ők egy renegát szekta. Házasodhatnak, családot alapíthatnak. Az érzelmi kötődés teljesen megengedett. Egy mesternek több tanítványa is lehet. Ők inkább segélyszállítmányokkal segítenek az elesetteken. A regény legfontosabb témája az Altis és a Jedi Rend eltérő filozófiájának kivesézése. Ahsoka teljesen idegenkedik tőlük, úgy gondolja meg kéne menteni őket. A végén mégis jól együtt tud működni velük. Anakin és Altis mester találkozása az egyik csúcspont. Skywalker pont a tiltott házassága miatt vívódik. Djinn mester rámutat, hogy nem az érzelmek jelentik a veszélyt, hanem a parttalan indulat és a határtalan szenvedély az, ami a sötét oldalra visz. Karen így a regényben jól rámutat, hogy a Jedik mennyire letértek a helyes úttól és a tetteikkel sokszor a sötét oldal malmára hajtják a vizet. Djinn Altis tanításai sokkal jobban megfelelnek a Jedik igaz útjának.

Rex is szívén viseli újonc klón társait. Megviseli, ha testvérei elesnek körülötte.

Callista képességei figyelemre méltók. A könyv egyik legklasszabb jelenete, amikor az Erővel kilőtte a rakétákat, irányította őket és így megmentette a Levelert.

 

 

 

Nagyon élvezetes volt a könyv. Még a rövidsége sem zavart. Az altisi út igazsága mélyen gondolkodóba ejtett. Ha ezt az utak követték volna a Jedik, akkor Anakin Skywalkerből talán sose lett volna Darth Vader. A csatajelenetek izgalmasak és pörgősek. Karen Traviss most is egy nagyszerű regényt tett le az asztalra. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Életre-halálra nekem is tetszett, bár lehetett volna egy kicsit hosszabb is, mert ez esetben a történet rövidsége rajta hagyta a nyomát a könyvön.

A közelgő viharnak a közepét szerettem, a többi felejtős volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végeztem A közelgő viharral, ami hosszú idő óta az első Legendák könyv volt a kezemben. Egyszer olvasható, igényesen megírt, de összességében vegyes érzéseket kiváltó regény. Az Ansion bemutatása (népcsoportok, állatvilág) kifogástalan, még ha a számos új, megjegyezhetetlen fajnév miatt sokszor nem is jött át az SW hangulat. A karakterek közti párbeszédek és interakciók jól sikerültek az esetek többségében, bár akadtak karakteridegen megnyilvánulások is. A történet meglehetősen sablonos és kiszámítható, bár valószínűleg itt a kalandon volt a lényeg, nem a csavarokon és fordulatokon, ami végső soron működött, mert nem unatkoztam. Tudom, hogy 2002-es regény (pár hónappal az Ep2 előtt jelent meg), de zavaró volt, hogy Luminara és Barriss számtalanszor az emberi faj tagjaiként lettek leírva, nem mirialiként, mint amik valójában. Még ha ekkor nem is volt ismert a fajuk neve, a bőrszín alapján evidens kéne legyen, hogy nem emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most olvasom. Annyiban azért elfogult vagyok a regénnyel, hogy az EP1 és EP2 közötti történetek mennyisége ritka, mint a fehér holló (sőt, ezen kívül talán csak a Jedi Quest-sorozat van, amit nem olvastam sajnos), így hajlamos vagyok megengedőbb lenni. A felénél tartok, eddig kimondottan tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtok ajánlani jó antikvárium oldalakat, ahol ritkább SW könyveket lehet fellelni? Szándékozom az összes magyarul megjelent regényt beszerezni, viszont a Szellemlovason nem kapható minden gyűjteményemből hiányzó darab. :hmm:

Vatera ,booklin,könyvmoly,antikvár ,itt sokat találsz,de nekem is van 4 db amit átutazáskor hazafele námetböl -erdélybe utvonalon szivesen ingyen átadom ,legyszi cimet most ne kérj mert nem tudom fejböl:)))00491702747922 viber vagy whatsapp ,irj bátran.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Dean Foster: A közelgő vihar

 

Hosszú idő után ez volt az első Legends-történet, amit olvastam.

 

Maga a sztori nem nagy eresztés, gyakorlatilag össze lehet foglalni néhány mondatban, de a könyv egyediségét az adja, hogy egy olyan korszakban játszódik, amely soha nem lett igazán kibontva, másrészt a történésekre felületesen utalás történik az EP2-ben Mace Windu részéről, amikor az "ansioni határvitát" említi Obi-Wanék visszaérkezése kapcsán. Magának a könyvnek kissé bizalmatlanul álltam neki, mert Alan Dean Foster számomra nem alkotott maradandót a Star Wars-univerzumban: az EP4 könyvváltozata tisztes iparos munka, de semmi egyéb; a legelső EU-alkotást, az elég fantáziátlan magyar címfordítással megáldott Splinter of the Mind's Eye-t pedig alaposan elkoptatta az idő vasfoga (hiszen már 1980-ban negligálva lett!), ma már inkább csak Star Wars-történeti kuriózum; az EP7 könyvváltozata pedig egyenesen borzalom, bár erről csak kis részben tehetett az író. Ilyen előzményekhez képest A közelgő vihar kellemes csalódás.

 

 

Ansion növény- és állatvilága, természetrajza, az őshonos faj szokásai tökéletesen, alapos odaadással lettek bemutatva, Foster számos esetben használta fantáziáját, így a bolygó egy pillanatra sem tűnt unalmasnak. Az már kevésbé tetszett, hogy a Star Wars-univerzum klasszikus fajai egyáltalán nem szerepeltek, helyettük az író saját kitalált lényeivel operált. Természetesen lehet, sőt kell új fajokat kitalálni, de az egyensúlyt is meg kell tartani, hogy a történet könnyedén integrálhatóvá váljon a többi regény és más feldolgozás mellé. Hasonlóakat Timothy Zahn szokott elkövetni, aki az univerzumon belül egy saját univerzumot hozott létre saját magának (csak egy szélsőséges példa, hogy mire is gondolok: az Új Köztársaság YU19-ben majdnem összeomlik egy kiprovokált háború miatt a diamalák és az ishorik között, de erről a két (állítólag jelentős) fajról sem előtte, sem utána nem hallunk többet...) Itt hozzá kell tenni, hogy Luminara és Barriss is emberekként vannak feltüntetve, igaz ugyan, hogy a könyv mintegy fél évvel az EP2 előtt jelent meg, így ez a baki belefér.

 

A könyv felépítése egyszerű: a négy főhős Jedi-nek újabb és újabb erőpróbán kell átesniük, míg megérkeznek a borokii klán területére. Ezen akciók során ismerjük meg a bolygó különös élőlényvilágát. Itt egy kissé a fiatalkori éveim lapozgatós kalandjátékai jutottak eszembe, ahogy a hőseink sorra szembetalálkoznak egyre erősebb legyőzendő fenevadakkal. Foster nem kevés időt szán a négy szereplő közti interakciók felvázolására, amelyek nagyrészt működtek, bár időnként előfordultak karakteridegen elemek (főleg a két padawan, Anakin és Barriss részéről). Talán csak az Obi-Wan és Anakin közti viszonyrendszer bemutatása maradt parlagon, az író inkább a két másik karakter szemszögét használta ezek bemutatására. A csapatot segítő "kiegészítő" karakterek felejthetőek. Kyakhta, Bulgan vagy éppen Tooqui sokat nem adott hozzá a történethez, és időnként már-már helyzetkomikumba illőek voltak megnyilvánulásaik.

 

Bár nem lucenói szinten, de a nagypolitika bemutatása nálam működött, legalábbis egy ehhez hasonló kalandregényben ez éppen elegendő volt. Mindenesetre betekintést nyerhettünk a formálódó Független Rendszerek Konföderációja kapcsolati hálóinak kezdeti összefonódásába. A központi figura itt Shu Mai volt, aki már ekkor a nagyobb halak közé tartozott (szerepeltetése azért is örvendetes, mert ő másokkal, így pl. Nute Gunray-jel vagy Wat Tamborral ellentétben a filmeken kívül nem igazán bukkan fel máskor), és Dooku megbízásából építi ki az elégedetlenek összeesküvő körét. Ehhez az is hozzá tartozik, hogy aki később mégis visszakozik, elbizonytalanodik (Nemrileo), vagy épp ellenkezőleg, túl harsány és türelmetlen (Tam Uliss), annak meg kell halnia. Mindenesetre gyomorforgató, ahogy ezek a pénzemberek és iparmágnások egymás között is a korrupcióért és a magas adókért ostorozzák a Köztársaságot, miközben egyetlen céljuk, hogy beköszöntsön a vadkapitalizmus korszaka, minden erkölcsi, morális, szociális gátat lebontva, ahol nem számít a környezetvédelem és a kisemmizett munkások élete. Ezen mesterkedésekhez képest ezek a "proto-szakadárok" meglehetősen amatőr módon léptek fel a Jedikkel szemben az Ansionon. Soergg kimondottan dilettánsnak bizonyult, ráadásul még csak nem is ő fizetett meg a bűneiért, hanem a nyomorult szolgája, Ogomoor. Az, hogy Soergg mégis megúszta, és gyakorlatilag Barriss képébe röhöghetett, jól bizonyítja, hogy nincs igazság a Galaxisban (ahogy Gunray is büntetlenül kihúzott 4 tárgyalást).

 

 

A közelgő vihar tehát egy egyszer olvasható kalandregény, jó és kevésbé jó megoldásokkal, sablonos történettel, amelynek egyediségét a történések időpontja, a puskaporos levegő hangulata adja. 4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nyáron olvastam el Karen Traviss A klónok háborúja cím regényét. Nem tudom, mi lehetett az oka, de ennyire borzalmas Star Wars-könyvet még sosem olvastam, pedig volt már néhányhoz szerencsém. Rengeteget szenvedtem vele, és kegyetlenül fárasztó volt a számomra. Legfőképpen az nem tetszett benne, hogy nagyon sok mindenben eltért a filmtől, tudniillik ez a 2008-as animációs film adaptációja lenne. Nagyon régen láttam már a filmet, de még így is feltűnt, mennyi eltérés van közte és a regény között.

Még 2008-ban vagy 2009-ben olvastam Tracey West regényét, mely ugyancsak a The Clone Wars mozifilm könyvváltozata, és az sokkal jobban magával ragadott. Bár már nagyon régen olvastam, nyolc vagy kilenc esztendeje, így nem tudom, mai fejjel mennyire tartanám élvezetesnek, viszont arra határozottan emlékszem, hogy akkoriban nagyon tetszett. De szerintem ha most elolvasnám még egyszer, még mindig jobban tetszene Karen Traviss verziójánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Traviss Rep Com könyvei nagyon jók. Az elsőt mindenképp ajánlom, mert az egy igazi kommandós bevetést mutat be, úgy ahogy azt a SW-ban ritkán látni. A többi regényben már egyre több az önismétlés, ami egyeseknek zavaró lehet, de ennek ellenére én mindet élveztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: Kirajzás

 

Érdekes és izgalmas volt, annak ellenére, hogy nem éppen a fénykardpárbajok voltak középpontban (talán egyáltalán nem is tartalmazott a könyv), melyek az én kedvenceim. Űrcsatákból viszont egyáltalán nem volt hiány, amiket szintúgy nagyon csípek.

A történet nem igazán volt bonyolult, de azért annyira egyszerű se, szóval, oda kellett figyelni minden apró részletre, mert el lehetett veszíteni a fonalat. A karakterek jelentős részét felettébb szimpatikusnak és kidolgozottnak tartottam, de akadt azért néhány, akiktől a falra tudtam volna mászni. Az egyik Dubrak Quennto - ilyen ingerült, undok, modortalan karakterrel rég nem volt dolgom a Star Wars univerzumban. A másik Jorus C'baoth. Ilyen erőszakos, idegesítő, öntelt Jedivel nem is tudom, mikor találkoztam utoljára, talán A klónok háborúja nézésekor Pong Krell volt az, aki ennyire negatív benyomást keltett. Rajtuk kívül a chissek (kivéve Thrawnt) stílusát, modorát is nehezen tűrtem, de a végére velük sikerült megbarátkoznom némileg.

Car'dast azonban szimpatikus tartottam, ahogyan Loranát is, és külön öröm, hogy az Obi-wan-Anakin páros is fontos szerepet kapott - szeretem, amikor a páros felbukkan egy SW-regényben. De a kötet legjobb karakterének Thrawnt mondanám. Egy ideig kicsit tudatlan lénynek véltem őt, amiért nem ismerte a Jediket, de aztán rájöttem, hogy ő az univerzum egy, a Jediktől távol levő részén él, így végül is nem meglepő, hogy nem hallott még a fénykardforgatókról. Amúgy meg egy agyafúrt, okos, tapaszalt és rendkívül udvarias lényként ismerhettem meg őt.

A többi szereplő számomra közömbös volt, talán Kinman Doriana emelkedik ki egy picit közülük.

Összességében egy zseniális regény a Kirajzás, és Timothy Zahn remek író. Annyi zavart csupán a pár unszimpatikus karakter mellett, hogy az Obi-wan-Anakin szál nem lett lezárva - én kíváncsi lettem volna, hogy végződik a tárgyalásuk. A másik, hogy a vége nekem nem olyan, mintha le lenne zárva a történet. Bár ha jól tudom, ez a regény előzménye egy bizonyos Thrawn-trilógiának.

10/9

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit szintén ajánlok elolvasásra, nekem az még jobban is tetszett, bár én fordított sorrendben olvastam, így a végén lévő csavar valószínűleg evidens lesz számodra. Abban viszont van fénykarddal akciózás ráadásul Mara és Luke együtt aprítanak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.