Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

@Nute Gunray: Értem, köszönöm. De akkor a Thrawn-trilógiához egyáltalán nincs is köze? Mert mintha azt olvastam volna valahol, hogy annak az előzménye, de elképzelhető, hogy rosszul emlékszem.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Nute Gunray: Értem, köszönöm. De akkor a Thrawn-trilógiához egyáltalán nincs is köze? Mert mintha azt olvastam volna valahol, hogy annak az előzménye, de elképzelhető, hogy rosszul emlékszem.

A közös főszereplőn (Thrawn) túl nincs a kettőnek köze egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont A túlélők keresése című kötetet fogom megvenni, mert nagyon érdekel a történet folytatása. Nem tudnátok esetleg egy oldalt, ahonnan megrendelhetem? Mert néztem szukits.hu-n, antikvarium.hu-n, bookline.hu-n, de mindenhol csak azt írják, hogy előrendelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Életre-halálra

 

Egyszer olvasható, olykor érdekes gondolatokat felvető, de összességében felejthető könyv. Ami a történetet illeti, két mondatban összefoglalható, bár Traviss ez esetben szerintem nem is a sztorira fektette a hangsúlyt. Az Altis vezette rendhagyó Jedik szerepe volt a könyv legérdekesebb része, ahogy bemutatásra került, mi az, amiben Yoda Jedi Rendje tévúton jár. "A klónok nem hús-vér droidok, hanem egyéniségek" gondolat semmi újat nem nyújtott a RepCom sorozat után, de még nem éreztem lerágott csontnak. A könyv legfurcsább jelenete (számomra legalábbis): Pellaeon rászól a rangban elméletileg felette álló Ahsokára, hogy öltözzön át, mert a hajóján eltereli a figyelmet a hiányos öltözékével, ami nem ildomos. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Pellaeon és Ahsoka hivatalosan ugyanolyan magas rangú tiszt.

 

A köztársasági hadsereg rangjai az ameriakai hadsereg alapján vannak. A wookiepedia szerint a jedi parancsnkok, mint Ahsoka 1 regimentet/ezredet vezetnek (2304 fő ). Ez a valóságban az ezredes rangnak felel meg (2000–4000 fő).

 

Pellaeon viszont a haditengerészet tisztje, ott viszont a kapitányi rang magasabb, mint Rex szárazföldi captain rangja. A haditengerészetnél a kapitány egyenértékű a szárazföldi ezredessel. És mivel gondolom Ahsokék csak vendégek voltak Pelleaon hajóján, így kapitányként is rászólhat a vele egyrangú, de csak vendég ifjú jedi padawanra

 

904rang.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Néhány napja rendeltem néhány (6-7) könyvet tőlük, vegyesen ezt is, azt is, erre két napra rá jött ki a Medstar II. Valószínűleg én is írok nekik, hogy ezt a könyvet még csapják hozzá, hogy ne kelljen külön megrendelni. Más kérdés, hogy nem tudom, mikor fogom mindet elolvasni :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Medstar, időközben befejeztem az I. kötetet. Összességében érdekes olvasmány volt, bár nem kiemelkedő. Ami az eseményeket illeti, a történet gyakorlatilag a nulla felé közelít. A könyv inkább egyfajta életképként szolgál, bemutatva a frontvonalak mögött munkálkodó sebészek és munkatársaik mindennapjait. A háború eddig nemigen fejtegetett, de valós borzalmát. A közelgő vihar után jó volt ismét főszerepben látni Barrisst, aki ezúttal egyéb ismert főszereplők nélkül bontakozhatott ki. Bár az Ep2 után jelent meg a regény, Barriss a legtöbbször itt is az emberi faj tagjaként van leírva, holott megemlítik, hogy miriali. Gondolom, a következetesség megteremtése volt a cél az előbb említett regénnyel, de nekem eléggé szúrta a szemem ez az apróság. Tetszett annak bemutatása is, Barriss miként emelkedik felül a Jedikhez nem méltó, kicsinyes érzelmeken, ténylegesen kiállva ezzel egyfajta próbát. Jos és Tolk kapcsolatát sikerült nem túl nyálasan bemutatni, ami nagy szó. A háttérben munkálkodó admirális és Pho Ji karakterei sem voltak unalmasak. Viszont a regény elején még szokni kellett a sok új szereplőt, hiszen Barrisszen kívül mindenki vadidegen volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rémlik, hogy eddig találkoztam volna szarkazmussal és humorérzékkel megáldott droiddal, de I-5YQ orvosolta ezt a hiányosságomat. Egyébként érdekes téma még a regényben, hogy más megvilágításba helyezi azt a felállást, miszerint a klónok emberek, a droidok pedig gépek. A sebészek sokszor droidokként (és "pótalkatrészekként") gondolnak az egyforma klónokra, ugyanakkor bemutatásra kerül az is, hogy mennyire emberi tud lenni egy bizonyos módon programozott droid. Így felmerül a kérdés, hogy ha ugyanolyan öntudata és olykor érzései vannak, mivel különb egy ilyen droid élete egy klónénál. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David Sherman, Dan Cragg: Jedi próba

 

(Nyomokban spoilert tartalmazhat, így inkább spoiler gomb mögé teszem.)

Spoiler

 

Nem egy kiemelkedő mű, én közepesnek ítélném. A történet abszolút egyszerű, semmi különleges nincs benne. A két főszereplőt leszámítva - Anakin Skywalkert és Neeja Halcyont - egy olyan figura sem akadt, aki a szívemhez nőtt volna a regény olvasása közben. Grudo mondjuk még egész szerethető volt, de ő nem sokat szerepelt. Slayke kapitány egy kicsit Pong Krell tábornokra emlékeztetett a pökhendi, dölyfös stílusával, az olyan karakterek meg, mint Erk vagy Odie, eszméletlen bénák voltak. A köztük lévő szerelem miatt egy fikarcnyi romantika is szorult a regénybe, amit szerintem eléggé túltolt a két szerző (már untam, amikor századjára írták le, hogy ez a két karakter megcsókolta egymást). A Bankár Klán képviselője (nem jut eszembe a neve) a könyvben szerintem egy elég félresikerült karakter lett, hiszen nekem a régi Klónok háborúja rajzfilmsorozatból az jött le, hogy ez a muun elég gyáva népség, ő meg egy erőszakos, enyhén idegbeteg pszichopata hatását keltette nálam. 

Hiába Clone Wars-regény, nekem nem volt meg az a Clone Wars-os érzés, mint mondjuk a Sötét tanítványnál vagy a Cestus csapdánál. A sztori is lassan halad, lassan bontakozik ki, egyáltalán nem volt izgalmas. Hiányoltam egyébként Ventresst és Dooku grófot, ők rengeteget segítettek volna ezen a regényen. Bár mindketten felbukkantak, de igencsak csekély ideig. 

A legnagyobb pozitívum a Jedi próbában egyébként az Anakin-Neeja páros. Remek párost alkottak, úgy vélem. Pedig erről a Halcyonról még csak nem is hallottam, mielőtt kezembe vettem volna a könyvet, szóval, egy picit féltem, hogy milyen lesz ő Ani oldalán. Végül egész jól működött közöttük a kémia. Örültem is amúgy, hogy Obi-wan helyett őt küldték Skywalker mellé erre a küldetésre, szerintem csak rontottak volna a regényen a Kenobi-Skywalker-féle civódások, veszekedések. 

Ami még tetszett, hogy tulajdonképpen Anakin e regénybeli hőstette miatt vált padawanból Jedi-lovaggá. 

 

 

10/4.5

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most olvasom a Tatuin szellemét. Eddig nagyon jó.

Elolvastam a Szukits honlapján a tartalmát, és elég abszurdnak tűnik nekem a sztori, de egy picit felcsigázta az érdeklődésem. Ha neked tetszik, biztos jó lehet. Mennyire olvasmányos, izgalmas? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Elolvastam a Szukits honlapján a tartalmát, és elég abszurdnak tűnik nekem a sztori, de egy picit felcsigázta az érdeklődésem. Ha neked tetszik, biztos jó lehet. Mennyire olvasmányos, izgalmas? 

Inkább a sztori összekötő jellege miatt érdekes a könyv. Az elején van pár vontatott és unalmas jelenet, de amint jönnek a dolgok Anakin tatuini múltjából már érdekfeszítőbb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kissé csalódás volt (majd írok egy hosszabb kritikát is). Talán abba a hibába estem, mint korábban A megtévesztés leple esetében; túl hosszú ideig vártam rá, így óhatatlanul sem azt kaptam, amire számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kíváncsi vagyok erre a Tatuin szelleme könyvre, a következő Szukits-rendelős pakkomban lehet, hogy benne lesz. A Kenobit is el szeretném olvasni (az még jobban érdekel), A gonosz útvesztőjét, a Sötét nagyúrt, illetve a Thrawn-trilógiát is, és ezek mellett még a Tatuin szellemét. Hát, nem tudom, hogy fogom mindezt beszerezni, anyagilag egyszerre nem hinném, hogy megérné. :) Szerintem először inkább lecsapok A gonosz útvesztőjére, a Sötét nagyúrra meg a Thrawn-trilógiára, mert ezeket hosszú idő után most először lehet kapni a kiadónál, és emiatt van egy olyan sanda gyanúm, hogy egy jó ideig megint nem lehet majd őket... Úgyhogy szerintem a Tatuin szellemével meg a Kenobival várok egy kicsit. De lehet, hogy meggondolom még magam. Ahj, a bőség zavara. :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megtévesztés leple szerencsére azt hozta, amit vártam tőle. (Bár előtte olvastam angol kritikákat róla.) A Tatuin szelleme is azt hozza, amit várok. Eddig talán A túlélők keresésére emlékeztet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én is a vége felé tartok (A Tatuin szellemei), de eddig azt kell mondjam, jobbat vártam. Rossznak nem nevezném, de az átlag könyvek sorából nálam valószínűleg nem fog kiemelkedni. Még kb. 100 oldal hátravan a végső ítéletig. Az a része érdekes, ahogy Leia apránként megismeri az apja múltjának különféle szegmenseit, viszont a sivatagban vándorlós jelenetek és maga a festmény hajszolásának szituja nem túl izgalmas.

Spoiler

A Chimaera és Thrawn főadmirális (igaz, ő csak utalás szintjén) felbukkanása viszont meglepett. Azt hittem, Thrawn csak később tér vissza Perifériákról.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 10. 14. - 1:51 PM, Darth Sky írta:

Karen Traviss: Életre-halálra

 

Egyszer olvasható, olykor érdekes gondolatokat felvető, de összességében felejthető könyv. Ami a történetet illeti, két mondatban összefoglalható, bár Traviss ez esetben szerintem nem is a sztorira fektette a hangsúlyt. Az Altis vezette rendhagyó Jedik szerepe volt a könyv legérdekesebb része, ahogy bemutatásra került, mi az, amiben Yoda Jedi Rendje tévúton jár. "A klónok nem hús-vér droidok, hanem egyéniségek" gondolat semmi újat nem nyújtott a RepCom sorozat után, de még nem éreztem lerágott csontnak. A könyv legfurcsább jelenete (számomra legalábbis): Pellaeon rászól a rangban elméletileg felette álló Ahsokára, hogy öltözzön át, mert a hajóján eltereli a figyelmet a hiányos öltözékével, ami nem ildomos. :lol:

Nálam ez bekerült az év legjobb Star Wars könyvei közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.