Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

21 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyetértek, egy ilyen Kenobi film jó lenne. És a regény azt is megmutatja, hogy a Legendák között is vannak nagyszerű történetek.

Hogyne! Én őszintén megvallva, nem is nagyon szeretem a Kánon regényeit, meg alapvetően nem is keltik fel az érdeklődésemet. Sokkal jobban szeretek a Legendákban kalandozni. :) Eddig kb. 15 SW-könyvet olvastam el, azok közül szerintem max. 3 tartozik bele a Kánonba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Túl vagyok a Harctéri sebészek felén. Eddig nagyon jó.

Ha jól tudom, az is a 2003-as Clone Wars rajzfilmhez kapcsolódó regény. Az olyan könyvek közül nekem eddig a Jedi próbához, illetve A Cestus csapdához volt szerencsém. Utóbbi szerintem egészen frankó (bár nem a legjobb), előbbi pedig jóindulatúan közepes. 

Egyébként a Yoda: Sötét találkozóra és a Windu mesterről szóló könyvre (nem jut eszembe a címe) kíváncsi vagyok, ha már CW-s regényeket emlegetem, de a Harctéri sebészek valahogy nem tudja felkelteni az érdeklődésem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, caseyjones írta:

Windu mesterről szóló könyvre (nem jut eszembe a címe)

Töréspont a címe, és bátran ajánlom. Eddig a Medstar duológián kívül olvastam, az összes magyarul megjelenő CW regényt, és a Töréspont tetszett a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, luke19 írta:

Töréspont a címe, és bátran ajánlom. Eddig a Medstar duológián kívül olvastam, az összes magyarul megjelenő CW regényt, és a Töréspont tetszett a legjobban.

Igen, az az! Mindig is kedveltem Windut mint karaktert, és szívesen olvasnék róla egy történetet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Töréspont az egyik legkeményebb és legkomorabb Star Wars regény. Sokan szeretik  Állítólag Lucas is beleolvasott és annyira tetszett neki, hogy Stover-nek adta A Sith-ek bosszúja regényváltozatának megírását.

A Yoda: sötét találkozónál vegyes kritikákat olvastam. Volt aki nagyon gyengének tartotta, volt aki egészen jónak, volt aki egyenesen kiválónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Töréspont az egyik legkeményebb és legkomorabb Star Wars regény. Sokan szeretik  Állítólag Lucas is beleolvasott és annyira tetszett neki, hogy Stover-nek adta A Sith-ek bosszúja regényváltozatának megírását.

Furcsa ezt olvasni, mert a Luke Skywalker és a Mindor árnyai - amely ugyancsak Stover-regény - szerintem nem túl komolyan vehető. De ez a Töréspont nagyon felkeltette az érdeklődésem. Szerintem adok még egy esélyt Stovernek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves és Steve Perry: Medstar I.: Harctéri sebészek

Csodás volt. Ez egy nagyon egyedi és különleges regény. Habár a Drongar bolygón nagy harcok dúlnak a Klónháború idején, a középpontba mégis az érzelmek és a dráma kerül. Hangulatát tekintve valamelyest a Republic Commando regényekre emlékeztetett. Több olvasó megjegyezte, hogy az X-szárnyúak stílusa is visszaköszön. Annyira ez nem jött át nekem, de én az X-szárnyúakból csak egy kötetet olvastam, azt is elég régen. Minden esetre aki nagy akciókat és csatákat vár, az csalódni fog. Viszont aki szereti a drámát és a karakter központú történeteket, elégedett lesz a Harctéri sebészekkel. A regényben nagy szerepet kap a szeretet, a szerelem, az emberségesség és a háború rémes, sötét és mocskos oldalának ábrázolása. A csaták borzalmait utoljára talán a Töréspont című regény mutatta be ennyire naturálisan. A történet nagyon jól megragadja a horatiusi Élj a mának – Carpe diem érzést. E mellett nem kevés humoros pillanattal is gazdagodunk. A sztori egyedülálló módon gyógyítókat, sebészeket állít a porondra. Jos Vondar, Tolk le Trene, Zan Yant mindent megtesznek, hogy a sebesült klónokat meggyógyítsák és visszaküldjék a frontra. A Drongar mocsarakkal teli világára érkezik Barriss Offee padavan, hogy segítse a gyógyítók munkáját és egyben felderítse a bota nevezetű csoda növényt csempészők személyét, valamint le kell lepleznie azokat, akik keresztbe akarnak tenni a Köztársaságnak. A regényben feltűnik még a Darth Maul: A vadászó árnyék című regényben megismert I-5, valamint Den Dhur, a kíváncsi riporter. Én eleinte csak I-5 miatt vártam nagyon ezt a duológiát, később több szereplőt is nagyon megkedveltem, úgyhogy a folytatás is elől van a tetemes olvasnivalóim listáján. A cselekményben több olyan fordulat is van, melyeken rendesen meg lehet lepődni. Sokszor nem az történik a főszereplőkkel, amire számítunk és ez mindenféleképpen a regény nagy erőssége.



Jos Vondar több erkölcsi dilemmával is küzd. Nem tudja hová tenni a klónokat. CT-914 esete mutatja meg neki, hogy mennyire emberiek ők is. I-5 bebizonyítja, hogy egy droid is tud emberségesen viselkedni. Szerelemes Tolk le Trene-be, a lorrdi nővérbe, de ő egy olyan korréliai, aki komolyan veszi a régi hagyományt, miszerint csak a szülőbolygójáról származó nővel köthet házasságot. Érzelmei viaskodnak a családja hagyományos erkölcsi értékeivel. A háború borzalmai, Zan Yant esete, valamint szerelme Tolk rádöbbentik, hogy időt kell szentelni a szeretteinknek és ki kell használni a rendelkezésünkre álló időt az életben. Örültem, hogy a végén összejött Tolk-kal. Tolk egy lorrdi, aki képes mindenfajta testbeszédből és arcmozgásból teljesen részletesen kiolvasni az érzéseket. Szeretne minél közelebb kerülni Jos-hoz.



Zan Yant a zabrak sebész, egyben igazi művész lélek, egy zenész. Kedves, emberszerető, mindet megtesz a betegeiért, akár még a szabályokat is megszegi. Tragikus sorsa a háború sötét oldalát testesíti meg.



Barriss Offee padavan a lovagi próbáját teljesíti a bolygón. Egy különleges Jedit ismerhetünk meg a személyében. A korábbi sztoriknak, melyekben szerepelt nem sikerült ilyen jól bemutatni őt. Ő egy Jedi gyógyító, nem hagyományos fénykardforgató. A gyógyítás mellet ki kéne deríteni, ki csempészi a botát. Többször is olyan próbák elé áll, melyek során a sötét oldal megkísérti őt. E kihívások mutatják meg, hogyan kell viselkednie egy igazi Jedinek: a világos oldal útján járni, elutasítani a sötét oldal csábítását. E jelenetekben láthatjuk az emberség és a jóság diadalát a háború embert próbáló borzalmaival szemben. Úgy éreztem, mintha burkoltan a krisztusi szeretet és a kereszténység alapvető vonásai is visszaköszönnének Barriss cselekedeteiben. A kísértés, a sötét oldal megtestesítője, a harcművész Phow Ji, aki a köztársaságiak harcművészeti instruktora a bolygón. Ji élvezetét leli a gyilkolásban, úgy véli, hogy a cél szentesíti az eszközt. Az embertelenség megtestesítője. Ki akarja hozni Barriss-ból a sötétebb énjét. Ebben a könyvben a Jedi szereplő útja egyben az emberséges ember útja is.



Den Dhur szintén a botát csempészőket akarja leleplezni. A Galactic Wave riportere kíváncsi, pragmatikus, látja a háború borzalmait, Eleinte úgy tűnik, hogy egy olyan cinikus figura, aki semmiféle áldozatra nem képes, a cselekedeti viszont erre teljesen rácáfolnak.



I-5. A Star Wars egyik legjobb és legeredetibb szereplője. Az öntudattal, iróniával rendelkező droid a humor egyik legnagyobb forrása. Korábban A Darth Maul: A vadászó árnyék című regényben szerepelt, az említett regény eseményeire is kapunk utalásokat, de nem szükséges ismerni a részleteket. I-5 memóriája töredezett és sok minenre még nem emlékszik. Poénjain, megjegyzésein nagyon sokat lehet derülni, párbeszédei Den-nel vagy Jos-szal maradandóak. Több kijelentése is elgondolkodtató, sok alapvető igazságot meg tud fogalmazni.



Tarnese Bleyd admirális a korrupt főgonosz, aki saját maga és a Fekete Nap javára csempészi a botát, mely vagyonokat ér a fekete piacon. Bleyd egy vérbeli vadász, jó taktikus, ügyeskedik, de a Fekete Nappal nehéz ujjat húzni. Kaird, a nediji Fekete Nap ügynök egy vérbeli profi, még találkozunk vele is.



A könyv bekerült a kedvenceim közé. Nem kell nagy csata, eget rengető fénykardpárbaj egy kiváló történethez. Elég, ha kapunk nagyszerű karaktereket, drámát és humort. Michael Reaves és Steve Perry pont egy ilyen története hoztak el nekünk. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Michael Reaves és Steve Perry: Medstar I.: Harctéri sebészek

 

 

Csodás volt. Ez egy nagyon egyedi és különleges regény. Habár a Drongar bolygón nagy harcok dúlnak a Klónháború idején, a középpontba mégis az érzelmek és a dráma kerül. Hangulatát tekintve valamelyest a Republic Commando regényekre emlékeztetett. Több olvasó megjegyezte, hogy az X-szárnyúak stílusa is visszaköszön. Annyira ez nem jött át nekem, de én az X-szárnyúakból csak egy kötetet olvastam, azt is elég régen. Minden esetre aki nagy akciókat és csatákat vár, az csalódni fog. Viszont aki szereti a drámát és a karakter központú történeteket, elégedett lesz a Harctéri sebészekkel. A regényben nagy szerepet kap a szeretet, a szerelem, az emberségesség és a háború rémes, sötét és mocskos oldalának ábrázolása. A csaták borzalmait utoljára talán a Töréspont című regény mutatta be ennyire naturálisan. A történet nagyon jól megragadja a horatiusi Élj a mának – Carpe diem érzést. E mellett nem kevés humoros pillanattal is gazdagodunk. A sztori egyedülálló módon gyógyítókat, sebészeket állít a porondra. Jos Vondar, Tolk le Trene, Zan Yant mindent megtesznek, hogy a sebesült klónokat meggyógyítsák és visszaküldjék a frontra. A Drongar mocsarakkal teli világára érkezik Barriss Offee padavan, hogy segítse a gyógyítók munkáját és egyben felderítse a bota nevezetű csoda növényt csempészők személyét, valamint le kell lepleznie azokat, akik keresztbe akarnak tenni a Köztársaságnak. A regényben feltűnik még a Darth Maul: A vadászó árnyék című regényben megismert I-5, valamint Den Dhur, a kíváncsi riporter. Én eleinte csak I-5 miatt vártam nagyon ezt a duológiát, később több szereplőt is nagyon megkedveltem, úgyhogy a folytatás is elől van a tetemes olvasnivalóim listáján. A cselekményben több olyan fordulat is van, melyeken rendesen meg lehet lepődni. Sokszor nem az történik a főszereplőkkel, amire számítunk és ez mindenféleképpen a regény nagy erőssége.

 

 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

A könyv bekerült a kedvenceim közé. Nem kell nagy csata, eget rengető fénykardpárbaj egy kiváló történethez. Elég, ha kapunk nagyszerű karaktereket, drámát és humort. Michael Reaves és Steve Perry pont egy ilyen története hoztak el nekünk. Ötös.

 

 

 

 

 

Jó ezt olvasni. Most már nekem is felkeltette az érdeklődésemet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukitsról rendeltem még karácsonykor, akkor azt írták, január 10. és 13. között esedékes a kiszállítás. De eddig semmi.

Szerintetek? Várjak még, vagy netán írjak nekik, érdeklődjek náluk? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Attól is függ, hogy mit rendeltél, meg milyen kiszállítással, de ilyenkor a vevőszolgálatot kell ostromolni.

A Thrawn-trilógiát rendeltem. De akkor igénybe veszem a vevőszolgálatot. Kösz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A túlélők keresése és a Kirajzás kapcsán a bürokratikus eljárás egy kicsit lassabb lesz, így egyelőre nem lehet tudni, mikor kerülnek újra piacra a könyvek.

Jó hír: felcsillant a remény, hogy a Maul: Vesztegzár című regényre hosszabbítsanak, de egyelőre még kezdeti fázisban van a dolog, így itt se lehet tudni, mikor lesz újra kapható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A túlélők keresése és a Kirajzás kapcsán a bürokratikus eljárás egy kicsit lassabb lesz, így egyelőre nem lehet tudni, mikor kerülnek újra piacra a könyvek.

Jó hír: felcsillant a remény, hogy a Maul: Vesztegzár című regényre hosszabbítsanak, de egyelőre még kezdeti fázisban van a dolog, így itt se lehet tudni, mikor lesz újra kapható.

Én kérdeztem tőlük, és azt írták, ha minden jól megy, tavasszal ismét kiadják őket. Nagyon szuper lenne, mert mióta kiolvastam a Kirajzást, furdalja az oldalam a kíváncsiság a folytatást illetően. Bár előtte még elolvasom a Thrawn-trilógiát (már amennyiben a Szukits még ebben az évezredben meghozza :P), illetve a Thrawn keze-duológiát, mivel ezek időrendben A túlélők keresése előtt vannak. :)

23 perccel korábban, luke19 írta:

Még jó, hogy annó a Vesztegzárat beszereztem a kiadótól 1300FT-ért. Azóta igazi ritkaság lett.

Én nagyon sajnálom, hogy anno nem szereztem be. Remélem, kiadják újra, mert roppantul érdekel. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Kenobit, egészen jó regény sikeredett a tatuini remete beilleszkedéséről. :) Eleinte leginkább az fogott meg benne, ahogy leírták, hogy is megy az élet a sivatagban, a taszkenek és a párafarmerek világában, aztán maga a történet is beindult, és a vége igazán ötletesre és csavarosra sikeredett. Az, hogy részben egy taszken vezető szemszögéből is láthattuk a dolgokat, sokat hozzá tudott adni, érdekes volt ezt a látószöget is megismerni. Ben Kenobi nagyon szimpatikus volt végig, kb. én is így képzeltem el a korai időszakot a számára, és könnyű volt átérezni, milyen nehéz is lehetett neki észrevétlennek maradni.

Olvasás közben gondolkoztam rajta, vajon van-e a könyvben olyasmi, ami miatt nem lehet kánon, de én egyetlen apróságot találtam csak, amit viszont könnyű lett volna kihagyni a kánonság érdekében:

Spoiler

Siri Tachi, mint egy régi szerelem említése, Satine mellett.

Őt leszámítva simán belefért volna ez a regény a kánonba.

Egy ilyesmi történet még filmen is jól mutatna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

Olvasás közben gondolkoztam rajta, vajon van-e a könyvben olyasmi, ami miatt nem lehet kánon, de én egyetlen apróságot találtam csak, amit viszont könnyű lett volna kihagyni a kánonság érdekében:

  Spoileres tartalom megtekintése

Őt leszámítva simán belefért volna ez a regény a kánonba.

Egy ilyesmi történet még filmen is jól mutatna. :)

Én sem értettem, hogy ez a regény miért nem tartozik a Kánonba. Ez az apróság fel se tűnt. 

12 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egy ilyesmi történet még filmen is jól mutatna. :)

Szerintem is. Bár nyilván totál ugyanezt nem fogják vászonra vinni, de egy ilyesmi történet - némi akcióval és fordulattal megspékelve - tényleg jó lenne. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Pildi írta:

Elolvastam a Kenobit, egészen jó regény sikeredett a tatuini remete beilleszkedéséről. :) Eleinte leginkább az fogott meg benne, ahogy leírták, hogy is megy az élet a sivatagban, a taszkenek és a párafarmerek világában, aztán maga a történet is beindult, és a vége igazán ötletesre és csavarosra sikeredett. Az, hogy részben egy taszken vezető szemszögéből is láthattuk a dolgokat, sokat hozzá tudott adni, érdekes volt ezt a látószöget is megismerni. Ben Kenobi nagyon szimpatikus volt végig, kb. én is így képzeltem el a korai időszakot a számára, és könnyű volt átérezni, milyen nehéz is lehetett neki észrevétlennek maradni.

Olvasás közben gondolkoztam rajta, vajon van-e a könyvben olyasmi, ami miatt nem lehet kánon, de én egyetlen apróságot találtam csak, amit viszont könnyű lett volna kihagyni a kánonság érdekében:

  Spoileres tartalom megtekintése

Őt leszámítva simán belefért volna ez a regény a kánonba.

Egy ilyesmi történet még filmen is jól mutatna. :)

Őszintén szólva

Siri Tachi is simán belefér a kánonba.

A Bizonyos szemszögből című antológiában John Jackson Miller egyik novellája folytatja a regényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért sem kánonos a könyv, mert vélhetően hamarosan érkezik egy Obi-wanról szóló mozifilm, amely hasonlóan a 3. és a 4. rész között fog játszódni, így a két alkotás (ez a regény, valamint a film) ellentmondana egymásnak. Nem tudom, mennyire gyakori dolog, hogy egy Legendák-beli mű átkerüljön a Kánonba, de a Kenobiról úgy vélem, biztosan nem fog, amennyiben a figuráról készítenek egy élőszereplős filmet. 

 

Ha már előjött ismét ez a kötet: egyvalamit hiányoltam nagyon belőle. Pontosabban egyvalakit: Qui-gont. Egyes fejezetek végén ugye Obi beszél hozzá az Erőn keresztül, de az elhunyt Jedi-mester egyszer sem bukkan fel a regény során mint szellem, ami véleményem szerint rengeteget dobott volna (a már így is leírhatatlanul szuper) regényen. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Szerintem azért sem kánonos a könyv, mert vélhetően hamarosan érkezik egy Obi-wanról szóló mozifilm, amely hasonlóan a 3. és a 4. rész között fog játszódni, így a két alkotás (ez a regény, valamint a film) ellentmondana egymásnak. Nem tudom, mennyire gyakori dolog, hogy egy Legendák-beli mű átkerüljön a Kánonba, de a Kenobiról úgy vélem, biztosan nem fog, amennyiben a figuráról készítenek egy élőszereplős filmet. 

 

Ha már előjött ismét ez a kötet: egyvalamit hiányoltam nagyon belőle. Pontosabban egyvalakit: Qui-gont. Egyes fejezetek végén ugye Obi beszél hozzá az Erőn keresztül, de az elhunyt Jedi-mester egyszer sem bukkan fel a regény során mint szellem, ami véleményem szerint rengeteget dobott volna (a már így is leírhatatlanul szuper) regényen. :)

 

A Kenobi eseményei még a Sötét Nagyúr előtt játszódnak. A Sötét Nagyúr végén lévő Obi-van jelenet a Kenobi regény után játszódik.

Abban a jelenetben beszél először Obi-van Qui-gonhoz.

Miller csak alkalmazkodott James Luceno-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 új Star Wars regény került előrendelhető státuszba.

K. W. Jeter: Boda Fett kelepcéje - Fejvadászháborúk 2.

16 év után végre folytatódik a Fejvadászháborúk sorozat. Várható megjelenés március 14.

https://www.szukits.hu/fejvadasz-haboruk/4176-k-w-jeter-star-wars-boba-fett-kelepceje-konyv-004154.html

 

Michael Reaves: A Jedik alkonya - Coruscanti éjszakák 1.

Végre ez is megjelenik, ezt vártam talán a legjobban. Jax Pavan, a 66-os parancsot túlélő Jedi, I-5. Den Dhur, és még sokan mások. Elég nagyszabásúvá nő majd ez a sorozat. Fekate Nap, Xizor herceg, Sith inkvizítorok, Darth Vader... Star Wars Lázadók Legendák módra. Várható megjelenés március 28.

https://www.szukits.hu/coruscanti-ejszakak/4179-michael-reaves-star-wars-a-jedik-alkonya-konyv-004155.html

 

Karen Miller: Árnyak közt - Klónháborús játszmák 1.

Az utolsó két Klónháborús regény első része, Obi-van, Anakin, Ahsoka, Padmé, Lok Durd, egy vegyi fegyver. Várható megjelenés április 11.

https://www.szukits.hu/klonhaborus-jatszmak/4177-karen-miller-star-wars-arnyak-kozt-konyv-004156.html

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.