Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Végre valami hír. Eddig azért nem rendeltem meg a Bizonyos szemszögből című könyvet, hogy ne egyetlen könyv legyen a "csomagban". Az első könyv biztos vétel, valószínűleg a második is, de a harmadikon még gondolkodom. Milyenek a vélemények Miller könyvéről? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 02. - 17:06, MissKarrde írta:

Végre valami hír. Eddig azért nem rendeltem meg a Bizonyos szemszögből című könyvet, hogy ne egyetlen könyv legyen a "csomagban". Az első könyv biztos vétel, valószínűleg a második is, de a harmadikon még gondolkodom. Milyenek a vélemények Miller könyvéről? 

Vegyesek. Olvastam olyan kritikát, mely szerint sokkal jobb és összetettebb, mint a Külső Űr. Volt, aki szerint éppolyan középszerű, volt aki szerint elég jó ez a duológia, csak kissé elnyújtott. Itt már több szereplő lesz porondon. Miller karakterábrázolása nagyon részletes. A biológiai fegyverekkel kapcsolatos eszme futtatás a kötetek egyik erős oldala. Itt már lesz egy nagyobb összecsapás is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nemrég olvastam el a Hunyadi első részét, szóval nem vagy egyedül.

 

Más: A Slaveship címét azért változtatták meg, mert a cím Boba hajójára utal. Rabszolgák viszont nincsenek a könyvben. E mellett frappánsabb a a Boba Fett kelepcéje cím.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 05. - 14:05, Darth Revan9 írta:

Én is nemrég olvastam el a Hunyadi első részét, szóval nem vagy egyedül.

 

Más: A Slaveship címét azért változtatták meg, mert a cím Boba hajójára utal. Rabszolgák viszont nincsenek a könyvben. E mellett frappánsabb a a Boba Fett kelepcéje cím.

8 adik könyvet olvastam ki :)))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves és Steve Perry: Medstar II.: Jedi gyógyító

A dulógia méltó befejezése. A végkifejlet, pedig felvezeti a következő szériát, a Coruscanti éjszakákat. A Jedi gyógyító, a Harctéri sebészekhez hasonlóan inkább az érzelmekre, a karakterekre és a drámára fókuszál a nagy csaták helyett. Továbbá nagyon jól ábrázolják a kémek, ügynökök tevékenységét. Ismét kapunk jó adag Jedi filozófiát. A sötét oldallal való kapcsolatot ezúttal a függőség keretében vizsgálják meg a szerzők. A házasság, és a különös társadalmi szokások szintén előtérbe kerül. Nem kevés olyan jelenettel találkozunk, melyek a Vészhelyzet című sorozatra emlékeztetik az olvasót. A kémek tevékenysége nagyon jó, meglepően fordulatos és részletes. Humoros pillanatokban is bővelkedünk. A vége felé egyre feszültebb lesz a légkör. A cselekmény egyenesen halad a robbanásszerű végkifejlet. felé.

 

 

Barriss Offee úgy érzi, már elvégezte feladatát, de Luminara Unduli maradásra bírja. A könyv elején jó volt olvasni a visszaemlékezést A közelgő vihar című regényre. Barriss továbbra is teszi a dolgát, segít a gyógyításban, de úgy érzi, máshol hasznosabb lenne. Nem is tudja mennyire téved, hiszen a kémet még nem leplezték le és a Fekete Nap új ügynökei is a háttérben tevékenykednek. Előkerül egy érdekes szembenállás: a Köztársaság törvényei az erkölcsiséggel és a Jedik útjával szemben. Ahogy a gyógyítók egyre nehezebb helyzetbe kerülnek a Drongar-on, Barriss úgy érzi azt kell tenniük amit Zan Yant tett az előző kötetben: a tiltott botával gyógyítja a sérülteket. Ugyebár a Köztársaság utasításai szerint a botát ki kell nyerni és el kell szállítani, hogy más célokra használhassák a Magvilágokban. Bár a Jedik a Köztársaságot szolgálják, amikor a sérültek veszélyben vannak, Barriss és Jos úgy döntenek, parancsot szegnek és felhasználják a botát. Barriss az egyik gyógyítás alkalmával véletlenül kap egy adagot, melynek hatására hihetetlen módon felerősödik a kapcsolata az Erővel. Itt jutunk el a függőség kérdéséhez. A bota révén Barriss sokkal nagyobb hatalomra tesz szert. Bár nincs tisztázva, hogy minden Jedire ilyen hatást fejtene ki, de a padavan úgy véli, hogy a botával felerősödött Erő-képességekkel meg tudná védeni a barátait és a Jedik hamarabb véget vethetnének a háborúnak. Barriss majdnem függővé válik és csak a könyv végén eszmél rá, hogy ez az út a sötét oldalhoz vezet. A függőség, a hataloméhség és a sötét oldal nagyon jó párhuzamba van állítva. Ritka, mikor egy témát ilyen jól ki tudnak fejteni, ez a Jedi gyógyítónak sikerült. Barriss-ra még egy fontos szerep hárul: le kell lepleznie a kémet, mielőtt a szeparatisták még több kárt okoznak. Az ifjú Jedi beszélgetései az új orvossal, Kornell Uli Divinivel rendkívül jók. A Jedik és az egyensúly szerepe érdekes szemszögből van megvilágítva. Barriss álláspontja a Jedik harcosi és gyógyítói/védelmezői szerepéről kiváló módon kifejtésre kerül.

 


Jos továbbra is gyászolja Zant. A Tolk-kal való kapcsolata megerősödik. Sok minden megváltozik, mikor az új admirális, Jos kitaszított nagybátyja, Erel Kersos átveszi a Medstar irányítását. Erel szintén külsős párt választott és a felesége halála után már fájt neki, hogy családja kitaszította. Meg akarja védeni Jost a csalódástól, ezért rábeszéli Tolkot, hogy szakítson Jos-szal. Jos érzelmei erősebbnek bizonyulnak, ráveszi nagybátyját, hogy segítsen rendbe tenni a dolgokat. Tolk szemszögében nem nyerünk bepillantást, de így az olvasó sokáig rá is gyanakodhat a kémtevékenység miatt. Szívbemarkoló volt, hogy Jos és Tolk mégis együtt maradtak.

Den Dhur is változik, egyre kevésbé cinikus. A szerelem őt is eléri, de nem hagyja cserben a barátait. Riporterként ő is megtudja, a nagy titkot, mely szerint a bota elveszti hamarosan adaptogén képességeit és a jövő termései már értéktelenek lesznek. E miatt a harcoló felek még annyi növényt begyűjtenek, amennyit tudnak, persze közben elsöprő csata bontakozik ki.

I-5 változatlanul jó pofa és humoros, számtalan jó beszólása miatt nagyon emlékezetes figura. Den-nel igazi jó barátok lesznek. Végre visszanyeri memóriáját és eszébe jut, hogy vissza kell térnie a Coruscant-ra, megkeresni Lorn Pavan fiát, a Jediknél tanuló Jax Pavant. Ez már előre vetíti a Coruscanti éjszakákat. Barriss segítségével – az ifjú Jedi rábízza egy bota kivonat eljuttatását a Coruscant-ra a Jedikhez – sikerül elhagynia a bolygót. Den vele tart. A könyvben I-5 olyat tesz, amit még droid soha: részeg viselkedést produkál.

Uli Divini nem sok szerephez jut, de nagy segítség a csapatnak a műtétek során. Uli később a Halálcsillag című regényben is szerepel, ott már nagyobb szerepben.

Oszlop/Lencse, kettős ügynök, a kém, a szabotőr. Hála a magyar nyelvnek az olvasó még csak azt sem sejti, hogy férfi, vagy nő. Jó bepillantást nyerünk a kémek gondolkodásmódjába és érzelmeibe. Szabotázsai nagy csapást mérnek a köztársaságiakra. A végső összecsapás során Jos-szal kell megküzdenie, ami a sebészben mély nyomot hagy.

A Fekete Nap oldaláról az előző kötetben megismert Kaird, a nediji bonyolítja tovább a dolgokat. Az ügynöki munka részleteibe, az álcázásba, a kémkedésbe az ő szemszögéből csodás bepillantást nyerhetünk. Ő tudja meg elsőként a botával kapcsolatos titkot, mely végül beindítja a végső harcokat. Segédei, Thula és Squa Tront látszólag bábok, mégis a végén jól átrázzák főnöküket, mely egy nagyon jó fordulat a könyvben.
 

 

 

Ezt is éppúgy élveztem, mint az előző kötetet. A dráma mély volt, az érzelmek ábrázolása kitűnő – főleg a szerelemé és a hatalomvágyé. A figurák emlékezetesek és egyediek. Mindkét kötet kiváló példája annak, hogy lehet drámai, érzelem dús, háttérben zajló eseményekről is csodás történetet írni. A folytatás, a Coruscanti éjszakák sorozat, viszont már nagyszabású, sok eseményt felvonultató, hagyományosabb sztori lesz. I-5 és Den sorsa ott folytatódik, az emlegetett Jax Pavan pedig főszereplő lesz. A Jedi gyógyító egy kitűnő könyv. Ötös. Várós lesz a folytatás is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi gyógyítóban

Klo Merit említést tesz egy szuper fegyver teszteléséről, melyet a Köztársaság titokban az Equanus környékén próbált ki, ezzel megsemmisítve a bolygót. Vajon itt a Halálcsillag lézerét tesztelték?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 02. 13. - 9:19, Sztike írta:

Én már A túlélők keresése c. kötetre várok, hogy végre előrendelhető legyen. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, luke19 írta:

Engem a Kirajzás érdekelne, már annyi jót olvastam róla. Jó lenne beszerezni majd.

A Kirajzás valóban nagyon kafa regény, az egyik legjobb SW-könyv, amit valaha olvastam. Egyszerűen fantasztikus. A túlélők keresése az azt hiszem kb. 50 évvel később játszódó folytatása egyébként. Úgy tudom, mindkét kötetet tervezi kiadni a Szukits a tavasz folyamán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Belekezdtem a Jedi próbába. Eddig egész jó. Látszódik, hogy az írók otthon vannak a hadászati dolgokban.

Fú, nekem nem igazán jött be. Közepesnek ítélném.

Az mondjuk tetszett benne, hogy összeeresztették a Halcyon-Skywalker párost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David Sherman és Dan Cragg: Jedi próba

Vérbeli háborús regény. A kötet a nyugati olvasók körében egy kisség megosztó lett, éppúgy, mint a Yoda. Sötét találkozó című regény. Voltak, akik gyengének, átlagosnak, jónak, vagy kiválónak értékelték és ezek a vélemények váltakoznak össze-vissza. Én azok táborát fogom gyarapítani, akiknek tetszett a könyv. Az olvasása közben eszembe jutott Alexander Freed: Alkony század című regénye, illetve Dan Abnett Gaunt szellemei című regény ciklusa. Ez utóbbi a Warhammer 40.000 világába tartozik. A történetben nagyon erős szerepet kapnak az egyszerű gyalogos katonák. Zozridor Slayke zsoldos alakulata és a planetárisé védők engem Gaunt komisszár ezredes egységére, a tanithi Első és Egyetlenre emlékeztetett. Kevés Star Wars regény van, melyben a katonák és felderítők ilyen központi szerepet kapnak.

A Jedik vonalán Anakin Skywalker és Nejaa Halcyon kap főszerepet. A borító egy kisség megtévesztő, mert Asajj Ventress csak mellékszereplő.

A szerzőpáros mindkét tagja harcolt Vietnámban és nagyon otthon vannak a katonai csapatmozgások, felszíni harcok, stratégia és utánpótlás világában. Korábban egyetlen Csillagok háborúja történet sem ment bele ilyen részletesen ezekbe a dolgokba. Amikor azt olvastam a nyugati olvasók véleményeiben, hogy sokszor érzethetjük azt, hogy egy túlélő kézikönyvet tartunk a kezünkben, akkor azt hittem, hogy unalmas lesz a sztori. De tévedtem. A harcászati tevékenységekkel kapcsolatos leírásokat nagyon élveztem.

 



A történet középpontjában egyetlen nagy epikus csata áll: a praesitlyni ütközet. A sztori folyamán a szerzők igyekeztek érzékeltetni, hogy itt és most egy nagyszabású küzdelem van, aminek a tétje óriási. Ez siketült is. Az Intergalaktikus Kommunikációs Központ birtoklása óriási előnyhöz juttatja a győztes felet. A gonosz útvesztője című regényben mát utaltak erre az ütközetre. és onnan tudhattuk meg, hogy egyike volt a Klónháború legpusztítóbb csatáinak. Egy olyan küzdelem volt, mely komoly hatást gyakorolt Anakin Skywalkerre.



Vegyük először sorra a kötet hétköznapi szereplőit.



Odie Subu, a felderítő szimpatikus női karakter volt. Ha a Jediket nem számítom ő volt az egyik kedvencem. Grudo-val kapcsolatos tette felkavaró és drámai.



Erk H’Arman nem lett a kedvencem. Beszólásai inkább idegesítőek voltak, és a könyv apróbb negatívumai közé sorolom. Jó nagy hibát követett el, amikor tovább harcolt az őrposztban, ahelyett, hogy Odie-re hallgatva inkább elmenekültek volna. Ezért kiérdemelt volna egy jókora nyaklevest is. Tettei inkább járultak hozzá Grudo végzetéhez.



Zozridor Slayke, a Szabadság Fiai és Lányai vezére. Tiszta Ibram Gaunt. Baráti kapcsolatot ápol a katonáival, segít, ha mások bajban vannak. Szívesen látnám őt az új kánonban is, mondjuk a lázadók sroában.



Grudo, a rodiai. Szimpatikus figura lett. Hozzá kötődik az egyik fordulat.



Reija Momen. Ő inkább Shmi Skywalkerre emlékeztet, főleg a történet végén.



Pors Tonith, a muun hadvezér, volt bankár. Ügyesen keveri a lapjait, meglepően jó stratéga. (a Darth Plagueis regényben is szerepelt). Néha vannak dühöngő, önmagát fényező pillanatai, de ezzel nincs gond, mert ezekkel a jellemvonásokkal a szokásos kisebb Star Wars gonoszokat idézi meg.



Nejaa Halcyon. Ő Corran Horn nagyapja. Horn az Új Jedi Rend tagja lesz, Luke Skywalker idejében. Nejaa, Anakinhoz hasonlóan szintén szabályt szegett és családot alapított. Sokkal közelebb áll az egyszerű emberekhez, a Jedik eszméit rugalmasan értelmezi, enged az érzelmeinek. Hamar megkedveltem őt is. Akció jelenetei élvezetes részek.



Anakin Skywalker. A könyv egyik legfontosabb szereplője. Végre egy történet, amiben Anakin megmutatja, hogy tud boldogulni Obi-van nélkül is. Új oldaláról is bemutatkozik az olvasóknak, a stratégia és a haditervek kidolgozásában sokat fejlődött. A történet során Nejaa Anakinnal együtt vonul fel a Praesitlyn megsegítésére. Az ifjú Jedi most először vezet seregeket csatába, ezzel is előrevetítve a távoli jövőjét. Anakinban erősödik a sötét oldal, a háború borzalmai pedig csak rátesznek több lapáttal erre. A Praesitlynt ezért érezhetjük nagyon jelentősnek. A történet végén nagyszerű hőstettet hajt végre, és bár megkísérti a sötét oldal, most ellen tud állni neki. Cselekedetei révén kiérdemli a Jedi-lovag címet.



A szárazföldi ütköztek nagyon ütősek, a Jedik küzdelmei élvezetesek. Vérbeli Klónháborús történet. A Jedi harcok és a gyalogos katonák harcait kedvelőknek ajánlom elsősorban. Akár első Star Wars könyvnek is nagyon jó.

Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James S. A. Corey: Tolvajbecsület

 

Olvastam már sokkal jobb SW-könyvet is, de összességében jó volt, élveztem. 

Egy igazi Han Soló-s kalandregény, melyből csak úgy sugárzik az OT-hangulat. A történet rendben volt, bár egy-két összefüggést nem igazán értettem (pl. Han hogy talált rá pontosan Scarletre?). A szereplőkkel nem volt semmi gond; Baasen Ray egy igazi Star Wars-os csempész fickó volt, Scarlet meg Han mellé remek választásnak bizonyult. Bírtam az egymással való élcelődéseiket. Sunnim viszont totál jelentéktelen és felesleges volt. 

Luke elég kevés szerephez jutott a könyvben, ami szerintem kisebb hiba az írók részéről. Illetve hiányoltam még Landót - igaz, az ő megjelenése kissé fura lett volna, hisz a sztori az ep4 és az ep5 között játszódik. 

Nálam a Cestus csapdával van egy szinten, melyre 10/7-et adtam. Szerintem akinek Han a kedvenc karaktere, annak mindenképpen el kéne olvasnia. Bár Solo-regények közül A csempész futása jobban tetszett, még ha az a fiatalabb korosztálynak is íródott. Az valahogy izgalmasabb, eseménydúsabb volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 10. - 20:22, Darth Sky írta:

SH∑1-B-vel én is gondban voltam. Végül E-nek ejtettem, mert arra hasonlít leginkább a betű, és így "kényelmesebb" volt. De lehet, hogy szimplán szigmának kell ejteni a ∑ betűt.

Nem tudod véletlenül, hogy mely gomb kombinációval kell előállítani ezt a karaktert? Eddig még nem jöttem rá sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Elvileg ha lenyomva tartod a bal oldali Alt-ot és a numerikus billentyűzeten begépeled a 228-at, akkor ezt kellene kidobnia. Nekem az otthoni gépen valami mást ad ki, de elvileg így lehet előhozni

03A3 a kód, legalábbis linuxon ezzel működik.

 

Szerkesztve: - sirszalhasogato
forrás hozzáadása
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.