Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mihez képest... ezt egyébként valami Disney fejes mondta neked, hogy meg vannak elégedve az eladásokkal? Biztos nem azért döntenek a kiadás megszüntetése mellett mert pikkelnek a Legendsre vagy most bedurciztak... :roll:

Igen, Disney fejes mondta, csak nem nekem, hanem a kiadónak. Egyébként sok olyan dolgot is mondtak már a Disney-s fejesek, amik azt sugallják, hogy vannak náluk olyan munkatársak, akik nincsenek képben (nem az eladásokban, hanem más dolgokban) A 2016-os dolgok, amiket a Disneysek mondtak elképesztő volt.

Egyébként szó sincs arról, hogy a Legendák kiadás megszüntetése mellett döntöttek. Ez még nem fix. Csupán a jelenlegi helyzet és a Disney-vel folytatott kommunikáció alapján ez is egy lehetőség. A Maul: Vesztegzárat pl. most újra engedélyezték.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem az Álmok bolygójával. Sok helyen lehúzták, fel voltam készülve a legrosszabbakra, de ez kellemes meglepetés volt. Nem túl sok akció van benne, az utolsó 80 oldal kivételével. Jó volt megismerni Obi-Wan kétségeit, és a fiatal Anakinnal való kapcsolatát. Plusz pont jár még Tarkin szerepeltetéséért is. Zonama Sekot misztikuságga ellenére is tetszett. 5/3.5

Spoiler

Kik voltak a Kívülről érkezők, akikkel elment Vergere?

 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Végeztem az Álmok bolygójával. Sok helyen lehúzták, fel voltam készülve a legrosszabbakra, de ez kellemes meglepetés volt. Nem túl sok akció van benne, az utolsó 80 oldal kivételével. Jó volt megismerni Obi-Wan kétségeit, és a fiatal Anakinnal való kapcsolatát. Plusz pont jár még Tarkin szerepeltetéséért is. Zonama Sekot misztikuságga ellenére is tetszett. 5/3.5

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

A yuuzhan vongokkal ment.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szukitson előrendelhető a Kirajzás, és A túlélők keresése. Várható megjelenés május 2. 

Valamint a  Coruscanti éjszakák 2.része: Az árnyak utcája is. Várható megjelenés május 16. 

 

Maul: Vesztegzár mikorra várható? Úgy volt, hogy az hamarabb jön, mint a Kirajzás.
 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 20. - 20:04, Darth Revan9 írta:

Búcsú a Star Wars Legendáktól?

 

A jelenlegi állapotok alapján 3 lehetséges forgatókönyv lehetséges a Star Wars Legendák magyar kiadásának jövőjével kapcsolatban. (A Fejvadászháborúkat, a Klónháborús játszmákat és a 4 Coruscanti éjszakák könyvet nem érinti.)

1. Letiltják a Legendák kiadását végleg, vagy ideiglenesen.

2. Egy utolsó Legendák csomagot talán még engedélyeznek.

3. Folyamatosan engedélyezik majd. (Mindig a következő 2-3 éves ciklusra, aztán újra engedélyt kell kérni a jogtulajtól.)

 

Remélem, a 3. pont fog bekövetkezni. Én konkrétan a Legendákban élek (eltekintve egy-két műtől, pl. Luke Skywalker és a Mindor árnyai), nekem az jelenti az igazi Star Warst, még ha ellentmondásban is vannak egymással egyes kötetek. Sokkal jobban szeretek Legends-köteteket olvasni, mint kánonosokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Szukitson előrendelhető a Kirajzás, és A túlélők keresése. Várható megjelenés május 2. 

Jaaaj, nagyon boldog vagyok most. :) Meg is van akkor júliusra a terv: 

1. Thrawn-trilógia

2. Thrawn keze-duológia

3. A túlélők keresése

 

Utóbbira már felettébb kíváncsi vagyok, nagyon érdekel, hogy folytatódik a Kirajzás. De előtti még a Thrawn-könyveket szeretném letudni, hiszen kronológiailag előrébb vannak, mint A túlélők keresése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Ez igaz az USA-ra is? Mégiscsak ő a mérvadó elsősorban. 

Ott nem tudom mi a helyzet.

7 órával ezelőtt, luke19 írta:

Szukitson előrendelhető a Kirajzás, és A túlélők keresése. Várható megjelenés május 2. 

Valamint a  Coruscanti éjszakák 2.része: Az árnyak utcája is. Várható megjelenés május 16. 

 

Maul: Vesztegzár mikorra várható? Úgy volt, hogy az hamarabb jön, mint a Kirajzás.
 

Az árnyak utcáját várom legjobban. A Maul: Vesztegzárat csak a közelmúltban hagyták jóvá. Leghamarabb nyáron vagy ősszel lesz újra rendelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coruscanti éjszakák nálam is az egyik legvárósabb az idei felhozatalból. Bár lehet csak akkor kezdem el, mikor megjelent mind a négy kötet. Áprilisban jön úgyis az Árnyak közt+ Jedik alkonya, és a 2 Fejvadász háborúk. Na meg még csak jövőhéten jön a Bizonyos szemszögből, és a 2 képregény. Olvasmányban nem lesz hiányom.
Kirajzással, és a 2 képregénnyel együtt azért előrendeltem Az árnyak utcáját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találok valahol egy olyan listát, amely a magyarul megjelent Legends/Kánon könyveket tartalmazza a megjelenés sorrendjében? A starwarsmedia.hu-n korábban volt ilyen, de a design váltás óta nem találom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Találok valahol egy olyan listát, amely a magyarul megjelent Legends/Kánon könyveket tartalmazza a megjelenés sorrendjében? A starwarsmedia.hu-n korábban volt ilyen, de a design váltás óta nem találom.

Csak a könyvek topicra kell kattintani és ott megtalálod új designban és régiben egyaránt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Csak a könyvek topicra kell kattintani és ott megtalálod új designban és régiben egyaránt. 

De én ott csak kronológiai sorrendet látok, megjelenésit nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

De én ott csak kronológiai sorrendet látok, megjelenésit nem.

Úgy látszik, hogy nem is lesz. A kánon könyveknél megnézed a részleteket, akkor abban van leírva, hogy mikor jelent meg. A legendáknál egyszerűen csak letudják a könyvet kiadó online felülettel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Klónháborús játszmák II.: Ostrom is előrendelhető. 
Sajnos nekem már szelektálni kell a rendeléseket, de idővel minden be lesz szerezve.

És ezzel teljessé válik a Birodalom előtt játszódó felnőtt regények sora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2018. 03. 29. - 19:36, tomcsi80 írta:

Úgy látszik, hogy nem is lesz. A kánon könyveknél megnézed a részleteket, akkor abban van leírva, hogy mikor jelent meg. A legendáknál egyszerűen csak letudják a könyvet kiadó online felülettel. 

 

Annyit szeretnék csak itt hozzászólni, hogy de, a legenda könyveknek is lesz adatlapja, nem csak a lista, valamint a megjelenés szerinti sorrend is vissza lesz töltve hamarosan. A hamarosan jelen kontextusban egy tág és többféleképpen értelmezhető szó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, luke19 írta:

Remélem a Jedik alkonya holnap tényleg megjelenik, és fel is adják. Hétvégén szeretném elkezdeni, már nagyon kiváncsi vagyok rá.:)

Ezt én is szívből remélem. Várós darab a teljes Coruscanti éjszakák sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jedi próba

 

Nem fog a kedvenceim közé tartozni, szerintem meglehetősen gyenge olvasmány. Azt elismerem, hogy az írópáros tagjai értenek a háború bemutatásához, ami nem csoda, hiszen a saját tapasztalataikról is írtak, ami hitelesebbé tette a logisztikai és csapatmozgásokkal foglalkozó leírásokat. Jó, hogy tisztább képet kaphattunk arról, mivel jár egy nagyszabású csata, így összességében maga a háború is. Ennyivel nálam ki is merültek a könyv pozitívumai. A történet egyszerű, sablonos, helyenként kifejezetten unalmas is. Főleg azoknál a részeknél, ahol előre ki lehet találni, mi fog történni, és az ember csak át akarja rágni magát a sokszor gyermeteg megfogalmazáson. A szereplők személyes párbeszédeinek minősége, és a cselekmény sokszor elnagyzolt mivolta miatt a régebbi ifjúsági regények ugrottak be. A karakterek többsége felesleges, bosszantó, vagy rosszul kezelt. A borító több szempontból is félrevezető, mert egyrészt Ventressnek összesen két minimális jelenete van, másrészt, Anakin itt még az Ep2-es külsejével mutatkozik. Kisebb ellentmondások is akadtak benne... néhány hónappal járunk az Ep2 után (Anakin itt még padawan, nincs mellette Ahsoka), viszont az egyik leírásban azt állítják, hogy 2 és fél éve tart a háború. Vagy amikor az egyik karaktert halottnak írják le, amikor nagyon is életben van.

Spoiler

Aztán ott van Odie és Erk kapcsolata, ami számomra teljesen hiteltelen. Néhány nap ismeretség után összeházasodnak? Tudom, a közösen átélt trauma közelebb hozza egymáshoz az embereket, de ennyire? Nekem ez irreálisan gyors, és valószerűtlen volt. A csaj minden előzmény nélkül megcsókolja a fickót, majd úgy viselkednek, mintha évek óta szerelmesek lennének egymásba. Ezt a szálat jobban is meg lehetett volna oldani, akkor több értelmét látnám. A rodiai, Grudo is pusztán azért került a történetbe, hogy "baráti tűz" áldozata legyen, egyébként szinte semmit nem csinált. Majd Anakin úgy gyászolja, mintha a legjobb barátja lett volna (holott ő is csak napokkal ezelőtt találkozott vele először). Vagy, amikor a végén halottnak hiszik Anakint, és Odie könnye úgy csordogál, mintha a Jedi olyan közel állt volna hozzá.

Szóval, szerintem a karakterek személyes kapcsolatai nagyon irracionálisak voltak, legalábbis nekem nem igazán jöttek át.    

 

Egyszer elolvasható, főleg, ha valaki szereti a háborús témakört, de én legjobb esetben is a közepes és a gyenge közé rangsorolnám.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Jedi próba

 

Nem fog a kedvenceim közé tartozni, szerintem meglehetősen gyenge olvasmány. Azt elismerem, hogy az írópáros tagjai értenek a háború bemutatásához, ami nem csoda, hiszen a saját tapasztalataikról is írtak, ami hitelesebbé tette a logisztikai és csapatmozgásokkal foglalkozó leírásokat. Jó, hogy tisztább képet kaphattunk arról, mivel jár egy nagyszabású csata, így összességében maga a háború is. Ennyivel nálam ki is merültek a könyv pozitívumai. A történet egyszerű, sablonos, helyenként kifejezetten unalmas is. Főleg azoknál a részeknél, ahol előre ki lehet találni, mi fog történni, és az ember csak át akarja rágni magát a sokszor gyermeteg megfogalmazáson. A szereplők személyes párbeszédeinek minősége, és a cselekmény sokszor elnagyzolt mivolta miatt a régebbi ifjúsági regények ugrottak be. A karakterek többsége felesleges, bosszantó, vagy rosszul kezelt. A borító több szempontból is félrevezető, mert egyrészt Ventressnek összesen két minimális jelenete van, másrészt, Anakin itt még az Ep2-es külsejével mutatkozik. Kisebb ellentmondások is akadtak benne... néhány hónappal járunk az Ep2 után (Anakin itt még padawan, nincs mellette Ahsoka), viszont az egyik leírásban azt állítják, hogy 2 és fél éve tart a háború. Vagy amikor az egyik karaktert halottnak írják le, amikor nagyon is életben van.

  Spoileres tartalom megtekintése

Szóval, szerintem a karakterek személyes kapcsolatai nagyon irracionálisak voltak, legalábbis nekem nem igazán jöttek át.    

 

Egyszer elolvasható, főleg, ha valaki szereti a háborús témakört, de én legjobb esetben is a közepes és a gyenge közé rangsorolnám.  

A kronológiai "ellentmondásról". Ez valójában nem is ellentmondás. A helyzet a következő. Annak idején a Klónháborús regények és képregények kronológiája szerint Anakint nagyjából két és fél évvel a geonosisi csata után, és fél évvel A Sith-ek bosszúja eseményei előtt avatták lovaggá. Ha megnézed a Dark Horse képregényeit és a Del Rey akkori regényeit, azt fogod tapasztalni, hogy a Jedi Próba - mely 2004-ben jelent meg először angol nyelven -  ezekhez alkalmazkodott. Aztán jött 2008-ban A Klónok Háborúja animációs sorozat, mely alaposan megkavarta a kronológiát. Annak idején ugyebár a régi rendszer működött, melyben a regényeket, képregényeket mindig hozzáigazították az mozgóképes sztorik változtatásaihoz. Ez történt a Jedi Próba esetében is, melynél az eseményeket utólag előrehozták pár hónappal a Geonosis utánra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A kronológiai "ellentmondásról". Ez valójában nem is ellentmondás. A helyzet a következő. Annak idején a Klónháborús regények és képregények kronológiája szerint Anakint nagyjából két és fél évvel a geonosisi csata után, és fél évvel A Sith-ek bosszúja eseményei előtt avatták lovaggá. Ha megnézed a Dark Horse képregényeit és a Del Rey akkori regényeit, azt fogod tapasztalni, hogy a Jedi Próba - mely 2004-ben jelent meg először angol nyelven -  ezekhez alkalmazkodott. Aztán jött 2008-ban A Klónok Háborúja animációs sorozat, mely alaposan megkavarta a kronológiát. Annak idején ugyebár a régi rendszer működött, melyben a regényeket, képregényeket mindig hozzáigazították az mozgóképes sztorik változtatásaihoz. Ez történt a Jedi Próba esetében is, melynél az eseményeket utólag előrehozták pár hónappal a Geonosis utánra.

Igazad van, ebből a szempontból valóban nem ellentmondás. Elsiklottam a felett, hogy nem éppen mai regény. Hasonló a helyzet, mint a Medstar Duológiában, vagy a Cestus csapdában, ahol Barriss faja ember, mivel az Ep3 (azaz 2005) előtt még nem volt meghatározva a miriali faj.

 

Eddig egyébként tetszik a Medstar 2. része. Történeti szempontból semmi extra, a hangulata és a szereplőkkel való bánásmód valahogy mégis érdekessé teszi. Érdekes módon sokkal jobban leköt, mint a jóval több akcióval dolgozó Jedi próba

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Eddig egyébként tetszik a Medstar 2. része. Történeti szempontból semmi extra, a hangulata és a szereplőkkel való bánásmód valahogy mégis érdekessé teszi. 

A Medstar-regényeknek ezek az erősségei, ezért voltak kellemes olvasmányok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Igazad van, ebből a szempontból valóban nem ellentmondás. Elsiklottam a felett, hogy nem éppen mai regény. Hasonló a helyzet, mint a Medstar Duológiában, vagy a Cestus csapdában, ahol Barriss faja ember, mivel az Ep3 (azaz 2005) előtt még nem volt meghatározva a miriali faj.

 

Eddig egyébként tetszik a Medstar 2. része. Történeti szempontból semmi extra, a hangulata és a szereplőkkel való bánásmód valahogy mégis érdekessé teszi. Érdekes módon sokkal jobban leköt, mint a jóval több akcióval dolgozó Jedi próba

 A Medstar nekem is nagyon tetszett. Nagyon megfogott a karakter központúsága. Na meg ott van I-5

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A Medstar-regényeknek ezek az erősségei, ezért voltak kellemes olvasmányok. 

A Coruscanti éjszakák már hagyományosabb, kaland orientált sztori lesz, viszont számtalan alvilági elem is benne lesz. A Medstar-ból is visszaköszönnek szereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.