Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem nem volt hiányérzetem a Medstar és a Coruscanti éjszakák eddig olvasott könyveiben. Sőt, szerintem ez a két sztori is megáll a saját lábán, egymástól függetlenül. Az utalások miatt adhat némi pluszt a többi regény ismerete. A vadászó árnyékot viszont még nem olvastam, így arról nem tudok semmit mondani.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy említettem, most olvasom Timothy Zahntól A múlt kísértete c. Star Wars-könyvet, és egy kicsit előrelapozva megakadt a szemem egy szereplő nevén: Karoly. Nocsak, a Star Warsban már magyarok is vannak? :D

Vajon Zahn is úgy volt, mint G. R. R. Martin? Martin regényeiben ugyanis szintén fellelhető magyar név (kettő is: Janos, Sandor), és tudomásom szerint ő nem tudott róla, hogy ezek létező nevek a magyarban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 24. - 22:36, Nute Gunray írta:

Érdemes újra elolvasni a Vadászó árnyékot a MedStar-duológia és a Coruscant éjszakái sorozat előtt? Ha jól tudom, ezek valamennyire összefüggnek.

Nélküle is érthető mindegyik. Én viszont év elején újra olvastam A vadászó árnyékot. Aztán jött a Medstar és a Coruscanti éjszakák. Tényleg ad egyfajta plusz jó érzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 27. - 23:10, caseyjones írta:

Elkezdtem a Thrawn keze-sorozat első részét T. Zahntól. Eddig egészen jó, bár meg kell hagyni, kissé furcsa. :) 

 

2018. 07. 27. - 23:47, caseyjones írta:

Ahogy említettem, most olvasom Timothy Zahntól A múlt kísértete c. Star Wars-könyvet, és egy kicsit előrelapozva megakadt a szemem egy szereplő nevén: Karoly. Nocsak, a Star Warsban már magyarok is vannak? :D

Vajon Zahn is úgy volt, mint G. R. R. Martin? Martin regényeiben ugyanis szintén fellelhető magyar név (kettő is: Janos, Sandor), és tudomásom szerint ő nem tudott róla, hogy ezek létező nevek a magyarban.

Emlékszem annak idején mikor olvastam 12 évesen nagyon nem tetszett. Aztán bő 10-12 évvel később újra próbát tettem vele és akkor már jobban bejött. Zahn nagyszerű politikai szálakat szőtt bele. A folytatás, A jövő látomása pedig még az első résznél is jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 27. - 23:47, caseyjones írta:

Ahogy említettem, most olvasom Timothy Zahntól A múlt kísértete c. Star Wars-könyvet, és egy kicsit előrelapozva megakadt a szemem egy szereplő nevén: Karoly. Nocsak, a Star Warsban már magyarok is vannak? :D

Vajon Zahn is úgy volt, mint G. R. R. Martin? Martin regényeiben ugyanis szintén fellelhető magyar név (kettő is: Janos, Sandor), és tudomásom szerint ő nem tudott róla, hogy ezek létező nevek a magyarban.

Más magyar-gyanúsak is vannak, pl. Tallisibeth Enwandung-Esterhazysőt, itt egy egész faj... :P

Martin meg elvileg tudott róla: 

De ezt a témát mintha pár hónapja/éve már érintettük volna itt a fórumon. (@Darth Revan9? Te szoktál ilyenekre emlékezni szerintem.)

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 28. - 21:20, Darth Revan9 írta:

Nélküle is érthető mindegyik. Én viszont év elején újra olvastam A vadászó árnyékot. Aztán jött a Medstar és a Coruscanti éjszakák. Tényleg ad egyfajta plusz jó érzetet.

Azt hiszem, én is így fogok tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn: A múlt kísértete

(Thrawn keze-duológia 1. része)

 

Zahn Thrawn-trilógiája után sikerült végeznem A múlt kísértete című kötetével is, mely egy duológia első felvonása.

Ez a regény nagyjából egy szinten van a trilógiával, sőt, mondhatni, jobb volt, mint a Thrawn-trilógia. Zahn hozta a szokásos formáját, szerintem nagyon jó kezekben tartotta az SW-t. Nyilván ebben a regényben is akadtak hülyeségek (pl. Thrawn visszatérése, vagy hogy a moff egyik pillanatról a másikra jön rá, hogy Tierce klón), de ezek nem mentek az élvezhetőség rovására.

A könyvben alapvetően a bothaiak kerültek középpontba (Caamas-ügy), ők okozták az alapkonfliktust, és alapvetően rájuk épült a kötet - no meg Thrawn visszatérésére, a cselszövésekre és még sok minden másra.

A múlt kísértete beverekedte magát a kedvenc SW-könyveim közé. Kíváncsian várom már a folytatást, bár nehéz falatnak tűnik (majd' 700 oldal). :) Tudtommal abban már megjelennek a yuzhan vongok, és előtérbe kerülnek a fiatal Solók. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, ati írta:

Egyik állítás sem igaz.

:o Akkor ők melyik kötetben bukkannak fel? A túlélők keresésében? 

Szerk.: bakker, én abban a tudatban éltem, hogy ők Zahn műveiben (Thrawn keze-duológia, A túlélők keresése) fognak felbukkanni... Kicsit utánajártam, és nem. Nahát!

Viszont arra még nem sikerült rájönnöm, mely magyarul megjelent kötetekben bukkannak fel. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Jedi Order első kötetében ami még nem jelent meg magyarul, addig csak utalás van rájuk mint külső fenyegetés.  Illetve egyik magyarul megjelent könyvben felbukkan egy Vong. 

Spoiler

A Maul - Vesztegzár elején. Az első ellenfél akivel Maul megküzd.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 03. - 15:51, ati írta:

Remélem, most hogy kevés kánon megjelenés lesz, jöhetnek valamikor a New Jedi Order könyvek. Hisz így alig lesz mit kiadnia a szukitsnak ami nekik sem jó, tudom nem rajtuk múlik sajna.

Amint a Disney-Lucasfilm és a Del Rey Random House megegyeznek a 2013. előtti kötetek értékesítési jogairól, le fognak szerződni valamelyik hosszú sorozatra. Szerintem vagy a The New Jedi Order-re, vagy a Legacy of the Force-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves: A Jedik alkonya

Már elég rég olvastam ennyire kiváló és nagyszerű Star Wars regényt. Lehengerlő és lebilincselő. Drámai és izgalmas. Fantasztikus karakterek és mesés történetvezetés. Michael Reaves nagyot alkotott. Minden sorát élveztem.

A regény születéséhez hozzátartozik egy érdekes háttértörténet, mely bizonyítja, hogy a Lucasfilmen belül évekkel ezelőtt mekkora káosz volt sokszor a különböző történetekkel kapcsolatban. Annak idején a Lucasfilm ragaszkodott hozzá, hogy Jax Pavan mestere filmes karakter legyen, sőt ki is választották a jelöltjüket és szerződésben kötelezték a szerzőt, hogy

Even Piell legyen az.

Michael eredetileg egy saját maga által kitalált figurát szeretett volna a történetbe behozni. Aztán végül is rábólintott a főnökei akaratára. Évekkel később jött A klónok háborúja sorozat 3. évada, amiben

Even Piell-nek csináltak a klónháború idejére egy teljesen másik halált. Vicces, amikor a cég bakija miatt egy szereplőnek két különböző időpontban, két különböző halála van. Iskolapéldája annak a káosznak, amit annak idején uralkodott. A Jedik alkonya története ennek ellenére teljesen működőképes. Akit zavar Piell neve, helyettesítse be egy másik, általa kitalált névre. Michael Reaves eredetileg is ezt csinálta volna, ha a Lucasbooks akkori szerkesztői nem rángatják dróton. Az, hogy ez hogyan fordulhatott elő, teljesen homályban van, valószínűleg az animációs sorozaton dolgozók nem is tudtak arról, hogy a könyves részleg milyen szerződést kötött Reaves-szel. Nekem, őszintén szólva, Even Piell könyvbéli halála sokkal jobban tetszett. Nagyon jól megírt rész, drámai és szép kihatással van az eseményekre.

Szóval, a Lucasfilm évekkel ezelőtti, ordas nagy hibája ne zavartasson szerintem senkit se, különben egy nagy olvasmányélménytől foszthatja meg magát. Engem nem zavar és nem érdekel egy cseppet sem a dolog. az olvasmányélményt semmilyen szintem nem befolyásolta.

Visszatérve a könyvre. Az egész cselekmény a Coruscant-on játszódik. Egyetlen bolygón vagyunk és mégse lesz egyhangú, vagy unalmas a könyv egyetlen oldalra sem. Michael Reaves bebizonyította már a Darth Maul: A vadászó árnyék című regénnyel, hogy ez a városbolygó nagyszerű lehetőségeket tartogat. Most, visszatérve első Star Wars regényének színterére, ismét megmutatja ezt az olvasóknak. Corsucant él és lélegzik, a különböző szektorok és terültetek sokszor radikális különbségeket mutatnak. Ez az a planéta, ahol jól megfér egymás mellett a csillogás és a nyomor, az összetákolt kis bódék és a csillogó tornyok egy külön hatalmas világot alkotnak. A cselekmény során kiválóan sikerült a helyszíneket hasznosítani.

A regény folytatja A vadászó árnyékban megkezdett, a Medstar duológiában folytatott I-5 történetét. A kötetben színre lép még Nick Rostu is, aki a Töréspont, valamint a Luke Skywalker és a Mindor árnyai című könyvekből lehet ismerős. A Jedik alkonyával egy nagyszabású, több korszakon átívelő sztorivonal következő fázisa indul meg, mely a Sötét Időkben, a Birodalom hajnalán játszódik. Tehát nem sokkal vagyunk A Sith-ek bosszúja után. Több utalást is kapunk a korábban játszódó regényekre. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a Coruscanti éjszakák cselekménye önállóan is érthető, viszont akik elolvassák az előzményeket, több plusz élménnyel fognak gazdagodni, hiszen az utalások így sokkal jelentősebbé válnak az olvasó szemében.

Sötét idők járnak a galaxisra és a Jedikre. A 66-os parancs után kevesen maradtak, és a túlélők bujkálnak. A rejtőzködők egyike Jax Pavan Jedi-lovag. Jax a sztori egyik legfőbb szereplője, itt lép színre először. Egy nagyon érdekes figurát kapunk a személyében. A rejtőzködés közben segít a bajba jutottakon, segít az Ostorcsapás nevű ellenálló szervezetnek. De e mellett a túlélés érdekében kénytelen fejvadászként is tevékenykedni. Gyakorlatilag sötét utakon jár, amikor tudomást szerez mestere haláláról, Nick Rostu-tól. Jax úgy dönt, befejezi a mester utolsó küldetését, melyben fel kell kutatnia egy 10-4TO típusú droidot. A gépezet olyan információkat tartalmazhat, melyek fontosak lehetnek a Birodalom és az Ostorcsapás szármára is. Jax kapcsolata az Erővel akadozik, egy idő után rá is jön miért. Túl sokszor kerülte a rejtőzködés során az Erővel való kontaktust, az Erő pedig úgy döntött nem használja őt hordozójának. Nagyon egyedi és jó megközelítés. A Jediséggel kapcsolatos gondolatok kiválóak. Reaves nagyon jól tudja ábrázolni Jax-en keresztül, mit is jelent valójában Jedinek lenni, és, hogy milyen hibákat követett el a Rend még a bukása előtti utolsó időkben. Kapcsolata I-5-tel és Den Dhur-ral nem indul felhőtlenül. Sokáig nem bízik meg bennük, illetve zavarja I-5 önálló viselkedése és gondolkodásmódja. A regény cselekménye folyamán viszont új társai bizonyítanak és megkedveli őket. Ezt a változást örömmel olvastam a könyv lapjain.

Laranth Tarak, a twi’lek Jedi-paladin szintén különleges figura. Róla nem tudunk meg még túl sokat, remélem a következő kötetekben erre is lesz mód. A paladinok rendje egyedi. Nem használnak fénykardot, inkább sugárvetővel lövöldöznek. Szerintük a hagyományos Jedik túlságosan függővé tették magukat a fénykardtól. Laranth is a túlélők egyike, Jax hívására csatlakozik a küldetéshez. Többször is hasznos segítségnek bizonyul.

I-5 és Den Dhur párosa ugyanúgy ütős, mint a Medstar könyvekben. Amikor rátalálnak Jax-re Den is bizalmatlan a Jedivel szemben. Nem örül annak a lehetőségnek, hogy elveszítheti I-5-öt, a barátját. E mellett Den az egyetlen, akinek nincsenek különleges adottságai, melyek harc közben jók. Így is feltalálja magát. I-5 hozza a szokásos formát, amit a korábbi könyvekben megszokhattunk tőle. Humoros és egyedi a stílusa. Beszólásai, megnyilvánulásai a humor forrását képezik. Sokat lehet derülni rajta. Nekem abszolút kedvencem lett. Michael Reaves I-5-ben jól bemutatja a mesterséges intelligenciák korlátait és korlátlanságát, az önálló akarat, az öntudat kialakulásának kérdését. I-5 sokat pedálozik, hogy elnyerje Jax bizalmát. Örültem, hogy a könyv végére sikerült. Rendkívül hasznos és értékes tagja a csapatnak. Legtöbb kedvenc jelenetem hozzá kötődik: amikor kutatják Jax-et, amikor rátalálnak Rokkónál, az üldözési jelelnetek, a végső összecsapás a Gyártelepen.

Kaird, a nediji. Örülök, hogy átkerült ő is a Medstar-ból. Szintén egyedi figurával állunk szemben. Nem érdekli őt a hatalom, vagy a pénz, egyszerűen, csak haza akar jutni. Sodródik az eseményekkel. Igyekszik mindig abba az irányba menni, mely hazavezetheti őt. Több, váratlan fordulat az ő cselekményszálához kötődik.

Nick Rostu. A Töréspont egyik főszereplője. Jó volt őt is újra látni. Vader jól a markában tartotta és a tettei hozzájárultak a végkifejlethez. Örülök, hogy sikerült megszabadulnia.

Haninum Tyk Rhinann, az elomin ügynök szintén Darth Vader markában van. Ő szintén csak szabadulni akar a sötét nagyúrtól. Nem várt fordulat is az övé.

Xizor herceg felemelkedését láthatjuk. Xizor A Birodalom árnyaiból került át. Az emberi replika droidok születésére is kitér a cselekmény, mely megint csak nagy plusz. Xizor éppolyan számító és veszélyes, mint azt megszokhattuk tőle.

A cselekmény lehengerlő és dinamikus. Végig fenn tudja tartani az érdeklődést. Az akciójelenetek remekül kidolgozottak. A szereplők gondolatai és a háttér információk kiválóan bemutatásra kerülnek. A regény felveszi a versenyt akármelyik Star Wars filmmel, a legjobb Csillagok háborúja regények, illetve történetek sorába simán besorolható. Nagy kedvencem lett. Csillagos ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatnám, hogy 100%-ig, de hogy megőrizzem az individualitásomat, 99,99%-ig egyetértek az előttem szólóval. :D Én már a 2. kötetet olvasom, és továbbra is remek hangulatot áraszt. Tökéletes SW-olvasmány. Mind karakterek, mind leírások, mind történet terén remek. Döbbenetes az a részletesség és változatosság, ahogy Coruscantot be tudja mutatni az író. Lehet, hogy a RepCom sorozat a 2. helyre csúszik nálam az általam olvasott, hosszabb SW sorozatok listáján.

Az Even Pielles húzás kissé bosszantó, de egyáltalán nem ment a könyv színvonalának rovására. Főleg, hogy szerepét tekintve a Jedi-mester bármilyen Jedi-mesterre behelyettesíthető. Számomra ő egy másik lannik volt, akinek véletlenül nagyon hasonló volt a neve. :) A Földön sem egy John Smith létezik, akinek ugyanaz a foglalkozása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Amint a Disney-Lucasfilm és a Del Rey Random House megegyeznek a 2013. előtti kötetek értékesítési jogairól, le fognak szerződni valamelyik hosszú sorozatra. Szerintem vagy a The New Jedi Order-re, vagy a Legacy of the Force-ra.

Mindkét szériát nagyon szívesen venném. A korszak a Legendák azon része, ami mindig is baromira érdekelt, de sosem tudtam magyarul olvasni. Amúgy Jacen és Jaina Solo kapcsán döbbenetes párhuzamokat lehet vonni Kylo Ren és Rey párosával. Én továbbra is úgy gondolom, hogy a Legendák érdekes alternatívaként szolgál a Kánon mellett. Számomra mindkét SW univerzum ugyanúgy "létezik". :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, talán a Legacy of the Force és Fate of the Jedi-ben van a legtöbb történeti elem, melyek esetében párhuzamot lehet vonni a folytatás trilógiával. Én még Az utolsó Jedikbeli

Snoke fordulattal kapcsolatban is megtaláltam a párhuzamot a Legacy of the Force-szal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 19. - 20:02, Bomarr írta:

Nekem a Thrawn trilógia anno nagyon sokáig elvette a kedvem az EU-től. Kifejezetten gyengének éreztem.

Szerintem nagyon jó, és méltó folytatása az ep. 6-nek. Bár tény, hogy Zahntól a Kirajzás valamivel jobb, mint az egész Thrawn-trilógia. Legalábbis én így vélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az árnyak utcája - Coruscanti éjszakák II.

 

Nekem az 1. kötet valamivel jobban tetszett, de a 2. résznek sincs oka szégyenkezni. A karakterek továbbra is remekelnek (I-5 egyértelmű favorit), és szerintem a történetből is sikerült kihozni, amit ki lehetett. A fogalmazásmód, illetve Coruscant minduntalan bővítése ezúttal is remekre sikerült. A cselekmény elsősorban egy nyomozásra épít, másodsorban pedig egy kudarcra ítélt bosszúhadjáratra (amit egy kicsit sajnáltam)...

Spoiler

...Typho karaktere kapcsán érdekességként fény derült rá, hogy mindig is vonzódott Padméhoz, de sosem tudott igazán mit lépni. Az okfejtése logikus volt, miszerint a fojtogatás alapján Erő-használó (Vader) ölte meg Padmét és Anakin Skywalkert a Mustafaron. Viszont ez a szál abból a szempontból értelmét vesztette, hogy tudni lehetett, Typho úgysem fogja megölni Vadert. Egyébként is, ritka értelmetlen halál volt ez, hiszen Padmét már Vader megölése sem hozta volna vissza (noha a Sith megérdemelte volna a halált). Másodsorban ott volt Aurra Sing, akit sikerült kellően fenyegetően ábrázolni. Bár a regény alapján a nő meghalt, az idővonal szerint előkerül később, bár nekem nem tiszta, hogyan. Dejah alapvetően érdekes karakter lett, bár érzésem szerint kissé túltolták a zeltron feromonok előtérbe kerülését. Végső soron, kissé úgy festette le Dejah-t az író, mint egy út széli személyt, aki minden célját eléri, csak mert baromi dögös és rá is játszik erre. Laranth az, aki talán a leginkább kiismerhetetlen a főbb szereplők közül, így számomra elég meglepő volt a Jax iránti vonzalma. Ami viszont furcsán vette ki magát, az Jax reakciója... miután megtudta, hogy Laranth hogy érez, inkább Dejah-val kezdett játszadozni, holott a twi'lek korábban a karját is elveszítette miatta. 

Kíváncsi vagyok, merre halad tovább a sztori, és milyen hatása lesz a csapatban beállt változásoknak.     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik olvasták Zahntól A jövő látomását:

 

Spoiler

Car'das azt mondja a könyvben, hogy valami "Sötét Jedi" elrabolta őt, majd elvitte a Dagobah-rendszerbe, ahol Yoda legyőzte ezt a Sötét Jedit. Viszont a nevét nem említette Car'das. Ki lehet ez Jedi? Kíváncsi vagyok. A könyv végén kiderül? Vagy kiderül egyáltalán?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, caseyjones írta:

Akik olvasták Zahntól A jövő látomását:

 

  Spoiler elrejtése

Car'das azt mondja a könyvben, hogy valami "Sötét Jedi" elrabolta őt, majd elvitte a Dagobah-rendszerbe, ahol Yoda legyőzte ezt a Sötét Jedit. Viszont a nevét nem említette Car'das. Ki lehet ez Jedi? Kíváncsi vagyok. A könyv végén kiderül? Vagy kiderül egyáltalán?

 

Ha jól emlékszem nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 03. - 15:51, ati írta:

Remélem, most hogy kevés kánon megjelenés lesz, jöhetnek valamikor a New Jedi Order könyvek. Hisz így alig lesz mit kiadnia a szukitsnak ami nekik sem jó, tudom nem rajtuk múlik sajna.

2018. 08. 04. - 18:21, Darth Revan9 írta:

Amint a Disney-Lucasfilm és a Del Rey Random House megegyeznek a 2013. előtti kötetek értékesítési jogairól, le fognak szerződni valamelyik hosszú sorozatra. Szerintem vagy a The New Jedi Order-re, vagy a Legacy of the Force-ra.

Én a The New Jedi Ordernek nagyon örülnék. Tudtommal abban kapnak főszerepet a fiatal Solók, illetve abban vannak a yuuzhan vongok. A Legacy of the Force-ról nem sok mindent tudok.

Én amúgy annak is nagyon örülnék, ha olyan Star Wars-köteteket is kiadna a Szukits, melyeket tudtommal még soha nem vagy nagyon régen adott ki: pl. Erőpróba, Az álmok bolygója, a filmregények 1-6-ig, stb.

 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.