Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Timothy Zahn: A jövő látomása

 

Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy Zahn remek író. Bár A jövő látomása a Thrawn-ciklusból szerintem pont nem a legjobb, de még így is fenomenális kötet. 

A sztori folytatódik tovább, végre sikerül megoldást találni a Caamas-ügyre - amely tulajdonképpen az egész duológia alapkonfliktusa. Mara és Luke végre kezdenek egymás kedvében járni, előbbi befejezi a folytonos csipkelődést. Feltűnik egy, a Kirajzás óta nem látott személy is, Car'das, akinek a felbukkanása csak hab volt a tortán. Ebből is látszik, Zahn mennyire odafigyel a műveire, és nem feledkezik meg egyik karakteréről sem. 

A sztori nem rossz, érdekes kalandregény, bár az az igazság, hogy nagyon-nagyon el lett nyújtva. Szerintem bőven lehetett volna ebből a duológiából trilógiát készíteni, hiszen a második kötet 660 oldalas. Ketté lehetett volna szedni. Ja, és már nagyon erősen túl lett tolva a klónozás ebben a könyvben...

10/9

 

A Thrawn-ciklus köteteit így rangsorolnám:

 

1. Sötét erők ébredése - 10/10

2. Az utolsó parancs - 10/10

3. A múlt kísértete - 10/10

4. A jövő látomása - 10/9

5. A Birodalom örökösei - 10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 21. - 14:08, caseyjones írta:

Én a The New Jedi Ordernek nagyon örülnék. Tudtommal abban kapnak főszerepet a fiatal Solók, illetve abban vannak a yuuzhan vongok. A Legacy of the Force-ról nem sok mindent tudok.

Én amúgy annak is nagyon örülnék, ha olyan Star Wars-köteteket is kiadna a Szukits, melyeket tudtommal még soha nem vagy nagyon régen adott ki: pl. Erőpróba, Az álmok bolygója, a filmregények 1-6-ig, stb.

 

 

Újra kiadások egy darabig biztos nem lesznek.

22 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Timothy Zahn: A jövő látomása

 

Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy Zahn remek író. Bár A jövő látomása a Thrawn-ciklusból szerintem pont nem a legjobb, de még így is fenomenális kötet. 

A sztori folytatódik tovább, végre sikerül megoldást találni a Caamas-ügyre - amely tulajdonképpen az egész duológia alapkonfliktusa. Mara és Luke végre kezdenek egymás kedvében járni, előbbi befejezi a folytonos csipkelődést. Feltűnik egy, a Kirajzás óta nem látott személy is, Car'das, akinek a felbukkanása csak hab volt a tortán. Ebből is látszik, Zahn mennyire odafigyel a műveire, és nem feledkezik meg egyik karakteréről sem. 

A sztori nem rossz, érdekes kalandregény, bár az az igazság, hogy nagyon-nagyon el lett nyújtva. Szerintem bőven lehetett volna ebből a duológiából trilógiát készíteni, hiszen a második kötet 660 oldalas. Ketté lehetett volna szedni. Ja, és már nagyon erősen túl lett tolva a klónozás ebben a könyvben...

10/9

 

A Thrawn-ciklus köteteit így rangsorolnám:

 

1. Sötét erők ébredése - 10/10

2. Az utolsó parancs - 10/10

3. A múlt kísértete - 10/10

4. A jövő látomása - 10/9

5. A Birodalom örökösei - 10/8

Nekem annak idején A jövő látomása jobban tetszett, mint A múlt kísértete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az árnyak utcájában most szemet szúrtak a kronológia bakik. A nabooi valamint a Lorn és  I-5 holokronos kalandját tévesen többször is rossz időpontra tette az író. Egyszer 23 évvel, máskor meg 18 évvel a könyv eseményei előtti időszakra teszi. Az árnyak utcája Yavin előtt 19-18 körül játszódik, tehát helyesen 13-14 évvel kéne megjelölni a nabooi és A vadászó árnyék eseményeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Vadászó árnyékot. Kb. 10 év után sem vesztett a varázsából. :) Ezután akkor milyen sorrendben érdemes majd olvasnom a Reaves-könyveket?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ezután akkor milyen sorrendben érdemes majd olvasnom a Reaves-könyveket?

Medstar duológia, majd Coruscanti éjszakák sorozat.

Én év elején olvastam újra a Vadászó árnyékot, ez volt a harmadik alkalom, hogy elolvastam, de még mindig imádtam.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Klónháborús játszmák II: Ostrom

 

Röviden és tömören: szórakoztató regény, akinek az 1. rész tetszett, az szerintem ebben sem fog csalódni. A világot nem váltja meg, de egy átlagos történettel bíró, ám jól megírt Klónháborús történetnek ideális. A TCW hangulat számos ponton tetten érhető, Kenobi és Skywalker párosa hiteles. Lok Durd kegyetlenségét néhol kissé túlzásnak éreztem, ettől függetlenül, reális személyisége volt, elhiszem, hogy ilyen egy ízig-vérig mocsok szeparatista vezető. A sztori többé-kevésbé egy helyszínen játszódik, ám egyszerűsége ellenére nem unalmas. Néhány falusitól eltekintve a szereplők kedvelhetők. A hangulatból kiérződik a háborús ostromállapotok letargiája, reménytelensége. Ebben rejlik a regény erőssége. Inkább a hangulatra, semmint a történetre fókuszál. Obi-Wan és Anakin emberfeletti ereje számos ponton megmutatkozik, az írónő jól érzékeltette, miért is rendkívüli az említett két személy, még a Jedik között nézve is. Ahsoka szerepelhetett volna többet is, furcsa, hogy vele egyik általam olvasott TCW regényben sem tudtak igazán mit kezdeni. Ennek ellenére talán itt volt eddig a legtöbb szerepe. Bár a Külső űrt pl. még nem olvastam.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Reaves: A vadászó árnyék

 

Sok év után most olvastam el újra ezt a nagyszerű regényt. Bár az idő múlásával valamelyest kopott a varázsából, még így is egy jól megírt történetről van szó. Reaves mesterien adagolja a feszültséget, miközben a szereplők motivációit is megismerhetjük. Arról nem is szólva, hogy a Coruscant romlott alvilága talán itt először lett igazán bemutatva. Mégis talán ami leginkább elgondolkodtatja az embert olvasás közben, hogy sokszor milyen nüanszokon múlott, hogy a Sithek terve nem tudódott ki. Ha Lorn talán kicsit megbízik a Jedikben.... ha nem sétál b óvatlanul egy térfigyelőkamra látószögébe... ha Darsha haláláért nem akar bosszút állni Maulon és nem passzolja le hűséges droidját egy megbízhatatlan barátnak. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 10. - 19:07, Nute Gunray írta:

Michael Reaves: A vadászó árnyék

 

Sok év után most olvastam el újra ezt a nagyszerű regényt. Bár az idő múlásával valamelyest kopott a varázsából, még így is egy jól megírt történetről van szó. Reaves mesterien adagolja a feszültséget, miközben a szereplők motivációit is megismerhetjük. Arról nem is szólva, hogy a Coruscant romlott alvilága talán itt először lett igazán bemutatva. Mégis talán ami leginkább elgondolkodtatja az embert olvasás közben, hogy sokszor milyen nüanszokon múlott, hogy a Sithek terve nem tudódott ki. Ha Lorn talán kicsit megbízik a Jedikben.... ha nem sétál b óvatlanul egy térfigyelőkamra látószögébe... ha Darsha haláláért nem akar bosszút állni Maulon és nem passzolja le hűséges droidját egy megbízhatatlan barátnak. 

Igen, tényleg sok kis apróságon múlt. A Coruscanti éjszakákban pedig számos motívum, cselekményszál visszaköszön még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Michael Reaves & Steve Perry: MedStar 1: Harctéri sebészek

 

Azt már eddig is tudtuk, hogy Reaves kiváló mesélő: ha kell, vérbeli pszichothrillert ír (Vadászó árnyék), ha kell, egy harci állomás személyzetének mindennapi életét mutatja be, azok rutinfeladataival és titkolt morális dilemmáikkal együtt (Halálcsillag). Jelen duológia első része leginkább az utóbbi könyvre hajaz: a helyszín azonban most egy felszíni mozgatható kórházi állomás egy mostoha éghajlattal és terepviszonyokkal megáldott mocsaras bolygón. Reaves és Perry kitűnően ért ahhoz, hogy hétköznapi szereplőket emel a cselekmény (vagy éppen nem cselekmény) középpontjába, ez itt sincs másképp. Sebészek, újságírók... egyedül Barriss Offee lóg ki ebben a tekintetben a sorból, de itt ő leginkább csak megfigyelő. Aki instant akciót, háborús jeleneteket vár, az csalódik... A Drongaron folyó csatározások, amelyek egy értékes növényért folynak, jelezve mindkét szervezet képmutató voltát, csak a háttérben jelennek meg, a sérült klónok képében, akiket folyamatosan szállítanak a telepre. Az orvosok minden logisztikai hiányosság ellenére megteszik a tőlük telhetőt. A nagy Köztársaság még azt sem engedi, hogy a helyszínen kitermelt botát az orvosok felhasználhassák gyógyításra... annál az a cucc értékesebb, mintsem klónok felépülését szolgálják. 

 

Történetről nem is igazán beszélhetünk: a szerzőpáros a sebészek mindennapos, ám mégis heroikus küzdelmeit mutatja be. Minden szörnyűség ellenére megpróbálnak civilizáltnak maradni: kártyáznak, zenélnek, szerelmek szövődnek. A kívülálló Den Dhur is hamar beilleszkedik a közebe, bár egyfajta távolságtartás végig jellemzi az ő karakterét. Újonnan érkezik a már jól ismert I-5. Annyira kíváncsi lennék, mi történt vele az elmúlt 12 év során. A főszereplő Jos Vondar világképe rengeteg kihíváson megy keresztül a háborús körülmények hatására: rá kell jönnie, hogy a klónok nem puszta hús-vér droidok, míg maguk a droidok is lehetnek "érző", saját személyiséggel bíró egyedek. A könyv végére arra is rá kell jönnie, hogy az otthoni (koréliai) családi tradíciók kíméletlen betartása nem minden esetben szolgálja egyéni boldogulását.

 

Emellett, persze, a háború vonzza az ügyeskedőket, a zavarosban halászókat is. Persze egy huttól (Filba) nem is várhatunk mást (mit keres vajh' a Köztársaság kötelékében?), de az abszolút morális mélységet egyik oldalról a sakiyai admirális, Tarnese Bleyd képviseli. Végtelenül ambiciózus, sértett, emellett mohó, és elköveti azt a hibát, hogy ujjat húz a Fekete Nappal. Ez lesz végül a veszte. Bleyd számára a háború egy lehetőség arra, hogy megszedje magát. A másik morális mélységet Phow Ji jelenti. Ő abszolút valóságos figura, azoknak a háborúban parazitaként megjelenő paramilitáris szabadcsapatok tagjait jeleníti meg, akik kihasználva a háborút, válogatás nélkül gyilkolnak, fosztogatnak, terrorizálnak, mert a háborús logika mentén védi őket a mögöttük álló egyik hadviselő fél propagandisztikus okokból. Phow komoly kihívást jelent Offee számára, hogy fékezze indulatait, illetve kordában tartsa a szüntelenül jelen lévő Sötét Oldalt magában, amely bizonyosan a könnyebbik útnak tűnik számára. Offee azonban (itt még) sikerrel jár.

 

Bár a könyv karakterdráma, és az akciókat a magam részéről nem hiányoltam, azért sokszor éreztem üresjáratot a könyv olvasása közben. A megfelelő egyensúlyt cselekmény és dráma között nem minden esetben sikerült megtalálnia a szerzőpárosnak, érzésem szerint. Azért így is kellemes olvasmány, de nem kiemelkedő. A folytatásra nagyon kíváncsi vagyok. 4/5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom itt elfelejtettem közzétenni Az árnyak utcája kritikámat.

Michael Reaves: Az árnyak utcája

Michael Reaves egy kellemes, olvasmányos és nagyszerű folytatást tett le az asztalra. Mély Jedi-filozófia, sok, izgalmas és színes létforma, krimi és thriller hangulat egyaránt megtalálható a könyvben. Ezt is éppúgy élveztem, mint az előző részt. Itt szemet szúrt pár kronológiai baki. A sztori ugyebár Yavin előtt 19-18 körül játszódik. Ennek ellenére sajnos a nabooi blokádot és A vadászó árnyék eseményeit többször rossz időre datálták. Volt, hogy 23, volt, hogy 18 évvel a könyv eseményei elé. A helyes datálás 13-14 év lett volna. Mindenestre Michael olyan jól ír és annyira lekötött a történet, valamint a karakterek sorsa, hogy ez nem rontott az összképen.

A cím nagyon frappáns. Coruscant világa ismét nagyszerűen megelevenedik előttünk. Főleg az alsó szintek sötét árnyékos utcáiban kalandoznak hőseink, de gazdagabb környékekre is elmegyünk.

Kapunk utalást szép számmal a szerző korábbi regényeire, Klónháborús képregényre és a szemfülesek felfedezhetnek egy jelentős kapcsot a Thrawn keze duológiával is. A kötet megértéséhez minimum az előző kötetre, A Jedik alkonyára szükség van. A többi utalás nem zavaró, nélküle is érthető lesz minden, viszont, akik olvasták az író korábbi könyveit azok plusz élménnyel gazdagodnak.

 

 

Folytatódik Jax Pavan és csapatának története. Jax és társai továbbra is az Ostorcsapásnak dolgoznak és segítenek azoknak, aki el akarnak menekülni a Birodalmi Központból. Ekkor történik meg a Caamas pusztulása. Ves Volette, a caamasi fényszobrász úgy dönt, hogy asszisztensével, Dejah Duare-vel együtt le akar lépni a fővárosból. Ehhez vennék igénybe Jax-ék segítségét. Csakhogy időközben valaki meggyilkolja a fényszobrászt és így Pavan és társai a rendőrség figyelmének középpontjába kerülnek. Ki kell deríteniük, ki volt a tettes, mielőtt a birodalmi hatóságok figyelmét sokkal jobban felkeltik. Örültem, hogy a művészek világába is bepillantást nyerhetünk. (Hasonló dolog az Árnyjáték című regényben is volt.) Így sokkal színesebbnek érzem ezt az univerzumot. A krimi szál is érdekesen alakult. Végig zongorázunk a potenciális gyanúsítottakon, kapunk nyomozást és információgyűjtést is. Hamis nyomok is vannak, mégis apróságok fedik fel a tettest. A leleplezés körülményei egy kissé Agatha Christie Poirot történeteinek végére emlékeztetett. Mondjuk nem volt olyan csavaros, mint a krimi királynőjének valamelyik írása, de így is rendesen megdöbbentem. A gyilkossági szálba megint sikerült bevinni az előző kötetekben is boncolgatott droid önállóság kérdését. A nyomozásból mindenki kiveszi a részét, Jax, I-5, Den, Laranth. Mindenkinek jutott valamilyen szerep. A cephalonnal való találkozó a regény egyik legérdekesebb része.

 

 

 

Jax tartja magát ahhoz, hogy Jediként akar viselkedni és segíteni akar másokon. Nem veszi sajnos észre, hogy Laranth vonzódik hozzá, és bántja az, hogy olyan kedves a zeltron Dejah-hoz. Minél hamarabb pontot szeretne tenni a nyomozás végére, nehogy Vader rábukkanjon. Sokszor a véletlen, vagy az Erő vezeti helyes útra. A fénykardépítési szándékát dicséretesnek találtam, elvégre, ha jönnek az inkvizítorok, vagy Vader, akkor hasznos lehet. I-5-ben egy rövid időre meginog a bizalma, mert a droid nem mondta el, hogy az apjával valószínűleg egy Sith végzett. Annak örültem, hogy ez a bizalomvesztés nem tartott túl sokáig. Az Aurra Singgel való párbaját nagyon szerettem, emlékezetes összecsapás lett. Kíváncsi vagyok, vajon hogy birkózik meg a jövőben Laranth hiányával és az új csapattaggal, Dejah-val.

 

 

 

Laranth továbbra is rejtélyes és zárkózott figura. A féltékenység viszont egy idő után jól tetten érhető a viselkedésében. Az Aurra Singgel való összecsapása a tükrök termében szintén emlékezetes lett. A kötet végén szerzett sérüléseit sajnáltam. Remélem tudja pótolni a karját. Az ő jövőbeni sorsa is érdekes lesz.

 

 

 

Den ismét megpróbál a csapat hasznos tagja lenni. I-5 mellett ő a szarkasztikus poénok egyik legfőbb forrása. Szerintem most már jobban beilleszkedett a csapatba, viszont tettei sokszor bajba is sodorták. Igaz az eleinte melléfogásnak tűnő tettei véletlenül a helyes irányba terelték a nyomozást.

 

 

 

I-5 hozza a tőle megszokott formát. Változatlanul ő az egyik kedvencem Jax mellett. Szintén alaposan kiveszi a részét a Volette-ügy felderítéséből. Mivel eltitkolt több dolgot is Jax elől apjával kapcsolatban ez egy kisebbfajta konfliktushoz vezetett. A bota a Medstarból végre előkerült, remélem, érdekes új cselekményszálat hoz be. Az Umber-családnál tett látogatás folyamán sok humoros megjegyzés hagyja el I-5 hangsugárzóját. De a többi szövegelős jelenetben is igyekszik minél több szarkasztikus megjegyzést, vagy poént szolgáltatni az olvasóknak. A titkolózása is érthető: attól félt, ha Jax túl sok mindent megtud, akkor a Sith-ek nyomába ered bosszúból. Ezt a féltést mindenféleképpen értékeltem.

 

 

 

Haninum Tyk Rhinann ezúttal Jax-ék oldalán van. Segít információt gyűjteni és feldolgozni. Viszont érzi, hogy hátrányba került előző életéhez képest. Úgy érzem egy idő után bizonytalan lett abban, hogy helyes volt-e csapatot váltani. Pedig számára nincs igazán visszaút. Legalábbis nem tudnám elképzelni, hogy Vader megbocsátana neki.

 

 

 

Dejah Duare, a csapat új tagja. Rengeteg újat megtudunk a zeltronokról, kultúrájukról és viselkedésükről. Hasznos tagja lesz a csapatnak a feromonjai, a szépsége, az empatikus képességei miatt. E mellett nem kevés tőkét is tud mozgósítani. Viszont jelenléte konfliktust is generált Jax és Laranth között. Eleinte gyanúsnak találtam a viselkedését, de később sikerült bizonyítania. Meglátjuk mi lesz a sorsa.

 

 

 

Aurra Sing felbukkanása jó ötlet volt. A múltjával kapcsolatban természetesen inkább a régi, a Köztársaság képregényekből származó információkat olvashatjuk. A Jedi. Aayla Secura képregényre van talán a legtöbb utalás. Ne is csodálkozzunk, hogy e miatt az Oovo 4-en találjuk őt először, ahonnan Vader kihozza. Tettei következtében jut Jax újra fénykardhoz. A szerepe olyan, mint mondjuk A vadászó árnyék című regényben volt Maul-nak. Mivel a Volette-ügy és a Typho-szál is több fejezetet kitölt, így nem szabad arra számítani, hogy olyan kitüntetett figyelem övezi a személyét. Viszont a vele kapcsolatos leírások nagyon jók, az összecsapásai emlékezetesek.

 

 

 

Typho. Eleinte úgy néz ki, mintha felesleges lenne az ő cselekmény szála. Typho azért érkezik a Coruscant-ra, hogy kiderítse mi történt Padméval, és bosszút állhasson rajta. Eközben cselekedeteivel hozzájárul ahhoz, hogy Jax új fénykardot kapjon. A Padméval kapcsolatos részletek kiderítése nehézkes. Typho sokáig nincs is tisztában a teljes igazsággal, többször is téves következtetéseket von le, viszont végül is eljut az igazság közelébe. Sajnáltam, hogy nem tudott meg mindent. A Vader-rel való konfrontációja szomorú és tragikus. Még a taozin bőrcsomóval sem győzhette le a Sötét Nagyurat. Annak örülök, hogy Jax-et sikerült megsegítenie, így legalább a coruscanti utazása nem teljesen hiábavaló. Az ő történetét is szívesen olvastam. Annak idején berakták a figuráját a Star Wars Galaxies című játékba, ami végül is ellentmondást szült, de a Galaxies elég felejthető darab, ráadásul nem is érdekel, úgyhogy egyáltalán nem zavart.

 

Élvezetes folytatás lett, mely sok érdekességet és izgalmat tartogat a harmadik kötetre. A krimi és a thriller szálakat egyformán élveztem. A leírások, a párbeszédek az összecsapások, a dráma és a feszültség egyformán fantasztikusak lettek. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Még ebben a hónapban a kiadó újra utána jár, hogy lehet-e  már szerződni Legendákra.  Ugyebár a legutóbbi állás alapján a Del Rey-nek és Disney-nek meg kell egyeznie a 2013 előtti címekről, utána lehet csak szerződni. Reméljük, hogy időközben már megoldódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szervusztok! 

 

A Legendákból és a Kánonból is vannak könyveim, így nem igazán tudtam, hogy hova is tegyem be a listát. Amely az eddig megszerzett könyveket sorolja fel. Aztán azért ide teszem be, mert túlnyomó részt Legendák könyveim vannak... De ha bármilyen kivetni valót találnátok, akkor légy szíves szóljatok, hogy a megfelelő helyre kerüljön a lista, ha itt nem lenne jó helyen. Köszönöm! :)

 

47b627cb7776f4c5d4248278e2730735.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tök jó helyen van itt. Nálam az a helyzet, hogy ha akarnám, se tudnám szétválasztani a polcon a Legendákat és a kánont mert annyi könyvem van már, hogy örülök, ha egyáltalán el tudom helyezni őket. Látom megvan a Coruscanti éjszakák. Az egy nagyon jó sori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coruscanti éjszakák III: Az Erő mintázatai-ból figyelmetlenségem miatt kettőt rendeltem... Így az egyiket szívesen eladnám! Persze úgy akarnám ezen eladást megejteni, hogy interneten értékesítem. Amit egyenlőre át kell tanulmányoznom, mivel sajnos nem értek hozzá úgy ahogy szeretnék. Egyébként ahogy rá tértem a Kánon folytatások után, a Legenda folytatásokra, eléggé furcsák azok a szálak amikről most olvasok. Hiszen a Kánonban csak egy gyermeke van Han-nak és Leia-nak. Míg itt ugye az a kész tény, hogy kettő lesz, valamint szépen vezetik fel Mara-t is, aki majd Luke-al fog közelebbi kapcsolatot ápolni. Arról nem is beszélve, hogy meg fogja alapítani az Jedi Rendet... Egyenlőre maga a történet sem olyan szomorú mint a Kánonban. Persze még csak 166. oldalon tartok a A Birodalom örökösei-ben. Így azt hiszem annyira még nem is lehet meghatározni, hogy milyen is lesz a folytatás! De ami tény, hogy nagyon élvezem az eddigi könyveket, persze vannak amik kevesebb élménnyel gazdagítanak, de vannak olyanok is, amiket egyszerűen nem tudok letenni! Egyébként még azon gondolkodom, hogy meg kellene szereznem a Thrawn és a Thrawn: Szövetségek könyveket... Biztos vannak olyan jók ezek is, mint a Tarkin. De amíg ezen elmélkedek, folytatom az eddig megszerzett könyvek olvasását... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy meglepetésemre, váratlanul sikerült beszereznem a Darth Maul: A vadászó árnyék kötetet, egész jó áron. Kíváncsi vagyok rá, mert Reaves történetei eddig tetszettek, és erről a könyvről csak jót hallottam/olvastam. Már csak A Birodalom árnyai kötetre fáj a fogam, ami szintén ritkaság. A Jedi-növendék és X-szárnyú sorozatok valószínűleg sosem lesznek meg maradéktalanul (hacsak a Szukits nem lép az ügyben). Mindenesetre lassan helyproblémával fogok küzdeni, mert a viszonylag kis szobámat nem ennyi könyv tárolására tervezhették. :D

 

if2jq5h3s58xuok538hb.jpg 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép a polcod. :) Jó ránézni erre a sok SW könyvre. Szerintem A vadászó árnyék tetszeni fog, egy lendületes és pörgős akcióregény. A Birodalom árnyai sajnos nekem sincs meg, ez az egyetlen, amit tényleg sajnálok. Az olyan borzalmakra, mint a Kristálycsillag, vagy a Jedi Herceg-sorozat, vagy Barbara Hambly könyvei, még bármely pénzt kiadni sem vagyok hajlandó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nagyon szép polc. Nekem már olyan sok könyvem van, hogy még a harmada sem férne el egy ilyenen. Össze vissza pakolom őket, ahol épp van hely.

Nálam is ez a szitu, ezért van tervben a könyvszekrény újítása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nagyon szép a polcod. :) Jó ránézni erre a sok SW könyvre. Szerintem A vadászó árnyék tetszeni fog, egy lendületes és pörgős akcióregény. A Birodalom árnyai sajnos nekem sincs meg, ez az egyetlen, amit tényleg sajnálok. Az olyan borzalmakra, mint a Kristálycsillag, vagy a Jedi Herceg-sorozat, vagy Barbara Hambly könyvei, még bármely pénzt kiadni sem vagyok hajlandó.

Köszönöm. :) Én a Darth Vader kesztyűjét ajándékba kaptam régebben, a sorozat többi darabját pedig fejenként 200 ft-ért vettem, "ennyiért miért ne?" alapon.

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az X-szárnyúakból melyik nincs meg? 

Még egyik sincs. :D 

 

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nagyon szép polc. Nekem már olyan sok könyvem van, hogy még a harmada sem férne el egy ilyenen. Össze vissza pakolom őket, ahol épp van hely.

Köszi! :) Az is szép lehet, nincs kedved lőni róla pár fotót? 

 

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Sky, szép a könyvszekrényed :) Amint lesz új könyvesem, és szépen bele tudom pakolnin az SW-könyveket (is), akkor készítek egy fotót én is a gyűjteményről. 

Köszi! :) Nekem olyan átlátszó vitrinre fáj a fogam, ami a porosodástól is védi a könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy mennyire megengedett ez itt, de nekem majd elvileg jövőhéten lesz egy Birodalom árnyai, és egy Lázadás hajnala(Solo) kötetem hibátlan állapotban eladósorba. Előbb inkább itt kérdeznék rá, hogy érdekelne-e valakit.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, luke19 írta:

Nem tudom, hogy mennyire megengedett ez itt, de nekem majd elvileg jövőhéten lesz egy Birodalom árnyai, és egy Lázadás hajnala(Solo) kötetem hibátlan állapotban eladósorba. Előbb inkább itt kérdeznék rá, hogy érdekelne-e valakit.

Privátban tudsz ajánlatot adni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.