Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Éppenséggel kiadhatják, de csak nézzük meg milyen nagy a választék! Kicsi lenne a valószínűsége, hogy pont azt fordítanák le, szerintem... TOR TPB-ben? Megnyugtattál... :D

Ebben egyetértek. Ha lenyomták azt a 8 könyvet, amit beterveztek, akkor szerintem nekifoghatnának a Republic Commando-nak, a Coruscant Nights-nak, a The Force Unleashed-nek. De mire leadják azt a 8-at addigra odakint megjelenik a TOR regény és akár már azt is ki lehetne (sőt kellene :D ) adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem az Erő bajnokai újraolvasásával. A könyv eleje nagyon jó volt, mert Exar Kunra koncentrált Kevin. A második fele már kevésbé, mert a prototípus Halálcsillagot és a Napzúzót erőltette feleslegesen. Kunt túl hamar legyőzték. Eredetibb húzás lett volna, ha megszállja Luke testét és úgy próbál haatalomra jutni. De Kyp most sokkal jobb volt, mint az előző két részben. Már elhittem a végén, hogy nagy Jedi Mester lesz. Összességében véve 4-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rossz hír, hogy idén nemcsak Darth Bane nem lesz magyarul, de egyetlen SW könyv sem fog megjelenni.

Én a Tatooine Ghost magyar változatára lettem volna nagyon kíváncsi, és mintha lett volna korábban olyan hír, hogy szerepel is valamelyik kiadónál a megjelentetni tervezett SW-könyvek listáján. Akkor az is a bizonytalan jövőre maradt. :D

Ez volt az első angol nyelvű SW-könyv, amit olvastam, és nagyon megfogott, nem is az alaptörténet miatt, hanem Leia apjával kapcsolatos érzelmeinek bemutatása miatt. Volt benne két olyan részlet, amelyet le is fordítottam, annyira jónak találtam, és be is tettem ebbe a topikba valamikor 2007 őszén (ha valakit érdekel :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Tatooine Ghost magyar változatára lettem volna nagyon kíváncsi, és mintha lett volna korábban olyan hír, hogy szerepel is valamelyik kiadónál a megjelentetni tervezett SW-könyvek listáján. Akkor az is a bizonytalan jövőre maradt. :D

Ez volt az első angol nyelvű SW-könyv, amit olvastam, és nagyon megfogott, nem is az alaptörténet miatt, hanem Leia apjával kapcsolatos érzelmeinek bemutatása miatt. Volt benne két olyan részlet, amelyet le is fordítottam, annyira jónak találtam, és be is tettem ebbe a topikba valamikor 2007 őszén (ha valakit érdekel :D).

A Tatooine Ghost-ot a Minerva Kiadó tervezte volna. Akkoriban (2005 körül) kaptak össze a Szukits-sal a jogokon. Aztán a Szukits került ki győztesen. A Darth Bane nem annyira a bizonytalan jövőé, mint a Tatooine Ghost, mert az SW jogok még náluk vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyi antikváriumban találtam a következő könyveket, és mint már írtam csak most kezdtem el a könyvekkel foglalkozni, ezért kérdezem a véleményeteket róluk, illetve, hogy melyiket lenne érdemes megvenni?

 

Han Solo hadjárata

Han Solo bosszúja

Han Solo nomádjai

Zorba, a hutt visszavág

Küldetés Yoda hegyéről

A Birodalom királynője

A sötét oldal prófétái

Szerkesztve: - GorkyZero
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Han Solo hadjárata és a Han Solo bosszúja eredeti. A Han Solo bosszúját olvastam. Az kifejezetten jó volt. A Han Solo nomádjai magyar hamisítvány. A többi eredeti, de szerintem 7 éven aluliaknak való mesekönyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy vissza olvastam, úgy láttam nem nagyon foglalkoztatok még Karen Traviss Republic Commando sorozatával. A hétvégén fejeztem be a Hard Contact című kezdő kötetet és nagyon tetszett. A történet egy titkos akcióban részvevő klón kommandóról szól (gondolom mindenki tudja, hogy a Republic Commando című PC játékból származik az alapötlet), de a könyv érdekessége nem is igazán a - helyenként izgalmas, néhol humoros, de elég egyszerű - történetben rejlik. Sokkal inkább abban, hogy remekül bemutatja a klónokat, akik a háborút vívják. Láthatjuk, amint a kaminoi élet és - addigi egyetlen bevetésként - Geonosis után rácsodálkoznak a való világra. Visszaemlékezések formájában részben megismerjük kiképzésüket, valamint addigi életüket. És mivel azért csak akad egy Jedi is a történetben, rajta keresztül megtudhatjuk azt is, hogy ők miként látják a klónokat - amiben van egy szerintem nagyon érdekes rész, valamint viszont. Mindezeket, pedig az egyes fejezetek elején szereplő, ismert vagy ismeretlen karakterektől származó idézetek teszik színesebbé. Ráadásul olvasásközben rá kellett jönnöm, hogy a The Clone Wars sorozat nyitó epizódjának egyik legjobb jelenete, ha nem is lopás, de mindenképpen egy ötlet újrafelhasználása. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, mert remek olvasmány.

A rossz hír, hogy egyenlőre csak angolul érhető el. Aki azonban rendelkezik egy közepes vagy ahhoz közelítő angol tudással, az nyugodtan vágjon bele. Én a középfokú nyelvvizsgám letétele óta eltelt években csak felejtettem, de a cselekmény könnyen érthető, és a szövegkörnyezet kapcsán az esetleges idegen szavak jó részének a jelentése is kitalálható. Ahol meg nem ott egy szótárral megtámogathatjuk magunkat. Engem személy szerint legalább is nem zavar, ha egy-egy bonyolultabb mondat vagy leírás akár minden második szavát is ki kell szótáraznom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért nem igazán esett szó róla, mert angolul lehet csak elérni. Én még kicsit csiszolok a saját tudásomon, de utána nekiállok SW-t olvasni. Viszont nem ezt, hanem a Solo Commandot kezdem el, mivel a sorozat előbbi könyveit olvastam magyarul, és évek óta érdekel, hogy mivel folytatódik. Meglátjuk mi lesz ebből a közeli jövőben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy vissza olvastam, úgy láttam nem nagyon foglalkoztatok még Karen Traviss Republic Commando sorozatával. A hétvégén fejeztem be a Hard Contact című kezdő kötetet és nagyon tetszett. A történet egy titkos akcióban részvevő klón kommandóról szól (gondolom mindenki tudja, hogy a Republic Commando című PC játékból származik az alapötlet), de a könyv érdekessége nem is igazán a - helyenként izgalmas, néhol humoros, de elég egyszerű - történetben rejlik. Sokkal inkább abban, hogy remekül bemutatja a klónokat, akik a háborút vívják. Láthatjuk, amint a kaminoi élet és - addigi egyetlen bevetésként - Geonosis után rácsodálkoznak a való világra. Visszaemlékezések formájában részben megismerjük kiképzésüket, valamint addigi életüket. És mivel azért csak akad egy Jedi is a történetben, rajta keresztül megtudhatjuk azt is, hogy ők miként látják a klónokat - amiben van egy szerintem nagyon érdekes rész, valamint viszont. Mindezeket, pedig az egyes fejezetek elején szereplő, ismert vagy ismeretlen karakterektől származó idézetek teszik színesebbé. Ráadásul olvasásközben rá kellett jönnöm, hogy a The Clone Wars sorozat nyitó epizódjának egyik legjobb jelenete, ha nem is lopás, de mindenképpen egy ötlet újrafelhasználása. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, mert remek olvasmány.

A rossz hír, hogy egyenlőre csak angolul érhető el. Aki azonban rendelkezik egy közepes vagy ahhoz közelítő angol tudással, az nyugodtan vágjon bele. Én a középfokú nyelvvizsgám letétele óta eltelt években csak felejtettem, de a cselekmény könnyen érthető, és a szövegkörnyezet kapcsán az esetleges idegen szavak jó részének a jelentése is kitalálható. Ahol meg nem ott egy szótárral megtámogathatjuk magunkat. Engem személy szerint legalább is nem zavar, ha egy-egy bonyolultabb mondat vagy leírás akár minden második szavát is ki kell szótáraznom.

Az egyik legjobban várt könyvszéria nálam a RepCom. Örülök, hogy tetszett a Hard Contact. Bár nem olvastam egyiket se, de azt hallottam a többi rész is nagyon jó. Én személy szerint a zárókötetre, az Order 66-re vagyok legjobban kíváncsi. És ugyanilyen jónak ígérkezik az Imperial Commando sorozat is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a két Zahn-regényt, a Kirajzást és a Túlélők keresését.Mindekttő fantasztikus volt.

 

Kirajzás:

 

Életem egyik legjobb sw-könyve lett.Az elején kicsit vontaott, de amikor elindul az expedíció, minden oldal nagyon jó.Sok eddig homályba veszett információ kiderül.Pl Thrawn , C"Baoth múltja.A bajt az okozta, hogy alig emlékszem a 3 Zahn-regényre amik a Jedi Visszatér után játszódnak és régen azt hitték a 7.8.9. epizódok.A szereplőkre igen, de a cselekményekre alig.Nagyon jól bemutatja ez a könyv C'Baoth mester sötét oldal felé haladását, bár mondjuk nem értem, hogyan hagyhatta azt a többi Jedi, amit művelt a hajón.A civíl szereplők is szenzációsak voltak és Thrawn stratégiái is.A vége felé egyre szomorúbb lett az egész, de Lorana és Thrass hőstette elérzékenyített.Ami még megfogott, hogy az új sw-filmek is figyelembe vannak véve.Pl droidekák szerepelnek benne és a Kereskedelmi Szövetség.Obi-wan és Anakin szerepeltetése is tetszett, bár tudtam hogy úgysem mennek végig a Kirajzással, tehát valahol leszállítják őket.Egyszóval mindenkienk ajánlható.

 

 

Valami nem nagyon volt világos.Palpatine miért akart váégezni a Kirajzással?Igazat mondott Thrawnak a titkára?Ja igen és Thrawn miért akarta őket visszafordítani?Csak át akartak kelni a Chiss Birodalmon, nem megtámadni őket?Simán átengedhették volna őket.

 

 

 

Túlélők keresése:

 

Életem szintén egyik legjobb sw-könyve.Méltó folytatása a Kirajzása.Olvasás közben beleborzongtam néha, hogy mi lett a túlélökkel.Luke és Mara szeretettel, csipkelődésekkel teli házassága nagyon tetszett, meg az, hogy mennyire együtt tudtak harcolni.

Nemcsak az ERőt használták hanem az eszüket is.A csaták nagyon élvezetesek voltak főleg amikor Jedik is harcoltak , különösen tetszettek a rohamosztagosok.Párbeszédeik a klónháborúban harcolt társaikra emlékeztettek.Jó volt látni(illetve néha rossz), hogy az ötven évvel azelötti események mennyire hatásuk alatt tartották a túlélőket.Az ERő-érzékeny kislány tündéri volt.

Kár hogy vége lett mert olvastam volna még.

 

 

Egy-két dolog azért nem tetszett.Pl ,hogy nem derült ki a túlélők számára, hogy Lorana nem hagyta őket cserben, hanem ő mentette meg őket, mikor átfordította a hajót.EztSzívesen olvastam volna, hogy vajon ehhez mit szólt volna Ulzier.50 éven keresztül gyűlölte a Jediket egy miatt(C'Baoth), és kiderült volna hogy egy másik az életüket mentette meg.Kellett volna a végére az a megszégyenülés, és a bocsánatkérés Luke-tól.

A másik pedig, hogy Luke számára kiderülhetett volna, hogy Anakin ott járt.Mondjuk az egyik túlélőnek ismerős a Skywalker név és rákérdez.Luke meg mondta volna, hogy Anakin az apja volt.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszettek a könyvek ;)

Spoiler:

Szerintem Palpi már azért is végezni akarhatott a Kirajzással, hogy minden Jedivel végezzen a galaxisban, és ha a Kirajzással messzire tűnik egy tucat, azokat nehéz lenne utána megtalálni. Én erre gondolok főleg. A többi Jedig meg talán azért hagyta C'baothot ezt művelni, mert náluk azért van alá-fölé rendeltség, C a vezetőjük volt, nem tehették semmissé, amiket tett, de azért voltak ellenhangok is. Nem is szóval arról, hogy C valószínűleg a maga szája íze szerint válogatta össze a társait, akár olyanokat is, akiket könnyen tudott befolyásolni. Ez már nem rémlik pontosan, mert régebben olvastam. A titkár igazat mondott. Palpi állítólag már tudott a Vong fenyegetésről ekkor, arra utalnak a könyv végén. Ugyanis a Thrawn-trilógia folytatásaiban (gondolom, azokat nem olvastad) van is szó erről.

Loranáék hőstette engem is elérzékenyített, és magam is sajnálom, hogy ez nem derült ki az utókor számára.

Anakin a hajón lévők szemében csak egy gyerek, padawan volt, akár még a nevét sem tudták. Főleg a kívülállóknak nem volt érdekes, a Jedik meg úgysem maradtak életben. Eh.. szegény Thtrawn, hogy így félresikerült a Kirajzás végén a taktikája, hogy a Kirajzáson haltak meg az ellenségei helyett. Na de hát neki sem jöhetett össze minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Azért eléggé megdöbbentő, hogy Palpatine tudott a vongokról. Így azért egy kicsit más megvilágításba helyezi a céljait. Lehet, hogy a Halálcsillagok, a Birodalmi Flotta és a hatalomváltás azért is kellett, mert meg akarta védeni Birodalmát a vongoktól?

Palpatine azért is akarta megsemmisíteni a Kirajzást, nehogy a vongok kezére jusson az utasokkal együtt, mert akkor idő előtt támadást indítottak volna a Galaxis ellen. Ráadásul Vergere már a vongok foglya.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyílvánosságra került az Imperial Commando sorozat 1. részének tartalma és borítója is. A címe: 501-es.

 

Spoiler:

A klónháború véget ért. A Köztársaságból Birodalom lett. Azok a klónok akik eddig köztársasági klónkommandókban szolgáltak, most Vader 501-es Légiójának elit birodalmi kommandóinak tagjai lettek. Egy pár klón nem feledte a Jediket és a háborúban velük eltöltött időket. Sokan közüllük dezertáltak és a mandalóriai harcosok közé álltak. Mások a túlélő Jedikkel összefogva keresztes hadjáratot hírdettek a Birodalom ellen. A Delta és az Omega Osztagok feledata: felkutatni és megsemmisíteni a renegétokat.

http://www.starwars.com/vault/books/20090318news.html

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Saját szórakoztatásra jó dolog, de hivatkozni rá már nem igazán ;)

Ha Star Wars-ról beszélünk, akkor nálam nem csak a 6 film és a TCW létezik, hanem a könyvek, a képregények és a videójátékok is (legalábbis, ha tetszenek). Ez nálam mindig is így volt, és így is lesz. :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Köszi a válaszokat.Az általad említett Thrawn-trilógiát lehet kapni itthon is magyarul?Ez a trilógia mikor játszódik?A 3 Zahn-féle EP6 utáni folytatások után ,vagy elötte?Thrawn kezd a kedvenc EU-karakteremmé válni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trawn-trilógia a "Zahn féle folytatások". Az egész sorozat így néz ki:

- Kirajzás (BBY 27.)

- A Briodalom örökösei (Trawn-trilógia 1.)(ABY 9.)

- A Sötét Erők ébredése (Trawn-trilógia 2.)(ABY 9.)

- Az utolsó parancs (Trawn-trilógia 3.)(ABY 9.)

- A múlt kísértete (Trawn keze duológia 1.)(ABY 19.)

- A jövő látomása (Trawn keze duológia 2.)(ABY 19.)

- Fool's Bargain (A bolond alkuja. Nem jelent meg magyar kiadásban)(ABY 22.)

- Túlélők keresése (ABY 22.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Star Wars-ról beszélünk, akkor nálam nem csak a 6 film és a TCW létezik, hanem a könyvek, a képregények és a videójátékok is (legalábbis, ha tetszenek). Ez nálam mindig is így volt, és így is lesz. :):P

Szóval szerinted akkor Obi-Wan és Owen testvérek, Anakin a lávába esett, Palpatine-nak van egy mutáns gyereke, és önmagát tucatszor klónozta, bárkiből lehet Jedi lovag, Luke és Vader már az ep5 megütköztek és Luke le is győzte az öreget mindenféle előképzettség nélkül, ja és belehabarodott a testvérébe, a Jedik házasodnak a Köztársaság idején is, Boba Fett pedig Jaster Mereel. Aztán Windu le tud darálni egy egész droid zászlóaljat puszta kézzel, és a drótokat ráncigálva képes a keselyű droidokat meglovagolni, Yoda csapatszállítókat dobál ide-oda az Erővel a csata kellős közepén, Grievous Mace miatt lett tüdőbeteg, a Sötét Oldal meg olyan, mint egy átjáróház, csak az nem tér vissza, aki nem akar. Csak pár apróság, ami "új megvilágításba" helyezi a történetet ;):P

És persze Palaptine nem volt öncélú gonosz, csak a Galaxist akarta megóvni a másik galaxisból érkező mindenható Erőmentes gonosz yuuzhan vongoktól. Mily nemes lélek, hogy nem értették meg őt a Jedik, meg az a pár milliárd lény, akit bitófára vagy elnyomásba küldött...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tudom hogy nem sok közöm van hozzá de Dzséjt véleményével szemben azt kell mondanom, hogy ez durva kisarkítása a dolgoknak.

 

Aki ismeri tudja, hogy mi az Infinites sorozat lényege, ez egy játék hogy mi lett volna ha nem úgy írják meg. Ez pedig csak egy érdekes felvetés / ami jó pár van ezen a fórumon is / akkor ezek is feleslegesek.

 

Szerintem is az SW egy nagy univerzum amibe sok minden beletartozik és ennek ismerete is hozzátartozik a teljes képhez. Ezek egy része késöbb át is kerül a "hivatalos" történetbe. / Ki hallott korábban Jabba fiáról, Anakin tanítványáról ki mert volna ilyenre gondolni és ma már teljesen természetes "tények". Ezért veszélyes bezárkozni a 6 film és a mostani TCW mögé és másról nem venni tudomást.

 

Mindezt nem Revan védelmében írom / nincs is rá szükség szerintem / hanem a vélemény szabadsága miatt.

 

Bizom benne hogy ezzel ez lezárul és mindenki elfogadja a másik véleményét, ha az el is tér az Övétől. Ezzel ezt be is fejezem mert az eredeti topic témához kevés köze van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.