Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az a baj ezzel, Darth Revan9, hogy akármennyire is nem szereted, ha jól tudom legalább annyira alapmű, mint például Timothy Zahn Thrawn trilógiája. :)

 

 

Főleg hogy a későbbi EU-művek szinte mind utalnak rá.

 

A Plagueis-regény kapcsán: jó lenne, ha jövőre megjelentetné a Szukits magyarul...

Felőlem lehet alapmű, de akkor se tetszik. Rendkívűl erőltetett a sztorija. Az sem érdekel, ha más művek utalnak rá. Nálam nem történt meg. Éppúgy, ahogy a Jedi-herceg sorozat sem.

Ilyen feltámasztott Palpatine-okra nem vagyok vevő. Megcsúfolja a Jedi visszatér végét.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap, az Én, a Jedi olvasása közben én is belefutottam a feltámasztott Császárba utalás formájában. Az EU-ban, de legfőképp Luke életében ez tényleg egy nagyon meghatározó pont.

 

A Plagueis regényre én is nagyon kíváncsi vagyok. Amekkora várakozás (és remélhetőleg siker) övezi ezt a regényt az USA-ban, a Szukits remélhetőleg nálunk is kiadja, főleg, ha hazai oldalról is nagy lesz az igény rá.

A Plagueist én is várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem lehet alapmű, de akkor se tetszik. Rendkívűl erőltetett a sztorija. Az sem érdekel, ha más művek utalnak rá. Nálam nem történt meg. Éppúgy, ahogy a Jedi-herceg sorozat sem.

Ilyen feltámasztott Palpatine-okra nem vagyok vevő. Megcsúfolja a Jedi visszatér végét.

Lehet, de attól még, hogy behunyod szemed, attól még ott lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de attól még, hogy behunyod szemed, attól még ott lesz. :)

Annál is inkább, mert Luke motivációinak és a sötét oldalon történt tapasztalatainak alapjaként szolgál. Persze nekem se tetszik, de... Starkiller után nem kizárt az Erő-használók klónozása (bár erre ott van példának C'baoth is), ahogy a lélekátvitel sem (Bane), ráadásul Palpatine-től nem idegen, hogy előrelátó módon vésztervet készítsen a halála utáni időkre (ahogy Thrawn is tette). Nem azt mondom, hogy tetszik, mert tényleg bizonyos fokig hazavágja az Ep6 lezárását, de megtanultam együtt kezelni a többi EU-művel, annál is inkább, mert ahogy írtuk, szerves része az EU-nak. Persze az fogadja el, aki akarja. Az EU-ban ez is jó, hogy semmi sem "kötelező", mint pl. egy G-canon esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál is inkább, mert Luke motivációinak és a sötét oldalon történt tapasztalatainak alapjaként szolgál. Persze nekem se tetszik, de... Starkiller után nem kizárt az Erő-használók klónozása (bár erre ott van példának C'baoth is), ahogy a lélekátvitel sem (Bane), ráadásul Palpatine-től nem idegen, hogy előrelátó módon vésztervet készítsen a halála utáni időkre (ahogy Thrawn is tette). Nem azt mondom, hogy tetszik, mert tényleg bizonyos fokig hazavágja az Ep6 lezárását, de megtanultam együtt kezelni a többi EU-művel, annál is inkább, mert ahogy írtuk, szerves része az EU-nak. Persze az fogadja el, aki akarja. Az EU-ban ez is jó, hogy semmi sem "kötelező", mint pl. egy G-canon esetében.

Ráadásul A Jövő Látomása valamilyen szinten árnyalta a képet, hiszen Mara Jade azt mondta, hogy ő nem volt biztos abban, hogy az a valaki valóban Palpatine volt. Bár kétségtelen, hogy ő volt. Tényleg egy kicsit több bőrt nyúztak le erről a történetről, mint kellett volna, de szerintem volt már rosszabb. Jedi Prince, The Crystal Star, például...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de attól még, hogy behunyod szemed, attól még ott lesz. :)

 

Felőel lehet, számomra nincs ott, ez a lényeg.

 

Ráadásul A Jövő Látomása valamilyen szinten árnyalta a képet, hiszen Mara Jade azt mondta, hogy ő nem volt biztos abban, hogy az a valaki valóban Palpatine volt. Bár kétségtelen, hogy ő volt. Tényleg egy kicsit több bőrt nyúztak le erről a történetről, mint kellett volna, de szerintem volt már rosszabb. Jedi Prince, The Crystal Star, például...

 

Szerintem ezzel a mondattal Zahn is a Dark Empire elleni ellenszenvnek ad hangot. Valahogy úgy érzem ő se ismeri el megtörténtnek teljesen úgy ahogy a képregéynben volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál is inkább, mert Luke motivációinak és a sötét oldalon történt tapasztalatainak alapjaként szolgál. Persze nekem se tetszik, de... Starkiller után nem kizárt az Erő-használók klónozása (bár erre ott van példának C'baoth is), ahogy a lélekátvitel sem (Bane), ráadásul Palpatine-től nem idegen, hogy előrelátó módon vésztervet készítsen a halála utáni időkre (ahogy Thrawn is tette). Nem azt mondom, hogy tetszik, mert tényleg bizonyos fokig hazavágja az Ep6 lezárását, de megtanultam együtt kezelni a többi EU-művel, annál is inkább, mert ahogy írtuk, szerves része az EU-nak. Persze az fogadja el, aki akarja. Az EU-ban ez is jó, hogy semmi sem "kötelező", mint pl. egy G-canon esetében.

Én még a G-canon kötelező érvényűségét is kétségbe vonom, persze csak a TCW esetében. Egészen pontosan most Darth Maul visszahoazatalára gondolok. Ha Maul túlééte, és téynleg él, az a Baljós Árnyak lábbal tiprása, éppen ezért nem fogadhatom el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még a G-canon kötelező érvényűségét is kétségbe vonom, persze csak a TCW esetében. Egészen pontosan most Darth Maul visszahoazatalára gondolok. Ha Maul túlééte, és téynleg él, az a Baljós Árnyak lábbal tiprása, éppen ezért nem fogadhatom el.

Hát pedig jelenleg nagyon úgy áll a helyzet, hogy él. Nekem sem tetszik, sőt, ettől féltem mindvégig, de mit tudok csinálni azon kívül, hogy elfogadom. G-canon, így nem tehetem meg azt, hogy becsukom a szemem és "számomra nem létezik". Ez kb. olyan, mintha én azért nem fogadnám el Padmé halálát, mert nem tetszik. Lucas kitalálta, ezért így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku hogyan került kapcsolatba Sidious-szal ?

 

Galdiraani csata után megingott a hite a Jedi Rendben, Palpatine befolyása alá került, elhagyta a Rendet, majd később Palpi felfedte magát hogy ő a jelenlegi egyedüli Sith Nagyúr, Dooku meg csatlakozott hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Galdiraani csata után megingott a hite a Jedi Rendben, Palpatine befolyása alá került, elhagyta a Rendet, majd később Palpi felfedte magát hogy ő a jelenlegi egyedüli Sith Nagyúr, Dooku meg csatlakozott hozzá.

Én is épp erről akartam neki írni, bár a galidraani csata, ha jól tudom, ennél korábban volt. Ha jól tudom nem sokkal a nabooi csata után kereste fel őt Palpatine és hosszas beszélgetés után Dooku rájött, hogy kettejük célja nem tér el sokban, így Dooku csatlakozott hozzá. Bár, hogy őszinte legyek, szerintem Dookunak nagyon sok mindenben igaza volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is épp erről akartam neki írni, bár a galidraani csata, ha jól tudom, ennél korábban volt. Ha jól tudom nem sokkal a nabooi csata után kereste fel őt Palpatine és hosszas beszélgetés után Dooku rájött, hogy kettejük célja nem tér el sokban, így Dooku csatlakozott hozzá. Bár, hogy őszinte legyek, szerintem Dookunak nagyon sok mindenben igaza volt.

Igen, a galidraani csata, mely a mandalori polgárháborút zárta le, YE44-ben volt, a Stark Hiperűr Háború évében. Jó kis év volt :)

Miben volt amúgy igaza Dookunak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig jelenleg nagyon úgy áll a helyzet, hogy él. Nekem sem tetszik, sőt, ettől féltem mindvégig, de mit tudok csinálni azon kívül, hogy elfogadom. G-canon, így nem tehetem meg azt, hogy becsukom a szemem és "számomra nem létezik". Ez kb. olyan, mintha én azért nem fogadnám el Padmé halálát, mert nem tetszik. Lucas kitalálta, ezért így van.

Padmé halála teljesen más. Úgy vélem szinte telsesen törvényszerű, hogy úgy kellett véget érnie.

A Darth Maul él dologgal nem tudok mit kezdeni. Ha az igazi Maul, akkor nálam az a sztorivonal megy a kukába és úgy kezelem, mintha meg sem történt volna. A mozifilmek lábbal tiprását nem tűrhetem sem a TCW-től, sem az EU-tól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Maul él dologgal nem tudok mit kezdeni. Ha az igazi Maul, akkor nálam az a sztorivonal megy a kukába és úgy kezelem, mintha meg sem történt volna. A mozifilmek lábbal tiprását nem tűrhetem sem a TCW-től, sem az EU-tól.

Ez a szál nekem se tetszett, de még korántsem biztos, hogy Maul életben van. Ez majd kiderül később a TCW-ben. Ha viszont visszahozzák, azt én sem fogom figyelembe venni. Bár az meg senkit sem érdekel, hogy én mit veszek figyelembe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miben volt amúgy igaza Dookunak?

Ő már tudta, hogy a korrupttá vált Szenátus már nem sokáig tudta fenntartani a Köztársaság egységét. Észrevette a Jedi Rend vakságát is. Tudta, hogy meg kell újítani a rendszert. Egyetlen hibája, hogy a rossz mentort választott ehhez, majd a sötét oldal hatására, később a fejébe szállta a hatalom, és egy idő után az eredeti cél elhomályosult, és a saját diktatúráját szerette volna létrehozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szál nekem se tetszett, de még korántsem biztos, hogy Maul életben van. Ez majd kiderül később a TCW-ben. Ha viszont visszahozzák, azt én sem fogom figyelembe venni. Bár az meg senkit sem érdekel, hogy én mit veszek figyelembe...

Igaz. Egy klón Maul, vagy egy hasonmás vagy valami hasonló jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő már tudta, hogy a korrupttá vált Szenátus már nem sokáig tudta fenntartani a Köztársaság egységét. Észrevette a Jedi Rend vakságát is. Tudta, hogy meg kell újítani a rendszert. Egyetlen hibája, hogy a rossz mentort választott ehhez, majd a sötét oldal hatására, később a fejébe szállta a hatalom, és egy idő után az eredeti cél elhomályosult, és a saját diktatúráját szerette volna létrehozni.

Köszi a választ. Azért kár, mert Dooku nagy vezető is lehetett volna. Ha komolyan gondolta volna azokat a szónoklatokat, melyek hatására több ezer csillagrendszer lépett ki a Köztársaságból és állt át a Konföderációhoz, akkor még sokra vihette volna. Így azonban fokozatosan hozzá láncolta magát Palpatine-hez.

 

Igaz. Egy klón Maul, vagy egy hasonmás vagy valami hasonló jó lenne.

Én annak se örülnék, elég már a klónokból (egyébként egy Star Wars Tales történet szerint Maulnak volt egy doppelgängere, amely megküzdött Darth Vaderrel...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Darth Maul életben van, srácok, túlélte a párbajt a Naboo-n, kár is lenne reménykedni, én már tudom.

 

Szóval, szerintem nem csak Dooku-nak van igaza, hanem valamilyen szinten Asajj Ventressnek is. Bár igaz, hogy mi a CIS-ből leggyakrabban csak a gyilkoló roham droidokat látjuk, de a szeparatista eszmék, amelyen a szervezet alapszik szerintem tiszta és jó szándékú. Gondoljunk például Mina Bonterire és az egész Szeparatista Parlamentre, akiknek ugyan nagy része tévhitben él, de ők őszintén hisznek a szeparatisták ügyében. A Köztársaság korrupt volt már, Dooku gróf egy csapat Jedi lovag társaságában tévedésből ártalmatlan mandalorikat mészároltak le a Galidraanon. Elítélik a rabszolgaságot, ám mégis szövetségre lépnek a Huttokkal, amikor néhány értékes hiperűr útvonalról van szó. Jó, mondhatnánk ellenpéldának a Zygerriát, de nagyon úgy tűnik, hogy a katonai döntésekbe vagy nem vonják be a szeparatista kongresszust, vagy csak elferdítve értesülnek a tényekről. Az abszolút hatalom Dooku gróf és a Szeparatista Tanács kezében van.

 

Asajj Ventress esetében meg azért tartom jogosnak a Jedik iránti gyűlöletét, mert a mesterét, Ky Narecet egész egyszerűen cserben hagyták. Hajótörött lett a Rattatakon és ahelyett, hogy megmentették volna, sorsára hagyták őt. A Jedik nem akartak belefolyni a Rattatakon dúló barbár polgárháborúkba, de Ky Narec maradt és harcolt, a Jedi Tanácsnak meg egyébként is a bögyében volt Narec.

 

A lényeg az, hogy a Köztársaság egyáltalán nem jó. Régen talán az volt, de ma már nem. Válságos időket él át, ez tény és az alapeszméi többé-kevésbé nincsenek beszennyezve, de az egész rendszer velejéig korrupt. Dooku gróf látta ezt, mindig is inkább idealistának láttam, mint gonosznak, aki pusztán megteszi azt, amelyet bármelyik hadvezér megtenne háborúban. Persze a sötét oldal beárnyékolja a lépéseit és a TCW-ben igyekszenek gonosznak ábrázolni, nehogy már a Sith sötét nagyura jófiú legyen, de közel sem annyira gonosz, mint általában a Sithek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Megmagyaráznád ezt a szót? Már találkoztam vele, de nem igazán tudom megfogni a jelentését :oops:

A Star Wars világában az Erő által létrehozott tévképzet, illúzió, amely képes interakcióba lépni a környezetével, de valójában nem igazi. Kétszer fordult elő az EU-ban, egyszer Dooku idézte meg saját magát doppelgänger formájában, Darth Mault pedig a sötét oldal prófétái vetítették oda Darth Vader elé.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aham. Akkor mondhatjuk azt röviden és tömören, hogy egy személy megkettőződése (valamilyen formában) :hmm:

Igen, de ez nem az a Corran Horn-féle illúzió, ez ennél sokkal bonyolultabb és erőteljesebb, gondolom komolyabb koncentrációt is igényel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, szerintem nem csak Dooku-nak van igaza, hanem valamilyen szinten Asajj Ventressnek is. Bár igaz, hogy mi a CIS-ből leggyakrabban csak a gyilkoló roham droidokat látjuk, de a szeparatista eszmék, amelyen a szervezet alapszik szerintem tiszta és jó szándékú. Gondoljunk például Mina Bonterire és az egész Szeparatista Parlamentre, akiknek ugyan nagy része tévhitben él, de ők őszintén hisznek a szeparatisták ügyében. A Köztársaság korrupt volt már, Dooku gróf egy csapat Jedi lovag társaságában tévedésből ártalmatlan mandalorikat mészároltak le a Galidraanon. Elítélik a rabszolgaságot, ám mégis szövetségre lépnek a Huttokkal, amikor néhány értékes hiperűr útvonalról van szó. Jó, mondhatnánk ellenpéldának a Zygerriát, de nagyon úgy tűnik, hogy a katonai döntésekbe vagy nem vonják be a szeparatista kongresszust, vagy csak elferdítve értesülnek a tényekről. Az abszolút hatalom Dooku gróf és a Szeparatista Tanács kezében van.

A Konföderációban végig jelen van ez a kettősség: a legtöbben, az egyszerű népek mind idealisták, akik addig mind szenvedői voltak a Köztársaság romlottságának, anakronisztikus felépítésének, és Dooku hívását utolsó szalmaszálként értékelték. Aztán ott vannak a gigamega vállalatok, melyeknek egészen más céljuk van, gyakorlatilag a régi szabályok szerint újra fel akarják osztani a "piacot", a számukra kedvező feltételek szerint. Ez a kettősség kivetül a szervezet felépítésében is: a Kongresszuson vesznek részt a bolygók képviselői, viszont ennek a testületnek meglehetősen korlátozott lehetőségei, jogosítványai vannak, így afféle vitafórumnak mondható csak, amely arra jó, hogy az elégedetlenkedő tagok kedélyeit lehűtse és látszólag beleszólást engedjen a vezetésbe.

 

Az igazi hatalom Dookun (és rajta keresztül Sidious-on) túl a Tanács kezében van, melynek tagjai már a szervezetet alkotó legnagyobb vállalatok vezetői: Nute Gunray, Wat Tambor, Shu Mai stb. Így tehát egyértelmű, hogy a hangzatos, idealista szavak nem kaphatnak akkora érvényt, mint mondjuk a Kereskedelmi Szövetség érdekei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Konföderációban végig jelen van ez a kettősség: a legtöbben, az egyszerű népek mind idealisták, akik addig mind szenvedői voltak a Köztársaság romlottságának, anakronisztikus felépítésének, és Dooku hívását utolsó szalmaszálként értékelték. Aztán ott vannak a gigamega vállalatok, melyeknek egészen más céljuk van, gyakorlatilag a régi szabályok szerint újra fel akarják osztani a "piacot", a számukra kedvező feltételek szerint. Ez a kettősség kivetül a szervezet felépítésében is: a Kongresszuson vesznek részt a bolygók képviselői, viszont ennek a testületnek meglehetősen korlátozott lehetőségei, jogosítványai vannak, így afféle vitafórumnak mondható csak, amely arra jó, hogy az elégedetlenkedő tagok kedélyeit lehűtse és látszólag beleszólást engedjen a vezetésbe.

 

Az igazi hatalom Dookun (és rajta keresztül Sidious-on) túl a Tanács kezében van, melynek tagjai már a szervezetet alkotó legnagyobb vállalatok vezetői: Nute Gunray, Wat Tambor, Shu Mai stb. Így tehát egyértelmű, hogy a hangzatos, idealista szavak nem kaphatnak akkora érvényt, mint mondjuk a Kereskedelmi Szövetség érdekei.

Ez tény, de a Köztársaságra is igaz ugyanez, ahol még szintén jelen vannak ezeknek a vállalatoknak a képviselői, Lott Dod a Kereskedelmi Szövetségtől, Gume Saam a Techno Uniótól és Nix Card az InterGalaktikus Bankár Klánból. Ők is úgy rángatják ott a szálakat, ahogy nekik tetszik, jóformán az egész háború az ő fejőstehenük és a Köztársaság is tőlük függ. Nem is vitatom azt, amit írtál, inkább magának a Konföderációnak az alapelvét tartom dicsérendőnek, miszerint kiválni a már megromlott korrupt Köztársaságból és helyette felépíteni egy új, erkölcsileg tiszta országot. Kerch Kushi szenátor szavai is ennek adnak tanúbizonyságot, miszerint őket nem a vállalatok irányítják. Természetesen így van, de erről ők nem tudnak és őszintén hisznek abban, hogy amit szolgálnak, az helyes. Csak éppen a katonai vezetőik nem így látják. Én is osztom Mina Bonteri véleményét, miszerint a köztársasági és a konföderációs bolygók békében megélhetnének egymás mellett, de hála a Sithek manipulációinak, ez nem következhetett be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd hiszem, ha látom.

Nem akarlak elkeseríteni, de jobb, ha elhiszed, már olvastuk a "forgatókönyvet". Persze sokáig én is kapaszkodtam abba a bizonyos szalmaszálba, de ha a realitás talaján akarok maradni, akkor már nem tehetem ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarlak elkeseríteni, de jobb, ha elhiszed, már olvastuk a "forgatókönyvet". Persze sokáig én is kapaszkodtam abba a bizonyos szalmaszálba, de ha a realitás talaján akarok maradni, akkor már nem tehetem ezt.

Azok az infók lehetnek kamu dolgok is. Arra is kimehet a játék, hogy direkt beetetik az embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam a Jedi Rend-en egy Joe Schreiber interjút. Gondoltam, most, hogy a Halűloszatg könyv megjelenik aktuális a dolog.

 

" Azt olvastam, hogy már gyermekkorod óta Star Wars rajongó vagy. Mielőtt a Lucasfilm felkért, hogy írd meg a Death Trooperst, gondoltál arra, hogy írsz egy Star Warsos horror regényt?

Nem igazán. Soha nem gondoltam, hogy ez megtörténhet velem! De miután felkértek, egyből tudtam, hogy meg tudok vele birkózni. Tévedtem, természetesen… Volt pár vázlat a helyzet kezelésére… De végül megszállt az ihlet.

 

Nem nagyon van más horror a Star Wars EU-n belül (talán a Galaxy of Fear), szóval teljesen új utakon jártál a Death Troopersszel. Hogyan közelítetted meg a koncepciót? Úgy gondoltál rá, mint egy Star Wars regényre, melyben horrorisztikus dolgok történnek, vagy mint egy horror regényre, mely a Star Wars univerzumban játszódik?

Úgy gondoltam rá, mint egy sztorira – karakterek, akikkel szimpatizál az ember, lelkesedés, mely egész végig megvan. Csak így tudom igazán beleélni magam a folyamatba, csak ellazulok és élvezem. A történet a Star Wars unvierzumban játszódik, melyben nagyon sok a potenciál, én pedig kitartóan feltérképeztem azokat az új lehetőségeket, melyekkel bemutatható a bizonytalanság és a horror ebben a világban.

 

Aggódtál amiatt, hogy a horror és a sok vér negatív reakciókat válthat ki a Lucasfilm embereiből és a rajongókból?

Nem igazán. Az első kérdésem a Lucasfilmesekhez az volt, hogy milyennek képzelték ezt el. Ők pedig azt mondták, hogy egy George Romero sztorit akarnak George Lucas univerzumába átültetve. Én meg azt mondtam, rendben és nem néztem vissza többé.

 

Beszélhetsz nekünk a Red Harvest tartalmáról?

Ez a Blackwing vírus előzményeit és kialakulását tárgyalja. A helyszín egy Sith kiképző-akadémia sok kellemetlen alakkal… tinik kérdésekkel, akár így is mondhatjuk. Elég érzelgős.

 

A Red Harvest munkacíme Black Orchid (Fekete orchidea) volt. Miért változtattatok rajta és mit jelképez az új cím?

Maga az orchidea képezte a történet egy részét – még most is voltaképpen –, egy nagyon fontos elem, mely sok esemény forgatórugója. Ez sajnos eléggé úgy hangzik, mintha egy romantikus regényről lenne szó. Ezért kerestünk új címet, a Red Harvest cím tőlem származik és mindenki elfogadta.

 

Milyen könyvek és írók hatására döntöttél úgy, hogy horror író leszel és kik hatottak az írói stílusodra?

Van egy maréknyi író. Korábban Stephen King, Roald Dahl, Harlan Ellison és Ray Bradbury gyakorolt rám hatást, kicsit később Peter Straub, Robert Cormier, Clive Barker és a harmadik hullám: Jim Harrison, Elmore Leonard, Cormac McCarthy. Van egy pont, amikor elfeledkezel a stílusról és csak a sztorira koncentrálsz.

 

Melyiket szereted jobban: amikor saját karaktert találsz ki, vagy amikor olyan karakterrel dolgozol, akinek már van személyisége és háttértörténete?

Bárhogy képes vagyok karaktert alkotni. A Star Warsnál ez vicces volt, mert bele tudtam csempészni a saját kis dolgaimat a már jól ismert karakterekbe, de szerintem mindkét út járható.

 

Van valami olyan nem-horror franchise, amihez szívesen írnál horror regényt?

Mad Men.

 

Dolgozol még valami más projekten is a Red Harvesten kívül?

Jövőre fog megjelenni az Au Revoir, Crazy European Chick című könyvem, ami egy srácról szól, aki rájön, hogy a vele és a családjával élő külföldi cserediáklány egy orgyilkos. És most dolgozom még egy középiskolás focis zombi regény forgatókönyv adaptációján, melynek címe Play Dead.

 

És végül, ki a kedvenced a Star Warsból és miért?

Salacius Crumb. Ő csak ott ül Jabba mellett és neki van a világon a legvisszataszítóbb nevetése."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.