Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Maul: Lockdown-nal kapcsolatban.

 

Eredetileg azt akarták, hogy a TCW idejében játszódjon. Aztán a regény ötletét le akarták cserélni egy Boba Fett regényre, mely összeköttetésben lett volna az 1313-mal. Végül úgy döntöttek, hogy a Maul regény valósuljon meg mégis és az eseményeket az EP1 előttre tolták.

Állítólag az egyik idegen, akivel Maul megküzd a könyvben egy Yuuzhan Vong lesz.

 

Azt hiszem ez a könyv most már nagyon, de nagyon érdekel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon jó hírek, én örülnék, ha valamelyest összetudnák kapcsolni az EP6 utáni EU-t a készülő filmtrilógiával. Azt hiszem, így járna mindenki a legjobban. :)

 

Yuuzhan vong? Hmm... meglátjuk, érdekesnek ígérkezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Valahogy nem lep meg a jelenlegi első helyezett. ;) Azért én most is az X-szárnyúakra szavaztam.

Az első helyezett eléggé váltakozó.

Amikor ezen sorokat írom éppen a Republic Commando az első.

De láttam már az első helyen a Thrawnt, a Darth Bane-t, a The New Jedi Order-t is.

De nagyon szépen felkúszott a TOR, a Clone Wars és a Coruscant Nights is. És ahogy elnéztem folyamatosan kúsziik fel az X-szárnyúak, a Lost Tribe of the Sith és Paul Kemp Croscurrent/Riptide könyvei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nem lep meg a jelenlegi első helyezett. ;) Azért én most is az X-szárnyúakra szavaztam.

Én a Thrawn-Kezére szavaztam, elég hátul áll most is :)

A lista mostani állása egyáltalán nem tükrözi az ízlésemet, de hát ez van.

 

Közben elolvastam a Darth Plagueist.

Remek könyv volt, ilyen egy jó Sith-ekről szóló könyv (szemben az Árulással, ami meg nem az :P). Egyáltalán nem állnak közel hozzám a Sith-témák, de azt azért látom, ha valami jól van megírva :)

A Halálcsillag maradt utolsónak, de nem biztos, hogy sorra fog kerülni a két RepCom előtt, talán majd utánuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az eddigi olvasmányaim alapján nem bánnám, ha a RepCom nyerne. Inkább az, mint a DB.

Ezzel mélységesen egyetértek! Bár előbbi sorozatból csak az elsőt olvastam, ami kevés ahhoz, hogy kedvenc legyen, de a kezdet nagyon biztató. A DB pedig egy középszerű trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infót, igazán jól hangzik! Írták már lentebb a többiek is, hogy állítólag jobbak a folytatások :)

Sietek az államvizsga tételek kidolgozásával, hogy novemberben tudjak könyvet olvasni (kb. a hónap közepén kapom kézhez a 2-3. részeket) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Coruscant-ot. Már hárpmnegyedén túlvagyok. Eddig valami hihetetlenül jó. A sztori remekül fel van építve, a karakterek zseniálisak. És ez még később még drámaibb lesz a további köteteknél. De jó, hogy ez a sorozat mégiscsak megjelenik nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: Coruscant

 

Hasonló felépítésű, mint az előző kötet. A történet viszonylag egyszerű. Újfent inkább a karaktereken, a szereplők kapcsolatain és ezek fejlődésén van a hangsúly. Valamint jó pár erkölcsi, morális kérdést is felvet a háborúval és a klónok szolgálatával kapcsolatban. Minden klón külön egyéniség és ezek gyakran konfliktusba is kerülnek egymással.

 

 

 

A terrorista elhárítás inkább nyomozósabb történetet vetít elénk. Kevesebb is az akció, mint az előző részben. De ez nem is volt baj. A könyv atmoszférája így is nagyon hangulatos és az olvasót képes beszippantani. Az érzelmi szálak is jóval erősebbek. Nagyon erős kötelékek alakulnak ki. A klónok is lehetnek szerelmesek, őket is érdekelhetik a nők. Etain és Darman kapcsolata a legérdekesebb, ez a jövőben még rengeteg drámát fog tartogatni. De Atin és Laseema, valamint Besanny és Ordo között is érdekes kötelékek alakultak ki.

A könyv erős hangsúlyt fektet a mandalori kultúra harcos, hagyományőrző oldalának bemutatására. A két mandalori kiképző tiszt közül fől Kal Skirata karaktere nagyon megnyerő.

A Delta osztag tagjait is jobban megismerhetjük. Valamint külön érdekes színfoltot képviselnek a nullás felderítők.

A könyv nagy hangsúlyt is fektet a klónok sorsára mind a jelenben, mind a jövőben. Vajon a Jedik mennyivel jobbak, hogy egy "rabszolga" hadsereget használnak az ellenség legyőzésére?

 

 

 

 

Teljesen érthető, hogy Amerikában miért sorolják ezt a sorozatot a legjobbak közé. Kiváló, letehetetlen olvasmány.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve, de kiolvastam a Válaszutakat.

 

Elöljáróban annyit, hogy szerintem az egyik, ha nem a legjobban sikerült Timothy Zahn regény. A többit a biztonság kedvéért spoiler mögé rejtem...

A történet kellőképp érdekes, még ha nem is túl komplikált, esetenként csavart is tartalmaz (az Odo-Sorro párosról kb. a könyv második harmadáig azt hittem, hogy a Thrawn-Car'das kettős, ebből kifolyólag Nuso Esva Chimaerán való feltűnése is meglepett). Fokozatosan ismerjük meg az összkép részleteit, így végig érdekes marad a mű, nem fullad unalomba az 1-2 harmada, hogy aztán a végén lőjön el minden puskaport. Jó, hogy bemutatásra került az alig két évtizede alapított Birodalmon belül való széthúzás is. Még a két Sith számára is kihívásokba ütközik az egész Galaxis kormányzásának feladata. Ugyanakkor Thrawn álláspontjával részben egyet tudtam érteni, illetve elgondolkodtatott: egy Köztársaságban előbb-utóbb meg fognak ütközni az egymással ellentétes nézetek, ami széthúzáshoz és polgárháborúhoz vezet, míg egy határozott vezetővel egy Birodalom képes lehet a Galaxis-méretű rendfenntartásra. Más kérdés, hogy a Régi Köztársaság több ezer évig fennmaradt (bár háborúk voltak bőven), Palpatine birodalma viszont tiszavirág életű volt, még akkor is, ha az Endor utáni néhány évtizedet is beleszámítjuk.

 

Zahn remekül kezeli mind a saját, mind a filmes karaktereket. Külön öröm, hogy Mara és Thrawn Lázadás-kori életének egy szeletével tovább gazdagodott kettejük története, és jelleme. A chiss ezúttal is bizonyította, miért aggatták rá a "katonai lángelme" jelzőt, ráadásul a Poln-rendszerben dúló csatában egy hasonlóan ravasz és dörzsölt figurát késztetett hátrálásra. Pellaeonnal való viszonya érdekes volt a későbbiek fényében, ahogy a Palpatine-nal és Vaderrel való személyes találkozói is.

 

Mara Jade jelleme is határozott fejlődést mutat, számomra egyre sokszínűbbé válik a karakter. A Birodalom örököseiben kifejezetten ellenszenves volt a nyers, érzéketlennek ható stílusa, és a Luke iránti alaptalan gyűlölete révén, az utóbbi regényekből azonban egyértelműen lejön, hogy egy lelke mélyén jó emberről van szó, aki a Sith manipulációinak újabb áldozata, Palpatine és a Birodalom iránti naivitása sodorja előre, miközben határozottan hiszi, hogy az igazság nevében cselekszik. Számomra mindenképpen ő Zahn legérdekesebb karaktere, remélem, a története még nem ért véget, akkor se, ha tudjuk, miként végződik... igazság szerint, az előéletére lennék igazán kíváncsi. Honnan származik, miként került Palpatine-hoz, stb. Az Ep7 fényében egyelőre amúgy is necces az Ep6 utáni életével foglalkozni.

 

Az Igazság Keze továbbra is szimpatikus csapatot alkotott, kissé a Rep.Com-beli Delta-osztagra emlékeztettek. Saját, illetve Marával való közös jeleneteik hangulatosak voltak. Kíváncsi lennék, miként alakult a sorsuk Thrawn szárnyai alatt.

 

A Lázadók sztoriba ágyazása is jó volt, arányosan jutott idő mind Leia-Han csipkelődéseire, mind Luke tapasztalatszerzéseire. Egyébként ügyesen oldották meg, hogy nem találkozott Marával, de mégis. :) Axlon árulása nem lepett meg... mivel egy új karakterről van szó, aki viszonylag fontos szerepet töltött be a Lázadóknál, ám később egy szót nem hallottunk róla, elég egyértelműen sugallta számomra, hogy vagy áruló, vagy egy lázadó, aki nem éli túl a regényt. A Hoth-i Echo Base-nek való megágyazás, valamint az épülő Második Halálcsillag, vagy az Executor feltűnése pedig mind remek utalások a későbbiekre nézve.

 

Összességében Zahn legjobb művei közt tartom számon, szórakoztató és érdekes olvasmány, a Hűségnél erősebbre sikerült. A borítócserének pedig továbbra is örülök, előnyére vált. Bár így nincs összhangban elődjével, szerintem lényegesen mutatósabb látványt nyújt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudja e valaki hogy miert van meg mindig a 66 parancs ar nelkul ez most miert van <

 

Na kiolvastam aRC 1 konyvet hm hm jo de remelem a tobbi jobb lesz igaz jobb mint a kulso ur 1/2

Még előjegyezhető státusban van, ezért nincs rajta ár. De szerintem kb 4000 lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve, de kiolvastam a Válaszutakat.

 

Elöljáróban annyit, hogy szerintem az egyik, ha nem a legjobban sikerült Timothy Zahn regény. A többit a biztonság kedvéért spoiler mögé rejtem...

A történet kellőképp érdekes, még ha nem is túl komplikált, esetenként csavart is tartalmaz (az Odo-Sorro párosról kb. a könyv második harmadáig azt hittem, hogy a Thrawn-Car'das kettős, ebből kifolyólag Nuso Esva Chimaerán való feltűnése is meglepett). Fokozatosan ismerjük meg az összkép részleteit, így végig érdekes marad a mű, nem fullad unalomba az 1-2 harmada, hogy aztán a végén lőjön el minden puskaport. Jó, hogy bemutatásra került az alig két évtizede alapított Birodalmon belül való széthúzás is. Még a két Sith számára is kihívásokba ütközik az egész Galaxis kormányzásának feladata. Ugyanakkor Thrawn álláspontjával részben egyet tudtam érteni, illetve elgondolkodtatott: egy Köztársaságban előbb-utóbb meg fognak ütközni az egymással ellentétes nézetek, ami széthúzáshoz és polgárháborúhoz vezet, míg egy határozott vezetővel egy Birodalom képes lehet a Galaxis-méretű rendfenntartásra. Más kérdés, hogy a Régi Köztársaság több ezer évig fennmaradt (bár háborúk voltak bőven), Palpatine birodalma viszont tiszavirág életű volt, még akkor is, ha az Endor utáni néhány évtizedet is beleszámítjuk.

 

Zahn remekül kezeli mind a saját, mind a filmes karaktereket. Külön öröm, hogy Mara és Thrawn Lázadás-kori életének egy szeletével tovább gazdagodott kettejük története, és jelleme. A chiss ezúttal is bizonyította, miért aggatták rá a "katonai lángelme" jelzőt, ráadásul a Poln-rendszerben dúló csatában egy hasonlóan ravasz és dörzsölt figurát késztetett hátrálásra. Pellaeonnal való viszonya érdekes volt a későbbiek fényében, ahogy a Palpatine-nal és Vaderrel való személyes találkozói is.

 

Mara Jade jelleme is határozott fejlődést mutat, számomra egyre sokszínűbbé válik a karakter. A Birodalom örököseiben kifejezetten ellenszenves volt a nyers, érzéketlennek ható stílusa, és a Luke iránti alaptalan gyűlölete révén, az utóbbi regényekből azonban egyértelműen lejön, hogy egy lelke mélyén jó emberről van szó, aki a Sith manipulációinak újabb áldozata, Palpatine és a Birodalom iránti naivitása sodorja előre, miközben határozottan hiszi, hogy az igazság nevében cselekszik. Számomra mindenképpen ő Zahn legérdekesebb karaktere, remélem, a története még nem ért véget, akkor se, ha tudjuk, miként végződik... igazság szerint, az előéletére lennék igazán kíváncsi. Honnan származik, miként került Palpatine-hoz, stb. Az Ep7 fényében egyelőre amúgy is necces az Ep6 utáni életével foglalkozni.

 

Az Igazság Keze továbbra is szimpatikus csapatot alkotott, kissé a Rep.Com-beli Delta-osztagra emlékeztettek. Saját, illetve Marával való közös jeleneteik hangulatosak voltak. Kíváncsi lennék, miként alakult a sorsuk Thrawn szárnyai alatt.

 

A Lázadók sztoriba ágyazása is jó volt, arányosan jutott idő mind Leia-Han csipkelődéseire, mind Luke tapasztalatszerzéseire. Egyébként ügyesen oldották meg, hogy nem találkozott Marával, de mégis. :) Axlon árulása nem lepett meg... mivel egy új karakterről van szó, aki viszonylag fontos szerepet töltött be a Lázadóknál, ám később egy szót nem hallottunk róla, elég egyértelműen sugallta számomra, hogy vagy áruló, vagy egy lázadó, aki nem éli túl a regényt. A Hoth-i Echo Base-nek való megágyazás, valamint az épülő Második Halálcsillag, vagy az Executor feltűnése pedig mind remek utalások a későbbiekre nézve.

 

Összességében Zahn legjobb művei közt tartom számon, szórakoztató és érdekes olvasmány, a Hűségnél erősebbre sikerült. A borítócserének pedig továbbra is örülök, előnyére vált. Bár így nincs összhangban elődjével, szerintem lényegesen mutatósabb látványt nyújt.

 

Én most kezdtem el, még csak az elején vagyok, az első 2 fejezet volt meg.

 

 

Az Uralkodó idegen ellenessége egy kissé zavar, de ezt leszámítva eddig jó.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! :)

 

Arra lennék kíváncsi, hogy átlagosan mennyi idő után fogy el egy könyv a Szukits honlapjáról? Ugyanis, mint tudjátok, nagyon-nagyon el vagyok maradva, számomra a soron következő könyv a Halálcsillag lesz és mellé még megrendelem A Birodalom Vérét is. Csakhogy erősen fontolgatom, hogy belevetem magam Tolkien világába is, de mivel elég kevés az időm olvasni, ezért nem tudok olyan gyorsan haladni a kötetekkel, mint szeretném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! :)

 

Arra lennék kíváncsi, hogy átlagosan mennyi idő után fogy el egy könyv a Szukits honlapjáról? Ugyanis, mint tudjátok, nagyon-nagyon el vagyok maradva, számomra a soron következő könyv a Halálcsillag lesz és mellé még megrendelem A Birodalom Vérét is. Csakhogy erősen fontolgatom, hogy belevetem magam Tolkien világába is, de mivel elég kevés az időm olvasni, ezért nem tudok olyan gyorsan haladni a kötetekkel, mint szeretném.

Az Árulás 1 év után elfogyott, de pár hónapppal az elfogyása után pótolták. A többieknél is van amikor kifogynak. Van amikor gyorsan pótolják, van amikor több hónapot, vagy akár fél évet, egy évet is várni kell rá.

Úgy tudom, hogy a Halálcsillag és a Revan más könyvesboltokból már elfogyott és csak náluk kapható már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Tolkientól most jelenik meg friss kiadásban az Európánál A Gyűrűk Ura, a Húrin gyermekei és A szilmarilok. Ezek vélhetően később fognak elfogyni, de akkor a Szukits nem tudja majd egyszerűen újranyomni őket (mint minden nagyobb ünnepre a teljes SW-repertoárt). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nagyon jó a Válaszutak.

Bár ...

Vader-t birodalmi ügynöknek nevezte egyszer. :pfff: Ez valahogy nem jött be.

 

 

Az Ep4 nyitószövege is birodalmi ügynököknek nevezi a Tantive IV-et hajszoló Vaderéket. Funkcióját tekintve a Sith is egyfajta ügynök.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is a héten elolvastam a Halálcsillagot, tetszett :)

Furcsa volt úgy olvasni ennek a, egyébként egyre szimpatikusabbá váló, maroknyi szereplőnek a gondolatait, terveit, hogy tudtam, mi fog történni az űrállomással.

 

Aztán megörültem, hogy megszöktek :D Nem túl ötletes megoldás, de ez esetben nem volt más lehetőség.

 

Kedvenc "duma": "Nem egyszerűen járt, inkább vonult, és öröm volt nézni a mozgását, az egész megjelenését. Erős, okos, ambiciózus, elszánt, humoros és gyönyörű- mit kívánhatna még egy férfi? Hát, talán nem ártott volna, ha egy kicsit közelebb dolgozik..." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.