Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egy szomorú hír. Úgy tűnik Magyarországon le fognak állni a Warhammer40.000 és Warhammer könyvek kiadásával, mert a jogtulaj úgy döntött, hogy nem engedi ki a kiadás jogát a külföldi kiadóknak, ugyanis nagyobb kontrollt akarnak a termékeik felett.

 

Erről eszembe jutott, hogy szélsőséges esetben a Disney is dönthet így majd a SW könyvek sorsáról. Szerencsére SW esetében egyáltalán nem vagyunk itt, úgy tűnik gördülékenyen jönnek az újabb könyvek. Remélem a SW esetében nem fog a Warhammerhez hasonló incidens előfordulni.

 

Mindenesetre a Warhammer leállása szerintem érintheti a SW kiadást is. Eddig ez a két univerzum volt a Szukits Kiadó aranytojást tojó tyúkja. Valószínű, hogy a SW-hoz nagyon fognak a jövőben ragaszkodni. Esetleg a távoli jövőben megváltozhat a SW kiadás stratégiája is. Talán még több könyv lesz? Vagy más könyveket keresnek a Warhammer pótlására? Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú hír, remélem, az SW-t illetően nem lesz negatív következménye. Több SW-könyvet kiadni nem lenne jó megoldás, nem feltétlenül egyezik meg a két sorozat olvasói közönsége (pl. W-t én nem olvasok), és nem biztos, hogy az SW-t olvasók be tudnak vállalni anyagilag több megjelenést egy évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. ez nekem is eszembe jutott. Az olvasók pénztárcája szerintem se bírna el évi 6-7 könyvnél többet.

 

Vagy mit szólnátok hozzá, ha mondjuk csak pár darabbal jelenne meg több 1 évben? Mondjuk 6-7 könyv helyett lenne 8-9 könyv?

 

És mit szólnátok hozzá, ha pont emiatt nyitnának majd a jövőben a hosszú sorozatok felé? X-szárnyúak, TNJO, stb?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a jelenlegi, kb. 2 havonta való megjelenés a legideálisabb. Remélem, ezen nem akarnak változtatni. Ahogy már felmerült az SW-fanok java valószínűleg nem az újgazdag kategóriába tartozik, így rajtam kívül másoknak se lehet egyszerű az egyéb kiadások mellett a havonta megjelenő regények beszerzése. Én pl. ezért mondtam le a 7. szám után a Kultikus hajók és járművek sorozatról, vagy a Birodalom vére után a képregények vásárlásáról. A könyvekkel együtt túl szorosan jöttem volna ki. Persze ha a kiadó csökkentené az árakat, kiegyeznék a sűrűbb megjelenésekkel, de az meg nyilván nekik nem érné meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Árcsökkentés szerintem a jogdíjak miatt sajnos nem lesz. Fel kell készülnünk, hogy a könyvek alapára 3600 és 4000 között fognak mozogni. De szerintem sokan örülnének, ha a jelenlegi magsabb kedvezményrendszer maradna.

 

Eszembe jutott, hogy vannak olyanok, akik meg évi 10-12 könyv miatt verik az asztalt. :lol:

Amerikában sem jelenik meg ennyi egy évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már akkor hivatalos, nincs tovább Warhammer magyarul.

 

Rákérdeztem a SW-ra is, de ott szerencsére nincs ilyen elzárkózás, a 2014-es megjelenések biztosítottak és dolgoznak már a 2015-2016-os könyvek biztosításán is. Reméljük a legjobbakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésem lenne.

Valakinek aki SW-rajongó de nem tudom olvasott-e (s ha igen, mit) korábban SW regényt, ti melyiket ajánlanátok a mostanában boltban kapható magyar nyelvű könyvek közül? Egy darab könyv, amit előzmény-utózmány nélkül is élvezet olvasni..... melyiket javasoljátok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Kirajzást ajánlom nagyon. Közelebb van a filmek korához, mint a TOR-könyvek (így könnyebben elhelyezhető a cselekmény), egykötetes, szemben a Darth Bane-nel, és az olvasása nem igényel Sötét Oldal általi befolyásoltságot, mint a Plagueis-é. ;)

Egyébként a felsoroltak közül egyik sem rossz választás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a Halálosztag volt kellemes csalódás, bár elemeit tekintve csak az erősebb gyomrú, horror műfajt nem megvető olvasóknak ajánlom.

Ami mindmáig nagy kedvenc, és kötelező darabnak tartom, az a Sötét nagyúr. A Sith-ek bosszúja folytatása, de egy SW könyvet kézbe kapó személy csak tisztában van a film eseményeivel, így tekinthető önálló lábakon is jól megálló sztorinak. Annak ellenére, hogy A gonosz útvesztőjével együtt trilógiává duzzasztják az Ep3 eseményeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdésem lenne.

Valakinek aki SW-rajongó de nem tudom olvasott-e (s ha igen, mit) korábban SW regényt, ti melyiket ajánlanátok a mostanában boltban kapható magyar nyelvű könyvek közül? Egy darab könyv, amit előzmény-utózmány nélkül is élvezet olvasni..... melyiket javasoljátok?

Az a baj, hogy tudtommal egyéb boltokban már nem igazán vannak SW könyvek. Azok, amelyek 2012-ben kikerültek kereskedelmi forgalomba - Végzetes szövetség, Halálcsillag, Revan- már nem igazán kaphatók (kivéve persze a kiadó weboldalát) A Darth Bane trilógia köteteivel sem atlálkozok már. A 2007-2008-ban megjelent új könyvek (A gonosz útvesztőjeje, Sötét Nagyúr, A túlélők keresése, Kirajzás) pedig már évek óta nem kaphatók egyéb könyvesboltokban.

Szerintem jelenleg szinte majdnem minden SW könyv, már csak a szukits.hu-n kapható. Tudásom szerint, ha valami kikerül a kereskedelmi forgalomba, abból is elég keveset adnak a terjsztőknek, mivel azok nem nagyon szeretnek fizetni a kiadónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap amikor néztem az Alexandra tele volt Halálcsillaggal és A kettő szabályával. Úgyhogy ha nem futok egy Kirajzásba záros határidőn belül (értsd: az útba eső Librin belül) akkor Hcs lesz.

Köszönöm szépen a tippeket! :)

Igen, néha lehet látni, de az nagyon nagy ritkaságszámba megy.

Ebben az esetben a Halálcsillagot javaslom.

Ha esetleg rábukkansz a Végzetes szövetségre, akkor az is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak pletyka, de azért érdekes:

 

“the Expanded Universe won’t be disappearing anytime soon,” Dark Horse is likely to keep the comic license and “you can expect to see their logo on a lot of very different Star Wars products than just comics.”

 

Azért hivatalos Lucasfilmes illetékesek is megerősítették, hogy lesznek továbbra is SW könyvek, csak egylőre még nem jelentik be őket, mivel nincs mit bejelenteni. Tehát Expanded Universe lesz továbbra is, ez nem volt újdonság.

De lehet, hogy a Post Return of tje Jedi Era-ra gondoltak, és ott nem fog eltűnni minden, amire szintén van reális esély, hiszen a Lucasfilmnél azon gondolkodnak, hogy Zahn megírhatná azt a bizonyos átvezető regényt, amiről már korábban szó volt.

 

A képregényes része érdekesebb. Bár hivatalosan még nem erősítették meg, hogy a Dark Horse-nál marad a SW, de ellenkezőjére sem történt hivatalos megerősítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jelenleg szinte majdnem minden SW könyv, már csak a szukits.hu-n kapható.

Vagy esetleg antikváriumokban.

Krande, esetleg bookline oldalán érdemes lenne megnézni, hátha van nekik.

 

Ha esetleg rábukkansz a Végzetes szövetségre, akkor az is jó.

Igaz, ezt is érdemes volna annak ellenére, hogy régebbi korban játszódik. Szingli könyv, izgalmas a történet, a karakterek pedig nagyon jól eltaláltak, akikről szívesebben olvasna még többet az emberlánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, néha lehet látni, de az nagyon nagy ritkaságszámba megy.

Ebben az esetben a Halálcsillagot javaslom.

Ha esetleg rábukkansz a Végzetes szövetségre, akkor az is jó.

nyugodtan nezz korul a vateran ott talasz mindent en TZ konyveit ajkanlom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cipősdobozba lesz :)

Valaki kap majd egy "Aki szereti a Star Wars-ot" feliratú cipősdobozt, benne egy Halálcsillaggal. Szerintetek mit írjak rá, kb milyen korosztálynak? 12 év körül? Én akkor éltem a legkönyvmolyabb szakaszomat :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.