Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az utóbbi év egyetlen SW könyve volt, amit elolvastam. Nute-al értek egyet, van mögötte tartalom, egyfajta korreflexió is, emellett pedig a Saga egyik/ha nem a legkultikusabb építményének a hátterét mutatja be olyan részletességgel, amire korábban nem volt példa... Azt, hogy ez egy 12 évesnek, vagy egy 13 évesnek miként jön le, egyrészt nem tudom, másrészt nagyon személyfüggő... (én pl. 12 évesen csak HP-t olvastam :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cipősdobozba lesz :)

Valaki kap majd egy "Aki szereti a Star Wars-ot" feliratú cipősdobozt, benne egy Halálcsillaggal. Szerintetek mit írjak rá, kb milyen korosztálynak? 12 év körül? Én akkor éltem a legkönyvmolyabb szakaszomat :)

 

Nálam az "elmegy" színvonal volt.

Szerintem egy 12 évesnek nem jó választás, neki inkább valami kalandos, híresebb szereplőket felvonultató regény lenne ideális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halálcsillag első fele elég lassan indul be, majd csak a második fel lesz pörgős.

Ilyen híresebb szereplőket felvonultató regény pedig még elvétve sincs könyvesboltokban.

 

A Végzetes szövetség kalandos, viszont nincsenek benne híres, filmes szereplők, hiszen Old Republic-os.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmes karakterek, meg akció inkább a Hűségben, meg a Válaszutakban van, de azt rendelni kell. Tudom, hogy sokaknak kicsit sablonos volt, meg néhol erőltetett, de egy 13-14 éves pont nem ezen akadna fönn, szerintme ennek a korosztálynak ezek lennének a mostani felhozatalból a legjobbak. Ezekből is inkább a Hűséget ajánlanám, mert a Válaszutak eléggé építkezik erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars: Coruscant

 

A folytatás még nagyszerűbb lett, mint a Tűzharc, pedig ott is lelkendeztem. :) A továbbiakat spoiler mögött.

 

 

 

Pedig az eleje számomra nem indult valami jól, kapkodtam a fejem a sok új szereplő miatt (aztán szépen-lassan eszembe jutottak a Republic Commando-val eltöltött órák, napok), egyes eseteket nem értettem (pl. mi volt az a sokat emlegetett kikötői ostrom, hogy a könyv elején lévő visszaemlékezésről, amikor Ordo elbarikádozta magát egy épületben, már ne is beszéljek), és néha már túlzottan is moralizálós volt, főleg Etain kapcsán. Viszont, miután beindult a cselekmény, úgy éreztem, hogy az írónő végre megtalálta az egyensúlyt az akció és a lélektani dráma között, így nagyon élveztem a regényt. :)

 

A helyszín ezúttal Coruscant volt, az addigi bevetési helyszínekhez képest egy jelentősen eltérő bolygó, ahol a klónok megtapasztalhatták, hogy számukra mely dolgok nem adathatnak meg soha. Az ehhez kapcsolódó gondolatok, párbeszédek nagyon tetszettek. Egymás mellett élt a két világ. Ghez Hokan után az ellenség most arctalan maradt, a modern terrorizmushoz illően, és ez kimondottan életszerű volt. Egy terrorista pont azért félelmetes, mert olyan átlagosan néz ki, hogy eszedbe sem jutna, hogy bármilyen veszélyt is hordozhat a társadalom számára. A nyomozós szál nagyon tetszett, jó volt látni, hogy a két osztag remekül együtt tudott dolgozni. :) Az első könyvhöz képest most Fi kapott sokkal több játékidőt, Niner háttérbe szorítását kicsit sajnáltam.

 

Végre megismerhettük az előző kötetben már oly sokat emlegetett Kal Skirata őrmestert, aki kiképzőjük helyett apjuk lett a klónoknak. Nagyon megindító és szimpatikus karakter, kőkemény elvekkel és célokkal. Különösen szembeötlő a jósága a másik kiképzőhöz Vau-hoz képest (akit a játékban is sokat emlegettek a deltások). Bár úgy érzem, az utóbbi jelleme nem lett eléggé kibontva, és néhol elég logikátlannak éreztem a reakcióit. Örülök, hogy a háború legkeményebb oldalai is szerephez jutottak, gondolok itt az elfogott terroristák vallatására és kivégzésére. Bardan szimpatikus Jedi, akit a háború jelentősen megváltoztatott, és már inkább a mandaloriakhoz tartozik, semmint a Jedi-rendbe. Etain és Darman románcán először nagyot néztem, de tetszett ez a szál is főleg, hogy ennek a kapcsolatnak még súlyos következményei lesznek, előreláthatólag...

 

 

 

Összegezve, nagyszerű regény lett ez is, Traviss az egyik legnagyszerűbb SW-írónő. :)5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előrendelhető A 66-os parancs a Szukits oldalán! :D Viszont a megjelenést jan 30-ra tolták. (Kit érdekel csak jöjjön!)

Szuper! Előbb úgysem lesz időm elolvasni, legalább nem fog kísérteni a polcon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem várom meg, hogy az utolsó rész megjelenése várható-e közben, megrendeltem. Mivel a fuvarköltség elég magas, ezért hozzádobtam a nálam hiányzó 2 Dűne-könyv közül egyet, jobban jövök ki, mivel úgyis össze szeretném már gyűjteni az egész sorozatot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: nagyon szép lett az idővonal. Olyan profi munka, melyekre szavakat nem találok.

Azért írom ide, mert az Idővonal résznél 5 próbálkozás után sem tudtam hozzászólni, valami szerver hibát írt ki állandóan. Viszont két másik topikban hosszá tudtam szólni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: nagyon szép lett az idővonal. Olyan profi munka, melyekre szavakat nem találok.

Azért írom ide, mert az Idővonal résznél 5 próbálkozás után sem tudtam hozzászólni, valami szerver hibát írt ki állandóan. Viszont két másik topikban hosszá tudtam szólni.

Köszi, Revan! :) Sajnos nem tudom, mi lehet a probléma. Eddig nem tapasztaltam hasonlót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony. Szerintem még 2014-ben megjelenik az EAR Luke-ra koncentráló könyve is. Kemp duológiája és a Sword Of The Jedi már csak arra vár, hogy lemondják őket, biztos, hogy nem fognak megjelenni.

 

De mi lesz jövőre? Sajnos engem az Empire And Rebbelion nagyon nem érdekel, a Lockdownt iszonyatosan várom. De ez csak két regény! Mióta várok már új TOR regényre :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő évre eddig csak két fix időpontú regényünk van: a Lockdown és a Honor Among Thieves. Szerintem ez aggasztóan kevés. :(

 

 

Bizony. Szerintem még 2014-ben megjelenik az EAR Luke-ra koncentráló könyve is. Kemp duológiája és a Sword Of The Jedi már csak arra vár, hogy lemondják őket, biztos, hogy nem fognak megjelenni.

 

De mi lesz jövőre? Sajnos engem az Empire And Rebbelion nagyon nem érdekel, a Lockdownt iszonyatosan várom. De ez csak két regény! Mióta várok már új TOR regényre :(

A Lucasfilm illetékesei szerint csak azért nem jelentettek be több könyvet, mert még nincs mit bejelnteni. De folynak már az egyeztetések a háttérben. Jennifer Heddle állítása szerint jövőre 2-nél több könyv meg fog jelenni.

Reális az is, hogy jövőre még a Luke kötet megjelenik, aztán 2014-re ennyi, lehet, hogy 2015-ben jönnek a továbbiak. A mi szempontunkból egy kicsit mindegy, mert ami 2014-ben, 2015-ben, vagy 2016-ban jelenik meg Amerikában az nálunk jobb esetben is 2017-2018 körül jelenik meg.

Kemp nyilatkozott egyedül még pár hónapja, e szerint az ő SW duológiáját elrakták a fiókba a Disney adás vétel miatt.

A Sword of Jedi-t tényleg esélyes, hogy törlik.

 

Viszont elnézve az írók terveit azért, lehet, hogy lesz miből majd válogatni.

Timothy Zahnnal szeretnék megiratni az EP7-be átvezető regényt. E mellett Zahn még szeretne írni egy újabb Thrawn és egy Mara Jade regényt is.

John Jackson Miller szívesen írna az új flmekhez kötődő regényt, e mellett szívesen írna egy újabb Old Republic-os Zayne Carrick, és egy Kerra Holt regényt. Szó volt arról, hogy írna még egy az EP3 közelében jászódó regényt.

James Luceno szeretné megírni a Darth Plagueis folytatását.

Michael Reaves egy droidokra koncentráló regényt szeretne írni.

Maya Kaathryn Bohnhoff egy Dash Rendar regényötletet emlegetett.

Szó volt arról, hogy a TCW bizonyos elvarratlan szálaival az EU fog foglalkozni, csak megvárják míg elindul a Rebels és egyeztetnek.

Szó volt tavaly az Imperial Commando 2-ről is. Most, hogy befejeződik a TCW a bonus részekkel ezt is elővehetik és megírathatják valakivel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő évre eddig csak két fix időpontú regényünk van: a Lockdown és a Honor Among Thieves. Szerintem ez aggasztóan kevés. :(

Nézzük a pozitív oldalát: a magyar megjelenések egy hajszálnyit behoznak a lemaradásból :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Rend és a Star Wars Media közös nyereményjátékában lehet nyerni 2 darab Order 66 könyvet. :)

 

Ennek apropójából Karen Traviss meg is osztott egy számunkra különösen érdekes információt a mando'a nyelvről :):

 

“Remek érzés tudni, hogy ennyi magyar ember olvassa a Commando-könyveket – köszönöm a támogatásotokat! Van egy magyar elem is a könyvsorozatban: a Mando’a, azaz az általam létrehozott mandalori nyelv a magyar nyelvben gyökeredzik, mint például a nemek szabályai. Valamint a nyelv eredeti „hangzása” is a magyaron alapszik. A Republic Commandóban lévő dal szövegét Jesse Harlin, a LucasArts egyik zeneszerzője írta, ő a latin és a magyar nyelv keverékét szerette volna létrehozni hangzásilag. Ez a dalszöveg még nem volt igazi nyelv, csak olyan hangok, amik passzoltak a zenéhez, tehát mikor beszéltünk róla, és eldöntöttem, hogy egy olyan nyelvet szeretnék létrehozni, ami hasonlít ehhez a dalhoz, próbáltam követni ezt a mintát. A Mando’a sok nyelvből vett át részleteket, de szerintem joggal állíthatom, hogy a gyökerei Magyarországon leledzenek.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mandalori nyelv a magyar nyelvben gyökeredzik, mint például a nemek szabályai

Még jó, hogy a magyar nyelvben nincsenek is szabályok a nemekre (hacsak azt nem tekintjük szabálynak, hogy a magyar nyelvben nincsenek nemmel kapcsolatos szabályok :D )

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy a magyar nyelvben nincsenek is szabályok a nemekre (hacsak azt nem tekintjük szabálynak, hogy a magyar nyelvben nincsenek nemmel kapcsolatos szabályok :D )

Erről lehet szó :D Mert egyébként sok nyelvben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.