Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Én a végén járok, továbbra is nagyon jó lesz!

Viszont jut eszembe. Pont tegnap jártam egy olyan résznél, ahol konkrétan ki van hangsúlyozva, hogy a mando nem különbözteti meg a nemeket. Szerintem ez korábban is elhangzott, majd másodszori olvasásra összeszámolom mindet :) És ha már itt tartunk, akkor nálunk van Norb(')ika, Tom(')ika, Jan(')ika, náluk meg Bard'ika és Ord'ika (az angol eredetiben is k-val írják?), ez is amellett szól, hogy lehet abban valami, ami a lenti szövegben olvasható :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam mindkét RepCom-könyvet (Coruscant, Színvallás). Még mindig nagyon tetszik, ez a sorozat, sőt! Abszolút TOP3-as a Thrawn-ötösfogat és az X-szárnyúak mellett.

Ami nálam nagy pozitívum, hogy a harctéri részeket nem vitték túlzásba, ellenben nagy teret kaptak az egytől-egyik érdekes karakterek fejlődése, dilemmái, döntései. És nem érzem egy pillanatig sem hiteltelennek egyiket sem. Plusz piros pont a revizorért (nem gondoltam volna, hogy hitelesen be lehet rakni egy ilyen karaktert SW-be, de remekül sikerült) :D A szereplők sokszínűek, szerethetőek és utálhatóak. A Jedik nem a majdnem tökéletes, hős vonalat képviselik, és ez teszi kevésbé sablonossá egy hősökről szóló történetekhez képest. Nekem nagyon tetszik, hogy Traviss mert hétköznapi és esendő Jediket írni, hősökből vannak elegen a filmekben. Remekül megmutatta, hogy nem csak belőlük áll a Jedi-rend. Bár tetteik valószínűleg nem fogják megrengetni a galaxist, az út, amit bejárnak, éppen olyan érdekes, mint a nagyoké.

A klónok egytől egyig egyediek és időnként imádnivalóak :hehe: Egy bizonyos őrmesterről pedig csak szuperlatívuszokban lehetne beszélni, igazán megérdemli a SW egyik legfantasztikusabb karaktere címet.

Hétköznapi karakterek állnak helyt nem hétköznapi körülmények között, és keresik a helyüket ebben a káoszban, amiben élniük kell, látszólag leosztott lapokkal.

Nem érezni, hogy a mély érzelmi vonulata átcsapna akár egyszer is csöpögősbe, szerencsére egy bizonyos határt nem lép át. Morál, család, bajtársiasság, összetartás, a helyes és helytelen, a betöltött szerepek az életben, van-e választás, és mit kezdhetünk a leosztott lapokkal extrém körülmények között is, mindezen dilemmák körbejárása (és sokszor a választott útért való kiállás) az igazi erőssége ennek a sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jól hangzik. :) Beteszem őket az olvasórendembe. Kicsit kezd hosszú lenni ez a lista, de majd csak sorra kerül minden könyv.

en 2011 majusaban kezdtem ujraolvasni a konyveket azota egy par nemet es angol nyelvu konyvekkel kiegeszitve es az ujjakkal a sorendet a jovo latomasanal tartok de az x szarnyuakat meg nem kezdtem el

tehat keszulj fel ra hogy sokaig tart mellete semmi mast nem olvastam

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érezni, hogy a mély érzelmi vonulata átcsapna akár egyszer is csöpögősbe, szerencsére egy bizonyos határt nem lép át.

Egyetértek, az írónő remekül megtalálta az egyensúlyt a drámaiság és akció között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénteken az utolsó tanítási napot egy hagyományos osztálykarácsonnyal zártuk, ahol mindenki megajándékozta azt, akinek a nevét húzta. Namármost az egyik drága osztálytársam végre rájött a gyengémre, és elhozta nekem a Brooks féle Baljós árnyak könyvet, ami náluk csak porosodott, de jó állapotban maradt. Most már mindenki tudja, hogy könnyű nekem ajándékot találni. :D Szavamra, az egyik legkedvesebb meglepetés volt az évben.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jól hangzik. :) Beteszem őket az olvasórendembe. Kicsit kezd hosszú lenni ez a lista, de majd csak sorra kerül minden könyv.

Ismerős helyzet :) A tavaly megvásárolt SW-könyveket idén ősszel olvastam el, szóval egyszer mindenre sor kerül :)

 

Namármost az egyik drága osztálytársam végre rájött a gyengémre, és elhozta nekem a Brooks féle Baljós árnyak könyvet, ami náluk csak porosodott, de jó állapotban maradt.

Micsoda remek meglepetés!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző kötethez hasonlóan a terjedelem itt is megnőtt. A cselekmény sokkal szerteágazóbb lett, nagyon oda kell figyelni az olvasás közben.

 

 

 

 

Az egyik fő szál Kal Skirata és a felderítők kutatása Ko Sai után. Kalt nemes célok vezérlik: meg akarja hosszabbítania a "fiai" életét. A Deltások Palpatine parancsára szintén Ko Sai nyomában vannak. Az Omegások a Gaftikaron teljesítenek látszólag egyszerű küldetést. Etain a Quilurán próbálja kivonni a telepeseket, ami nem is olyan egyszerű. Besany a Coruscant-on nyomoz a Nagy Hadsereg pénzügyei után, melyek a főkancellár irodájáig vezetnek.

 

 

 

 

A könyvben minden eddiginél jobban érzékelhető a Köztársaság romlottsága. Már nagyon emlékeztet a Birodalomra. A Jedi Rendre és Köztársaságra került szégyenfolt itt válik legnyilvánvalóbbá. A klónok, mint vérüket ontó rabszolgahadsereg ábrázolása kitűnő. E mellett a nyilvánvaló drámai hatást tetőzi az, hogy a klónok is egyének, tele vannak érzelmekkel. Család, barátság és az összetartozás érzése nagyon bensőséges hangulatot teremt.

 

Karen Traviss egy kitűnő regényt tett le az asztalra, melyben elsősorban nem az egyébként is jól kidolgozott csatajelenetek játsszák a főszerepet, hanem a drámai hangvétel és a remek történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen, elég összetett történet. Most újra olvastam a Tűzharcot, és sok apróság most másodszori nekifutásra tűnt fel, vagy pedig nem emlékeztem már rájuk. Az összetettség miatt minimum egy rövid időn belüli újraolvasás nem árt. Persze a jó könyveket egyébként is jó többször elolvasni :)

A Coruscant első 50 oldalát is átfutottam ismét. Szerintem januárban a Színvallással együtt ismét elolvasom őket, hogy teljesen tiszta legyen minden a 66-os parancs érkezése előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén 6 SW könyv jelent meg. Melyik lett szerintetek a legjobb?

 

Timothy Zahn: Hűség,

James Luceno: Darth Plagueis,

Karen Traviss: Tűzharc,

Timothy Zahn: Válaszutak,

Karen Traviss: Coruscant,

Karen Traviss: Színvallás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit el vagyok csúszva, mert a Coruscant és a Színvallás már jó ideje a polcomon sorakozik, de még mindig nem olvastam ki őket...

A maradék négy mindegyike tetszett a maga nemében, egyet se tudnék kiemelni és a többi fölé helyezni. A Tűzharc és Válaszutak pozitív meglepetések voltak, míg a Plagueis nagyjából azt hozta, amit vártam tőle. A Hűség inkább átlagos Zahn regénynek hatott, ezzel együtt gyengének nem nevezném. A RepCom 2-3. részéről csak később tudok nyilatkozni, de a visszajelzések alapján csakugyan minőségi regényekről van szó. Összességében szerintem remek évet tudhatunk magunk mögött SW regények terén, érdeklődve várom, mi vár ránk 2014-ben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Színvallást még nem volt időm elolvasni, így a maradék 5 közül hirdetnék "győztest". A Coruscant és a Darth Plagueis tetszett a leginkább, ám mivel Luceno mellett elfogult vagyok, így legyen az utóbbi. :) Na persze, ha a Színvallás annyira fog tetszeni, hogy muszáj odaadnom az első helyet neki, akkor még változtatok a sorrenden. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, kivételesen előrébb járok olvasásban, mint a többség :)

Nagyon nehéz a 6 könyvet sorba rakni, mivel többségük sorozatkötet. Ezeket egyben hagyom inkább.

Tűzharc-Coruscant-Színvallás

Darth Plagueis

Hűség-Válaszutak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy sorozaton belül is lehetnek erősebb vagy gyengébb kötetek, egymáshoz viszonyítva. :) Pl. Timothy Zahn duológiájánál szerintem a Válaszutak határozottan jobb regény, mint az előzménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a RepCom esetében egyelőre nem tudok különbséget tenni, ezért maradtam a sorozatok egyben módszernél :)

Egyébként viszont valóban úgy van, ahogy írod.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Színvallás majd csak jövőre jön meg, a 66-os paranccsal együtt, így nekem sincs teljes listám. Ugyanakkor úgy érzem, a tavalyi év a SWTOR regényekkel számomra erősebb volt.

 

Idén számomra tök gyforma színvonalúak voltak a könyvek, egyik sem emelkdett ki a mezőnyből, így sorrendet sem nagyon tudok állítani. Zahnt mindig is szerettem, a RepCom regények kellemes meglepetések voltak, egyedül talán a Darth Plageuis lóg ki a sorból... Úgyhogy csupán érzelmi indíttatásból:

 

1. Válaszutak

2. Tűzharc

3. Hűség

4. Coruscant

5. Darth Plageuis

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, még nem vagyok tisztában, mik a szokások itt :)

Például arra gondolok, könyvet lehet e kérni/feltölteni vagy csak beszélünk róla ?:)

Előre is köszönöm !

domino

Üdv a fórumon! :)

Nos eddig csak leginkább beszéltünk a könyvekről, hiszen, amit olvasunk, az nyilván meg is van otthon. Egyes ritkaságok a megfelelő torrent oldalon megtalálhatóak pdf, doc stb formátumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd mindenképp írj egy véleményt róla. :) Meglehetősen egyedi SW-könyv.

 

Majd megcsinálom a telefonomra mert gépen nem szeretek könyveket olvasni. :) De először még végigolvasom Stephen King-től a Setét Tornyot majd utánna állok neki a Halálosztagnak, ami szerintem még jó 1-2 hónap :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.