Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

De először még végigolvasom Stephen King-től a Setét Tornyot majd utánna állok neki a Halálosztagnak, ami szerintem még jó 1-2 hónap :D

Ha az elején kezded, akkor nem csak 1-2 hónap, mert az egy nagyon hosszú sorozat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a 3. könyvnél járok 1 hónap alatt, szerintem lehet tartani :)

A Setét Torony-sorozat olvastatja magát, én anno a hét kötetet három hét alatt daráltam le. :)

 

Szerintetek melyik könyv jöjjön az Imperial Commando : 501'st után?

 

Crosscurrent és Riptide,

Cloak of Deception,

Knight Errant,

Shadow Games,

vagy a The Force Unleashed 2?

Vagy a Knight Errant vagy a Cloak of Deception. Bár igazából a TFU 2-n kívül mindegyik könyvnek örülnék. :) A 2014-es év nagyon erős lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aktuális új információ a Sword of the Jedi trilógiával kapcsolatban.

Még maga Christie Golden se tudja, hogy megjelenik-e, vagy sem. Jelenleg a trilógia ugyanolyan elfeledett fázisban van, mint a Paul Kemp duológia.

 

http://clubjade.net/?p=56595

 

Ezek szerint a LucasBooks csak a Post Return of the Jedi könyvekkel kapcsolatban helyezkedett várakozó álláspontra. Egyéb korszakokban játszódó könyvek megjelenhetnek. Szerintem azért sincs túl sok könyv előrejelezve 2014-re mert eredetileg a Kemp és Golden-féle könyveket akarták kiadni, de az új trilógia miatt nem merik. Valószínűnek tartom a LucasBooks eddigi nyilatkozatai alapján, hogy a háttérben folynak bizonyos egyeztetések, más könyvek megjelenésével kapcsolatban. Nem lenne meglepő, ha a fentebb említett 5 könyvet törölnék és helyettük más korszakokban játszódó könyvek jelennének meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy épp az öt darab törölt regény helyett nem jön semmi. Időbe kerül megírni egy-egy vadonatúj regényt, és ha ezek már meglennének írva, akkor tudnánk róla. Esetleg még korábban törölt/mellőzött projektek jöhetnek szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a Knight Errant vagy a Cloak of Deception. Bár igazából a TFU 2-n kívül mindegyik könyvnek örülnék. :) A 2014-es év nagyon erős lesz.

 

Ez igaz, ha 2014-ben teljesíteni akarják a maradék könyvekre vonatkozó szerződést, akkor 2014-ben 8 regényt kéne kiadni.

 

Vagy épp az öt darab törölt regény helyett nem jön semmi. Időbe kerül megírni egy-egy vadonatúj regényt, és ha ezek már meglennének írva, akkor tudnánk róla. Esetleg még korábban törölt/mellőzött projektek jöhetnek szóba.

 

Igen, tényleg időbe telhet, de lehet, hogy az 5 törölt regényt helyettesítő könyvek csak 2015-2016 folyamán jelennének meg.

Egyébként nem lennék meglepve, ha mondjuk 2014 tavaszán jelentenének be 2-3 olyan új könyvet, amit titokban már rég lefixáltak és ezek 2014 végén, illetve 2015 elején jelennének meg.

A Maul: Lockdown is derült égből pottyant le, elég későn jelentették be a megjelenését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscant Nights (számomra) meglepően elől van. :) Remélem, a következő szerződéscsomagba belefér. A Republic Commando és a Darth Bane fej-fej mellett. Ha a kettő közül kell választani, én az előbbire tenném a voksom, pedig a sorozatból még csak 2 és fél könyvet olvastam el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbbi a jobb nálam is :) Amire én szavaztam, az az 1%-os mezőnyben kullog :D Régi kedvenc, nem hagytam cserben, bár amennyire szorosan áll az első két helyezett, talán mégis az újra kellett volna szavazni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom az X-szárnyúakra szavaztál. :) Jelenleg 6 %-on áll, számomra elég meglepő ez a rossz helyezés. Azt hittem nagy kedvenc odaát.

 

A másik, ami indokolatlanul hátul van véleményem szerint, az a néhai A. C. Crispin Han Solo-trilógiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, inkább a helyezést érzem rossznak (jelenleg 9.) Bár 2000 szavazat nem éppen reprezentatív, de azért az NJO 7. helye jól jelzi, hogy meglehetősen népszerű sorozat az USA-ban. Szerintem itthon is lenne piaca, csak ne lenne ilyen hosszú. Persze, az új filmet mindenképp ki kell várni, hogy lássuk, mi lesz az Endor utáni EU sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Republic Commando: Tűzharc.

 

100 oldalt olvastam el eddig, és nagyon tetszik. Már eddig egy csomó minden kiderült a klónkommandósok kiképzéséről, életéről.

 

 

Az milyen durva már hogy éles lézerrel lőnek a gyakorlatokon, vagy ami nagyon tetszett hogy furcsán méregették egymást először a Jedik és a klónok. Ami érthető hisz egyik sem ismerte a másikat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom az X-szárnyúakra szavaztál. :) Jelenleg 6 %-on áll, számomra elég meglepő ez a rossz helyezés. Azt hittem nagy kedvenc odaát.

Nem, hanem a Thrawn-duológiára, nekem abban minden benne van, amit szeretek az EU-ban :) Köztük az összes kedvenc karakterem :) Szimplán csak érzelmi szavazás volt részemről.

 

Republic Commando: Tűzharc.

 

100 oldalt olvastam el eddig, és nagyon tetszik. Már eddig egy csomó minden kiderült a klónkommandósok kiképzéséről, életéről.

És ez még csak a kezdet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, hanem a Thrawn-duológiára, nekem abban minden benne van, amit szeretek az EU-ban :) Köztük az összes kedvenc karakterem :) Szimplán csak érzelmi szavazás volt részemről.

Hát igen az tényleg elég hátul van. Pedig A jövő látomása Zahn legjobb és legizgalmasabb regénye, meglátásom szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az a legjobbja, persze azon túl, hogy az összes csempészem, X-szárnyú pilóták és a többiek is mind szerepelnek ebben az egy regényben :) És igazán megkedveltem a két regényből Pellaeon karakterét. Úgy látszik, ő is "intézménnyé" nőtte ki magát időközben,

 

mivel szóba kerül a RepComban is. Úgy látszik, Travissnek külön érzéke volt hozzá, hogy olyan ep6 utáni EU-s dolgokat hozzon be, amit a régi sztorik rajongói biztosan tudnak értékelni, és még csak az sem mondható, hogy kilóg a lóláb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kirajzás nekem is nagyon tetszik, de szerintem feleslegesen elnyújtott a felvezetés.

 

 

Szakadár-fanként azért örültem Passel Argente cameo felbukkanásának. :) Amikor a cselekmény már a hajón játszódik, akkor már pörgős és izgalmas a könyv. Ja, és Anakin és Obi-Wan szerepeltetése szintén elhanyagolható lett volna.

 

 

A túlélők keresésével pont fordítva vagyok, nekem a könyv akkor vesztette el a varázsát,

 

 

amikor Luke-ék az elhagyatott hajó fedélzetére léptek. Elég hamar kiderült minden, viszont addig nagyon tetszett a nyomozósdi, hogy mi is történhetett valójában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn-tól a Thrawn-trilógia mára igazi klasszikussá nőtte ki magát, mégse mondanám nagy kedvencemnek. Bár bajom sincs vele, akármikor szívesen olvasom újra. :) A Thrawn Keze-duológiában érzésem szerint az író elnyújtotta a politikai szálat, nem egyszer tapasztaltam időhúzó részeket, unalmas jeleneteket. A Kirajzás-ról, valamint A túlélők kereséséről hasonlóan vélekedek, mint Gunray, bár magam részéről nem helyezném őket a Thrawn Keze mögé. A Hűségre talán az átlagos jelző a legkifejezőbb, nem tartalmazott semmi kiemelkedőt, ugyanakkor nem volt unalmas sem, végig lekötött. Az író eddigi regényei közül nálam a Válaszutaké az 1. hely. A történet érdekes, eltalált arányokkal dolgozik, nem érzek üresjáratot sehol. Elsősorban Mara karaktere tetszett, aki regények óta szerintem itt a legkiforrottabb és legemberibb, annak ellenére, hogy időben jó néhány egyéb művet beelőz a könyv. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

John Jackson Miller Obi Wan könyve megjelent már itthon? Azt nem tudom mennyire az új Disney Lucafilm kánon része, de külföldi fórumokon beszélik, hogy a sztoriban fontos szerephez jut a románc Obi Wan és egy nőszemély között.

Nem, még Amerikában is csak tavaly augusztusban jelent meg. Azt még senki se tudja, hogy ez a könyv, vagy akármelyik másik mennyire lesz része az új egységesített kánonnak, hiszen a story goup még csak most kezd dolgozni. De Miller a könyvet a legújabb, legaktuálisabb kánon alapján írta meg, elég sok utalás van benne a TCW-re is. És ezek mellett eddig nagyon jó véleménnyel vannak a könyvről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig elég pozitívak, de tapasztalataim szerint ez változhat még sok irányba.

A vélemények összértékében sok minden szerepet játszik. Attól is függhet, hogy kik értékelik, illetve, hogy ezek az olvasók milyen típusú történeteket kedvelnek. Pl, ha olyanok olvassák, akik utálják a prequelt, akkor nagyon le is húzhatják. De ha olyanok is olvassák, akik mind a 6 filmet szeretik, akkor több lehet a pozitív vélemény is.

 

Egy érdekes listára bukkantam régebben:

Legjobb SW könyvek: (jelenleg 308 könyv szerepel ebben a listában, több mint 600 szavazattal és regisztrációhoz kötött)

http://www.goodreads.com/list/show/494.Best_Star_Wars_Books?page=1

 

Szerintetek milyen?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem, a Lockdown még nem jelent meg, január 28-án fog (valószínűleg elcsúsztatták az időpontot).

 

Számomra elég meglepő a lista első három helyezettje. Viszont a Darth Plagueis 6. helye nagyszerű. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.