Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A héten megjelent az Empire and Rebellion 2. kötete: Honor Among Thieves.

Interjú a szerzővel:

http://www.theforce.net/story/front/TFN_Interview_Star_Wars_Honor_Among_Thieves_Authors_Daniel_Abraham_And_Ty_Franck_156871.asp

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve, de kiolvastam a RepCom sorozat 2. és 3. kötetét.

 

A Coruscant érzésem szerint valamivel gyengébbre sikeredett elődjénél, a Tűzharcnál, ugyanakkor ez nem rombolja érdemeit, mert érdekes olvasmány lett. Ugyanazon erősségei továbbra is megvannak, mint az 1. könyvnek: remekül bemutatja a klónkommandósok mindennapjait, akik azonos génkészletük ellenére legalább ugyanannyira különböző személyiségjegyeket viselnek magukon, mint a "normál" teremtmények. Bár egyértelműen karakterközpontú regényről van szó, a történet lehetett volna valamivel érdekesebb, számomra ez volt az egyetlen gyenge pont, amit bár bőven ellensúlyoznak a karakterek és boncolgatott témák, attól még létezik.

 

A Színvallás viszont fenomenális lett, minden lapját élveztem. Némileg talán a friss élmény beszél belőlem, de jelenleg az egyik legerősebb regénynek tartom nem csak a szériában, de az összes általam olvasott mű közül. Azon kívül, hogy továbbra is megőrzi az 1-2. könyv erényeit, remek irányba viszi tovább valamennyi karaktert, és kivétel nélkül nagyon érdekes, elgondolkodtató témákat feszeget, melyek jócskán más megvilágításba helyeztek nálam bizonyos dolgokat. Különösképp a Köztársaság és a kamino-iak romlottságára és klónokkal való bánásmódjukra gondolok (mellesleg itt baromi érdekes párhuzam állítható a TCW-vel). De szintén kiemelendő a Jedik álszent viselkedése és vaksága, melyek valóban nagyon jellemzőek rájuk ebben a korszakban... Jusik minden Zey-hez intézett szavával maradéktalanul egyetértettem...

 

Nagyon kíváncsi vagyok, miként kezeli az író a folytatásban a 66-os parancsot. A TCW új részeinek fényében elég veszélyes téma... (TCW 6x01-04 spoiler)

 

...hiszen Karen a TCW 6. évadának ismerete nélkül írta a regényt, így nem vehette figyelembe a chipes fejleményt, és erős a gyanúm, hogy néhány klón (mondjuk az Omega-osztag) meg fogja tagadni a Parancsot, ami ugye nemigen lehetséges. Erre utaltak is a végén, hogy egy nap talán egymás ellen lesz kénytelen hadat viselni a Delta és az Omega...

 

 

 

Egyébként SW könyvek terén kimondottan erős volt a tavalyi év. Nálam így fest a 2013-as lista, ha mindenképp sorrendbe kell állítanom őket:

 

1. Színvallás

2. Válaszutak

3. Darth Plagueis

4. Tűzharc

5. Coruscant

6. Hűség

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve, de kiolvastam a RepCom sorozat 2. és 3. kötetét.

 

A Coruscant érzésem szerint valamivel gyengébbre sikeredett elődjénél, a Tűzharcnál, ugyanakkor ez nem rombolja érdemeit, mert érdekes olvasmány lett. Ugyanazon erősségei továbbra is megvannak, mint az 1. könyvnek: remekül bemutatja a klónkommandósok mindennapjait, akik azonos génkészletük ellenére legalább ugyanannyira különböző személyiségjegyeket viselnek magukon, mint a "normál" teremtmények. Bár egyértelműen karakterközpontú regényről van szó, a történet lehetett volna valamivel érdekesebb, számomra ez volt az egyetlen gyenge pont, amit bár bőven ellensúlyoznak a karakterek és boncolgatott témák, attól még létezik.

 

A Színvallás viszont fenomenális lett, minden lapját élveztem. Némileg talán a friss élmény beszél belőlem, de jelenleg az egyik legerősebb regénynek tartom nem csak a szériában, de az összes általam olvasott mű közül. Azon kívül, hogy továbbra is megőrzi az 1-2. könyv erényeit, remek irányba viszi tovább valamennyi karaktert, és kivétel nélkül nagyon érdekes, elgondolkodtató témákat feszeget, melyek jócskán más megvilágításba helyeztek nálam bizonyos dolgokat. Különösképp a Köztársaság és a kamino-iak romlottságára és klónokkal való bánásmódjukra gondolok (mellesleg itt baromi érdekes párhuzam állítható a TCW-vel). De szintén kiemelendő a Jedik álszent viselkedése és vaksága, melyek valóban nagyon jellemzőek rájuk ebben a korszakban... Jusik minden Zey-hez intézett szavával maradéktalanul egyetértettem...

 

Nagyon kíváncsi vagyok, miként kezeli az író a folytatásban a 66-os parancsot. A TCW új részeinek fényében elég veszélyes téma... (TCW 6x01-04 spoiler)

 

...hiszen Karen a TCW 6. évadának ismerete nélkül írta a regényt, így nem vehette figyelembe a chipes fejleményt, és erős a gyanúm, hogy néhány klón (mondjuk az Omega-osztag) meg fogja tagadni a Parancsot, ami ugye nemigen lehetséges. Erre utaltak is a végén, hogy egy nap talán egymás ellen lesz kénytelen hadat viselni a Delta és az Omega...

 

 

 

Egyébként SW könyvek terén kimondottan erős volt a tavalyi év. Nálam így fest a 2013-as lista, ha mindenképp sorrendbe kell állítanom őket:

 

1. Színvallás

2. Válaszutak

3. Darth Plagueis

4. Tűzharc

5. Coruscant

6. Hűség

TCW és A 66-os oparacs:

 

Maga a sorozat szolgáltat példát arra, hogy lehetnek meghibásodások. Egy ilyen eszköznél akár másfajta hiba is előfordulhat. Pl az, hogy egész egyszerűen bizonyos klónoknál bekrepál és nem működik. A sorozatból is kiderül, hogy a kaminóiak sem tudnak 100%-os munkát végezni. Könnyen előfordulhat, hogy 1 millió klónból mondjuk 100 esetében a 66-os parancs kiadásakor valamilyen technikai vagy egyéb problémák folytán nem működött a chip és ők úgy döntöttek, hogy nem hajtják végre a parancsot. Probléma megoldva.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TCW és A 66-os oparacs:

 

Maga a sorozat szolgáltat példát arra, hogy lehetnek meghibásodások. Egy ilyen eszköznél akár másfajta hiba is előfordulhat. Pl az, hogy egész egyszerűen bizonyos klónoknál bekrepál és nem működik. A sorozatból is kiderül, hogy a kaminóiak sem tudnak 100%-os munkát végezni. Könnyen előfordulhat, hogy 1 millió klónból mondjuk 100 esetében a 66-os parancs kiadásakor valamilyen technikai vagy egyéb problémák folytán nem működött a chip és ők úgy döntöttek, hogy nem hajtják végre a parancsot. Probléma megoldva.

 

 

Ez is egy magyarázat lehet. Bár Tupnál az derült ki, hogy nagyon ritka esetről van szó, amiben közrejátszott a Ringo Vindánál történt incidens. Gondolom, ezt követően a kamino-iak még jobban ügyeltek rá, hogy a chip bárminemű meghibásodása kikerüljön a képből. A Sötét nagyúrban a klónok tudatosan döntenek úgy, hogy nem végzik ki a Jediket, azaz teljesen hatástalan rájuk a chip. Egy ilyen meghibásodást (aminek hatására teljesen működésképtelenné válik a chip) nehéz elképzelnem, főleg úgy, hogy csoportosan alakul ki bizonyos klóncsapatoknál. A TCW arra utal, hogy a Tuppal történt egy nagyon ritka eset.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez is egy magyarázat lehet. Bár Tupnál az derült ki, hogy nagyon ritka esetről van szó, amiben közrejátszott a Ringo Vindánál történt incidens. Gondolom, ezt követően a kamino-iak még jobban ügyeltek rá, hogy a chip bárminemű meghibásodása kikerüljön a képből. A Sötét nagyúrban a klónok tudatosan döntenek úgy, hogy nem végzik ki a Jediket, azaz teljesen hatástalan rájuk a chip. Egy ilyen meghibásodást (aminek hatására teljesen működésképtelenné válik a chip) nehéz elképzelnem, főleg úgy, hogy csoportosan alakul ki bizonyos klóncsapatoknál. A TCW arra utal, hogy a Tuppal történt egy nagyon ritka eset.

 

 

Számomra egyáltalán nem nehéz elképzelni. Mégha az ellenőrzéseknél úgy is tűnt, hogy minden rendben minden klón chipjével, ez akkor sem garancia arra, hogy a 66-os parancs kiadásának pillanatában is menden rendben lesz minden klón chipjével. Mindenki tévedhet, a sorozat is mutatta, hogy a kaminóiak is tévedhetnek.

Tehát a Sötét Nagyúrban és Rep Com könyvek végén azon klónoknál, akik nem hajtották végre a parancsot egyszerűen nem működött a chip, így tudatosan dönthettek arról, hogy végrehajtják a parancsot, vagy sem. Nem hinném, hogy ez tömeges lett volna, talán ha 100 klónnál előfordult, akkor az is elég elenyésző eset.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jusik minden Zey-hez intézett szavával maradéktalanul egyetértettem...

 

Nagyon kíváncsi vagyok, miként kezeli az író a folytatásban a 66-os parancsot. A TCW új részeinek fényében elég veszélyes téma... (TCW 6x01-04 spoiler)

 

...hiszen Karen a TCW 6. évadának ismerete nélkül írta a regényt, így nem vehette figyelembe a chipes fejleményt, és erős a gyanúm, hogy néhány klón (mondjuk az Omega-osztag) meg fogja tagadni a Parancsot, ami ugye nemigen lehetséges. Erre utaltak is a végén, hogy egy nap talán egymás ellen lesz kénytelen hadat viselni a Delta és az Omega...

Az egy óriási párbeszéd, de a Színvallás utolsó fejezetei egytől-egyig fantasztikusak.

 

Nem olyan nehéz elképzelni, hogyan kezeli a 66-ost. A Színvallás utolsó fejezete előtt a 65-66. parancsokat és persze a 3 könyvet elolvasva leegyszerűsítve arról van szó, hogy a klónok "szimplán" engedelmeskednek a kiadott parancskönyvnek. Akik pedig nem, azok megtagadják a parancsot, kész, ennyi. Nincsenek programozva, nincs chip (egyébként is mi ez a h*lyeség, ami most kitaláltak a TCW-ben), nem kell túlspilázni egy viszonylag egyszerű hétköznapi katonai parancsláncot, stb. Persze a mi szemszögünkből nézve nem egyszerű (mert a Jedik életéről van szó), de próbáljuk katona módra nézni. Olyan katonák szemszögéből, akik valószínűleg nem is tarják olyan sokra a tábornokaikat.

Nem mellékesen, ahogy lentebb olvastam régebben, Traviss a többi könyvet is a TCW előtt írta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag 2005 környékén maga Lucas mondta azt, hogy a parancs utolsó mentsvár volt és nem bekódolt, habár voltak olyan források melyek a bekódolt dolgot említették. Tehát Traviss és Luceno is annak idején Lucas kijelentéséből indultak ki.

De mindegy is, mert

 

a chipek potenciális meghibásodásának lehetősége miatt összeegyeztethető a kettő

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy óriási párbeszéd, de a Színvallás utolsó fejezetei egytől-egyig fantasztikusak.

 

Nem olyan nehéz elképzelni, hogyan kezeli a 66-ost. A Színvallás utolsó fejezete előtt a 65-66. parancsokat és persze a 3 könyvet elolvasva leegyszerűsítve arról van szó, hogy a klónok "szimplán" engedelmeskednek a kiadott parancskönyvnek. Akik pedig nem, azok megtagadják a parancsot, kész, ennyi. Nincsenek programozva, nincs chip (egyébként is mi ez a h*lyeség, ami most kitaláltak a TCW-ben), nem kell túlspilázni egy viszonylag egyszerű hétköznapi katonai parancsláncot, stb. Persze a mi szemszögünkből nézve nem egyszerű (mert a Jedik életéről van szó), de próbáljuk katona módra nézni. Olyan katonák szemszögéből, akik valószínűleg nem is tarják olyan sokra a tábornokaikat.

Nem mellékesen, ahogy lentebb olvastam régebben, Traviss a többi könyvet is a TCW előtt írta.

 

Sajnos épp ez generálhat ellentmondást a TCW és az EU közt. Karen a sorozat előtt írta regényeit, így nem lehetett tisztában a Parancsot érintő legfrissebb fejleményekkel. Fogalmam sincs, mi fog történni a 4-5. RepCom könyvben, de az írónő hasonló elgondolásból indulhatott ki, mint James Luceno a Sötét nagyúrban... mely szerint a 66-os parancs egy vészhelyzeti protokoll, amit a klónok "engedelmes programozásuk" révén végrehajtanak, amennyiben annak kiadása hiteles forrásból származik. Ám ennek ellentmond a klónok emberi mivolta (amire a RepCom-ban is rávilágítanak), akik egy része kötődni kezdett a Jedikhez, így hiteltelenné válik, hogy egy parancsvakkantásra kérdés nélkül valamennyien agyonlövik felettesüket. Ezt az ellentmondást oldotta fel a TCW (szerintem helyesen tette), ami viszont sajnálatos, hogy így azokban az EU-művekben keletkezett ellentmondás, melyekben a klónok megtagadják a Parancsot. A TCW-s topikokban a többiek is kifejtették,

miért valószínűtlen, hogy valamennyien meghibásodtak, ráadásul ilyen módon (nincs rájuk hatással a chip).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hibásodott meg valamennyi csupán egy részük. És az épp elég volt, hogy abban az 1-2 EU műben azokra klónokra ne legyen hatással. Tehát nem volt általánosan elterjedt jelenség, csupán kivételes dolgok. A sorozat is megmutatta, hogy a kaminóiak nem tudnak 100%-osan tökéletes klónokat csinálni - áruló klón, megöregedett 99-es klón, dezertőr klón, hibásan túl korán aktivizált chip.... Ha ezek előfordultak, akkor bizony a chipek egy kis része igen is meghibásodhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Számomra egyáltalán nem nehéz elképzelni. Mégha az ellenőrzéseknél úgy is tűnt, hogy minden rendben minden klón chipjével, ez akkor sem garancia arra, hogy a 66-os parancs kiadásának pillanatában is menden rendben lesz minden klón chipjével. Mindenki tévedhet, a sorozat is mutatta, hogy a kaminóiak is tévedhetnek.

Tehát a Sötét Nagyúrban és Rep Com könyvek végén azon klónoknál, akik nem hajtották végre a parancsot egyszerűen nem működött a chip, így tudatosan dönthettek arról, hogy végrehajtják a parancsot, vagy sem. Nem hinném, hogy ez tömeges lett volna, talán ha 100 klónnál előfordult, akkor az is elég elenyésző eset.

 

 

Nem lehet, hogy nem működött a chip, el is mondom miért, gonosz illúzióromboló leszek. Mert akkor még nem is volt chip. Mert akkor még nem találták ki. Most már nagyon elegem van ebből, hogy mi ír felül mit! Általában az írók eddig figyeltek egymás szavaira, ne legyenek összeegyeztethetetlenségek, a TCW-vel viszont mindez rendesen felborult. Én nem bánom, ha egy esetleges hetedik Star Wars-film felülír egy pár ponyvát, de amikor egy író (sőt írók) gondosan felépítenek valamit, egy 20 perces kis mese epizód tönkreteheti az eddigi idővonalat. Ezt most úgy mondom, hogy tudom, a hatodik évad tényleg zseniális a TCW-ben, de volt erre precedens már korábban is nem egyszer sokkal gyengébb és koncepciótlanabb epizódokban (pl mandalore-trilógia), aztán megy a teljesen különböző dramaturgiák összepasszírozása a fórumokon.

 

A filmekben ezt a témát azért nem kellett kifejteni, mert ott nem láttunk olyat, hogy egy klón különösebb kapcsolatot létesít jedivel, vagy bármennyire egyedi személyisége lenne, és tök logikus, hogy lelövik a jediket, ez a parancs, és ráadásul legfelülről jön, a kancellár szólítja meg őket. Azzal, hogy a klónoknak személyiséget adtak a Republic képregények, a Republic Commando és a TCW, elviszi az egészet más irányba. Nehéz elképzelni, h Rex rátámadna bármelyik Jedire. Csakhogy nem véletlenül nem foglalkoztak a filmek ezzel. Ha nekem filmet kéne csinálnom erről, persze, nagyon egyszerűen mondhatjuk azt, hogy pátosz, és katonák és hősök ésatöbbi, ahogy ezt mondták az EU művek, de ha belegondolunk, közel sem olyan a személyiségük ezeknek a lényeknek, mint a katonáknak, mint az embereknek. Őket lombikban tenyésztették ingerszegény környezetben, gyorsított növekedésűek, szóval még az érettség, a tapasztalat más szintjén is állhatnak. Pszichológiailag teljesen más körülmények között nőnek fel, én azt mondanám egy ilyen klónra, hogy "inkább gép, mint ember", de itt annyi kérdés vetődik fel a karakteralkotás fázisában, hogy valóban egyszerűbb azt mondani, hogy pátosz és testvérnek tartják magukat. Olyan szinten más lehet egy ilyen ember gondolkodása, hogy mi ép ésszel fel se foghatjuk, csak ha pszichológusok segítségével végiggondoljuk az összes ingert és reakciót, persze ilyenen Katie Lucas nem gondolkozott a Skywalker Ranch úszómedencéjében, de a téma ilyetén feldolgozása nem is való gyerekeknek.

Összefoglalva: a filmek nem is csoda, hogy nem mutatják be a klónok személyiségét, mivel érzéketlenségük már utódjaik, a rohamosztagosok együgyű viselkedését tükrözik, továbbá azt, hogy a köztársaság és a jedik bukását már ez a fajta jellemtelenségük predesztinálja, és az, hogy azokat nem zavarta, hogy ilyen figurák oldalán kell harcolni.

 

A Korriban név sem tudom, hogy miért zavarta Lucast, persze, megint itt a magyarázat, a klónok háborúja alatt máshogy hívták, a striking from shadows című képregényben mégis Korribanként emlegetik, és az akkortájt játszódik, mint Yoda története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Persze, hogy akkor még nem volt chip, mert ki se találták. Az írók pedig a mentén haladtak, amit George-tól tudtak akkoriban.

Amit Nale Se mondott az epizódban az se készpénz, tévedhetett ő is. Úgy is olyan sok hibát vétettek a kaminóiak, szerintem lehetetlen, hogy ott ne lett volna még több is. Így be lehet illeszteni a dolgokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Később jutott eszembe, hogy a Rebelsben is a rohamosztagosok lesznek és nem klónok, a maradék klón csak kiképzi őket.

Ha a kaminóiak olyan tökéletes munkát végetek, akkor mi szükség volt 10-15 évvel később a besorozottakra?

 

Kissé nevetségesnek tartom, hogy egyesek elképzelhetetlennek tartanak valami, ami képzeletbeli univerzum része.

Ráadásul ez az EU, ami eddig is rugalmas volt. A TCW Mandalore-ját és a RC regények Mandalore-ját is összepaszírozták utólag.

 

De többféleképpen hozzá lehet állni a dolgokhoz.

1. Ami tetszik elfogadod, ami nem azt meg letojod. Nálam pl. a Dark Empire és a Tartakowsky féle CW nálam nem része ennek a képzeletbeli univerzumnak, mivel nem tetszenek.

 

2. Lehet generálni áthidaló megoldásokat. Vagy el lehet fogadni a retconokat. Az EU rugalmas és sok dologhoz alkalmazkodott. Kihasználja azt, hogy sok minden belefér ebbe az univerzumba.

 

De még ha nem is fogják kimagyarázni, ha hivatalosan ki is rakják a kánonból ezeket, őszintén szólva engem az sem fog érdekelni. Ebben az esetben nálam egyértelmű, hogy nem a regényeim, hanem ezen mozgóképes alkotások fognak a kukába menni és ha ez bekövetkezik, akkor a TCW koncepcióját hagyom figyelmen kívül és maradok az általam elképzelteknél. :) Nekem így lesz jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogalmam sincs, mi fog történni a 4-5. RepCom könyvben, de az írónő hasonló elgondolásból indulhatott ki, mint James Luceno a Sötét nagyúrban... mely szerint a 66-os parancs egy vészhelyzeti protokoll, amit a klónok "engedelmes programozásuk" révén végrehajtanak, amennyiben annak kiadása hiteles forrásból származik. Ám ennek ellentmond a klónok emberi mivolta (amire a RepCom-ban is rávilágítanak), akik egy része kötődni kezdett a Jedikhez, így hiteltelenné válik, hogy egy parancsvakkantásra kérdés nélkül valamennyien agyonlövik felettesüket.

A klónok katonák, a parancsok nem teljesítése tenné hiteltelenné őket. Más kérdés, hogy mi nem szeretnénk, hogy a 66-ost hajtsák végre, és egyesek nem is teszik, ami az emberi mivoltukat erősíti, de katonaként valójában elbuknak. És nem feltétlen a kötődés miatt nem teljesítik (vagy nem csak azért), hanem azért, mert azt gondolják, ez a parancs nem lehet "jogszerű", elvégre a Jedik nem voltak árulók, nem tettek a Köztársaság ellen semmit.

 

Őket lombikban tenyésztették ingerszegény környezetben, gyorsított növekedésűek, szóval még az érettség, a tapasztalat más szintjén is állhatnak. Pszichológiailag teljesen más körülmények között nőnek fel, én azt mondanám egy ilyen klónra, hogy "inkább gép, mint ember", de itt annyi kérdés vetődik fel a karakteralkotás fázisában, hogy valóban egyszerűbb azt mondani, hogy pátosz és testvérnek tartják magukat. Olyan szinten más lehet egy ilyen ember gondolkodása, hogy mi ép ésszel fel se foghatjuk, csak ha pszichológusok segítségével végiggondoljuk az összes ingert és reakciót, persze ilyenen Katie Lucas nem gondolkozott a Skywalker Ranch úszómedencéjében, de a téma ilyetén feldolgozása nem is való gyerekeknek.

Szerintem a születés mikéntje lényegtelen, attól még a klónok is emberek. Pont azért szeretem Traviss sorozatát, mert ő azt a koncepciót írja, amit én magam is gondolok a témáról. A környezetük pedig nem ingerszegény volt, hanem más, mint az átlag embereké. Aztán egyszer csak kikerültek a nagybetűs életbe, ahol látták, mennyire más is lehet egy ember élete.

Azt hiszem, az erről való beszélgetés már elvisz minket az ideológiák világába, vagyis nehéz közös nevezőre jutni, mert alapból mást gondolhatunk magáról az emberről :)

 

De még ha nem is fogják kimagyarázni, ha hivatalosan ki is rakják a kánonból ezeket, őszintén szólva engem az sem fog érdekelni. Ebben az esetben nálam egyértelmű, hogy nem a regényeim, hanem ezen mozgóképes alkotások fognak a kukába menni és ha ez bekövetkezik, akkor a TCW koncepcióját hagyom figyelmen kívül és maradok az általam elképzelteknél. :) Nekem így lesz jobb.

Az én hozzáállásom leginkább ehhez hasonlít :)

 

kicsit megkesve igaz de vegre eljutottam odaig hogy megkaptam magyarorszagrola postat RCII-III hat jonak indul bevallom a nullas osztag

A nullások nagyok jók, remek a RepCom 2 kezdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az EU szerint mindössze 14 klón nem hajtotta végre a 66-os parancsot. Ha beleképzeljük a chip-et a képbe, akkor is az bőven elképzelhető, hogy a több milliós klónhadseregből 20-nál is kevesebben voltak azok akiknál a chip nem működött valanilyen oknál fogva. Főleg úgy, hogy maga a TCW 4 különféle esetet mutatott arra, hogy a klónokat nem tökéletesen gyártják le, és bizony ők is bakiznak. A chip leírásának hiányát pedig beleképzelhetjük abba, hogy nem tudtak a klónok sem a chipről.

Ráadásul a Sötét Nagyúr című regényben Climber és csapata, az Ion-osztag tagjai nem hallották szó szerint a bűvős "Hajtsák végre a 66-os parancsot" mondatot, mivel Salvo csak annyit továbbított, hogy parancsot kaptak a Jedik megölésére és utasította az osztagot, hogy készítsenek csapdát. Ebbe pedig bele lehet képzelni azt, hogy Salvo agya a chip hatására túlpörgött, a többi klóncsoportnak túl gyorsan továbbította a "hajtsák végre a 66-os parancs utasítást", a végén pedig Climberéknál csak annyira volt tudatánál, hogy csak a Jedik megölésére adott uatsítást, parancsra hivatkozva. (de azt nem mondta meg melyikre)

Szóval szerintem így az EU ezeket a dolgokat ki tudja majd magyarázni. Volt már ennél nagyobb ellentmondás is, amit megoldottak.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is bele lehet magyarázni. Azért jóval elfogadhatóbb mint egy-egy fotosabb Jedi halála, amiket már TCW előtt megírtak pl: Adi Gallia vagy Even Piell, ahol viszont kemény retcon szükséges. Abból a három millió klónból simán hibásodhat néhány.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is bele lehet magyarázni. Azért jóval elfogadhatóbb mint egy-egy fotosabb Jedi halála, amiket már TCW előtt megírtak pl: Adi Gallia vagy Even Piell, ahol viszont kemény retcon szükséges. Abból a három millió klónból simán hibásodhat néhány.

 

Egyetértek. Ez egy egyszerűen megoldható probléma, amihez még csak komoly történeti átdolgozásra vagy az Erőről való filózásra sincs szükség. Amúgy is, ami elromolhat az el is romlik, még egy kaminói chip is. Az EU-ban a retconok meg szinte mindennaposak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, gondolom azért Te is érzed, hogy ez meglehetősen sántít. :)

Nem, szerintem ezzel ki lehet majd valahogy magyarázni. Esetleg a részleteket majd tisztázni kell, vagy finomítani. De volt már ennél nagyobb ellentmondás is amelyet kimagyaráztak.

Pl: Piell esete. Ott azt mondták, hogy a Jedi Twilight-ban meghal egy Jedi-mester, csak őt nem Even Piellnek hívják. Tehát gyakorlatilag azt modták, hogy a könyvben csupán Even Piell neve a nem kánon, a Jedi-mester halála, viszont igen.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is bele lehet magyarázni. Azért jóval elfogadhatóbb mint egy-egy fotosabb Jedi halála, amiket már TCW előtt megírtak pl: Adi Gallia vagy Even Piell, ahol viszont kemény retcon szükséges. Abból a három millió klónból simán hibásodhat néhány.

Erről eszembe jutott, Gallia esetében az Obsessionban történt halálát nem retconolták semmilyen szinten. Az ottani halála egyszerűen nem kánon.

Eszembe jutott Ventress is. Ha jól tudom Ventress esetében az ő sorsának alakulása az Obsessionban szintén nem kánon. Ellenben Ventress eredettörténetének képregényes elemei megmaradtak, mert azokat mutatták a TCW-ben az emléképeiben.

 

Piell esetében már félig mmegvan a retcon. Nem Piell hal meg, hanem egy másik Jedi, akinek még mindig nem adtak nevet. Állítólag Piell csak egy bizonyos ideig volt Jax mestere. Aki meghal a Jedi Twilight-ban az egy másik mester.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb Insider számban lesz egy érdekes sztori:

"We’re thrilled to announce that David J. Williams and Mark S. Williams, authors of the short story, “Maze Run” (that appeared in Star Wars Insider Magazine 131) are penning a new two-part series for Star Wars Insider Magazine. Inspired by the accompanying artwork, created for Return of the Jedi depicting a battle that was never seen in the film, “Blade Squadron” chronicles the story of an elite squad of rebel B-wing pilots on a suicide mission during the Battle of Endor. The events of the tale were written as if they were deleted scenes from the original film, and are rife with knuckle-whitening action and compelling new characters, while the inimitable Chris Trevas will be providing all-new art for the tale. Here’s a little taste of what’s to come:

 

"How was this possible? How had the mightiest space force ever assembled been bested by a bunch of misfits, rejects, and malcontents?"

 

"Blade Squadron" Part 1 will debut in Star Wars Insider #149, which goes on-sale April 22."

 

Érdekesen hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött a 66-os parancs... hurrá!

 

Csak azt nem tudom, miért kellett megváltoztatni a könyv gerincét. Most tök jól elüt a sorozat másik három részétől... :(

Eddig nem is figyeltem a gerincét, sokkal jobban zavar az, hogy egy csomó oldal közepén van egy átlós csík, ahonnan mintha elfogyott volna a festék vagy én nem tudom... De most már a gerince is zavarni fog. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is felvettem a postán a 66-ost, mostantól senki ne zaklasson :rock::evil:

Kicsit én is morcos szoktam lenni a gerinc megváltoztatása miatt, de tenni ellene úgysem nagyon lehet. Mindenesetre a fene a jogtulaj*** emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Exkluzív új információkat kaptam!

Csak, hogy legyen valami jó hír is:

Megkezdődött a tárgyalás a Szukits és a Lucasfilm között! A Disney más rendszerben gondolkodik, de mindenféleképpen benne vannak a dologban. A változás: valószínűleg bizonyos technikai okok miatt lehet, hogy évente 10 címet kéne kihozni.

És egy megdöbbentő dolog: a Disney képviselet erősen ajánlja a Timothy Zahn trilógia újra kiadását!!! (Minden bizonynal a Thrawn)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi dolgok is nagyon rejtélyesek:

http://www.randomhouse.com/book/240647/untitled-star-wars-1-by-ballantine

 

http://www.randomhouse.com/book/7871/untitled-star-wars-2-by-ballantine

 

Lehet, hogy ez a kettő lesz Paul Kemp 2 részes sorozata?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.