Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Köszi a hírt, jó volt olvasni :) Nem vagyok biztos abban, hogy az utolsó mondatból túl messzemenő következtetéseket kellene levonni, de mindenesetre biztató fejlemény. Marad canon, vagyis tudom is én, minek fogják hívni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenféleképen biztató jel. Ez össze is illeszthető azzal, hogy a Lucasfilm fejében elméletben létezik az ún. transition regény ötlete amely összekötné az Endor utáni EU egyes elemeit az EP7-tel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscant Nights könyveket mindenféleképpen megvásárolnátok és elolvasnátok az Even Piell incidens ellenére is? (Ugyebár a könyvekben jelenleg csak Even Piell neve nem kánon a no name Jedi-mester halála igen.)

Gyors válasz kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem kérdés. De ha az lenne, a válasz igen. Egyébként köszi a jó híreket, bár A 66-os parancs miatt még óvatosan állok ehhez a 10 megjelenéshez.

 

És nagyon remélem, hogy a Tatooine Ghost jönni fog???

Szerkesztve: - bimi12
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átgondoltam a dolgokat.

Gyors szavazásra bocsátom:

1. számú választás:

A Coruscant Nights sorozat: Jedi Twilight, Street of Shadows, Patterns of Force, The Last Jedi.

 

2. számú választás: Into the Void, Red Harvest, Shatterpoint, The Cestus Deception.

 

(Megjegyzés: bizonyos címeket azért nem vetettem fel, mert azok megjelenését alapvetőnek gondolom. Scoundrels, Kenobi, Annilihation.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel hallom ezeket a szép híreket. Az utóbbi kérdés pedig nem könnyű... igazság szerint mindegyik nagyon érdekel. De talán icipicit engem a Coruscant Nights jobban vonz. De remélem ez most csak arról szól, hogy mire szerződjenek le előbb, és végül a többi is kijön :D Minden jöhet!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömmel hallom ezeket a szép híreket. Az utóbbi kérdés pedig nem könnyű... igazság szerint mindegyik nagyon érdekel. De talán icipicit engem a Coruscant Nights jobban vonz. De remélem ez most csak arról szól, hogy mire szerződjenek le előbb, és végül a többi is kijön :D Minden jöhet!!

Igen, gyakorlatilag ami egyszer kimarad az később még jöhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja még egyvalamiről.

Általában az ilyen franchise dolgoknál a jogtulaj "súgni" szokott, hogy miket érdemes "választani". Ha a kiadó azt szeretné, hogy minél hamarabb szerződjenek le, vagy, hogy egyáltalán a jogtulaj a jövőben ne vonja meg a jogokat, akkor érdemes megfogadni a jogtulaj "tanácsait"

Így nem lehet véletlen, hogy hosszú sorozatok egyelőre nincsenek, illetve bizonyos címek reflektorfénybe kerülhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsém használd már azt a szerencsétlen "multidézés" gombot!!!! Évek óta nem volt elég megtanulni/megszokni. A további floodokat törlöm.

Bocsánat! Elfelejtettem. Nem akartam rosszat, jószándék vezérelt és túl izgatott voltam.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscant Nights egy trilógia + egy standalone könyvből áll, pár hónappal a III. ep. után játszódik a Sötét időkben, és Jax Pavan jediről szól, aki túlélte a 66-os parancsot, és továbbra is a sötét oldal ellen harcol. Wookiee

Az Into the Void a most ongoing képregény, a Dawn of the Jedi sorozat könyve, ami 26.000 évvel játszódik Yavin előtt, és az első erőhasználókról a Je'daii-ról szól. Wookiee

A Red Harvest a Halálosztag előzménye, a zombi vírus eredetét írja le, de ez most 3600 évvel van Yavin előtt, és inkább Jedik és Sithekre koncentrál. Wookiee

A Shatterpoint a klónháborúk idején játszódik, Mace Windu küldetését meséli el, amikor elmegy, hogy megtalálja a volt tanítványát, Depa Billabát. Wookiee

The Cestus Deception szintén klónháborús történet, amiben Obi-Wannak meg kell előznie egy vérfürdőt az Ord Cestuson, aminek a népe át akar állni a Szeparatistákhoz. Wookiee

Néhány szóban ennyit szedtem össze róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos jelenleg a Tatooine Ghost nem esélyes. De csak jelenleg. Tehát 2016-re ez megváltozhat.

Ennek nem igazán örülök. Hányszor kell még rá szavaznia a többségnek (én is indítottam egy szavazást régebben, amin úgy tudom első lett, meg ott van a múltkori alkalom, bár ha jól láttam az nem igazán szavazás volt), hogy végre kiadják? Úgy láttam a jedirenden, hogy végül a Maul jön helyette, amit mondjuk nem bánok.

 

1. számú választás:

A Coruscant Nights sorozat: Jedi Twilight, Street of Shadows, Patterns of Force, The Last Jedi.

 

2. számú választás: Into the Void, Red Harvest, Shatterpoint, The Cestus Deception.

 

(Megjegyzés: bizonyos címeket azért nem vetettem fel, mert azok megjelenését alapvetőnek gondolom. Scoundrels, Kenobi, Annilihation.)

Ha még számít én is a másodikra szavaznék. Viszont azt nem értem, hogy ha most elvileg 20 könyv jön ki, elvileg két év alatt, akkor miért ne férne bele mindkét választás? Erre a listára már igazán kíváncsi leszek, főleg így, hogy 20-ból 3 cím tűnik biztosnak, úgy néz ki, EP6 utáni nem jön, akkor mi lehet a másik 17, ha olyanok, mint a Med Star és a Lost Tribe csak tartalékok?

 

A Lost Tribe of the Sith tartalékcímként még reflektorfényben lehet. Hasonlóan a Medstar könyvek is.

Mit jelent az, hogy tartalékcím?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooime Ghost: nem tudom miért kerül ki. Valószínűleg óvatosak az új trilógia miatt. De később még megjelenhet.

Szó sincs 20 címről. Most talán csak 10 lesz. Állítólag a Disney más rendszerben gondolkodik.

Egyes címekkel variálni kell. Ennél többet nem mondhatok. Legyen annyi elég, hogy elindult valami. Bízzunk benne, hogy minden sikerül. Most még semmi nem biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden johet ami SW jolenne vegre magyarul is olvasni oket nem csak angolul es nemetul into the void red harvest LTOTS es az utolso jedi es had ne soroljam meg mind johet tollem ezerrel Gondolom fo mindenkinek a feje a valtozasok miat nomeg a Magyar az kispiac es ugylevan maradva de azert en szurkolok hogy a Szukits meg legalabb 100 evig SW legyen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os parancs

 

Aki még nem ért el kb. a 350. oldal környékére, akkor annak szólok, hogy onnantól elég nehéz letenni a könyvet, és a végéig még 200 oldal :) Nekem kb. hajnali fél 1-ig sikerült átjutnom rajta, ami nem volna gond, de fél 7-kor meg kezdődött az F1-futam, szóval kissé álmoskás vagyok...

 

Az első kb. 100-150 oldal nem nélkülözött némi melodrámát, de ennyi belefért. Igazából enyhén zavart az, hogy majdnem fejezetről fejezetre hirtelen ugrunk időben, és a különböző szálak között is csak váltogatunk anélkül, hogy túl szorosan kapcsolódnának. Vagyis végigmegyünk mindenkin, hogy éppen ki hol tart hónapokkal a Színvallás eseményei után (nem mintha a Coruscantnál ezzel már ne találkoztunk volna korábban), és azt hiszem, jobban szeretem, amikor a karaktereink közösen alakítják az eseményeket. Eléggé hiányoltam Vaut és Obrimot a könyv első feléből, igaz, utóbbi nem sok teret kapott a későbbiekben sem, az viszont lényeges. Mondjuk ez sokat nem vett el a tetszésindexből, mert aztán rendesen beindulnak az események, onnan már tényleg nehéz volt megállni szünet nélkül, pedig itt volt még az egész vasárnap is :)

Etain halála elég sokkoló volt, még ha némileg példaértékű is. Nem csodálkozom azon, hogy ő nem élte túl az eseményeket. Neki már régen máshol lett volna a helye, nem a Rendben. Mondhatni, Traviss példát statuált azzal, mi történhet valakivel, ha az elveivel ellentétesen cselekszik (kivéve a klónok megvédése, de ők nagyfiúk, tudnak vigyázni magukra). Jobban mondva, Etain már későn cselekedett volna. Viszont annyira buta volt a szitu, amiben meghalt, hogy az egy picit dühít.

Szem nehezen marad szárazon, de igazából nem is maga a halál pillanata a megrázó, hanem Skirata reakciói és tettei utána. A vén shabuir valóban nagyon mély érzelmi világgal bír, szerintem azért szeretem ennyire ezt a karaktert. No meg persze kb. úgy fel tud dühödni, ahogy időnként én is :D

A 66-os pedig pont olyan, amilyennek elgondoltam. Nem sok meglepő volt benne, mivel az előző könyvek már eléggé előrevetítették, hogyan, miért hajtják végre. A 452-53 oldalon tökéletesen le van írva, és mint korábban írtam, nem kell ennél jobban túlmisztifikálni vagy túlspilázni mindenféle kütyükkel, bármivel. Ehhez hozzájárul, hogy a klónok, legalább is az átlagosak, a tömeg, akiket nem a Skirata- és Vau-félék képeztek ki, valóban árulóknak tartották a Jediket, mivel megtámadták a galaxis által tisztelt főkancellárt, vagyis főparancsnokot. Nem mintha ezen túl annyira pozitív érzéseket tápláltak volna a Jedik felé, mint láttuk.

Persze mondhatnánk, hogy egy űrmesénél el kell vonatkoztatni a földi dolgoktól, mint pl. a parancslánc, és a többi (ahogy attól is, hogy az űrben elvileg nincs égés, a SW-ban mégis van), de nem mindig érdemes, mivel nem érzem úgy, hogy a filmek ellentmondanánk akár egy hajszállal is az olvasottaknak.

Mit gondoltok, Fett tényleg tudhatott arról, hogy a klónok a Jedik ellen kellettek? Nem is tudom, valahogy úgy érzem, Vau egy kicsit mellélőtt ezzel. Fett mélyen benne volt a klónbizniszben, de vajon ennyire? Érdemes lenne körüljárni a teóriát, bár lehet, hogy máshol másképpen már megtették korábban.

Nehéz egy ennyire egységes történetnél a külön részeket sorba rakni, mert egy folyamat az egész, csak éppen szét van szedve kötetekre. Nem is teszem.

 

 

Sokára jön még az 501-es? Költői kérdés volt :) Még egy kérdés. Tudja valaki, hogy az 5. részben végül is lezáródik a történet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os parancs

 

Aki még nem ért el kb. a 350. oldal környékére, akkor annak szólok, hogy onnantól elég nehéz letenni a könyvet, és a végéig még 200 oldal :) Nekem kb. hajnali fél 1-ig sikerült átjutnom rajta, ami nem volna gond, de fél 7-kor meg kezdődött az F1-futam, szóval kissé álmoskás vagyok...

 

Az első kb. 100-150 oldal nem nélkülözött némi melodrámát, de ennyi belefért. Igazából enyhén zavart az, hogy majdnem fejezetről fejezetre hirtelen ugrunk időben, és a különböző szálak között is csak váltogatunk anélkül, hogy túl szorosan kapcsolódnának. Vagyis végigmegyünk mindenkin, hogy éppen ki hol tart hónapokkal a Színvallás eseményei után (nem mintha a Coruscantnál ezzel már ne találkoztunk volna korábban), és azt hiszem, jobban szeretem, amikor a karaktereink közösen alakítják az eseményeket. Eléggé hiányoltam Vaut és Obrimot a könyv első feléből, igaz, utóbbi nem sok teret kapott a későbbiekben sem, az viszont lényeges. Mondjuk ez sokat nem vett el a tetszésindexből, mert aztán rendesen beindulnak az események, onnan már tényleg nehéz volt megállni szünet nélkül, pedig itt volt még az egész vasárnap is :)

Etain halála elég sokkoló volt, még ha némileg példaértékű is. Nem csodálkozom azon, hogy ő nem élte túl az eseményeket. Neki már régen máshol lett volna a helye, nem a Rendben. Mondhatni, Traviss példát statuált azzal, mi történhet valakivel, ha az elveivel ellentétesen cselekszik (kivéve a klónok megvédése, de ők nagyfiúk, tudnak vigyázni magukra). Jobban mondva, Etain már későn cselekedett volna. Viszont annyira buta volt a szitu, amiben meghalt, hogy az egy picit dühít.

Szem nehezen marad szárazon, de igazából nem is maga a halál pillanata a megrázó, hanem Skirata reakciói és tettei utána. A vén shabuir valóban nagyon mély érzelmi világgal bír, szerintem azért szeretem ennyire ezt a karaktert. No meg persze kb. úgy fel tud dühödni, ahogy időnként én is :D

A 66-os pedig pont olyan, amilyennek elgondoltam. Nem sok meglepő volt benne, mivel az előző könyvek már eléggé előrevetítették, hogyan, miért hajtják végre. A 452-53 oldalon tökéletesen le van írva, és mint korábban írtam, nem kell ennél jobban túlmisztifikálni vagy túlspilázni mindenféle kütyükkel, bármivel. Ehhez hozzájárul, hogy a klónok, legalább is az átlagosak, a tömeg, akiket nem a Skirata- és Vau-félék képeztek ki, valóban árulóknak tartották a Jediket, mivel megtámadták a galaxis által tisztelt főkancellárt, vagyis főparancsnokot. Nem mintha ezen túl annyira pozitív érzéseket tápláltak volna a Jedik felé, mint láttuk.

Persze mondhatnánk, hogy egy űrmesénél el kell vonatkoztatni a földi dolgoktól, mint pl. a parancslánc, és a többi (ahogy attól is, hogy az űrben elvileg nincs égés, a SW-ban mégis van), de nem mindig érdemes, mivel nem érzem úgy, hogy a filmek ellentmondanánk akár egy hajszállal is az olvasottaknak.

Mit gondoltok, Fett tényleg tudhatott arról, hogy a klónok a Jedik ellen kellettek? Nem is tudom, valahogy úgy érzem, Vau egy kicsit mellélőtt ezzel. Fett mélyen benne volt a klónbizniszben, de vajon ennyire? Érdemes lenne körüljárni a teóriát, bár lehet, hogy máshol másképpen már megtették korábban.

Nehéz egy ennyire egységes történetnél a külön részeket sorba rakni, mert egy folyamat az egész, csak éppen szét van szedve kötetekre. Nem is teszem.

 

 

Sokára jön még az 501-es? Költői kérdés volt :) Még egy kérdés. Tudja valaki, hogy az 5. részben végül is lezáródik a történet?

A rossz hír, hogy az 5. részben függőben marad majd pár dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg rossz hír. És az írónő nem osztotta meg esetleg valahol, hogy mi lett volna a szándéka a továbbiakban? Igazán kíváncsi lennék majd rá, még ha nem is írta meg könyvben ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Én is megvárom az 5. részt, és csak utána olvasok utána. Azért kérdeztem rá előre, hogy egyáltalán érdemes-e utána keresgélni, előre pedig nem szerettem volna lelőni spoilereket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Plagueis nagyon jó könyv volt, habár Palpatine hirtelen pálfordulása kicsit meglepett, azt hittem már sokkal régebb óta tervezi a gyilkosságot. És, hogy a Bölcs még az ep 1 idején is élt, hát ez meg végképp meglepett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.