Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Látom, megvan a Lázadás hajnala is. :) Egyszer megvehettem volna 12 ezerért, de nem volt szívem kiadni rá annyi pénzt. Így marad a PDF verzió. De azért a polcon mégiscsak jobban mutat. :(

 

 

Igen, ez az "öregség" egyik előnye. A 90-es évektől folymatosan gyűjtöttem őket, így szerencsére nem kerültem ilyen szituba.

 

Egyedül a Jedi-növendékeket szereztem be utólag (hogy meglegyen), de azzal meg mákom volt, gyakorlatilag ingyenbe jött ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a 2000-es évek elejétől vettem őket, ezért pl. a ma hiánycikknek számító A Birodalom árnyait is a kiadásakor tudtam megvenni. A régebbieket antikvárból, ha éppen elérhető volt valami, amikor Pesten jártam, ezért nincs meg minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, nálunk is megjelennek-e ezek a könyvek. Remélem, igen, mert a sorozat karakterei szempontjából elméletileg nem lesznek elhanyagolhatók. Legalábbis ami az előéletüket illeti. :)

Ez jó kérdés. Főleg azért is, mert az Egmont kivonul a magyar paicról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régi Köztársaság regény, Yavin előtt 1032-ben játszódik. A háború viharában Kerra Holt elszakadt a társaitól, egyedül próbálja meg védelmezni az ártatlanikat a Sith-ektől. Egy egyszerűbb kalandregény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.sfportal.hu/nem-epitenek-star-wars-kiterjesztett-univerzumara-17448.scifi

Ez azért nem illeszkedik teljesen a korábbi információkhoz. Mert az még OK, hogy a Zahn-féle összekötőregény csak pletyka, de Leland Chee újrakanonizálási művelete elég hivatalosnak tűnt... Akkor most mégis azon fog múlni a kanonikusság, hogy mit nem rúgnak fel az új filmek? Vagy visszatérünk oda, hogy gyakorlatilag semmi nem kánon az EU-ból? :45:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy kissé elkapkodott cikk.

1. Kinberg a Rebels kapcsán megerősítette, azt, amit már tavaly Filoniék is elmondtak, a Rebels mindenhonnan fog meríteni valamennyit.

 

2. Kinberg utolsó kijelentése kissé zavaros. Ugyanis ő azt állította, hogy csak a hat Star Wars film kánon. A The Clone Wars-t és a Rebels-t kihagyta, pedig a hivatalos Lucasfilm álláspont szerint ezek is benne vannak. Tehát Kinberg kijelentése így elméletileg ellenntmondásban van a hivatalos Lucasfilm állásponttal. (Lehet, hogy nem tud arról, hogy a TCW és a Rebels is kánon, vagy csak szimplán elfelejtette említeni, ki tudja?)

Mindenesetre úgy tűnik, hogy Kinberg utolsó állítása alapján nincs tisztában teljesen a kánon dologgal.

 

Az biztos, amit eddig is tudtunk, hogy az új filmek eredeti ötletek alapján valósulnak meg és nem dolgozzák fel a regényeket és a képregényeket.

Az újrakanonizálási művelet is minden bizonnyal az új filmek és sorozatok mentén fog haladni. Jelenleg csak az biztos, hogy a 6 film és a két rajzfilmsorozat részei az egésznek, ezzel az illetékeseknek nem lesz dolguk, az, hogy a regényekből, képregényekből mi marad meg, azt majd eldönti a Lucasfilm Story Group.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Del Rey új borító képet töltött fel a Star Wars Facebook oldalukra.

 

A New Dawn Begins September 2014

 

És a Random House oldalán még mindig fenn van ez:

http://www.randomhouse.com/book/240647/untitled-star-wars-1-by-ballantine

a-new-dawn.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme, A New Dawn borítója:

 

10310626_10152378748423713_2842220196175532424_n.jpg

 

Közben a sw.com-ra felkerült egy cikk az EU jövőjéről is. Az eddigi történetek továbbra is nyomtatásba kerülnek, de ezentúl egy Legends címsorral ellátva , és az eddigi EU továbbra is nyita áll mint ihetforrás a jövőbeli alkotások számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőben megjelenő regények, immár a Lucasfilm Story Group együttműködésével:

 

Star Wars: A New Dawn by John Jackson Miller, 2014. szeptember 2.

 

Star Wars: Tarkin by James Luceno, 2014. november 4.

10250237_10152378914593713_1994574624571655579_n.jpg

 

Star Wars: Heir to the Jedi by Kevin Hearne, 2015. január

10154529_10152379167413713_2888614701253067460_n.jpg

 

Star Wars: Lords of the Sith by Paul S. Kemp, 2015. március

10153829_10152379171333713_3713679317416258835_n.jpg

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűha a borítók nagyon jók. :)

 

Egyébként örülök, hogy a jól bevált írók maradnak, így ők szerintem majd próbálják menteni a menthetőt (meg egyfajta kontinuitást is feltételez).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár infómorzsa jött a könyvekről.

Heir to the Jedi: az Új Remény és a Birodalom Visszavág között játszódik, és az egész történet Luke Skywalker szemszögéből lesz írva.

Lords of the Sith: Sithek Bosszúja és a Rebels között játszódik, illetve feltűnik benne egy karakter, aki szerepelt a The Clone Warsban is.

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre, már nagyon hiányzott egy kis infó. Nagyon várós könyvek. Legjobban a Lords of the Sithet várom. Paul S. kemp! Nagyszerű! Második a Tarkin, Luceno jól be tudja mutatni az ilyen nagyszabású karaktereket (pl. Plagueis). A New Dawn annyira nem hoz lázba, ahogy a Heir to the Jedi sem. Azért persze jó lenne, ha megjelennének.

 

Végre megvan az új, nagybetűs kánon első négy könyve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó projektek. Azért remélem lesz valami a Darth Plagueis folytatásból is.

 

Ha ilyen ütemben haladnak Amerikában, akkor a magyar kiadásnak nem kell visszafordulnia a régi hosszú sorozatokhoz.

 

Nem tudom, hogyan állnak a Szukits Kiadónál a 2015-ös címek egyeztetésével. Jobb lett volna, ha ezeket a címeket már másfél hónapja bejelentették volna. Így szerintem ezekre a címekre várni kell 2016-ig.

 

Szerk: ha jól értettem a Legends felirattal ellátott könyvek alternatívak lesznek, ugye? Ediig csak a Thrawnt láttam ezzel, be biztos még sok más is lesz.

Kíváncsi leszek, hogy pl. Endor előtti EU-ból mi, mennyi és milyen mértékben marad meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk: ha jól értettem a Legends felirattal ellátott könyvek alternatívak lesznek, ugye?

Szerintem igen. Eléggé úgy fest a dolog, hogy ezen művek nem fogják a hivatalos SW univerzum részét képezni, ugyanakkor tisztelgés gyanánt és népszerűségüknek köszönhetően megélnek még újabb kiadásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.