Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Végeztem az 501.-el. Nem volt rossz ez a kötet se, de ennél valamivel többet vártam a Színvallás és a 66-os után. Szerintem nem sikerült kihasználni a regényben rejlő potenciált (én biztos, hogy a lentebb már ecsetelt irányba vittem volna a sztorit). A sorozatra jellemző hangulat persze itt is meg volt, de ezúttal inkább éreztem a korábbiak "utózöngéjének", mint tényleges folytatásnak. A tempó végig elég lassú volt, bár ez engem önmagában nem zavart. Érdekes, hogy lassan mindenki mindenkivel összejött az 5. regényre. Mintha kizárólag olyanok akadnának egymásba, akik kölcsönös vonzalmat éreznek egymás iránt, ráadásul valamennyien éppen szinglik a klánon belül. :)

 

Bár nem akkor mértékű dolog, mint Etain halálának esete, de ezúttal Darman viselkedése is hagyott kívánnivalót maga után, amikor úgy döntött, hogy egy ideig még a seregben marad. Nem az a leglogikusabb, legapaibb viselkedés hasonló helyzetben, hogy ott vagyok a fiammal, vele élek, tanítom, nevelem és megvédem a közvetlen veszélyektől? Darman ehelyett ki tudja hány fényévnyi távolságból akarta oltalmazni őt infók szivárogtatásával. Szerintem inkább az állt a háttérben, hogy nem volt kész szembenézni Kaddel és az így rázúduló érzésekkel Etain kapcsán. Szerencsére a végére belátta, hogy rosszul döntött.

 

Sajnálom, hogy a folytatások nem láttak napvilágot, mert ez így bizony rendesen félbe van hagyva, amiért nagy kár. Valójában nem is értem Karen indokát, miután a 66-os parancsot leszámítva (amit akkor még nem ismerhetett) nem találtam semmi égbe kiáltó inkonzisztenciát a TCW-vel... Satine és Sunderi lakossága szerintem sehol nem rondít bele a Traviss által szőtt mandalore-i képbe, miután a Mandalore-on is létrejöhettek eltérő kultúrák, eltérő irányzatok. A Halálőrös dolog pedig még klappol is a TCW-hez. Akárhogy is, sajnálom, hogy az "ellentmondások" miatt nem fejezte be a sorozatot, ami az SW EU mai státuszát tekintve kissé ironikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem az 501.-el. Nem volt rossz ez a kötet se, de ennél valamivel többet vártam a Színvallás és a 66-os után. ... Akárhogy is, sajnálom, hogy az "ellentmondások" miatt nem fejezte be a sorozatot, ami az SW EU mai státuszát tekintve kissé ironikus.

 

 

Maxi egyetértek, mindkét gondolatoddal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején megjegyezte, hogy ki tudná magyarázni a mandalori ellentmondást, de ő ezt erőltettnek érezte volna.

Szerintem azért hagyta fébe, mert becsapottnak érezte megát. Mikor annak idején hozzáfogott a mandalori koncepció kidolgozásához állítólag rá is kérdfezett a Lucasfilmnél, hogy hogyan és milyen irányba mehet el. Ott pedig teljesen szabad kezet adtak neki és azt mondták, hogy ezzel a mandalori dologgal soha senki nem fog foglalkozni. Aztán pár év múlva jött a TCW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan, nincs kedved összeírni az 501-ből a más sztorikra tett utalásokat? Mert amit írtál a spoiler mögött, azokat nem ismerem, és kíváncsi vagyok, hogy mi honnan származik. Ha van hozzá kedved :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: 501.

A kötet ott veszi fel a fonalat, ahol az előző abbamaradt. Jelentős különbség, hogy az előző részektől eltérően itt már nincs háború. Béke van, igaz ez a béke nem örömteli. Beköszöntöttek a Sötét Idők. Megindult a hajtóvadászat a Birodalom ellenségei után. Karen Traviss ebben a részben még az előzőekhez képest is visszafogottabban kezelte az akció jeleneteket, sőt el lehet mondani, hogy az akció szegény könyvek közé tartozik. Talán az írónő úgy gondolta, hogy egy komorabb, de békésebb korszakban játszódó történetben vissza kell fognia magát még jobban. A sorozatban megszokott dráma és a karakterek közötti kapcsolatok változásai viszik előre a történetet. Ebben Tarviss nagyon jeleskedik. Az egyénekre fókuszál és körülöttük lévő megváltozott világra.

 

Darman és Niner továbbra is a Coruscant-on maradtak. Bár volt lehetőségük elszökni, mégsem tették. Darman viselkedése nem tetszett annyira. Ostobaság volt azt gondolnia, hogy így a fia javát szolgálhatja. Szerencsére a könyv végére úgy tűnik megjött az esze. Az osztag új tagja közül is volt aktit a háború jobban megviselt, lásd az öngyilkos Ennen esetét. Roly Melusar valahogy szimpatikusabb lett, mint ahogy gondoltam.

Kal és a Skirata klán elég nagyra duzzadt, a Mandalore-on próbálnak békés tevékenységet folytatni, amire árnyékot vet a terjeszkedő Birodalom és Priest-hez hasonló Halálőr hívők. Talán itt a leglátványosabb Kal kettős mércéje, de aztán látható, hogy mégiscsak van szíve az öregnek. Zey feltűnése egy kicsit megkavarta a dolgokat. Djinn Altis és a Skirata klán közötti kapcsolatfelvétel érdekes volt. Ebből is látszik, hogy Kal talán már nem gondolja azt, hogy minden Jedi felelős az eseményekért.

 

 

Összességében véve elmarad az előző részektől. Itt végig lassú a tempó. Ez nem is volt baj, de az egész könyvnek amolyan utóhang érzete volt. Több elnyújtott rész van, ami egy kissé lehúzza. Illetve az egyik szereplő viselkedése kevésbé tetszett.

A pozitívum, hogy a regényt mély dráma, emberi érzelmek jellemzik, valamint elég nagy hangsúly van a családias hangulaton, a barátságon és a családi összetartozáson.

4-es.

 

Utalások más Expanded Universe művekre:

 

 

Régi Köztársaság Lovagjai képregények és videojátékok. Utaltak a Köztársaság és a Mandalre háborújára, Demagolra, az őrült mandalóri orvosra, Canderous Ordo-ra, aki annak idején Mandalore lett.

Jango Fett: Open Seasons képregények. Utalás történt Jango és Arla itteni múltjára (az Arla nevet Karen adta Jango nővérének.), a galidraani eseményekre, ahol a Jedik legyőzték a Jango vezette csapatot, Tor Vizsla és Jester Mereel konfliktusára (Halálőrök és Igaz Mandalóriak)

Timothy Zahn thrawn trilógiájára a spaarti klónozás és a spaarti klónok révén.

Említették Armand Isardot, aki Ysanne Isard apja (lásd X-szárnyúak)

Traviss utalt a saját novellájára, amiben Sa Cuis megtámadta Vadert.

Utaltak a Császár Kezeire. Palpatine már ekkor elkezdte kiépíteni saját ügynök hálózatát, melybe később Mara is beletartozik.

Történt utalás a Coruscant Nights könyvekre Jax Pavan révén és a Dark Times képregényekre K'Kruhk mester révén.

 

 

Az Imperial Commando 2 Traviss által tervezett végkifejlete olvasható a Jedi Rend-en, de azért ide is beírom:

 

 

 

Jusik kitörölte Arla rossz emlékeit, nem emlékezett rá, hogy mi történt a családjával, de tudja, hogy ki ő. Csak nem érzi már az emlékek okozta fájdalmat. Természetesen Jusik feleségül veszi… (Hány év van köztük? Kb. 20?)

Skirata és Altis összefognak, és a Nullások segítenek Altisnak, hogy a menekülés érdekében eljátssza a saját halálát. Gilamar és Uthan örökbe fogadják Scoutot, és a lány csatlakozik Altis szektájához.

Skirata és Ny összeházasodnak, akárcsak Gilamar és Uthan.

Maze és Zey (törölt emlékekkel) csatlakoznak Altishoz és ők lesznek a Galaxis Starsky és Hutch-a. Kina Ha is csatlakozik a szektához – szintén törölt emlékekkel.

Uthan teljesíti az alku ráeső részét, miszerint megállítják a klónok gyors öregedését.

Darman elrabolja a Mandalore-ról a fiát, és eltűnik. Niner szintén dezertál, de ő ottmarad a klánnal.

A Halálőrség rájön, hogy Gilamar ölte meg Priestet, és elindulnak, hogy levadásszák a Skirata klánt.

Rede úgy dönt, hogy inkább hűséges lesz, úgyhogy Skirata kénytelen megölni, hogy megmentse a többieket, ám ez a tette élete végéig nem hagyja nyugodni.

A klán kénytelen elhagyni a Mandalore-t, hogy elrejtőzzenek a Birodalom elől.

Darman ismét feltűnik a fiával, és csatlakozik a többiekhez.

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából nekem is ez a véleményem a regényről. :)

 

Miután a Szukits nem bonyolódik hosszabb sorozatokba, felteszem esély sincs a Legacy of the Force sorozat magyar kiadására.

A következő szerződéscsomagról lehet tudni, hogy mikor kapunk híreket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából nekem is ez a véleményem a regényről. :)

 

Miután a Szukits nem bonyolódik hosszabb sorozatokba, felteszem esély sincs a Legacy of the Force sorozat magyar kiadására.

A következő szerződéscsomagról lehet tudni, hogy mikor kapunk híreket?

 

Jelenlegi állapotok szerint nem bonyolódnak hosszabb sorozatokba. De ez a jövőben elméletileg változhat.

Folyamatban vannak a tárgyalások a 2015-ösökre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az Imperial Commando 2 Traviss által tervezett végkifejlete olvasható a Jedi Rend-en, de azért ide is beírom:

 

 

 

Jusik kitörölte Arla rossz emlékeit, nem emlékezett rá, hogy mi történt a családjával, de tudja, hogy ki ő. Csak nem érzi már az emlékek okozta fájdalmat. Természetesen Jusik feleségül veszi… (Hány év van köztük? Kb. 20?)

Skirata és Altis összefognak, és a Nullások segítenek Altisnak, hogy a menekülés érdekében eljátssza a saját halálát. Gilamar és Uthan örökbe fogadják Scoutot, és a lány csatlakozik Altis szektájához.

Skirata és Ny összeházasodnak, akárcsak Gilamar és Uthan.

Maze és Zey (törölt emlékekkel) csatlakoznak Altishoz és ők lesznek a Galaxis Starsky és Hutch-a. Kina Ha is csatlakozik a szektához – szintén törölt emlékekkel.

Uthan teljesíti az alku ráeső részét, miszerint megállítják a klónok gyors öregedését.

Darman elrabolja a Mandalore-ról a fiát, és eltűnik. Niner szintén dezertál, de ő ottmarad a klánnal.

A Halálőrség rájön, hogy Gilamar ölte meg Priestet, és elindulnak, hogy levadásszák a Skirata klánt.

Rede úgy dönt, hogy inkább hűséges lesz, úgyhogy Skirata kénytelen megölni, hogy megmentse a többieket, ám ez a tette élete végéig nem hagyja nyugodni.

A klán kénytelen elhagyni a Mandalore-t, hogy elrejtőzzenek a Birodalom elől.

Darman ismét feltűnik a fiával, és csatlakozik a többiekhez.

 

 

 

Talán jobb, hogy ez mégsem valósult meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenlegi állapotok szerint nem bonyolódnak hosszabb sorozatokba. De ez a jövőben elméletileg változhat.

Folyamatban vannak a tárgyalások a 2015-ösökre.

Ha felváltva hoznák ki a sorozat részeit, illetve az egyéb szemelvényeket, szerintem működne a koncepció. Havi 3 friss regény se rossz az SW regénykiadás néhány évvel ezelőtti állapotához képest. Amennyire utánajártam, a LotF-ra aránylag sokan kíváncsiak... ráadásul valamennyire kapcsolódik a RepCom sorozathoz, és a mostanában megjelenő Jaden Korr sztorikhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak azért örülök, hogy nem hozták össze

Jusikot és Arlát is... Skirata és Ny sejthető volt, de lassan tényleg önmaga paródiájává vált volna ez a "mindenki épp rátalál a pont neki megfelelő személyre". Csodálom, hogy Niner kimaradt a szórásból. A Mandalore elhagyása viszont jó ötlet. Nem tudom, meddig működött volna érdekesen ez a "farm, ahol élünk" szituáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha felváltva hoznák ki a sorozat részeit, illetve az egyéb szemelvényeket, szerintem működne a koncepció. Havi 3 friss regény se rossz az SW regénykiadás néhány évvel ezelőtti állapotához képest. Amennyire utánajártam, a LotF-ra aránylag sokan kíváncsiak... ráadásul valamennyire kapcsolódik a RepCom sorozathoz, és a mostanában megjelenő Jaden Korr sztorikhoz.

Érdekes lenne. Régebben 2 évre kötöttek szerződést X mennyiségű könyvre. Ez a X mennyiség akkoriban 14 könyv volt.

Most csak egy évre lehet ajánlatot tenni, de értelemszerűen nem 14-re, mert 1 év alatt nem lehet 14-et kihozni. Jelenleg 2015-re 10 db van megcélozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: A megtévesztés leple

 

A Darth Plagueis-hez hasonlóan ez a kötet is a hanyatló, korrupt Köztársaság korába viszi el az olvasókat. A könyv Luceno korai írásaihoz tartozik, ez volt a harmadik SW sztorija. A könyvről sokan mondják, hogy egy politikai thriller és egy kalandregény keveréke. És ez igaz is, hozzá kell tenni, hogy ez egy nagyon izgalmasra sikeredett történet. Luceno jól megtalálta az egyensúlyt a politikai manipulációk és az akciójelentetek között. Akik a Darth Plagueis-ből hiányolták az akciókat, azok most azt is megkapják.

 

 

A könyv főleg Palpatine-ra, Qui-gon Jinn-re, Valorumra és Cohl-ra koncentrál. Qui-gon és Obi-van hozzák az EP1-ből megismert formájukat, öröm volt őket újra akcióban látni. Obi-vannak kevesebb szerep jutott, elsősorban Qui-gon Jinn volt fókuszban. Qui-gon a szokásához híven sokszor a saját útját követi, és eben a történetben is van konfrontációja a Jedi- tanáccsal. Mégis sajátos viselkedésmódja az, ami előreviszi a sztorit. Palpatine mesterien keveri a kártyákat, az író, bár sok mindenbe belemegy, mégse ír le minden apróságot, de a cselekmény előre haladásával fokozatosan kitisztul a kép és olvasó összerakhatja a szálakat. Cohl kapitány személyében egy érdekes és összetett személyt üdvözölhetünk. Cselekedetei nagyban hozzájárulna k a végkifejlethez. Valorum itt közelebb kerül az olvasóhoz, több mindent megtudunk róla. A végén nagyon megsajnáltam, ahogy csőbe húzták. A sztori viszonylag sok szereplőt vonultat fel, érdemes figyelni az utalásokra is. Érdekesség, hogy Luceno a könyv írása folyamán még 2000-ben exkluzív bepillantást nyert A klónok támadása forgatókönyvébe, így itt szerepelt először számos karakter é szervezet, akik csak a EP2-ben bukkantak fel. A regény vége elég csattanós lett.

 

 

James Luceno újra hozta a formáját, egy nagyon élvezetes és izgalmas történetet hozott össze. A Darth Plagueistől egy hangyányit elmarad, de A gonosz útvesztőjével, vagy a Sötét Nagyúrral felveszi a versenyt. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, eredetileg Luceno egy sokkal alkcióorientáltabb regényt szeretett volna, ami szinte teljes mértékben Gui-gon-ra fókuszált volna. Aztán Lucas mondta neki, hogy vigyen bele több politikai szálat is. De a végeredmény így is nagyon jó lett.

 

Bardan Jusik és Kad

 

Mindketten szerepelnek a Legacy of the Force sorozat Traviss által írt köteteiben

 

 

Most olvasom az Áramlatokat

 

Úgy tűnik Jaden Korr megtartotta az első fénykardját is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bardan Jusik és Kad

 

Mindketten szerepelnek a Legacy of the Force sorozat Traviss által írt köteteiben

 

 

Köszi az infót, úgyis tanulom az angolt, szóval esélyes, hogy még ebben az évtizedben elolvassam őket angolul, mivel magyarra nem igazán lehet számítani :hehe:

 

 

Ez aranyos. Tetszik. :)

 

Nekem is együtt jött kettő, de jelenleg elképzelésem sincs, mikor lesz rá időm.

Köszi :) Tegnap este visszakaptam A megtévesztés leplét, ezért esélyes, hogy a hétvégén belekezdek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Köszi az infót, úgyis tanulom az angolt, szóval esélyes, hogy még ebben az évtizedben elolvassam őket angolul, mivel magyarra nem igazán lehet számítani :hehe:

 

 

Nagy szerepük sajnos nem volt, azt hiszem a 9 kötetből talán csak 1-2 kötetben bukkantak fel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Áramlatok

A könyv egy szokatlan helyzetet hoz össze: az ősi múlt találkozik a jövővel. Ehhez hasonló helyzet talán csak a 12 részes Vektor című képregényben fordult elő, bár ott nem volt időutazás olyan formában, mint itt a regényben. Kemp két Erevis Cale trilógia után úgy döntött SW-t ír. Az Áramlatok volt az első regénye. Érdekesség, hogy annak idején megjegyezte, hogy a nagy hármasról (Luke, Leia, Han) nem akar írni. E helyett egy kevésbé használt Expanded Universe karaktert tett meg főszereplőnek: Jaden Korrt. Jadennel azok találkozhattak, akik annak idején játszottak a Jedi Knight: Jedi Academy videojátékkal. Ezen kívül a Jedi még a Legacy of the Force 7. kötetében (Fury) akciózott valamennyit. Kemp szokásához híven kevés szereplőt mozgat, gyorsan pergeti a cselekményt és drámai szituációkat ábrázol. A leírásokban nagyon jeleskedik.

 

A történet alapvetően nem tűnik túl nagy dolognak, mégis üt. Yavin előtt 5000-ből egy Sith csatahajó kerül a jövőbe, Yavin után 41 környékére. Saes, a Sith-nagyúr tipikus gonosz karakter, de cselekedeteivel jelentős változásokat idéz elő volt mesterében, Relinben. Relin eleinte tipikus Jedi-mesternek tűnik, később jelentős átalakuláson megy keresztül. Jaden vívódik múltbeli döntései miatt, látszik, hogy kiábrándult a Jedi-Rendből. Khedryn és Marr, a két roncsvadász életére is komoly hatást gyakorolnak az események. Khedryn esetében látványosabb a változás, bár számomra Marr szimpatikusabb volt. Történtek utalások volt a Jedi Históriák képregényekre, a Lost Tribe of the Sith-re, a Thrawn-trilógiára, a Kirajzásra , a Túlélők keresésére. Jaden emlékei a Centerpoint állomásról a Fury című kötetből valók. Ennek ellenére nyugodtan lehet önállóan is olvasni, az utalások a legtöbbször rövidek, a történet nélkülük is érthető.

 

Az Áramlatok egy nagyon kellemes olvasmány, bővelkedik az akciójelenetekben, szimpatikus, szerethető karakterekben, nagyszerű leírásokban. Paul S. Kemp megírta a kedvenc Endor utáni történetemet. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkaptuk az új szerződéscsomag tartalmát. Az elkövetkezendő 1 év SW könyv termése az alábbi lesz:

 

Steven Barnes: The Cestus Deception

Sean Williams: The Force Unleashed II

James S. Corey: Honor Among Thieves

Tim Lebbon: Dawn of the Jedi - Into the Void

Joe Schreiber: Maul - Lockdown

Drew Karpyshyn: The Old Republic - Annihilation

Martha Wells: Razor's Edge

Joe Schreiber: Red Harvest

Timothy Zahn: Scoundrels

Michael Reaves: Shadow Games

Matthew Stover: Shatterpoint

John Jackson Miller: Lost Tribe of the Sith

John Jackson Miller: Kenobi

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.