Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Áramlatok:

 

A könyv olvasása közben eszembe jutott a Klónok támadása regényváltozatának az a filmben el nem hangzó felvetése, miszerint

a kaminoiak is szívesen klónoztak volna Erő-érzékenyeket a sereghez, de végül leállították őket erről az ötletről. Úgy tűnik nem véletlen.

 

Amúgy a könyv nagyon jó volt, a vége felé már igazán bekeményedett. Az időutazást is jól sikerült beemelni, szerencsére nem úgy, hogy bármikor előhúzható fogás legyen. Amúgy nem árt alapszinten képben lenni a NJO-korszak utáni dolgokkal is, bár anélkül is érthető a sztori, de a teljes élvezethez nem árt.

Erősen várom a folytatást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karen Traviss: 501.

 

Az elnyúló vizsgaidőszak miatt csak most jutottam el odáig, hogy befejeztem az utolsó kötetet. Hát nagy kár, hogy nincs folytatás. :( Szinte mindegyik kötet megfilmesítésért kiált, oly nagyszerűek. Igazi háborús dráma volt ez a sorozat, Star Wars köntösbe bujtatva. A korábbi véleményeket már olvastam, mivel a sztorival nagyjából képben voltam, így csak pár dolgot szeretnék kiemelni általánosságban.

 

 

Először is, Traviss az egyik legjobb EU karaktereket teremtette meg, akikre később is emlékezni fogunk. Ha belegondolok, hogy pl. most a Halálosztag egy szereplőjének nevét sem tudnám visszaidézni, ezzel szemben Kal Skiratára, Bardan Jusikra, Fi-re vagy éppen Walon Vau-ra később is emlékezni fogok. Összetett karakterek, akik hatalmas jellemfejlődésen mentek keresztül. Mindegyiküknek vannak előnyei és hátrányai. Látszik, hogy még Traviss is megszerette a saját szereplőit, hiszen mindegyiknek igyekezett megfelelő partnert találni. Ez annyira nem tetszett, tipikus női írói fogás. :) Pár halált elbírt volna még a sorozat, Zey visszatérésnek pl. nem örültem.

 

Az első kötetben a dráma és az akció még nagyjából kiegyenlítette egymást, ám az előbbi fokozatosan az utóbbi rovására terjeszkedett. Ami persze nem feltétlen baj, de igazuk van azoknak is, akik azt mondják pl. az 5. könyvre, hogy nem történik benne semmi. Mert valóban nem, igazából a 4. kötet traumáinak feldolgozása van terítéken. Ám ezzel együtt is hihetetlen volt jó olvasni ezt a sorozatot, soha nem gondoltam volna, hogy egy Star Wars könyvben ennyi lélektani dologról és érzelemről fogok olvasni. Volt itt minden: háborús rabszolgaság, emberi jogok kérdése, eutanázia, poszttraumás stressz, meghasonlás, xenofóbia, civil-katona viszony, család fontossága stb. Nagyszerű volt :D

 

Nagyon sajnálatos, hogy Traviss lelépett, hiszen a 66-os dolgot kivéve a könyvei összeegyeztethetőek a TCW-vel. És még az sem probléma, hogy az új mandaloriakra nem történik utalás, mert lehet pl. azzal magyarázni, hogy ők annyira hátat fordítottak a kultúrájuknak, hogy Skiratáék és a többiek (Keldabe) aruetii-nek tartja őket, azaz tudomást sem vesz róluk. Egyébként a klónok lelki világát illetően a TCW és az RC-sorozat remekül kiegészítik egymást.

 

 

És akkor a végére a sorrend, amit igen nehéz volt felállítani. :)

 

1. Színvallás

2. Tűzharc

3. A 66-os parancs

4. 501.

5. Coruscant

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, messzemenőkig egyetértek azzal, amit írtál az 501.-ről, a karaktereire hosszú évek múlva is emlékezni fogunk ellentétben sok másikkal, amelyekről olvashattunk egyéb sztorikban. Némi kiegészítő gondolat

 

Nekem sem tetszett annyira, hogy Traviss ennyire vigyáz a szereplőire, vagyis szinte mindenki túlélt mindent, kibírható lett volna egy-két halál. Meg az sem, hogy hány párt hozott össze. Utóbbin egyébként agyaltam, és tulajdonképpen el lehetne fogadni azt a magyarázatot, hogy mivel a szereplőink egy viszonylag zárt, kis közösséget alkotnak, kizárólag azon belül tudnak mozogni, és mindenki ebben a közösségben próbál találni magának párt. A valóságban is megtörténhet olyan, hogy ha egy faluban csak 20-an laknak, akkor azok egymás között szűrnék össze a levet, más nem nagyon lévén, vagyis inkább mások kizárása miatt más nem lévén.

Zey maradhatott volna halott, teljesen hiteles lett volna. Persze az sem hiteltelen, hogy Maze miért nem ölte meg, de azért mégis jobban jött volna ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Delta-osztag mindig is csak mellékszereplő volt a történetben, az 5. könyvben meg még annyi se. :) Azért a 0-sok közül elpatkolhatott volna egy-kettő, Sullról stb. nem is beszélve. Így nem igazán érződött a háború iszonytató volta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lett jó sorozat a RC. Nagyon vontatott, rpetitív és feleslegesen hosszú. A Megtévesztés Leple sokkal jobban tetszik.

Nem vagyunk egyformák. :)

A RC mellett nekem még A megtévesztés leple is tetszik.

A Áramlatokat olvastad már?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RC

 

Én kifejezetten örültem, hogy nem haltak meg túl sokan. Szerintem nem attól lesz jó egy történet, hogy a főszereplők nagyban elhullanak. Talán túl sok Trónok Harcát néztetek. :)

 

 

Lehet, hogy nem attól lesz jó a történet, viszont egy több évig tartó háborús sztori esetében fura, hogy az összes katonai szereplőnk életben marad :)

Trónok harcából pedig nem lehet túl sokat nézni :P De természetesen az nem kiindulási alap, csak ne essünk át a paci túloldalára se :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RC

 

 

Lehet, hogy nem attól lesz jó a történet, viszont egy több évig tartó háborús sztori esetében fura, hogy az összes katonai szereplőnk életben marad :)

Trónok harcából pedig nem lehet túl sokat nézni :P De természetesen az nem kiindulási alap, csak ne essünk át a paci túloldalára se :)

 

Nézőpont kérdése. A Trónok Harca az, amiből én már túl sokat olvastam és néztem, annyira sokat, hogy beleuntam. Jelenleg például pénzkidobásnak érzem, hogy Martin ciklusának első négy kötetét akciósan megvettem bő 3 évvel ezelőtt. Nagyon megbántam, hogy kb 8000Ft-ot elszórtam arra a négy könyvre.

 

Más.

James Luceno: Darth Plagueis

Másodjára elolvasva is fantasztikus volt. Most egyes jelenteket még lassabban olvastam. Hatalmas élvezet volt olvasni. A karakterek, a történetvezetés, a leírások, mind egyedülállóak. Luceno egy olyan regényt alkotott, melyet méltán lehet a legjobb SW alkotásokkal egy lapon említeni. A regény számomra nagyobb élmény volt, mint a 6 film együttvéve.

 

Habár Plagueis is nagyon fontos szereplő, a végén kiderül, hogy nem ő, hanem Sidious a legnagyobb ász. Jó volt, hogy az író részletesen belement mindkét főszereplő eredetébe. A könyv politikai machinációit különleges élmény volt olvasni. A sok finom utalás az egyéb eseményekre, a karakterekre egyszerűen fantasztikus. A megtévesztés leple után még jobban be tudtam illeszteni a dolgokat a nagy egészbe. Az a húzás, hogy Plagueis még a Baljós idején is él egyszerűen zseniális.

 

James Luceno George Lucas legjobb hagyományainak útján haladva alkotott egy nagyszerű és felejthetetlen történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A regény számomra nagyobb élmény volt, mint a 6 film együttvéve.

Ezt azért túlzásnak érzem, de ízlések és pofonok. :) Mindenesetre a Darth Plagueis valóban mestermű, amely akár enciklopédiaként is használható, amellett hogy remek története van. :) Most olvasom A megtévesztés leplét, és eddig baromira tetszik. A Star Wars politikája mindig is nagyon érdekes volt számomra, jó lenne (lett volna) ezeket még más művekben is kifejteni, akár feldolgozva a Valorum kancellársága előtti idők hanyatló tendenciáit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.