Jump to content
Darth Revan9

SW könyvek

Recommended Posts

Posted (edited )

A "C.É. I"-ben szabakknak van írva.

A kronológiai baki pedig, hát nem tudom. Ez kb. olyasmi probléma, mint a származás kérdése.

Mondjuk én egy ilyesmi kronológiai bakit egy fordításban egyszer javítottam, mert az írója bevallotta, hogy véletlenül elírta azt.

Edited by HeirToGrievous

Posted (edited )

szabakk legyen (így, kisbetűvel)

Szerintem nem kell javítani I-5 mondatát, egyrészt mert nem kell, hogy minden szerves és szervetlen élőlény tisztában legyen a Galaxis történéseivel (elég csak egy átlag járókelői megnyilvánulásra gondolni bármelyik országban), másrészt a droid direkt túlozhatott, kihangsúlyozva, hogy a Sithek "réges-rég" kihaltak. De igazából ez olyan nüansznyi dolog, hogy a kár a "több" szócska is kihagyható. 

Edited by Nute Gunray

Lehet erről a javításról/nemjavításról a Disney-t is érdemes lenne megkérdezni... :) 

Nekem ez az electric torch gyanús... nem ebből lett valami fényrúd, világítórúd vagy valami ehhez hasonló? Sajnos fogalmam sincs, hogy melyik műben, és abban sem vagyok biztos, hogy az ennek a fordítása. Nem ugrik be erről valakinek bármi?

A Disney nem köti ki, hogy mit hogyan fordítsanak. Néha előfordult, azt hiszem a Millenium Falcont Ezeréves Sólyomnak kellett Az ébredő Erőben, de aztán Az utolsó Jedikre már nem volt ilyen kikötés.

Posted (edited )

Ma jó sokat kutattam. A legtöbbre sikerült pontot tenni. A kiadónál végül abban maradtunk, hogy a problémásokat elküldöm nekik és majd ők kikutatják.  De még így is maradt pár dolog.

A karbon szerintem jó. Pl. karbonfagyasztó, karbonfagyasztás.

A hawk-bat sólyomdenevérként jelenik meg A vadászó árnyékban. Elég sok helyen szerepelt, de eddig még sehol sem bukkantam rá. Coruscanti éjsszakák I-II. Medstar I-II. A megtévesztés leple.

A Taszeken Oázis (Tusken Oasis) szerintem jó lesz, de még nem bukkantam rá A Jedik alkonyában.

Az RBEB - droidvezérlésű rendőrségi bevetésiegység biztosító más néven a Police cruiser backup unit nagy fejtörést okoz, pedig ott van a Coruscanti 1. és 3. részében is.

Egyébként, ahogy elnéztem a javítási jegyzéket, láttam, hogy jó sok minden kerül majd javításra.

Edited by Darth Revan9

hawk-bat = sólyomdenevér (C.É. I, 14. o.)

Tusken Oasis = Taszken Oázis (C.É. I, 123. o.)

Police Cruiser Backup Unit/PCBU = Rendőrségi Cirkáló Egység (a rövidítés ennél a résznél kimaradt a fordításból - C.É. I, 189. o.)

11 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

hawk-bat = sólyomdenevér (C.É. I, 14. o.)

Tusken Oasis = Taszken Oázis (C.É. I, 123. o.)

Police Cruiser Backup Unit/PCBU = Rendőrségi Cirkáló Egység (a rövidítés ennél a résznél kimaradt a fordításból - C.É. I, 189. o.)

Köszönöm szépen. A maradékot meg majd a kiadónál kitúrják. Megadtam nekik, mely könyvekben kell lenniük. Ha egyszer nem adják ide a könyveket PDF-ben és jobb így nekik, akkor végül is miért ne?

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszönöm szépen. A maradékot meg majd a kiadónál kitúrják. Megadtam nekik, mely könyvekben kell lenniük. Ha egyszer nem adják ide a könyveket PDF-ben és jobb így nekik, akkor végül is miért ne?

Igazán nincs mit. Örülök, hogy segíteni tudtam.

A többihez pedig sok türelmet és kitartást!

Greg Bear: Az álmok bolygója

Most, hogy újra kiadásra kerül Az álmok bolygója és úgy is át kellett néznem a kifejezés készlete miatt, újra elolvastam az egész könyvet. Eredetileg nem terveztem, de hát, ha minden jól megy, küszöbön van a Yuuzhan Vong invázió története.

Annak idején nagyon tetszett a könyv, nem igazán volt összeshasonlítási alapom. Újra a könyv végére értem. Nem tetszett annyira, mint annak idején, de nem kopott annyit, sőt kifejezetten kellemes olvasmány volt. Például A Külső Űrhöz képest jobban tetszett. Greag Bear jól meg tudta ragadni a fiatal, kalandvágyó Anakint.

Az ifjú Skywalker keresi a kalandot és az izgalmat, illegális versenyeket vesz részt. Az egyik ilyen verseny után a Tanács úgy dönt, hogy Obi-van és Anakin jobban egymásra hangolódjanak, elküldi őket egy közös küldetésre. Az eltűnt Vergere-t kell felkutatni. Bár tudom, mi történt Vergere-vel nem fejtem ki.

Obi-van igyekszik jó mester lenni, de érződik, hogy még új neki ez az ösvény. Szeretné Anakint megóvni a bajtól, de ez nem mindig sikerül.

A Zonama Sekot egy rendkívül különleges világ. Nagyon lenyűgözött egyedi élő és növény világa. A szerves technológia felhasználását, a sekoti hajó építését érdekesnek találtam, bár a könyv közepén egy kissé belassul a cselekmény. Tarkint megint jól sikerült eltalálni. Pont az a jó törtető, a minta birodalmi, akivé válnia kell. Sienar is érdekes figura, élevetzem a Tarkinnal való játszmáját.

A könyv egyik csúcspontja, amikor Anakin először öl szemtől szemben, puszta kézzel. Ez azért más, mint a droidvezérlő hajó felrobbantása három évvel korábban. Ke Daiv megölésénél jól érződött a dráma és a feszültség. A másik kedvencem, amikor a sekoti hajó készül az égetőben. Az a jelenet jól előre vetíti Anakin sorsát. Eredeti húzásnak éreztem Zonama Sekot eltűnését,

Az egész kaland egyfajta szürreális hatást keltett, pont, mint egy álom. A Star Wars mesésebb irányába vitte a dolgokat, amit nagyon kedvelek. A cselekmény pár helyen a könyv közepén indokolatlanul lassú volt. De a többi rész ezt megfelelően ellensúlyozta. Az összeredmény most: négy és fél.

Spoiler
6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Tarkint megint jól sikerült eltalálni

Már nem is emlékeztem, hogy ő is szerepel benne :( jó lenne újraolvasni jó pár könyvet, de nincs rá idő... :(

2019. 08. 11. - 15:00, Darth Revan9 írta:

Greg Bear: Az álmok bolygója

Most, hogy újra kiadásra kerül Az álmok bolygója és úgy is át kellett néznem a kifejezés készlete miatt, újra elolvastam az egész könyvet. Eredetileg nem terveztem, de hát, ha minden jól megy, küszöbön van a Yuuzhan Vong invázió története.

Annak idején nagyon tetszett a könyv, nem igazán volt összeshasonlítási alapom. Újra a könyv végére értem. Nem tetszett annyira, mint annak idején, de nem kopott annyit, sőt kifejezetten kellemes olvasmány volt. Például A Külső Űrhöz képest jobban tetszett. Greag Bear jól meg tudta ragadni a fiatal, kalandvágyó Anakint.

Spoileres tartalom megtekintése

Az egész kaland egyfajta szürreális hatást keltett, pont, mint egy álom. A Star Wars mesésebb irányába vitte a dolgokat, amit nagyon kedvelek. A cselekmény pár helyen a könyv közepén indokolatlanul lassú volt. De a többi rész ezt megfelelően ellensúlyozta. Az összeredmény most: négy és fél.

Kb. mikorra várható az újrakiadás? Szeretném elolvasni, de bookline-on jelenleg nevetséges, csillagászati áron lehet csak beszerezni régebbi példányokat (10-14 000 Ft), amelybe én nem mennék bele. 

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kb. mikorra várható az újrakiadás? Szeretném elolvasni, de bookline-on jelenleg nevetséges, csillagászati áron lehet csak beszerezni régebbi példányokat (10-14 000 Ft), amelybe én nem mennék bele. 

Még idén.