Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

James Luceno: Darth Plagueis

20 éve mutatták be a Baljós árnyakot. Én sajnos csak 2000 tavaszán láttam először ezt a lenyűgöző filmet. (Az első napon háromszor is megnéztem.) Kb. másfél évvel azután, hogy megnéztem a klasszikus trilógiát. A Baljós árnyak engem lenyűgözött. Igazán ez a film mélyítette el a Star Wars iránti szeretetemet. Ezután kezdtem aktívabban Star Wars könyveket és képregényeket olvasni. Lenyűgözött az előzmény trilógia összetettsége, története és látványvilága is. A Baljós árnyak egy új rajongói generációt indított el, mely immár felnőtt.

Az előzmény trilógiához egy idő után számtalan remek regény született. Ezek közé tartozik James Luceno mesterműve, a Darth Plagueis. Csak A Sithek bosszújában utaltak rá, de már akkor izgatott, hogy ki is volt ez a figura. James Luceno képzeletét is megragadta. Már A gonosz útveszője és a Sötét Nagyúr című könyvek írása során elhatározta, hogy szeretne írni egy könyvet róla. 2005-ben ezt a Lucasbooks is támogatta, annyira, hogy 2007-re ki is tűzték a megjelenés dátumát. Aztán az egyik szerkesztő valamilyen oknál fogva problémásnak érzete, hogy ilyen korán Palpatine múltjában vájkáljanak. Én ezt személy szerint annak idején jó nagy hülyeségnek tartottam, hisz már az előzmény trilógia is lement, nem láttam értelmét további titkolózásoknak. (Aztán évekkel később felröppent egy pletyka, mi szerint a meg nem valósult, Lucas által tervezett élőszereplős sorozat foglalkozott volna Sidious múltjával, de az ottani ötletek abszolút nem tetszettek.)

James se adta fel. A regényhez már készen voltak egyes fejezetek, konkrétan az eleje. Egyelőre félrerakta őket, majd megírta a Millenium Falcon regényt. Ezek után újra zöld utat kapott a Plagueis, előbb 2011 végére, majd 2012 elejére a Baljós árnyak 3D-s bemutatójára.

A Darth Plaguies-ben James Luceno összehozta minden idők legösszetettebb és egy legnagyszerűbb Csillagok Háborúja regényét. Számomra olyan kiváló lett, hogy az első helyen áll. Egy összeesküvésekkel és végtelen politikai machinációkkal teli történetet tett le az asztalra, mely rendkívül részletesen rámegy a címszereplő Plagueis és tanítványa Sidious életére, karakterére és fejlődésére is. Az utalások is szép számmal hemzsegnek a könyvben. Köztársaság képregény sorozat, A megtévesztés leple, A vadászó árnyék, Szabotőr, Klónok háborúja sorozat, The Old Republic játékok, képregények, Darth Bane trilógia. Számomra ezek az utalások és szerepeltetésük csak mélyebbé, élvezetesebbé tették az élményt. Arról persze nem James tehet, hogy a Klónok háborúja készítői nem tájékoztatták bizonyos dolgokról.

Ugyebár arról, hogy Talzin valójában Maul és Opress vér szerinti anyja. Persze ki lehetne magyarázni ezt is. Pl azzal, hogy az a dathomiri nő

  hazudott Sidiousnak és valójában Talzin megbízásából adja Mault oda a Sithnek. Később Talzin, amikor megismerkedik Sidious-szal, elmondja az igazságot.

De ennek ellenére így is élvezhető a könyv. A régi rendszer zűrzavaros átka ellenére is.

A könyv elsőször a címszereplő Plagueis-re fókuszál

Részletesen megismerhetjük Hego Damaskot, a Damask Vállalat vezetőjét, egészen attól kezdve, hogy elragadta a mester köpenyét Darth Tenebrous-tól, azaz Ruges Nome-tól. Visszaemlékezések útján még a gyerekkorát is megkapjuk. Plagueis beleásta magát egyrészt a politikai kavarásba és a midikloriánok megismerésébe. Halhatatlanná akar válni, azt akarja, hogy vele érjen véget a Sithek útja. A sojourni Gyűléseken befolyásolja különféle hatalmi szervezetek útját. Az Erő és a sors valahogy a Naboo felé tereli a figyelmét. A bolygó plazmáját odaígéri a Kereskedelmi Szövetségnek és segíti Bon Tapalót, valamint Ars Verunát, hogy megszerezzék a hatalmat a bolygón. Megismerkedik az ifjú és becsvágyó Palpatine-nal.

Itt lép be a képbe Palpatine komolyabban.

Az ifjú politikus törtető, nagyravágyó és dühtől fűtött személyiség. Fel akar lázadni apja ellen, hatalmat akar, ő akarja irányítani a dolgokat. Plagueis-nek pont ez kell. Egy szövetséges, akit trónra juttathat, hogy aztán ő irányíthasson. Palpatine-ról hamar kiderül, hogy sokkal több ennél. Rendkívül erős benne az Erő. Miután Plagueis kellően felpiszkálta az ifjú dühében végez a családjával az Erő segítségével. Nem sokkal később már Plagueis mellett találja magát, mint Sidious, a Sith tanítvány. Az ifjú Sidious kitűnően ért a manipulációhoz, sokkal jobban, mint előtte bármelyik Sith. A folyamatos mesterkedéseknek köszönhetően folyamatosak a válságok,

A két Sith számtalan ellenséget szerez magának.

Miután Pax Teem-mel és a Gran Protektorátussal jól kitoltak, a granok nagy bosszút forralnak. Eleinte úgy tűnik Plagueis kicselezi őket, végül Sidious kell ahhoz, hogy kimásszon a csávából Később Ars Verunával is meggyűlik a bajuk. Előbb Gardulla a szövetségesük, később Jabba lesz az. A könyv végén ugrunk a Baljós árnyak előtti évekbe illetve közvetlenül a film idejébe is. És itt jön a könyv „Én vagyok az apád” fordulata. Plagueis még mindig él. Ez a fordulat nekem nagyon tetszett. Luceno ezt zseniálisan kifejtette. Ugyebár minden az ember saját szemszögén múlik. Plagueis számára Sidius eszköz, hogy megvalósítsa a Nagy Terv következő fázisait. De végig Sidious tartja kezében a szálakat. Ő sugallja mesterének a klónsereg alkalmazását, a Jedik sárba tiprását és a klónháború előkészületeit. Plagueis és Sidious évekkel korábban együtt kibillentették az Erőt az Egyensúlyából, elmozdították a sötét oldal felé. Nem véletlen, hogy az Erő ennek folyamán megteremtette Anakint. Ez is tökéletesen meg van magyarázva. A könyv egyik legjobb pillanata, mikor Plagueis látni akarja a kicsi Anakint, és látja látomásban a jövőjét. Plagueis annyira el volt foglalva a saját dolgaival, hogy észre se vette kicsúszott a kezéből az irányítás. Már nem volt a mester, hanem Sidious és Maul a tanítvány. Plagueis csak egy hasznos mentor lett, akitől Palpatine még tanulhat dolgokat. Mindez nagyszerűen kiderül Palpatine beszédéből, melyet a haldokló Plagueis-nek mond el. Mindezek inkább emelik Palpatine dicsőségét és nimbuszát. James nagyszerűen oda vitte őt, ahová kellett és megmutatta, miért Darth Sidious minden idők egyik legnagyobb Sith-je.

Negyedik alkalommal is fantasztikus volt elolvasni ezt a remek és sokrétű könyvet. Egyértelműen csillagos ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak kevesebb mint egy hónap, és megjelenik az Álmok bolygója! :) Már nagyon várom. Évek óta szeretném ezt a regényt elolvasni, de alig lehet kapni bárhol is - ha lehet is, valami borzasztó, csillagászati áron, amelyből már veszek legjobb esetben négy-öt SW-könyvet.

A Mester és tanítványa meg elvileg holnap jön ki, azt is nagyon várom. Imádom ezt a Baljós árnyak körüli korszakot, kár, hogy nem sok regény van eddig belőle. De roppant mód örülök, hogy most két regény is megjelenik ilyen témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, caseyjones írta:

Már csak kevesebb mint egy hónap, és megjelenik az Álmok bolygója! :) Már nagyon várom. Évek óta szeretném ezt a regényt elolvasni, de alig lehet kapni bárhol is - ha lehet is, valami borzasztó, csillagászati áron, amelyből már veszek legjobb esetben négy-öt SW-könyvet.

A Mester és tanítványa meg elvileg holnap jön ki, azt is nagyon várom. Imádom ezt a Baljós árnyak körüli korszakot, kár, hogy nem sok regény van eddig belőle. De roppant mód örülök, hogy most két regény is megjelenik ilyen témában.

Teljesen egyetértek. Nekem is az egyik kedvenc korszakom ez a klónháború előtti "baljós" időszak. Ha tényleg megjelenik holnap a Mester és tanítványa, indul is a csomagom a Vader erődje és a Kanan kötetekkel együtt. Egyébként ide lehet venni a Vadászó árnyék újramegjelenést is, azzal együtt már 3 regényről beszélhetünk. Szintén várom, mivel az első Szukits könyvem a Maul: Vesztegzár volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig két könyvet olvastam, amely a Baljós árnyak érájához tartozik: a Megtévesztés leplét, valamint a Kirajzást. Mindkettő a kedvenceim közé tartozik; remélem, a most következő BÁ-regények is ezekhez hasonló minőséget képviselnek majd. Habár az Árnyak bolygójáról eddig nem hallottam túl sok jót. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Én eddig két könyvet olvastam, amely a Baljós árnyak érájához tartozik: a Megtévesztés leplét, valamint a Kirajzást. Mindkettő a kedvenceim közé tartozik; remélem, a most következő BÁ-regények is ezekhez hasonló minőséget képviselnek majd. Habár az Árnyak bolygójáról eddig nem hallottam túl sok jót. 

Amit nagyon tudnék még ajánlani, az a Darth Plagueis. Simán lehetne kánon regény, annyira szépen megmagyaráz mindent, és összefutnak benne a szálak. (Az is lett volna, ha egy kicsivel később adták volna ki). A kedvenc regényeim között van, James Luceno legjobbja!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szépen megünnepli idén Szukits kiadó is a Baljós árnyak 20 éves évfordulóját. A vadászó árnyék, Az álmok bolygója újra kiadásra kerül. Ezek mellett jött A királynő árnyéka, a Mester és tanítványa, A Köztársaság kora képregények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár kérdésem lenne.

A Klónok Háborújában ott van a Mortis trilógia . A főszereplői, ugyebár Father, Daughter és Son. Ha jól emlékszem ők így kerültek lefordításra a rajzfilmben: Atya, Leány, Fiú. A Daughter-ben bizonytalan vagyok. Leány, vagy Lány?

Hogy utaltak rájuk a magyar szinkronban? Mennyeiek? Mennyei teremtények?

A rajzfilmben utaltak Leányra úgy, hogy Winged Goddess (Szárnyas Istennő)? És a Fiúra úgy, hogy Fanged God? Ha igen, akkor ezek a magyar szinkronban hogyan hangzottak?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mától kapható a Mester és tanítványa!

Már le is adtam a rendelést. Várom már nagyon!

Mondjuk az Álmok bolygóját szívesebben olvasnám, de az csak október közepén kerül megjelenésre. Bár addig úgyis van egy-két olvasnivalóm, és utána jöhet az Álmok bolygója. Szóval, a Mester és a tanítványa még várat magára egy kicsit. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
15 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Azt meg tudod esetleg mondani, hány év alatt tervezik végigvinni a sorozatot? (Eredetileg ugye négy év alatt jelent meg a 19 regény.)

Azt nehéz lenne megmondani, mivel a Disney-től is függ a dolog. Jelenleg csak az biztos,  hogy 2020-ban megjelenik az első hat kötet. Elvileg Legendákat most 2021-ig lehet kiadni, árulni. Még mindig nem ment végbe a Legendák terén az az egyszerűsített értékesítés, mely a kánont mostantól jellemzi. A kánonra most még könnyebben tudnak szerződni. A Legendáknál maradt ami régen volt: x évig engedik. De eddig a Disney mindig folyamatosan kitolta ezt. Ha minden jól megy, akkor legközelebb 2021-ben is újra kitolják. Vagy talán már nem is lesz ilyen tologatás és folyamatosan lehet szerződni, újítani a régiek jogait és árulni. Meglátjuk mi lesz . 2021 végéig szerintem eljutunk kb. a 12-14. kötetek környékéig.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 27. - 20:08, Darth Revan9 írta:

Azt nehéz lenne megmondani, mivel a Disney-től is függ a dolog. Jelenleg csak az biztos,  hogy 2020-ban megjelenik az első hat kötet. Elvileg Legendákat most 2021-ig lehet kiadni, árulni. Még mindig nem ment végbe a Legendák terén az az egyszerűsített értékesítés, mely a kánont mostantól jellemzi. A kánonra most még könnyebben tudnak szerződni. A Legendáknál maradt ami régen volt: x évig engedik. De eddig a Disney mindig folyamatosan kitolta ezt. Ha minden jól megy, akkor legközelebb 2021-ben is újra kitolják. Vagy talán már nem is lesz ilyen tologatás és folyamatosan lehet szerződni, újítani a régiek jogait és árulni. Meglátjuk mi lesz . 2021 végéig szerintem eljutunk kb. a 12-14. kötetek környékéig.

Igazából bőven megválaszoltad a kérdést. :D Köszi! :)

Drukkolok nagyon ennek a sorozatnak, hogy megtalálja a vásárlóit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 27. - 20:08, Darth Revan9 írta:

A Legendáknál maradt ami régen volt: x évig engedik. De eddig a Disney mindig folyamatosan kitolta ezt. 

Valószínűleg elég jó a kereslet erre az érára is, szóval lököttek lennének nem így tenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Én is. Egyelőre nekem túl hosszú sorozatnak tűnik a magyar piacra méretezve.

Nem egyszerre jön az egész, szép, lassan fogunk vele haladni. És mellette jönnek a legújabb kánon könyvek is.

11 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Igazából bőven megválaszoltad a kérdést. :D Köszi! :)

Drukkolok nagyon ennek a sorozatnak, hogy megtalálja a vásárlóit.

Szívesen. Szerintem meg fogja állni.

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Valószínűleg elég jó a kereslet erre az érára is, szóval lököttek lennének nem így tenni. 

Igen, eddig nálunk az a helyzet, hogy a Legendákat is kb olyan számban veszik, mint a kánont. Nincs jelentős különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy a Lando-trilógiát ki olvasta közületek, de nekem maradandó élmény volt. A negatív értelemben. :P 

Számomra egy SW-idegen katyvasz volt az egész, aminek nem sok értelmét láttam. Nyaralásra vittem magammal, hogy ne unatkozzak a buszon, arra mondjuk ideális volt. :D 

A yuuzhan vongok galaxisából származó droid, Vuffi Raa, az intelligens űrráják (oswaftok) és az alakváltó gonosz varázsló, Rokur Gepta még az én ingerküszöbömet is meghaladták, holott számomra elég sok minden belefér ebbe a színes messzi-messzi galaxisba. :) Pedig azt hittem, kellemesen csalódok majd, mint a Daley-féle Han Solo-trilógia, vagy az Erőpróba esetében (amik a koruk ellenére szerintem még ma is szórakoztatóak), de tévedtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem tudom, hogy a Lando-trilógiát ki olvasta közületek, de nekem maradandó élmény volt. A negatív értelemben. :P 

Számomra egy SW-idegen katyvasz volt az egész, aminek nem sok értelmét láttam. Nyaralásra vittem magammal, hogy ne unatkozzak a buszon, arra mondjuk ideális volt. :D 

A yuuzhan vongok galaxisából származó droid, Vuffi Raa, az intelligens űrráják (oswaftok) és az alakváltó gonosz varázsló, Rokur Gepta még az én ingerküszöbömet is meghaladták, holott számomra elég sok minden belefér ebbe a színes messzi-messzi galaxisba. :) Pedig azt hittem, kellemesen csalódok majd, mint a Daley-féle Han Solo-trilógia, vagy az Erőpróba esetében (amik a koruk ellenére szerintem még ma is szórakoztatóak), de tévedtem.

Én másfél könyvig bírtam, aztán abbahagytam.

Külföldön kifejezetten dicsérik, szóval lehet, hogy csak a fordítás lett béna, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy az eredeti szövegben tényleg szerepelne a "május elsejei felvonulás" rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Én másfél könyvig bírtam, aztán abbahagytam.

Külföldön kifejezetten dicsérik, szóval lehet, hogy csak a fordítás lett béna, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy az eredeti szövegben tényleg szerepelne a "május elsejei felvonulás" rész.

Szerintem az eredeti se lehet mestermű, de tény, hogy a fordítás is nagyon gyenge lett. Sokszor értelmezhetetlenek a mondatok, amik tovább rontják az élvezhetőséget. Az egyik "kedvencem", hogy a hajóknak nem hajtóműve, hanem motorja és kipufogógáza van. De az se semmi, hogy Lando szivarlyukat hegesztett a szkafanderére, hogy űrruhában is tudjon szivarozni... :lol: Sok ehhez hasonló baromság volt még. Arról nem is beszélve, hogy a ragasztását is elbénázták, mert akármilyen óvatosan lapoztam, levált a borító a gerinc mentén. Mindhárom könyvnél. Nekem kellett visszaragasztanom. :D 

  • Szomorú 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Sky

Akkor ezek szerint ez a "darabjaira hullás" elég általános dolognak számított ezeknél a könyveknél.

Én csak az első két könyvvel jártam így, a harmadikat szerencsére nem tudtam beszerezni, szóval lehet, hogy az még egyben van valahol. Vagy nem. :)

Lehet, hogy egyszer próbát teszek majd az angol változattal, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy az eredeti szövegben mi szerepel a "május elsejei felvonulás" helyén, tényleg szerepelnek-e benne az "eper", a "dinoszaurusz" stb. kifejezések.

 

Viszont valamelyik "SW Essential" könyvben megjelent, a trilógiához készült illusztráció nagyon szép lett.

 

"Lando és Sharu varázskulcsa".

c4tsi2fxddcjgyc6tzis.png

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

 Pedig azt hittem, kellemesen csalódok majd, mint a Daley-féle Han Solo-trilógia, vagy az Erőpróba esetében (amik a koruk ellenére szerintem még ma is szórakoztatóak), de tévedtem.

A Daley-féle trilógiát pont ma rendeltem meg. Szeretem ezeket az old school Star Wars-regényeket, úgyhogy kíváncsian várom már a Daley-könyveket. :D

Illetve megrendeltem A gonosz útvesztőjét, valamint a Különbéke című, szintén old school regényt is - utóbbit esetleg olvasta valaki közülünk? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Daley-féle trilógiát pont ma rendeltem meg. Szeretem ezeket az old school Star Wars-regényeket, úgyhogy kíváncsian várom már a Daley-könyveket. :D

Illetve megrendeltem A gonosz útvesztőjét, valamint a Különbéke című, szintén old school regényt is - utóbbit esetleg olvasta valaki közülünk? 

Még nagyon régen, viszont a plusz/mínusz betűkre emlékszem, meg arra, hogy tetszett.

Egy dolgot akkoriban nagyon furának találtam, de idővel megbékéltem vele, és az elképzelés, hogy az endori csatát követően épp a Lázadók siessenek a Birodalmiak segítségére szerintem valami zseniális.

 

És, hogy képben légy, így néznek ki könyvbéli ssi-ruukok:

(A képben épp az folyik, amiről beszéltem, de mivel még nem olvastad, ezért nem írom le mi is ez pontosan, ha eljutsz odáig minden érthető lesz.)

latest?cb=20121006163141

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A Daley-féle trilógiát pont ma rendeltem meg. Szeretem ezeket az old school Star Wars-regényeket, úgyhogy kíváncsian várom már a Daley-könyveket. :D

Illetve megrendeltem A gonosz útvesztőjét, valamint a Különbéke című, szintén old school regényt is - utóbbit esetleg olvasta valaki közülünk? 

Én idén olvastam, és ezzel a fönti dologgal nem sikerült megbékélnem, szerintem egy lovecrafti horrorba jobban illett volna, mint a SW-ba. (És úgy rémlik, mintha a Luke–Leia–Han trió karakterábrázolásával se lettem volna megelégedve, vagy legalábbis a fordítás stílusával, de ebben már nem vagyok teljesen biztos.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, mindenképp tegyél vele próbát, Barbara Hambly könyveinél például nagyságrendekkel jobb, de nekem az Új lázadás, a Szökevények vagy éppen a Korélia-trilógia jobban tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Persze, mindenképp tegyél vele próbát, Barbara Hambly könyveinél például nagyságrendekkel jobb, de nekem az Új lázadás, a Szökevények vagy éppen a Korélia-trilógia jobban tetszett.

Hú, ez a koréliai trilógia is felkeltette a kíváncsiságom!

Bár most egyelőre Daley trilógiája van terítéken, a Különbéke, a Töréspont, a Sötét találkozó, A Tatuin szellem, Az álmok bolygója meg a Gonosz útvesztője - de lehet, hogy még a Külső űr meg az Elveszett Sith-törzs is előkerül (nem biztos, hogy ebben a sorrendben), ráadásul mellé még jó pár nem SW-regény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Old Republic-könyvekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Számomra a Star Wars ezen korszaka totál új, ebből kifolyólag szeretnék megismerkedni vele. Melyik könyvekkel érdemes kezdeni? Mert látom, hogy van egy trilógia, egy Darth Bane-duológia is, meg sok más is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Furcsállom, hogy A megtévesztes leple ennyire nem tetszett nektek. Pedig szerintem abban a regényben olyannyira uralkodik a TPM-hangulat, hogy már fizikailag fogni lehet. :D Mellesleg a sztori, a karakterek és a regény felépítése is mind-mind remek, ami - véleményem szerint - Claudia Gray irományáról nem mondható el. 

Nem tudom, lehet csak rossz hangulatban kapott el A megtévesztés leple. Ezzel szemben A gonosz útvesztője meg lehet hogy pont jókor, mert az nekem nagyon bejött, bár nem tudom, pontosan miért is. :D

 

44 perccel korábban, caseyjones írta:

Old Republic-könyvekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Számomra a Star Wars ezen korszaka totál új, ebből kifolyólag szeretnék megismerkedni vele. Melyik könyvekkel érdemes kezdeni? Mert látom, hogy van egy trilógia, egy Darth Bane-duológia is, meg sok más is. 

Az Old Republic-ot szerintem NE (az egyébként elég jó, csak abszolút nem tipikus) Az elveszett Sith törzzsel kezdd. Ne is a Ravannal, hacsak nem játszottál korábban a KOTOR-ral. Ha rögtön a közepébe akarsz csapni, akkor az Árulás vagy a Végzetes szövetség közül valamelyikkel, esetleg a Kóbor lovag sem lenne egy rossz választás, bár utóbbi már a korszak vége felé játszódik. Tökéletes belépési pont lehet ellenben a már ténylegesen korszakhatár-beli Darth Bane-trilógia, mert még kapsz egy jó adagot a sok-Sith koncepcióból, de emellett rengeteg a kapcsolódási pont az előzménytrilógiához is.

És, megjegyzem, a Bane-kötetek a legjobbak között vannak sokunk szerint. :)

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.