Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

On 10/7/2019 at 11:24 PM , Nute Gunray said:

Én is a Darth Bane-trilógiával kezdeném. 

 

On 10/7/2019 at 1:11 PM , sirszalhasogato said:

Az Old Republic-ot szerintem NE (az egyébként elég jó, csak abszolút nem tipikus) Az elveszett Sith törzzsel kezdd. Ne is a Ravannal, hacsak nem játszottál korábban a KOTOR-ral. Ha rögtön a közepébe akarsz csapni, akkor az Árulás vagy a Végzetes szövetség közül valamelyikkel, esetleg a Kóbor lovag sem lenne egy rossz választás, bár utóbbi már a korszak vége felé játszódik. Tökéletes belépési pont lehet ellenben a már ténylegesen korszakhatár-beli Darth Bane-trilógia, mert még kapsz egy jó adagot a sok-Sith koncepcióból, de emellett rengeteg a kapcsolódási pont az előzménytrilógiához is.

És, megjegyzem, a Bane-kötetek a legjobbak között vannak sokunk szerint. :)

 

És ha kronológiai sorrend szerint olvasnám? Tehát:

 

Áramlatok

Revan

Árulás

Végzetes szövetség

Megsemmisítés

Kóbor lovag

Bane-trilógia

 

Talán jól írtam le. Kicsit nehéz volt, mert több mű is különböző idősíkokban játszódik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És olyanokat is, mint A Jedi hatalma meg egyéb nyalánkságok? :D Tudtommal az egy magyar hamisított regény, afféle szegény ember Thrawn-trilógiájának második része.

Annak idején beszereztem pár száz forintért, de akkor még nem tudtam róla, hogy hamisítvány. :) Néhány oldal elég volt belőle... Én is úgy állok ezekhez a hamisítványokhoz, ahogy Cupsy.

 

Egyébként ilyen még a Daley-féle Han Solo-trilógia "továbbgondolása" is. Ugye ez a 3 regény alkotja a trilógiát:

solo1.jpg

 

Aztán itt van ez a 4 darab, amikről utólag kiderült, hogy magyar hamisítványok. Nem csak a borítók azonos stílusúak, állítólag minőségre is passzolnak. Sőt, egyesek szerint jobbak - ezt nem tudom, mert nem olvastam őket, csak a fenti hármast. Érdekesség, hogy ezeket sokáig a trilógia hivatalos folytatásainak hitték az emberek. 

solo2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 26. - 21:43, caseyjones írta:

Szerintetek az alábbi kötetek kapcsán kb. melyek azok az árak, amelyek az adott mű minőségéhez képest még egész elfogadhatóak?

 

- Az álmok bolygója (régi kiadás)

- A Birodalom árnyai

- Külső űr

Két éve 11 ezerért vásároltam A Birodalom árnyai-t. Akkor is szívesebben vettem volna inkább 8 ezerért, de így olvasás után még azt is meggondolnám. :P

 

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

 

És ha kronológiai sorrend szerint olvasnám? Tehát:

 

Áramlatok

Revan

Árulás

Végzetes szövetség

Megsemmisítés

Kóbor lovag

Bane-trilógia

 

Talán jól írtam le. Kicsit nehéz volt, mert több mű is különböző idősíkokban játszódik. 

Akkor csalódni fogsz az Áramlatokban, mert annak csak kis része játszódik abban a korban. :D Amúgy elég jó könyv ettől függetlenül. :) Szerintem nincs akadálya a kronológiai sorrendnek, csak az Áramlatokat vedd ki belőle és a folytatásával együtt olvasd, a Revanos kezdés után pedig ne add fel. :D

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 25. - 18:41, Darth Sky írta:

Érdekességképp kérdezném, kinek mi volt az első Star Wars regénye, amit életében elolvasott, illetve hogyan jött ez a hobbi? :) 

Vagy az X-szárnyúak: A Bactaháború, vagy A Birodalom örökösei volt az első, igazából nem tudom melyik: előbbi az első saját SW-könyvem volt, utóbbit meg apám polcáról loptam/kunyeráltam le. Kicsivel később osztálytábor alatt egy osztálytársam bátyjától kölcsönkaptam A Jedik gyermekei-t, így nekem ez az a könyv, amire – bár kétségkívül elég fura – nem tudok haragudni a nosztalgia miatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 hours ago, sirszalhasogato said:

Akkor csalódni fogsz az Áramlatokban, mert annak csak kis része játszódik abban a korban. :D 

Igen, annak az idővonalbeli elhelyezésével kicsit zavarban voltam, mert  egy része a yavini csata előtt több ezer évvel ezelőtt játszódik, a másik része meg Yavin után 41 évvel. Ilyen SW-regényt én meg nem láttam, hogy ennyire széles skálán mozog, már ami az idővonalbeli elhelyezkedését illeti. :D

 

Kicsit "félek" egyébként, mert nem szeretek úgy SW-könyvet olvasni, hogy nincs benne legalább egy, a filmekből ismert ikonikus karakter, mint pl. Anakin, Yoda, Kenobi, Luke, Han, stb. Viszont nagyon érdekel, hogy milyen lehetett az élet a galaxisban évezredekkel az Anakin-korszak előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Hú, Revan, ezt olvasva nagyon beindultam! :clap: Tudsz esetleg valami konkrétabbat? Melyik köteteket tervezik, mikorra, stb.

happy star wars GIF

Egyelőre még csak tervezet. Az se biztos, hogy mind megvalósul, mivel a jogtulaj hozzájárulása kell e könyvek kiadásához x időnként.

De a szándékok között szerepelne: Crispin Han Solo trilógiája, A Birodalom árnyai, X-szárnyúak - ennél a régi részek újra kiadása és a sorozat befejezése, Jedi-növendék - ennél is régi részek újra kiadás + befejezés. Ezek mellett még sort akarnak keríteni a ki nem adottakra is a Vector Prime-tól egészen a Crucible-ig. Mindezek nagyon hosszú távú szándékok, annyi könyv, hogy 10 évbe is beletelhet a kiadásuk. Feltéve ha mindig kapnak engedélyt rájuk.

  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 25. - 18:41, Darth Sky írta:

Érdekességképp kérdezném, kinek mi volt az első Star Wars regénye, amit életében elolvasott, illetve hogyan jött ez a hobbi? :) 

Általános iskolás - pontosabban, 2008. május/június környékén - 3. -os koromban elmentünk az osztállyal a helyi könyvtárba, ahol aztán szét néztem. Elsőként megpillantottam az akkor még 6 db HP könyvet - később amikor a 6 -ot visszavittem a könyvtárba és utána az első példányt a Halál Ereklyéiből vihettem is haza :) - és lecsaptam az 5. könyvre - amely a legvaskosabb - utána keresgéltem még és rátaláltam egy eldugott szegmensnél az SW könyvekre. Nagyon szétnézni nem néztem akkor még szét, de egyből megakadt a szemem a Birodalom örökösein. Néztem, néztem, elolvastam a hátulját - a 7. epizód felkeltette a figyelmemet - és úgy döntöttem, hogy hazaviszem és elolvasom. Regisztráltam magam a könyvtárba és kikölcsönöztem a Thrawn trilógia 1. részét és a Főnix Rendjét. Hazafelé a BÖ kinyitva és olvastam, miközben szedtem a lábamat. Otthon aztán 1 hét alatt kiolvastam és kb. másfél hét után mentem is vissza, hogy a következő könyveket is beszerezzem. Jött a Sötét erők ébredése. Az is nagyon tetszett. Sajnos az Utolsó parancs nem volt meg a könyvtárnak - szerintem még a mai napig sincsen meg nekik - azt néhány évvel később online olvastam el.

További gyönyörűségek, amiket a könyvtárból kölcsönöztem:

- Darth Bane - A Pusztítás útja

- Baljós árnyak

- Az álmok bolygója

- A klónok támadása

- A gonosz útvesztője

- Han Solo-trilógia: Az éden pokla és A lázadás hajnala (A hutt játszma nem volt meg)

- X-szárnyúak: Lidérc osztag

- X-szárnyúak: Vasököl

- A Jedi Akadmémia-trilógia: Új Rend

- A Jedik gyermekei

- Alkonybolygó

- A kristálycsillag

- A Fekete Flotta fenyegetése-trilógia 2. része: Hazugságok pajzsa

- Az új lázadás

- A Thrawn-keze duológia (A múlt kísértetét a könyvtárból, míg a Jövő látomását online kezdtem el olvasni, nem tudom, hogy be-e fejeztem :D)

- A túlélők keresése

- Ifjú Jedi lovagok: Ostrom alatt

 

Továbbá megvolt nekem a Jedi hatalma c. "hihetetlenül izgalmas és lebilincselően fergeteges" könyvecske. Azóta eladtam. :P

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/27/2019 at 6:58 PM , Darth Sky said:

Érdekességképp még a Jedi-herceg sorozathoz hasonló borzalmakat is elolvasom.

Moly.hu-n rákerestem erre a sorozatra, és rákattintottam a legrosszabb értékeléssel (23%) bíró darabjára. Kíváncsi voltam, mitől olyan szörnyű. Elolvasva a kötet ismertetőjét, majdnem hányingerem lett. :lol: Ha pisztolyt fognának a fejemhez, és azt mondják nekem, hogy olvassak el egy oldalt is abból a sorozatból, akkor se tenném meg. :fuck2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, MissKarrde írta:

Bence, jó könyvtárotok van :D 

Ugye? :D

 

Anno amúgy emlékszem, hogy a Jedi hatalma c. könyvet a búcsúban vettem. Nézem 8. rész. Ez biztos elírás és eredetileg a 9. részt tartom a kezemben. Akkor még nem tudtam az Utolsó parancsról.

Volt is felhaborodas miatta a részemről. Soha többet azt a könyvet. :bb8flame:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkezdődtek a munkálatok a The New Jedi Order sorozat első két kötetén.

Ti milyen magyar címeket javasolnátok?

Az én javaslataim:

1. kötet. Vector Prime - Elsődleges Vektor

2. kötet. Dark Tide 1: Onslaught - Sötét áradat 1.: Támadás

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Megkezdődtek a munkálatok a The New Jedi Order sorozat első két kötetén.

Ti milyen magyar címeket javasolnátok?

Az én javaslataim:

1. kötet. Vector Prime - Elsődleges Vektor

2. kötet. Dark Tide 1: Onslaught - Sötét áradat 1.: Támadás

 

Nekem tetszenek, bár a "Támadás" egy kicsit túl hétköznapinak hangzik.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A klónok támadása is csak elvolt vele, szerintem a könyvnek is jó a szó :D

Igaz, de ott "attack" szerepelt, itt meg "onslaught", ami az én szememben egy sokkal baljóslatúbb, fenyegetőbb kifejezés, ezért nem vagyok itt igazán kibékülve a "támadás"sal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Összesen 19 regényből áll. + van hozzá 3 eBook novella és 3 rövid történet.

Jó is, hogy említed az NJO kisregényeket; Revantól akartam kérdezni, vajon a Boba Fett: A Practical Man jöhet-e valamelyik regényhez csatoltan, vagy ez teljesen esélytelen? Most fejeztem be, és nem volt rossz! :) (A Vector Prime-hoz lenne célszerű, mert nagyrészt az előtt játszódik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ki lesz adva az összes. Nyilván ez egy több éves projekt, ha évi 4-5 könyvvel számolunk. Azért remélem, hogy továbbra is a hivatalos EU marad a prioritás, így azokat előreveszik a listában, amennyiben új könyveket jelentenek be az USA-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, caseyjones írta:

És a Szukits tervezi kiadni vajon mindet? Mert ha igen, akkor az nem 1-2 év lesz.

Elvileg tervben van az összes, de még nem fix, mert egy szerződéscsomagba nem fér bele ennyi könyv. Erről Revan tud részletesebben mesélni. 

Szerintem alsó hangon is 5 év, mire ennyi könyvet kiadnak, hiszen mellette továbbra is jönnek a kánon regények/képregények, amikkel haladni kell és valószínűleg prioritást élveznek a Legendákkal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább három év, ha kicsit meghúzzák:

2019. 09. 27. - 20:08, Darth Revan9 írta:

Azt nehéz lenne megmondani, mivel a Disney-től is függ a dolog. Jelenleg csak az biztos,  hogy 2020-ban megjelenik az első hat kötet. Elvileg Legendákat most 2021-ig lehet kiadni, árulni. Még mindig nem ment végbe a Legendák terén az az egyszerűsített értékesítés, mely a kánont mostantól jellemzi. A kánonra most még könnyebben tudnak szerződni. A Legendáknál maradt ami régen volt: x évig engedik. De eddig a Disney mindig folyamatosan kitolta ezt. Ha minden jól megy, akkor legközelebb 2021-ben is újra kitolják. Vagy talán már nem is lesz ilyen tologatás és folyamatosan lehet szerződni, újítani a régiek jogait és árulni. Meglátjuk mi lesz . 2021 végéig szerintem eljutunk kb. a 12-14. kötetek környékéig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom fentebb már megválaszolásra kerültek a kérdések. A szándékok között szerepel a Vector Prime-tól a Crucible-ig tartó 42 könyv kiadása is. Ezek és az említett újra kiadások, valamint a két félbehagyott befejezése elég sok kötet, kb. 10 év alatt jöhetne létre. De csak folyamatosan engedélyeket kapnak.

A Practical Man a Legacy of the Force 5. kötetében, a Sacrifice-ban van jelen bónuszként. Ha eljutunk addig, akkor jöhet csak ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen elolvasnám a Darth Bane-trilógiát, illetve a Revan-Árulás OR-regénypárost, de sajnos a trilógia záródarabja nem kapható a Szukitson, ahogyan az Árulás sem. És nem tudom, hogy a jövőben lehet-e egyáltalán ezeket kapni... Mert csak akkor olvasnám el őket, ha újra kaphatóak a hiányzó kiadványok. 

Ha meg hosszú idő után sem lesznek beszerezhetőek, akkor szétnézek használt könyves oldalakon, hátha ott több szerencsével járok. Bár szívesebben szerezném be újonnan. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Iqvi írta:

Ezekhez a könyvekhez kell Legendses előismeret, vagy elég ha elkezdem az első résztől és nagyjából érthető lesz?

Mármint a "New Jedi Order"höz?

Nem igazán, leginkább csak utalások történtek a Vongokra, vagy a NJO-ben lévő eseményekre, pl. a KOTOR játék első részében, a "Töréspont"ban stb.

Bár "Az Álmok Bolygóját" azért érdemes előtte elolvasni. Sőt, azt el is kell előtte olvasni.

 

@Darth Sky:

Plusz még ott a 16+1 részes "Invázió" c. képregénysorozat.

 

@caseyjones:

A "konzolvilag.hu"-n mindkettő kapható.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 minutes ago, HeirToGrievous said:

Mármint a "New Jedi Order"höz?

Nem igazán, leginkább csak utalások történtek a Vongokra, vagy a NJO-ben lévő eseményekre, pl. a KOTOR játék első részében, a "Töréspont"ban stb.

Bár "Az Álmok Bolygóját" azért érdemes előtte elolvasni. Sőt, azt el is kell előtte olvasni.

Az Álmok bolygójában tesznek utalást a vongokra? :o

 

Ja, és A túlélők keresésében is szerepelnek. Amelyhez meg érdemes előtte elolvasni a Kirajzást, majd a Thrawn-trilógiát, aztán a Jedi Akadémia-trilógiát, majd a Thrawn keze-duológiát... :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.