Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Segítsetek, kérlek: rámentem a Szukits honlapján a "Rendeléseim" menüpontra, és a legutóbbi rendelésemnél - amely tartalmazza az Álmok bolygóját is - rányomtam a "Törlés" gombra. Ugye ez azt jelenti, hogy töröltem a rendelést, vagyis hogy nem fog megérkezni, nem pedig azt, hogy a "Rendeléseim" menüpontból eltávolítottam a rendelést, hogy ne látszódjon?

Bocs, ha hülye kérdés, de nekem nem elég egyértelmű. Törölni szerettem volna a rendelést, mivel félek, hogy karácsonyig nem jön meg az Álmok bolygója miatt, ezért inkább megrendelném újra a csomagot, de Greg Bear könyve nélkül. És nem szeretnék összesen több mint 30.000 Ft-ot fizetni ugyanazért a csomagért...

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sajnos mégse. Újabb probléma támadt. Nem adtak engedélyt az első kötetre, de a másodikat engedélyezték. Ez már kész vicc. Jön 2020-tól egy új értékesítési rendszer, mely kizárja azt, hogy a korábban eltervezett Legendák jöjjenek. A jelen állás szerint A vadászó árnyék és Az álmok bolygója még jöhet, mert ott még máshogy működött a rendszer. Bár az is baromira zavaros volt. Úgyhogy Új Jedi Rend egy darabig nem lesz.

MIÉÉÉÉÉÉRT?!:cry:

 

Először arra gondoltam, hogy megpróbálom úriemberhez méltón kezelni a rossz hírt és ezt a röhejes helyzetet...

20191122v00rkhvk5.jpeg

...de ezt nem lehet úgy kezelni....

christian_bale_american_psycho_patrick_b

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, a kiadónak ebben mennyi sara van, gondolom nem sok. Szóval az alábbit küldeném azoknak, akiknek ez a hatalmas zűrzavar meg a sok tologatás köszönhető:

 

star wars animation GIF by Cartoon Hangover

 

Komolyan mondom, a kiadónak ezek után meg azt javasolnám, hogy ne jelentse be előre nyilvánosan, hogy mikor melyik könyv jelenik meg... Inkább akkor tájékoztassanak minket, amikor már megjelent a könyv, és rendelhető. 

Már október óta várok Az álmok bolygójára, de a hivatalos, november közepére beütemezett megjelenés előtt néhány nappal el kellett tolniuk november 27-re, most megint megtörtént. 

5 hours ago, Nute Gunray said:

Igen, ezzel törölted a rendelést.

Utánvétes fizetést választottam, szóval nem veszett oda egy fillérem sem, viszont ha az x összeget átutaltam volna, akkor egy ilyen törlés esetén automatikusan visszautalják nekem azt, vagy ilyenkor fel kell venni a vevőszolgálattal a kapcsolatot? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Iqvi said:

Átérzem a problémádat casey. Nekem a szülinapi ajándékom járt így. A csomagban az Alphabet osztagit és a Trawn:árulást sikeresen eltolták december 2-re és november 25-re. :(

Most már megtanultam, hogy nem szabad olyan pakkot rendelni, amely olyan SW-könyvet tartalmaz, amely még nem jelent meg. 

:facepalm: Inkább csak azokat rendelem, amelyek már megjelentek. A többire meg inkább várok.

han solo whatever GIF

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

Most már megtanultam, hogy nem szabad olyan pakkot rendelni, amely olyan SW-könyvet tartalmaz, amely még nem jelent meg. 

:facepalm: Inkább csak azokat rendelem, amelyek már megjelentek. A többire meg inkább várok.

han solo whatever GIF

 

Hát igen, ekkora csúszást nem is tudom tapasztaltam-e.  Amúgy a csomagban benne lesz a Megtévesztés leple, hogy összehasonlítsam a Mester és Tanítvánnyal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg dühítő. Az álmok bolygója és A vadászó árnyéknál is bürokratikus dolgok kavartak be. Ilyenre nem igazán volt példa, hogy ennyire belekössenek, de ezek legalább megjelennek. Rosszabb is lehetett volna, ha törölni kell a rendeléseket.

A jövő évre vonatkozóan még nem adják fel. Több egyéb lehetőség is felmerült megoldásként, hogy legyenek Legendák jövőre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Gondolom a kiadó megpróbálja kipréselni belőlük a listát. Addig is más lehetőségeket vizsgálnak meg. Szóval nem adják fel, tovább próbálkoznak.

Hajrá! Reméljük, nem csak szélmalomharcot vívnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Hajrá! Reméljük, nem csak szélmalomharcot vívnak.

Reméljük. Most más megoldásként az X-szárnyúak, és a régi ritkaságok újra kiadása került elő. Meglátjuk mi lesz belőle. Ha lesz egyáltalán valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Reméljük. Most más megoldásként az X-szárnyúak, és a régi ritkaságok újra kiadása került elő. Meglátjuk mi lesz belőle. Ha lesz egyáltalán valami.

Azért "valami" reméljük lesz. Legendákra éhezünk! (Mondom ezt úgy, hogy a Coruscant Nights és a RepCom is olvasatlanul pihen a polcomon... :P )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy ami érdekelt a Legends-ből, az már megjelent, így annyira nem esek kétségbe és egyébként is a canon-ra koncentrálok. Ha azok megjelenése csúszna, ott pipa lennék, de ez nyilván a Disney-nek se állna érdekében. Persze, ha megjelenne, az NJO-t és az utána következő hosszú sorozatokat is elolvasnám, de nem életbevágó, ha még sem fog megjelenni. Legalábbis nekem.

 

Az NJO, Dark Nest-trilógia, a LOTF és a FOTJ gigahosszú sorozatokon túl, amelyek lefedik a YU 25-44 közti időszakot, mi az ami nem jelent még meg magyarul? Kapásból a Scourge, a Millenium Falcon és a könyvek terén az egész Legends-univerzumot lezáró Crucible jut eszembe, illetve a Mesék a Birodalom- és az .Új Köztársaság korából antológiák.  Na meg az X-szárnyúak sorozat is befejezésre vár. Ami érdemleges volt, az már szerencsére rég megjelent. A Szukits 2010-tól kezdve pár év alatt behozta a több évtizedes lemaradást. 

 

Itt a teljes lista. A kék színt érdemes nézni, azok a felnőtt regények. Igazából, ha az NJO és folytatásai esetleg már soha nem jelennének meg, én nem fogok a kardomba dőlni. Sajnálni persze sajnálni fogom, de az EU ezen része már akkor sem érdekelt annyira, mikor ez volt a "hivatalos". Ahhoz túlságosan is nagy katyvaszt teremtettek a 80-as és 90-es évek összevisszasága a poszt-EP6-ot illetően, amikor nem volt szándék egy egységes univerzum összefogására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az NJO, Dark Nest-trilógia, a LOTF és a FOTJ gigahosszú sorozatokon túl, amelyek lefedik a YU 25-44 közti időszakot, mi az ami nem jelent még meg magyarul? Kapásból a Scourge, a Millenium Falcon és a könyvek terén az egész Legends-univerzumot lezáró Crucible jut eszembe, illetve a Mesék a Birodalom- és az .Új Köztársaság korából antológiák.  Na meg az X-szárnyúak sorozat is befejezésre vár. Ami érdemleges volt, az már szerencsére rég megjelent. A Szukits 2010-tól kezdve pár év alatt behozta a több évtizedes lemaradást. 

Azért én egy Jedi növendék gyűjteményes kötetet se utasítanék vissza, ifjúsági vagy sem... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 50%-os akció keretén belül berendeltem a teljes Republic Commando sorozatot. Már tavaly is szemeztem vele, de most már végre mehetnek majd a gyűjteménybe! A Tűzharcból lehet hogy én tettem kosárba az utolsót, mert már nem rendelhető. De jó hogy még pont elcsíptem! Remélem azért nem lesz nagyon antikvár. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, sirszalhasogato írta:

Azért én egy Jedi növendék gyűjteményes kötetet se utasítanék vissza, ifjúsági vagy sem... ;)

Erről is szó esett mostanában. Nem lehet Jedi növendéket gyűjteményesben kiadni, csak kötetenként mind a 20-at. De ugyanaz a probléma, nem tudni melyiket lehetne engedélyeztetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Azért én egy Jedi növendék gyűjteményes kötetet se utasítanék vissza, ifjúsági vagy sem... ;)

Arra én is vevő lennék, de azért a felnőtt regények nálam mindig prioritást fognak élvezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Az 50%-os akció keretén belül berendeltem a teljes Republic Commando sorozatot. Már tavaly is szemeztem vele, de most már végre mehetnek majd a gyűjteménybe! A Tűzharcból lehet hogy én tettem kosárba az utolsót, mert már nem rendelhető. De jó hogy még pont elcsíptem! Remélem azért nem lesz nagyon antikvár. :P

Jó könyvek, biztos tetszeni fognak. :) Egyetlen gond velük, hogy abszolút ellentmondanak a 66-os parancs kánon hátterének, ami egyébként valakinek jobban teszik, mint a hivatalos változat, amit a TCW-ben láthattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW elég sok mindent felülírt (Karen Traviss ezért lépett le). Én ezért úgy húztam volna meg az új Legends-érát, hogy utólag ez a sorozat ne tartozzon bele, így a Legends is rendelkezne egy letisztult eseménysorral a Klónháborút illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a 66-os kapcsán nekem sokkal jobbn tetszik a Kánon magyarázata (miszerint a klónok valójában tehetetlen áldozatai Palpatine tervének), így nem bánom, hogy megvalósult, hiába írta felül a Legendák egyébként remek történeteinek egy részét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a kánon eltörlése (2014. április 25.) előtt levetítették, hivatalosan az a határ. Persze én is ketté választom a dolgot. A Sötét nagyúr elején pl. tök hatásos az a jelenet, amikor a klónparancsnok megtagadja a parancs végrehajtását, mondván értelmetlen abban a helyzetben és nincs lehetősége ellenőrizni az érvényességét abban a helyzetben, amikor a kommunikációt teljesen blokkolják a szakadárok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak a chipes magyarázatnak továbbra sincs értelme, főleg a II. részben elhangzottak tükrében.

 

"Feltétlen engedelmesség jellemzi őket, minden parancsot végrehajtanak. Célzottan módosítottuk egyes génjeiket, így jóval kevésbé önállóak, mint a mintaegyed." - Lama Su

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Mondjuk a 66-os kapcsán nekem sokkal jobbn tetszik a Kánon magyarázata (miszerint a klónok valójában tehetetlen áldozatai Palpatine tervének), így nem bánom, hogy megvalósult, hiába írta felül a Legendák egyébként remek történeteinek egy részét. 

Nekem a Legendák magyarázat tetszik jobban. Ami egészen pontosan Lucas egyik elképzelése volt. Annak idején mielőtt bemutatták volna A Sithek bosszúját először még tényleg chipes megoltást akart, de aztán gyorsan elvetette és akkor jött Lucas új elképzelése: a 66-os egy vészhelyzeti tartalékterv része és a klónokat nem programozták be. Az akkori könyvek ezt vették át, nyilván ezt is kellett átvenni, nem volt más választás, Aztán George évekkel később meggondolta magát és ismét visszatért a chipes ötlethez.

18 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Annak a chipes magyarázatnak továbbra sincs értelme, főleg a II. részben elhangzottak tükrében.

 

"Feltétlen engedelmesség jellemzi őket, minden parancsot végrehajtanak. Célzottan módosítottuk egyes génjeiket, így jóval kevésbé önállóak, mint a mintaegyed." - Lama Su

Szerintem is. De azért az is lehet, hogy Lama Su csak fényezte a munkájukat.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos rossz híreim vannak. Csodák csodájára megjött a lista, amit a kiadó kért. Nem lehet hova elmozdulni. Az X-szárnyúaknál csak az 1. és az 5. kötetek engedélyezettek. Az Új Jedi Rendből most már egy sem. Amit engedélyeznének, azok pedig megjelentek vagy a Szukitsnál, vagy máshol. A más kiadóknál megjelentek közül egyik sem olyan, amit érdemes lenne újra kiadni. Nagyon gyér és nagyon béna. Ha ez még nem lenne elég, akkor az egyik illetékes mellékelt egy felháborító és dühítő összegzést is, hogy mivel kéne foglalkozni a kiadónak - gyakorlatilag megüzenték, hogy fókuszáljanak a kánonra. Ez külön érthetetlen annak fényében, hogy a kánon felnőtt regények és YA könyvek közül folyamatosan mind megjelent és mind megjelenik a jövőben is. Azt is kifejezték, hogy szeretnék, ha az olvasók is a kánonra fókuszálnának. Amikor ezeket elolvastam, akkor úgy éreztem , hogy szívesen elküldeném őket a jó ***** ******ba.:fuck2::chainsaw::45::fuckoff:

Szóval a jelenlegi helyzet alapján nem látom esélyélt, hogy a közeljövőben - Az álmok bolygója és a Darth Maul A vadászó árnyék kivételével valami Legendák megjelenjen.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én legszívesebben azt kérdezném meg tőlük, hogy:

- hogy van az, hogy más országokban folyamatosan jöhettek ki a legendák regények még a Disney felvásárlás után is, nálunk meg nem?

- nekünk miért kell könyörögnünk a hiányzóakért, illetve egy olyan listáért, amit a mi esetünkben nyugodtan tekinthetünk zsákutcának?

- tényleg komolyan gondolják, amikor csak bizonyos részeket engedélyeznek egy adott sorozatból?

- tényleg ennyire utálják a pénzt?

- miért van az, hogy akárhány illetékessel beszélünk, mind mást és mást mond?

- miért nem tűnik fel nekik, hogy az eddig megjelent kánon könyvek közül eddig mind megjelent illetve tervben van?

- kereskedelmi területen dolgozó létükre hogy-hogy nem hallottak még a kereslet és kínálat törvényéről?

- a döntéseikkel és a folyamatos töketlenkedésükkel miért akarják tönkretenni a kiadó jó hírnevét?

- nem mennének el qrva anyjukba?

 

Bár ezt talán kihagynám, vagy Schwarzenegger módjára szép finoman beilleszteném a mondandómba.

arnold-letter-fuck-you.jpg

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más országokban jóval előrébb vannak, vagy minimálisak az elmaradások. Bár nem látok rá mindegyikre. Igazság szerint a Disney felvásárlás után is jöhettek Legendák, csak nem mindig. Jó is volt az a 2017-2018-as időszak azzal 15 könyvvel. És akkor is a kánon is ment mellette. A többi felvetés már mind felmerült bennem, igazad van. Iszonyúan dühítő a hozzá nem értésük. Én is már többször elküldtem őket melegebb éghajlatra. Nagyon úgy tűnik, hogy mindenki figyelmét a kánonra akarják terelni. Csak ellentmondásosak is. Miért kell annyit várni a kánon képregényeke, miért nem tudják korábban odaadni a kánon regények anyagát? Ha már egyszer annyira a kánon fontos nekik. Tök nonszensz az egész. Baromira elegem van belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az lehet a probléma, hogy mi egy kis ország vagyunk? Már korábban is voltak hátrányaink - gondoljunk csak a Disney filmekre - most ez a vonal tisztázódott. De attól még Európa egyik olyan állama vagyunk, akik a kisebbséghez tartoznak. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.