Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

33 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Januártól tervezek egy nagy legends maratont, könyvekkel, képregényekkel. Elsősorban kronológiai sorrendben tenném, de van néhány mű, pl. az Outbound Flight, amiket tanácsos a kronológiai helyétől későbbre tenni a sorrendben. Mivel kevés legendset olvastam eddig, legfőbbképpen old republicot, nagyon nem vagyok vele tisztában, hány ilyen van. Tudnátok ebben segíteni?

Pld. a Rogue Planet (Álmok Bolygója) az 1. és a 2. rész között játszódik, de valójában a 6. rész utáni Yuuzhan Vong invázió egyfajta előzménye. Most hirtelen több nem jut eszembe, de biztos van még ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, starwarsfan1113 írta:

Januártól tervezek egy nagy legends maratont, könyvekkel, képregényekkel. Elsősorban kronológiai sorrendben tenném, de van néhány mű, pl. az Outbound Flight, amiket tanácsos a kronológiai helyétől későbbre tenni a sorrendben. Mivel kevés legendset olvastam eddig, legfőbbképpen old republicot, nagyon nem vagyok vele tisztában, hány ilyen van. Tudnátok ebben segíteni?

Kirajzás - A túlélők keresése is összefügg, de kronológiailag jó pár év elválasztja őket, valamint a Halálvilág - Halálosztag kettősnél is hasonló a helyzet.

 

 

szerk.: @starwarsfan1113 Még az jutott eszembe, hogy Zahn regényeket érdemes kiadási dátum szerinti sorrendben, mivel szereti használni a "saját" karaktereit és pl.: ha egy karaktert egy később játszódó műben talált ki, ott bemutatja, viszont a később írt könyvében ami korábban játszódik erre már nem fektet akkora hangsúlyt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, starwarsfan1113 írta:

Januártól tervezek egy nagy legends maratont, könyvekkel, képregényekkel. Elsősorban kronológiai sorrendben tenném, de van néhány mű, pl. az Outbound Flight, amiket tanácsos a kronológiai helyétől későbbre tenni a sorrendben. Mivel kevés legendset olvastam eddig, legfőbbképpen old republicot, nagyon nem vagyok vele tisztában, hány ilyen van. Tudnátok ebben segíteni?

Meg Az elveszett Sith törzs és az ÁramlatokHullámtörés, amik ugyanazzal az eseménnyel indulnak...

4 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Még az jutott eszembe, hogy Zahn regényeket érdemes kiadási dátum szerinti sorrendben, mivel szereti használni a "saját" karaktereit

Igen, bizonyos szemszögből ezek egy külön univerzumot képeznek, vagy legalábbis egy elég összefüggő story arc-ot... ööö character arc-ot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, sirszalhasogato írta:

Meg Az elveszett Sith törzs és az ÁramlatokHullámtörés, amik ugyanazzal az eseménnyel indulnak...

Tényleg, ezt már elfelejtettem. :D Annak idején nagyon tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak ellenére, hogy a korábbi kiadás már megvolt, megvettem A vadászó árnyékot, egyrészt, hogy a Szukits által kiadott könyvekből ne legyen hiány, másrészt a két újonnan lefordított novella miatt. Kicsit furcsa volt, hogy az utóbbiak esetében nem tüntetik fel a fordítót, ráadásul a tartalomjegyzéket is hiányoltam.

 

  • Szabotőr: Annak idején én fordítottam le ezt a novellát, amely aztán több oldalra is felkerült, így érdekes volt összevetni a két fordítást. Azért annak örülök, hogy egy-két félrefordítástól eltekintve azért a lényeg az én munkámból is átjött. :) A nyelvezet persze a hivatalos fordításban nagyságrendekkel jobb. Bár a novella elején szerepel az "Első fejezet" kitétel, a fordító a későbbiekben elmulasztotta fejezetekre bontani a művet. Jó volt újraolvasni a történetet, Luceno ebben a korai gyöngyszemben jelentősen gazdagította a Sith-ek ármánykodásainak megnyilvánulási formáit, nem beszélve a galaktikusi politikához és gazdasághoz való hozzájárulásaihoz. Remélem, egyszer ezt a történetet átemelik a kánonba, mert a Dorvallán történt események érdemben hozzátesznek az EP1 előtti helyzethez.
  • Béklyó: A Sötét Oldal energiái csak úgy szikráztak a lapokon a novella olvasása közben. Jelentősen kibővíti Maul korai életét, megmagyarázva kötődését a Dathomirhoz.  A novella a TCW projekt része volt, amikor a zabrakot visszahozták az élők közé. Luceno ezt a felvezetést maradéktalanul elvégzi. Azonnal kedvet kaptam a The Wrath of Darth Maul elolvasásához, sajnálom hogy az nem jelent meg magyarul.

Luceno ebben az időben írt egy másik Maul-novellát is End Game címmel, azt is szívesen olvasnám egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két kérdésem lenne, két különböző témában. Az első a fontosabb.

 

Egyik:

Szóval, szeretném begyűjteni és majd egyszer elolvasni az összes részét a Jedi-növendék sorozatnak. Úgy gondoltam, hogy amelyiket lehet kapni magyar nyelven és nem horror áron, azt beszerezném magyar nyelven, a többit angolul. 

Külföldi könyvrendeléssel kapcsolatban abszolút nincs tapasztalatom... Tudnátok olyan oldalt, ahonnan be tudom szerezni darabonként a sorozat köteteit? Tehát meg tudnék rendelni bizonyos darabokat egyszerre. Ebay-en lehet kapni viszonylag jó áron a teljes sorozatot egyben, de nekem nem kell mind, csak azok, amelyek nem jelentek meg magyarul. Tehát konkrétan én most a Bookline amerikai/nemzetközi "testvérét" keresem - ahonnan kiválasztom, melyik könyvek kellenek, kosárba teszem, fizetek, és szállítják is őket egyben. :) 

 

Másik:

Az ifjú Jedi-lovagok is érdekelne. Annak megjelent minden része magyarul? 

Mit várjak tőle? Ha imádom a Zahn-Anderson által elindított Jacen-Jaina vonalat, tetszeni fog, vagy készüljek inkább arra, hogy csalódás is lehet?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

Másik:

Az ifjú Jedi-lovagok is érdekelne. Annak megjelent minden része magyarul? 

Mit várjak tőle? Ha imádom a Zahn-Anderson által elindított Jacen-Jaina vonalat, tetszeni fog, vagy készüljek inkább arra, hogy csalódás is lehet?

Nem jelent meg minden része magyarul csak az első hat. Hát a Jedi herceg sorozatnál jobb, de azért ezen is érezni, hogy gyerekeknek készült (nem ifjúsági, annál fiatalabbaknak) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egyik:

Szóval, szeretném begyűjteni és majd egyszer elolvasni az összes részét a Jedi-növendék sorozatnak. Úgy gondoltam, hogy amelyiket lehet kapni magyar nyelven és nem horror áron, azt beszerezném magyar nyelven, a többit angolul. 

Külföldi könyvrendeléssel kapcsolatban abszolút nincs tapasztalatom... Tudnátok olyan oldalt, ahonnan be tudom szerezni darabonként a sorozat köteteit? Tehát meg tudnék rendelni bizonyos darabokat egyszerre. Ebay-en lehet kapni viszonylag jó áron a teljes sorozatot egyben, de nekem nem kell mind, csak azok, amelyek nem jelentek meg magyarul. Tehát konkrétan én most a Bookline amerikai/nemzetközi "testvérét" keresem - ahonnan kiválasztom, melyik könyvek kellenek, kosárba teszem, fizetek, és szállítják is őket egyben. :) 

Rendesen a bookdepository.com-ot szoktam ajánlani, de ott már nincs belőle, szóval nézd inkább ezeket:

https://www.amazon.com/gp/bookseries/B00CKCMX1U/ref=dp_st_0439139384

https://www.thriftbooks.com/series/star-wars-jedi-apprentice/37980/

Szerkesztve: - sirszalhasogato
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 hours ago, Darth Cupsy said:

Nem jelent meg minden része magyarul csak az első hat.

Na, szuper. :roll: Akkor a Jedi-növendék mellett annak a jó részét is angolul kell beszereznem. Illetve úgy látom, a The New Jedi Ordert is, ha a Szukits nem tudja megjelentetni őket (bár nem tudom, mi a helyzet jelenleg). 

Azzal, hogy angol nyelvű, még nincs baj, a külföldi rendeléseket kezelem fenntartásokkal. Van, hogy adnak tracking numbert, mégse lehet lenyomozni a csomagot, sokszor pedig a drágalátos Magyar Posta elkeveri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/19/2019 at 11:54 PM , Bence1997 said:

A Jedi hatalma. Nos, 8. rész volt a hátuljára írva én meg sokáig abban a hitben éltem, hogy ez a 9. epizód, a záró akkord a Thrawn trilógiának. Hát tévedtem. Az a könyv az egyik leghíresebb magyar hamisitvány. :lol:

Aki olvasta azt a Star Wars-regénynek keresztelt moslékot, 1-2 infót megosztana velem belőle? :D Kíváncsi vagyok, mik voltak azok a dolgok, amelyektől ennyire borzalmasan rossz az a mű. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, caseyjones írta:

Aki olvasta azt a Star Wars-regénynek keresztelt moslékot, 1-2 infót megosztana velem belőle? :D Kíváncsi vagyok, mik voltak azok a dolgok, amelyektől ennyire borzalmasan rossz az a mű. :D 

Nekem szerencsére kimaradt, de ebben a videóban minden benne van:

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Aki olvasta azt a Star Wars-regénynek keresztelt moslékot, 1-2 infót megosztana velem belőle? :D Kíváncsi vagyok, mik voltak azok a dolgok, amelyektől ennyire borzalmasan rossz az a mű. :D 

Amit HeirToGrievous linkelt videót, abban minden benne van. De ezeket én csak később értékeltem. :D Első olvasásra nekem még tetszett is. :lol: Aztán esett le a tantusz, hogy wait a minute... Hát igen, szerintem ez a könyv lazán felveheti a versenyt a Dark Empire -al vagy a Jedi Prince szériával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/20/2019 at 12:47 AM , Darth Cupsy said:

Nem jelent meg minden része magyarul csak az első hat. Hát a Jedi herceg sorozatnál jobb, de azért ezen is érezni, hogy gyerekeknek készült (nem ifjúsági, annál fiatalabbaknak) 

Jujj... Ha már a Jedi herceg-sorozatot hozod fel vele kapcsolatban, az nem jelent jót... :D Persze, ha jobb nála, az csak jó, de a kérdés, hogy a színvonalbeli különbség mekkora?

Az meg, hogy ifjúsági, engem egyáltalán nem zavar. :) Sőt néha kifejezetten szeretem, mert könnyebb őket olvasni. A csempész futása is teljesen korrekt szerintem. 

 

Szerk.: Ja, most nézem, hogy a sorozat, amelyről mi beszélünk, az még az ifjúságinál is lejjebb van a ranglétrán. :O 

surprise GIF by Star Wars

 

Szerk. 2:  Na, most már totálisan össze vagyok zavarodva. A starwarsmedia.hu szerint csak felnőtt meg ifjúsági regények vannak... Akkor most hogy is van ez? :?

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Jujj... Ha már a Jedi herceg-sorozatot hozod fel vele kapcsolatban, az nem jelent jót... :D Persze, ha jobb nála, az csak jó, de a kérdés, hogy a színvonalbeli különbség mekkora?

Az meg, hogy ifjúsági, engem egyáltalán nem zavar. :) Sőt néha kifejezetten szeretem, mert könnyebb őket olvasni. A csempész futása is teljesen korrekt szerintem. 

 

Szerk.: Ja, most nézem, hogy a sorozat, amelyről mi beszélünk, az még az ifjúságinál is lejjebb van a ranglétrán. :O 

Szerk. 2:  Na, most már totálisan össze vagyok zavarodva. A starwarsmedia.hu szerint csak felnőtt meg ifjúsági regények vannak... Akkor most hogy is van ez? :?

Nálam az ifjúsági az a 15-16+os korosztály, amibe már azért komolyabb dolgokat is fel lehet hozni. Ez alatt van a gyerek szint nálam ami kb. a Junior sorozat. Régen nem igazán célozták meg az általam ifjúságinak nevezett korosztályt regények tekintetében. Illetve azt a gyermeki szintet nevezték annak, a két korosztályban ma sem nagyon tesznek különbséget ahogy én tudom, mindegyikre rásütik hogy ifjúsági. 

Színvonalbeli különbség... nehéz kérdés, pl.: A csempész futásánál gyermekibb, de nem nagyon voltak benne olyan fejfogós részek, mint amikkel a Junior sorozat tele van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Jujj... Ha már a Jedi herceg-sorozatot hozod fel vele kapcsolatban, az nem jelent jót... :D Persze, ha jobb nála, az csak jó, de a kérdés, hogy a színvonalbeli különbség mekkora?

Az meg, hogy ifjúsági, engem egyáltalán nem zavar. :) Sőt néha kifejezetten szeretem, mert könnyebb őket olvasni. A csempész futása is teljesen korrekt szerintem. 

A youtube-on írd be, hogy "PAVideoStudio" (őt linkeltem be pár kommenttel feljebb), nála a sorozat mindegyik részéről találsz majd egy rövid kis véleményt.
Én is megmondanám, hogy milyenek, de mivel egyik sincs meg, egyiket sem olvastam, de ha minden jól megy, akkor most karácsonyra megkapom őket. :clap2: Ha pedig mégsem, akkor majd jövőre magam szerzem be őket.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K. J. Anderson Sötétkard című kötete valóban egy trilógia része? :pill: Önállóan abszolút nem is állja meg a helyét? 

 

Illetve az Életre-halálra című TCW-regénynél olvastam a Szukitson, hogy ennek az állítólagos trilógiának a szereplői megjelennek ebben a TCW-műben. El szeretném olvasni ezt a TCW-könyvet, de nem okoz majd nagy gondot, ha előtte nem olvasom el azt a trilógiát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Darth Revan9 said:

Nem, sajnos nem tudják elkezdni. Csak kánon címek lesznek.

Akkor szépen elhúzták az orrunk előtt a mézesmadzagot. :no: Bár nyilvánvalóan ez nem a kiadó hibája. 

A Disney-t egyébként miért zavarja, hogy megjelennének olyan Legends-könyvek egy alig 10 milliós európai országban, amelyek még nem jelentek meg soha korábban??? Ráadásul ezek megjelenése még csak nem is megy a Canon rovására... 

 

Sajnálom, hogy így alakult, mert lenne nem kevés könyv, amelyet jó lenne (újra) kiadni. 

 

Jedi növendék sorozat - első nyolc része jelent meg

The New Jedi Order - egyáltalán nem jelent meg

Ifjú Jedi lovagok - első hat része jelent meg

Külső űr, TCW regény - alig lehet kapni (szerencse, hogy 8-9 évvel ezelőtt megvettem őket egy balatoni Coopban :D) 

Crispin-féle Solo-trilógia egyik kötete - sehol nem lehet kapni, ha bárhol is előkerül, csilliárdokért vesztegetik

A Birodalom árnyai - ha elő is kerül, 15.000 Ft körül árulják 

 

És nem vagyok biztos benne, hogy a lista teljes-e... 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Külső űrről jut eszembe: igaz, miszerint a könyvet még a mai napig is lehet kapni bizonyos Coop üzletekben normális áron? :D Vagy csak városi legenda? 

Anno lehetett kapni, de az egy jó 10 évvel ezelőtt volt. Alig vitték. Szerencse, hogy én megvettem. Most olvasom, és eddig kellemes csalódás! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

K. J. Anderson Sötétkard című kötete valóban egy trilógia része? :pill: Önállóan abszolút nem is állja meg a helyét? 

Nekem eddig lövésem sem volt, hogy ez egy trilógia része, szóval szerintem olvashatod önállóan is.

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Illetve az Életre-halálra című TCW-regénynél olvastam a Szukitson, hogy ennek az állítólagos trilógiának a szereplői megjelennek ebben a TCW-műben. El szeretném olvasni ezt a TCW-könyvet, de nem okoz majd nagy gondot, ha előtte nem olvasom el azt a trilógiát?

Igen megjelenik benne egy karakter. Nem egyáltalán nem okoz gondot sőt inkább kicsit "előépíti" a karaktert mire a trilógiában találkozol vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Akkor szépen elhúzták az orrunk előtt a mézesmadzagot. :no: Bár nyilvánvalóan ez nem a kiadó hibája. 

A Disney-t egyébként miért zavarja, hogy megjelennének olyan Legends-könyvek egy alig 10 milliós európai országban, amelyek még nem jelentek meg soha korábban??? Ráadásul ezek megjelenése még csak nem is megy a Canon rovására... 

 

Sajnálom, hogy így alakult, mert lenne nem kevés könyv, amelyet jó lenne (újra) kiadni. 

 

Jedi növendék sorozat - első nyolc része jelent meg

The New Jedi Order - egyáltalán nem jelent meg

Ifjú Jedi lovagok - első hat része jelent meg

Külső űr, TCW regény - alig lehet kapni (szerencse, hogy 8-9 évvel ezelőtt megvettem őket egy balatoni Coopban :D) 

Crispin-féle Solo-trilógia egyik kötete - sehol nem lehet kapni, ha bárhol is előkerül, csilliárdokért vesztegetik

A Birodalom árnyai - ha elő is kerül, 15.000 Ft körül árulják 

 

És nem vagyok biztos benne, hogy a lista teljes-e... 

 

Nem tudom mi lesz a Legendákkal. 2021 után  kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

K. J. Anderson Sötétkard című kötete valóban egy trilógia része? :pill: Önállóan abszolút nem is állja meg a helyét? 

 

Igazából ez egy nem hivatalos trilógia, a Sötétkard abszolút önállóan olvasható, csak a kronológiai közelség miatt vannak utalások. A három könyvből még talán ez a legjobb, bár minden olyan zagyvaság benne van, ami miatt Anderson soha nem lesz a kedvenc SW-szerzőm. Hambly könyveitől meg a hideg is kiráz.

 

14 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Külső űrről jut eszembe: igaz, miszerint a könyvet még a mai napig is lehet kapni bizonyos Coop üzletekben normális áron? :D Vagy csak városi legenda? 

Anno lehetett kapni, de az egy jó 10 évvel ezelőtt volt. Alig vitték. Szerencse, hogy én megvettem. Most olvasom, és eddig kellemes csalódás! 

Nekem ez a könyv szenvedés volt annak idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Nute Gunray said:

Nekem ez a könyv szenvedés volt annak idején.

Sejtem, miért. De nekem tetszik!

1-2 napon belül végzek vele, hamarosan jövök egy rövid kritikával róla. 

 

6 hours ago, Nute Gunray said:

Igazából ez egy nem hivatalos trilógia, a Sötétkard abszolút önállóan olvasható, csak a kronológiai közelség miatt vannak utalások. A három könyvből még talán ez a legjobb, bár minden olyan zagyvaság benne van, ami miatt Anderson soha nem lesz a kedvenc SW-szerzőm. Hambly könyveitől meg a hideg is kiráz.

Tehát akkor, gondolom, tulajdonképpen teljesen ignorálhatom Hambly két könyvét, ha el akarom olvasni a Sötétkardot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/30/2019 at 12:05 AM , Darth Sky said:

Összesen 19 regényből áll. + van hozzá 3 eBook novella és 3 rövid történet.

Nézegettem eBay-en, hogy lehet kapni teljes TNJO-pakkokat. Erősen gondolkodom rajta, hogy beruházok rá! Ahogy a Jedi növendékre is meg a Young Jedi Knightsra is. (Bár ezeket nem biztos, hogy pakkonként rendelem meg, hanem egyenként, és csak azokat a részeket, amelyek nem szerezhetőek be magyarul.) 

Viszont elég eltérőek a mennyiségek. Mármint van, amelyik 19 könyvből áll, valamelyik 20-ból... Igazából, az érdekelne, hogy az a 3 rövid történet milyen formátumban jelent meg? Esetleg egy könyvben? Mert úgy logikus lenne a 20-as pakk - 19 regény + a 3 kisregény egyben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nézegettem eBay-en, hogy lehet kapni teljes TNJO-pakkokat. Erősen gondolkodom rajta, hogy beruházok rá! Ahogy a Jedi növendékre is meg a Young Jedi Knightsra is. (Bár ezeket nem biztos, hogy pakkonként rendelem meg, hanem egyenként, és csak azokat a részeket, amelyek nem szerezhetőek be magyarul.) 

Viszont elég eltérőek a mennyiségek. Mármint van, amelyik 19 könyvből áll, valamelyik 20-ból... Igazából, az érdekelne, hogy az a 3 rövid történet milyen formátumban jelent meg? Esetleg egy könyvben? Mert úgy logikus lenne a 20-as pakk - 19 regény + a 3 kisregény egyben. 

Az a 3 rövid történet igazából 4.

 

Digitálisan, ebook novellaként:

- The New Jedi Order: Recovery

- The New Jedi Order: Ylesia

 

"Papíron":

- Emissary Of The Void (6 részes rövid történet, első 3 része az "SW Gamer 8-10" magazinban, a második 3 része pedig a STAR WARS Insiderben jelent meg)

- The Apprentice (STAR WARS Gamer 8 magazin)

- Or Die Trying (STAR WARS Insider) <---- (ezt véletlenül kihagytam)

 

Ha ezek a fentiek érdekelnek akkor szólj, mert be tudom őket szerezni.

 

Az a 20. könyv szerintem a "The New Jedi Order Sourcebook" lenne, amit a szerepjátékosok számára adtak ki a NJO sorozatban megjelent fajok, szereplők stb-k leírásával, de ha belinkeled azt a 20 kötetes gyűjteményt, akkor többet tudok mondani.

 

2019. 12. 24. - 14:23, caseyjones írta:

K. J. Anderson Sötétkard című kötete valóban egy trilógia része? :pill: Önállóan abszolút nem is állja meg a helyét? 

 

Illetve az Életre-halálra című TCW-regénynél olvastam a Szukitson, hogy ennek az állítólagos trilógiának a szereplői megjelennek ebben a TCW-műben. El szeretném olvasni ezt a TCW-könyvet, de nem okoz majd nagy gondot, ha előtte nem olvasom el azt a trilógiát?

Egy nem hivatalos trilógia része.

Sokan leginkább a kapcsolódó elem miatt hivatkoznak rá Callista trilógiaként (néha én is), de hivatalosan sosem volt trilógia. Egyébként ezek a könyvek "tartoznak bele": A Jedik Gyermekei/Sötétkard/Alkonybolygó.

Szerintem nem, bár igazából nem tudom, mert én meg ezt az "Életre-halálra" könyvet nem olvastam.

Meg amit @Nute Gunray mondott.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

K. J. Anderson megítélése tényleg ennyire rossz? A Jedi Akadémia-trilógia volt az első Star Wars könyv amit életemben olvastam, és nekem a mai napig nagyon tetszik a stílusa. Én személy szerint még a Thrawn-trilógiánál is jobban szeretem, mert kevésbé hard sci-fi, és sokkal kalandosabb és misztikusabb. A régi EU-ból Luceno után Anderson a kedvenc íróm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.