Jump to content
Darth Revan9

SW könyvek

Recommended Posts

18 perccel korábban, Whill írta:

K. J. Anderson megítélése tényleg ennyire rossz? A Jedi Akadémia-trilógia volt az első Star Wars könyv amit életemben olvastam, és nekem a mai napig nagyon tetszik a stílusa. Én személy szerint még a Thrawn-trilógiánál is jobban szeretem, mert kevésbé hard sci-fi, és sokkal kalandosabb és misztikusabb. A régi EU-ból Luceno után Anderson a kedvenc íróm.

Igazából embere válogatja. Valakinek bejön, valakinek nem, nekem például (a folyamatos ismétléseket leszámítva) bejön.

Viszont az is tény, hogy nem egy James Luceno a pali.

A Jedi Akadémia-trilógiát, főleg az első részt, én is szerettem. A későbbi könyveit már nem annyira. Ezzel együtt is elismerem a hozzájárulását az SW univerzumhoz, olyan ikonikus karaktereket teremtett, mint Exar Kun vagy Naga Sadow, és először az ő általa írt képregények merészkedtek sokezer évvel korábbra (The Golden Age of the Sith stb)

Megtévesztés leple. Komolyan ha caseyjones anno nem húzza le a Mester és Tanítványát én ezt a könyvet el se kezdtem volna olvasni. Dehát csak meg akartam tudni miért jó ez a könyv. És csalódtam. De nagyot. Pozitív értelembe.:evil: A könyv hangulata magávalragadó, és annak ellenére, hogy Legends a sztori is lekötött. Csak 2 dolog zavart igazán, az egyik az, hogy nem sikerült egyértelműen rájönnöm ki a főszereplő, hol Palpatine, Qui-Gon, Valorum vagy Cohl kapott kisebb nagyobb szerepet. Így inkább nézőpontkaraktereken keresztül lehetett nyomonkövetni az eseményeket. A másik dolog pedig igazán Lucas miatt van, mert egyértelműen kiadta hogy a könyvben még Palpatine-t és Sidioust, Luceno kezelje két külön személykén. Bár ez már kevésbé zavart, mert a jó öreg  Sheev mind a két szerepében keverte e x@rt. Összességében 4/5. Reszkess @caseyjones, mert ugrok neki a Mester és tanítványának.:evil:

• Like 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 3

Ezt a könyvet 10 évig vártam, hogy végre magyarul megjelenhessen. Ahhoz képest egy icipicit csalódás volt, de még így is a legjobbak közül való. Luceno volt a SW prequel politika krónikása; még ha többet nem is fog alkotni már (nagy a csend), nekem ő marad a top kedvencem.

Én nem is számítottam rá, hogy megjelenhet, de aztán mégis kijött. Akkor örültem igazán, amikor még 2012-ben láttam azon a listán, amiben a 2013-2014-es tervezett könyvek szerepelnek. A megjelenés után elolvastam és óriási élmény volt. Pedig számítottam rá, hogy sok mindenre nem utalhat még a szerző. De James Luceno így is nagyszerű művet tett le az asztalra. Kétszer is elolvastam és még szeretném újraolvasni.

Amikor én olvastam a könyvet a főszereplőváltások egyáltalán nem zavartak.

On 12/25/2019 at 5:30 PM , HeirToGrievous said:

Az a 20. könyv szerintem a "The New Jedi Order Sourcebook" lenne, amit a szerepjátékosok számára adtak ki a NJO sorozatban megjelent fajok, szereplők stb-k leírásával, de ha belinkeled azt a 20 kötetes gyűjteményt, akkor többet tudok mondani.

https://www.ebay.com/itm/STAR-WARS-THE-NEW-JEDI-ORDER-COMPLETE-20-BOOK-SET-21-STORIES/202863783476?epid=1628482&hash=item2f3b9fae34:g:YmcAAOSwA3dd1auK

Karen Miller: A klónok háborúja - Külső Űr

Nyomokban spoilert tartalmazhat.

Ez a könyv egy igazi ritkaság, manapság már sehol sem lehet kapni hivatalosan. Néha-néha feltűnik használtan az internetes bizonyos bugyraiban, és 10.000 Ft körüli áron kínálják. (Szellemlovason 16.000-es áron van, bár jelenleg nem rendelhető.)

Annak idején, egy jó 8-10 évvel ezelőtt sikerült beszereznem egy balatoni Coopban egy másik The Clone Wars-regénnyel egyetemben. Annyira megörültem, hogy SW-regényt láthatok egy ilyen helyen, hogy tüstént megvettem őket. Viszont 8-10 évig tartott, mire sikerült rávennem magam, hogy elolvassam (a másikat 2017 nyarán tudtam le). Egyszerűen nem érdekelt, másrészt szörnyűnek tartottam a tördelését (aprók a betűk, az új fejezet nem új oldalon kezdődnek). De most már bánom, hogy ennyit vártam vele, mert kellemes csalódás, kikapcsolódás volt.

Külsejét tekintve viszont szuper kiadvány, bár a borító nagyon megtévesztő, mert a regénynek annyi köze van a klónokhoz, mint Jar-Jar Binksnek a Sötét Oldalhoz. És itt akkor rátérnék végre a regényre.

A történet úgy szól, hogy Bail Organa egy titkos informátorától megtudja, hogy egy távoli bolygón Sith-erők uralkodnak, és veszélyt jelentenek a Jedikre nézve. Obi-wannal - aki nagyon vonakodó, csakúgy, mint a Jedi Rend többi tagja - együtt elmennek, hogy feltérképezzék ezt az ismeretlen planétát, amely a Külső Űrben található (innen ered a cím). 

A könyvből csak úgy fakad a The Clone Wars-hangulat, szinte fizikailag fogható. :) Imádtam annak idején a sorozatot, ez a regény pedig tökéletesen visszahozta nekem. Érdekes, hogy ez a kötet az animációs sorozat kezdetén jelent meg (2009), ennek ellenére nagyon sötét hangulata van, amely már inkább a későbbi évadokra jellemző. 

A könyv legnagyobb hibája, hogy a két főszereplő - Bail és Obi-wan - nagyon nem a megszokott módon viselkedik. Totál karakteridegen mindegyikőjük. Néha mint két civakodó ovis. Minden párbeszédükben van valami lenéző, sértő a másikra nézve, ami egy idő után nagyon idegesítő.

Az utalások, múltba révedések viszont igazán színessé tették a regényt. Nem volt még szerencsém a Jedi Növendék sorozathoz, de tudtommal Obi-wan látomásaiban eme könyvsorozat eseményeit láthatjuk. 

Külön ki kell emelnem, hogy rendkívül élvezetessé tette a regényt az, hogy beleláthattunk minden karakter gondolataiba. Mellesleg az írónő remekül tud mesélni, alig lehetett letenni a könyvet.

A végén vártam volna valami nagy párbajt, mondjuk Dooku vagy Ventress ellen, de ez sajnos elmaradt. Tulajdonképpen Obi meg Bail azért utazott kb. egy hetet, hogy összeomoljon miattuk egy Sith-templom, és elpusztítsanak egy Sith-holokront... 

Egy érdekes dologra figyeltem fel: Anakin egy hologramos üzenetben értesíti Obi-want, hogy elvesztette R2-t, mellesleg a memóriáját is elfelejtette törölni. Határozottan emlékszem, hogy ugyanez megtörtént a sorozatban is, csak más szituációban. Na most, ez elég ellentmondásos (habár ez a könyv Legendák, szóval, most már semmi jelentősége), viszont ha ez egy újabb "droid-elvesztés", akkor nem értem, mire volt ez jó. Anakin szerintem nem olyan bárgyú, hogy még egyszer elveszítse R2-t, ráadásul úgy, hogy nem törli a memóriáját. 

Ha lett volna benne valami párbaj a végén, azt mondom, ez a könyv 10/9, de így csak 10/8,5. 

Meg kell jegyeznem, hogy a fordítás elég gyatra volt néhol: a fénykard/lézerkard fényszablyaként lett fordítva, a gungan pedig gunga néven szerepelt a könyvben. :facepalm:

Ez a könyv nekem is megvan. :D Régen elkezdtem olvasni, aztán félredobtam, később újra elővettem és nagy nehezen legyűrtem. Nem volt rossz regény. :)

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Egy érdekes dologra figyeltem fel: Anakin egy hologramos üzenetben értesíti Obi-want, hogy elvesztette R2-t, mellesleg a memóriáját is elfelejtette törölni. Határozottan emlékszem, hogy ugyanez megtörtént a sorozatban is, csak más szituációban. Na most, ez elég ellentmondásos (habár ez a könyv Legendák, szóval, most már semmi jelentősége), viszont ha ez egy újabb "droid-elvesztés", akkor nem értem, mire volt ez jó. Anakin szerintem nem olyan bárgyú, hogy még egyszer elveszítse R2-t, ráadásul úgy, hogy nem törli a memóriáját. 

A könyv története párhuzamosan zajlott a TCW első évadának droidos történetével. Csak ugye azóta ez a könyv legends lett. :)

Edited by Bence1997

8 minutes ago, caseyjones said:

Ha jól értelmezem, akkor a két e-book novella, amelyet említettél, @HeirToGrievous, benne van két könyvben. De a matek még így se jön ki. :D 19 könyv van alapvetően. Az eladó pedig azt írja: 20 könyv, 21 történet. Na most akkor úgy lenne a korrekt, ha 19 könyv, 21 történet, mert ugye a pakk tartalmazza a 19 regényt meg a két novellát, amelyek el vannak "rejtve" két könyvben. 

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ha jól értelmezem, akkor a két e-book novella, amelyet említettél, @HeirToGrievous, benne van két könyvben. De a matek még így se jön ki. :D 19 könyv van alapvetően. Az eladó pedig azt írja: 20 könyv, 21 történet. Na most akkor úgy lenne a korrekt, ha 19 könyv, 21 történet, mert ugye a pakk tartalmazza a 19 regényt meg a két novellát, amelyek el vannak "rejtve" két könyvben. 

Na, megvan!

A NJO könyvek között szerepel a "Dark Nest trilógia" 1. része, a "The Joiner King" is, ami lényegében a NJO folytatása.

Ez elvileg azért van a csomagban, mert megtalálható benne az "Ylesia" novella, a "Star By Star"-ban pedig a "Recovery" című novella,, és ha az eladó csak a NJO történeteket számolta a "Stories" címszó alatt, akkor így kijön a 20 könyv, 21 történet.

Szerk.:

És igen, az "About this product"-nál nem számolta a "The Joiner King"-et, mint történetet, csak a NJO-t és a 2 novellát.

Közben találtam még egy novellát, amit bár nem ide sorolnak, de szerintem idetartozik, mert a Yuuzhan Vong invázió kitörésének idején játszódik.

Na, akkor még egyszer, íme a teljes novella lista:

- Boba Fett: A Practical Man (ebook, később a "Legacy Of The Force: Sacrifice" regény puhafedeles változatában)

Recovery (ebook, később a "NJO: Star By Star" regény puhafedeles változatában)

Emissary Of The Void (6 részes történet, első 3 része az "SW Gamer 8-10" magazinban, a második 3 része pedig a STAR WARS Insiderben)

The Apprentice (STAR WARS Gamer 8 magazin)

Ylesia (ebook, elvileg "The Joiner King" regényben is)

Or Die Trying (STAR WARS Insider magazin)

Edited by HeirToGrievous

Köszi, @HeirToGrievous! Tehát akkor tulajdonképpen a Dark Nest Trilogy már nem a TNJO része, de időrendben utána játszódik. 

Néztem egy idővonalat, amely megint totál összezavart. E szerint 21 regény van, amelybe nem tartozik bele a Dark Nest Trilogy:

https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_Legends_books

Édes istenem, hogy ne legyen semmi egyszerű. :lol::fuckoff:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Köszi, @HeirToGrievous! Tehát akkor tulajdonképpen a Dark Nest Trilogy már nem a TNJO része, de időrendben utána játszódik. 

Néztem egy idővonalat, amely megint totál összezavart. E szerint 21 regény van, amelybe nem tartozik bele a Dark Nest Trilogy:

https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_Legends_books

Édes istenem, hogy ne legyen semmi egyszerű. :lol::fuckoff:

Itt is 19 regény szerepel + 2 (hát akkor a lista logikája szerint legyen mondjuk) "kisregény", a "Recovery" és az "Ylesia".

Tudod, mit? Írtam neked egy idővonalat egy mi micsoda megjegyzéssel.

YU. 24-25. Boba Fett - A Practical Man (1-5. "fejezet") (kisregény)

YU. 25. TNJO: Vector Prime (regény)

YU. 25. Csubakka (képregény)

YU. 25. Invázió: Menekültek (képregény)
YU. 25. Invázió: Rescues (képregény)

YU. 25. Boba Fett - A Practical Man (6-17. "fejezet") (kisregény)

YU. 25. Mesék: Revenants (képregény)

YU. 25. TNJO - Dark Tide I: Onslaught (regény)

YU. 25. Invázió: Revelations (képregény)

YU. 25. TNJO - Dark Tide II: Ruin (regény)

YU. 25. TNJO - Agents Of Chaos I: Hero's Trial (regény)

YU. 25. TNJO - Agents Of Chaos II: Jedi Eclipse (regény)

YU. 26. TNJO - Balance Point (regény)

YU. 26. TNJO - Recovery (kisregény)

YU. 26. TNJO - Edge Of Victory I: Conquest (regény)

YU. 26. Emissary Of The Void (#1-4, nem sokkal a "Conquest eseményei után) (novella)

YU. 26. TNJO - Edge Of Victory II: Rebirth (regény)

YU. 26. Emissary Of The Void (#5-6, a "Rebirth" eseményeivel párhuzamosan) (novella)

YU. 27. TNJO - Star By Star (regény)

YU. 27. TNJO - Dark Journey (regény)

YU. 27. The Apprentice (a Dark Journey eseményeivel párhuzamosan) (novella)

YU. 27. TNJO - Enemy Lines I: Rebel Dream (regény)

YU. 27. TNJO - Enemy Lines II: Rebel Stand (regény)

YU. 27. TNJO - Traitor (regény)

YU. 28. TNJO - Destiny's Way (regény)

YU. 28. TNJO - Ylesia (a "TNJO: Destiny's Way" 21. és 22. fejezete között) (kisregény)

YU. 28. TNJO - Force Heretic I: Remnant (regény)

YU. 28. Mesék: Equals And Opposites (képregény)

YU. 28. TNJO - Force Heretic II: Refugee (regény)

YU. 28. Or Die Trying (novella)

YU. 28-29. TNJO - Force Heretic III: Reunion (regény)

YU. 29. TNJO - The Final Prophecy (regény)

YU. 29. TNJO - The Unifying Force (regény)

Edited by HeirToGrievous
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3

Szuper, nagyon szépen köszi!

Nem lehet valahogy hozzászólást elmenteni valamilyen formában? Mert ha nem, akkor csinálok screenshotot róla. 

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem lehet valahogy hozzászólást elmenteni valamilyen formában? Mert ha nem, akkor csinálok screenshotot róla. 

Én sem értek hozzá, de esetleg elmentheted a linkjét könyvjelzőként vagy egyéb módon: https://swsaga.hu/topic/447-sw-könyvek/?do=findComment&comment=435795

23 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Hozzászólást szerintem nem, de szöveget le lehet menteni.

Jelöld ki a szöveget, majd illeszd be Office Wordbe. (a színes részeket is másolja)

Utána pedig, ha zavar, akkor jelöld ki a fórum szürke szövegét, majd a betű színét állítsd át feketére, végül mentsd el.

Edited by HeirToGrievous

1 órával korábban, HeirToGrievous írta:

Hozzászólást szerintem nem, de szöveget le lehet menteni.

Jelöld ki a szöveget, majd illeszd be Office Wordbe. (a színes részeket is másolja)

Utána pedig, ha zavar, akkor jelöld ki a fórum szürke szövegét, majd a betű színét állítsd át feketére, végül mentsd el.

A Ctrl+Shift+V a legtöbb helyen szokott működni a formázás nélküli beillesztésre. :)

Szerk.: Oké, sikerült értelmeznem, mely részeket akarod befeketíttetni, így inkább csak fun fact értéke van a hozzászólásomnak, de azért hátha valakinek pont ez az információ hiányzott... :D

Edited by sirszalhasogato

Michael Reaves: Az Erő mintázatai

Ez most kevésbé tetszett, mint az előző két rész. Reaves könyveire - A vadászó árnyékot leszámítva - eddig sem a cselekménydús történetvezetés volt jellemző, de itt konkrétan már-már szappanopera jellegűre sikeredett a különböző szereplők közötti interakciók kifejtése. A Jax köré felépülő szerelmi háromszög, és ezzel együtt a Jedi gondolatai néha már kínosak voltak számomra. Csodálkozom is, hogy ezt a Jedit a coruscanti hatóságok eddig képtelennek voltak elfogni, annyira nincsen semmiféle terve és koncepciója. Érzésem szerint Kajin Savaros Erő-jártasságát eltúlozta a szerző, képzés nélkül ilyen tettekre csak Rey volt képest a későbbiekben. Valahogy nálam most a Coruscant sem működött, mint helyszín. Az utolsó 20 oldalt összecsapottnak éreztem. Reaves ezekkel együtt is jól ír persze, a könyv olvastatja magát. Erős közepes.

Nekem nagy élmény volt Az Erő mintázatai. Az egész I-5 sztorivonal ott van a kedvenceim között.

Hali itt is! :) Tudtok olyan friss linket ahol a magyarul kiadott SW könyvek listája közel 100% pontosságban megjelenési és Yavini időrendi sorrendben is megvannak 2016-tól 2019 végéig?
A Yavini lenne a fontosabb. Régebbi van, de az kb 3 éve nem frissül, és valami
olyan kellene amit olyan valaki rakott össze aki nagyon képben van nem úgy mint én. :) 
(Az előbb rossz helyen kérdeztem! )

4 perccel korábban, Go Rien Moss írta:

Hali itt is! :) Tudtok olyan friss linket ahol a magyarul kiadott SW könyvek listája közel 100% pontosságban megjelenési és Yavini időrendi sorrendben is megvannak 2016-tól 2019 végéig?
A Yavini lenne a fontosabb. Régebbi van, de az kb 3 éve nem frissül, és valami
olyan kellene amit olyan valaki rakott össze aki nagyon képben van nem úgy mint én. :) 
(Az előbb rossz helyen kérdeztem! )

https://starwarsmedia.hu/oldalak/chapter/konyvek

Greg Bear - Az álmok bolygója

Gyerekek, én nagyon sokat szenvedtem ezzel a regénnyel. Nem volt olyan vészesen rossz, de nem volt egyszerű végigolvasni.
Nos, rólam tudni kell, hogy imádom a Baljós árnyakat, így minden ahhoz kapcsolódó vagy abban az érában játszódó regényt szívesen olvasok – sajnos, nincs belőlük valami sok. Már évek óta vártam, hogy elolvashassam Az álmok bolygóját, mert mindig is kíváncsi voltam, mi történt a Baljós árnyak után, de elég nagy csalódás volt.
A páros közötti kémia szerintem nagyszerű volt, ezt sikerült eltalálnia a szerzőnek, illetve maga az alapsztori – amely kissé fantasys – is érdekes volt. De a végkifejlet már nem annyira. :( Szerintem egyszerűen képtelen volt mit kezdeni a sztorival meg a karakterekkel a szerző. Unalmas volt, na. Sokszor már nem tudtam odakoncentrálni. Ráadásul az esetek nagy részében fogalmam sem volt, hogy miről zagyvál… Ha már itt tartunk: nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázná nekem olyan szájbarágósan, ahogyan csak lehet a Sienar-Tarkin-féle szálat, mert én mindvégig nem voltam vele tisztában, hogy nekik milyen szerepük van a könyvben, illetve hogy nekik mi is volt a motivációjuk. Totál káosz volt az egész.
A bolygó, amelyen játszódik a sztori, nagyon tetszett. Színes, érdekes világ. Illetve az összefüggés a Yuuzhan Vong-invázióval… Na, az tetszett csak igazán! Örülök, hogy már egy ilyen korai műben (mármint az idővonalbeli elhelyezkedését tekintve korai) említést tesznek róluk.
A végén levő csata, megmenekülés vagy tudomisén mi, olyan keszekusza volt, hogy már nem tudtam követni. Bár ez nagyjából az egész regényre igaz.

A helyszínen, a Yuuzhan Vong-ok megemlítésén, valamint az Obi-Ani kapcsolaton kívül nem sok pozitívat tudok elmondani erről a kötetről… (Az Obi-Ani kapcsolat viszont tényleg remek volt!) Pedig nem lett volna rossz, csak szerintem a szerző nem tudta használni a sztorit meg a karaktereket. Így egy kissé unalmas összképet kaptunk. Nálam kb. pont a Yoda – Sötét találkozó szintjén van.

10/5

33 perccel korábban, caseyjones írta:

Greg Bear - Az álmok bolygója

Gyerekek, én nagyon sokat szenvedtem ezzel a regénnyel. Nem volt olyan vészesen rossz, de nem volt egyszerű végigolvasni.
Nos, rólam tudni kell, hogy imádom a Baljós árnyakat, így minden ahhoz kapcsolódó vagy abban az érában játszódó regényt szívesen olvasok – sajnos, nincs belőlük valami sok. Már évek óta vártam, hogy elolvashassam Az álmok bolygóját, mert mindig is kíváncsi voltam, mi történt a Baljós árnyak után, de elég nagy csalódás volt.
A páros közötti kémia szerintem nagyszerű volt, ezt sikerült eltalálnia a szerzőnek, illetve maga az alapsztori – amely kissé fantasys – is érdekes volt. De a végkifejlet már nem annyira. :( Szerintem egyszerűen képtelen volt mit kezdeni a sztorival meg a karakterekkel a szerző. Unalmas volt, na. Sokszor már nem tudtam odakoncentrálni. Ráadásul az esetek nagy részében fogalmam sem volt, hogy miről zagyvál… Ha már itt tartunk: nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázná nekem olyan szájbarágósan, ahogyan csak lehet a Sienar-Tarkin-féle szálat, mert én mindvégig nem voltam vele tisztában, hogy nekik milyen szerepük van a könyvben, illetve hogy nekik mi is volt a motivációjuk. Totál káosz volt az egész.
A bolygó, amelyen játszódik a sztori, nagyon tetszett. Színes, érdekes világ. Illetve az összefüggés a Yuuzhan Vong-invázióval… Na, az tetszett csak igazán! Örülök, hogy már egy ilyen korai műben (mármint az idővonalbeli elhelyezkedését tekintve korai) említést tesznek róluk.
A végén levő csata, megmenekülés vagy tudomisén mi, olyan keszekusza volt, hogy már nem tudtam követni. Bár ez nagyjából az egész regényre igaz.

A helyszínen, a Yuuzhan Vong-ok megemlítésén, valamint az Obi-Ani kapcsolaton kívül nem sok pozitívat tudok elmondani erről a kötetről… (Az Obi-Ani kapcsolat viszont tényleg remek volt!) Pedig nem lett volna rossz, csak szerintem a szerző nem tudta használni a sztorit meg a karaktereket. Így egy kissé unalmas összképet kaptunk. Nálam kb. pont a Yoda – Sötét találkozó szintjén van.

10/5

Nekem annak idején tetszett. Újra is olvastam. A Külső Űrhöz képest sokkal jobb.

Ez a könyv nekem is szenvedős volt, mikor elolvastam 10-12 évvel ezelőtt. 

Kíváncsi vagyok az olvasó közönség mit szólt volna a The New Jedi Order köteteihez. Több olyan kötet is volt ebben a sorozatban, mely Az Álmok bolygójára emlékeztetett.

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Kíváncsi vagyok az olvasó közönség mit szólt volna a The New Jedi Order köteteihez. Több olyan kötet is volt ebben a sorozatban, mely Az Álmok bolygójára emlékeztetett.

Ha jól tudom, az Álmok Bolygója eleve egy felvezetésként íródott ahhoz a szériához, hogy összekösse azt a korszakot a prequelekkel.

Nekem ez a könyv az első 3 között van (időrendben) amit olvastam SW könyvek között, szóval lehet csak emiatt, de nekem jó emlékeim vannak róla. Akkor még nagyobb esemény számba ment nálam ha valami újat ismerhettem meg a messzi-messzi galaxisból. :) Meg az is igaz, hogy nem olvastam mióta megkaptam anno, illetve rá egy évre kb.

6 hours ago, Darth Revan9 said:

Nekem annak idején tetszett. Újra is olvastam. A Külső Űrhöz képest sokkal jobb.

Az alapsztori amúgy egy picit hajaz a Külső Űrre. Ugye ott is egy távoli bolygóra utaznak a főszereplők. De nekem az ezerszer jobban tetszett, még ha Obi-wan meg Organa elég karakteridegenek is voltak. Illetve sokkal jobban írta meg azt a könyvet a szerző, a sztori is sokkal érthetőbb.

1 órával korábban, Whill írta:

Ha jól tudom, az Álmok Bolygója eleve egy felvezetésként íródott ahhoz a szériához, hogy összekösse azt a korszakot a prequelekkel.

Igen, így van.