Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

18 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

@Darth Revan9, új kiadása jön a Darth Plagueis-nek? Gondolom, max a borító kap Legendák-csíkot, más változás nem lesz; de ezek szerint nagyjából elfogyott az előző, és kaptak engedélyt a további értékesítésre. :)

Miért lenne új kiadás? Én úgy látom még rendelhető. A terjesztői rendszerben még lehetnek Legendák csík nélküli verziók is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Miért lenne új kiadás? Én úgy látom még rendelhető. A terjesztői rendszerben még lehetnek Legendák csík nélküli verziók is.

Rosszkor nézted :D Tegnap még az volt kiírva, hogy megjelenés: március 25. Ezért kérdeztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, sirszalhasogato írta:

Rosszkor nézted :D Tegnap még az volt kiírva, hogy megjelenés: március 25. Ezért kérdeztem. :)

Akkor esélyes lehet az utánnyomás. De benne van a pakliban, hogy időközben kaptak visszárut máshonnan, szóval lehetnek csík nélküliek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Most olvasom A Jedik gyermekei c. kötetet, és enyhén szólva is hagy kívánnivalót maga után. De amin eddig a leginkább lehidaltam az az, hogy az öreg Palpatine-nak volt egy kiskorú, tizenéves ágyasa (Irek Ismaren). Ez azért elég meredek szerintem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Darth Sky írta:

Most olvasom A Jedik gyermekei c. kötetet, és enyhén szólva is hagy kívánnivalót maga után. De amin eddig a leginkább lehidaltam az az, hogy az öreg Palpatine-nak volt egy kiskorú, tizenéves ágyasa (Irek Ismaren). Ez azért elég meredek szerintem...

Igen, sajnos a 90-es évek Bantamos SW könyvei között sok olyan van, amitől égnek áll az ember haja. Nekem a Szökevények (Courtship of Princess Leia) volt ilyen, amiben bár sok jó dolog is volt, Leia és Han totál karakteridegen viselkedése, és egyéb hasonló hülyeségek egy igen nehéz olvasmánnyá tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Most olvasom A Jedik gyermekei c. kötetet, és enyhén szólva is hagy kívánnivalót maga után. De amin eddig a leginkább lehidaltam az az, hogy az öreg Palpatine-nak volt egy kiskorú, tizenéves ágyasa (Irek Ismaren). Ez azért elég meredek szerintem...

Én a nosztalgiafaktor miatt nem tudok haragudni a Jedik gyermekei-re (az egyik első SW-könyvem volt), de amúgy tényleg elég meredek dolgok vannak benne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Most olvasom A Jedik gyermekei c. kötetet, és enyhén szólva is hagy kívánnivalót maga után. De amin eddig a leginkább lehidaltam az az, hogy az öreg Palpatine-nak volt egy kiskorú, tizenéves ágyasa (Irek Ismaren). Ez azért elég meredek szerintem...

Szerintem akire te gondolsz az Roganda Ismaren, nem pedig Irek, Irek ugyanis a fiú volt.
És Roganda elvileg 18 volt (vagy valamivel több), mikor összejöttek Palpatine-nal, szóval nem volt kiskorú.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, Hambly könyveinél van-e lejjebb. A Jedi Herceg sorozaton legalább lehet röhögni. Ez a két könyv viszont nyűg és szenvedés, annyira száraz a stilisztika és sivár a világ ábrázolása, hogy tényleg minden egyes mondatért meg kell küzdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ízlések és pofonok én a Jedi herceg sorozaton nem tudtam nevetni, nekem az az alja meg a Holiday Special. Sőt inkább csak a HS, mert a könyveket még csak-csak elolvastam, de a lélek nem visz rá, hogy a HS-t megnézzem egyszer is. :D

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Szerintem akire te gondolsz az Roganda Ismaren, nem pedig Irek, Irek ugyanis a fiú volt.
És Roganda elvileg 18 volt (vagy valamivel több), mikor összejöttek Palpatine-nal, szóval nem volt kiskorú.

Igen, Rogandára gondoltam, csak elírtam.

Most visszaolvastam, és a jelek szerint, félreértettem a dolgot. Leia 18 évesen került be a Birodalmi Szenátusba, és Roganda legfeljebb két évvel volt idősebb nála akkor. Valamiért úgy maradt meg, hogy az ágyas két évvel fiatalabb, mint 18. Bár a lényegen nem sokat változtat, mert így is 60 év korkülönbség volt az öreg és a lány között.

 

A következő kötetetek (Sötétkard, Alkonybolygó) mennyire függnek össze ezzel a sztorival? Ha jól tudom, ez a hármas alkotja a Callista-trilógiát. Remélem, a minőségük jobb lesz, legalább magyar szöveg terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A következő kötetetek (Sötétkard, Alkonybolygó) mennyire függnek össze ezzel a sztorival? Ha jól tudom, ez a hármas alkotja a Callista-trilógiát. Remélem, a minőségük jobb lesz, legalább magyar szöveg terén.

Inkább az első és a harmadik kötet (a két Hambly-könyv) függ össze, a Sötétkard azért ettől különálló, de időben a kettő között játszódik. Valójában a Callista-trilógia csak egy nem hivatalos elnevezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Igen, Rogandára gondoltam, csak elírtam.

Most visszaolvastam, és a jelek szerint, félreértettem a dolgot. Leia 18 évesen került be a Birodalmi Szenátusba, és Roganda legfeljebb két évvel volt idősebb nála akkor. Valamiért úgy maradt meg, hogy az ágyas két évvel fiatalabb, mint 18. Bár a lényegen nem sokat változtat, mert így is 60 év korkülönbség volt az öreg és a lány között.

 

A következő kötetetek (Sötétkard, Alkonybolygó) mennyire függnek össze ezzel a sztorival? Ha jól tudom, ez a hármas alkotja a Callista-trilógiát. Remélem, a minőségük jobb lesz, legalább magyar szöveg terén.

Anna Nicole Smith és a férje között 63 év volt, és az fickó sem volt egy kifejezett Don Juan.

Fiatalon talán igen, de amikor hozzáment, biztosan nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pengeélen című regényt olvasta közületek valaki? Lehet, hogy a közeljövőben azt is becélzom. Többen a Tolvajbecsülethez hasonlítják. Azt én olvastam, nekem viszonylag tetszett (először 10/7-et adtam rá, aztán 10/8-at). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Inkább az első és a harmadik kötet (a két Hambly-könyv) függ össze, a Sötétkard azért ettől különálló, de időben a kettő között játszódik. Valójában a Callista-trilógia csak egy nem hivatalos elnevezés.

Így igaz, a Sötétkardnak annyi köze van a másik kettőhöz, hogy Luke kicsit depis Callista miatt. Nekem amúgy a Sötétkard egyáltalán nem tetszett, klisés ötlet volt gyerekes tálalással. Az Alkonybolygót se szerettem, de ott legalább az ötlet jó volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 minutes ago, Iqvi said:

Ha még olvastad volna a Vérvonalat.:D

Nem hiszem, hogy valaha is olvasni fogom, de ha mégis, akkor se hiszem, hogy tudnám élvezni... Nem részletezném, hogy miért, szerintem már tudod. :):peace:

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/17/2019 at 9:58 PM , Darth Sky said:

Én jókat olvastam róla, állítólag jobban sikerült mint az Ahsoka.

 

On 4/17/2019 at 4:14 PM , Nute Gunray said:

Külföldön mik a vélekedések erről a könyvről? Csak mert nekem az írónő első könyve, az Ahsoka elég nagy csalódás volt, és nem akarom, hogy túlzott várakozásaim legyenek, ha esetleg ez sem sikerül jól.

 

Erről jut eszembe: hol tudok olvasni külföldi véleményeket SW-regényekről? (Legenda vagy Kánon, teljesen mindegy). Olyan helyekre gondoltam, ahol regényekre lebontva tudok véleményeket olvasni, mint ahogy ezen a fórumon is vannak topicjai a Kánon-könyveknek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 3/18/2020 at 12:36 PM , Nute Gunray said:

Ez a könyv nekem is szenvedős volt, mikor elolvastam 10-12 évvel ezelőtt. 

Amíg nem lehetett kapni az új, szukitsos kiadást, a régit legjobb esetben is 8-9000 Ft-ért lehetett kapni. Jó, hogy annak idején nem vettem meg. Ezt a 3 ezer valahány forintot is soknam érzem érte az elolvasása után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 11/26/2019 at 9:12 AM , Pildi said:

Jól értem, hogy a Legends kapcsán az USA-n kívüli piacokról kivonásról van szó?

Mert ha az USA-ban még kaphatóak lesznek ezek a könyvek, akkor végső esetben onnan még lehetne rendelni. Igaz, angolul, de legalább új lendületet kapna tőle a nyelvtanulás.

Pont most jutott eszembe nekem is ez. Minden rosszban van valami jó. :) 

Sőt, azt számoltam, hogy anyagilag is jobban kijövök, már ami a The New Jedi Ordert illeti.

Ugyanis, ha magyarul megjelent volna mind a 18-19 vagy tudom is én hány regény, azt be kéne szorozni legalább 3.500 Ft-tal, ami legjobb esetben is minimum 63.000 Ft. EBay-en meg találtam teljes pakkokat, szállítással együtt 40-50.000 Ft között. De még darabonként is jobban megér(het)i: az első részét használtan már szállítással együtt is meg tudom rendelni alig több mint 2.000 Ft-ért. 

 

Annak mondjuk, aki nem tud angolul, illetve nem is akar tudni, ez nem megoldás. De nekem nem jelent problémát. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 10/30/2019 at 9:24 PM , HeirToGrievous said:

Mármint a "New Jedi Order"höz?

Nem igazán, leginkább csak utalások történtek a Vongokra, vagy a NJO-ben lévő eseményekre, pl. a KOTOR játék első részében, a "Töréspont"ban stb.

Bár "Az Álmok Bolygóját" azért érdemes előtte elolvasni. Sőt, azt el is kell előtte olvasni.

De mi az, ami miatt feltétlenül szükséges elolvasni Az álmok bolygóját a TNJO előtt? Én elolvastam, említik benne a vongokat, de visszatér esetleg valamelyik fontosabb szereplő belőle a TNJO-ban? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, caseyjones írta:

De mi az, ami miatt feltétlenül szükséges elolvasni Az álmok bolygóját a TNJO előtt? Én elolvastam, említik benne a vongokat, de visszatér esetleg valamelyik fontosabb szereplő belőle a TNJO-ban? 

Egy olyan szereplő visszatér, akire csak utaltak Az álmok bolygójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 minutes ago, Darth Cupsy said:

Vergere, gondolom én.

Több mint valószínű. :hmm: Viszont a Wookipedia szerint ő rá nemcsak utaltak a Rogue Planetben, hanem valamilyen üzenet formájában meg is jelent Anakinnak. (Rémlik is valami, talán Ami egyik álmában jelent meg - bár nem vennék rá mérget, nem hagyott sok nyomot bennem a könyv...)

Habár nem tudom, Revan mit értett pontosan utalás alatt. :)Mindenesetre csekkoltam már Wookie-n, és Vergere több TNJO-műben is tiszteletét teszi, szóval, nagy valószínűséggel rá gondolt Revan. De majd jön úgyis, és megerősíti. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.