Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

54 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Korábban láttam, hogy a wookies kánon Darth Plagueis adatlapon Plagueis halálát Yavin előtt 32-re, tehát a Baljós árnyak évére teszik.

Azt írja, hogy "By BBY 32", ami annyit tesz hogy akkor már biztos halott. Pontos halálozási dátum az új kánonban még nem szerepel ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írnék pár sort az utóbbi időben megejtett Legendák-pótlásaimról. Tényleg csak röviden:

 

Sötétkard

 

Kellemes meglepetés volt, főleg A Jedik gyermekei után. A történetben igazából nem volt semmi különleges, sőt, számos klisét tartalmazott, Kevin J. Anderson stílusa viszont a Jedi Akadémia-trilógiához hasonlóan mégis szerethetővé varázsolta számomra a sztorit. A marakodó birodalmi hadurak, a hatalomra törő bűnszervezetek (huttok), az instabil Új Köztársaság és az új Jedik csíráját elvető Luke Skywalker mind logikus továbbgondolásai mindannak, mi történhetett az Ep6 után. Anno, én is nagyjából ilyen felállást képzeltem el hősenink számára.

Spoiler

 

A Sötétkard, mint szuperfegyver nagyon gyenge alapkoncepicó volt Andersontól (főleg a Halálcsillag prototípus és a Napzúzó után a Jedi Akadémia-trilógiában), valahogy mégis működött a történet összességét tekintve. Érdekes volt megismerni Bevelisket és Durgát. Daala visszahozása és Pellaeonnal való szövetkezése is tetszett, bár érezhető volt, hogy a nő közel sem olyan karizmatikus birodalmi vezető, mint Thrawn. Mégis, a rá nehezedő nyomás ellenére próbált helyt állni. Ugyanakkor megpróbált cselekedni, és hű maradt az elveihez. A marakodó birodamiak kinyírása külön tetszett.

latest?cb=20160928050158

A Trió (Luke-Han-Leia) tagjai hozták a tőlük elvártat, róluk nem tudok semmi említésre méltót kiemelni. Én csípem Anderson stílusát, anno ő szippantott be az EU-ba az Új Renddel, így remélem, ír még SW-regényt a jövőben - akár ifjúságit, mert vevő lennék rá.

 

 

 

Alkonybolygó

 

Amennyire szeretem Anderson stílusát, annyira nem jön be Hambly-é. Ahogy A Jedik gyermekei, úgy ez is kínszenvedés volt számomra. Unalmas leírások és dialógusok, érdektelen és bugyuta történettel megfűszerezve.

Spoiler

Callista agonizálását nem is értem... komolyan, azért nem akar Luke-kal lenni, mert már nincs vele az Erő, és így szerinte nem méltó társa a férfinak? Elég ostoba elhatározás, amivel mérhetetlen szenvedést okoz a férfinak. A "főgonoszok" motivációja is nevetséges volt, az androidok (akikről lebomlik/rothad az élő szövet) pedig nagyon SW-idegennek hatottak ebben a groteszk és horrorisztikus formában.

Szerintem borzalmas, de legalábbis nagyon nehezen olvasható könyv, nem ajánlom senkinek. 

 

 

Kristálycsillag

 

Azt kell mondjam, meglepően jó könyv lett. Tetszett, hogy főbb szerepbe helyezték a Solo-gyerekeket. Ezért is vágyom nagyon azokra a hosszabb sorozatokra, amelyek bemutatják Jaina, Jacen és Anakin további kalandjait. :clap2: Engem baromira érdekelne, mi történt velük felnőttként. Jó volt látni, ahogy az alig 5 éves Jaina és Jacen, valamint a 3 és fél éves Anakin feltalálják magukat egy veszélyes helyztet során.

Spoiler

Jelen események fényében drámai volt annak tudata, hogy a jövőben Anakin meghal, Jacen pedig a Sötét Oldalra áll, akit Jainának kell megölnie. Pedig itt még milyen szoros kötelék volt közöttük és mennyire szerették egymást. Elszomorító. :( Komoly érzelmi töltettel bírt a gyerekrablás, noha tudtam, hogy egyiküknek sem lehet komoly baja a jelen események során. A trauma ettől függetlenül megtörtént velük Hethrir és az Újjászületett Birodalom formájában. Visszataszító a gondolat, hogy valaki gyerekeket raboljon, kínozzon és áldozzon fel a saját aljas céljai érdekében. Hethrir talán az egyik legunorítóbb és legszánalmasabb SW-gonosz, akihez szerencsém volt. A leírások többnyire jók és érdekesek, noha a regény vége felé "furcsa" megfogalmazások voltak, amikor "anyu" és "apu" címszavakkal hivatkoztak Hanra és Leiára, holott nem a gyerekek mesélték a sztorit. Valamint, Luke is elég karakteridegennek hatott néhol, a Hannal való civakodásai során - de persze lehet, hogy csak rossz napjai voltak. Waru, mint másik dimenzióból jött entitás érdekes, bár elég meredek húzás volt.

Összességében kellemes olvasmány volt, még ha nem is kiemelkedő. :)  

 

Most pedig, jöhet a Fekete Flotta fenyegetése trilógia. Remélem, nem bánom meg. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendesen belecsaptál a Legends mélységeibe :D

 

A Sötétkardon kívül ezeket én még nem olvastam, de a polcomon pihennek. A Fekete kard-trilógia után Az új lázadást se hagyd ki, szerintem az egész fogyasztható lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az új lázadást se hagyd ki, szerintem az egész fogyasztható lett.

Azt még be kell szereznem, mert hiányzik a gyűjteményemből. :)  

Már "csak" az alábbiak kellenének ahhoz, hogy teljes legyen az idehaza megjelent Legendák könyvgyűjteményem sora:

 

- Jedi-növendék sorozat (ennek beszerzéséhez nem fűzök sok reményt, mert baromi ritka egy teljes gyűjtemény, így meglehetősen drágán adják)

- Külső űr

- Han Solo-trilógia

- Történetek a fejvadászokról 

- Történetek Jabba palotájából

- X-szárnyúak sorozat (itt még reménykedem egy Szukits újrakiadásban)

- Az új lázadás

- Ep 4-5-6 filmregények

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Külső Űr és a Crispin-féle Han Solo-trilógia harmadik része szinte beszerezhetetlen. A Jedi növendék 5. része pedig ha nagy ritkán felbukkan, súlyos tízezrekért vesztegetik, a többi rész azért egyszerűbben beszerezhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Sky írta:

A hatból az nem rossz arány. Gondolom, nem terveztél megválni tőlük. :D 

Sajnos még mindig nem eladó. :P:D Viszont ha egyszer túladok rajtuk neked szólok először.

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Crispin-féle Han Solo-trilógia harmadik része

Annak mi a címe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Plagueis

 

Hét év után másodjára elolvasva is fantasztikus élményt nyújtott a könyv. Ha A Birodalom örökösei megjelenésétől számítjuk a klasszikus EU (Legends) megszületését, akkor a Darth Plagueis az ennek a korszaknak a méltó lezárása, megkoronázása. Ambiciózus és grandiózus könyv, az írott SW-irodalom egyik csúcsteljesítménye, és egyben James Luceno mesterműve, legjobb SW-könyve is (a két kánon-regényt is beleértve). Ez a könyv mintegy átfogja, új értelmezési keretbe foglalja a teljes EP1 előtti prequel EU-t. Darth Plagueis utólagos beszuszakolása a sorsdöntő események közé egyáltalán nem hat erőltetettnek, sőt az író addig különálló eseményeket, részleteiben ki nem bontott történéseket fűz fel egy láncolatra, A Sithek ezeréves összeesküvésének egy-egy kirakósaiként. 

 

Nagyon jó látni a hatékony munkamegosztást a két Sith között. Gyakorlatilag Plagueis a "spirituális" ügyekért felel (főleg a második résztől kezdve), míg Palpatine viszi a terv "materiális" részét. Sidious a legvégéig alárendeltnek tűnik, aztán persze kiderül, hogy csak elaltatta az önnön hatalmától hiúvá váló Plagueis gyanakvását és a Kettő Szabálya által megkövetelt paranoiáját. Hogy aztán mennyire rögtönzött volt Plagueis meggyilkolása a lakosztályban, az nem teljesen világos. 

 

A rengeteg visszautalás, a rengeteg név, helyszín, adat... ez a könyv már önmagában is egy enciklopédia, de Luceno nem tolja túl, csak épp élettel, információmennyiséggel tölti meg a galaktikus nagypolitikát. Szenátorok és szervezetek garmadája, érdekellentétek, ízig-vérig politika. Ezt a könyvet nálam még semmi más SW-regény nem tudta überelni, főleg a műfajában nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Whill írta:

De ez mégis hogy alakult ki, hogy ezek a könyvek ennyire ritkák lettek? És a Holtak Között miért ilyen drága a többi Jedi Növendék könyvhöz képest?

Régen a Valhalla, Lap-Ics Aquila, Egmont Hungary egészen más stratégiát követtek, mint a Szukits Kiadó. Egyszerűen gyorsan kiadták az adott könyv újdonságot, az elfogyott, és nem csináltak belőle később utánnyomásokat. Nem újították folyamatosan szerződéseket a Lucasfilmmel a régebbi könyvekkel kapcsolatban. Így kialakult az a jelenség akkoriban, hogy gyorsan, kb egy, vagy másfél évvel a megjelenés után már kifogyott az adott újdonság. A Jedi növendék 5. esetében nagyon sok volt a nyomdahibás példány, melyeket bevontak, így még gyorsabban elfogyott. Én emlékeim szerint 2001-ben tettem rá a kezem egy példányra. Az utolsó volt a boltban. És szerencsére nem volt nyomdahibás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről még eszembe jutott, hogy milyen jó, hogy a jelenlegi kiadó nem a fentebbi dolgot követte és igyekeztem folyamatosan újítani a régi könyvek szerződésein. Máskülönben 2018 előtti könyvek már rég kifogytak volna. Az olyanok, mind a Darth Bane, Republic Commando, The Old Republic, Darth Plagueis, Kenobi most horror áron 10.000 Ft-tól indulnának a használt piacon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Best of Star Wars könyvek moly.hu szerint.

         

A Maul: Vesztegzár ennyire magas értékelése mindig meglep. Annak idején nekem nem volt több, mint egy erős négyes. De nemsokára újraolvasom, lehet másodjára jobban fog tetszeni. Most végigolvasom az összes prequel előtti (tehát az EP1 felvezetőjéül szolgáló) EU-t. 

 

Továbbá el kezdtem fordítani Luceno novelláját, az End Game-t, ha végzek vele majd megosztom itt a fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A Maul: Vesztegzár ennyire magas értékelése mindig meglep. Annak idején nekem nem volt több, mint egy erős négyes. De nemsokára újraolvasom, lehet másodjára jobban fog tetszeni. Most végigolvasom az összes prequel előtti (tehát az EP1 felvezetőjéül szolgáló) EU-t. 

 

Továbbá el kezdtem fordítani Luceno novelláját, az End Game-t, ha végzek vele majd megosztom itt a fórumon.

A Vesztegzár nálam nagy kedvenc lett. Érdekes, hogy több negatív figurát középpontba állító könyv milyen jól teljesít, A gonosz dinasztia az eddigi eredmények alapján a 37. legjobb értékelést kapó sci-fik között van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, ati írta:

A Vesztegzárból még mindig nem jön utánnyomás? Érdekes ennek a könyvnek a helyzete, az egyetlen sw regény ami eltűnt a szukits oldaláról.

Sajnos nem lehetséges, nincs rajta azon a listán, amit ki lehetne adni, vagy újra lehetne nyomni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/19/2020 at 11:01 PM , Nute Gunray said:

Darth Plagueis

Én ma kezdek neki. :) Ha nem lenne róla mindenki ennyire pozitív véleménnyel, lehet, hogy nem kezdek bele sose. De annyira ajnározza mindenki, hogy muszáj elolvasnom. :) 

On 5/17/2020 at 2:49 PM , Bence1997 said:

Azon kevés emberek közé tartozok, akiknek ez a könyv éppenséggel megvan. :D

Nekem is megvan a Külső űr. :) Több mint 10 évet vártam az elolvasásával, mert nem annyira érdekelt, csak megvettem, mert akkoriban megvettem mindent, ami a TCW-hez volt köthető. :D Meglepően jó volt, legalábbis szerintem. Kár volt vele több mint egy évtizedet várni. 

On 5/17/2020 at 1:30 PM , Darth Sky said:

Már "csak" az alábbiak kellenének ahhoz, hogy teljes legyen az idehaza megjelent Legendák könyvgyűjteményem sora:

Én nem gyűjtök minden SW-könyvet, csak olyat, amik érdekelnek. :) 

Amik nálam beszerzésre várnak:

 

- A vadászó árnyék

- Hűség

- Válaszutak

- a teljes The New Jedi Order 

- Dark Nest-trilógia

- Ifjú Jedi lovagok

- Fate of the Jedi-sorozat

- Legacy of the Force-sorozat

- Jedi növendék-sorozat

- esetleg a Junior Jedi Knights-sorozat is, bár az Ifjú Jedi lovagok jobban érdekel

 

+ a Kánon-könyvek közül egyelőre csak a megjelenésre váró Padmé-regény folytatása

 

Egy kis matek :D:

TNJO: 19 regény, Ifjú Jedi lovagok: 14 regény, LOTF: 9, FOTJ: 10, Jedi növendék: 18.

 

Ez összesen 77 regény, ha jól számolom (beleértve a Dark Nest-trilógiát, a Hűséget, a Válaszutakat, meg A vadászó árnyékot).

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Nekem van egy eladó példányom. 

Azóta már beszereztem, a Jedi-növendék 2: Sötét vetélytárs, A Birodalom visszavág, és A történetek a fejvadászokról regényekkel együtt. De köszönöm a felajánlást! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones, ezek szép tervek. Remélem sikerül összegyűjtened őket. A Legendákat globálisan minden USA-n kívüli piacon elméletileg már csak 2021 végéig lehet árulni. Legalábbis a jelenlegi állapotok szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Darth Revan9 said:

@caseyjonesA Legendákat globálisan minden USA-n kívüli piacon elméletileg már csak 2021 végéig lehet árulni. 

De ez a használt dolgokkal kereskedő online boltokra, antikváriumokra nem vonatkozik, ugye? Mert én pl. eBay-ről meg egyéb helyekről terveztem ezeket a könyveket beszerezni, és legfőképpen használtan, mert az úgy pénztárcakímélőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, caseyjones írta:

De ez a használt dolgokkal kereskedő online boltokra, antikváriumokra nem vonatkozik, ugye? Mert én pl. eBay-ről meg egyéb helyekről terveztem ezeket a könyveket beszerezni, és legfőképpen használtan, mert az úgy pénztárcakímélőbb.

A másodkézből eladókra gondolom nem, hiszen ők nem nyomtatják újra őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.