Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Sithek könyve

 

Érdekes in-universe munka, gyakorlatilag öt töredékesen fennmaradt művet fűzött egybe a "szerkesztő", azaz Darth Sidious, aki a végére írt egy manifesztumot a Birodalom kormányzásáról is. Még az oldalszámokat is utólag számozta be, pont mint ha egy történész járna el egy középkori krónika esetében. A külalak nagyon igényes, tényleg látszik, hogy ez egy összeállított mű, a tartalommal már kevésbé vagyok megelégedve, inkább hullámzó volt a színvonal. Darth Malgus háborús naplója és Darth Plagueis tudományos értekezése nagyon tetszett, a többi azonban kissé unalmas volt, főleg Darth Bane munkája és Talzin anya instrukciói. Sorzus Syn a Sith kultúrához és alkímiához szolgáltatott érdekes adalékokat, bár ezek rendkívül anti-SW hatással bírtak számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Még az oldalszámokat is utólag számozta be, pont mint ha egy történész járna el egy középkori krónika esetében.

A fejvadász kódexben is van hasonló, hogy minél inkább azt éreztessék, hogy ez egy in-universe könyv, maga a könyv megfordult már pár fejvadász kezében és ők kézzel oda-oda firkantottak megjegyzéseket a lap aljára, tetejére, széleire az adott témához kapcsolódó meglátásaikról.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De ez a használt dolgokkal kereskedő online boltokra, antikváriumokra nem vonatkozik, ugye? Mert én pl. eBay-ről meg egyéb helyekről terveztem ezeket a könyveket beszerezni, és legfőképpen használtan, mert az úgy pénztárcakímélőbb.

A használt könyvpiacra persze ez nem vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a régi és az új is megvan. Most dilemmáztam, hogy megválnék-e a régitől (mert minek, ha az új kiadásban is megvan), de túl sok emlék köt hozzá és a borítója is nagyságrendekkel jobban tetszik.

 

Szellemlovas, itt meg tudod venni 4500 ft-ért.

 

-------------

Az új kiadás viszont tartalmaz két extra Luceno novellát, így megfontolnám a helyedben, hogy inkább azt kéne beszerezni.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Nute Gunray said:

Az új kiadás viszont tartalmaz két extra Luceno novellát, így megfontolnám a helyedben, hogy inkább azt kéne beszerezni.

Tisztában vagyok vele, viszont a két novella nem igazán hoz lázba, a borítója meg ezerszer jobban tetszik a réginek. :)

 

1 hour ago, Nute Gunray said:

Szellemlovas, itt meg tudod venni 4500 ft-ért.

Már több hete figyelgetem, és érdekesnek találom, hogy még nem vette meg senki. Pedig elég jó áron van. Bookline-on most 4800-4900 körül lehet venni. A múltkor volt 2800 (!!!) körül, el is vitték rögtön. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a 2 nem egy kaliber

A WB minden oldalát elárasztották a SnyderCuttal az elmúlt pár évben. Komolyan, nem volt olyan tweet, ami alatt ne lett volna legalább 100 komment, ami a SnyderCut megjelenését követelte volna. Ehhez képest a Legends imábók köre elenyésző

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor másnak is eszébe jutott. Gondolom, akkor a Legendákat akarók még tovább fognak kampányolni, talán még erősebben, hisz e miatt a Snyder dolog miatt látnak esélyt a sikerre. Plusz ott van, hogy A klónok háborúja 7. évada is elkészült.

A magam részéről már annak is örülnék, ha 2021. december 31 után nem vonnák ki a Legendákat az USA-n kívüli piacokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdemes beszerezned, jó könyv.

 

Megszereztem két Legends referenciakönyvet:

  • The Essential Guide to Warfare
  • The Essential Atlas

Mindkettő brutálisan szép kiadvány (bár puhakötésűek, ez azért meglepett, de az értékéből így se von le semmit)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A klónok háborúja 7. évada is elkészült.

Az meg szimplán azért készülhetett el, mert kellett a tartalom a Disney+ra, így előpvettek egy rajongók által áhított IP-t.

A Legends könyvekrőlről viszont 99,99%-ig meg vagyok győződve, hogy halott projektek. A Disney-nek semmi haszna, ha előrángatja a régi könyveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Nute Gunray said:

Egyetértek, kizártnak tartom a Legends kontinuitás felélesztését. De nincs is rá szükség. 

Én is ezt mondom, pedig én aztán csípem a Legends-könyvek többségét.

 

@Darth Revan9 Az ugye köztudott, hogy a TNJO eltörlésre került a Szukitsnál. De azt is írtad korábban, hogy a hiánycikkek (pl. X-szárnyúak, A Birodalom árnyai, Han Solo-trilógia...) pótlása folyamatban van. Ezekkel mi a helyzet, tudsz erről valamit? Ezek is ugyanúgy "a kukában landoltak"? A Birodalom árnyai érdekelne, és ha a Szukits kiadná, csak 3-3500 Ft-ot kéne érte adnom. Jelenleg 15.000 Ft körül kapható... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az meg szimplán azért készülhetett el, mert kellett a tartalom a Disney+ra, így előpvettek egy rajongók által áhított IP-t.

A Legends könyvekrőlről viszont 99,99%-ig meg vagyok győződve, hogy halott projektek. A Disney-nek semmi haszna, ha előrángatja a régi könyveket.

Én nem vagyok így meggyőződve erről. Ki lehet húzni még pénzt a Legendák hívők zsebeiből. Persze nem nagyot, de az, hogy számít-e ez a kicsi plusz bevétel, az  a Disney vezetésétől függ. Ha olyan vezetők kerülnek a Disney vagy a Lucasfilm élére, akik úgy gondolják, hogy minden dollár bevétel számít, akkor még megtörténhet a Legendák felélesztése is. Igenis lehet haszna a Disney-nek belőle.

2021 december 31-ig lehet globálisan árusítani USA-n kívüli piacokon a Legendákat. Ezután két dolog történhet.

1. Kivonják őket a forgalomból. Erre én személy szerint sajnos nagy esélyt látok, de csupán így 50% az esélye.

2. Újra fogják pozicionálni őket a piacokon, esetleg új borítókkal. Talán összefüggésben lehet egy potenciális Legendák felélesztéssel is. Hallottam arról, hogy a 2014 előtti könyvek értékesítési rendszerét, a szerződéseket, és egyéb jogi dolgokat egységesítik. Akár ennek is lehet 50% esélye.

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én is ezt mondom, pedig én aztán csípem a Legends-könyvek többségét.

 

@Darth Revan9 Az ugye köztudott, hogy a TNJO eltörlésre került a Szukitsnál. De azt is írtad korábban, hogy a hiánycikkek (pl. X-szárnyúak, A Birodalom árnyai, Han Solo-trilógia...) pótlása folyamatban van. Ezekkel mi a helyzet, tudsz erről valamit? Ezek is ugyanúgy "a kukában landoltak"? A Birodalom árnyai érdekelne, és ha a Szukits kiadná, csak 3-3500 Ft-ot kéne érte adnom. Jelenleg 15.000 Ft körül kapható... 

Sajnos nem fogják kiadni újra a Birodalom árnyait. Nincs rajta a kiadható Legendák könyvek listáján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább a Kánont akarják nyomni és népszerűsíteni a továbbiakban, amivel szemben "konkurencia" lenne a Legendák könyvek megjelenése. A Disney célja, hogy az úgymond "saját" kontinuitásuk szárnyaljon, amelyre az elméleti egyenrangúság (minden kánon mű egy szinten van) miatt könnyebben fel tudnak húzni számtalan könyvet, képregényt, sorozatot, filmet, játékot. Hiszen, ha valakit érdekel pl. egy adott filmes/sorozatos esemény előzménye/kifejtése, vagy egy karakter életútjának kiegészítése, az nagyobb valószínűséggel fogja megvenni az ehhez szükséges kiadványokat. Nem hiszem, hogy a megosztott reflektorfény bármilyen formában is kedvezne a Kánonnak, az ellenkezőjére viszont nagyobb az esély. Írom ezt úgy, hogy én biztosan megvásárolnék minden Kánon kiadványt abban az esetben is, ha mellette jönnének a Legendák. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez pusztán presztízs-kérdés (de én is pesszimista vagyok inkább). Persze, lehet azt mondani, hogy a Kánon hoz nagyobb bevételt, meg ott vannak az új filmek, meg nemtommi. De ha kicsit hátrább lépünk az átfogóbb képért, semmivel sem jelentene kisebb bevételt, ha két párhuzamos univerzumot tartanának fönn, mindegyikhez új (disney-lucasfilm) tartalmakat gyártva. Akár filmeket is. Két egyértelműen elkülöníthető brand (Kánon, Legendák), megfelelően fölépített viszonnyal és azonos lelkesedéssel végzett marketinggel kb. ugyanannyi pénzt hozna. Lehet hogy porgos műanyagtányért valamivel kevesebben vennének, de nagyjából ennyivel többen költenének Darth Nihilus-plüssre... :D viszont a választék nagyobb lenne, így akár több ember találhatna számára megfelelő terméket.

Ehhez két dologra lenne szükség: leszállni a magas lóról, hogy feltétlenül a mi* Kánon-univerzumunk a királyabb minden téren, és az elején befektetni valamennyit a szélesebb körű Legendák-marketingbe. Én most nem nagyon látok ezekre hajlandóságot, bár pár valószínűtlenül befuccsoló kánon-projekt még változtathat ezen, vagy egy legendákért (is) rajongó lucasfilmes megfelelő pozícióba kerülése.

Szóval, szerintem bőven van olyan életerős a Star Wars, hogy elbírjon két párhuzamos univerzumot, egyszerűen dönteni kéne emellett a stratégia mellett.

 

*Amúgy mindkét univerzum az övék, szóval igazán bánhatnának kevésbé mostohán az elsőszülöttel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmiképpen nem lenne jó ha Legendákon belül új történetek születnének, pláne filmek terén az átlag néző közül van aki így is meg van keveredve, hogy pl. a Solo-t hova rakja időben. Láthatjuk, hogy a Story Group sincs mindig 100%-osan a helyzet magaslatán, mert be-be csúsznak inkonzisztens dolgok, pedig csak a kánonnal kell foglalkozniuk, az ilyen esetek csak sűrűbben előfordulnának, ha két "univerzumra" kellene figyelniük. Jó pár könyv után szerintem maguk az írók is megkeverednének illetve nagyban megnehezítené a dolgukat folyton az után utánanézegetni, hogy mit írhatnak az adott könyvükbe, mert írnának épp valamit ami kapcsolódik valamihez amiről tudják, hogy van csak azt nem tudják, hogy Kánon vagy Legends. Ezt elkerülendő csinálhatnák azt, hogy akkor lenne külön egy teljes gárda másik Story Grouppal, másik írógárdával stb. csak az 2x annyi embert jelentene akit foglalkoztatni kell, 2x annyi költség menne el a művek kiadására, viszont a kereslet nem duplázódna meg. Így is sokan, hogy csak a kánon tartalmak jönnek válogatni kényszerülnek mit is vegyenek meg mert egyszerűen nem telik rá mindent megvenni. Amennyit nyernének a többlet választékkal és az azokkal akik abból szemezgetnek ugyanannyit buknának is a az előállítási költségeken, ha nem többet.

 

A kritikai visszhangja se lenne épp jó, jönnének azok, hogy minek is kellett az erősen megosztó Sequelt megcsinálni, ha úgyis folytatják a Legendset is, miért nem folytatták egyből azt!

Esetlegesen befuccsoló kánon projectekre sem az a megoldás, hogy akkor visszatérünk a Legendshez, annak megintcsak az lenne az üzenete, hogy "egy kalap sz*r amit eddig csináltunk" és inkább folytatjuk a már lefektetett alapokon hátha ott jobban megy.

 

Másik ok, hogy a Saga befejeztével a Lucasfilmnél szerintem sokkal jobban leköti a figyelmüket annak a kitalálása hogyan tegyék le az új alapokat az új érában, mint hogy a Legendssel szórakozzanak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért sem támogatnám a Legends folytatását, mert az tulajdonképpen nem egy alternatív univerzum/idővonal, hanem a "kidobott" művek összessége. Persze van sok kötet benne, amelyek között vannak összefüggések - pl. Thrawn-trilógia + Tatuin szelleme + Jedi Akadémia-trilógia + Kirajzás + A túlélők keresése -, de összességében az egész egy nagy katyvasz, tele ellentmondással, bármennyire fáj is ezt leírni. 

Akkor lenne érdemes folytatni, ha egy afféle B-univerzum/alternatív idővonal lenne. De ugye valójában nem az. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk katyvasznak inkább csak a post-Endor utáni időszakot mondanám, ott is a Thrawn-keze duológia által lezárt polgárháborús időszakot.

 

A többi korszak meglehetősen konzisztens és logikus, egyedül a TCW zúzta szét a klónháborús idővonalat, de azt kb. nagyon, számos ellentmondást és eltörölt sztorit hagyva maga után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem inkább a Kánont akarják nyomni és népszerűsíteni a továbbiakban, amivel szemben "konkurencia" lenne a Legendák könyvek megjelenése. A Disney célja, hogy az úgymond "saját" kontinuitásuk szárnyaljon, amelyre az elméleti egyenrangúság (minden kánon mű egy szinten van) miatt könnyebben fel tudnak húzni számtalan könyvet, képregényt, sorozatot, filmet, játékot. Hiszen, ha valakit érdekel pl. egy adott filmes/sorozatos esemény előzménye/kifejtése, vagy egy karakter életútjának kiegészítése, az nagyobb valószínűséggel fogja megvenni az ehhez szükséges kiadványokat. Nem hiszem, hogy a megosztott reflektorfény bármilyen formában is kedvezne a Kánonnak, az ellenkezőjére viszont nagyobb az esély. Írom ezt úgy, hogy én biztosan megvásárolnék minden Kánon kiadványt abban az esetben is, ha mellette jönnének a Legendák. 

Igen, ezek jutottak nekem is eszembe. Valószínű, hogy az USA-n belül és az USA-n kívüli piacokon is azt tapasztalják,  hogy még mindig nagyon sokan vásárolnak Legendákat. Nálunk 2017-2018 folyamán is volt olyan időszak, amikor pár Legendák könyv fogyása még egy picit meg is előzte a kánont. De kb. egy szinten fogytak. Azt érzem, hogy a Disney azt akarja, hogy az olvasóközönség csak és kizárólag a kánont vegye. Tehát kvázi "erőszakosan" az olvasó vásárlókat csak a kánon felé akarják terelni. Azt mondják, hogy tessék, csak a legújabb, kánon van. Ha Star Wars könyvet akarsz olvasni, akkor csak a legújabbakat választhatod és kész, punk tum. És reménykednek abban, hogy a csak Legendákat olvasók előbb-utóbb beadják a derekukat, győz bennük a Star Wars könyv függőség és megveszik a legújabb kánont. Őszintén szólva a Disney eme üzletpolitikája engem nagyon taszít és undorít. Még akkor is, ha megértem a lényegét.

20 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Szerintem ez pusztán presztízs-kérdés (de én is pesszimista vagyok inkább). Persze, lehet azt mondani, hogy a Kánon hoz nagyobb bevételt, meg ott vannak az új filmek, meg nemtommi. De ha kicsit hátrább lépünk az átfogóbb képért, semmivel sem jelentene kisebb bevételt, ha két párhuzamos univerzumot tartanának fönn, mindegyikhez új (disney-lucasfilm) tartalmakat gyártva. Akár filmeket is. Két egyértelműen elkülöníthető brand (Kánon, Legendák), megfelelően fölépített viszonnyal és azonos lelkesedéssel végzett marketinggel kb. ugyanannyi pénzt hozna. Lehet hogy porgos műanyagtányért valamivel kevesebben vennének, de nagyjából ennyivel többen költenének Darth Nihilus-plüssre... :D viszont a választék nagyobb lenne, így akár több ember találhatna számára megfelelő terméket.

Ehhez két dologra lenne szükség: leszállni a magas lóról, hogy feltétlenül a mi* Kánon-univerzumunk a királyabb minden téren, és az elején befektetni valamennyit a szélesebb körű Legendák-marketingbe. Én most nem nagyon látok ezekre hajlandóságot, bár pár valószínűtlenül befuccsoló kánon-projekt még változtathat ezen, vagy egy legendákért (is) rajongó lucasfilmes megfelelő pozícióba kerülése.

Szóval, szerintem bőven van olyan életerős a Star Wars, hogy elbírjon két párhuzamos univerzumot, egyszerűen dönteni kéne emellett a stratégia mellett.

 

*Amúgy mindkét univerzum az övék, szóval igazán bánhatnának kevésbé mostohán az elsőszülöttel.

Még ha úgy is döntenek, hogy minden bevétel számít, és azt látják majd, hogy a Legendák hívőket nem tudják "erőszakosan" a kánon felé terelni, akkor sem hiszem, hogy túl sok Legendák megjelenés lenne. Legjobb esetben is évente 2-3 felnőtt regényt tudnék elképzelni, mert biztos a kánont akarják jobban építeni. De személy szerint is azt tartanám igazságosnak, ha mindegyik fél igényét kielégítjük és a kánon tartalmak mellett biztosítunk Legendák tartalmakat is, azt is megkockáztatva, hogy ócsárolni fogják a folytatás trilógiát, vagy az új kánont. De belegondoltam egy másik helyzetből, szemszögből is. Most ugyebár nagyon sokan fikázzák az új kánon tartalmakat. Sokaknál ez a fikázási hajlandóság a Legendák lezárásából is fakadhat. Sőt, biztos vagyok benne, hogy sok embernél innen fakad. Lehetségesnek tartom, hogy a Legendák kivonása a piacról csak még nagyobb utálat lavinát, hater áradatot indít el. Mi lehetne erre a gyógyír? A kánon úgyse lesz olyan, mint amilyennek a fanatikus Legendák hívők akarja. Mi lenne az egyszerű megoldás? Befogni a szájukat, vagy legalábbis tompítani a hater hullámot azzal, hogy adunk a Legendák hívőknek Legendákat. Persze a folytatás trilógiát így is úgy is fikázni fogják. De szerintem megvan az esély, hogy a haterkedés valamennyire tompulna. A Legendák hívő kap Legendákat, meglágyul a szíve, épül tovább a saját SW univerzuma, elvan abban a világban, megnöveljük ezeknek az elégedettség faktorát.

15 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én azért sem támogatnám a Legends folytatását, mert az tulajdonképpen nem egy alternatív univerzum/idővonal, hanem a "kidobott" művek összessége. Persze van sok kötet benne, amelyek között vannak összefüggések - pl. Thrawn-trilógia + Tatuin szelleme + Jedi Akadémia-trilógia + Kirajzás + A túlélők keresése -, de összességében az egész egy nagy katyvasz, tele ellentmondással, bármennyire fáj is ezt leírni. 

Akkor lenne érdemes folytatni, ha egy afféle B-univerzum/alternatív idővonal lenne. De ugye valójában nem az. 

A Disney marketingesei az üzleti levelezésben a Legendákra Star Wars Legends Universe-ként hivatkoznak. Tehát a jogtulaj külön univerzumként tekint rá. Egyébként meg az adott ember is kezelheti alternatív univerzumként és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem te túlbecsülöd az általad "Legendák hívőnek" nevezett csoportot. A legtöbb ember, aki hajlandó SW könyvet olvasni, nagyrészt ugyanúgy megveszi a canon-t, ahogy eddig a Legends könyveket is.

 

Szerintem nagy hiba lenne, ha a Legends kontinuitás folytatódna, azzal csak Marvel-szintű kavalkádot idéznénk elő, márpedig a Star Wars kiterjesztett univerzum eddigi legfőbb vonzereje abban állt, hogy univerzuma többé-kevésbé egységes és konzisztens volt, az utóbbi években már odáig is eljutottunk, hogy animációs karaktereket emeltek be mozifilmekbe. A Disney üzletpolitikája teljesen érthető és logikus, ha már új univerzumot hoztak létre, nyilván azt akarják bővíteni, erősíteni. Igazából a Legends esetében már nincs is mit elmesélni. Tisztes lezárást kapott a Skywalkerek története, a Legacy-t is sikerült lezárni (bár kiráz a hideg attól a történettől, nem is tekintettem soha teljesen canon-nak).

 

Nekem egyetlen óhajom van, hogy az új canon minél többet merítsen az EP1 előtti Legends-ből, mert a Legends igazi értékét én ezekben a történetekben látom. Erre szerintem bőven van esély. Nyilván lesznek nagy eltérések, ha egyáltalán egyszer ez az időszak is terítékre kerül (gondolok itt a Régi Köztársaságra és az ősi Jedi-sith háborúkra), de ha csak az EP1-et közvetlenül megelőző évtizedeket vesszük sorba, akkor a Dooku vagy a Mester és tanítványa olyan nagyon nem módosított az összképen.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.