Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Érdekes egyébként, hogy az a réteg amely csak kánont akar olvasni (mindegy milyen okokból) az mennyire el van ítélve egyesek által, de ha egyáltalán van ez a réteg aki csak Legendset hajlandó olvasni annak legyen kinyalva a s*gge és még új Legends művek is szülessenek, mert szegényeknek nehogy kánont kelljen már olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 minutes ago, Darth Cupsy said:

Érdekes egyébként, hogy az a réteg amely csak kánont akar olvasni (mindegy milyen okokból) az mennyire el van ítélve egyesek által

Én mondjuk csak azokat ítélem el, akik úgy olvassák a Kánon-regényeket, hogy lenézik a Legendákat, meg elhordják mindennek, miközben életükben nem olvastak egy Legends-művet sem.

Ha valaki meg azért olvas kizárólag Kánont, mert az összes létező, magyarul megjelent vagy az összes, őt érdeklő Legends-művet már letudta, azt már el tudom fogadni. 

 

54 minutes ago, Darth Cupsy said:

de ha egyáltalán van ez a réteg aki csak Legendset hajlandó olvasni annak legyen kinyalva a s*gge és még új Legends művek is szülessenek, mert szegényeknek nehogy kánont kelljen már olvasni.

Nekem épp ezért van jó dolgom, mert én abszolút nem törődöm azzal, hogy Legendák vagy Kánon, én a tartalom alapján döntök, mit akarok olvasni. :D A Kánonban egyedül a post-OT/sequel éra az, amit soha nem fogok olvasni, a többi viszont jöhet.

 

Egyébként azért sem értem, miért kéne folytatni a Legendákat, mert tudtommal több mint 100 (és lehet, hogy ezzel még keveset is mondok) Legends-könyv létezik (én beleszámítom a magyarra le nem fordított műveket is). Képtelenség egy emberöltő alatt elolvasni mindet, még a legőrűltebb rajongóknak is. 

Ezzel a bekezdéssel csak azt akarom sugallni, hogy kismillió Legends-kiadvány létezik, szóval, bőven van miből válogatni, aki annyira ragaszkodik a Legendshez. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit tényleg annyira érdekel a Legends és ha tud angolul annak szerintem nem akadáj ha angolul kéne olvasnia egy könyvet. A képregényeket pedig a hálózsákon magyarra fordítva is ep lehet olvasni.

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyébként azért sem értem, miért kéne folytatni a Legendákat, mert tudtommal több mint 100 (és lehet, hogy ezzel még keveset is mondok) Legends-könyv létezik (én beleszámítom a magyarra le nem fordított műveket is). Képtelenség egy emberöltő alatt elolvasni mindet, még a legőrűltebb rajongóknak is. 

Ezzel a bekezdéssel csak azt akarom sugallni, hogy kismillió Legends-kiadvány létezik, szóval, bőven van miből válogatni, aki annyira ragaszkodik a Legendshez. 

Ez meg a másik, hogy a könyvek száma jócskán túl van még a kánon könyvek számán. A legtöbb fontos korszak pedig jól ki is van dolgozva, tehát fojtatni se volna sok értelme. Egyszerűen el kell fogadni, hogy Legends már nem lessz, és a Kánont is ugyanúgy érdemes olvasni, mert minőségileg ugyanolyan szinten áll a kettő. 

@Nute Gunray Az egész Legacy nem tetszik vagy csak a lezáró történet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Iqvi said:

Egyszerűen el kell fogadni, hogy Legends már nem lessz, és a Kánont is ugyanúgy érdemes olvasni, mert minőségileg ugyanolyan szinten áll a kettő. 

@Nute Gunray

Hát ja, én is így vagyok vele, mert olvastam nagyon jó Kánon-regényt meg nagyon rosszat is, valamint nagyon rossz Legendák-regényt meg nagyon jót is. Bár sajnos sokan megvannak győződve arról, hogy a Legendák egy szeméthalom. Persze úgy, hogy egyet se olvastak. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100 db könyvet azért bőven el lehet olvasni egy emberöltő alatt. Ha A túlélők keresése utáni korszakokat nem számítjuk bele, a Legends nagy részét már én is elolvastam (szigorúan csak a könyvekre értendően).

 

@Iqvi, nekem az egész koncepció nem tetszik, Darth Krayt vezetésével a Sith-ek gyakorlatilag ott folytatják, mint Darth Bane előtt, és az egész történet egy régi Jedi-Sith háború (legyen az bármelyik) új köntösben elmesélve. Még egy egyszerű martalóc is Darth címkét kap. Ezek nekem a felhígulás jelei.

 

Ha a Sith-rendről van szó, nálam csak is a Darth Bane által lefektetett elvek jöhetnek szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Nute Gunray said:

100 db könyvet azért bőven el lehet olvasni egy emberöltő alatt. Ha A túlélők keresése utáni korszakokat nem számítjuk bele, a Legends nagy részét már én is elolvastam (szigorúan csak a könyvekre értendően).

 

@Iqvi

 

Persze, el lehet, ha valaki csak SW-könyvekre "szakosodik". Én viszont olvasok nagyon sok mást is.

Egyébként meg jóval több mint 100 könyvről van szó. Van az 200 is szerintem. A TNJO 20 részes, ott van akkor még a Legacy of the Force, a Young Jedi Knights... A múltkor írtam le, hogy én ezeket a hosszabb sorozatokat összegyűjteném egyszer, és több mint 70 kötet jött ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is olvasok más könyveket, nagyon is, kezdve a szépirodalomtól a szakirodalomig mindent. ;) 

 

Na persze a TNJO-t és a többit én sem olvastam, és valószínűleg már nem is fogom. Pedig a LOTF-szériára főleg kíváncsi vagyok, Darth Caedus átállásának és az általa kirobbantott polgárháborúnak a körülményeire. De ezek már nem jelennek meg magyarul sajnos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Nute Gunray said:

Én is olvasok más könyveket, nagyon is, kezdve a szépirodalomtól a szakirodalomig mindent. ;) 

https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_Legends_books

 

Szerintem ez bőven van 200, de ha valakinek nagyon sok ideje akad, és kedve is van hozzá, számolja meg. 

Szerintem ezt a mennyiséget nehéz úgy teljesíteni egy emberöltő alatt, ha az illető más regényeket is olvas nem kis mennyiségben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Érdekes egyébként, hogy az a réteg amely csak kánont akar olvasni (mindegy milyen okokból) az mennyire el van ítélve egyesek által, de ha egyáltalán van ez a réteg aki csak Legendset hajlandó olvasni annak legyen kinyalva a s*gge és még új Legends művek is szülessenek, mert szegényeknek nehogy kánont kelljen már olvasni.

Továbbra se értem miért kell egy irreleváns korszakkal foglalkozni tovább. Le kell zárni a múltat, aki szeretné olvassa és kész. De hogy még írjanak olyan könyveket amiknek gyakorlatilag semmi értelmük nincs...ne már. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

128 db a magyarul kijött Legends könyvek száma, ebből nem olvastam el a filmregényeket, meg a 2 Force Unleashed regényt, ehhez hozzájönnek még a kánon könyvek amiket olvastam kb. 30 db, a Witcher könyvek, illetve egyéb könyvek valamelyik többször is és mindezt az elmúlt 10 évbenk, emellett rengeteg képregényt is elolvastam már, valamint eléggé aktívan videójátékozom szóval egyáltalán nem tartom lehetetlen feladatnak mindent elolvasni mielőtt valaki feldobná a bakancsot.

Az más kérdés, hogy az ember mást is olvas, most akkor döntse el mivel akar foglalkozni, az összes Legends könyvet elolvasni vagy nem, mert akkor lehet mást is csinálni nincs is ezzel gond, de nem is kell ráfogni, hogy emberöltönyi "munka", ennyi erővel egyetlen egy db könyvet is lehet egy egész emberöltőig olvasni, ha minden évben csak 4 oldalt olvas el valaki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Darth Cupsy said:

128 db a magyarul kijött Legends könyvek száma, ebből nem olvastam el a filmregényeket, meg a 2 Force Unleashed regényt, ehhez hozzájönnek még a kánon könyvek amiket olvastam kb. 30 db, a Witcher könyvek, illetve egyéb könyvek valamelyik többször is és mindezt az elmúlt 10 évbenk, emellett rengeteg képregényt is elolvastam már, valamint eléggé aktívan videójátékozom szóval egyáltalán nem tartom lehetetlen feladatnak mindent elolvasni mielőtt valaki feldobná a bakancsot.

128 db - a magyarul megjelent könyvek. Viszont van még legalább 70, amelyik nem jelent meg magyarul. Ez összesen már több mint 200. 

 

Egyébként ez is egyén kérdése. Függ attól is, hogy az illető milyen gyakran olvas, mennyi minden mást is olvas mellette stb. Én például van, hogy egy hónapig "csámcsogok" egy könyvön. Én biztos, hogy nem tudnám elolvasni az összes, eddig megjelent Legendák könyvet - nem csak a magyarul megjelentekre célzok. 

 

Quote

ebből nem olvastam el a filmregényeket, meg a 2 Force Unleashed regényt

Tehát akkor még az olyanok is megvoltak, mint A Birodalom árnyai, a Crispin-féle trilógia, a Jedi növendék meg egyéb ritkaságok? :o

 

Apropó, A Birodalom árnyai: ma Vaterán rábukkantam, 7500 Ft volt a könyv mellett. Mondom, ez nem is drága, lecsapok rá. Aztán kiderült, hogy licitálni lehet rá, és kb. 20 nap múlva jár le. :cry::para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is az a bajom a kánonnal, hogy a nagyobb horderejű események szinte teljesen elkerülik a könyveket. Ha új olvasókat szeretnének bevonni, akkor huszadrangú mellékszereplőkről szóló könyvek helyett adjanak ki olyan könyveket, amikre felkapják az emberek a fejüket (ilyen volt a Plagueis vagy a Bane-trilógia például).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

128 db - a magyarul megjelent könyvek. Viszont van még legalább 70, amelyik nem jelent meg magyarul. Ez összesen már több mint 200. 

 

Jó de ha 128-at elolvastam 10 év alatt plusz még más könyveket is akkor ha dupla annyi könyv lenne hátra akkor is össz-vissz 20 évbe telne. :D 

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyébként ez is egyén kérdése. Függ attól is, hogy az illető milyen gyakran olvas, mennyi minden mást is olvas mellette stb. Én például van, hogy egy hónapig "csámcsogok" egy könyvön. Én biztos, hogy nem tudnám elolvasni az összes, eddig megjelent Legendák könyvet - nem csak a magyarul megjelentekre célzok. 

Ez pontosan olyan, mint amit fentebb is írtam, persze, hogy így sokáig tart. Nekem, ahogy írtam feljebb is 10 évbe telt elolvasni a könyveket, e így is arányaiban jócskán eltolódik a könyvek mennyiségének olvasása az utóbbi 5 évre, kb. azóta van, hogy folyamatosan olvasok valamit, kialakult/ kialakítottam magamban olyan rutinokat, hogy bizonyos életszituációkban olvasok, amilyenekben előtte vagy nem csináltam semmit vagy valami kevésbé "értelmeset" csináltam pl. valami hülye kis játékot nyomogattam a telefonomon. Ilyen szituk pl. amikor várakozom valamire fogorvos, OTP, posta bármi és egészen minimális időket is akár, ha látom, hogy már 5 percet biztos várnom kell akkor nekiállok. Főzésnél is amikor már csak kavargatni kell a kaját időközönként azaz idő pont akkora legalábbis nálam, hogy el se tudjak mozdulni mellőle, hogy valami mást csináljak, mert ahhoz rövid, ahhoz meg hosszú, hogy csak nézzek ki a fejemből két kavarás között  :D így ebben az időintervallumban olvasok pár oldalt, majd kavarok párat, majd megint olvasok és így tovább  :D Ezek mellett a kis szösszenetek mellett persze olyan is van amikor filmnézés helyett inkább olvasok pár órát este vagy délután.

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Tehát akkor még az olyanok is megvoltak, mint A Birodalom árnyai, a Crispin-féle trilógia, a Jedi növendék meg egyéb ritkaságok? :o

Meg, bár hozzá kell tennem, hogy ízig-vérig kalóz vagyok és az olyan erkölcsi tényezők, mint, hogy nem tudok/akarok megvenni egy könyvet nem tart vissza attól, hogy a tartalmát ne olvassam el. :evil: Sem az olyan szentimentális tényezők, mint a könyv illat :D 

 

Szokták itt sokan felrakni a könyvgyűjteményükről a képeket, büszkék lehetnek rá és szívből gratulálok is hozzá! :) Na nekem is van ilyenem, csak egy mappába szedve szépen kronológiailag :D és nemcsak könyvek, minden ami a neten elérhető, SW, magyar és megtaláltam itt ficereg a gépemen. Külön Legends külön Kánon, könyvek, képregények, filmek, sorozatok, enciklopédiák almappákra bontva, plusz a filmzenék, TCW, Rebels, Mandalori

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem te túlbecsülöd az általad "Legendák hívőnek" nevezett csoportot. A legtöbb ember, aki hajlandó SW könyvet olvasni, nagyrészt ugyanúgy megveszi a canon-t, ahogy eddig a Legends könyveket is.

 

Szerintem nagy hiba lenne, ha a Legends kontinuitás folytatódna, azzal csak Marvel-szintű kavalkádot idéznénk elő, márpedig a Star Wars kiterjesztett univerzum eddigi legfőbb vonzereje abban állt, hogy univerzuma többé-kevésbé egységes és konzisztens volt, az utóbbi években már odáig is eljutottunk, hogy animációs karaktereket emeltek be mozifilmekbe. A Disney üzletpolitikája teljesen érthető és logikus, ha már új univerzumot hoztak létre, nyilván azt akarják bővíteni, erősíteni. Igazából a Legends esetében már nincs is mit elmesélni. Tisztes lezárást kapott a Skywalkerek története, a Legacy-t is sikerült lezárni (bár kiráz a hideg attól a történettől, nem is tekintettem soha teljesen canon-nak).

 

Nekem egyetlen óhajom van, hogy az új canon minél többet merítsen az EP1 előtti Legends-ből, mert a Legends igazi értékét én ezekben a történetekben látom. Erre szerintem bőven van esély. Nyilván lesznek nagy eltérések, ha egyáltalán egyszer ez az időszak is terítékre kerül (gondolok itt a Régi Köztársaságra és az ősi Jedi-sith háborúkra), de ha csak az EP1-et közvetlenül megelőző évtizedeket vesszük sorba, akkor a Dooku vagy a Mester és tanítványa olyan nagyon nem módosított az összképen.

Nos, mivel összedobtak pénzt hirdetőtáblákra, így nem hiszem, hogy olyan kicsi csoportról lenne szó. Ilyen hirdetőtáblás dologra akkor sem adnék pénzt, ha egy vagyonban dúskálnék. E mellett látom, hogy sokan hisztiznek az új kánon miatt. Tudjuk mi az a negatív visszhangkamra. Simán el tudom képzelni a legfanatikusabbakról, hogy a fikázó hisztikampányok egy jelentős részében tevékenyen részt vesznek.

Viszont, ha kapnának évente 1, 2, 3 Legendák könyvet akármilyen témában, akkor talán befogják egyesek a szájukat és azt mondják: mégiscsak rendes a Disney, nekünk is ad valamit. Tényleg nincs sok lehetőség már a Legendák vonalon. A Jaina Solo trilógiát érdemes lenne kiadni. Pár regényt, amivel össze lehetne kötni a Fate of the Jedi-t a Legacy képregényekkel. Egy Imperial Commando 2-t a Repbublic Commando Zárásának, egy Force Unleashed III-at regényben. Esetleg, ha James Luceno a tervezett Dooku regényét inkább Legendák alappal akarná kiadni, akkor azt. Ha Kemp még benne lenne két további Jaden Korr regényben, amit tervezett és a Hullámtörést folytatná. Esetleg egy könyvet, ami megmutatja mi lett Jax Pavanékkal. Most nem is jut eszembe, hogy a Dawn of the Jedi képregéyneket rendesen le is zárták-e. Ha nem, akkor egy regény trilógiát a Jedi-rakata háborúról, és rakaták legyőzéséről.

Én azt sajnálom, hogy a Legacy of the Force és a Fate of the Jedi nem jelenik meg nálunk.  Ezerke nagyon kíváncsi lennék. Már csak a folytatás trilógiával kapcsolatos hasonlóságok miatt is. De nem tartom valószínűnek, hogy megvalósulna a magyar kiadás. Már most régebbi könyveknek számítanak, a 20-as években meg aztán pláne régiek lennének. A jogtulajdonosok nem szeretik azt, ha az üzleti partner túl régi könyvet akar kiadni, inkább a frissebbeket akarják kiadatni vele.

33 perccel korábban, Whill írta:

Nekem továbbra is az a bajom a kánonnal, hogy a nagyobb horderejű események szinte teljesen elkerülik a könyveket. Ha új olvasókat szeretnének bevonni, akkor huszadrangú mellékszereplőkről szóló könyvek helyett adjanak ki olyan könyveket, amikre felkapják az emberek a fejüket (ilyen volt a Plagueis vagy a Bane-trilógia például).

Nekem is egyre inkább már ez a bajom az új kánonnal. Remélem, hogy a Köztársaság Fénykora lesz az első ilyen nagyszabású dolog. Őszintén azt se bánnám, ha megmaratnának csak regény és képregény projekt szintjén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Darth Cupsy said:

Na nekem is van ilyenem, csak egy mappába szedve szépen kronológiailag :D és nemcsak könyvek, minden ami a neten elérhető, SW, magyar és megtaláltam itt ficereg a gépemen. 

Akkor hány olyan SW-könyved van, amelyik fizikálisan is megvan, nem csak egy mappában? :D:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lázadás hajnala, lévén hogy beszerezhetetlen, nekem is csak pdf formátumban van meg. A többit azért az elmúlt években igyekeztem beszerzeni, még akkor is, ha a gépemen meg volt. Utálok monitorról olvasni.

 

@Darth Revan9, szerintem ez a felvetés teljesen ésszerűtlen. A felsorolásodból is kitűnik, hogy olyan nagy elmesélni való már nincs a Legends-ben. Maximum ha egy teljesen új fejezetet kezdenek egy más korszakban. De arra meg ott van a canon, lásd High Republic.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A lázadás hajnala, lévén hogy beszerezhetetlen, nekem is csak pdf formátumban van meg. A többit azért az elmúlt években igyekeztem beszerzeni, még akkor is, ha a gépemen meg volt. Utálok monitorról olvasni.

 

@Darth Revan9, szerintem ez a felvetés teljesen ésszerűtlen. A felsorolásodból is kitűnik, hogy olyan nagy elmesélni való már nincs a Legends-ben. Maximum ha egy teljesen új fejezetet kezdenek egy más korszakban. De arra meg ott van a canon, lásd High Republic.

Azt én se állítottam, hogy hű de nagy potenciál lenne a Legendákban. Csupán azt, hogy van pár elvarratlan szál, amit kb. 10 könyvben le lehetne tudni. Évente kettő megjelenése még kivitelezhető is lenne és a kánon bővülő mennyiségét sem zavarja. Ha A klónok háborújánál is meg tudták oldani, hogy legyen még 12 rész, amivel lezárják, akkor ezt is meg lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek, amiket felsoroltál, engem nem kötnének le, főleg, hogy az Imperial Commando 2 sztoriját nagy vonalakban már lehet tudni, lévén Traviss közzétette a honlapján évekkel később a főbb pontokat. A többi meg totál lényegtelen. A Legends-et pont "jó időben" lőtték le, amikor nem voltak éppen terítéken grandiózus sorozatok, így jelentős cselekmények nem maradtak félbe. A TOR meg még dübörög, gyakorlatilag a pár évente kiadott DLC-k jelentik a Legends egyetlen bővülését mostanra... mint amikor a holttesten tovább nő egy ideig a haj és a köröm (ami persze tévhit, mert ilyenkor a bőr húzódik vissza, de most ez esetben mindegy).

 

A Dooku még jöhetne, de az is inkább canon-ban akkor már, mert a hangoskönyv csak az EP1 előtti időkig viszi a cselekményt. Persze James Lucenótól én bármit elolvasok, csak írjon már. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nos, mivel összedobtak pénzt hirdetőtáblákra, így nem hiszem, hogy olyan kicsi csoportról lenne szó.

Azért ezt ne misztifikáljuk túl. Összesen 2 óriásplakátra dobtak össze, nem egész 5000 USD-t 150-en, ami fejenkémt kb. 10 000 HUF, és ami a tengeren túl elég arra, hogy félig megtankold a kocsidat. A Twitter oldaluknak majdnem van 350 követője, de a facebookon sincsenek összesen 2000-en. Ennek a <2000 rajongónak a kedvéért nem fogják feléleszteni a Legends-t...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Akkor hány olyan SW-könyved van, amelyik fizikálisan is megvan, nem csak egy mappában? :D:hehe:

Épp elég ;) 

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Force Unleashed III-at regényben.

Már a II-ben is elég izzadtságszagú volt a visszatérése.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/27/2020 at 11:20 AM , Nute Gunray said:

Az új kiadás viszont tartalmaz két extra Luceno novellát, így megfontolnám a helyedben, hogy inkább azt kéne beszerezni.

Azoknak van valami közük egyébként A vadászó árnyékhoz azon kívül, hogy Maulról szólnak? Tehát kapcsolódnak a regényhez?

On 5/30/2020 at 10:56 AM , Darth Revan9 said:

Sajnos nem fogják kiadni újra a Birodalom árnyait. Nincs rajta a kiadható Legendák könyvek listáján.

Hátha változik ez a jövőben. Attól félek, hogy még inkább felemelkedik az ára, ha nem adják ki a közeljövőben. 

On 5/24/2020 at 2:13 PM , Darth Revan9 said:

@caseyjones, ezek szép tervek. Remélem sikerül összegyűjtened őket.

Őszintén szólva ezek elég távoli tervek, bele fog telni 10-20, de az is lehet, hogy 30 évbe. Egyelőre A vadászó árnyékot, a Válaszutakat, a Hűséget, a Queen's Perilt célom megszerezni. Még A Birodalom árnyaival bővült a lista, de annak beszerzésére nem sok esélyt látok egyelőre. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként gondolkozom A vadászó árnyék új változatának megvásárolásán a régi helyett, mert egyrészt olcsóbb, másrészt mégis piszkálja egy picit a fantáziámat a két novella. Csak a réginek sokkal jobban bejön a borítója. Tudom, ez mulatságosnak hangzik, de egy jobb borítóval rendelkező kiadvány sokkal jobban tud érdekelni, sokkal jobban motiválna, hogy elolvasssam. :)

 

Illetve A Vesztegzárt is megvásárolnám, ha egyszer elérhető lesz normális áron. De A Birodalom árnyaihoz hasonlóan ez sem tűnik egyelőre reálisnak.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyébként gondolkozom A vadászó árnyék új változatának megvásárolásán a régi helyett, mert egyrészt olcsóbb, másrészt mégis piszkálja egy picit a fantáziámat a két novella. Csak a réginek sokkal jobban bejön a borítója. Tudom, ez mulatságosnak hangzik, de egy jobb borítóval rendelkező kiadvány sokkal jobban tud érdekelni, sokkal jobban motiválna, hogy elolvasssam. :)

Nekem van egy felesleges régi példányom, az árat már korábbi hozzászólásomban leírtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Azoknak van valami közük egyébként A vadászó árnyékhoz azon kívül, hogy Maulról szólnak? Tehát kapcsolódnak a regényhez?

Vannak kapcsolódási pontok, de mindkettő önállóan olvasható novella. Az End Game-mel együtt (amelyet most fordítok), Luceno három Maul-novellát írt összesen, és mindegyik szorosan kapcsolódik a Darth Plagueis-hez, kisebb részben pedig A megtévesztés lepléhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.