Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Akkor ezek után még inkább megfontolom, hogy az újabb kiadást vegyem-e meg. 

Érdekes egyébként, hogy három Maul-novella született Luceno részéről, és csak kettő került be ebbe a könyvbe. :hmm: A harmadikra már nem kapott engedélyt a kiadó, vagy mi lehet az ok? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült a végére érnem, lefordítottam az End Game című novellát. Szerintem érdemes elolvasni, jól kiegészíti az EP1 történéseit. A novella azután játszódik, hogy Darth Maul először szembenéz Qui-Gonnal a Tatooine-on. Kudarca után a Naboo-ra vezényli mestere, ahol segít a KSZ-nek leigázni a gunganeket. Adalékként a zabrak dilemmáiba, kétségeibe is betekinthetünk. A Darth Plagueis eseményeire is történik utalás.

 

James Luceno - End Game

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: Darth Plagueis

 

Mindenki annyira ajnározta ezt a regényt, hogy muszáj volt elolvasnom, de nekem nem tetszett.

Kezdem azzal, hogy a regény három részre van osztva, és mindhárom részt sok-sok év választja el egymástól. Emiatt nem éreztem a könyv során az egységességet. Jobb lett volna, ha mindhárom részt jobban kidolgozza a szerző, és inkább ír egy trilógiát, mint hogy belesűríti őket egy könyvbe. Számomra sokkal élvezhetőbb lett volna, habár az első rész szenvedés lett volna, mert azzal ilyen rövid formában is súlyos nehézségeim voltak.

 

A címszereplő abszolút nem volt számomra kedvelhető, ráadásul totál komolyan vehetetlen volt nekem az, hogy muun volt. A muunok alapvetően ugye egy gyáva népség, ezért kicsit furának hatott, hogy az egyikőjüket Sith-ként láthattuk. A folyamatos szónoklatai meg bölcselkedései annyira szárazak és unalmasak voltak, hogy sokszor már elvesztettem a fonalat. 

A mestere pedig, Darth Tenebrous, szintúgy komolyan vehetetlen volt, mert a bithekről nekem mindig a Tatooine-on zenélő bithek jutnak eszembe, és nem tudtam tőlük elvonatkoztatni. 

 

Ott kezd beindulni a regény, hogy megjelenik Palpatine. Tök jó, hogy megismerhettük a fiatalkorát, hogyan vált azzá, aki, illetve hogy vele kapcsolatban az egyik kedvenc bolygómra, a Naboo-ra is elkalauzolt minket a szerző. Darth Maulnak is nagyon örültem (bár jobban örültem volna, ha a hátoldalon nem jelenik meg, mert így lelőtték a poént). Neki is megismerhettük az eredettörténetét.

Emellett olyan többé-kevésbé jelentős figurák is tiszteletüket teszik valamilyen formában, mint Nute Gunray, Talzin anya, Padmé, Ani, C'Baoth mester, Dooku meg Qui-Gon Jin, de Sifo-Dyast is érdemes megemlítenem. 

Sifo-Dyasról jut eszembe, hogy nagyon tetszettek az utalások a könyvben a klónok háborújára meg a klónsereg előállítására. 

 

Szeretem a Star Warsnak a politikai "ágazatát", de ebben a regényben ez nem jött át nekem. Annyira bonyolult, követhetetlen volt, hogy csak kapkodtam a fejem, hogy mi miért meg hogy történik. Politikáról jut eszembe, hogy kifejezetten örültem neki, hogy több utalás is volt A megtévesztés leplére. Az utalásokról meg az jut eszembe, hogy jól kapcsolódik a mű az ep. I-hoz - a vége felé már egy síkon is játszódik. 

 

Összességében kissé csalódott vagyok; nekem nem sokkal jobban tetszett ez a könyv, mint Az álmok bolygója. Plagueis elmélkedéseit meg a politikai részeket leszámítva könnyen érthető és jól olvasható mű, de alapvetően nem tetszett. Elhiszem, hogy ha valakinek tetszik, de szerintem túlzás olyanokat állítani, hogy minden idők legjobb SW-könyve, meg hogy kötelezővé kéne tenni. A szerző másik két könyve, amelyet már olvastam - A gonosz útvesztője, A megtévesztés leple - mérföldekkel jobb.

 

10/6

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is első helyen van. A politikai rész is teljesen követhető, de talán az lehetett a gond, hogy a sok-sok visszautalás a többi könyvre és novellára (pl. A megtévesztés leple, Vadászó árnyék, Szabotőr), nem is beszélve a képregényekre (Yinchorr, Fekete Nap etc.) nem volt érthető, mert ezek nagy részét nem olvastad.

 

Az, hogy Plagueis muun lett, teljes mértékben George Lucas kívánsága szerint történt. Egyébként se nagyon ismertük meg a muunokat gyáva népségnek, kíméletlen vérprofi bankárok ők. Persze San Hill nyilván hasonló módon berezelt Vadertől, mint mondjuk Gunray, mikor elkezdődött a mustafari mészárlás, de azért ez megbocsátható, azt hiszem. :) Luceno azt nyilatkozta Tenebrous kapcsán, hogy szándékosan olyan fajt választott, amely magas intelligenciájáról ismert (lévén Rugess Nome egy Galaxis-szerte ismert tervezőmérnök). Azért választotta a bith-eket, hogy ne csak az a kialakult sztereotípia éljen róluk, hogy minden bith valami zenész egy ócska lebujban. 

 

Tartom, hogy ez minden idők egyik legjobb és legambiciózusabb SW könyve, amely újraértelmezi és átfogja az egész prequel érát, emellett Luceno csúcsteljesítménye is. Ezt a szintet nálam azóta sem tudta egy Star Wars könyv sem megütni (maximum megközelíteni). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, caseyjones írta:

A címszereplő abszolút nem volt számomra kedvelhető, ráadásul totál komolyan vehetetlen volt nekem az, hogy muun volt. A muunok alapvetően ugye egy gyáva népség, ezért kicsit furának hatott, hogy az egyikőjüket Sith-ként láthattuk. A folyamatos szónoklatai meg bölcselkedései annyira szárazak és unalmasak voltak, hogy sokszor már elvesztettem a fonalat. 

A mestere pedig, Darth Tenebrous, szintúgy komolyan vehetetlen volt, mert a bithekről nekem mindig a Tatooine-on zenélő bithek jutnak eszembe, és nem tudtam tőlük elvonatkoztatni. 

Ez egyrészt valahol érthető, másrészt elég rasszizmus-gyanús. :P Szerencsénkre valószínűtlen, hogy muun és bith sjw-ok járnának erre, de azért hadd éljek egy kifordított példával: a másik oldalról lehetne azt mondani, hogy „teljesen fura és átélhetetlen, hogy a császár egy ember, mikor embereket csak párafarmerként és lázadó pilótaként szoktunk látni” (nyilván nem).

Szerintem akkor normális egy univerzum, ha ugnaught nem csak fémfeldolgozó lehet, és twi'lek nő nem csak táncos. Lehetnek eltérések a különböző fajok hajlamai és mentalitásai között, de ez nem jelenti, hogy az egyének ne választhatnának változatos hivatásokat. Némiképp kivételnek tekinthetők az olyan zárt társadalmak, mint a huttoké, vagy a lakóhely és a hagyományos életvitel által szélsőségesen befolyásolt csoportok, mint a tuskenek vagy a jawák – valamint a sejthetően Erő-hiperérzékeny 'Yoda faja'. De a bith, a muun és a twi'lek fajok képviselői átlagos űrutazó társadalmakból indulva népesítették be a galaxist, valószínűtlen, hogy minden időben, helyszínen és szituációban minden egyedük ugyanazon szakmának hódolna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 minutes ago, Nute Gunray said:

Nálam is első helyen van. A politikai rész is teljesen követhető, de talán az lehetett a gond, hogy a sok-sok visszautalás a többi könyvre és novellára (pl. A megtévesztés leple, Vadászó árnyék, Szabotőr), nem is beszélve a képregényekre (Yinchorr, Fekete Nap etc.) nem volt érthető, mert ezek nagy részét nem olvastad.

A Fekete Napról van némi fogalmam, legalábbis annyi, hogy egy bűnszervezet, és ők vannak előtérben A Birodalom árnyai című regényben.

A megtévesztés leplét olvastam, írtam is a kritikámban, hogy tetszettek az arra való utalások. (Bár már nagyon régen volt, de nagyjából képben voltam.) 

A vadászó árnyékra kíváncsi leszek, hamarosan elolvasom, ha minden jól megy. Egyébként a Darth Plagueishez képest hol helyezkedik el kronológiailag? 

A Szabotőr egy Maul-novella, de az egyik azok közül, amelyik benne van A vadászó árnyék új kiadásában? 

7 minutes ago, sirszalhasogato said:

Szerencsénkre valószínűtlen, hogy muun és bith sjw-ok járnának erre

Elnézést, ha nagyon hülye kérdés, de mi az az "sjw"? Nem tudok rájönni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

A vadászó árnyékra kíváncsi leszek, hamarosan elolvasom, ha minden jól megy. Egyébként a Darth Plagueishez képest hol helyezkedik el kronológiailag? 

 

A Szabotőr egy Maul-novella, de az egyik azok közül, amelyik benne van A vadászó árnyék új kiadásában? 

A vadászó árnyék egy időben játszódik a Darth Plagueis utolsó fejezeteivel (vannak keresztutalások, sőt, egy jelenetet, amely szerepel a Vadászó árnyékban szintén láthatjuk itt egy másik szemszögből). 

 

Igen, a Szabotőr az egyik, A megtévesztés leple előtt játszódik, a Dorvalla bolygó van a központban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/16/2020 at 12:34 AM , Dzséjt said:

Ezt meg tudom érteni, lényegében ezért nem olvastam el a Star Wars ep1, 4-8-at könyvben. Az ep2-3-at is csak azért, mert azok még a film előtt kerültek a kezembe. :)

Én eddig a két The Clone Wars regényt olvastam el, meg A Jedi visszatér ifjúsági változatát. De ezeket is csak azért, mert kaptam őket.

Egyébként nagyon régen volt egy olyan tervem, hogy elolvasom az összes filmregényt 1-6-ig, aztán rájöttem, hogy vannak további regények (köztes, folytatások, előzmények...), és érdemesebb azokat elolvasni.

15 minutes ago, Nute Gunray said:

Social justice warrior

Így már megvan. Csak azt hittem, valami Star Wars-os kifejezés, azért nem tudtam hol elhelyezni. :)

 

8 minutes ago, Nute Gunray said:

Igen, a Szabotőr az egyik, A megtévesztés leple előtt játszódik, a Dorvalla bolygó van a központban.

Ez a novella, illetve a másik, amelyet tartalmaz a könyv, elérhető valahol online, pdf-ben például? Ha magyarul nem, angolul is jó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/1/2020 at 9:25 PM , Nute Gunray said:

Vannak kapcsolódási pontok, de mindkettő önállóan olvasható novella. Az End Game-mel együtt (amelyet most fordítok), Luceno három Maul-novellát írt összesen, és mindegyik szorosan kapcsolódik a Darth Plagueis-hez, kisebb részben pedig A megtévesztés lepléhez.

Az End Game meg a Saboteur mellett mi a harmadik? Egyszerűen nem találom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nálam is első helyen van. A politikai rész is teljesen követhető, de talán az lehetett a gond, hogy a sok-sok visszautalás a többi könyvre és novellára (pl. A megtévesztés leple, Vadászó árnyék, Szabotőr), nem is beszélve a képregényekre (Yinchorr, Fekete Nap etc.) nem volt érthető, mert ezek nagy részét nem olvastad.

 

Az, hogy Plagueis muun lett, teljes mértékben George Lucas kívánsága szerint történt. Egyébként se nagyon ismertük meg a muunokat gyáva népségnek, kíméletlen vérprofi bankárok ők. Persze San Hill nyilván hasonló módon berezelt Vadertől, mint mondjuk Gunray, mikor elkezdődött a mustafari mészárlás, de azért ez megbocsátható, azt hiszem. :) Luceno azt nyilatkozta Tenebrous kapcsán, hogy szándékosan olyan fajt választott, amely magas intelligenciájáról ismert (lévén Rugess Nome egy Galaxis-szerte ismert tervezőmérnök). Azért választotta a bith-eket, hogy ne csak az a kialakult sztereotípia éljen róluk, hogy minden bith valami zenész egy ócska lebujban. 

 

Tartom, hogy ez minden idők egyik legjobb és legambiciózusabb SW könyve, amely újraértelmezi és átfogja az egész prequel érát, emellett Luceno csúcsteljesítménye is. Ezt a szintet nálam azóta sem tudta egy Star Wars könyv sem megütni (maximum megközelíteni). 

Kíváncsi vagyok, vajon lesz-e a kánonban ilyen könyv. És ha igen, meddig kell várnunk rá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lesz. Azért olyan könyvek már születtek a canon-ban is, amelyek nálam megütötték, még ha nem is haladták meg, a Darth Plagueis szintjét. Például Vérvonal vagy Thrawn. Amiért a Plagueis-t szeretem az a hideg logikával felvázolt története és merészsége, minden egyes utalás más könyvekben, képregényekben stb. előforduló személyekre, eseményekre a SW-olvasó számára hatalmas élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno: A megtévesztés leple

 

Másodjára is nagyon jó élmény volt elolvasni, de azért Luceno hat magyarul is megjelent Star Wars könyvei között valahol hátul foglal helyet, pl. a Darth Plagueis és A gonosz útvesztője is jobban tetszett nekem. 

 

Az akciókat, illetve a Jedik nyomozását kissé erőtlennek éreztem, és a Qui-Gon - Obi-Wan duó ábrázolása is meglehetősen szürkére sikeredett, főleg hogy azóta már van összehasonlítási alap is Claudia Gray Mester és tanítványa c. művével, ami e tekintetben azért nagyságrendekkel jobb. Az Asmeru bolygón történteket kimondottan untam például, de nagyon Cohl kapitány és nőjének karaktere sem fogott meg (viszont Havac érdekes figura volt). Ezen gyengeségeket azonban a politikai szál bőven ellensúlyozza. Luceno mesterien ábrázolta Palpatine manipulációt, és hogy miképp lehetetleníti el a jobb sorsra érdemes Valorum főkancellár ténykedését, aki a könyv végére két lábon járó politikai hulla lesz. Érdekes egyébként, hogy George Lucas személyes kérése volt, hogy Luceno úgy írja meg a könyvet, mintha Palpatine és Darth Sidious két külön személy lenne. Ennek ellenére a Sith ténykedései, cselszövései jól kitalálhatóak, a kirakós darabok a helyén vannak. A csavarok is működtek, az Eriadu csúcstalálkozón való történések zseniálisak, ahogy a Kereskedelmi Szövetség igazgatóságának tagjaival végeznek (mínusz Gunray), az mesterien meg van komponálva. Mindeközben a könyv remek háttért biztosít ahhoz a politikai környezethez, amelynek végkifejlete a naboo-i blokád lesz.

 

A könyv másik nagy erénye, hogy élettel tölti meg a Szenátust és a fővárost, Coruscant, miközben a Szenátusban uralkodó politikai erőviszonyokat is megtapasztalhatjuk. A  három prequel epizód háttérszereplői, statisztái itt komolyabb szerepet kapnak, jelentős mondatokkal, a teljesség igénye nélkül például Orn Free Taa, Sei Taria, Toonbuck Toora, Tikkes, Mon-Not-Rab, vagy éppen a későbbi kancellárválasztás vesztesei, Bail Antilles és Ainlee Teem. Mindezeket a figurákat Palpatine olyan könnyedén rángatja a zsinóron, hogy öröm nézni, kihasználva pénzéhségüket, hatalomvágyukat (pl. Taa) vagy akár éppen becsületességüket és jóhiszeműségüket (Antilles). A politikusokon túl a Jedi Tanács némán üldögélő szobrai is aktívan ténykednek a könyv során, gondolok itt elsősorban az olyan tanácstagokra, mint Saesee Tiin, Adi Gallia és Yaddle (utóbbi nekem ritka idegesítő volt). Amire a filmben nem volt mód és idő, azt itt ebben a könyvben részletesen megkapjuk. Aztán már az olyan baljós alakok is megjelennek, mint Wilhuff Tarkin, aki eriadui kormányzóhelyettesként egészen "véletlenül" hátráltatja a nyomozást a Nebula Front merénylete után, vagy éppen Mas Amedda, aki pedig Palpatine tanácsára kerül az alkancellári pozíciója, hogy aztán korlátozhassa névleges felettese, Valorum jogköreit. Minden klappol, a Sithek már az egész Galaxist és annak központját behálózó szövetségi rendszerrel rendelkeznek.

 

Remélem egyszer a canon-ban is születik valami hasonló könyv, ami ilyen részletességgel és intelligenciával bemutatja az EP1-hez vezető politikai helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/31/2020 at 5:03 PM , Darth Cupsy said:

szóval egyáltalán nem tartom lehetetlen feladatnak mindent elolvasni mielőtt valaki feldobná a bakancsot.

Viszont komoly tényező lehet a pénztárca is. 128 db könyv: teszem azt, átlagosan 3000 Ft egy darab. 128-at megszorzod 3000-rel, 384.000 Ft. Nyilván ez nem pontos adat, mert vannak könyvek, amelyek jóval olcsóbbak 3000-nél, viszont ellensúlyt jelenthet, hogy van jó pár könyv is, amelyik ötszámjegyű értékkel bír.

Szóval ha valaki ragaszkodik a Legendshez, és el akarja olvasni az összeset, beleértve a magyarul nem megjelenteket is, szerintem nem lesz rá lehetősége egy emberöltő alatt, mégpedig az ár miatt - kivéve, ha olyan gazdag, hogy WC-papír helyett 20.000-eseket használ.

Az persze más, ha valakinek a számítógépén megvannak a regények egy mappában pdf formátumban, illegális úton. :P

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Nabopolasszar said:

500 000 Ft meg még nem is olyan sok egy hobbira, pláne egy életen keresztül... Akinek futja itthon pl minden évben az új iPhonra (és vannak ilyenek bőven), annak ez a könyv mennyiség meg se kottyan

De ha mellette olvas még kismillió regényt, meg van sok más, ráadásul drága hobbija is... 

1 hour ago , Nute Gunray said:

Könyvtárról még nem hallottál?

Ha már ilyen intelligensen kérdezed: a legtöbben nem érik be azzal, hogy kikölcsönzik a könyvtárból, ők birtokolni akarják a könyvet. Sokan a Star Wars-regények olvasását összekötik a gyűjtéssel, ehhez meg mire mennek egy könyvtárral?! ;)

Ha csak magamból indulok ki: én nem szeretek könyvet határidőre olvasni, meg úgy, hogy nem az enyém. Inkább megveszem, minthogy kikölcsönözzem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan mondom, ez már tényleg csak szájtépés....

 

Amikor nem volt pénzem, mert csóró gimnazista voltam, én kölcsönöztem SW könyveket. Aztán évekkel később megveszegettem őket, hogy meglegyenek. De embere válogatja. Én sem egyszerre költöttem többszázezer ft-ot sw könyvekre, hanem cirka 15 év alatt. Megnyugtatlak nem 20ezresekkel törlöm a hátsómat. ;)

 

Egyébként is mindenkinek a magánügye, ki mire költ. Te pl. ha jól tudom USA-beli meccsekre, amely összesen tuti hatszámjegyű összeg, a repjegyről nem is beszélve. Mégsem gondolnám, hogy 20ezresekkel végzed a dolgod a mellékhelyiségben.

 

Miért nem lehet már túllépni ezen a témán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha már ilyen intelligensen kérdezed: a legtöbben nem érik be azzal, hogy kikölcsönzik a könyvtárból, ők birtokolni akarják a könyvet. Sokan a Star Wars-regények olvasását összekötik a gyűjtéssel, ehhez meg mire mennek egy könyvtárral?! ;)

Ha csak magamból indulok ki: én nem szeretek könyvet határidőre olvasni, meg úgy, hogy nem az enyém. Inkább megveszem, minthogy kikölcsönözzem. 

Nute -hoz hasonlóan én is úgy kezdtem el SW könyveket olvasni (pénz hiányában), hogy könyvtárból kölcsönöztem ki őket. Mondhatni 5-6 éven keresztül ment ez így, utána 4-5 éve van az, hogy pénzt költök könyvekre. Persze a könyvtár be van korlátozva, hiszen attól függ, hogy az egyes könyvtárak mennyi SW könyvvel rendelkeznek? Nálunk volt - már egy ideje nem járok oda - egy csomó SW könyv, de kb. ha kitett 30 könyvet, akkor lehet sokat mondtam. :D De legalább ingyen olvashat az ember, ha nincs pénze. Ezért van a könyvtár. ;)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép dolog a gyűjtés, pláne ha könyvekről van szó, de jobb azért olyan könyveket megvenni, amelyek tetszenek is, nem? Nekem nagyon bosszantó, ha olyan könyvet veszek meg, amelyről kiderül, hogy közepes élmény, nem többször olvasós. Ennek kiküszöbölésére pl. tökéletes megoldás a könyvtár vagy barátoktól kölcsönkérni, aztán ha tetszik, megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 minutes ago, Nute Gunray said:

Megnyugtatlak nem 20ezresekkel törlöm a hátsómat. ;)

Nem is éppenséggel rád céloztam. Nem is céloztam konkrét személyre. 

 

43 minutes ago, Nute Gunray said:

Te pl. ha jól tudom USA-beli meccsekre, amely összesen tuti hatszámjegyű összeg, a repjegyről nem is beszélve.

A repjegy az, amely hatszámjegyű. A meccsjegy miért lenne az?! :facepalm:  A legfelső szintekre már 7-8.000 Ft értékben tudsz jegyet vásárolni. Még egy amerikai se adna ki hatszámjegyű összeget egy meccsjegyre.

Egyébként még életemben egyszer megyek. Úgy írtad, mintha kb. minden évben mennék. 

 

38 minutes ago, Pildi said:

Szép dolog a gyűjtés, pláne ha könyvekről van szó, de jobb azért olyan könyveket megvenni, amelyek tetszenek is, nem? 

Így van. Onnan indult amúgy a vita, hogy folytatni kéne a Legendset, erre meg azt reagáltam, hogy aki ezt szeretné, az olvassa el inkább az eddig megjelenteket, amely szerintem olyan sok, hogy nem lehet egy emberöltő alatt elolvasni - persze ez függ sok mindentől, ahogyan azt már kitárgyaltuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Nute Gunray said:

Ha valaki el akar olvasni egy könyvet, a pénz nem lehet akadály. 

Azért itt vitába szállnék a helytartó úrral, mert én el szeretném olvasni A Birodalom árnyait, de 15.000-et biztos ki nem adok érte. Ebben az esetben esetleg félredobnám a könyvtárat illető hozzáállásomat, és kikölcsönözném, de nehezen hiszem, hogy akármelyik könyvtárban is fellelhető a könyv. 

 

mad the phantom menace GIF by Star Wars

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általam valaha elolvasott - SW és egyéb - könyvek 95%-a könyvtári könyv volt és ezen a jövőben sem tervezek változtatni (annak ellenére sem, hogy a koronavírus miatt most ugye zárva tartottak a könyvtárak). Egyrészt én szeretem magamat minél kevesebb dologgal körbevenni, egy méretes könyvgyűjtemény pedig nagyon sok helyet foglal, másrészt a legtöbb könyv és ebbe beletartoznak a SW könyvek is (ezt nem bántásból mondom) olyan, hogy egyszer elolvasom, teljesen jó, szórakoztat, de nagyon valószínű, hogy mégegyszer nem fogom elolvasni már csak az időhiány miatt sem... annak az 5-10%-nak, ami meg nem ebbe esik bele, azt meg megveszem. Kisebb városokban nem tudom milyen a könyvtár helyzet SW szinten, de régen mikor Nyíregyházán laktam a legkelendőbb Legends könyvek megvoltak könyvtárban, mostanság Budapesten a Szabó Ervinben a friss kánon művekkel is jól el vannak látva... úgyhogy Team Könyvtár! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, caseyjones írta:

A Birodalom árnyait, de 15.000-et biztos ki nem adok érte. Ebben az esetben esetleg félredobnám a könyvtárat illető hozzáállásomat, és kikölcsönözném, de nehezen hiszem, hogy akármelyik könyvtárban is fellelhető a könyv. 

Ha esetleg könyvtárban nem találsz rá, akkor miért nem próbálod meg online megkeresni pdf formában? Tudom, az online ebook forma sokaknál kiveri a biztosítékot, én is jobban preferálom a papírost, de ha esetleg egy könyv nagyon sokba kerül, de online fellelhető, akkor töltsd le és olvasd el telefonon. Ez is egy olyan kivitelezés, amely költségmentesnek bizonyul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az e-book nálam emberiségellenes bűncselekménynek minősül. :D Képernyőről meg gyűlölök olvasni.

Esetleg felkeresem online, és kinyomtatom papírra. Bár várok, hátha az elkövetkezendő években hozzájuthatok emberi áron, mert szeretném, ha meglenne a könyv. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez megint az a kérdés csak pepitában, amit már régebben az idővel kapcsolatban is írtam, adott egy könyv, el kell dönteni, hogy mennyire akarjuk elolvasni, mit és mennyit vagyunk képesek érte "feláldozni" időt, pénzt, konfort zónát, a makulátlan erkölcsünket amivel nem töltünk le semmit még véletlenül se, stb. Lehet, hogy a könyv elolvasásának vágya eltörpül amellett amire a mindenható Erő képes amit hajlandóak vagyunk "feláldozni" érte, ezzel nincs is baj, viszont korántsem kellene már-már eposzokba illő akadálynak leírni, egy könyv elolvasását.

Ha valaki tényleg el akar olvasni egy könyvet megvannak rá a lehetőségei, mindenkinek más ki melyikkel tud, hajlandó élni. Fel lett itt is sorolva jó pár:

könyv vétel - nem jó, mert drága,

könyvtár - nem jó, mert nem a tiéd,

ebook - nem jó, mert nem olvasol ebookot

ennyi lehetséges variáció után ha valaki nem találja meg a magának megfelelőt, akkor nem is akarja olyan nagyon elolvasni azt a könyvet, ami ahogy már írtam feljebb nem baj csak akkor nem is kéne (és már bocs, de ezt más szóval nem tudom jobban kifejezni) sipárogni azon, hogy jajj nem tudom elolvasni ezt vagy azt a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.