Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

6 minutes ago, Darth Cupsy said:

Máskor is szoktál oda tölteni? Lehet írásvédett a meghajtó vagy a mappa ahova raknád a proginak meg nincs rendszergazda jogosultsága.

Konkrétan mindig mindent oda töltök, a C meghajtóra. Sose volt még vele probléma.

Ha beállítottam, hogy az asztalra töltse, akkor már semmi baj nem volt. Úgyhogy sikerült letölteni. Vagy elolvasom tabletről (mert hát nincs más választásom), vagy kinyomtatom. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 minutes ago, Nute Gunray said:

Szellemlovason megvettem a TCW mozifilm regényváltozatát (ez is ritkaságnak számít). Elég jókat hallottam róla.

Nekem az kínszenvedés volt, határozottan életem legrosszabb SW-könyve. Rengeteg dologban eltér a filmtől sajnos.

A Tracey West-féle verzió szerintem sokkal jobb. 

Azt amúgy megkérdezhetem, milyen áron sikerült hozzájutnod? Pusztán kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Mondjuk vicces, hogy a fent említett könyvek mind megvannak a Békés megyei könyvtárban :D

Ezután egy rossz szavam sem lesz róla, az tuti :D

A szegedi Somogyi Könyvtárnak kitűnő állománya van, de sajnos a régi SW-k közül nincs meg mind. A Birodalom árnyai egy kész csoda, hogy megvan nekik. Az X-szárnyúakból az első és hatodik van meg még a ritkaságok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Te például honnan szerezted be őket? Ez a Libra könyvesbolt nagyon jónak tűnik, illetve pár hete ajánlották itt a topicban a Book Depositoryt, ott is elérhető rengeteg SW könyv jó áron, ráadásul ingyenes a szállítás. 

Most néztem meg, A Birodalom árnyai ott is elérhető remek áron! :yeah:

 

Annak idején a Bookline-on is bele lehetett futni jó ajánlatokba, illetve a még itt ott fellelhető idegen nyelvű könyvesboltokban is néha fellelhetők kincsek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 5/30/2020 at 10:34 PM , Nute Gunray said:

Mondjuk katyvasznak inkább csak a post-Endor utáni időszakot mondanám, ott is a Thrawn-keze duológia által lezárt polgárháborús időszakot.

Miért? Én olvastam egy csomó ilyen művet - Thrawn-trilógia, JA-trilógia, Thrawn-keze duológia, A Tatutin szelleme, A túlélők keresése, LS és a Mindor árnyai -, és nem emlékszem, hogy lettek volna ellentmondások. Bár az, hogy nekem nem tűnt fel, nem jelenti azt, hogy nem is voltak. :D Egyébként meg ezek a művek össze is függnek, Anderson pl. a Thrawn-trilógiához igazítva írta meg a JA-trilógiát, Zahn meg utal is rá a Thrawn keze-ciklus során többször is. 

Habár nem tudom, pontosan mely korszakot érted post-Endor alatt (mármint hogy ez az időszak meddig terjed), illetve hogy a fentebb felsorolt művek mennyire tartoznak (még) ebbe bele.

18 hours ago, Nute Gunray said:

Szellemlovason megvettem a TCW mozifilm regényváltozatát (ez is ritkaságnak számít). Elég jókat hallottam róla.

Közben látom, hogy 5K az ára a Szellemlovas shopjában, gondolom akkor, hogy te is ennyiért szerezted be. Ez még viszonylag baráti ár egy ritka SW-könyvhöz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 minutes ago, Nute Gunray said:

A nagyon szarokat (pl Hambly, Jedi Prince, Fekete flotta) még nem olvastad. 

Ezekről meg is feledkeztem. :D Ezeket soha nem is fogom, ha a fejemhez pisztolyt fogva kényszerítenének, akkor se. 

 

A post-Endorról jut eszembe: ha minden jól megy, még idén elkezdem a TNJO-t. Aki olvasta, azoktól kérdezem: Az álmok bolygóját leszámítva el kell olvasni bármilyen másik regényt, amely szükséges a TNJO megértéséhez? Van ez az Ifjú Jedi Lovagok sorozat, azt például el kell? Vagy nyugodtan belevághatok?

 

Illetve ha már szóba kerültek ezek a nagyon gyatra regények: a zárójelben felsorolt műveken kívül mik azok a Legendák-könyvek szerintetek, amelyeket érdemes messziről elkerülni? A Lando-trilógiát szoktam még hallani ilyen téren. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha most ezek ennyibe kerülnek, akkor nem tudom mi lesz 2021 után - amennyiben a Disney tényleg mindenhonnan kivonja az USA-n kívüli piacokról a Legendákat. Lehet, hogy ami most kapható, annak 2022-től felmegy az ára 15.000, meg 20.000 környékére. (Az új könyvek alapára most már nagyjából 4.600.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 minutes ago, Darth Revan9 said:

Ha most ezek ennyibe kerülnek, akkor nem tudom mi lesz 2021 után - amennyiben a Disney tényleg mindenhonnan kivonja az USA-n kívüli piacokról a Legendákat. 

De ha csak az USA-n kívüli piacról vonja ki, akkor az USA-ból még ugyanúgy tudok rendelni vadiúj Legends-regényeket, nem? Magyarán 2021 után az USA lesz az, ahonnan új - vagy inkább úgy írom, hogy nem antikvár - Legends-könyveket is be tudok szerezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 09. - 9:26, caseyjones írta:

Csakhogy itt most egy bizonyos A Birodalom árnyai című regényről beszélünk, amely:

- próbáltam keresni pdf-ben a neten, de eddig nem jártam szerencsével, de ha te vagy bárki tudtok olyan helyet az internet valamelyik bugyrában, ahol fellelhető, akkor ti nyertetek.

Ha tudtam volna, hogy ez kell neked én át tudtam volna küldeni, mert nekem ez a könyv megvan e-könyvként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/8/2020 at 7:16 PM , Pildi said:

Szép dolog a gyűjtés, pláne ha könyvekről van szó, de jobb azért olyan könyveket megvenni, amelyek tetszenek is, nem? Nekem nagyon bosszantó, ha olyan könyvet veszek meg, amelyről kiderül, hogy közepes élmény, nem többször olvasós. Ennek kiküszöbölésére pl. tökéletes megoldás a könyvtár vagy barátoktól kölcsönkérni, aztán ha tetszik, megvenni.

Nálam egyébként úgy működik, hogy ha érdekel a könyv a tartalom alapján, akkor megveszem. És amit megveszek, azt el is olvasok. És bár sokszor mellényúlok, mert csak közepes az élmény, akkor is úgy vagyok vele, hogy megérte kiadni azt a 2500-3000 Ft-ot, mert elolvastam a könyvet, nem csak megvettem, hogy a polcomon porosodjon, mert akkor azt az összeget költhettem volna másra is vagy félretehettem volna.

A gyűjtésnek van egy másik oldala is, mégpedig azok tábora, akik megvesznek mindent, ami Star Wars, de szerintem a könyvek 30%-át el se olvassák, csak megveszik őket. Na, ez pazarlás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van olyan SW-könyv, amit megvettem már vagy 5 éve, de még nem olvastam el, pl. Távoli csillagok. Előbb-utóbb sor kerül majd rá, csak ugye folyamatosan jönnek az új könyvek, pluszban a canon is jobban érdekel, azt mindig előre rakom a listámon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A post-Endorról jut eszembe: ha minden jól megy, még idén elkezdem a TNJO-t. Aki olvasta, azoktól kérdezem: Az álmok bolygóját leszámítva el kell olvasni bármilyen másik regényt, amely szükséges a TNJO megértéséhez? Van ez az Ifjú Jedi Lovagok sorozat, azt például el kell? Vagy nyugodtan belevághatok?

Az NJO-t még ugyan nem olvastam, de lazán kapcsolódik hozzá a Kirajzás is (amit pedig ettől függetlenül ajánlok, ha eddig kimaradt volna). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most olvasom a Fekete Flotta fenyegetése trilógia 3. részét. A Jedik gyermekei és az Alkonybolygó után újabb "remekművek"-et ismertem meg. Aki esetleg nem tudta, a fénykard gyenge fokozatra állítva alkalmas a borotválkozásra is... :lol: A Sötétkard és a Kristálycsillag még aránylag élvezhetők voltak a maguk módján, ezekről már írtam korábban. De az előbb említetteket joggal tartják sokan a Legendák szégyenfoltjainak. Azt mondjuk sajnálom, hogy némely emberek ezek minőségét húzzák rá az egész régi EU-ra. Holott, ezeken kívül szerintem csak a Jedi-herceg sorozat és a Lando-trilógia volt kritikán aluli, de a Legendák java mai szemmel is közepes, jó, vagy kiemelkedő minőséggel bír, számos kíváló történetet kínálva.

 

Ami a gyűjtést illeti, mivel engem a teljes Star Wars univerzum érdekel, ebbe beletartozik a komplett Legendák univerzum is. Egyébként is a teljesség híve vagyok, így engem zavarna, ha nincs meg minden könyv, amit van esélyem beszerezni. Az óhatalanul a pakliban van, hogy nem fog az összes tetszeni, de ezt végső soron csak akkor tudom megítélni, ha megveszem, és magam is elolvasom az adott műveket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én most olvasom a Fekete Flotta fenyegetése trilógia 3. részét. 

Nem az igazi valóban, viszont a yevetha kultúrát anno érdekesnek találtam, még ha eléggé beteg is :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem az igazi valóban, viszont a yevetha kultúrát anno érdekesnek találtam, még ha eléggé beteg is :D 

Na,

Spoiler

őket majdnem teljesen ki is írtották a Vongok.

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/9/2020 at 6:17 PM , Darth Cupsy said:

Akkor passz. :para:

Lehet, hogy a számítógépem is azt akarta, hogy letöltés helyett vásároljam meg inkább a könyvet. :evil::lol:

8 hours ago, Nute Gunray said:

A fekete flotta-trilógiát még nem volt módomban elolvasni. A moly-on %-ok terén még a Lando-trilógia és Hambly könyvei is előrébb vannak.

 

11 hours ago, Darth Sky said:

Holott, ezeken kívül szerintem csak a Jedi-herceg sorozat és a Lando-trilógia volt kritikán aluli

 

Érdekes, hogy ezt a Lando-trilógiát mennyien ekézik mindenhol. Szerintem van a fickóban potenciál, bőven megér egy trilógiát és egy jó sztorit. Valamit a könyvek szerzője szúrhatott el, ha ennyire ócsárolja mindenki. 

 

11 hours ago, Darth Sky said:

a Legendák java mai szemmel is közepes, jó, vagy kiemelkedő minőséggel bír, számos kíváló történetet kínálva.

Ezzel tökéletesen egyetértek. A Darth Plagueist a legtöbb rajongó No. 1-ként tartja számon, még a Kánon-könyveket is leelőzve - Kánont illetően a Vérvonalt szoktam csak hallani, amelyről azt állítják, hogy legalább olyan jó vagy pont olyan jó, mint Luceno regénye. Emellett a Kenobit is nagyon sokan becsülik, illetve Zahn Thrawn-könyvei is hatalmas népszerűségnek örvendenek, nem beszélve a Maul-regényekről (A vadászó árnyék, Vesztegzár), A gonosz útvesztőjéről, a Sötét nagyúrról vagy a különböző Han Solo-regényekről. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, caseyjones írta:

Érdekes, hogy ezt a Lando-trilógiát mennyien ekézik mindenhol. Szerintem van a fickóban potenciál, bőven megér egy trilógiát és egy jó sztorit. Valamit a könyvek szerzője szúrhatott el, ha ennyire ócsárolja mindenki. 

 

Azt a három könyvet nagyjából egy éven belül írta meg a szerző, valószínűleg nem fektetett bele túl sokat. Nagyon rég olvastam őket, úgy emlékszem kb. az aranyos kategóriában voltak.

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Azt mondjuk sajnálom, hogy némely emberek ezek minőségét húzzák rá az egész régi EU-ra. Holott, ezeken kívül szerintem csak a Jedi-herceg sorozat és a Lando-trilógia volt kritikán aluli, de a Legendák java mai szemmel is közepes, jó, vagy kiemelkedő minőséggel bír, számos kíváló történetet kínálva.

 

Én úgy láttam, sokaknál az is közbejátszik, hogy a poszt-Endor könyveknek is általában van egy fixebb eszköztára, amik vissza-visszatérnek: egy időben mindig jött egy új birodalmi főtiszt (Thrawn után szabadon Daala, Zsinj, stb), egy új bukott Luke-tanítvány (Kyp Durron, Brakiss), egy új csodafegyver (Napzúzó, Halálcsillag prototípus, Sötétkard), valami faj, aki nem bír a bőrébe (Yevetha, Ssi-Ruu, Vong), Sithek újra és újra (Palpatine klónok, Caedus, Krayt), vagy egyéb sötét Jedik, valamilyen mód mindenki a Skywalker/Solo család rokona, barátja, üzletfele, személyes ellensége lesz, a történetek tele voltak olyan részletekkel, amiket egyszerre lehet elképzelni "epic" és gagyi módon is (város alól előtörő szuper-csillagromboló, a teljes Vong invázió, az alapvetően az OT-re felhúzott művekbe idővel belecsepegtetett prequel elemek), és persze mindent a klasszikus trió és szűkebb körül intéz el főleg... és ezekbe voltak akik besokalltak, és onnantól már majdnem mellékes volt, hogy milyen színvonalú az adott mű. 

 

A klónháborús, meg a  Régi Köztársaságban játszódó könyvek azért ezen sokat oldottak, ahogy a NJO és az azutáni extrahosszú sorozatok is egy masszív tábort szólítottak meg (nem kicsi az a réteg, akinek a SW inkább a könyves univerzumot jelenti, és a filmeket csak kiindulópontként kezeli) de szerintem aki anno lelkesen nekiállt a korai Legends könyveknek, majd pont hogy a Fekete Flotta/Hambly/Jedi herceg szintű művek után elvesztette az érdeklődését, nem biztos hogy már eljutott a Darth Plagueis-ig, vagy a Kenobiig, így inkább a csalódás maradt meg neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De ha csak az USA-n kívüli piacról vonja ki, akkor az USA-ból még ugyanúgy tudok rendelni vadiúj Legends-regényeket, nem? Magyarán 2021 után az USA lesz az, ahonnan új - vagy inkább úgy írom, hogy nem antikvár - Legends-könyveket is be tudok szerezni. 

Végül is az USA-ból majd lehet rendelni akkor is eredeti nyelvűt. Feltéve ha úgy döntenek, hogy Amerikában is árusítják még őket 2021 után.

2022-től viszont aki magyarul akarja beszerezni a hiányzó darabokat, az lehet, hogy bajban lesz. 50% esély van rá, hogy 2022-től is kapható lesz valami, ami Legenda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Nute Gunray said:

Inkább a magyart preferálom, angol nyelven ritkán olvasok.

Én is így vagyok vele, bár most, hogy rájöttem, hogy mégse olyan lehetetlen dolog beszerezni angol nyelvű könyveket - mint azt korábban hittem -, fokozatosan átállok kicsit az angol nyelvű SW-könyvekre.

A másik ok, hogy nagyon sok olyan mű van, amelyet nem fordítottak le (vagy csak részben), és engem érdekelnek: TNJO, Legacy, Jedi növendék...

Magyarul eddig a következő könyvek vannak nálam terítéken: Töréspont, A vadászó árnyék, A Birodalom árnyai, Vesztegzár, Daley-féle Solo-trilógia, Különbéke, Queen's Peril, aztán szépen ráállok az angol nyelvű művekre. Lehet, hogy már közben is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A fekete flotta-trilógiát még nem volt módomban elolvasni. A moly-on %-ok terén még a Lando-trilógia és Hambly könyvei is előrébb vannak.

Jogosnak érzem az értékeléseket. Az 1-2. könyvben felépített politikai szál annyira száraz és unalmas, hogy szerintem még azok is a falat kaparnák tőle, akik amúgy szeretik a politikai machinációkat. Luke és Lando szálai minimálisan vánszorognak előre, ráadásul sok közük nincs a főszálhoz, de legalább érdektelenek. Han Solo és Chewbacca pedig csak kötelező jelleggel szerepelnek. Bár a 3. kötetre ez talán megváltozik.

 

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Valamit a könyvek szerzője szúrhatott el, ha ennyire ócsárolja mindenki. 

Egyértelműen az író sara, mert Lando karaktere ideális alapanyag jópofa és érdekfeszítő kalandregényekhez. Látatlanban valami hasonlót képzeltem el, mint a Daley-féle Han Solo-trilógia.

 

1 órával ezelőtt, reaper írta:

Én úgy láttam, sokaknál az is közbejátszik, hogy a poszt-Endor könyveknek is általában van egy fixebb eszköztára, amik vissza-visszatérnek

Sajnos ez tény, ezért is lepett meg, hogy a Sötétkard, vagy az Alkonybolygó ezen eszköztárak ellenére is képesek voltak a könnyed szórakoztatásra. Bár, az íróknak sem feltétlen lehetett könnyű dolga az Ep6 utáni korszakkal. Jedi-Sith (vagy Sötét Jedi) és köztársasági-birodalmi ellentétek. Esetleg belső fenyegetés. Ilyen "alapanyaggal" persze, hogy egy idő után minden repetatívvá válik. Ezért is próbálkoztak később a vongokkal újítani, mint galaxison kívüli fenyegetés, valamint az "ultimate gonosz" behozásával Abeloth személyében, aki nagy vonalakban összefogta az egész Legendák lore-t. A Hagyaték-koszak nekem annyiból tetszett, hogy több szembenálló frakció volt, és a történetet is próbálták nem túl kiszámíthatóan előregördíteni. Plusz Cade Skywalker személyisége sem volt éppen hétköznapi, ami valamennyire érdekessé tette a karaktert. Ami kevésbé tetszett, hogy a Sith-ek visszatértek, ráadásul rögtön rengetegen, visszatérve oda, ahol Darth Bane előtt tartottak.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.