Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

16 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Már hangyányi esély sincs a Szukitsos megjelenésre?

Gondoltam rá, hogy megveszem őket eredeti nyelven, mert nagyon érdekelne a története, de az úgy mégsem ugyanaz, mint az anyanyelvemen...

 

Minden attól függ, hogy mi lesz 2022-től. Globális döntés értelmében minden USA-n kívüli piacon a honosított kiadások 2021. december 31-ig árusíthatók. Ezt azon ismerőseim is megerősítették, akik tartanak kapcsolatot német és francia rajongókkal. Utána senki sem tudja, hogy mi lesz.

Én két verziót látok. 1. Kivonják a Legendák honosított kiadásait a forgalomból. Erre látom a legnagyobb esélyt.

2. Újra piacra dobják őket. Talán új borítót, design-t kapnak. Ezt azért vetem fel, mert az elmúlt években hallottam híreket arról, hogy megpróbálják a Disney-nél a Lucasfilm korszak kesze-kusza szerződéseit egységesíteni. Talán pont azért, hogy aztán a jövőben egységes keretek között értékesítsék. Illetve érdekes volt az is, hogy adtak egy listát a még kiadható Legendák könyvekről. Ott eléggé össze-vissza szerepeltek a címek. Talán ezekkel a címekkel már minden rendben van. Vagy ezek vannak olyan fázisban, hogy a 2022-es lehetséges újra piacra dobásnál már megfelelnek az egységesített értékesítési kritériumoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor némi esély azért van. :) 

 

Jó lenne tudni a Disney hivatalos magyarázatát ez ügyben, mert szerintem több érv szól a Legendák jövőbeli értékesítése mellett, mint ellene. A 2. pont alapján bízom benne, hogy megvalósul a szerződések egységesítése.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ifjú Jedi lovagok 3. rész

Az elhagyottak

 

A harmadik könyv szerintem kicsit gyengébbre sikerült az 1-2.-nál, de akinek a korábbiakban elnyerte a tetszését a stílus, az valószínűleg ezt sem fogja félredobni. :) Könnyed, szórakoztató darab, ami tovább szövi az ifjú Jedik kalandjait, érdekességeket is tartogatva.  

 

Spoiler

 

A sztori azzal nyit, hogy Jaina, Jacen, Tenel Ka és Lowbacca amolyan "vakációnak" is felfogható kimenőt kapnak a Yavin 4-ről, és hazatérnek a Coruscantra. Leia, Han, Anakin, és Chewie is felbukkan, noha nem főszerepben. Kiderül, hogy az ikreknek van egy régebbi coruscanti barátjuk, Zekk, aki a városbolygó alsóbb szintjein él, guberálóként. Bár a Solók felajánlották a kölyöknek, hogy kisegítik, Zekk nem kért az "alamizsnából", mivel a saját ereje révén akar boldogulni. A címben is szereplő "elhagyottak" egy a szintén alsóbb szinteken élő veszélyesnek mondott banda (ami szintén gyerekekből áll, hiszen ez egy ifjúsági regény:P). A későbbiekben Zekket megcélozza a Második Birodalom: a korábbi kötetből megismert Éjnővér, Tamith Kai és segítői letesztelik a kölyök Erő-érzékenységét, és miután kiderül, hogy lappangó Jedi-képességekkel rendelkezik, elkábítják, majd az Árnyakadémiára viszik, hogy Brakiss megkezdhesse a kiképzését. Zekk eleinte persze vonakodik a Második Birodalom szolgálatába állni, ám Brakiss szép lassan megnyeri magának a fiút, miután a jobb élet reményével kecsegteti. Hogy kamatoztassa és a saját (illetve a környezetében élők) hasznára fordítsa képességeit, úgy dönt, részt vesz az Árnyakadémia kiképzési rendszerében. Kissé tartottam tőle, hogy Jaina és Jacen jó barátja hirtelen, minden különösebb ok nélkül "gonosz" lesz, és ezért áll Brakiss mellé, de nem erről van szó. Bár később a gyerekek azt hiszik, hogy Zekket elcsábította a Sötét Oldal, ezért szegődött az ellenségük mellé. Idővel ez persze bekövetkezhet (és szerintem be is fog), de szerencsére érződik egyfajta átmenet... vagyis Zekk a saját, logikusnak tűnő indokaival teszi, amit tesz, cselekedetei érthetőek. Valószínűleg észrevétlenül fog a Sötét Oldal felé sodródni.
  
A Második Birodalom tovább szervezkedik: ezúttal egy komoly hiperhajtómű és turbólézer szállítmányt fújnak meg a Coruscant körüli űrből, Ackbarék orra elől. Kissé furcsa volt, hogy az Új Köztársaság székhelyéről ilyen "lazán" el lehet lopni ilyen komoly értékeket. Az elbizakodottság került elő érvként, mondván az ÚK gondolni sem mert volna rá, hogy akad aki meg meri támadni őket a Coruscanton. Az Árnyakadémia új rejtekhelyének keresése során is erre építettek a birodalmiak: a Coruscant körüli törmelékmezőben rejtették el az álcázott űrállomást. Az orruk előtt valószínűleg sosem keresték volna. Persze Jaináék idővel erre az okosságra is fényt derítenek. :) Aztán, a Második Birodalomról kiderül, hogy ténylegesen van egy Uralkodója. Itt felvontam a szemöldököm. Tehát, mégsem Daalát értették a korábbi könyvekben "a vezér" alatt. Konkrétan Palpatine bukkant fel egy hologramon keresztül, instrukciókat adva Brakissnak. Magyarázatként egyelőre kb. annyit kaptunk, mint az Ep9-ben: a Sötét Oldal sok mindenre képes... halottnak hittük, de most mégis itt van... Bár, szerintem itt más van a háttérben, mert nem tudok róla, hogy Palpatine azt követően is visszatért volna, hogy leszámoltak a klóntesteivel és a szellemével. :hmm: Arra tudok gondolni, hogy Daala irányít a háttérből, de az Uralkodó álcáját használva tartja fenn a Birodalmát, hogy nagyobb legyen a tekintélye.

 

Dióhéjban nagyjából ennyi a történet. Zekk Második Birodalomhoz való csatlakozása a központi szál, ami a teljes cselekményen átível. Olyan előrevetített apróságokat azért már adagolnak, hogy Jacen számára nem közömbös Tenel Ka. Vagy, hogy az Árnyakadémiának van egy önmegsemmisítője, amelynek helyét egyedül az "Uralkodó" ismeri. Ezek az elemek szerintem már most kikövetkeztethetőek. Ami nem baj. Az elhagyottak a címmel ellentétben nem sokat szerepeltek, de a sorsuk őket is a Második Birodalomhoz szólította. Zekkel ellentétben nem Erő-érzékenyek, de Brakiss így is megtalálta a módját annak, hogy a Birodalmukat szolgálják: egy elit-rohamosztagos gárda lesz belőlük, hasznosítva az Alsóvárosban szerzett képességeiket és tapasztalatukat.

 


Jöhet a következő. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 minutes ago, Darth Revan9 said:

Az első hány részt?

Négyet. Jó kis könyvek különben, csak meglepett, milyen kicsik a magyar kiadásokhoz képest. :D

Hamarosan belekezdek a Vector Prime-ba. Már beleolvasgattam itt-ott mindegyik könyvbe, nem tűnik borzasztóan nehéznek a nyelvezete. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 28. - 8:02, caseyjones írta:

Most kaptam kézhez a TNJO első pár részét. :yes: Hihetetlen, milyen pici könyvek. :D

 

Van néhány HP-könyvem angolul, fele akkorák, mint a magyar kiadások. Odaát sokszor takarékosabban készítik a könyveket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matthew Stover: Töréspont

 

Őszintén szólva, kicsit tartottam ettől a regénytől. Egyrészt mert Stovertől a Luke Skywalker és a Mindor árnyai eléggé fura és középszerű regény volt, másrészt a 2003-as Clone Wars-rajzfilm kapcsán készült könyvek - pontosabban fogalmazva a Klónok háborúja-multimédia projekt könyvei, amely projekt során született meg a rajzfilm is - eddig nem igazán nyerték el a tetszésem. A Cestus-csapda kifejezetten jó volt, a Yoda-regény elég középszerűre sikeredett, a Jedi-próba pedig egyenesen felejthető és gyenge lett (a Medstar-duológiához még nem volt szerencsém). 

Szerencsére, Stover egy igazi mesterművet rakott le az asztalra, le a kalappal előtte! Rég nem olvastam ennyire remek Star Wars-regényt. Egy igazi Clone Wars-regény, amely remekül mutatja be a háborút s annak viszontagságait. Ezenfelül jobban megismerhettük Windu mestert, a szülőbolygóját, a népét, annak kultúráját. A Haruun Khal egy érdekes bolygónak bizonyult, szívesen megnézném egyszer mozgóképen is.

Sokan nem kedvelik őt a nyers stílusa miatt, én viszont mindig is bírtam, és ez a regény csak még jobban megkedveltette velem. Mace nagyon jó példát mutatott a kitartásról, a hősiességről, a bajtársiasságról, valamint a bátorságról. 

Nagyon tetszettek a szereplők. Depa Billabát is sikerült kicsit jobban reflektorfénybe helyezni, ami az előzménytrilógiában nem sikerült. Ez nekem külön öröm, hiszen szeretem, ha a regényekben nem Obi-wan meg Anakin szerepel folyton, akikkel már kismillió alkalommal találkozhattunk eddig különféle művekben, háttérbe szorítva az olyan Jediket, mint Depa Billaba, Adi Gallia, Eeth Kooth, Even Piell vagy Oppo Rancisis. Kar Vastorról el nem tudtam képzelni, honnan volt ismerős a neve. Aztán némi netes keresgélés után rájöttem, hogy a már említett Luke-regényben találkoztam először a nevével. Bár egyáltalán nem rémlik, milyen szerepet töltött be abban a történetben. A karaktere amúgy nem volt nagy szám, öldöklésen kívül sokra nem volt jó. Nick Rostut viszont kegyetlenül imádtam, egy roppantmód jól megírt karakter. Ha ezt a regényt megfilmesítették volna egyszer, én leginkább Eddie Murphyt tudtam volna elképzelni Nickként. :) 

A naplóbejegyzések különösek voltak a számomra. Nem volt rossz ötlet, bár egy idő után zavartak a dőlt betűk. 

A végén volt egy dolog, amit nem értettem: Depa átszúrta Windu hasát a fénykardjával. Hogy a túróba tudta túlélni?! A legvégén még csak arra utaló jel sincs, hogy lábadozna vagy ilyesmi...

 

Összességében remekül szórakoztam ezen a könyvön, az egyik kedvenc regényemmé nőtte ki magát. De azért Zahn Thrawn-könyveinél nem jobb. :P

10/9,5

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn könyvei közül nekem csak A Birodalom örökösei nem tetszett annyira, a trilógia másik két része, illetve a Kirajzás, A túlélők keresése meg a Thrawn keze-ciklus viszont mindent felülmúlóak nálam. A Gazfickókat nem olvastam, illetve az Igazság Keze-ciklus se volt még meg. Azt hiszem, a Legendákban több Zahn-regény nincs is. Legalábbis ami megjelent magyarul. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno, 2006-2007 környékén a Jedi Akadémia-trilógiával szemben nem jött be különösebben a Trawn-trilógia (bár nem is utáltam). Viszont idősebb fejjel, második olvasásra már megértettem, miért lettek kult regények, noha ma sem sorolnám a legjobbak közé. A Kirajzás és A túlélők keresése nem voltak rosszak, érdekesen bővítették Zahn "mikro SW univerzumát". A múlt kísértete szerintem indokolatlanul hosszú felvezetést kapott és a politikai szálat is sokszor vontatottnak éreztem, ám ezek A jövő látomásában megtérültek. Zahn többi regénye (Gazfickók, Hűség, Válaszutak) nálam a jóindulatú középszer kategória. Nincs kifogásom ellene, hogy az új Kánonba is írjon, de azt már enyhén szólva is soknak érzem, hogy Thrawn karaktere összességében a 8. könyvet kapja meg az Ascendancy: Chaos Risinggal (+ még legalább 2 érkezik az Ascendancy-trilógia 2-3. részeivel).

 

 

Közben egy "kis" helyzetjelentés az Ifjú Jedi lovagok sorozatról:

 

Ifjú Jedi lovagok 4. rész - Fénykardok

 

Szerintem ez volt eddigi legjobb rész a sorozatból, ami számomra egy meglepetést is tartalmazott. A könnyedebb hangvétel továbbra is jelen van, mint ifjabbakat megcélzó könyv, de a leírások nem fulladnak ki üres akció- és kalandleírásokban, teret kapnak a karakterek gondolatai, érzései és motivációi is. Ebben a részben a főszereplő négyesből kiemelkedve Tenel Kán van a hangsúly.

Spoiler

 

Ahogy az a címből és a borítóból kikövetkeztethető, a fiatal Jedi-növendékek ebben a részben készítik el régóta áhított fénykardjaikat. A Második Birodalom Árnyakadémiája általi fenyegetéstől tartva Luke elérkezettnek látja az időt, hogy a fiatal Jedik megtanulják a fénykard használatát, amely létfontosságú, ha meg akarják védeni a Yavin 4-en fekvő Akadémiát. Ám ez tragédiához vezet, ami engem meglepett, mert nem volt előismeretem a dologról: nevezetesen az, hogy gyakorlás közben Tenel Ka hibásan megépített kardja felmondja a szolgálatot, így Jacen véletlenül levágja a lány bal karját. Korábban láttam már képeket az idősebb Tenel Káról, de egyiken sem figyeltem fel a karjának hiányára. Ezért is lepett meg a baleset. Ami egyúttal komoly leckeként szolgál annak kapcsán, hogy a fénykard nem játék. Már akinek ez eddig nem volt egyértelmű. :P A fénykardok készítése kapcsán kiderül, hogy (a Kánonnal ellentétben) sokféle kristálytípus alkalmas hozzá, hogy fókuszálja a kard energiaforrásának erejét. A későbbiekben Tenel Ka hazatér a Hapesre, ahol nagyanyja mechanikus művégtagot kínál fel neki, de a lány nem kér belőle. Úgy érzi, azzal már nem lenne 100%-osan önmaga. Eredeti karja pedig felrobbant a meghibásodott fénykarddal,  így azt sem kaphatja vissza. A Hapesre történő látogatás során tudja meg Jaina, Jacen és Lowbacca, hogy Tenel Ka valójában egy hercegnő. Kisebb hatalmi harcot követően megpróbálják megölni Tenel Ka anyját és a fiatal Jediket, sikertelenül. Noha sejthető a végkimenetel, izgalmasak és hangulatosak a leírások.

A birodalmi szál csak Zekk révén haladt előre valamennyit, aki egyre feljebb lépett a ranglétrán, Brakiss tanítványaként. Miután egy párbaj során megöli Tamith Kai tanítványát, ő lesz az elsőszámú "sötét lovag" az Árnyakadémián. Az Uralkodó ismét felbukkant hologram formájában, de továbbra sem derült ki, hogyan lehetséges mindez, illetve, pontosan mi is zajlik a Második Birodalom színfalai mögött.

 

A korábbi hasonlatomat (miszerint stílusban A csempész futása, A Jedi fegyvere, Mozgó célpont regényekre hajaz ez a könyvsorozat) visszavonom. Szerintem azoknál jobb és élvezhetőbb. :) 

 


Ifjú Jedi lovagok 5. rész - A legsötétebb lovag

 

K. J. Anderson és R. Moesta ebben a kötetben is hozzák korábbi formájukat. Bár a cím szerintem kissé idétlenül hangzik magyarul, végső soron ezt jelenti a "Darkest Knight". Ahogy az előző rész Tenel Kával, úgy ez Lowbaccával foglalkozik többet, de a négyes többi tagja (Jaina, Jacen és Tenel Ka) továbbra is megmarad főszerepben. Lowbacca mellett egyúttal jobban megismerhetjük a wookiee-kat és a Kashyyykot is.

Spoiler

 

Mivel Lowie húga, Sirrakuk a felnőtté válás próbája előtt áll, a wookiee úgy dönt, hazatér a Kashyyykra, hogy segítsen ebben testvérének. Attól tart, ha a lány egyedül vág neki a próbának (amely során a talajszintre kell merészkedni a Kashyyyk legveszélyesebb vadállatai közé), azt nem élné túl. Lowie kapcsán egy szomorú esemény is fűződik a próbához: mivel neki sikerült egyedül túlélni a kihívást, ez arra ösztönözte Raabakyysh-t (aki Sirra testvére, és Lowie potenciális párja), hogy hasonlóan cselekedjen. Ám mivel Raaba nem tért vissza, tragédiának könyvelték el az eseményt. Ezért is tart attól Lowie, hogy Sirra hasonló sorsra jut. Jó barátokhoz hűen, természetesen Jaina, Jacen és Tenel Ka is Lowbaccával tartanak a wookiee-k bolygójára, ráadásul Chewbacca is velük utazik.   

A konfliktust ezúttal is mi más, mint a Második Birodalom szolgáltatja. A sötét lovaggá (erre jobb lett volna valami más kifejezés, mert mindig Batmant juttatja eszembe :D) vált Zekk azt a feladatot kapja Brakisstól, hogy vezessen támadást a Kashyyyk ellen (mily' meglepő, hogy éppen oda :P), és zsákmányoljon létfontosságú felszereléseket a wookiee-któl. Mivel a wroshyr fákon olyan ipari létesítmények vannak, melyek korszerű technológiai berendezésekkel látják el az Új Köztársaság hajóit. Az éjnővér, Tamith Kai is Zekkel tart. Egy új fajta álcázóberendezést használva Zekkék átjutnak a Kashyyyk orbitális és felszíni védvonalán, a komputerközpontba, ahonnan a védelmet kiiktatva utat nyitnak a TIE-egységeknek. A támadás során a Jedi-növendékek összefutnak egykori barátjukkal, Zekkel. Bár Zekk megkíméli a Jediket (és közli, hogy az Árnyakadémia hamarosan megtámadja a Yavin 4-et), a Második Birodalom sikeresen megszerzi a komputerrendszereket a flottájuk számára. Brakiss annak ellenére elégedett tanítványával, hogy két éjnővér (Garowyn és Vonnda Ra), valamint számos rohamosztagos és TIE-pilóta életét vesztette. Zekk nem említi meg, hogy életben hagyta a Jediket, noha tudja, hogy a későbbiekben ez problémához fog vezetni: a régi barátai és a Második Birodalom iránti hűsége nem összeegyeztethető. "Palpatine" feltűnik az Árnyakadémián, de továbbra sem derül ki szinte semmi plusz infó róla. Remélem, a következő rész után okosabb leszek, mert az az utolsó magyarul kiadott része a sorozatnak...

 


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Matthew Stover: Töréspont

 

Őszintén szólva, kicsit tartottam ettől a regénytől. Egyrészt mert Stovertől a Luke Skywalker és a Mindor árnyai eléggé fura és középszerű regény volt, másrészt a 2003-as Clone Wars-rajzfilm kapcsán készült könyvek - pontosabban fogalmazva a Klónok háborúja-multimédia projekt könyvei, amely projekt során született meg a rajzfilm is - eddig nem igazán nyerték el a tetszésem. A Cestus-csapda kifejezetten jó volt, a Yoda-regény elég középszerűre sikeredett, a Jedi-próba pedig egyenesen felejthető és gyenge lett (a Medstar-duológiához még nem volt szerencsém). 

Szerencsére, Stover egy igazi mesterművet rakott le az asztalra, le a kalappal előtte! Rég nem olvastam ennyire remek Star Wars-regényt. Egy igazi Clone Wars-regény, amely remekül mutatja be a háborút s annak viszontagságait. Ezenfelül jobban megismerhettük Windu mestert, a szülőbolygóját, a népét, annak kultúráját. A Haruun Khal egy érdekes bolygónak bizonyult, szívesen megnézném egyszer mozgóképen is.

...

Az Új Jedi Rend utalást elcsípted?

 

@Darth Sky:

Hát, az egyik paródiakönyvben is megmondták: "Kés, villa, fénykasza, gyerek kezében nem fasza." :D

Amint sikerül beszereznem az 1. és a 3. részt, akkor végre én is neki kezdek a sorozatnak.

23 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ifjú Jedi lovagok 5. rész - A legsötétebb lovag

Az ipari létesítmények egyébként eredetileg szerepeltek Dave Dorman borítóján, csak nem egyezett a Lucasfilm elképzeléseivel, referenciaképet meg kapott, így végül kihagyta.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Töréspont egyelőre nekem még várat magára. Már ott csücsül pár éve a polcomon, előbb-utóbb sor kerül rá.

 

A Jedi Akadémia-trilógia nekem is jobban tetszett annak idején, mint a Thrawn sztori, bár azért hozzá kell tenni, hogy Anderson trilógiája részről-részre veszít az erejéből. Az első kötet zseniális. 

 

Zahn könyveit bár szeretem, top kedvenceim sose voltak. A Legends-ben ami kiemelkedik, az A jövő látomása. A politikai machinációi, a különböző párbeszédek zseniálisak ott (a lezárás már kevésbé, de ez Zahn sajátja). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belekezdtem a The New Jedi Order első részébe, a Vector Prime-ba. 48 oldalt "falfam fel" eddig, úgyhogy messzemenő következtetéseket nem akarok egyelőre levonni, de eddig nagyon élvezem. Még sosem olvastam SW-regényt angolul, így ez is egy plusz élmény, habár nem könnyű "meló" ilyen mennyiségű idegen nyelvű szöveget olvasni. :) Nyilván nem értek minden mondatot szóról szóra, sok is az új szó, a tudományos meg politikai jellegű részek pedig még magyarul is gondot szoktak okozni, de nagyjából képben vagyok a dolgokkal, ez a lényeg. 

A hangulata egyébként egészen jó, nekem eléggé visszahozza Zahn Thrawn-könyveinek hangulatát. 

Jó lesz ez szerintem! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nekem anno, 2006-2007 környékén a Jedi Akadémia-trilógiával szemben nem jött be különösebben a Trawn-trilógia (bár nem is utáltam). Viszont idősebb fejjel, második olvasásra már megértettem, miért lettek kult regények, noha ma sem sorolnám a legjobbak közé. A Kirajzás és A túlélők keresése nem voltak rosszak, érdekesen bővítették Zahn "mikro SW univerzumát". A múlt kísértete szerintem indokolatlanul hosszú felvezetést kapott és a politikai szálat is sokszor vontatottnak éreztem, ám ezek A jövő látomásában megtérültek. Zahn többi regénye (Gazfickók, Hűség, Válaszutak) nálam a jóindulatú középszer kategória. Nincs kifogásom ellene, hogy az új Kánonba is írjon, de azt már enyhén szólva is soknak érzem, hogy Thrawn karaktere összességében a 8. könyvet kapja meg az Ascendancy: Chaos Risinggal (+ még legalább 2 érkezik az Ascendancy-trilógia 2-3. részeivel).

 

 

Közben egy "kis" helyzetjelentés az Ifjú Jedi lovagok sorozatról:

 

Ifjú Jedi lovagok 4. rész - Fénykardok

 

Szerintem ez volt eddigi legjobb rész a sorozatból, ami számomra egy meglepetést is tartalmazott. A könnyedebb hangvétel továbbra is jelen van, mint ifjabbakat megcélzó könyv, de a leírások nem fulladnak ki üres akció- és kalandleírásokban, teret kapnak a karakterek gondolatai, érzései és motivációi is. Ebben a részben a főszereplő négyesből kiemelkedve Tenel Kán van a hangsúly.

  Spoileres tartalom megtekintése

A korábbi hasonlatomat (miszerint stílusban A csempész futása, A Jedi fegyvere, Mozgó célpont regényekre hajaz ez a könyvsorozat) visszavonom. Szerintem azoknál jobb és élvezhetőbb. :) 

 


Ifjú Jedi lovagok 5. rész - A legsötétebb lovag

 

K. J. Anderson és R. Moesta ebben a kötetben is hozzák korábbi formájukat. Bár a cím szerintem kissé idétlenül hangzik magyarul, végső soron ezt jelenti a "Darkest Knight". Ahogy az előző rész Tenel Kával, úgy ez Lowbaccával foglalkozik többet, de a négyes többi tagja (Jaina, Jacen és Tenel Ka) továbbra is megmarad főszerepben. Lowbacca mellett egyúttal jobban megismerhetjük a wookiee-kat és a Kashyyykot is.

  Spoileres tartalom megtekintése


 

Sőt, igazság szerint a The Ascendancy: Chaos Rising már a kilencedik Thrawn regény lesz. A Birodalom örökösei, Sötét erők ébredése, Az utolsó parancs, Kirajzás, Válaszutak, Thrawn, Thrawn: Szövetsgek, Thrawn: Árulás.

14 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Belekezdtem a The New Jedi Order első részébe, a Vector Prime-ba. 48 oldalt "falfam fel" eddig, úgyhogy messzemenő következtetéseket nem akarok egyelőre levonni, de eddig nagyon élvezem. Még sosem olvastam SW-regényt angolul, így ez is egy plusz élmény, habár nem könnyű "meló" ilyen mennyiségű idegen nyelvű szöveget olvasni. :) Nyilván nem értek minden mondatot szóról szóra, sok is az új szó, a tudományos meg politikai jellegű részek pedig még magyarul is gondot szoktak okozni, de nagyjából képben vagyok a dolgokkal, ez a lényeg. 

A hangulata egyébként egészen jó, nekem eléggé visszahozza Zahn Thrawn-könyveinek hangulatát. 

Jó lesz ez szerintem! :)

 

 

Az érdekes, mert Salvatore stílusa tök más, mint Zahné. Nekem Salvatore lett a kedvenc íróm, az elmúlt 16 évben minden könyvét összegyűjtöttem. Elsősorban a fantasy írásia lettek jók. Már csak Salvatore miatt is jó lenne elolvasni a Vector Prime-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Darth Revan9 said:

Az érdekes, mert Salvatore stílusa tök más, mint Zahné. 

Nem is azt írtam, hogy olyan a stílusa, mint Zahné, hanem hogy sikerült megteremtenie azt a hangulatot, amelyet Zahn elindított a Thrawn-könyvekkel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az külön érdekes, hogy amikor Salvatorét felkérték, hogy írja meg az első részt, ő megkérdezte, hogy probléma-e az, hogy nem olvasta az előző köteteket. A Lucasfilmtől azt a választ kapta, hogy nem baj, de végül is felvilágosították mindenről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekelnek angol nyelvű Star Wars-könyvek, és mindenképpen belföldön szeretné beszerezni őket, az enbook.hu-t, illetve a Libra nyelvkönyvboltot tudnám ajánlani. A The New Jedi Order is rendelhető tőlük. Igaz, nem az összes rész, de tudomásom szerint kérésre bármelyiket be tudják szerezni.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 8/2/2020 at 3:58 PM , Darth Revan9 said:

Az külön érdekes, hogy amikor Salvatorét felkérték, hogy írja meg az első részt, ő megkérdezte, hogy probléma-e az, hogy nem olvasta az előző köteteket. A Lucasfilmtől azt a választ kapta, hogy nem baj, de végül is felvilágosították mindenről.

Pedig nem érződik a regényen, hogy Salvatore nem olvasta az előzményköteteket. Ezek szerint jól felvilágosították. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ifjú Jedi lovagok 6. rész - Ostrom alatt

 

A sorozat hazánkban utolsó még kiadott darabja szépen lezárja a korábbi könyvek során felvezetett szálakat. Így annak ellenére abszolút kereknek érződik a történet, hogy a további részek nem kerültek kiadásra Magyarországon. Ha nem tudnám, fel se merülne bennem, hogy van még 8 további folytatása. Maga a kötet gyakorlatilag egy elejétől a végéig tartó akcióáradat, ahol kicsúcsosodik a két frakció közti konfliktus. A leírások egyszerűségük ellenére továbbra is érdekesek, hangulatosak.

Spoiler

A történet során a Második Birodalom erői az Árnyakadémián tartózkodó Brakiss (és a felszíni csapatokat irányító Zekk és Tamith Kai) vezetésével megkezdik a Yavin 4 ostromát, révén Luke és Jedijei a legfontosabb védvonal az Új Köztársaság számára, így az ő elpusztításukkal kell kezdeni a rezsim megdöntését. Jaina, Jacen, Lowbacca és Tenel Ka külön szálakon akcióznak, valamennyiüknek jut egy-egy kulcsszerep az ostrom során. Pozitívum, hogy ezúttal nem csak a négyes vette ki a részét a harcokból, hanem a "noname" Jedik és árnyakadémiások is. Tenel Ka ismét szembe kerül Tamith Kai-jal (a birodalmi Éjnővér természetesen odavész), míg Jaina régi barátjával, Zekkel (aki visszatér a Világos Oldalra, és egy katasztrófától is megvédi a Jediket). Luke is szembeszáll Brakisszal, akit megpróbál visszatéríteni a Világos Oldalra, sikertelenül. Itt tetszett az utalás Az új lázadás-beli találkozójukra. A férfi visszamenekül az Árnyakadémiára, ahol leleplezi a "Palpatine-cselszövést". Kiderül, hogy a Császári Testőrség néhány megmaradt tagja "teremtette" Palpatine-t, korábbi felvételekből felhasznált hologram segítségével. Tudták, hogy csak a néhai Császár jelképe olyan erős, hogy egységbe foglalja a marakodó birodalmiakat. Bár Brakiss rájön a cselszövésre, nincs esélye elmondani másnak: az elmenekülő testőrök aktiválják az Árnyakadémia önmegsemmisítőjét, ami Brakiss halálához vezet. Az életben maradt "fekete lovagokat" (inkább Sötét Jediknek nevezném őket, mint ahogy azok is) elfogják, annak reményében, hogy a Jedik sorait gyarapíthatják.

 

Összességében jó kis ifjúsági Star Wars-sorozat volt ez, aminek szívesen olvastam volna a folytatásait is. Könnyed, kalandos, szórakoztató SW-olvasmány. Amit viszont baromira sajnálok (igen, párszor már leírtam, és szerintem még fogom is, mert kikívánkozik), hogy kevés esély van a TNJ, LotF és a FotJ sorozatok magyar megjelenésére. Most, hogy kicsit jobban megismertem Jainát, Jacent, Tenel Kát és Lowbaccát, baromira érdekelne a későbbi életük, a nagyszabásúbb események idején. Mint ahogy az egész Yuuzhan Vong háború és Abeloth-krízis. Nem baj, ahogy a Lázadást, úgy a magyar SW-könyvkiadást is a remény élteti. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már majdnem a háromnegyedét elolvastam a Vector Prime-nak, és eddig szerintem semmivel sem rosszabb mondjuk a Thrawn-trilógiánál vagy bármelyik más, nagyon népszerű SW-könyvnél.

Olvasta itt közülünk különben valaki? 

 

@Darth Sky Tervezed esetleg a maradék 8 részt idegennyelven elolvasni? :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, caseyjones írta:

Tervezed esetleg a maradék 8 részt idegennyelven elolvasni?

Érdekelne, csak tartok tőle, hogy angolul nem tudnám annyira élvezni az adott olvasmányt, mint az anyanyelvemen. :) Neked mennyire jó angolul olvasni a regényt?

Különben ezt tart vissza az említett sorozatok (TNO, LotF, FotJ) eredeti nyelven való megvételétől is. Mert egy jól megírt regényben változatos szóvirágok szerepelnek, és más lenne úgy olvasni, hogy néhány mondatonként meg kéne állnom, és feldolgozni, mit is jelentenek az ott leírtak. Még ha valószínűleg végül 99%-ban ugyanúgy meg is érteném, inkább "meló" lenne, mint "szórakozás". Bár az aránylag egyszerűbb, ifjúsági nyelvezetnek hála a YJN-sorozatot talán egyszerűbb lenne interpretálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Darth Sky said:

Érdekelne, csak tartok tőle, hogy angolul nem tudnám annyira élvezni az adott olvasmányt, mint az anyanyelvemen. :) Neked mennyire jó angolul olvasni a regényt?

Tavaly elolvastam a Világok harcát H. G. Wellstől angolul (úgy, hogy előtte már kétszer is megvolt magyarul), és hiába vagyok B2-C1 - de inkább C1 - szinten, mintha egy totál új nyelvvel lett volna dolgom... De az igazsághoz hozzátartozik, hogy az egy, az 1800-as évek végén íródott regény, elég elavult nyelvezettel, szóhasználattal, és ha belegondolok, egy ilyen korban íródott mű még magyarul is borzasztó nehéz tud lenni.

A Vector Prime viszont teljesen jól meg van írva. Nyilván nem értem szóról szóra (ez szvsz nem is várható el egy nem anyanyelvi beszélőtől), de a lényeg megvan, és tudom élvezni. 

 

Quote

Még ha valószínűleg végül 99%-ban ugyanúgy meg is érteném, inkább "meló" lenne, mint "szórakozás". 

Én is ettől tartottam a Vector Prime előtt, de nem így történt. Sőt, külön élmény nekem, hogy angolul olvashatom! Azt is le merem írni, hogy jobb, mintha magyarul olvasnám. 

 

Egyébként ha elolvasnád valamelyik könyvet angolul, és nagyon nem lennél képben, ajánlom, hogy utána olvasd el az adott regény rövid cselekményleírását a Wookipedián. :) Nekem szokott segíteni, mikor filmeket nézek idegennyelven. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek fényében lehet, hogy kíváncsiságból adok majd egy esélyt egy eredeti nyelvű regénynek. Bár valószínűbb, hogy a könnyebb nyelvezet miatt előbb a YJN következő darabjára kerítek sort. :) Angol szókincsbővítés céljából sem lehet utolsó így olvasni egy adott művet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Darth Sky said:

Angol szókincsbővítés céljából sem lehet utolsó így olvasni egy adott művet. 

Igen, ez meg a másik. :) 
Viszont azt nem tudom, angolul mennyire könnyű beszerezni őket. BookDepositoryn néztem, és nem nagyon vannak példányok. Legalábbis azt pötyögtem be a keresőbe, hogy "Young Jedi Knights", nem konkrét címekre kerestem rá. Ha a konkrét címekre keresel rá, lehet, hogy dob ki találatot. (A TNJO összes része elérhető például ott, de ha bepötyögöm azt, hogy TNJO, azt hiszem, ott se adja ki az összes kötetet.)

Viszont gondolkodtam, hogy elolvasnám a Jedi növendék-sorozat összes részét, és ott konkrétan rákerestem címekre - Ebay-en meg BookDepositoryn, de még angolul is úgy kell egyes darabokra vadászni... :(

Annyi bizonyos, hogy a TNJO összes részét simán be tudod szerezni, akár Magyarországról (pár hsz-szel feljebb írtam is két üzletet), akár külföldről (BookDepository, Ebay...). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajtam a Darth Plagueis kifogott eredeti nyelven (sokszor csak a szövegkörnyezetből fejtettem meg, miről szól az adott bekezdés), bár tény, hogy a SW-könyvek közül az kimondottan nehéz olvasmánynak számít. Érdekes, hogy ezzel szemben már több ismeretterjesztőt, szakkönyvet olvastam angolul és azok kis túlzással pengén mentek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Nute Gunray said:

Rajtam a Darth Plagueis kifogott eredeti nyelven (sokszor csak a szövegkörnyezetből fejtettem meg, miről szól az adott bekezdés)

Nekem a politikai szálak meg a tudományos jellegű részek (pl. űrhajók részletes ábrázolása) még magyarul is gondot okoznak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.