Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Történetek a fejvadászokról

 

Egy jóindulatú közepesre tudom értékelni ezt az antológia kötetet. Valamennyit hozzátesz az adott karakterekhez, de egyáltalán nem dobtam tőle hátast. Lehetett volna jobban megírt, és tartalmasabb is. Boba Fettről vagy Bosskról mérföldekkel jobb történet olvasható pl. a Fejvadász háborúk trilógiában. A leírások elfogadhatók, de ezen a téren is volt már szerencsém jobbhoz. Ugyanakkor nem is borzalmas.

 

A történetek cselekményéről röviden:

Spoiler

 


...tehát vagyok (IG-88 története)

 

A birodalmi Holowan Laboratóriumban öntudatra ébred, majd elszabadul egy újonnan fejlesztett orgyilkosdroid: IG-88. Miután minden birodalmit megöl a létesítményben, "felébreszti" három önmagával azonos társát, akikbe átmásolja teljes személyiségét (ők lesznek IG-88B, IG-88C és IG-88D). Kevésbé fejlett társukkal, IG-72-vel karöltve, az öt droid kijut a komplexumból, majd elhagyják a helyszínt. A megérkező Gurdun felügyelő tudomást szerez a történtekről, és realizálja az elszabadult droidok képviselte veszélyt. Az IG-k átveszik az irányítást az egyik legfontosabb droidgyártó bolygó, a Mechis III felett, hogy valamennyi innen kikerülő droid az ő céljukat - a Galaxis meghódítását - szolgálja. Hogy titokban tartsák törekvésüket, IG-88B fejvadásznak áll, így terelve el a birodalmi kémeket a Mechis III-ról. Fejvadászként végez mindenkivel, aki túl sokat tud az orgyilkos droidokról. Vader és Gurdun a Mechis III-ra érkezik, hogy a Sith készülő kutaszdroid-programjáról érdeklődjenek. Bár Vader érzi, hogy valami nincs rendjén a bolygón, végül távoznak. IG-88 a kutaszdroidokban is elrejti saját programját. Az orgyilkos droid figyelmét felkelti a félig ember, félig gép Vader. Amikor Vader felbérel egy fajvadász csoportot Han Solo megtalálására, IG-88B is köztük van. A droid lementi az Executoron található adatokat, melyből megtudja, hogy egy 2. Halálcsillag épül az Endor mellett. Elhatározza, hogy a szuperfegyver központi számítógépébe is feltölti a tudatát. A többi fejvadászra nyomkövetőt tesz, így jut el Boba Fettet követve a Bespinre. Ám Fett csapdába csalja és kiiktatja a droidot. A Han Solóval a Tatooine-ra tartó Boba Fettet megtámadja IG-88C, majd IG-88D is, de mindketten megsemmisülnek. Az utolsó megmaradt IG-88-as (A) megszervez egy rajtaütést, mely során megszerzi a 2. Halálcsillag szuperszámítógépének magját, hogy a saját maga által készített másolatra cserélje ki, melyben ott van a személyisége. Így IG-88 lényegében maga válik a Halálcsillaggá. Ám mielőtt a Galaxisra kiterjedő droidforradalmat kirobbanthatná, a 2. Halálcsillaggal együtt megsemmisül. Ez a Halálcsillagba épült IG-88 számomra már elég meredek volt. Bár az pl. bizarrabb volt, amikor Callista Jedi-szelleme költözött egy komputerbe. Ezzel a minden feletti irányítást megszerző képességgel nagyon eltúlozták a droid hatalmát, noha kétségkívül érdekes gondolat, hogy mi lenne, ha a droidok öntudatra ébredve megpróbálnák uralmuk alá vonni a Galaxist.

 


Megfizetsz (Dengar története)

 

Az Aruzán Dengar végez egy birodalmi helytartóval, Kritkeennel. Találkozik egy aruzai lánnyal, Manaroo-val (a későbbi feleségével), akit magával visz a bolygóról, megmentve őt a rá váró (nem épp jótékony hatású birodalmi műtéttől. Kiderül, hogy anno a Corellián, Dengar Han Solo miatt szenvedett siklóbalesetet, ami miatt birodalmi műtét áldozata lett: ez tette azzá az érzelmektől túlnyomórészt mentes birodalmi gyilkológéppé és fejvadásszá, akit ismerünk. Dengar ezért akar bosszút állni Solón. Hogy rátaláljon a férfira, Dengar beépül a Lázadók soraiba. Birodalmiakat kiiktatva győzi meg a Lázadókat, hogy az ő oldalukon áll. Dengart áthelyezik a Hoth-ra, ahol azonban csata dúl a Lázadók és a Birodalom között. Dengart elfogja a Birodalom, majd halálra ítélik elkövetett bűneiért. Vader azonban hajlandó felfüggeszteni a fejvadász kivégzését, ha segít Han Solo elfogásában. Bár Boba Fett hátráltatja, Dengar is eljut a Bespinre, ahol találkozik Manaroo-val. Miután Fett leszállítja Hant a Tatooine-ra, Jabbához, Dengar és Manaroo is odamennek. Dengar elmegy, hogy tárgyaljon Jabbával (Han Solo esetleges szökése utáni ismételt becserkészésről), ám közben a hutt bérencei elkapják Manaroo-t Mos Eisley-ban. Dengar merényletet akar végrehajtani a hutt ellen, sikertelenül. Manaroo is Jabba Palotájába kerül, ahol az életéért kell táncolnia. Dengar ki akarja szabadítani a nőt, ám Boba Fett ismét keresztül húzza a számításait. Dengar a sivatagban tér magához, kikötözve, ahol súlyos sérüléseket szerez, de Manaroo végül rátalál. Kiderül, hogy Jabba időközben meghalt, a Palotában pedig kitört a káosz. Pár hét múlva, miután Dengar felépül, visszatérnek a sarlacc-veremhez, hátha találnak még értéket az esküvőjükhöz. A sarlaccből kijutott, súlyosan sérült Boba Fettre találnak rá. Dengar eleinte végezni akar vele, de Manaroo révén visszatérnek a korábban kiölt érzelmei, így megkegyelmez a fejvadásznak. Itt némi ellentondás van A Mandalori páncél regénnyel, ami ugyanezzel a jelenettel nyit: Dengar és Manaroo megtalálják a sarlaccből kimászó Fettet. Nem teljesen azonosak a történések. Egyébként Dengar sikerült a legszimpatikusabbra a fejvadászok közül, hiszen önhibáján kívül lett "érzelemmentes" gyilkos. Ennek ellenére később rátalált a szerelem, és fokozatosan egyre több érzelem birtokosa lett, visszanyerve régi önmagát egy új élet zálogaként.

 


A legszebb skalp (Bossk története)

 

A történet elég gyenge eresztés, ráadásul eléggé rühellem ennek a hüllőnek a karakterét. Miután Bossk megkapta a megbízását Vadertől az Executoron, úgy dönt összefog két másik illetővel (Chenlambec a wookiee és Tinian az ember nő személyében), mivel azok nem kapták meg a megbízást, de információik vannak egy nyomról. A csapat a Lomabu-rendszerbe megy, ahol egy wookiee rabszolgákat dolgoztató büntetőtelep működik. A telep a Birodalom csalija, hogy előugrassza a Lázadó Flottát. Chen és Tinian azzal eteti be Bosskot, hogy Han és Chewie oda indultak a Falconnal. Bossk ugyanúgy el akarja tenni láb alól két "társát", ahogy ők is trandoshait. Megtévesztések sorozata után, Bossk végül a birodalmiak fogságába esik, míg Chen és Tinian felszabadítják a wookiee rabszolgákat.

 


Lehetséges jövők (Zuckuss és 4-LOM története)

 

Zuckuss egy korábbi fejvadászmuinkája során megsérült, ezért állapota egyre romlik. Új tüdőre van szüksége, ám csak illegálisan tud hozzájutni, melyhez sok kredit kell. Ennek fényében társával, 4-LOM-mal együtt elvállalják Vader megbizatását, noha korábban már fogtak el birodalmi tisztet a Lázadóknak. Ezzel a munkával tisztázhatják magukat a Birodalom radarján, és Zuckuss is áteshet a műtéten. A hoth-i csata végére érkeznek meg az Executorhoz. Hogy jó pontot szerezzenek a Birodalomnál, megbénítják az utoljára maradt Lázadó szállítót, fedélzetén Toryn Farral (egy háttérszereplő csaj, aki szerepelt az Ep5-ben). Intuíciójára hallgatva Zuckuss megsejti, hogy a Lázadó Flotta a Galaxison kívül fog találkozni. Azzal a tervvel akar odamenni, hogy beépül a Lázadók közé. Ám ehhez bizonyítania kell hűségüket: úgy döntenek, megmentik annak a Lázadó hajónak az utasait, melyet korábban ők bénítottak meg, és visszaviszik őket a találkozási ponthoz. Toryn kérésésére előbb a Darlyn Bodára viszik valamennyi Lázadót, majd onnan mennek tovább maroknyian a Galaxis szélén gyülekező flottához. Noha Luke, Leia és Rieekan közelébe jutnak, Zuckuss és 4-LOM végül ténylegesen csatlakoznak a Lázadókhoz, ezt tartva számukra a legjobb opciónak. Időközben megtudják, hogy Boba Fett elfogta Han Solót, így a Vadászatnak vége. Zuckuss szerencséjére a Lázadók birtokában van egy technológia, mellyel új tüdőt kaphat. Zuckuss és 4-LOM a Lázadók oldalán tekint a jövő felé, abban bízva, hogy az Új Köztársaságban létrehozott Fejvadász Céhben remek dolgok várnak rájuk.


Aki utolsóként állva marad (Boba Fett története)

Talán az egyik legkomolyabb ellentmondás a régi EU-ban: azt állítják, hogy a Boba Fett valójában egy felvett név. A férfi valójában Jaster Mereel, akit gyilkosságért száműztek a Concord Dawnról. Azóta ezt már retconolták, és Mereel egy teljesen másik figura lett (Jango Fett tanítója). Kiderül, hogy Fett korábban egy arénaharc során már találkozott a fiatal Han Solóval még a Lázadás előtt. A filmek csomópontjait (Hoth-i csata, aszteroida öv, Bespin, Solo leadása, Jabba Palotája, bárka, sarlaccből való szabadulás) nemigen részletezi az író. A "tényleges" cselekmény 15 évvel az Ep6 után játszódik, amikor Han Solo csempészkedni indul a régi idők emlékére, amelyről Boba tudomást szerez. Miután Fett megpróbálja megölni Hant, patthelyzetbe kerülnek, és végül abban maradnak, hogy (egyelőre?) élni hagyják egymást.

 

 

Összességében nem volt rossz, de kimondottan jó sem. Ahogy fentebb írtam, közepes értékelést adok neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
2020. 08. 22. - 14:49, caseyjones írta:

Mivel pénzt adtam ki értük, elolvasom őket, hogy ne verjem a fejem falba, hogy pénzt dobtam ki. :D Elpasszolni meg nehezen tudom őket, mert elég könnyen megkaparintható termékek.

A másik két Solo-trilógia egyébként milyen Daley könyveihez képest?

 

A Crispin-féle Han Solo-trilógia szerintem fantasztikus!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
8 órával ezelőtt, Iqvi írta:

2021 Decemberében lejárnak a legendák kötetek kiadási jogai, írta meg a kiadó Star Wars aloldala a Jedi Könyvtár a mai napon.

Be is húztam a legendák regények közül 9 hiányzó darabot, ha már Black Friday is van egyúttal. A maradékot meg majd jövő decemberig elosztva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak amiatt szomorít el, hogy bizonyos köteteket akkor továbbra is csillagászati áron lehet majd csak megszerezni. Sőt, így nagyon valószínű, hogy bővülni fog ezen könyvek listája... Tudom, ott a könyvtár meg a torrent, de én most gyűjtői szempontból vizslatom az ügyet. 

Sok regény esetében az eredeti nyelven történő beszerzés sem egyszerű, szóval még arra sem lehet majd támaszkodni. Próbáltam angolul a Young Jedi Knights- meg a Jedi Apprentice-sorozat köteteit, de a sorozat egyes köteteit még angolul is nehézkes beszerezni. 

 

Szóval kár. Legalább azokat jó lenne megjelentetni, amelyek hiánycikkek. Az eddig le nem fordított műveket már hagynám, túl sok meló lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon gondolkodom, hogy vajon mi lehetett az oka annak, hogy bizonyos sorozatokat anno nem fordítottak le magyarra. Ugye tudjuk, hogy ez jelenleg a Disney miatt van, de kíváncsi vagyok, hogy annak idején például miért nem jelentek meg TNJO-regények magyarul.

Voltak sorozatok, amelyeket elkezdtek - Jedi Apprentice, X-Wings -, De végül sosem sikerült lefordítani az összes részt. Ez is egy érdekes téma. 

Úgy gondolták, hogy túl hosszúak lehetnek ezek a sorozatok a magyar piacra? Vagy szimplán csak nem sikerült megkapni a jogot? (Ehhez a jogos részhez amúgy nem igazán értek, hogy működik. :D

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Voltak sorozatok, amelyeket elkezdtek - Jedi Apprentice, X-Wings -, De végül sosem sikerült lefordítani az összes részt. Ez is egy érdekes téma. 

A kiadó, ami annak idején elkezdte vagy elvesztette a jogokat, vagy csődbe ment (esetleg mindkettő, nem tudom pontosan, melyik), és emiatt jó hosszú ideig, amíg a Szukits bele nem kezdett, egy új SW könyv sem jelent meg.

A Jedi Apprentice sorozatot az Egmont adta ki, de hogy miért maradt abba, azt nem tudom.

Egyébként ehhez hasonlóan volt még jó pár olyan sorozatuk (Rrrrettentő Töri, Tudástár stb.), amiket elkezdtek, de egy idő után abbahagyták. Valószínűleg azért, mert a Garfieldhoz hasonlóan túlságosan gyakran emeltek árat, az emberek pedig egy idő után nem győzték. Emlékszem, egyszer vettem volna a Garfield egyik számát, aztán nem tudtam, mert előző hónaphoz képest az aktuális szám 30 Ft-tal lett drágább, annyi pedig már nem volt nálam, így csak másnap tudtam beszerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Azon gondolkodom, hogy vajon mi lehetett az oka annak, hogy bizonyos sorozatokat anno nem fordítottak le magyarra. Ugye tudjuk, hogy ez jelenleg a Disney miatt van, de kíváncsi vagyok, hogy annak idején például miért nem jelentek meg TNJO-regények magyarul.

Voltak sorozatok, amelyeket elkezdtek - Jedi Apprentice, X-Wings -, De végül sosem sikerült lefordítani az összes részt. Ez is egy érdekes téma. 

Úgy gondolták, hogy túl hosszúak lehetnek ezek a sorozatok a magyar piacra? Vagy szimplán csak nem sikerült megkapni a jogot? (Ehhez a jogos részhez amúgy nem igazán értek, hogy működik. :D

 

Hú, ennek sok az oka és órákat tudnék mesélni róla.

1991-1996 között volt a Valhalla és a Valhallához tartozó kiadások ideje. 1997-től a Lap-ICS Apuila vette át a SW felnőtt regényeket. Vele párhuzamosan az Egmont Hungary egy rövid ideig adott ki junior regényeket. Az Aquila időszak 1997-2005 között volt, de ebből az 1997-2002 között voltak csak aktívak. A "romlásuk" már 2002 után érzékelhető volt, de 2005-ig ragaszkodtak a jogokhoz. A  Szukits 2005-től kezdett bele a SW könyvkiadásba, de sajnos a Pro-Book kiadó (az Aquila jogutódja) és a Minerva is megpróbálta megszerezni a jogokat. A Mindervának egy könyvet sem sikerült kiadni, a Pro-Book pedig csak 2-vel tudott megjelenni. De ez is elég volt ahhoz, hogy 2005 és 2010 között újabb zavaros időszakot teremtsen és akadályozza a magyar SW regény kiadást. 2010-re, pont 10 évvel ezelőtt vált egyértelművé, hogy a SW felnőtt regények a Szukits kiadótól fognak megjelenni is innentől kezdve beindult az új aranykor, mely a mai napig tart. Tehát, az hogy 1997-től a Lap-ICS Aquila és az, hogy 2005-2010 között még két másik kiadó is belekotnyeleskedett a dolgokba, vezettek el odáig, hogy tetemes lett a lemaradásunk és én ezt a két okot jelölöm meg annak, hogy a The New Jedi Order-től a Fate of the Jedi-ig kimaradtak a könyvek. Igazság szerint a 2010-es években a Szukits kiadó is bele tudott volna vágni ezekbe a hosszú szériákba (így se biztos, hogy eljutottunk volna a Fate of the Jedi végéig). Viszont ennek komoly ára lett volna. 2012-től kezdve Timothy Zahn, pár The Old Repbulic és 1-2 kivételes esettől eltekintve minden más SW könyv kimaradt volna. Pl. soha nem jelent volna meg nálunk a Republic Commando, a Coruscanti éjszakák, a többi klónháborús regény, a Távoli csillagok, Az elveszett Sith-törzs, az Áramlatok, Hullámtörés, Fejvadászháborúk...stb.

 

19 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ez csak amiatt szomorít el, hogy bizonyos köteteket akkor továbbra is csillagászati áron lehet majd csak megszerezni. Sőt, így nagyon valószínű, hogy bővülni fog ezen könyvek listája... Tudom, ott a könyvtár meg a torrent, de én most gyűjtői szempontból vizslatom az ügyet. 

Sok regény esetében az eredeti nyelven történő beszerzés sem egyszerű, szóval még arra sem lehet majd támaszkodni. Próbáltam angolul a Young Jedi Knights- meg a Jedi Apprentice-sorozat köteteit, de a sorozat egyes köteteit még angolul is nehézkes beszerezni. 

 

Szóval kár. Legalább azokat jó lenne megjelentetni, amelyek hiánycikkek. Az eddig le nem fordított műveket már hagynám, túl sok meló lenne. 

Ez se biztos, hogy így lesz. Vannak olyan könyvek, melyek már 5-10 éve beszerezhetők. Lehet, hogy ennyi idő elég volt, hogy a legtöbb ember beszerezzen olyan könyveket, mint mondjuk a Darth Bane trilógia, a Darth Plagueis, a Kenobi, a Töréspont....stb. Szóval nem biztos, hogy ezek olyan sokba fognak kerülni használtam a 2020-as években. Hát, majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 hours ago, Darth Revan9 said:

Szóval nem biztos, hogy ezek olyan sokba fognak kerülni használtam a 2020-as években. Hát, majd meglátjuk.

Persze, de azért kíváncsi vagyok, mi lesz mondjuk 2040-re, ha ez addigra is így marad. Biztos vagyok benne, hogy a most elérhető Legendák-könyvek közt is lesz pár, amelynek kicsit felmegy az ára ritkaságából adódóan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rövidéletű Pro-Book csak 2008 táján bukkant fel, addig a Szukits azért képes volt könyveket kiadni. A különböző újrakiadásokon (pl. Thrawn-trilógia, Jedi Akadémia-trilógia) túl 2007-ben jelent meg teljesen új regényként a Gonosz útvesztője és a Sötét nagyúr is. Aztán valóban volt egy kényszerű leállás egészen 2010 végéig, amikor is karácsonyra végre kijöhetett a Darh Bane trilógia első kötete. Onnantól van ez az aranykor, ami még most is tart.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A rövidéletű Pro-Book csak 2008 táján bukkant fel, addig a Szukits azért képes volt könyveket kiadni. A különböző újrakiadásokon (pl. Thrawn-trilógia, Jedi Akadémia-trilógia) túl 2007-ben jelent meg teljesen új regényként a Gonosz útvesztője és a Sötét nagyúr is. Aztán valóban volt egy kényszerű leállás egészen 2010 végéig, amikor is karácsonyra végre kijöhetett a Darh Bane trilógia első kötete. Onnantól van ez az aranykor, ami még most is tart.

Pontosan. És erről a kényszerű leállásról a Pro Book tehetett. Még plusz indokként meg tudom említeni az Alexandrát is, hiszen ez a terjesztő már 2000-es évek második felében egyre kevésbé fizetett a kiadóknak, emiatt 2005 és 2010 között még normál körülmények között is nehezen tudtak volna kihozni egy évben 4-5-nél több könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael A. Stackpole: The New Jedi Order II - Dark Tide: Onslaught

 

A TNJO első része (Vector Prime) vitathatatlanul jobb volt, de azért ez se volt rossz. A könyv nagy részében amúgy nem történik sok minden, de szerencsére a végéhez közeledve egyre több az esemény. 

A könyvben a már megszokott Luke-Leia-Han trió nem igazán játszott fontos szerepet, közülük igazán csak Luke-nak volt fontosabb szerepe. (Han talán egy fejezetben tette tiszteletét, akkor természetesen az előző fejezetben elhunyt cimborája miatt bosszankodott.) Ezt nem negatívumként hozom fel, én örültem ennek, elvégre ez lenne már a sokadik mű, amely a triót helyezte volna előtérbe. Helyettük viszont Mara Jade került reflektorfénybe, a Solo-gyerekek meg Corran Horn Jedi-lovag. A Solo-gyerekek jelenetei kifejezetten tetszettek, jó volt őket megismerni még jobban. Nagyon bírom mindnyájukat. Mindegyik nagyon elszánt és talpraesett. Corran mint karakter különösöbben nem nyűgözött le, de a történetszála tetszett: a Bimmiel nevű bolygóra kellett elutaznia, hogy felderítsen egy kutatócsoportot, akikről egy ideje már nem kaptak a Jedik hírt.

A Vongok szemszögéből sajnos most nem voltak fejezetek (csak egy, az epilógus), ezeket hiányoltam. De még így is ütősek voltak az őket felvonultató részek. Álcázták magukat, rabszolgákat dolgoztattak... Keményen űzték, brutális teremtmények! Az meg szuper volt, mikor Anakin Solóval meg Luke-kal harcoltak. Azért voltak furcsaságok velük kapcsolatban, mégpedig hogy a hajóikat nem védőpajzzsal, hanem afféle fekete lyukakkal védik...

A vége szerencsére nem egy 100%-ban űrbeli csata volt, inkább szárazföldi. Ez mindenképp pozitívum, már sok regény végződött űrcsatával.

Stackpole-nak sikerült átadnia egyébként azt a remek post-Endor-hangulatot, amelyet Zahn meg Anderson elindított. Csak lehetett volna jóval több esemény is a könyvben.

A regény nyelvezete eleinte nehéznek tűnt, de aztán sikerült hozzászoknom. Nyilván nem értettem mindent szóról szóra, de a sztorit lényegében megértettem. Szerencsére nem volt hosszúra nyújtva (292 oldal), a fejezetek is tökéletesen rövidek, emészthetőek voltak. Bár volt pár bekezdés, többszörösen összetett mondat, amelytől sokat ráncoltam a homlokom, de mint már írtam, ettől függetlenül értettem a történetet.

 

10/7


Kíváncsi vagyok, hogy fog alakulni a cselekmény még több mint 15 könyvön keresztül... Azért az nem kevés könyv.  Az első két rész teljesen korrekt SW-regények, de félek, hogy az x-ik könyv után kicsit ellaposodik a sztori. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://moly.hu/konyvek/michael-a-stackpole-dark-tide-1-onslaught

Ez a könyv most 71%-on áll a molyon.

Érdekesség. Stackpole a The New Jedi Order 2-3. köteteivel végzett a Star Wars-szal. Ezután átnyergelt a Battletech regényekre. Állítólag még mielőtt elkezdett a Battleceh könyveken dolgozni ezt kérdezte meg a szerkesztőktől: Ugye nem lesz inváziós sztori?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván angolul olvasták. És a molyon nem biztos, hogy mindenki fent van, aki olvasta eredetiben. De a jövőben ez bővülhet. Bővülni is fog, mivel most már tudják az olvasók, hogy hiába várják ezt a szériát. Ha az aktuális magyar könyveket megnézzük, még ott sincs olyan kiemelkedő olvasó szám. Bár én azt tapasztalom, hogy a molyra is gyülekeznek szép lassan a SW könyv olvasók. A Skywalker kora pl. 23 értékelésnél tart, a Fekete Torony még csak kilencnél van, a Királynő végveszélyben 16-nál van.

Pár kiemelkedő olvasószám. Darth Plagueis 123 értékelés, Mester és tanítványa 58 értékelés, Thrawn, 82 értékelés. Illetve ezek se tűnnek annyira kiemelkedőnek pl. Sarah J. Maas regényei mellett, ahol már 1000-es nagyságrendű az értékelések száma. Viszont, ha megnézzük az egyéb kiadók fantasy és sci-fi kínálatának értékeléseit, azoknál is kb. 10-100 közötti az értékelések száma nagyrészt. Persze ez is változhat. Attól függ milyen olvasók gyűlnek a molyra a jövőben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, Ody Mandrell said:

Most komolyan, 12 ember?

Ebben azért az is fontos szerepet játszik, hogy egy magyarul soha ki nem adott, tehát angol nyelvű regényről van szó, amelyet értelemszerűen kevesebben olvasnak kicsiny hazánkban. Annak fényében főleg, hogy kismillió Star Wars-regény jelent meg magyarul, és folyamatosan jelenik is, így értelemszerűen azokat preferálják a magyar olvasók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Ennek a könyvnek amúgy mennyi valójában a piaci értéke? 

Nem tudom, de hogy nem 80E az egyszer biztos.

Az elterjedtebb borítós változat 1500 és 3000 között mozog.

 

Ha jól emlékszem ezt a "figyeld-a-borítót" változatot a múltkor a Librin 2500-ért árulták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Mióta a Disney-éra filmjei újra feltolták a SW fanságomat olvaslak titeket. Jó olvasni olyan fanok hozzászólásait, akik nem a folyamatos fikázás és régen minden jobb volt, disney tönkretette a gyerekkorom stb. skálán mozognak, és hozzám hasonlóan minden éra filmjeit egyformán szeretik.

 

Eddig nem regeltem hozzátok, viszont most a második quasi karantén alatt megjött a kedvem, hogy a mozgóképes tartalom mellett olvasva is fogyasszak esetleg Star Warsot. Tudnátok esetleg ajánlani pár olyan könyvet, amit különösebb háttértudás (csak a mozgóképes formátumot fogyasztottam eddig) nélkül is élvezhető. Ez a kánon/eu vonal volt, ami igazán összezavart, mikor könyveket kerestem volna magamnak.

 

Köszi szépen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, caseyjones írta:

Ja, hogy ennek több borítója is van? Ezt nem tudtam.

Az túlzás, hogy több borítója van, inkább egyfajta "variánsnak" mondanám.

4rr0PhE.jpg

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy megvette 2500-ért aztán most 80-ért árulja. Azért megkérdezném tőle, hogy ezt az árat mi alapján matekozta ki? 

 

Hát így:

"Nem keverem össze, ugyanis tisztában vagyok azzal, hogy ez még annál is ritkább. Gyűjtő vagyok én is. És míg Holtak védelmezőivel 3-4 havonta találkozni (még ha elég borsos áron is), ezzel a borítóval ellátott Erő örökösei van, hogy évekig nincs. Köszönöm a jó szerencsekívánást:). Az meg, hogy nem ér ennyit teljesen egyértelmű. A holtak védelmezői sem. Lévén egy közepes, de inkább gagyi sztori, ami ebookban is elérhető, ráadásul rövid is. Csak hát limitált kiadású..."

 

Csak azt felejtette el, hogy azért találkozik vele 3-4 havonta, mert senki sem veszi meg annyiért.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, SaintJust írta:

Sziasztok!

 

Mióta a Disney-éra filmjei újra feltolták a SW fanságomat olvaslak titeket. Jó olvasni olyan fanok hozzászólásait, akik nem a folyamatos fikázás és régen minden jobb volt, disney tönkretette a gyerekkorom stb. skálán mozognak, és hozzám hasonlóan minden éra filmjeit egyformán szeretik.

 

Eddig nem regeltem hozzátok, viszont most a második quasi karantén alatt megjött a kedvem, hogy a mozgóképes tartalom mellett olvasva is fogyasszak esetleg Star Warsot. Tudnátok esetleg ajánlani pár olyan könyvet, amit különösebb háttértudás (csak a mozgóképes formátumot fogyasztottam eddig) nélkül is élvezhető. Ez a kánon/eu vonal volt, ami igazán összezavart, mikor könyveket kerestem volna magamnak.

 

Köszi szépen :)

Üdv nálunk! Szimpatikus bemutatkozás. :) Vannak itt szakértők, pl. @Darth Revan9 is, szerintem ők tudnak majd ajánlani neked műveket. A kérdés, hogy Legends-t akarsz olvasni vagy olyan könyveket amik hivatalosan is kapcsolódnak a filmekhez? Azaz kánon művek? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.