Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Alapjában az volt a bajom Jude Watson-nal (persze csak az említett Secrets of the Jedi könyv kapcsán, mert nekem a Jedi növendék sorozathoz nem volt szerencsém), hogy nagyon szájbarágósan fogalmazott, ami még úgy is feltűnt, hogy angolul olvastam. Azért mert ifjú az olvasó, még nem oktondi.. :) - ez az én véleményem. Lehet, hogy magyarra fordított regényeiben a fordítók kiköszörülték ezt a csorbát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapjában az volt a bajom Jude Watson-nal (persze csak az említett Secrets of the Jedi könyv kapcsán, mert nekem a Jedi növendék sorozathoz nem volt szerencsém), hogy nagyon szájbarágósan fogalmazott, ami még úgy is feltűnt, hogy angolul olvastam. Azért mert ifjú az olvasó, még nem oktondi.. :) - ez az én véleményem. Lehet, hogy magyarra fordított regényeiben a fordítók kiköszörülték ezt a csorbát.

Hamarosan újraolvasom a Jedi-növendék sorozatot. Majd beszámolok róla, milyen érzés felnőtt fejjel olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi növendékek tényleg jók, én is szeretem őket. Anno még mamámtól hazajövet Győrben vettük meg az egyes epizódokat a vasútállomáson, és el is olvastam őket, mire a vonat beért Veszprémbe (3 óra alatt). Kellemes kis könnyed sztorik és nagyon hangulatosak voltak számomra (különösen az első kettő).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW Junior sorozat, amibe a Darth Vader kesztyűje és a többi volt, az egy magyar hamisítvány, és én végigolvastam, valami borzalmas volt szemben a Magyar Han Solo hamisítványokkal, amiket én speciel nagyon élveztem. :D

A Darth Vader kesztyűje a Jedi Prince sorozat nyitó kötete, és a Wikiepedia SW-könyvek oldala jegyzi a magyar Han Solo hamisítványokkal szemben. Szóval biztos, hogy magyar és hamisítvány?

 

Egyébként olvastam a Darth Vader kesztyűjét, és tényleg elég pocsék. Kb a magyar szerepjáték oldalakon a kevésbé gyakorlottak szoktak ilyen színvonalon írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW Junior sorozat, amibe a Darth Vader kesztyűje és a többi volt, az egy magyar hamisítvány, és én végigolvastam, valami borzalmas volt szemben a Magyar Han Solo hamisítványokkal, amiket én speciel nagyon élveztem. :D

Én úgy tudom a Junior sorozat eredeti angol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, már rég olvastam, de nekem nagyon tetszett, bár a szövegekre már nem emlékszem. Ha jól rémlik, akkor Brian Daley néven írt a szerző.

Brian Daley 3 eredeti Han Solo-s könyvet írt: Han Solo hadjárata, Han Solo bosszúja, Han Solo küldetése.

A magyar "hamisítványok":

Ed Fisher (Gáspár András): Han Solo nomádjai

Dale Avery (Nyulászi Zsolt): Han Solo, a birodalmi ügynök, Han Solo és a fejvadászok, Han Solo háborúja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... én eddig abban a hitben voltam, hogy ezek a Darth Vader kesztyűs dolgok az SW Junior sorozat részét képezik (A könyvtárban egy nagy könyvbe voltak összegyűjtve, arra volt ráírva, hogy Star Wars Junior), és azt hallottam, hogy ezek hamisítványok. Hogy mi az igazság, azt nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avery bácsitól én a Renegát című M.A.G.U.S. könyvet olvastam. Az kifejezetten tetszett.

 

Egyébként mi a véleményetek a Deathtroopers megfilmesítéséről szóló hírről? Én remélem, hogy ez nem válik valóra. Ha már mindenáron SW könyvet akarnak megfilmesíteni, nem hinném, hogy egy ilyen extrém esettel kéne kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mi a véleményetek a Deathtroopers megfilmesítéséről szóló hírről? Én remélem, hogy ez nem válik valóra. Ha már mindenáron SW könyvet akarnak megfilmesíteni, nem hinném, hogy egy ilyen extrém esettel kéne kezdeni.

Senki sem fog semmiféle SW könyvet megfilmesíteni... max fan alkotásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler infók szívárogtak ki a Fate of the Jedi 2: Omen-ről.

 

Spoiler:

Miután Luke száműzetésbe vonul a fiával Daala államfő megnöveli a Jedi ellenes hangulatot és emellett több Jedi letartótatását is elrendeli a Coruscanton. Még Han és Leia sem állhatnak az útjába. Luke és Ben megpróbálják felderíteni a Jacent a Sötét Oldal felé sodró tényezőket. Egy olyan fajjal kell egyezkedniük amely a kivülállókkal azonnal végezne. És még ha mindez nem lenne elég feltűnik egy ősi több mint 1000 éve eltűnt Sith szekta amely úgy gondolja itt az ideje elvenni az őt megillető jussot: a Galaxist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szevasztok. Elkezdtem begyűjteni a filmek könyvváltozatait, és azt vettem észre, hogy a klasszikus trilógia 3-féle változatban is megjelent. Megtudjátok nekem mondani, hogy ezek csak kinézetre különböznek vagy tartalomban is? Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szevasztok. Elkezdtem begyűjteni a filmek könyvváltozatait, és azt vettem észre, hogy a klasszikus trilógia 3-féle változatban is megjelent. Megtudjátok nekem mondani, hogy ezek csak kinézetre különböznek vagy tartalomban is? Köszi!

Csak kinézetre van eltérés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újraolvastam Kevin J. Anderson Új Rendjét. Sokkal jobban tetszett a stílusa, mint Zahn-nak.

Innen meg lehetett tudni, hogy a TIE vadászok rövidítése Twin Ion Engine eredetileg. :hmm:

Kyp Durron egy nagyon jól eltalált karakter. Nagy Jedi Mester lesz belőle. :P

Daala admirális is nagyon jól eltalált karakter. Később milyen magasra kapaszkodik majd fel. ;)

Nem volt túl jó ötlet viszont a prototípus Halálcsillagot és a Napzúzót erőltetni.

Összességében véve 4-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebből a könyvből tudtam meg a TIE rövidítést :)

Egész jó kis sztori, már rég olvastam. A HCS prototípus meg a Napzúzó is még az elmegy kategória nálam, ennél újabb és szuperebb fegyverek aztán tényleg túlzások lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.