Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Először is, azon kívül, hogy egymással párhuzamosan mutatták a coruscanti csatát és a nelvaani küldetést, a bevetés előtti eligazításon kívül (Amely esetén a coruscanti csata még kezdetét sem vette.) semmi nem utal arra, hogy ez a két esemény pontosan egy időben zajlik. Igen, Anakin megszerelte a karját a végén, de azok akár lehettek az utolsó finomítások is rajta, időközben simán beugorhatott a Cato Neimoidiára és a többi helyre. (Egyébként jelenleg ez a hivatalos canon álláspontja.) Ráadásul A Gonosz Útvesztője több pontban is figyelembe veszi a CW-t, megemlítik a Nelvaant, a coruscanti ütközetben szerepel két Jedi, akiket ugyan nem neveznek meg, de megemlíti, hogy az egyik egy ithori a másik egy talz, tiszta utalás Roron Corobbra és Foul Moudamára. A küzdelmekbe pedig simán bele lehet idézni a CW bizonyos jeleneteit, szerintem, bár elég régen olvastam. Ha a coruscanti csatát egy kicsit át is írta ugyan a könyv, nem jelentősen.

Nem is azt mondtam, hogy a regény 100%-ig felülírta a CW-t.

Tudom, hogy a könyvben számos elemet emeltek át a rajzfilmből (én is olvastam), ezért hívják retconnak. Hiába lehet sok dolgot szépen összefésülni, az ellentmondásokkal nem lehet mit kezdeni. Ilyen pl. a coruscanti csata. A végeredmény persze ugyanaz, de csak egyiket lehet canonnak tekinteni érthető okok miatt. Nagy vonalakban hasonlít ugyan egymásra a két verzió, de nem több. Az utalások sem véletlenek, valószínűleg nem akarták, hogy az egész CW sztorija a kukába menjen.

Én úgy vagyok vele, hogy az időugrásig (Anakin lovaggá válásáig) az SW részének tekintem a rajzfilmet, mert a maga gyermeteg módján jópofán bemutatta a háború első fejezetét. Innen azonban átveszi helyét a TCW illetve A gonosz útvesztője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is azt mondtam, hogy a regény 100%-ig felülírta a CW-t.

Tudom, hogy a könyvben számos elemet emeltek át a rajzfilmből (én is olvastam), ezért hívják retconnak. Hiába lehet sok dolgot szépen összefésülni, az ellentmondásokkal nem lehet mit kezdeni. Ilyen pl. a coruscanti csata. A végeredmény persze ugyanaz, de csak egyiket lehet canonnak tekinteni érthető okok miatt. Nagy vonalakban hasonlít ugyan egymásra a két verzió, de nem több. Az utalások sem véletlenek, valószínűleg nem akarták, hogy az egész CW sztorija a kukába menjen.

Én úgy vagyok vele, hogy az időugrásig (Anakin lovaggá válásáig) az SW részének tekintem a rajzfilmet, mert a maga gyermeteg módján jópofán bemutatta a háború első fejezetét. Innen azonban átveszi helyét a TCW illetve A gonosz útvesztője.

Pont erre akartam felhívni a figyelmed, de úgy látom te is tisztában vagy ezzel. :) A Clone Wars második feléből igazából csak a nelvaani csata az, ami jelentős, a coruscanti ütközet egy része pedig beleolvadt a könyvbe. A hasonlóság nagy rész egyébként abból ered, hogy a könyv egy korábbi verzióját vették alapul. Azt hiszem pont ebben a kötetben említik meg, hogy Mace Windu milyen hatékonyan tette el láb alól azt a földrengéskeltő járművet a Dantooine-on. Sőt, ha jól emlékszem, ebben a könyvben kifejezetten sok a CW-re való utalás, amelyek ebben a formában nem is tűnnek annyira gyermetegnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval így oldották meg a dolgot a TCW-vel és az előzmény könyvvel.

 

És mi az ami lekerült N-canonba? (mármint a Mi lett volna ha... képregények, és a játék alternatív befejezéseken kívül)

 

Azt sem értem, hogy mi is pontosan az az S-canon. Nem látom értelmét.

 

A G és a T a Lucas canon, ami az alap. A C minden más, az EU. Az N meg ami biztos, hogy nem történt meg. Az S ami másodlagos, de mégis mi az? Valami vagy meg történt, vagy nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi az ami lekerült N-canonba?

N-canonból semmi sem jön föl és semmi sem megy le oda. Az N-canonba "születni" kell. Azok kerülnek oda amelyek soha semmilyen körülmények között nem illeszkednek a sagaba (tehát az abszolút hülyeségek mint a játékokban a cheatek, de néhány easter egg is).

 

Azt sem értem, hogy mi is pontosan az az S-canon. Nem látom értelmét.

Az S-canon olyan dolgokat tartalmaz amik valaha C-k voltak, de később átírásra kerültek (ugye ez a retcon). Ilyenek a prequelek előtt íródott könyvek egy része, a CW-s Coruscanti csata stb. Ezek a művek már nem illeszkednek a sagaba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

N-canonból semmi sem jön föl és semmi sem megy le oda. Az N-canonba "születni" kell. Azok kerülnek oda amelyek soha semmilyen körülmények között nem illeszkednek a sagaba (tehát az abszolút hülyeségek mint a játékokban a cheatek, de néhány easter egg is).

Az S-canon olyan dolgokat tartalmaz amik valaha C-k voltak, de később átírásra kerültek (ugye ez a retcon). Ilyenek a prequelek előtt íródott könyvek egy része, a CW-s Coruscanti csata stb. Ezek a művek már nem illeszkednek a sagaba.

Annyit azért még hozzá tennék, hogy az S-Canon mindaddig illeszkedik a sagába, amíg nem mond ellent semminek és tetszés szerint figyelembe vehetik, vagy ignorálhatják ezeket az EU alkotók, ezek többnyire nagyon régi regények vagy Marvel Star Wars képregények. Egyre többet merítenek ezekből, szóval az S-Canon elemek száma igencsak apad. Egyébként épp ez a poén, hogy bizonyos easter eggek és cheatek igenis canonnak számítanak. Nekem sem tetszik, de Leland Chee nyilatkozta. Tehát a Galactic Battlegroundsban csak cheatekkel előhívható Simon, The Killer Ewok és a Bongo Marauder is canon. Még Max is. Igen, a Sam & Max sorozatból átemelt figura benne volt a Dark Forcesban és sajnos canon. Nem értem, hogy miért, mert más, hasonló jellegű dolgok azonnal az N-Canon szemetesvödrében végzik. Ezek után ha Mickey egér benne lenne a The Force Unleashed 3.-ban akkor az is canonnak számítana? Ijesztő...

 

Viszont N-Canonba szerintem le lehet kerülni, nem vagyok biztos, hogy mi a hivatalos álláspont, de például mi a helyzet a Slaves Of The Republic képregényekkel? Újra elmesélték, más köntösben, magasabb canon szinten, most akkor az N-Canon, nem? A Coruscant Nights első kötetének is bizonyos elemei, konkrétan Even Piell egyelőre N-Canon. Meg ott van a Shipyards Of Doom, ahol használták a szénfagyasztós manővert hőseink, ez később megjelent a Fellegvár trilógiában a TCW harmadik évadjában és ott Anakin azt mondta, hogy még sohasem voltak karbonba fagyasztva, ergó a Shipyards Of Doom meg sem történhetett. De ezek státuszáról nem vagyok teljes mértékben biztos, lehet, hogy végeznek rajta egy-két retcont, hogy ne legyenek ellentmondások.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen a válaszokat! Én a G és T-nél megmaradok :)

 

Nem értem Chee miért próbál mindent megtartani. Emlékszem volt egy regény amiben a Halálcsillag felrobbantásért az uralkodó levágatta Vader karját vagy mi...

 

Na ez pl. egy akkora baromság...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen a válaszokat! Én a G és T-nél megmaradok :)

 

Nem értem Chee miért próbál mindent megtartani. Emlékszem volt egy regény amiben a Halálcsillag felrobbantásért az uralkodó levágatta Vader karját vagy mi...

 

Na ez pl. egy akkora baromság...

Öhm... Erről nem hallottam és különben is, mi értelme lenne? Már amúgy is műkarja van. Azon kívül, hogy kib*sz vele, amíg meg nem szereli, semmi értelme, mert nem fáj neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öhm... Erről nem hallottam és különben is, mi értelme lenne? Már amúgy is műkarja van. Azon kívül, hogy kib*sz vele, amíg meg nem szereli, semmi értelme, mert nem fáj neki.

Engedetlenségből, hogy nem volt képes megvédeni a golyóbist, meg akkor még az állt, hogy a jobb keze Vadernek még épp. Éppen ezért látni a Jedi Visszatérben is, hogy a jobb kézfeje robot, és arról az Uralkodó tehet. Ezt húzta át a Klónok Támadásában Dooku, onnantól a film ezt a történet szálat átírta.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simon, The Killer Ewok és a Bongo Marauder is canon.

Ezeket már visszaminősítették N-nek (de Max még mindig canon)

 

Slaves Of The Republic, Coruscant Nights, Shipyards Of Doom

Nálam ezek még S-nek számítanak, mert ezeket még elfogadta canonnak a Lucasfilm, csak azóta már "elavultak". Mellesleg a Slaves Of The Republic még tartalmaz olyan canon infókat amik nem voltak benne a TCW-s feldolgozásban, tehát biztos nem N (egyébként meg a részek képregény feldolgozásának is tekinthetőek). Coruscant Nightsnál csak egy szereplőt retconoltak, ettől még az események nagy része megtörtént. A Shipyards Of Doom meg annyira nem ismerem, de néhány retconnal szerintem megoldható hogy S canon maradjon

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits honlapján már előrendelhető a Halálosztag és a Végzetes szövetség. Bele is lehet olvasni. Szerencsére az Én, a Jedi után úgy tűnik, vették a lapot és kicsit visszább vettek az árakból.

 

Most nem lesz akkora a terjedelem, hogy indokolni lehessen vele a magas árat. Viszont a pik-pak pontos átvétel ára 500 HUF-ra nőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits honlapján már előrendelhető a Halálosztag és a Végzetes szövetség. Bele is lehet olvasni. Szerencsére az Én, a Jedi után úgy tűnik, vették a lapot és kicsit visszább vettek az árakból.

 

 

Mindkettőbe beleolvastam, és a TOR könyv jobban tetszik. Ti hogy vagytok vele ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem lesz akkora a terjedelem, hogy indokolni lehessen vele a magas árat. Viszont a pik-pak pontos átvétel ára 500 HUF-ra nőtt.

Nem hiszem, hogy oldalfüggő a dolog, mert a 272 oldalas Halálosztag 2970 ft, míg a 480 oldalas Végzetes szövetség olcsóbb, 2640 ft lesz.

 

Mindkettőbe beleolvastam, és a TOR könyv jobban tetszik. Ti hogy vagytok vele ?

Én még nem olvastam bele egyikbe sem, de magam részéről mindkettőt várom. Ez az SW-zombi műfaj nagyon idegen lesz, sok múlik majd a megvalósításon.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez az egy hónapig csak itt kapható elég érdekes. Utánakérdeztem, hogy konkrétan mit jelent. Lehet, hogy az lesz, hogy a kettőz együtt rendelem. A Végzetes Szövetségre nem tudok 1 hónapot várni. A Halálosztagra meg igen.

Az külön gáz, hogy a futárszolgálattal történő szállítás 700 Ft-ba kerül, a PPP-s meg 500-ra emelkedett. Így már egyik móddal sem éri meg, ha valaki csak az egy könyvet akar.

Rossz előérzetem van, nem lesz ez így jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy oldalfüggő a dolog, mert a 272 oldalas Halálosztag 2970 ft, míg a 480 oldalas Végzetes szövetség olcsóbb, 2640 ft lesz.

 

 

Én még nem olvastam bele egyikbe sem, de magam részéről mindkettőt várom. Ez az SW-zombi műfaj nagyon idegen lesz, sok múlik majd a megvalósításon.

Ezek csak az előrendelési árak. A normál ár mindkettőnél 3300, ennyi lesz megjelenés után. Tehát jól sejtettem, hogy mostantól kezdve ez lesz az alapár.

Érdekes megfigyelni hogy szinte az összes új könyvük 3300-3400 lett. Csak azt nem értem, hogy a Vértestvérek miért csak 2890?

Ha jobban belegondolok a Halálosztag vastagságát tekintve lehetett volna 2990 is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettőbe beleolvastam, és a TOR könyv jobban tetszik. Ti hogy vagytok vele ?

Szerintem mindkettőt berendelem. Legkésőbb február 7-ig eldöntöm. Spórolási okok miatt kénytelen leszek együtt rendelni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beleolvastam a Halálosztagba, nekem az alapján tetszik, jó a nyelvezete (megkockáztatom, hogy jobb, mint a Tomboló Erőnek), de tényleg egy kicsit drága. A Végzetes Szövetség viszont korrekt a 20 %-os árengedménnyel, és az első oldalak alapján az is tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

azert ne felejtduk el hogy STAR WARS rol van szo az arak folfele mennek :))) ami azert erdekes :) kereslet kinalat valoszinuleg olycsobb lenne ha senki sem venne :)))

Igen, de nézd meg a Vértestvérek árát. 2890. Pedig vastagabb, mint a Halálosztag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitsék mostani rendszeréről jutott eszembe pár gondolat.

Állítólag azért vezették be ezt a rendszert, mert sok a körbetartozás.

Tisztában vagyok a körbetartozásokkal, de nem ez a megoldás.

Más könyvkiadók is szenvednek ettől, érdekes, hogy mégsem nyúlnak ehhez a megoldáshoz. A Magyar Könyvklub csinált ilyet utoljára, de ők tönkre is mentek.

De a Szukitsék top 5 eladása is azt bizonyítja, hogy a rendszer rosszul működik. Csak olyan könyvek vannak benne, ami csak náluk kapható. Az áremelkedések miatt a legnépszerűbb Star Wars visszacsúszott a második helyre és a Warhammer40000 átvette a vezetést.

A listából látszik, hogy a régebbi könyveket többen veszik, mint az újabbakat. Például a Tomboló Erő még mindig jobban megy, mint az Én, a Jedi.

Sokan bosszankodnak, hogy nem tudják máshol kedvezményesen megvenni.

És elég sokan vannak, akik már szelektálnak, és nem vesznek meg mindent.

Emelkedtek a szállítási díjak, de a Szukits ennek kompenzálása fejében nem hajlandó kedvezményeket növelni. Szép és jó dolog, hogy évente 6 SW-t szeretnének kiadni, de ha ez így megy tovább, akkor nem lesz tartható ez a tempó. Legrosszabb esetben a kiadó még a Magyar Könyvklub sorsára is juthat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne valami, de reméljük észbe kapnak és idejében visszább vesznek a pénzéhségből. Az egy dolog, hogy én rajongásom révén 5 ezer alatt talán még minden regényre, amit kiadnak össze tudom kaparni az összeget, de nem hinném, hogy ezzel mindenki így van. Főleg, hogy legtöbbünk már a 3 ezres árnál húztuk a szánk. Mert így tényleg csőd lesz a vége, jó lenne, ha belátnák.

 

Közben én is előrendeltem a Halálosztagot és a Végzetes szövetséget, márciusban érkezik. Nekem pont jó így, mert mostanában amúgy sincs sok energiám olvasni. Az Én, a Jedit is nem rég kezdtem el, még a 100. oldalon sem vagyok túl.

 

Azzal egyébként nem tudom, mit akar elérni a Szukits, hogy a Végzetes szövetség csak náluk és csak 1 hónapig lesz kapható? Ettől nem hiszem, hogy le fogják rohanni őket a kiéhezett vevők, mivel legtöbben valószínűleg előrendelve veszik meg (ahogy olcsóbb), nekik pedig nem számít az "időhatár".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyébként nem tudom, mit akar elérni a Szukits, hogy a Végzetes szövetség csak náluk és csak 1 hónapig lesz kapható? Ettől nem hiszem, hogy le fogják rohanni őket a kiéhezett vevők, mivel legtöbben valószínűleg előrendelve veszik meg (ahogy olcsóbb), nekik pedig nem számít az "időhatár".

Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy az első hónapban csak a Szukitsnál kapható, utána kerül bolti forgalomba, tehát nem rögtön március 21-én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne valami, de reméljük észbe kapnak és idejében visszább vesznek a pénzéhségből. Az egy dolog, hogy én rajongásom révén 5 ezer alatt talán még minden regényre, amit kiadnak össze tudom kaparni az összeget, de nem hinném, hogy ezzel mindenki így van. Főleg, hogy legtöbbünk már a 3 ezres árnál húztuk a szánk. Mert így tényleg csőd lesz a vége, jó lenne, ha belátnák.

 

Közben én is előrendeltem a Halálosztagot és a Végzetes szövetséget, márciusban érkezik. Nekem pont jó így, mert mostanában amúgy sincs sok energiám olvasni. Az Én, a Jedit is nem rég kezdtem el, még a 100. oldalon sem vagyok túl.

 

Azzal egyébként nem tudom, mit akar elérni a Szukits, hogy a Végzetes szövetség csak náluk és csak 1 hónapig lesz kapható? Ettől nem hiszem, hogy le fogják rohanni őket a kiéhezett vevők, mivel legtöbben valószínűleg előrendelve veszik meg (ahogy olcsóbb), nekik pedig nem számít az "időhatár".

A Végzetes Szövetségnél éppúgy 20%-ot adnak, mint az Alexandra. Így nincs különbség. Ettől függetleneül lehet, hogy az Alexandránál többen veszik meg április végén, mert épp akkor lesz pénzük. Esetleg máshol, ahol nagyobb kedvezményt tudnak elérni. Én nem tudom sajnos 1 hónapot várni a TOR könyvre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem veletlenul azt akarjak ezzel behozni hogy az elso honapokban csak a Szukits-nal kaphatok igy van egy 20 % kedvezmeny es utanna minadazon konyvesboltban meglehet szerezni azoknak akik nem vettek meg rogton is ott is van 20% pl alexandra , igy a barack is megmarad s a korbetartozas sem akkora es meg a kedvezmeny is hoszabb ideig megvan ?

remelem ertheto amit irtam

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ez is egy értékesítési módszer próbája, meglátják, hogy így mennyi fogy, stb.

 

Gondolom úgy vannak vele, hogy aki minél előbb akarja olvasni, az úgy is tőlük rendeli (azokból mehet a nagy haszon), és az se sírjon, akinek nem jön a klubkönyvezés. Plusz kíváncsi lennék, hány potenciális vásárlóhoz nem jutottak el a csak online forgalmazott darabok. Azért nem egy underground téma ez, hogy azért szűkítsék a lehetőségeket, hogy csak a beavatottakhoz jusson el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.