Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Oldalán Karness Muurral és XoXaannal. A legelső, aki átállt az Erő sötét oldalára, az talán Xendor volt, de a Dawn Of The Jediban lehet mást fognak kijelölni erre a címre. Ajunta Pall is eredetileg csak Sötét Jedi volt egészen addig, amíg rá nem talált a Korribanra és az ott élő Sith népre. Az ő meghódításuk által vált ő Sith nagyúrrá.

 

 

"The first Dark Lord of the Sith was Ajunta Pall, the leader of the exiled Dark Jedi who, after their defeat in the Hundred-Year Darkness conquered the Sith species and ruled over them as gods." - ez alapján gondoltam, de akkor megtudtam valami újat. :)

Akkor egyszerre többen voltak. :)

Remélem a Dawn of the Jedi-ben kitérnek előbb utóbb az első hitszakadásra és a Százéves Sötétségre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"The first Dark Lord of the Sith was Ajunta Pall, the leader of the exiled Dark Jedi who, after their defeat in the Hundred-Year Darkness conquered the Sith species and ruled over them as gods." - ez alapján gondoltam, de akkor megtudtam valami újat. :)

Én sem mondtam mást. :) Csak kiegészítettem annyival, hogy XoXaan és Karness Muur is ott volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, Andeddu nem sokkal a Százéves sötétség után élt, azaz régebben mint Drear.

Kérdés, hogy mi számít régebbnek, hiszen elvégre halhatatlan volt. De ezek után kissé indokolatlannak találom a Wookieepedia alábbi mondatát:

 

The earliest verified use of the title was by Darth Drear, a Sith Lord who served the resurgent Sith Empire around 4,645 BBY.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Andeddu is bizonytalan időben élt. Ez alapján felé leng az inga, de nem jelenthetjük ki pontosan az eredményt.

Akkor ezek szerint ezért van ott az a verified szócska, tehát az első BIZONYÍTOTT használat. Andeddu esetében nehéz ezt eldönteni. Bár mindkettejükre tökéletesen illene a raktata nyelvbeli jelentése a szónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a legerősebb Sith nagyurak témájánál tartunk, most olvasom, hogy Vitiate nagyúr maga Marka Ragnos tanítványa volt. :o Ez megmagyarázná az erejét.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan jól mondja, az ő nevét viselő regényből töltik fel folyamatosan az adatokat. Itt derült a Sith Császár neve, ahogy a Jedi Száműzötté is. Másról is olvastam, de szándékosan nem osztottam meg veletek, mert spoiler fül ide vagy oda, megvan az esélye annak, hogy ez a könyv megjelenik magyarul, ha már a Fatal Alliance és a Decieved is és nem akarom elrontani az élményt. :)

 

Áh, nem kell ennyire dicsérni, nem csináltam én semmi extrát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes amúgy, hogy egy kis ellentmondásba került az EU. A Revan szerint Vitiate a Sith fajhoz tartozik, vörös bőre van és fekete szeme. Ez mondjuk logikus, elvégre a Nagy Hiperűr Háború idején élt és szívódott fel. De a Blood Of The Empire című képregénybe egészen más képet fest.

 

sithemperorbloodoftheem.jpg

 

Első ránézésre az ember gyakorlatilag felteszi a kérdést: "Ez? Ez a nagy Sith Császár?" Igen, elsőre nem tűnik túl fenyegetőnek. Ráadásul milyen Sith Nagyúr az, aki fehér ruhát visel? De azért ha jobban belegondolok elég ijesztő lehet. Mármint, én magam elé képzeltem ahogy ott áll ezzel a rezzenéstelen tekintetével és a hangja is teljesen átlagos és nyugodt mégis van egy olyan kisugárzása ami miatt aggodalmat kelt az emberben és érzed, hogy akár egy legyintéssel kinyírhat. De az új adatok fényében ez talán tárgytalan, mert ez az valaki vagy nem Vitiate, vagy egyszerű baki. Mert hogy ezen a képen semmi Sith jellemvonás nincs rajta, az is biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, igen. Mondjuk a Hideg Háborút nem lehet csak úgy megnyerni, elvégre a Galaktikus Köztársaság és a Sith Birodalom fegyverszünetet kötött. Ha majd végre ismét egymásnak esnek, az már egy másik konfliktus kezdete lesz. Kíváncsi vagyok, hogy a játék keretei között ezt hogyan akarják megoldani. Nem állhat egy helyben az egész. Bár valóban, a Sith Birodalom nagy valószínűséggel elbukik, a kérdés, hogy hogyan. Mondjuk ez is fura tőlük. Egyszerűen nem vall rájuk, hogy csak úgy fegyverszünetet kötnek a JEDIKKEL. Az esküdt ellenségeikkel. Nem tudom mi járhat a Sith Császár fejében, de jó oka lehet rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hidegháború kora nagyjából 3500 YE, az utána legközelebb ismert történések pedig az Új Sith Háborúk kora (1000 YE). Szóval még akármi történhet.

Csak hogy az Új Sith Háborúk már 2000 évvel a yavini csata előtt kezdetét vették Darth Ruin tevékenykedései által és akkoriban, amikor ő élt, már nem létezett a Vitiate féle Sith Birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, 1000 YE már a legvége, a hetedik ruusani csata.(ha jól emlékszem) Viszont egy játék keretein belül ezt nehéz lesz megoldani, úgy, hogy a Birodalmi játékosok ne sértődjenek meg, vagy, hogy a játék ne érjen véget egy hamar. Elvégre a TOR könyvek is azért folytatódnak. Ezért van, pl a Wow-ban, hogy nem nyer évek óta senki.(És a filmek szempontjából a Birodalomnak pusztulnia KELL!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, 1000 YE már a legvége, a hetedik ruusani csata.(ha jól emlékszem) Viszont egy játék keretein belül ezt nehéz lesz megoldani, úgy, hogy a Birodalmi játékosok ne sértődjenek meg, vagy, hogy a játék ne érjen véget egy hamar. Elvégre a TOR könyvek is azért folytatódnak. Ezért van, pl a Wow-ban, hogy nem nyer évek óta senki.(És a filmek szempontjából a Birodalomnak pusztulnia KELL!)

Talán megdobnak minket néhány kiegészítő lemezzel is idővel, ahol egy kicsit már máshol tart a sztori. Vagy pedig úgy zárják le a történetet, hogy pár évvel a játék lecsengése után kiadnak egy regényt valami zseniális szerzőtől, mint amilyen Karpyshyn vagy Luceno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az egy jó játéknál akár évekig is eltart. Szerintem regényekben viszik a storyt, a játék meg marad a helyén.

Hát, idővel a Galaxies is lecsengett, nem? Legalábbis már nem akkora a hype körülötte, mint régen. De például a WoW a mai napig népszerű. Emlékszem annak idején azt ígérték a TOR-nál, hogy 40 regénynek megfelelő történetet írtak hozzá. Remélem ez a 40 könyv ténylegesen meg is jelenik. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ez a 40 könyv ténylegesen meg is jelenik.

 

Magyarul, ami engem illet. ;) Én speciel Köztársaságpárti vagyok, ami azt illeti. Mindenesetre remélem, hogy Revanről a könyvben nem csak megint valami halvány utalás történik. Mindenesetre kicsi az esély rá, hogy megöli Vitiatét, sőt nulla. De legalább valami értelmet adjanak neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan jól mondja, az ő nevét viselő regényből töltik fel folyamatosan az adatokat. Itt derült a Sith Császár neve, ahogy a Jedi Száműzötté is. Másról is olvastam, de szándékosan nem osztottam meg veletek, mert spoiler fül ide vagy oda, megvan az esélye annak, hogy ez a könyv megjelenik magyarul, ha már a Fatal Alliance és a Decieved is és nem akarom elrontani az élményt. :)

 

Áh, nem kell ennyire dicsérni, nem csináltam én semmi extrát. :)

 

A Revan regény magyar megjelenése már csak a jogtulajdonoson múlik. A tárgyalások megkezdődtek.

 

 

Érdekes amúgy, hogy egy kis ellentmondásba került az EU. A Revan szerint Vitiate a Sith fajhoz tartozik, vörös bőre van és fekete szeme. Ez mondjuk logikus, elvégre a Nagy Hiperűr Háború idején élt és szívódott fel. De a Blood Of The Empire című képregénybe egészen más képet fest.

 

sithemperorbloodoftheem.jpg

 

Első ránézésre az ember gyakorlatilag felteszi a kérdést: "Ez? Ez a nagy Sith Császár?" Igen, elsőre nem tűnik túl fenyegetőnek. Ráadásul milyen Sith Nagyúr az, aki fehér ruhát visel? De azért ha jobban belegondolok elég ijesztő lehet. Mármint, én magam elé képzeltem ahogy ott áll ezzel a rezzenéstelen tekintetével és a hangja is teljesen átlagos és nyugodt mégis van egy olyan kisugárzása ami miatt aggodalmat kelt az emberben és érzed, hogy akár egy legyintéssel kinyírhat. De az új adatok fényében ez talán tárgytalan, mert ez az valaki vagy nem Vitiate, vagy egyszerű baki. Mert hogy ezen a képen semmi Sith jellemvonás nincs rajta, az is biztos.

 

Hát ez érdekes lesz. Lehet, hogy a Császárnak adnak valami alakváltó képességet? :D

 

Talán megdobnak minket néhány kiegészítő lemezzel is idővel, ahol egy kicsit már máshol tart a sztori. Vagy pedig úgy zárják le a történetet, hogy pár évvel a játék lecsengése után kiadnak egy regényt valami zseniális szerzőtől, mint amilyen Karpyshyn vagy Luceno.

 

Biztosra veszem, hogy lesz még több kiegészítő lemez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul, ami engem illet. ;) Én speciel Köztársaságpárti vagyok, ami azt illeti. Mindenesetre remélem, hogy Revanről a könyvben nem csak megint valami halvány utalás történik. Mindenesetre kicsi az esély rá, hogy megöli Vitiatét, sőt nulla. De legalább valami értelmet adjanak neki.

A Revan regény elsősorban a Kotor 1 és a Kotor 2 körül játszódik. Nem hiszem, hogy megöli Vitate-t. Dehát nem ez lesz úgy se az utolsó TOR regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.