Ugrás a kommentre

Ősi Idők


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Ja, mert google fordítónál ezt hozza ki, és megszoktam. :peace:

Jogos, én nemes egyszerűséggel és az eredeti jelentés teljes hiányával Ősöknek tituláltam őket, mert a valódi jelentése kicsit furának hangzik. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor kitértünk már erre Darth Revannal, hogy valamilyen oknál fogva nekem nem jön be a Star Wars: The Old Republic. Akkoriban arra a magyarázatra jutottunk, hogy "másolt" érzést kelt bennem, ami így utólag meggondolva nem feltétlenül igaz. Hiszen a Star Wars: Legacy-ban is nagyon hasonlítottak a járművek a klasszikus trilógiabeli járművekre. Tény, hogy a Sithek újbóli visszatérése továbbra sem villanyoz fel, de... Igazából az egészből nem fog meg semmi és nem csak a játékra gondolok. Tény, hogy a cinematic trailerek befosatósan jók és timeline videók is nagyon érdekesen mutatják be, ahogy folyamatosan új szemszögből világítják meg a korábbi történeteket. De ennyi. Se a játék, se a regények, se a képregények nem keltik fel az érdeklődésem. Egyedüli kivételt képez talán a Revan című kötet, az is csak azért, mert abban végre kiderül, hogy mi lett Revan és a Jedi Számű... Akarom mondani, Meetra Surik sorsa. A képregényekbe beleolvastam, de egyszerűen nincs meg bennük az a magával ragadó hangulat, mint a legtöbb ilyen témájú kiadványban.

 

Kezdjük a Sith Rend felépítésével. Először azt hittem, hogy itt is hasonlóképpen a későbbi, Darth Krayt által megalapított Új Sith Rendhez, mindenki ugyanúgy viseli a Darth nevet. Aztán idővel kiderült, hogy mégse és csak a Sith Rend legjobbjai jogosultak rá, hogy felvehessék ezt a nevet, például a Sötét Tanács tagjai közül mindenki Darth. Ellenben a mindenki felett álló Sith Császár, Vitiate nagyúr, kinek ereje az akkori viszonyok szerint mindenkit felülmúlt és pont ő nem használja a Darth nevet, pedig annak fényében, hogy halhatatlan ez igencsak meglepő, már ha a Darth szó rakata eredetű jelentésében gondolkodunk.

 

Aztán itt van ez a Sötét Tanács. Akik ugye a Sith Rend legerősebb harcosai és mindannyiuk személyre szabott páncélt és maszkot visel. Ez önmagában még oké, de elég furán néznek ki így, bár elismerem, hogy Darth Marr kifejezetten jól fest. Ugyanez nem mondható el Darth Mekhisről, egyszerűen röhej, ahogy kinéz.

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Darth_Jadus

http://starwars.wikia.com/wiki/Darth_Marr

http://starwars.wikia.com/wiki/Darth_Mekhis

 

Meg valamiért ezeknek a Sitheknek valahogy a nevei sem jönnek be. A felsoroltakon kívül még Darth Nyrisset és Darth Xedrixet emelném ki. Ugyanez a Star Wars: Legacy-ban még bejött, itt már egy kicsit kevésbé. Na jó, Darth Chratis neve kifejezetten jól hangzik.

 

Ráadásul egy zseniális retconnal kitalálták, hogy a tisztavérű Sithek őshazája nem a Korriban, hanem a Dromund Kaas és a Korribanra csak később települtek be. Ennek fényében kicsit hülyén hangzik Darth Malgus mondata, amikor kivégzi Vindicant, hogy "Welcome home."

 

Korábban azt mondtam, hogy az nem feltétlenül baj, hogy túlságosan hasonlítanak az új járművek a korábban már látottakra, ezt most egy kicsit visszaszívom. Láttátok a timeline videókban a köztársasági lépegetőket? A köztársasági és a birodalmi katonák egyaránt olyanok, mint a klasszikus rohamosztagosok bár ez az új stílusú páncél már közel sem olyan dekoratív. Még a KotOR-ban is fantáziadúsabbak voltak a köztársasági vagy a Sith katonák. Valahogy az egész TOR maga a nagybetűs önismétlés és magamat sem értem, hogy ezt miért pont rajta vezetem le, amikor sok más hasonló Star Wars mű is elmondhatja ezt magáról, de valahogy mégis... Persze, hogy ha futna a gépemen és nem kellene havidíjat fizetni, vagy csak lenne rá keretem és kipróbálhatnám, akkor tuti biztos, hogy a rajongója lennék, de így valahogy nem köt le a dolog.

 

Nem tudom mi nem jön be rajta ennyire, a Bioware csinálja, a KotOR után pedig már igazán nem kellene kételkednem bennük, de... Na mindegy... :) Majd meglátjuk, hogy a regények mennyire lesznek érdekfeszítőek. Állítólag a Fatal Alliance nem annyira jó.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos igen, az alapsztori, a shithek újbóli támadása valahogy nem zavar, nekem bejön, persze a többi idő kihasználása mellett lenne a legjobb. A regényekben ami jó az jó, ezt nem ragoznám. A sithekről annyit, hogy Jadus nekem valamiért bejön, elég jól megszerkesztették, a titokzatosság megtestesítője. Mekhis engen akárhányszor láttam, a Dragon Ball anime Dermesztője jut eszembe:

Íme

 

A sithek áttelepítésének ötletét abszolút ellenzem, mivel ütközik számos elfogadott ténnyel, ez marhaság: Sith=Korriban

 

A többi tény, a katonákról engem nem annyira zavar, legalábbis a Köztársaságot illetőleg, ugyanis meglehet magyarázni, hogy mindig is ez volt a Köztársaság páncélzata, a klónokra csak minta alapján rágyártották. A Birodalommal más a helyzet. A többiben a havidíjról egyetértek, rengeteg rajongót vesztenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen a Kotor fantáziadúsabban nézett ki.

De a történetek majd a játékban biztosan kárpótolják ezért a játékosokat.

Engem nem zavar, hogy egy újabb Jedi-Sith konfliktust állítanak be, ebben az időkben főleg erről szólt a dolog. Kellett valami nagyszabású keretet adni a dolgoknak, nem hiszem, hogy végig ezen lesz a hangsúly.

Az áttelepülés gondolta nem feltétlenül rossz. Attól még tekinthetik a Korribant a Sith-ek ősi otthonának, hogy csak betelepültek. A Sith-rend hivatalos születésének a helyét tekinthetjük továbbra is Korribannak.

Vagy az is lehetséges, hogy csak a Jedik és a Köztársaság tudták így.

Nem túl eredeti a külső, nem baj, legalább a régi időkben játszódik és elindíthat majd egy lavinát az ebben a korban játszódó könyvekről.

A Fatal Alliance-szel ha jól láttam elégedettek voltak a rajongók, nem a legjobb, nem a legrosszabb.

Én már várom.

 

Jadus és Marr határozottan jól néznek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az áttelepülés gondolta nem feltétlenül rossz. Attól még tekinthetik a Korribant a Sith-ek ősi otthonának, hogy csak betelepültek.

 

Hááát, nem egészen, elvileg (ami ugyanúgy EU, úgyhogy) 100 000 YE-ben jött létre a Sith faj, és 27 000-es években vették át a Rakatáktól az ELSŐ űrgépeiket, már a Korribanon, és ha ezt még meg is változtatnák, nagyon erőltetett lenne, én úgy fogadnám el, ha a Korribanról csinálnak egy kolóniát a Kaason, de ez majd elpusztul, vagy ilyesmi. Ősbolygó pedig ha jól tudom az, ahol kifejlődtek, ahova települtek, az csak kolónia, a Kilikek gyakran csinálták ezt, és mégsem minden kolóniájuk az ősbolygójuk.(Például volt nekik a Korribanon is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát, nem egészen, elvileg (ami ugyanúgy EU, úgyhogy) 100 000 YE-ben jött létre a Sith faj, és 27 000-es években vették át a Rakatáktól az ELSŐ űrgépeiket, már a Korribanon, és ha ezt még meg is változtatnák, nagyon erőltetett lenne, én úgy fogadnám el, ha a Korribanról csinálnak egy kolóniát a Kaason, de ez majd elpusztul, vagy ilyesmi. Ősbolygó pedig ha jól tudom az, ahol kifejlődtek, ahova települtek, az csak kolónia, a Kilikek gyakran csinálták ezt, és mégsem minden kolóniájuk az ősbolygójuk.(Például volt nekik a Korribanon is)

Nekem semmi bajom sincs, hogy ezt megváltoztatják. Majd úgy is kitalálnak valamit, amivel összekötik. Ebben az időkben sok feljegyzés elveszhetett. A mi világunkban is egyes ősi civilizációkról alkotott kép más, hogy néz ki, mint amiről 100 éve tudtunk.

Nem lesz szerintem baj, ha kieszközöltek egy ilyen módosítást.

Lucas 99-ben az ősi időket is teljesen máshogy képzelte el annak idején. Ha aza koncepció maradt volna, akkor minden mehetett volna a kukába a Darth Bane triógiától visszafele. De aztán az előzményfilmekben nem tért ki a történelemre és az EP3-ban egy jelenet erejéig hivatalossá is tette az EU régmúltját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem valahogy Korriban mint Sith bolygó mindig is tetszett.Dromund Kaast a TOR alkotók most csak úgy megpróbálja központosítani, mindent felülírni, a saját dolgaival és ez nem jó. Ezzel mindent összevissza kavarnak. A wookiepedia ilyenkor ír két orbitálisan ellentmondó infót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos igen, sok bolygó volt az övék, de csak egy az amiről igazán származnak, és igazán jelképük, központjuk. Tényleg, nagy stratégát csináltak belőle. Exar Kun, Revan és Malak, Mandalóriaiak stb. Erőltetett lett a menet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Exart inkább úgy mondom megpróbálta magamellé állitani, de nem sikerült, de szerepe volt akkor is benne. De Mandaloret a Kist ő juttatta az élükre.

Megkörnyékezte Exart? Erről nem hallottam. Azt tudom, hogy Exar Kun átállt a Sötét Oldalra, akárcsak Uliq-Cel Droma, akik egyesítették az erejüket és létrejött a Nagy Sith Háború, amiben kikapott és végül ennyi. Gnost-Dural említi is, hogy a Sith Sötét Nagyurai áldásukat adták Exar Kunra, Vitiate-t pedig valamilyen oknál fogva nem támogatják, még a saját mestere szelleme sem, Ragnos is inkább Kunnak és Dromának jelent meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.