Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

2018. 02. 03. - 11:48, JakeSully írta:

Frenkie, sikerül haladnod a Last of Us-al? :)

Most tartok a Múzeumnál. Nem mindennap játszok vele. Akkor szoktam elővenni ha minimum egy órám van rá. Azalatt nincs értelme. Különben nem olyan könnyü ám. A Clickersekbe min 4 golyó kell vagy lopakodva kell őket elintézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Life is Strange szériát mennyire ismeritek? Az ilyen döntésalapú sztoriorientált játékok eddig nekem kimaradtak, de egy jó ideje szemezgetek már ezekkel, mivel egyre kevésbé van időm és lehetőségem leülni a gép elé. Legalábbis játszani. Ezekben pedig nem szükséges olyan szinten elmélyülni, már ami a mechanikát és a játékmenetet érintő komplexitást illeti.

Nagyon népszerűek a Telltale játékai, viszont ahogy néztem, lényegében mindegyik valamilyen létező franchise-hoz kötődik. A Walking Dead vagy a Game of Thrones sorozatokat nem követem, Borderlands-szel nem játszottam, egy Batman meg pl. valahogy nem izgat annyira ilyen tálalásban. Szóval inkább valami teljesen új és mindentől független játékot preferáltam.

 

Rengeteg jót hallottam a LiS-ről, így gondoltam adok neki egy esélyt. Őszintén megvallom, hogy így 26 éves férfi fejjel megvolt bennem a szkepszis, hogy mennyire fog majd meg egy tinilányokról szóló sulis kaland köré szerveződő sztori. :) És azt kell mondjam, hogy baromi nagyot csalódtam, de abszolút pozitívan. Mindenkivel csak egyetérteni tudok, aki dicshimnuszokat zengett erről a játékról.

Fantasztikusan sikerült game, amely érzelmileg nagyon (értsd nagyon) intenzív és mély. De ezen kívül is izgalmas, fordulatos, a sztori remek, a karakterek is, a humorvilága rendben van, illetve kifejezetten hangulatos. Sok érzést váltott ki belőlem, viszont ezek jellege folyamatosan változik, ráadásul sokszor igen hirtelen váltásokkal operál. A letaglózó sikerre való tekintettel végigpörgettem az előzményrészt is, a Before the Stormot. Nekem pedig ez is kifejezetten tetszett.

 

Szóval aki még nem játszott vele, annak csak ajánlani tudom. Tényleg nem hosszú játékokról beszélünk, főleg ha valaki nem akar elszöszmötölni minden aprósággal. Azaz nem olyan őrült, mint én, aki a lehető legtöbb érdekességet fel akarta kutatni. :P A játékmechanika pedig rendkívül egyszerű és kényelmes, játszatja magát.

Itt is felmerül a SW rajongóknak már ismerős örök kérdés, azaz milyen sorrendben érdemes nekilátni a szériának. Én egyértelműen a kronológiai sorrendet ajánlom, azaz először a BtS, utána pedig az alapjáték LiS. Szerintem a prequel rengeteget tesz hozzá az eredeti vonalhoz és szereplőkhöz, valamint érzelmileg még sokkal intenzívebbé és szívbemarkolóbbá teszi az ilyen téren amúgy is parádés játékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, pb69 írta:

A Life is Strange szériát mennyire ismeritek?

Én tavaly játszottam végig az eredetit, és hasonlóan csak szuperrelatívuszokban tudok róla beszélni. Nagyszerű játék, kifejezetten ritkán ad ilyen élményt videojáték, de ez nagyot ütött bennem. Konkrétan volt olyan, hogy bár már alig láttam az álmosságtól és másnap (akkor már aznap) korán kellett kelnem, de játszanom kellett vele, csak még egy fejezetet. A vége meg... Hát na, utána egy darabig csak ezen kattogott az agyam. Nálam simán a top5 kedvenc játékom között van.

 

Before the Stormmal még nem játszottam, megvárom, míg teljes lesz (bár lehet, hogy már az, most nem ugrik be, mikor jön az uccsó rész). Sajnos hülyét tudok kapni az epizodikus játékoktól, ez meg ugye maximálisan az. Amúgy jó a struktúrája, csak hadd ne kelljen heteket vagy hónapokat várnom két epizód között, pláne úgy, hogy egy rész nagyjából 1-2 óra alatt kijátszható.

42 perccel korábban, pb69 írta:

A Walking Dead vagy a Game of Thrones sorozatokat nem követem, Borderlands-szel nem játszottam, egy Batman meg pl. valahogy nem izgat annyira ilyen tálalásban. Szóval inkább valami teljesen új és mindentől független játékot preferáltam.

A The Walking Deadet annak ellenére melegen ajánlom, hogy nem követed a sorozatot. Én sem, az első két évadot láttam, és pont a játék hatása miatt kezdtem el nézni, de a sorozat nem ragadott meg. Ellenben a játékot imádom, bár most azzal is le vagyok maradva, a 3. évadot még nem játszottam ki, mert a befejező évaddal együtt akarok nekiállni, és akkor egyben letolom mindegyik részt - ennek oka egyszerű: elveszett az első mentésem egy vinyóhalál miatt, szóval mentek az első két évadban meghozott döntéseim a levesbe. :( Sajnos ez eléggé elvette a kedvemet akkoriban.

Ott is a főhős(ök) remekek, és van néhány tényleg kemény döntés, ami játszik az ember érzelmeivel. Sőt az elsőben volt egy akkora WTF momentum, hogy pausát kellett nyomnom, hogy feldolgozzam és tovább bírjak menni. Nálam a Telltale játékok közül a TWD az egyik kedvenc.

A stúdiótól pedig a Tales from the Borderlands az abszolút kedvenc. Szintén nagyon tudom ajánlani, de teljesen más jellegű, mint a LiS vagy a TWD. A döntések itt is fontosak, de ez az egész játék egy hatalmas nagy móka. Nagyszerű humora van, imádni való szereplői, és rettenetesen agyament. Az sem nagy baj, ha nem játszottál a Borderlands-játékokkal, mert anélkül is abszolút érthető (annak ellenére, hogy a Borderlands 2-höz egy ponton csatlakozik, de a lényeget, amit tudnod kell, azt helyben tisztázzák). Annyi persze, hogy nem fogsz elvigyorodni egy-egy ismert szereplő megjelenésekor, vagy ismert helyszín látványára. De ezek igazán nem vonnak le a történet élvezeti értékéből. Meg még annyi, hogy a TftB az FPS-ek után játszódik, szóval rengeteg spoilert tartalmaz azokra vonatkozóan, de ha nem akarsz a korábbi Borderlandsekkel játszani, akkor ez annyira nem érdekes (na nem mintha az FPS-eket a sztori miatt lennének szerethetőek, azok is inkább a fun factor miatt jók).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Before the Stormmal még nem játszottam, megvárom, míg teljes lesz (bár lehet, hogy már az, most nem ugrik be, mikor jön az uccsó rész).

Lényegét tekintve már teljes. Legalábbis ami a játék fő sodrát illeti, már minden megvan. Jön még egy rész majd (március közepe táján, ha jól tudom), ott még visszább megyünk kicsit időben, Max és Chloe gyerekkorából kapunk pár közös szemelvényt. Viszont amúgy nem kapcsolódik szervesen a Before the Storm sztorijához, inkább amolyan nyalánkság a rajongóknak. :)

Ha majd végigjátszod a prequelt is (és lesz még némi időd és kedved), akkor szerintem érdemes újrajátszanod az eredeti játékot is. ;) Bizonyos jelenetek és motívumok teljesen más értelmet nyernek, illetve még durvább érzelmi töltettel bírnak az előzmények ismeretében. És persze a BtS is rengeteg utalást, érdekességet tartalmaz az alapjátékra referálva. Főképp Max kapcsán.

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy jó a struktúrája, csak hadd ne kelljen heteket vagy hónapokat várnom két epizód között, pláne úgy, hogy egy rész nagyjából 1-2 óra alatt kijátszható.

Hát igen, ez a rákfenéje a dolognak. Szerencsére mire játszottam vele, már gyakorlatilag teljes volt mindkettő.

 

Az említett Telltale játékokkal pedig lehet teszek majd akkor egy próbát, köszi. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tervezem is, hogy a BtS után újra nekivágok a LiS-nek. Tulajdonképpen azonnal elölről akartam kezdeni, de aztán meggyőztem magamat, hogy ne, hadd ülepedjen. :) Most meg már a Storm után fogom csak újra kivinni.

Szerencsére a Life is Strange esetében nekem sem kellett várni, a Before the Stormba meg bele sem kezdek emiatt. Csak nagyon oda kell figyelni, nehogy spoilerbe fussak a várakozás alatt. (Az LiS legvégét pont két perccel azelőtt spoilerezték el, hogy elkezdtem az utolsó rész. Még meg akartam nézni egy hírnél a kommenteket - mivel moderátor is vagyok -, és bár a hírnek semmi köze nem volt a LiS-hez, az ottani beszélgetésben szóba jött, és bumm... De szerencsére azért így is maximálisan élvezhettem, csak a végső döntés kevésbé volt súlyos úgy, hogy tudtam, mik a lehetőségek... :( )

Spoiler

Mondjuk így is eléggé megütött, mert voltaképpen csak annyit tudtam, hogy az egyik választási lehetőségben mindenki meghal a városban a vihar miatt. A másikkal már ott szembesültem a játékban. És végül nem mentettem meg Chloét... Hát kellett a zsepi a végén. :cry:

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Life is Strange befejezés:

Spoiler

Nos igen, az egy brutál nehéz döntés volt.

 

Én végül Chloe megmentését választottam. Egyrészt akkor és ott nem annyira tűnt meggyőzőnek, hogy mindenki meg fog halni a városban. Persze tisztában voltam vele, hogy a lehetőség megvan rá.

Másrészt abban sem voltam biztos, hogy ha hagyom megtörténni Chloe meggyilkolását és nem avatkozok közbe, akkor kiderül az igazság a suli mocskos dolgairól. Annak meg nem sok értelmét láttam, hogy annyi szívás és erőfeszítés után ne csak Chloe haljon meg, de azok a férgek is megússzák és tovább szedhessék áldozataikat.

 

Aztán volt még két nagyon fontos szempont. Az egyik az, hogy annyi tragédia és csalódás után Chloe tényleg megérdemelte azt, hogy valami jó is történjen vele. Hogy esélye legyen egy boldogabb életre. Persze furcsa ezt mondani annak tükrében, ami a hurrikán miatt történt, illetve amit a szeméttelepen megélt. Viszont mégis megtudhatta az igazságot és nem abban a bizonytalanságban érte a halál, hogy talán Rachel egyszerűen faképnél hagyta vagy ilyesmi. Megérdemelte, hogy tudja mi történt.

Illetve így visszakapta Maxet is, aki még ennyi kihagyott év elteltével is baromi fontos volt számára. Sőt, most volt a legfontosabb. Szintén egy olyan dolog, hogy ne úgy kelljen meghalnia, hogy az apja odaveszett, Rachel lehet simán lelépett nélküle, ezek mellett pedig Max is végleg lemondott róla.

A másik pedig az, hogy semmi sem történik ok nélkül. Fogalmam sincs honnan és miért kapta Max a kivételes képességét. Abban viszont biztos vagyok, hogy oka volt ennek, nem azért történt, hogy aztán semmit ne kezdjen ezzel az egésszel. Főképp, hogy pont Chloe (eredeti) halála kapcsán eszmélt rá a képességére. Ha hagy mindent ugyanúgy megtörténni, akkor kihasználatlanul hagyja ezt a lehetőséget, sőt talán sose jön rá arra, hogy mi van a kezében. Márpedig ezzel jobbá lehet tenni a világot. Legalábbis én a vihar ellenére hiszem, hogy óvatosabb és tapasztaltabb felhasználásával ez megoldható.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek veled és a második nekifutásra már én is úgy fogok dönteni, ahogy te.

Spoiler

Én alapvetően azért választottam azt, hogy nem mentem meg Chloét, mert mint írtam, már tudtam az egyik következményt. Ha nem tudom, szerintem simán megmentem Chloét. "Könnyebb" volt úgy mérlegelni, hogy az egyik lehetőséget pontosan ismerem, és akkor ott úgy tűnt, nagyobb áldozat a város pusztulása egy ember tükrében. Persze én sem tudtam, hogy a szarháziak megússzák-e vagy sem, de őszintén szólva biztos voltam, hogy elkapnak mindenkit. Max ismerte már őket, tudta, mit művelnek, időmanipulálás nélkül is mindent tudott már, amivel lebuktathatta őket.

Ráadásul megmenthetett életeket. Azért páran meg is haltak útközben, néhány élet is elcsesződött (én eléggé kicsesztem Chloe nevelőapjával, pedig nem volt olyan sz*r alak, mint gondoltam). Oké, Nathant nem sajnáltam, de például bármekkora r*banc is volt, Victoriát már sajnáltam (ráadásul egész jól össze lehet vele barátkozni). Mondjuk mint később utána olvastam, őket megmentettem, miután figyelmeztettem Chloe-t, de akkor valahogy ez nem realizálódott bennem.

 

Másodszorra viszont már én is inkább megmentem Chloét. Egyrészt tényleg nem biztos, hogy mindenki ott pusztul a viharban (remélem a LiS 2-ben azért kiderül, hogy többen is megúszták - bár Chloe és Max elvileg nem lesznek benne). Másrészt úgy vagyok vele, ha van az embernek egy ilyen képessége és él vele, akkor viselje szépen a következményeit. Ez is Max életének a része. Valahonnét megkapta ezt a képességet és használta. Nem tetszik a gondolat, hogy eztán egy varázsütéssel minden addigi tette következményeit eltörölheti, akár jó, akár nem.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kétszer is végigvittem a játékot, és bár megfogadtam, hogy második nekifutásra máshogy döntök, de mégis ugyanúgy döntöttem. :D 

Spoiler

Mind a kettő alkalommal a várost mentettem meg, mivel  megkedveltem azért pár embert. Chloe viszont nem tartozik a kedvenceim közé. így a döntés első végigjátszásra nem volt kérdéses. Második alkalommal már gondolkodóba estem egy kicsit, mivel kíváncsi voltam a másik endingre, de végül úgy döntöttem, hogy ennek a játéknak egy darab befejezése van csak, az pedig a város megmentése. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Monster Hunter World-el játszik valaki? Én lassan 70 óránál tartok benne de még mindíg nem vittem végig a sztorit. Totálisan leragadtam a páncélok és fegyverek craftolásánál. Minden páncél set-et le akarok gyártatni a kováccsal, csak azért, hogy meglegyen. :D A fegyvereknél meg az összes ágat fejlesztem egyszerre, így a játékidőm nagy része alapanyagok farmolása, de még soha nem élveztem ennyire egy játékban se a farmolást. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd ha megjelenik PC-re, belenézek, mert érdekel. Az én jelenlegi szívszerelmem a Subnautica. Egy "modern Robinsonról" szól, aki lezuhant egy vízi bolygón, aztán a feladata az, hogy túléljen, amíg meg nem leli a hazautat. Túlélős játék, de nem az idegesítő, hanem a "k*rva hangulatos és azonnal megvesz kilóra" fajtából. Baromi jól kidolgozott világ, ahol már csak az feel good, ha csak ide-oda úszkálsz és felfedezel. És van mit. Már szimplán a víz alatti világ hatalmas, hiszen a nyílt tér alatt hatalmas barlangrendszerek vannak. De ott a lezuhant hajónk is, vannak szigetek, és megannyi titok. És még egy baromi érdekes sztori is akad, aminek van egy-két álleejtős fordulata. S ez így baromi jól működik.

Fejleszted a figurádat a felfedezés öröméért. Hajt, hogy felkutasd az 500 méter mélységben, egy barlangban lévő, valamilyen módon ember alkotta létesítményt, de ehhez először kell a megfelelő felszerelés, akkor meg kell építeni azt. De hajt, hogy a sztori rejtélyeit is felfedezd, ami megint más eszközöket és felfedezni valót igényel. Emellett naná, hogy fel akarsz jutni a hajód roncsára, mert tuti van ott valami, na de azt sem lehet ám csak úgy. És csak elúszol a többi mentőkabinhoz annak reményében, hátha túlélőkre lelsz. És így tovább.  De persze a tenger nem veszélytelen, van itt mindenféle csúnya hal, néha kicsi, de persze mindig akad nagyobb hal is. Nagyon baba egy játék lett, mindenkinek ajánlani tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

E hónap végén lesz a YouTube csatornám 5 éves, ennek apropóján nagyszabású nyereményjátékot rendezek, aminek elkészült az előzetes videója. (Bár a videóban nem szerepel, de megnyerhető lesz az Utolsó Jedik DVD verziójából is 1db!!!)
 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy "judge rf mt1505" típusú kontrollerem, nem minden játék szokta felismerni, azt kérdezném akinek van tapasztalata, hogy az Xbox kontrollereket minden esetben fel szokták ismerni a gamek? Mert ha igen akkor lehet beruházom egyre.

 

szerk.: PC-s gamekre értem

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, JakeSully írta:

És hogy tetszett a játék Bomarr? :) 

Sajnos törlődött a beszélgetés amit a játékról folytattunk. De majd hétvégén szerintem írok róla egy hosszabbat. Röviden: szerintem a Witcher 3 mellett a legjobb játék ebben a generációban. Klasszis a maga kategóriájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.