Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Utánanéztem. Lehet azért mert az erősitőmre van kötve a ps4. Végül nem váltottam, játszottam tovább a Heavy Rain-el a szöveg ok lett(csak a menü alsó és felső széle vibrál) a fazon mozgása enyhén darabos de nem annyira zavaró.

Viszont egy óra játék után azt kell mondanom hogy ez a játékstílus nekem baromira nem jön be. Tulajdonképpen ez valami életszimulátor? Felkelek fürdök felöltözöm lemegyek, jön az asszony stb. Ott untam meg mikor lent az asszonnyal beszélni kellett hogy most a szülinap vagy mi legyen. Nekem ez túl macerás. Olyan mintha egy filmben én adnám a szereplők szájába a szavakat.

Holnap kipróbálom a Beyond Two Soulst aztán ha az is ilyen akkor az ilyen jellegü játékokat hanyagolni fogom.

Félreértés ne essék ha a story izgalmasabb lenne mondjuk egy nyomozás, de az hogy egy családot irányitsak az nekem marha unalmas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztori hamar felpörög. A Heavy Rain kb. annyira szól egy szokványos család irányitásáról mint a Gladiátor című film a búza-fogdosásról... tehát a legeleje tényleg ez, de aztán hamar új irányt vesz. Viszont a Beyond Two Souls sokkal jobb szóval jó választás azt kipróbálni. Kiváncsi vagyok mit szólsz hozzá.

Ami a Detroit-ot illeti: durván egy óra után az államat keresgélem. Szerintem szenzációs!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Vajon a Last of Us méltó utódja lesz?

2019 februárban kiderül. Nagyon várós!

 

 

Szerintem elég különböző a két játék, nem igazán érdemes azt várni tőle, hogy a Last of Us méltó utódja legyen. Arra ott a Last of Us Part II.

Ezt leszámítva viszont nagyon várom ezt a játékot, és nem csak Sam Witwer főszereplése miatt. :D 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie!

Nem élet szimulátor! :) Kétségtelenül részei a játéknak (főleg az elején) ezek az elemek, de aztán ahogy a sztori halad előre ezek is elmaradnak és más dolgok lépnek a helyükbe! A többi stílushoz képest egyértelműen szokni kell és igen, adni kell neki egy kicsit több időt, mert utána olyan szinten teszed le az arcod 2x a Heavy Rain krimi történetétől, hogy a fal adja a másikat.

Beyond szerintem történetben nem annyira erős, mint a Heavy Rain és a Detroit... de az is kihagyhatatlan darab fantasztikus történettel és remek karakter drámával! Abszolút gazdagabb lett az életem az által, hogy kipörgettem (nem vicc!)

A Detroit meg aztán maga az Éden! Csak és kizárólag szuperlativuszokban tudok róla beszélni! És úgy látom Bomarrnak is adta rendesen! Hát nagyon meg tudom érteni! :)

 

Az viszont jó meglátás, hogy ezek interaktív filmek. Nekem egyetlen egy komoly bajom van velük, hogy nincs belőlük TÖBB! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Vajon a Last of Us méltó utódja lesz?

Azt sem fogom fel, hogyan foganhatott meg ez a kérdés? Hát közük sincs egymáshoz, azt leszámítva, hogy mindkettőben vége a világnak a "zombijárvány" miatt. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy a Telltale-féle Walking Dead sorozatzárója felér-e majd a Last of Ushoz. Köze legalább ugyanannyi. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Last of Us méltó utóda szvsz a Last of Us Part II lesz :)

--------

Frenkie

Itt a Heavy Rain hivatalos előzetese. Ez alapján élet szimulátornak tűnik? De őszintén? ;) :)

Azt csak zárójelben teszem hozzá, hogy a Heavy Rain mára simán kult cím!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár óra játék után azt mondom hogy a Beyond Two Souls valami pokolian jó játék. Már az elején megfogott a történet. Jobban belemenve a történetbe tulajdonképpen ez egy fantasztikus drámai történet Jodie-ról a parafenomén CIA-s lányról. Nagyon tetszik hogy a jelenből ugrunk néha a gyerekkorba. Nagyon a szívemhez nőtt a kislány akinek az ostoba környezete miatt miket kellett átélnie.

 

Spoiler

Pl az apja egy igazi szemét nyomorult patkány. Szegény kislánya nem is tehet róla hogy ilyen lett, ő meg eltaszítja. Jodie-nek szeretettre volt szüksége nem erre. Kár hogy amikor otthagyták az intézetben nem hagyta a játék hogy megfojtsa Jodie. Pedig rendesen nyomtam a kontrollert.

Vagy amikor szegény elment szülinapra és adott az ostoba felszines csajnak egy Edgar Allan Poe kötetet milyen csúnyán viselkedtek vele? Meg bezárták. Kiszabadulás után természetese a bosszút választottam. Mindent amit lehetett rájuk borítotam. Még kést is kerestem hátha bele lehet vágni a csajba. Utána meg jött a pofátlanság hogy Jodie meg akarta őket ölni. Csak azt felejtekték elmondani hogy ők kezdték, ők zárták be és tökéletesen megérdemelték amit kaptak.

Aztán a dagadt gyerek a hógolyózásnál. Ott is ő kezdte. Ne legyen már felháborodva ha visszaütnek.

Majd felnöttfejjel a rendőrök mint a nácik kutyákkal kergetik és meg akarják ölni.

 

Az a durva hogy nincstelen hajléktalanok bánnak vele emberségesen, őnekik van annyi empátiájuk hogy tudják ezt a képességet jóra is lehet használni. Komolyan megható volt.

Az is milyen durva volt belegondolva hogy a fagyos szobában egy hajléktalan nőt mutatnak szülés közben és hogy hova születik a gyerek.

 

Az is meglepett hogy egy olyan nagy színészt mint Willem Dafoe megnyertek maguknak. Kiváncsi vagyok hova fog kifutni az egész. Imádom az ilyen felnőttes elgondolkodtató játékokat.

A játékmenettel nincs bajom bár eleinte mellényomtam mikor kiriogatta hogy L1 R2 stb. Ezeket még mindig nem igazán tudom fejből, ráadásul az én logikám szerint alulról indulna hogy L1,L2,L3, illetve ugyanez a jobb oldalon is. Persze nem igy van hanem alulról L2,L1,L3. Emiatt néha mellényomtam.

Meg néha az okozott zavart hogy most folyamatosan nyomni kell az adott gombot vagy tappalni kell.

Ezek miatt viszont van a játéknak egy hátránya amit pb is írt mégpedig hogy véletlen elütés miatt másfele megy a történet mint amit akartam és visszamenni nem lehet. Illetve amikor választani kell 4 közül, akkor néha még elolvasni sincs idő ,hanem nagyon gyorsnak kell lenni mert utána az alapértelmezett játékmenet megy tovább.

 

Különben az ilyen tipusú játékoknak akár 20 befejezése is lehet?  Ugye ez blokkokra van osztva. Namost ha én a hajléktalan blokkban egy szituációban máshogy döntök az kihatással lesz a késöbbi blokkokra is?

Volt olyan pl mikor a városban a SWAT körbekerítette Jodiet és Aiden segítségével el kellett őket intézni egy idő után Jodie szólt Aidennek hogy nyissa ki az ajtó. De én még öldököltem a kommandósokat. Egyszer csak jött a videó hogy elkaptak a zsaruk. Namost ha kinyitom előtte az ajtót akkor gondolom Jodie beszalad és másfele megy az egész történet vagy csak az a kis rész lesz más?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ajánlottátok régebben a Horizon Zero Dawn-t hogy marha jó játék. Mihez hasonlít?

Mert most június 19.-éig 5390 ft a ps store-ban. Ennyit megér gondolom.

A Tomb Raider és a Rise of the Tomb Raider mellett a Horizon Zero Dawn is a mindenkori kedvenceim közt van (a Top 5-ben biztos). Ez volt az a játék, ami miatt tavaly beruháztam a PS4 Pro-ra (másrészt a The Last of Us miatt). Ahogy Jake is írta, a játékmechanika a TR-ekre hajaz (íj előtérbe kerülése, falmászás, stb.), viszont ez sokkal inkább open world (ezen a téren inkább Mad Max-szerű). A küldetéseket és mellékküldetéseket szabadabb sorrendben választhatod meg, a történet így kevésbé hat lineárisnak. A sztori kellően érdekes, és fordulatokban sem szenved hiányt. Aloy gyorsan megkedvelhető, szimpatikus figura. A hangulat egyedi, magával ragadó. A látványtól pedig leteszed a hajad. Főleg 4k-s tévén. Sem előtte, sem utána nem láttam még ilyen szépen kidolgozott, részletgazdag játékot. Ráadásul nem egy kis térképről van szó, amit a The Frozen Wilds DLC tovább bővített. A lényeg, hogy nagyon jó game, ha csalódnál benne, kapsz egy rekesz sört. :D Egyébként érdemes beszerezni a Complete Editiont, most ez is akciós. Az említett DLC önmagában kitesz egy rövidebb játékot, szóval bőven megéri. Összehasonlításként, én anno 18-ért vettem az alapjátékot, majd 6-ért a DLC-t... úgyhogy most kicsit szívom a fogam a leárazás láttán. :P 

 

Nem mellesleg érkezett egy új előzetes a Shadow of the Tomb Raiderhez, amit talán nem kell mondanom, mennyire várok. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondjam, hogy a Microsoft konferenciája elég ütős volt. 10 évet vártam a Devil May Cry 4 folytatására, és végre megkaptam.

Ha valamelyik konferencián ennél jobbat fel tudnak mutatni, akkor meglepődnék. Na most megyek felkészülök a Bethesda konferenciára, remélem bejelentenek egy Doom 2-t. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 06. 11. - 2:45, Dei írta:

Azt kell mondjam, hogy a Microsoft konferenciája elég ütős volt. 10 évet vártam a Devil May Cry 4 folytatására, és végre megkaptam.

Az már 10 éve volt?! :O :O :O Megy az idő rendesen. Egyébként én a HD collectiont a 2. részt nyúzom épp illetve épp szüneteltetem, mert ezek a PS2-es megoldások levesznek az életről :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Az már 10 éve volt?! :O :O :O Megy az idő rendesen. Egyébként én a HD collectiont a 2. részt nyúzom épp illetve épp szüneteltetem, mert ezek a PS2-es megoldások levesznek az életről :para:

Nos a 2. rész a legrosszabbul sikerült darab a sorozatba, az még a PS2-es korszakban is szenvedős volt. A PS2-es tilógiából amúgy a harmadik a legjobb rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dei írta:

Nos a 2. rész a legrosszabbul sikerült darab a sorozatba, az még a PS2-es korszakban is szenvedős volt. A PS2-es tilógiából amúgy a harmadik a legjobb rész.

Szerintem Dantéval a végén vagyok már (csak utána még gondolom a csajszival is érdemes végig tolni mert neki más pályái vannak) valami sokfejű izét kell lecsapni, minden feje más. Csak az előző bossra gondoltam, hogy a végső és elköltöttem minden orbom aztán nincs elég HP töltőm :( Van az a pálya amikor meg kell nyitni a pokolba a kaput 4 vagy 5 bizbaszt kell püfölni, hát hogy mit anyázhattak azon régen, mire megtalálták őket, 2t sikerült megtalálnom véletlen, hogy már 6x körbefutottam ott a várost persze a szörnyek meg végtelenítettek aztán utána még 2 kör és ekkor határoztam el, hogy irány a youtube.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legszebb és legjobban várt PS4 játék, amit E3-on bemutattak.

14. századi Japánban játszódik, open world game, teljesen realisztikus szamurájos kardozós, semmi varázslat nem lesz benne. Japánban garázdálkodó mongol hordákat kell aprítani benne. 

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem Dantéval a végén vagyok már (csak utána még gondolom a csajszival is érdemes végig tolni mert neki más pályái vannak) valami sokfejű izét kell lecsapni, minden feje más. Csak az előző bossra gondoltam, hogy a végső és elköltöttem minden orbom aztán nincs elég HP töltőm :( Van az a pálya amikor meg kell nyitni a pokolba a kaput 4 vagy 5 bizbaszt kell püfölni, hát hogy mit anyázhattak azon régen, mire megtalálták őket, 2t sikerült megtalálnom véletlen, hogy már 6x körbefutottam ott a várost persze a szörnyek meg végtelenítettek aztán utána még 2 kör és ekkor határoztam el, hogy irány a youtube.

Igen Dante és Lucia története egy kicsit más. Én kifejezetten élveztem azt a részt, mivel egy ideig lehetett orbokat farmolni ott. :D 

Amúgy nem tudom mennyire vagy ismerős a DMC világával, de a részek nem teljesen kronológiai sorrendben vannak.

3-1-4-2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dei írta:

Én kifejezetten élveztem azt a részt, mivel egy ideig lehetett orbokat farmolni ott. :D 

Mondjuk az biztos. 

1 órával ezelőtt, Dei írta:

Amúgy nem tudom mennyire vagy ismerős a DMC világával, de a részek nem teljesen kronológiai sorrendben vannak.

3-1-4-2.

Nem tudtam eddig, köszi az infót! :) Akkor számíthatok majd a 3-ban valami eredettörténetre, mert nekem így kicsit lóg az egész a levegőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem tudtam eddig, köszi az infót! :) Akkor számíthatok majd a 3-ban valami eredettörténetre, mert nekem így kicsit lóg az egész a levegőben.

 

Igen a 3 elég sok dolgot helyre tesz. Még olyan dolgoknak is lesz magyarázata, amire lehet nem is számítasz. :D 

Amúgy a teljes canon idővonal így néz ki:

 

Devil May Cry 4: Special Edition - Vergil Story (csak az átvezető videók része a canonnak, akárcsak a DMC 3 esetében, viszont itt több átvezető is van.)

Devil May Cry 3 manga - Dante

Devil May Cry 3 manga - Vergil

Devil May Cry 3 - Vergil Story (csak a kezdő átvezető videó canon, a többi az csak a játék újrajátszása másik karakterrel, viszont érdemes, mert Vergil játékstílusa teljesen eltérő.)

Devil May Cry 3 - Dante Story

Devil May Cry 1

Devil May Cry anime

Devil May Cry 4: Special Edition

Devil May Cry 2 - Dante/Lucia Story

 

Az új rész jelenleg elég kérdéses még az idővonalat tekintve, ezért nem is illesztettem még be. Bár az összes infót összeszedve a trailerből van egy elképzelésem, hogy hol játszódhat, de az is lehet, hogy tévedek. :D 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dei írta:

Igen a 3 elég sok dolgot helyre tesz. Még olyan dolgoknak is lesz magyarázata, amire lehet nem is számítasz. :D 

Amúgy a teljes canon idővonal így néz ki:

 

Devil May Cry 4: Special Edition - Vergil Story (csak az átvezető videók része a canonnak, akárcsak a DMC 3 esetében, viszont itt több átvezető is van.)

Devil May Cry 3 manga - Dante

Devil May Cry 3 manga - Vergil

Devil May Cry 3 - Vergil Story (csak a kezdő átvezető videó canon, a többi az csak a játék újrajátszása másik karakterrel, viszont érdemes, mert Vergil játékstílusa teljesen eltérő.)

Devil May Cry 3 - Dante Story

Devil May Cry 1

Devil May Cry anime

Devil May Cry 4: Special Edition

Devil May Cry 2 - Dante/Lucia Story

 

Az új rész jelenleg elég kérdéses még az idővonalat tekintve, ezért nem is illesztettem még be. Bár az összes infót összeszedve a trailerből van egy elképzelésem, hogy hol játszódhat, de az is lehet, hogy tévedek. :D 

Köszi szépen, kár hogy eddig ezt nem tudtam akkor így kezdtem volna neki, no de most már mind1. Nem nagyon olvasok mangát, de ennél akkor kivételt fogok tenni, hogy teljes legyen a kép. Az animének is nekiálltam már párszor, de az is csak volt a levegőben így pár rész után mindig kifulladt az érdeklődésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beyond two souls letudva. A vége valami eszméletlen jó volt. Igazi dráma. Pont az jutott eszembe hogy ezeknek a játékoknak(Last of Us, Uncharted-sorozat, Beyond two souls) az iróit el lehetne küldeni Hollywoodba tanácsadónak, mert mérföldekkel jobb, komplexebb történeteket írnak mint a legtöbb blockbusteré.

 

Az Uncharted 3-at is befejeztem. Nem kell mondanom hogy letaglózott. Főleg az újjitásként bevezetett bunyózás.

 

Egy barátomnak megvan az Uncharted 4, de oda kb 2 hét múlva jutok el, így vagy a Heavy Raint folytatom(Riddick nagyon dicséri, mindenképp végig fogom vinni), vagy a Horizon Zero Dawnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.