Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Battlefield 1: Eddig drágálltam az árát, pláne úgy hogy csak a single-player küldetés érdekelt, de mostanság levitték az árát 2000 forint környékére, úgyhogy beruháztam rá. Nagyon szép játék, ami az elején kifejezetten feelinges. Főleg a bevezető küldetésnél -ahol az emberek hullanak mint a legyek közben meg kiirják hogy a katonák mettől meddig éltek. Itt még jól átadja az első világháború hangulatát. Aztán a túlzások eluralkodnak rajta. Fémpáncélban rohángaló (!) katona aki mint valami terminátor irtja az Osztrák-Magyar Monarchia seregeit? Meg brit baka, aki úgy végez egy fél hadsereggel hogy mellette Rambo is csak kezdő pisztolyforgatónak számitana? Mintha nem tudták volna eldönteni hogy autentikusságot és nyomasztó hangulatot vagy látványos, könnyed a történelmi alapoktól eltávolodó akciójátékot akarnak. Mindenesetre egynek elment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akkor nálam ezért nem jelentkezett még. Én minden küldi után először lemegyek, ott átváltom Shep ruháját hétköznapibbra (pl. ha az admirálissal vagy nagykövetekkel csicsergek egy küldi előtt, akkor előtte mindig a tiszti egyenruhát adom rá, és ezt leveszem róla a legénységgel való beszélgetéskor), és onnan indítom a legénység szemléjét, így általában Jimmel és a pilótával szoktam kezdeni. Aztán a végén a kabinba érve megint beöltöztetem a kövi küldetésnek megfelelően Mr. Shepardot.

A pasas Shep-jeim a küldik utáni esetleges CIC-s dumcsikat követően többnyire a dokis szintre mennek először. Aztán a gépházasra és utána a hangárba. Kivéve azt a drednót utáni részt.
Az átöltözéssel nem szoktak sokat problémázni mert a Normandy-ra való felkerülés után amint lehet az adott manuszok felkapják a bőrjakós szerkót és szinte állandóan abban nyomják a játék további részét. A tisztrucit nem csípem rajtuk.
A nőci Shep-jeim kicsit bonyolítanak a helyzeten. Ők a Citadeles kiruccanások után egyből a kapitányszállásra mennek hogy a sötétzöld latex kimenőszerkót a tisztszerkóra cseréljék. A pasi Shepard-ökhöz hasonlóan csak ott szeretnek átöltözni mert nem akarják a ruhaváltásukat a hangárban levő palik szeme előtt intézni. Nem kellenek nekik a kukkolók (:D).
A csajokat amúgy csak a tisztgöncben szeretem legjobban látni a fedélzeten.
Az átöltözés és a CIC-s dumcsik után ők is szintről szintre haladnak lefelé.
A nőcik amúgy  a hajón kívül a tisztgúnyát ritkán hordják. Például ha csak néhány cucc szétosztása miatt mennek Citadelezni és ha szokás szerint a Citadel DLC-s megemlékezéshez veszik fel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kipróbálta már valaki az új Spider-Man játékot? Érdekelnének az itteni vélemények róla. :)

Jelenleg a Shadow of the Tomb Raider mindennél magasabb prioritást élvez, de a SM igencsak meggyőzőnek tűnik, így erősen gondolkozok a beszerzésén. Az árát kicsit sokallom, de nagyon csábító... :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem végeztem a játékkal, de játékmenet és történet szempontjából is nagyon jó.

Maga a játék hajaz a Batman: Arkham sorozatra, de személy szerint úgy érzem, hogy ez jobban sikerült azoknál.

Részletekbe nem szeretnék belemenni, mert nem akarok semmilyen poént lelőni.

Viszont szerintem megért minden egyes forintot amit fizettem érte, és az idei felhozatalból simán benne van a top3ba.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :) Az Arkham játékok is nagyon jók, szóval örülök neki, ha azokra hajaz. Bár Pókarc karaktere nyilván kissé mássá teszi a játékmechanikát, amennyire láttam, pozitív értelemben. Számtalan lehetőség, változatosság a harcrendszerben. Úgy tudom, hogy a sztori sem rövid, ráadásul a 100%-os kijátszáshoz viszonylag sok órát kell beleölni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan elérek a játék végéhez, a számláló 95%-on tartózkodik éppen. 

Ma épp azon gondolkodtam játék közbe, hogy mekkora potenciál van még ebbe a játékba. Marvel szempontjából Peter rendelkezik a legváltozatosabb rogue gallery-vel, aminek jelenleg csak a felszínét kapargattuk meg. Illetve egy Arkham Origins féle előzményt is megnéznék, ahol egy kezdőbb póki lenne, amint először találkozik pár rosszfiúval. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit off. Heteken belül beszerzek egy ps4-et. Viszont a tévémen a hdmi csatlakozó rossz, a monitorom meg csak vga. Ha egy vga-hdmi átalakítót használnék úgy is működne, vagy kellene hozzá még valami?

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 12. - 22:41, Darth Sky írta:

 

Jelenleg a Shadow of the Tomb Raider mindennél magasabb prioritást élvez, de a SM igencsak meggyőzőnek tűnik, így erősen gondolkozok a beszerzésén. Az árát kicsit sokallom, de nagyon csábító... :P 

Baromi jó és szórakoztató az új TR. Imádom, sokszor tátott szájjal nézem a romokat, templomokat, puzzle-őket, stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, RacerX írta:

Kicsit off. Heteken belül beszerzek egy ps4-et. Viszont a tévémen a hdmi csatlakozó rossz, a monitorom meg csak vga. Ha egy vga-hdmi átalakítót használnék úgy is működne, vagy kellene hozzá még valami?

Elvileg működnie kell, de figyelj, hogy olyan átalakítót vegyél, amin jack is van, mert a VGA magában ugye nem tud mit kezdeni a HDMI-n keresztül érkező hanggal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, kudar írta:

Baromi jó és szórakoztató az új TR. Imádom, sokszor tátott szájjal nézem a romokat, templomokat, puzzle-őket, stb...

Szerintem is remek, bár nem vártam kevesebbet. :) 

Akárcsak a RotTR, úgy ez is megtart mindent, ami az előzményben jó volt, mégis újít, mindezt úgy, hogy a játék előnyére váljon. Az arányok (akció, ügyességi és logikai feladványok, fősztori, mellékküldetések) jól eltaláltak, és hát a grafikára sem lehet panasz. Legjobb újításnak a pályák vertikális kibővítését, és a víz alatti részek gazdagodását tartom. De baromi hangulatos az árnyak közül való vadászat is, ami szerencsére előtérbe került ebben a részben. A játékmechanika szvsz továbbra is a legjobb, olykor félelmetesen emlékeztet az Uncharted-szériára, de nem bánom, mert én mindkettőt imádom. Lara eddigi legbadassebb jelenete is helyet kapott a játékban...

Spoiler

DefinitiveActualCamel-size_restricted.gi   

 

A játék legnagyobb hátránya, hogy nehéz abbahagyni. Majd írok róla bővebben is, de még nem értem végére. Pedig, ha lenne rá kellő időm... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem is remek, bár nem vártam kevesebbet. :) 

Akárcsak a RotTR, úgy ez is megtart mindent, ami az előzményben jó volt, mégis újít, mindezt úgy, hogy a játék előnyére váljon. Az arányok (akció, ügyességi és logikai feladványok, fősztori, mellékküldetések) jól eltaláltak, és hát a grafikára sem lehet panasz. Legjobb újításnak a pályák vertikális kibővítését, és a víz alatti részek gazdagodását tartom. De baromi hangulatos az árnyak közül való vadászat is, ami szerencsére előtérbe került ebben a részben. A játékmechanika szvsz továbbra is a legjobb, olykor félelmetesen emlékeztet az Uncharted-szériára, de nem bánom, mert én mindkettőt imádom. Lara eddigi legbadassebb jelenete is helyet kapott a játékban...

  Spoiler elrejtése

 

 

 

Teljesen egyetértek! Ugyanolyan jó mint a kettő, de mégis tovább fejleszették. A puzzle-ök nagyobbak és látványosabbak (spanyol hajó pfff) és a fő történetszál se rossz, bár az nekem a másodikban jobban tetszett. És elképesztő mennyiségű tartalom van benne. Megérte rá várni. Én még csak a felénél tartok szóval a java még csak most jön. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehúzta a rolótThe Walking Dead, a The Wolf Among Us, a Game of Thrones és több más interaktív "film" készítője, a Telltale Games. A jövendőbeli sorozataikat törölték, a jelenleg futó TWD szezon sorsa kérdéses. 25 fő még dolgozik a Telltale-nél, talán azok befejezik, aztán Game Over.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lehúzta a rolótThe Walking Dead, a The Wolf Among Us, a Game of Thrones és több más interaktív "film" készítője, a Telltale Games. A jövendőbeli sorozataikat törölték, a jelenleg futó TWD szezon sorsa kérdéses. 25 fő még dolgozik a Telltale-nél, talán azok befejezik, aztán Game Over.

Sajnálatos hír. Bár nem játszottam a játékaikkal, ti nagyon lelkesek voltatok feléjük. Mi történhetett? Csödbe mentek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó cikk.

Igen, az történt, amire már rég lehetett számítani. Sokat akart a szarka, de nem bírta a farka, hogy közhellyel éljek. Bevásároltak annyi licencet, amivel nem tudtak mit kezdeni, gyorsan adtak ki sok játékot, és ez a technikai és művészi színvonalon is ártott nekik, ráadásul technikai szinten nagyjából 10 éves lemaradásban voltak már. Azért sajnálom, mert vártam a The Walking Dead végét, az utolsó két szezonnal nem is játszottam, hogy egyben darálhassam le. Azt hiszem, ez már hiú ábránd marad, ha csak valaki fel nem karolja sebtében a projektet. Valaki szóljon a Dontnodnak. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
15 perccel korábban, Donát írta:

Erről az érkező Red Dead Redemption2-ről mit gondoltok?

105 giga tömény western? :D Nem az én világom, de ha lenne konzolom tuti bepróbálnám, bár az első tesztek alapján nem olyan jó mint elsőre tűnik, de szerintem biztos marha jó. Az új gameplay trailere nagyon adja. Kár hogy nem jelenik meg PCre, vagy ha mégis, akkor nem mostanában. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre jön egy tökös, sztori központú, régi vágású, egyjátékos, űrhajós játék. Ráadásul egy mozifilmre elég színészt zsúfoltak össze benne, köztük három SW-set is: Mark Hamil, Andy Serkis és Ben Mendelsohn is szerepel.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2018. 10. 05. - 18:40, kudar írta:

Nem az én világom, de ha lenne konzolom tuti bepróbálnám, bár az első tesztek alapján nem olyan jó mint elsőre tűnik, de szerintem biztos marha jó.

Nem tudom kik csinálhatták az első teszteket, mert most hogy elérhetővé váltak a kritikák majdnem mindenki az egekbe magasztalja a Red Dead Redemption 2-öt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem tudom kik csinálhatták az első teszteket, mert most hogy elérhetővé váltak a kritikák majdnem mindenki az egekbe magasztalja a Red Dead Redemption 2-öt.

Jogos, én is nézem most gameplayeket és bár a történetről még nem tudok nyilatkozni, látványra valami eszméletlenül durva.

Persze egy 100 órás játékról pár óra után nyilatkozni még kicsit korai úgy érzem. :D Ha 50 óra után még mindig nem untat, na akkor az már jó.

Bár engem a western sosem érdekelt annyira, szóval előbb játszok most egy AC Odyssyvel mint ezzel. (elméletben mert a RD2vel nem tudok játszani)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Frenkie írta:

Ps4? Mire akarod kötni? Monitorra? Vagy egy ezeréves tv-re? A vga nekem gyanús. Szerintem csak hdmi-hdmi-vel működik.

PS4 igen. Monitorra akarnám kötni, csak hát vga. Youtube-on láttam több videót is adapterrel sikerrel jártak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a videóban még használnak egy switchet is, mert az adapterrel a PS4 nem biztos, hogy felisemeri a monitort, mint kompatibilis kimeneti eszköz. Lehet nálad is ez a gond, de az egész megoldható egy 1500 Ft-os switch-csel, mert a switch már elhiteti a PS4-gyel, hogy a monitor kompatibilis

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nem tudom kik csinálhatták az első teszteket, mert most hogy elérhetővé váltak a kritikák majdnem mindenki az egekbe magasztalja a Red Dead Redemption 2-öt.

Az online játéksajtóban mi erősen meg is kérdőjeleztük már azoknak a korai teszteknek a hitelességét, mert egyrészt, a sajtópéldányok sem olyan régen kerültek ki, az embargo meg a minap járt le. Ráadásul a Rockstar elég jól is védi az érdekeltségeit ahhoz, hogy ne szivárogjon ki a program. Tippre azt mondtuk, hogy azok a bizonyos lehúzó tesztek kamuk voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.